Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) Motion_Blur válasza lacos001 (#38850) üzenetére


Motion_Blur
félisten

90%-ban látom ezt a mosónál ahova járok.. :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38852) jozsi252 válasza lacos001 (#38850) üzenetére


jozsi252
veterán

Én max a téli időszakban járok önkiszolgáló mosóba, de ott is csak szigorúan kefe nélkül. Van 1-2 hely ami bevált nekem és elég hozzá a mosóprogram hogy a kosz nagyon nagy részét levigye a kocsiról, havas retkes időben ez pont elég. Mondhatom hogy sótlanítok :) .

Amit igazából nem értek, az az hogy tankoltam ma és a mellette lévő mosó után van jó pár parkolóhely és mindenki az autót törölgette. Na most ennél a mosónál kefe nincsen, ergo a magasnyomás amit levisz levisz azt kész.
1; Addig autót nem szárazolunk ameddig nem tiszta teljesen mert a még fényezésen rajtamaradt esetleg fátyol koszt törlöd szét.
2; Utolsó öblítés elvileg a foltmentesen száradó program
Igaz hogy a belekevert száradássegítő okozhat az üvegfelületeken itt ott foltokat, ezt tapasztaltam én is, viszont magán a fényezésen nagyon szépen meg szokott száradni a rajtamaradt víz, nem marad vissza belőle semmi.
Akkor minek törölgetik??

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38853) lacos001 válasza Motion_Blur (#38851) üzenetére


lacos001
senior tag

Ja...és látom az ilyeneken, hogy totál hülyének vagyok nézve, mikor kipakolom a cuccaimat itt engedélyezett és simogatom az enyémet, majd átállok ide szembe szárazolni...
Én kb 2 és fél órát voltam most ott, de mikor megérkeztem már gyalulták a sarat a platóról azzal a kefével, amit a muki tologat a mercikén...Szárazolásom közbe mentek el, ez meg beállt aztán nekiállt kefélgetni a sajátját..
Gondoltam szólok neki, de inkább bele se merek gondolni, mit mondott volna.

(#38852) jozsi252 Én még sajnos ide kell járjak...még nincsen meg a ház, garázs, stb... Hála istennek vihetek mindent, mint fentebb irtam.

[ Szerkesztve ]

(#38854) ReFleXx


ReFleXx
addikt

esküszöm nekem az Mpetrol-os kézimosó jött be eddig a legjobban, nincs se snowfoam, se kefés pisztoly (amit amugysem használnék) csak egy pisztoly van, de a mosólé az egész meleg és a eddig ezzel bírtam legjobban lemosni a kocsit érintés mentesen. ja és sosem kell várni, mindig van hely, nem úgy mint a többi felkapottabb mosoknal.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#38855) RP1980 válasza lacos001 (#38853) üzenetére


RP1980
tag

Carfactoryban voltál már?

(#38856) RP1980 válasza polonic (#38833) üzenetére


RP1980
tag

Pár nappal ezelőtt linkeltem egy új terméket ami a fusso jó tulajdonságait hordozza a rosszakat viszont mellőzi,ha gondolod rendelhetnénk együtt felezve a postát.

(#38857) polonic válasza RP1980 (#38856) üzenetére


polonic
félisten

Videó meg van már róla?

A környezetbarát tulajdonsága az előnye a fusso-val szemben?

(#38858) lacos001 válasza RP1980 (#38855) üzenetére


lacos001
senior tag

Nem, hanem ide megyek. :) [link]

Pontosabban - CITY Paket amit kapni fog az autó.
+kerámia a tiszta, ő általa megszépitett autóra...

550€ a city paket és 250€ lesz még a kerámia. ha kérem 800€ összesen, Formaster fórumtársnak, ha olvassa :) le van telefonozva, fényképekkel illusztrálva az autó. Nagy változás az árban nem várható.
Majd meglátjuk, attól függ hová lesz a menet ápr 18- máj 5 között a családdal, szabadság lesz de én szeretném..Április 15ig kell szoljak, ha mennék következő héten. Eddig ennyi :B

Viszont jó, hogy emlitetted a Carfactoryt. Megkérdezem a fóliázás, hogyan, milyet, mennyiért mozog...mennyi idő stb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38859) RP1980 válasza polonic (#38857) üzenetére


RP1980
tag

Nem környezet, hanem egészség barát. A 12m ben vannak olyan anyagok amik időközben rákkeltőként lettek besorolva. Meg azért a fusso tud "hisztis" is lenni, főleg feketén.

(#38860) RP1980 válasza polonic (#38857) üzenetére


RP1980
tag

Még nem került fel. Egyenként a detailig verliebt csatornán várható

(#38861) polonic válasza RP1980 (#38859) üzenetére


polonic
félisten

Értem. Egyébként érdekelhet engem is. Csak a tapasztalatokat megvárnám.

(#38862) tibbike01 válasza RP1980 (#38859) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezt honnan veszed? Tudnál linkelni erről valamilyen cikket?

