Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) MunezXBK válasza bipet (#19000) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem valószínű.

(#19002) bipet válasza MunezXBK (#19001) üzenetére


bipet
tag

Ezek szerint tév út mint a kávénál. :)

(#19003) KisBundi


KisBundi
őstag

Mai eset. Polirozhatom én itt az autót és waxolhatom, ha mire kimegyek a parkolóban ez vár. :O :((
Persze se tanu, de kamera, se cetli, se semmi...
Nem tudom, helyre lehet-e mèg hozni, hogy ne kelljen lököst cserélni. Gondolom ha igen, akkor is az egész alkatrészt újrafényezik. :F

[ Szerkesztve ]

(#19004) Formaster válasza KisBundi (#19003) üzenetére


Formaster
Topikgazda

kell egy jó műanyagos, amíg megvan minden darabja javítható.

(#19005) bipet


bipet
tag

Belinkelné valaki hogy melyik a carcolor narancs szivacs mert art írtátok hogy árérték arányban az nagyon jó.

(#19006) runner 125 válasza KisBundi (#19003) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kapd le gyorsan és nyomd vissza, így könnyen lehet h durva nyoma sem marad a horpadásnak. Esetleg előtte melegítsd fel valamivel. Törést én nem látok rajta, újra kell fújatni az egészet, nyilván.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19007) KisBundi válasza runner 125 (#19006) üzenetére


KisBundi
őstag

Nem tört el de kisebb horpadás van rajta. Elvileg hőlegfúvoval helyre lehet hozni nagyjából. :)

(#19008) MunezXBK válasza KisBundi (#19007) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyakorlatilag is. Dolgoztam anno műanyagosnál.

(#19009) Morris válasza KisBundi (#19007) üzenetére


Morris
veterán

Én pár éve kilyukasztottam a hátsó lökösömet. Nagyon szépen megcsinálták.

(#19010) do3om


do3om
addikt

Sampont szeretnék venni és kipróbálnám a Autoglym Bodywork Shampoo Conditioner-t.
Elég jónak írjátok.

Valaki tud boltot ahol nem csapnak rá magas szállítási költséget? (csak ezt venném igy elég soknak számít a rápakolt postaköltség)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#19011) d4d válasza do3om (#19010) üzenetére


d4d
tag

Próbához kicsit sok, de aki rendszeresen használja annak sokkal jobban megéri az ipari kiszerelés, ebből a legkisebb, 5 literes ára br. 9780 Ft (25L-es 38e). Posta max. ezer párszáz ft a hivatalos oldalról rendelve. Kisker változatot találsz a homasita áruházakban is, de, ha nincs a közeledben, ők tudnak pick pack pontra is szállítani, ami olcsóbb kell hogy legyen mint a normál postai út.

elemlampa.blog.hu

(#19012) wariror


wariror
tag

Üdv urak!
A fentebb is ajánlott Rain-x hatásos
felviteléről valaki tud infót?
És nem gond hogyha ilyen hidegbe
van felrakva?

(#19013) do3om válasza d4d (#19011) üzenetére


do3om
addikt

Annyit nem vennék, legfeljebb ha valaki felajánlja egy részét eladásra.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#19014) d4d válasza do3om (#19013) üzenetére


d4d
tag

Ja, én is könnyebben ugranék bele nagyobb mennyiségbe, főleg a drágább cuccokból (pl Tyre Dressing, Super Sheen), ha el tudnám osztani legalább 2-3 felé, lehetőleg külön postázás nélkül.

elemlampa.blog.hu

(#19015) KisBundi válasza MunezXBK (#19008) üzenetére


KisBundi
őstag

Remélem meg tudják csinalni mert nem olcsó egy új hátsó lökhárító. :(

(#19016) KisBundi


KisBundi
őstag

Megkérdeztem egy maszek autófényezőt és 40 ezret mondott a javításra. Azt hittem az agyam eldobom! :W :Y

(#19017) Qru válasza KisBundi (#19016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mit takar a javítás? Mert egy lökös telifény olyan 20k pesten...

#nincsbennetarcsi

(#19018) KisBundi válasza Qru (#19017) üzenetére


KisBundi
őstag

Igazából csak a festésre mondtak 30-at minimum. A műanyag kiegyengetése hőlégfúvóval és a munkadíj még minimum 10 ezer. Kazincbarcikán lakom, szóval azért én nem viszem fel pestre. Itt vagy Miskolc környékén kellene egy olcsóbb fényező, mert ez azért elég durva. :F

(#19019) Qru válasza KisBundi (#19018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott nem nagyon van konkurencia, akkor érthető a magas ár. :(

