Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Lengéscsillapítóban tudtok ajánlani gyártót. Egy 2005-ös mazda 3-ba kellene. Kevésbé fontos a sportosság. Inkább a minőségi, komfortos legyen. :) Sachs, KYB, Monroe stb?

(#38802) RP1980 válasza KisBundi (#38801) üzenetére


RP1980
tag

Sachs super touring. Több autómba is azt vettem. Igaz én a sport verziót az ültetés miatt, de ahol a másik aftermarket gátlók kipurcantak ott a sachs állta a sarat.

(#38803) jozsi252 válasza Drughi (#38800) üzenetére


jozsi252
veterán

Érdemes betárazni belőle pár csomaggal, mégis csak pár száz ft. Most nézegetek belsőre valami újabb mikroszálast, mert amit most használok egyre jobban szöszöl, így tényleg max a dzsuvás helyekre fogom csak használni, mert vállalhatatlan.
Ebből nagyon sokat eladtak, Alis 800GSM-esre hasonlít, viszont tippre max a fele lehet neki. Valaki vett már ilyet esetleg?
1pc Car Care Polishing Wash Towels Plush Microfiber Washing Drying Towel Strong Thick Plush Polyester Fiber Car Cleaning Cloth

iPhone 13 Pro Max

(#38804) Zémann válasza jozsi252 (#38797) üzenetére


Zémann
tag

Odavágtam nekik...

Rendeltem 36 db-ot! Egészen 1278.-ért :DD

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38805) i-sti válasza jozsi252 (#38797) üzenetére


i-sti
senior tag

Nagyon jó vagy.
Tavaly úgyan ilyen szettet vettem. ✌️
Még nem volt alkalmam kipróbálni

Novum Forum Siculorum

(#38806) polonic


polonic
félisten

Megérkeztek tegnap a Shiny Garage cuccok.

Az interior quick detailer elég jónak tűnik. Na meg az illata is tök durva. Erre kiváncsi leszek, mennyire lesz tartós?

Gumikéderekhez vettem Sonax pamacsos gumiápolót. Eddig jó. Előtte mondjuk glicerint használtam. Az is nagyon jó volt. Csak azért a pamacsossal kényelmesebb és jóval gyorsabb.

Gumikéderekhez glicerinen kívül van még más szilikonmentes ápoló? Ez a sonax is tartalmaz sajnos.

Külső műanyag felületek ápolására tudtok javasolni vmit? Elvesztem teljesen.

(#38807) tibbike01 válasza polonic (#38806) üzenetére


tibbike01
őstag

Erre az SG Interior quick d-re én is kíváncsi vagyok. Egy ideje szemezek vele, majd írd meg a tapasztalatod. Leginkább az érdekel, hogy mennyire matt és hogy mélyíti-e a színeket

Melyik ez a pamacsos Sonax?

[ Szerkesztve ]

(#38808) Petyyyyy válasza polonic (#38806) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én a kéderekhez is a Lotus féle tyre shine-t szoktam használni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38809) polonic válasza tibbike01 (#38807) üzenetére


polonic
félisten

Tegnap kipucoltam a belteret.

Használtam is. Mattnak tűnt elsőre és mélyítette a színeket, ahogy felkentem.

A sonax pedig ez. [link]

(#38810) polonic válasza Petyyyyy (#38808) üzenetére


polonic
félisten

Megnézem ezt is. Azt írta műanyagokhoz is jó. Ez tetszik.

(#38811) Petyyyyy válasza polonic (#38810) üzenetére


Petyyyyy
addikt

De főleg szilikonmentes.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38812) proof88 válasza Petyyyyy (#38808) üzenetére


proof88
addikt

Múltkor kérdeztem hogy milyen szilikonmentes gumiápoló van, mert mindegyikben látom, na most végre írt valaki. Jól értem, hogy ez a termék használható lenne egyben a bőr könyöklőm ápolására is, meg a kéderek valamint a gumik külső oldalának ápolására is? Eddig senki nem írta hogy van ilyen 1 termék többféle anyagra. Van ebben valami csapda?

(#38813) tibbike01


tibbike01
őstag

Ti motor mosást szoktatok csinálni? Ha igen, milyen gyakran és hogyan?

(#38814) RP1980 válasza tibbike01 (#38813) üzenetére


RP1980
tag

Én tavasszal. Leveretem gyengére állított sugárral a magasnyomival, aztán befújom green starral, ecsetelem majd öblít a magasnyomásúval. Ezután szárazra törlöm, és kap egy műanyagápolót. Eddig Autoglym WRC ment rá, de az idén perl-el próbálkozom.

