Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) Sub-ZeRo válasza ger15xxhcker (#38500) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Telibe, de csak felül. Alul nem volt baj. Ezüst szín volt, plusz lakk.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38502) csvzs válasza blizzrd (#38499) üzenetére


csvzs
csendes tag

Budapest. Itt nem igen nézik jó szemmel ezt. Pécset hol van ilyen lehetőség ?

(#38503) Formaster válasza forceberg (#38494) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem ajánlanám a gép mosót semmilyen szinten. Ez attól is függ milyen állapotú a fényezés, ha már mindegy neki, akkor te döntsd el, de ha nem vészes az állapota, akkor inkább hagyd ki. Az alsó mosást jobb lenne emelőn, magasnyomásúval

(#38504) jozsi252 válasza LZs?! (#38475) üzenetére


jozsi252
veterán

Szívesen! :R

Karcheres sampont én annyira nem erőltetném semmire sem, inkább vennék a helyedben egy normális előmosót meg egy jóféle sampont. Előmosó nehéz ügy, ami pH semleges az nem mondható annyira hatékonynak, még akkor sem ha waxolt felületről van szó, ami erősen lúgos az viszi a waxot, egy arany középutat kell megtalálnod.
Én elsőre blikkre a helyedben vennék egy VP Citrus Pre Wash-t hogy kipróbáld milyen, az nem is annyira drága, viszont a koszt meg bogarakat jól fellazítja. Ha nem jön be akkor lehet továbblépni más lúgosabb előmosók fele.

- Habot mindenképp száraz felületre vidd fel, mert úgy szépen meg tud tapadni.
- Vársz 4-5 percet (nem tűző napon) majd jól lecsapatsz a kocsiról mindent magasnyomásúval
- 2 vödrös technikával a kocsit jól átmosod
- majd újra öblítesz egy alaposat
- szárazolod a kocsit

+ VP Citrus Pre Wash nekem bevált, mert tényleg jól fellazítja a bogarakat, könnyen le lehet őket szedni, viszont azért arányait tekintve hagy koszt a karosszérián, engem ez zavart így cseréltem Auto Finesse Avalanche-ra, ami remélhetőleg sokkal jobb lesz. Egyik fórumtárs is vásárolt, neki bevált. :K
+ Samponból ha nem akarsz sokat költeni, akkor Sonax narancssárga fényező sampont vegyél, ár érték arányt tekintve egyik legjobb. Ha nem sajnálod rá a pénzt akkor mehet pl. GYEON Bathe is, én azt használom és nagyon jó. De mellette még jó sok sampon van, dönteni is nehéz. :K GYEON termékpalettával viszont tuti nem fogsz melléfogni, bármit is veszel!
+ Mikroszálas mosókesztyűt használj ne szivacsot, sokkal könnyebb vele mosni a kocsit. Aliexpress Auto Care-nél amit lehet kapni az olcsó is, és nagy méretű is.
+ Szárazoláshoz én GYEON szárazoló mikroszálast használok, illetve 800GSM-es Aliexpress-es Auto Care-es mikroszálast. Illetve nemrég vettem egy nagyobb méretűt tőlük de az nem 800GSM-es hanem kevesebb. 500gsm környéke lehet szerintem.
+ MJJC-vel azért is jól jártál, mert van hozzá kis fúvóka ami a gyengébb gépekhez van. Ez a tiédhez pont jól fog jönni, majd ha megérkezett akkor ki kell tekerned belülről, és be kell raknod a szűkebb keresztmetszetűt.

Sok sikert! ;)

iPhone 13 Pro Max

(#38505) Drughi


Drughi
addikt

Vett valaki ilyen ArmorAll törlő szettet?

(#38506) i-sti válasza jozsi252 (#38504) üzenetére


i-sti
senior tag

Másik topic lakónak jól bevált az AF.
Írtam is hogy hét napra a nagymosás után elég volt egy gyenge citrus + AF kombó és nagyon szépen levitte a koszt.