#nincsbennetarcsi

(#19020) KisBundi válasza Qru (#19019) üzenetére


KisBundi
őstag

Elég nagy baj. :(((

(#19021) carspray válasza KisBundi (#19016) üzenetére


carspray
újonc

Nem mondható hogy olcsón dolgozik az illető..... de nem is egetverő pofátlan nagy ár, én szerintem. Ha az ő oldaláról nézzük akkor
-szétszedés (két kerékjárati betét? esetleg a kerekeket is le kell venni a betétek miatt? díszlécek a lökösben vagy egyebek?)
-külső belső alapos vegyszeres mosás szárítás
-műanyagozás
-csiszolás, műanyag tapadásközvetítő
-műanyag gitt
-tap.közvetítő
-füllerezés lágyító adalékkal
-vizes csiszolás
-színkeverés (x km-t menni, sorban állni egy deci szín miatt a boltban, ugyanekkora a költség akkor is ha a 300 ezres telibefújáshoz hoz 3 litert)
-szín elfújás, esetleg előlakkal másnéven: úsztatóval,színtelen bázissal (úgy látom középen van a sérülés, a két sárvédőhöz csatlakozó széleit már nem bántanám a színnel nyílván csak beleködölnék)
-lakkozás lágyító adalékkal
-csiszolás.polírozás
-összeszerelés, beállítás, sallangok, esetleg a két hátsó sárvédő felpolírozása

(#19022) h1mpi válasza carspray (#19021) üzenetére


h1mpi
nagyúr

pontosan, márkaszervizben ez 100K+

20K-ért senki nem javít műanyagozással egy lököst, max, ha oda viszed kijavítva, szétszedve, akkor lefújja annyiért.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#19023) carspray válasza h1mpi (#19022) üzenetére


carspray
újonc

De hogy ne csak a festőket védjem: 40 úgy elég sok ha müanyag alapozó nélkül lágyító nélkül meg sima műanyag gitt helyett klasszikus poliészterrel készìti. Végeredményen nem látszik...aztán hogy a kapun kigurulás után mi történik nem szokott senkit érdekelni mert addigra zsebben a lé..... aztán aki meg elkéri a 40et hogy profin megcsinálja az meg elvan hordva minden rabló szemétnek...mert hát "A Pista a multkor egy 10esért lefújta a helyén meg azt mondta nem kell a müanyag alapozó meg jó ám a lakkba a nitró is az akril hìgító csak kábìtás" stb stb....

Ismerek olyan festőt aki ilyen antisztatikus lemosóról nem is hallott még meg a nyers műanyagokat kikiáltja eleve festhetetlennek....nem is hallot még a műanyagtisztítóról sem ami ugye a formaleválasztót távolítja el a felületről...neolux korszakban ellesték a dolgokat maszekoktól aztán csiszolják a gittet vìzben meg egyéb finomságok....melójuk meg annyi mint a szemét... nem értem én ezt sokszor.

(#19024) h1mpi válasza carspray (#19023) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem ki lett javítva és megrepedt pár hónap múlva. Kezdhette újra a szaki az egészet ingyen és érdekes módon most már más technológiával dolgozott alá :)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#19025) carspray válasza h1mpi (#19024) üzenetére


carspray
újonc

Vagy bejön vagy nem....lehet elsőnekifutásra rossz megvenni a műanyagjavìtáshoz a plusz anyagokat....de egyszer meg kell venni relatìve nagyobb kiszerelésben és elég sokáig elegendő főleg ha azt nézzük hogy mennyi a javìtandó elemekből ami műanyag,nem olyan sok szerintem. A munka minőségéről nem is beszélve. Na meg mi az olcsó? Ha minden hónapban visszahoznak 1-2 lökhárítót hogy csinálja meg újra az ember ingyen és romlik is vele a hírneve presztizse...ne adj isten valami rigolyás kuncsafttal játsza el valaki aztán fel jelenti stb....összetett dolog ez.
Szerintem értelmesen elkell magyarázni az autó gazdájának hogy van ilyen meg ilyen módja, különböző lesz az ára is meg a végeredmény,tartósság stb...aztán válasszon szíve joga, pénztàrcája szerint. :K
Egyébként márkaszervízről is tudok ahol tap.közvetìtő nélkül kenik a klasszikus gittet a natúr műanyagra meg nem lágyítóznak stb....100k környéki áron.

(#19026) KisBundi


KisBundi
őstag

Ezeket mind elhiszem csak elég bosszantó hogy egy fél tenyérnyi hiba miatt mindent újra kell fújni stb. Fel se merült annak az ötlete, hogy az adott területen dolgozni csak. Egyből 40 ezerrel indítottak. :F

(#19027) carspray válasza KisBundi (#19026) üzenetére


carspray
újonc

Csupán azért nem merül fel bennük hogy az adott területen dolgozzanak mert nem lehet úgy megcsinálni. Más oka nincs. :DD :DD Telibe kell lakkozni. Még ha megvalósítható lenne is több idő ragasztgatni az elfújást mert trükközni, ködölő hígítózni, száradás után elcsiszolni a köd szélét mint inkább adni neki telibe lakkot és azzal le van zárva. Arról nem is beszélve hogy sokszor nem is sikerül, meg kikopik a régi lakk és az új lakk találkozása meg ha "összejön" is meglátszik stb stb. :P
Ez sajnos ilyen. :) Próbálkozz más festőnél is, aztán hátha kapsz rá egy olcsóbbb árajánlatot. :))

(#19028) do3om válasza do3om (#19013) üzenetére


do3om
addikt

Valakinek eladó Autoglym sampon?
1 l-re vevő lennék, hátha valaki 5-10l -el nyomja.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#19029) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali azt szeretném kérdezni töletek hogy van a sonaxnak a kárpit pucolo cucca (spray) érdemes bevásárolni jo valamire? Tavaszra szeretném át pucolni az üléseket és a szönyeget. Sajnos autoglymmes terméket nem tudok beszerezni :O

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#19030) MunezXBK válasza Charley76 (#19029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért nem?