(#38815) i-sti válasza tibbike01 (#38813) üzenetére


i-sti
senior tag

[hsz_38630]

Novum Forum Siculorum

(#38816) tibbike01 válasza RP1980 (#38814) üzenetére


tibbike01
őstag

Az elektromos részekre zacskót húztok? ;]

(#38817) RP1980 válasza tibbike01 (#38816) üzenetére


RP1980
tag

A generátorra igen, de ha nem akkor sem lehetne elméletileg baja, hisz mi van ha valami nagy tócsába hajtasz....

(#38818) i-sti válasza tibbike01 (#38816) üzenetére


i-sti
senior tag

Szeretek veszélyesen élni.
Nem húztam zacskót semmire.

Meg kell szoktatni mint a gyereket ;]

Novum Forum Siculorum

(#38819) Zémann válasza i-sti (#38818) üzenetére


Zémann
tag

Meg fentről is szóltak,hogy kell a gyerek! :DD :DDD

Ez most vagy valami vagy megy valahová

(#38820) polonic


polonic
félisten

Lemostam a felniket. Hát nagyon dzsuvás volt belülről. Kipumpáltam a Shiny Garage Monster felét és belülről nem lett teljesen tökéletes, de tisztának mondanám. Kívül viszont csillog villog.

A Shiny Garage Monster nagyon jó cucc egyébként.
Nem szabad legközelebb ennyi ideig a mocskot belül a felnin hagyni. Most már nem csak kívülről fogom takarítani.

[ Szerkesztve ]

(#38821) jozsi252 válasza polonic (#38820) üzenetére


jozsi252
veterán

Érdemes először a dzsuva nagy részét lemosni róla, és csak utána rámenni a te esetedben a Monster Wheel-el. Sokkal hatékonyabb ha nem a fékport meg sarat áztatod vele.
Én mielőtt a felninek nekiesek kerékcserekor előtte jól bespriccelem 1:10-es Koch GS-el, ez nekem nagyon szépen le szokta hozni a kosz nagyon nagy részét, és utána szoktam IronX-el befújni.

iPhone 13 Pro Max

(#38822) sutszi


sutszi
veterán

Voltam ma tescoba és láttam Armorall cuccokat. Innen mi az ami ajánlott ár/érték arányban?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38823) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok! Meg jött a MJJC habosítóm. Parkside magasnyomásúval használom 150 bar. Amit adtak hozzá zacsiba, amit bele lehet csavarni spricni, vagy mi. Melyiket mikor kell használni?

(#38824) Peti78 válasza tibbike01 (#38813) üzenetére


Peti78
őstag

Sose, az egyik legfeleslegesebb dolog. Ráadásul meg is tudod szivatni magad

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38825) tibbike01 válasza sutszi (#38822) üzenetére


tibbike01
őstag

Matt műszerfal ápoló, APC, felnitisztító, rongyok kefék ajánlottak. A samponok, waxok, ápolók nem sokat érnek.

(#38826) jozsi252 válasza sutszi (#38822) üzenetére


jozsi252
veterán

Mikroszálas mosókesztyű. ;]

(#38823) Unlimited

Amit adtak hozzá zacsiba az egy külön szűkítő ami a gyenge 100-110bar alatti gépekhez kell. Szóval nem kell vele foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38827) Unlimited válasza jozsi252 (#38826) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Szuper! Köszi a választ. Holnap próba.

(#38828) Peti78


Peti78
őstag

Ezt vagy hasonlót próbált már valaki?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38829) Unlimited válasza Peti78 (#38828) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Nem azt mondom, hogy mindenból a drága a jó, de 1600 forintért.......
Egy Fussoval többre mész szerintem.

(#38830) sutszi


sutszi
veterán

(#38825) tibbike01 : Köszi.

(#38826) jozsi252 : :DDD Az már van...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38831) Peti78 válasza Unlimited (#38829) üzenetére


Peti78
őstag

Megkérdeztem tegnap a dzsatubot, nem sok jót mondott. A fusso-val teljesen meg vagyok elégedve, de néha rámjön, hogy kipróbálnék mást is. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38832) RP1980 válasza Peti78 (#38828) üzenetére


RP1980
tag

Én próbáltam felnin. Az első utam alatt (200km) esett az eső. Mikor megérkeztem fújtam rá spricniből vizet, h milyen... semmilyen nem volt. Az a baj a mr. Fixel, hogy nem tudni mit kapsz. Állítólag az első adagok jók voltak, de miután kezdett elterjedni durván esett a minőség

(#38833) polonic


polonic
félisten

Irtátok, hogy tegyünk fel képeket.

Nagyon kezdő vagyok a téren. Takarítás, meg képek terén is. Pl most rendeltem először különböző termékeket.