Novum Forum Siculorum

(#38507) jozsi252 válasza i-sti (#38506) üzenetére


jozsi252
veterán

Hirtelen nem emlékszem ki vásárolt még rajtad kívül. Én 150+600-ba fogom keverni, szóval 1:4 arányt célzok meg az Avalanche-al. Ennek jónak kell lennie ha minden igaz. Hétvége 3 napos lesz, remélem lesz legalább egy esőmentes nap hogy le tudjam tesztelni. Kocsi most már kezd elég retkes lenni, szóval jó tesztalany lesz. :D

iPhone 13 Pro Max

(#38508) i-sti válasza jozsi252 (#38507) üzenetére


i-sti
senior tag

Az úgy jó lesz.
Én is eddig 2+8 és 2+7 kevertem az Avalanche-t.
Viszont gyors meneteknél elég lesz szerintem ~150 citrus + 50 Avalanche és kb 700 ml langyos víz 💧 is

Novum Forum Siculorum

(#38509) blizzrd válasza csvzs (#38502) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
Ehrle mosóban van erre lehetőség. Kicsit más az üzletpolitika, úgy vannak vele, hogy nem az viszi a pénzt aki 2 perc alatt levereti.

Használ valaki ilyen autótörölközőt?

[ Szerkesztve ]

(#38510) forceberg válasza blizzrd (#38509) üzenetére


forceberg
veterán

Hát, a soroksári teszkónál lévő Ehrlébe szoktam menni, ott még este 11-kor sem voltam egyedül... Nappal meg sem próbálom, én mosóban nem állok sorban 10-20 perceket.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38511) tibbike01 válasza blizzrd (#38509) üzenetére


tibbike01
őstag

Nyugodtan veheted, nekem ilyen van csak kicsibe. Teljesen jól működik már több mint 1 éve.

(#38512) blizzrd válasza forceberg (#38510) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Ez a pécsire vonatkozik, a többit nem ismerem.

tibbike köszi, 2 már van belőle, csak érdekelt, hogy más is használ-e :)

(#38513) End-ru válasza blizzrd (#38509) üzenetére


End-ru
aktív tag

Csak a mérete miatt vonzó, vastagságra közelében sincs az itt ajánlgatott alis 800 gsm-eshez. Inkább abból kettőt, mint ezt.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#38514) i-sti válasza tibbike01 (#38511) üzenetére


i-sti
senior tag

A kicsi alis az 800gsm, ez a nagyobb változata az ~500gsm.

Novum Forum Siculorum

(#38515) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Polírtech kiszállításra van valakinek tapasztalata? Kaptam egy emailt, hogy visszaigazolva a megrendelés és azóta semmi. Telefonra, emailra nem válaszolnak.

(#38516) troll81 válasza Unlimited (#38515) üzenetére


troll81
addikt

Hasonlóan jarok en is en se tudok semmit majd megjon 2 nap szerintem.

(#38517) Unlimited válasza troll81 (#38516) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Ebben a világban megengedheti magának ezt egy cég? Fura.

(#38518) troll81 válasza Unlimited (#38517) üzenetére


troll81
addikt

Telefon kontakt nincs mert szabadság van a többi zavartalanul kell működjön.

(#38519) momo2828 válasza Unlimited (#38515) üzenetére


momo2828
tag

Én csütörtökön rendeltem tőlük, hétfőn adták fel a csomagot, tegnap érkezett meg.

(#38520) Unlimited válasza momo2828 (#38519) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Valami értesítés van, hogy feladták ma, ez a csomagszám, várható kiszállítás ekkor, stb.?

(#38521) momo2828 válasza Unlimited (#38520) üzenetére


momo2828
tag

Igen, pénteken már megkaptam a csomag nyomkövetési számát, de csak hétfőn kaptam értesítést, hogy feladták. Nekem postapontra jött a csomag, így aznap reggel jött sms és email amikor megérkezett.

(#38522) troll81 válasza Unlimited (#38520) üzenetére


troll81
addikt

En is most kaptam emailt remelem csütörtök megjon legkésőbb mert utana megyek haza es nem lenek tul boldog. Meg 2 napot mondtak kb

(#38523) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Újonnan vásárolt autónál a kedves kereskedő ráragasztotta a saját kis reklámját, ami nekem eléggé zavar!
Ez egy enyhén rugalmas, gumis/műanyag szerű "izé".
Hogy tudnám ezt eltávolítani nyom nélkül?