(#19031) Norbi696 válasza Charley76 (#19029) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Helló én sonaxxal takarítóm belül az autót, kíváló!

(#19032) Adamrapkor válasza runner 125 (#19006) üzenetére


Adamrapkor
tag

Tele van hajszalrepedessel ill. Reteglevalas keletkezett a feluleten. Jobb oldalt kis resznel. Sajnos az ujrafeny itt elkerulhetetlen. :/

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#19033) Charley76 válasza Norbi696 (#19031) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hello te szerinted melyik a tutti?A spray vagy a kézi pumpás?

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#19034) Morris


Morris
veterán

Túl vagyok egy műszerfal tisztításon. Csodaszivaccsal és vízzel csináltam és gyakorlatilag fekete lett a szivacs is és a mikroszálas törlőkendőm is.
Gyönyörűen tiszta lett.
A végén ment rá a Lidl-s matt műszerfalápoló kendő.

(#19035) DZs válasza Morris (#19034) üzenetére


DZs
senior tag

Gondolom itt a szivacs volt a lényeg. Tudhatnánk többet is róla? Kössz!

(#19036) Morris válasza DZs (#19035) üzenetére


Morris
veterán

Totalcar :)

Én az e-bay-ről rendeltem 700db-ot. :DDD

(#19037) szekra


szekra
őstag

Hali! Egy hűtőmaszk krómozás milyen árban mozog? Van megbízható hely pesten?

(#19038) Mappa válasza Morris (#19036) üzenetére


Mappa
addikt

Akkor ezek szerint a Ebay-es is ugyanolyan jó mint pl. a sonax, vagy a drágább csodaszivacsok?!
Mennyit használtál el belőle egy ilyen takarítás alatt?

Két Lidl-ben voltam itt Kispest kőbánya között de sehol nincs műszerfalápolójuk. Szentségeltem is egy sort. Nulla autós cucc volt mindkét Lidl-ben. :( Csak W5 gumiápoló hab spray..azt annyi.

nem kötelező megadni

(#19039) Morris válasza Mappa (#19038) üzenetére


Morris
veterán

Most próbáltam ki először az autóban. Eddig csak egyet. De az egész belső térnek legalább 2 fog kelleni. Ugyanolyan mind, csak az ár a különbség. Mivel itthon csak sonax kapható ha kapható, nyilván ez drága lesz. Az ebayen 100db 1300huf körül van.

[ Szerkesztve ]

(#19040) stickermajom válasza Mappa (#19038) üzenetére


stickermajom
addikt

Én Pécset jártam be érte, nem volt nekik. :( Még jó, hogy nem mentem be most Kőbányán akkor..

[ Szerkesztve ]

(#19041) MunezXBK válasza Morris (#19039) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Küldhetnél az öregnek. :))

(#19042) KisBundi válasza Mappa (#19038) üzenetére


KisBundi
őstag

Sajnos szezonális a cucc. Csak akció idején kapható. :(

(#19043) Morris válasza MunezXBK (#19041) üzenetére


Morris
veterán

Annyi lenne a postaktsg, mint maga a 100db szivacs! :D

(#19044) MunezXBK válasza Morris (#19043) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem kérdeztük. :D

(#19045) agent_k


agent_k
őstag

Ne legyetek mulyák... :U

"ebay - csodaszivacs"

(#19046) sitotomi válasza agent_k (#19045) üzenetére


sitotomi
tag

Nekem ez a szivacs (ebayről rendelt) az érdes műszerfalon nagyon morzsolódik, és kb. használhatatlannak érzem. Én ba.zarintok el valamit? :U

(#19047) Morris válasza sitotomi (#19046) üzenetére


Morris
veterán

Nem. Ez így működik. Egy nagyon minimális csiszoló hatása van.
Vizezd be jobban.

[ Szerkesztve ]

(#19048) sitotomi válasza Morris (#19047) üzenetére


sitotomi
tag

Mondjuk az első suvickolás lesz a legkeményebb, pár darab így fogyni fog. :) vaj színű (lenne) a belső, nem lesz rövid a folyamat...

(#19049) Mappa válasza sitotomi (#19048) üzenetére


Mappa
addikt

before/after kép jöhetne :K világos belsővel még látványosabb lehet.

nem kötelező megadni

(#19050) sitotomi válasza Mappa (#19049) üzenetére


sitotomi
tag

Ok, hétvégén nekidurálom magam. Lövök képet. Valami tisztítószer ajánlott? Vagy csak vízzel adjak neki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.