Kívülről semmi extra nem volt. Belülről Shiny Garage Interior Quick Detailer volt. A felniket Shiny Garage Monster Wheeler Cleaner-rel takarítottam. A kédereket Sonax GummiPflegger-rel kentem át.
Felkerültek az új nyári papucsok.

A takarítás óta mentem vele már. Egy kicsit poros lett, meg pár bogártetem már van a lökhárítón.

Waxolást, meg külső műanyag ápolást következő mosás alkalmával szeretnék. Addig gyűjtök infot, kérdezgetek, aztán berendelem a megfelelőnek ítélt cuccokat.

Pár kép:

[ Szerkesztve ]

(#38834) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

(#38835) tibbike01 válasza polonic (#38833) üzenetére


tibbike01
őstag

Szép, de egy Fusso jól állna neki ;] a feketével csodákat tud művelni.

(#38836) polonic válasza tibbike01 (#38835) üzenetére


polonic
félisten

Köszi!

Ez lenne az, igaz? Eléb baráti az ára. Berendelhettem volna a Shiny Garage cuccokkal együtt...

(#38837) tibbike01 válasza polonic (#38836) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen, ez az. Ebay-en is elérhető valamelyest olcsóbban. Keress rá itt a topicban. Összefoglalót olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#38838) polonic válasza tibbike01 (#38837) üzenetére


polonic
félisten

Pedig elolvastam az összefoglalót, el szoktam mindig. Csak nem maradt meg, hogy említették benne. :D

(#38839) i-sti válasza polonic (#38833) üzenetére


i-sti
senior tag

A szörnyes 👾 tisztítóról mi a véleményed?
Hígítottad? Mennyire vitte le a retket?

Novum Forum Siculorum

(#38840) Sanki


Sanki
addikt

Garázsban a kis hely miatt sikerült neki menni kicsit a frissen vett felninek, ami miatt megsérült a lökös. :(
Vakus képpel így néz ki.

Lidl-ben volt hétfőtől karceltávolító szett. Ha még van, érdemes egy ilyennel a fenti hibának neki állni?

(#38841) bump3r111


bump3r111
tag

Remélem elég hosszú lesz a hétvége! :D
Ha kész vagyok teszek fel képet a végeredményről és ha van igény egy leírást is, mit használok mire / milyen sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#38842) tibbike01 válasza bump3r111 (#38841) üzenetére


tibbike01
őstag

Azért a Jar elbújt a hátsó sorban. :C grat hozzá szép pakk!

(#38843) bump3r111 válasza tibbike01 (#38842) üzenetére


bump3r111
tag

Nem direkt, az egyik legfontosabb elem :D

(#38844) Peti78


Peti78
őstag

Bár nem lényeg de a mester mosóba beugrottam a mai nap. Polír után érdeklődtem az S60-at 30 ezerért polírozzák, waxolják, és kapok egy ajándék gumi és műanyagápolást.

A [yachticon-marine-wax]-ot ajánlották. Nem tudom ez milyen. Talán kap egy próbát, ha mégsem lesz megfelelő, ráteszem a fusso-t erre a waxra. A tulajdonos hölgy egyébként elég szakszerűen vizsgálgatta a fényezést, mintha ezt a fórumot olvasva mondta volna. Persze, nem járt itt.

Esetleg a linkelt waxról hallott/olvasott valaki?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#38845) i-sti válasza bump3r111 (#38841) üzenetére


i-sti
senior tag

Én szívesen olvasnék egy szép hosszú blogot erről sok képpel és technikai tanáccsal

Novum Forum Siculorum

(#38846) polonic válasza i-sti (#38839) üzenetére


polonic
félisten

Itt írtam egy hsz-t a felnimosásról.

Nem hígítottam. Nagyon jó cucc egyébként. Levitte a retket elég jól.

(#38847) bul07


bul07
nagyúr

Lenor mint szélvédő vízlepergető?
videó

Öblítő nem marhatja meg a dolgokat?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38848) Unlimited


Unlimited
aktív tag


Az alsó kép nem a lejobb minőségű. Meg kellett szerkesztenem a mérletkorlát miatt.
Az én autóm ilyen!🙂😉🙂

(#38849) tomixx válasza blizzrd (#38793) üzenetére


tomixx
csendes tag

Nagyon köszi! Mindenképpen ki fogom próbálni! :)

(#38850) lacos001


lacos001
senior tag

Amikor hatalmas nyugalommal használod az autómosós kefédet a csillivilli mercikéden.... Holott előtted 5 perccel még sáros platót keféltek vele...

Sajnáltam szegényt...az autót, bár annak már mindegy szerintem régóta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.