Bocs, ha rossz topikba írtam!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#38524) RP1980 válasza vacs (#38523) üzenetére


RP1980
tag

Hajszaritóval, vagy ha van óvatosan hőlégfúvóval melegítsd meg. Aztán ha puha hajlékony a cucc, akkor akár körömmel is alá nyúlhatsz. Amennyiben merev, akkor fogselyem/damilt húzz végig mögötte, mintha fűreszelnél. Ezután a ragacs maradványokat alkoholos mikroszálassal, vagy spec erre kitalált szerrel tudod eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

(#38525) Drughi válasza vacs (#38523) üzenetére


Drughi
addikt

Sose értettem, miért jó ez. Mert reklámnak nem.
:F

(#38526) jozsi252 válasza Drughi (#38525) üzenetére


jozsi252
veterán

Dehogynem, ingyen reklám. Mint a szalonautóknál a rendszámtábla tartó keretén virító szalon neve.

iPhone 13 Pro Max

(#38527) Drughi válasza jozsi252 (#38526) üzenetére


Drughi
addikt

Azt legalább le tudod cserélni roncsolás nélkül.

(#38528) lacos001 válasza vacs (#38523) üzenetére


lacos001
senior tag

Már átvételnél leszedettem volna, természetesen hangos kiabálással jutalmaznám őket....

[ Szerkesztve ]

(#38529) blizzrd válasza Unlimited (#38515) üzenetére


blizzrd
aktív tag

A telefonos ugyfelszolgalatnal van valami kimaradas. En tobbszor rendeltem toluk, ea ha volt minden raktaron akkor egy heten belul megjott minden. Becsi szekhelyu a ceg, szoval ezert van ha nem olyan gyors mint egy hazai webshopbol.

(#38530) proof88


proof88
addikt

Budaörsi Wash&More mosónál megjelentek a porszívók mellett gumiápoló pisztolyok. Nem próbáltam, feltételezem saját hozott szivaccsal kell egyenletesen elkenni az oldalfalakon (?).

(#38531) Pardise válasza Unlimited (#38515) üzenetére


Pardise
senior tag

Frank Zsoltinak írjatok Facebookon, övé a polírtech. Azonnal válaszol és nagyon jó fej, rengeteget beszélek vele. Mindenről ad részletes infókat :)

Your car, your life ;)

(#38532) i-sti válasza i-sti (#38423) üzenetére


i-sti
senior tag

Józsi kolléga bűnbe vitt.
Hétvégén haver épp BP-n volt, így elhozott egy 5l kannás Avalanchet az afshopból.
Ma kézhez is kaptam.
Így már érezhetően "pénztárca" barátabb az ár per liter arány.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#38533) jozsi252 válasza i-sti (#38532) üzenetére


jozsi252
veterán

Örülök hogyha más pénzét költhetem. ;] Amúgy látom az árát megnyomták kicsit, mert először 10 990ft-ért volt kirakva. De 1L-es árhoz képest még a mostani is sokkal jobb. Meg is lepődtem, mondom ez ugyanannyi kb. mint az AF UK Store-ba lévő ár ami 29.95 font.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38534) Unlimited válasza blizzrd (#38529) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Bécsi? Ezt honnan veszed? A honlapon Abda van meg adva. Ma adták fel a csomagomat, nyomonkövetés szering Abda posta volt a felvételi posta. Nem lehet, hogy benéztél valamit?

(#38535) blizzrd válasza Unlimited (#38534) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Nem ;) Szinten Zsolttal beszelgett eleg sokat es tole az info. Ha Carshine logos ragasztoval lesz leragasztva a dobozod az nem veletlen. Az megint egy mas dolog, hogy magyarban feladjak a csomagot, hogy ne egy vagyont fizess ra. Bar teljesen lenyegtelen, milyen szekhelyu, joszandekbol irtam...

(#38536) Unlimited válasza blizzrd (#38535) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Én sem rossz szándékkal írtam............ Ma átvehetem a csomagom nyomkövetés szerint. Ennek örülök. Sose rendeltem még tőlük. Más termékeket már sokat, (macskaeledel, stb) ott máshogy működik a rendszer. De ez sem rossz, csak más.

(#38537) Formaster


Formaster
Topikgazda

Böffentés

Engedjetek meg néhány böffentést. Ugyan a topik off témájú, de megérdemelne annyit, hogy nem felesleges információkkal szemeteljük azt tele, gondolok itt rendelése státuszokra, meg arra, hogy kinek mikor fogyott el a wc papír. Ha mégis feltétlenül meg kell osztani, használjuk az off gombot legalább. :R

(#38538) vacs válasza RP1980 (#38524) üzenetére


vacs
veterán

Köszönöm a tanácsot, meg fogom próbálni.

lacos001: oda fogom majd vinni kötelező szervizbe és emiatt nem akartam kötekedni, nehogy később használt olajat stb kapjon az autó ...

(^)(>.<)(^)

(#38539) ReFleXx


ReFleXx
addikt

akinek fusso van a kocsin az is hasonlot tapasztal, hogy a teton mintha hamar elvesztette volna a vizlepergeto funkciot? arra tudok gondolni hogy a teton jobban megtapad a traffic film es / vagy nem tudom a tetorol landzsasssal jol leveretni , emiatt a koszreteg miatt meg nem dobja a vizet. igazabol osz ota, hogy rajta van, csak landzsassal mostam a kocsit (only touchless) es a tetot nem tudom olyan hatékonyan leveretni mint az oldalat peldaul. szal szerintetek is ez lehet a baja? varom mar a lehetoseget, hogy 2 vodrossel lemoshassam

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38540) jozsi252 válasza ReFleXx (#38539) üzenetére


jozsi252
veterán

Tetőn nem tapasztaltam ilyet. Aminél viszont igen az a motorháztető, meg az ajtók alsó harmada.

iPhone 13 Pro Max

(#38541) ReFleXx válasza jozsi252 (#38540) üzenetére


ReFleXx
addikt

nekem leginkabb a teto es motorhazteto.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38542) Formaster válasza ReFleXx (#38539) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Zsírtalanítás volt előtte? A tetőn marad meg általánosságban a legtovább kivéve, hamosás után nem jól van leöblítve a mosószer, mert talán innen a legnehezebb leöblíteni, viszonylag nagy, vízszintes felület. Sanszos, hogy a mosószer maradványán nem tud megtapadni az anyag. Ha zsírtalanítasz is, elképzelhető, hogy olyan vastagon mosószeres, nem jön le mind.

(#38543) ReFleXx válasza Formaster (#38542) üzenetére


ReFleXx
addikt

akkor meg nem volt ipam, gyurmazas volt meg jaros oblites elotte

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38544) jozsi252 válasza ReFleXx (#38541) üzenetére


jozsi252
veterán

Waxolás előtt mindenképp kellene egy jó alapos zsírtalanítás. Ha olcsóbban akarod megúszni akkor IPA-t keverjél be és azzal menj át a fényezésen, ha viszont szánsz rá pár ezrest akkor Nanolex Ex (én ezt használom és nagyon jó), GYEON Prep, Shiny Garage Scan Inspection, meg igazából az összes nagy gyártónak van erre terméke.

iPhone 13 Pro Max

(#38545) Formaster válasza ReFleXx (#38543) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Igen, kérdés mennyire volt jar-os az a víz. A konyhai mosogatószerek nagyon sok maradvány anyagok tartalmaznak, illat, szinezék és egyéb adalékok, amiket nehéz leöblíteni. (ez veszélyes :DDD)

Sajnos ugyanez elmondható a márkás autósamponokra is, főleg ha a több-jobb alapon keverjük be. Némelyiket lehetetlen utána leöblíteni. Én waxolás előtt már mindig durva előmosót használok, majd a vízbe csak annyi mosószer megy, hogy éppen csússzon tőle a mosó kesztyű. Ezt még le lehet öblíteni bő nyállal.

Ezután alapos ipázás, az se baj, ha 50-50-be kevered be. :R

(#38546) troll81


troll81
addikt

sziasztok IPA helyett valami más megoldás zsírtalanításra van e.sajnos nem érkezett meg időm meg a hétvégén lenne waxolni az megérkezett és minden más is.

(#38547) Drughi válasza troll81 (#38546) üzenetére


Drughi
addikt

A legparasztabb megoldás a JAR mosogatószer.

(#38548) troll81 válasza Drughi (#38547) üzenetére


troll81
addikt

Elomosashoz jo opcio de olvasgattam hogy nehezen leoblitheto ha tul sok menne a moso vizbe mas opció esetleg?

(#38549) Drughi válasza troll81 (#38548) üzenetére


Drughi
addikt

Esetleg háztartási ecet hígitva?!

(#38550) tibbike01


tibbike01
őstag

1 liter IPA kb hány normál méretű autó zsírtalanítására elég? 60víz:40ipa arányban keverve.

Illetve mivel viszitek fel és hogyan? Mikroszálast átitattok és azzal törlitek át a felületeket?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.