(#38863) RP1980 válasza tibbike01 (#38862) üzenetére


RP1980
tag

Erre xaron fr és az atolackaffen videóiban is felhívták már a figyelmet. Egyébként ha megnéznéd a termék biztonsági adatlapját toluol és xilol is van benne. (de az irtó bűze is árulkodik a benzol származékokról) persze nem azt mondom, hogy halálos méreg, de én csak szabadban és gumikesztyűvel kenegetném. Ja és a fent említett csatornákból merítve, többek között ezért is újul meg heteken belül a termék.

[ Szerkesztve ]

(#38864) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Tudtok nekem ajánlani kimondottan kédergumira jó ápolószert?

Igazából munkámból kifolyólag sok mindent be tudok szerezni, már gondoltam ara is, hogy alapos szilikonzsíros bedörzsölés, letörlés jót tehet.

Azt hiszem a kereskedelmi gumi ápolók is szilikon alapúak ugye?

A másik, a karosszéria sok helyen tele van apró "pókszar" szerű pöttyökkel (az is lehet fenyőgyanta). Políroztatni nem akarok, nitro higítóval én nem állnék neki, de be tudok szerezni 96%-os etanolt - ere van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#38865) Formaster válasza RP1980 (#38863) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ugyanez igaz a glacora is :K

(#38866) RP1980 válasza Formaster (#38865) üzenetére


RP1980
tag

Na ezt nem is tudtam, köszi. Pedig annak a szaga olyan diós. Akkor glacozáskor is jön a gumikesztyű.

(#38867) Drughi válasza RP1980 (#38859) üzenetére


Drughi
addikt

Ez miben nyilvánul meg?

Most akarnék fusso-val kezelni egy fekete kocsit. Ez lenne az első alkalom.

(#38868) Formaster válasza RP1980 (#38866) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A glaco még durvább is, de igaz ez a kerámiákra is. Én vagy szabad levegőn csinálom, vagy nyitva a garázs és az összes ablak, de úgy is belefájdul a fejem. Ezeket a kristályos anyagokat folyékonyan tartani felér egy fukushimai dózissal. A kesztyű alap, még a "natúr" waxoknál is. Azt ugye tudjuk, hogy annak is a 80%-a kémia, ugyanis a karnauba alapból beton keménységű. Még egy gyorsfényt is kesztyűben csinálok, de már a mosást is.

(#38869) RP1980 válasza Formaster (#38868) üzenetére


RP1980
tag

A kerámiákkal tisztában voltam, de a waxokról ez új infó. Ahogy öregszem egyre nagyobb hangsúlyt fektetek a biztonságra. Annyit nem ér egy tiszta autó, hogy beteg legyek tőle.

(#38870) jozsi252 válasza Drughi (#38867) üzenetére


jozsi252
veterán

Hatványozottan igaz hogy a felületet nagyon jól elő kell készíteni, majd waxolás előtt teljesen zsírtalanítani minden egyes részét. Valamint csak akkor csináld amikor a felület nincs felmelegedve, tehát na úgy waxold hogy 8 órát a napon állt a kocsi.
Talán fekete kocsin jön elő legjobban ha a felület hanyagul lett előkészítve a waxhoz. Fontos az is hogy ne várj túl sokat a száradással mert akkor elég szívás visszatörölni, fekete kocsi lévén meg elég rendesen ez meg is látszik. Olyan 3-5perc környéke elég neki hőmérséklettől függően.

Waxolást meg bármilyen felületkezelést tiszta levegőn érdemes csinálni kesztyűben. Ha meg beltéren vagy akkor mindenképp ajánlatos egy maszkot felvenni. Nem hiába van egy csomó netes videóban maszk azon aki applikál pl. kerámiát. Pl. zárt térben az erős citrusról is be lehet kábulni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#38871) polonic válasza Csabroncka (#38864) üzenetére


polonic
félisten

Glicerin pl. Gyógyszertárakban beszerezhető.

(#38872) Csabroncka válasza polonic (#38871) üzenetére


Csabroncka
addikt

jobb a glicerin mint a szilikon? ok, nekem szerencsére nem kell gyógyszertárba menni érte :)

"in medias res"

(#38873) Motion_Blur válasza Csabroncka (#38872) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csakis glicerin :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38874) polonic válasza RP1980 (#38863) üzenetére


polonic
félisten

Megújul a fusso?
Hol lehet ezeket az infókat megtalálni?

(#38875) sutszi


sutszi
veterán

Glicerinek között van különbség? Elvileg pár héten belül kapok tiszta glicerint... Hallottam egy olyat, hogy oldja a gumit ezért annyira mégsem jó... Most mi az igazság?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38876) Alpachino


Alpachino
veterán

Van egy lakkfekete audi a4-em, amit most vinnék gépipolírozásra, de olvasva a fusso-ról, felmerült bennem a kérdés. Érdemes gépi polírozás után egy réteg fussot rákenni ? Vagy akár a gépipolír el is maradhatna ?

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#38877) RP1980 válasza polonic (#38874) üzenetére


RP1980
tag

Youtube xaronfr videoban is volt és a polirteches Frank Zsolti is posztolt fotókat

(#38878) RP1980 válasza Alpachino (#38876) üzenetére


RP1980
tag

A polír karcokat tűntet el a fusso óvja a fényezést. Kérdés mit szeretnél. Lehet csak fussot is rátenni de a karcok akkor ugyan úgy maradnak, ha vannak.

(#38879) Alpachino válasza RP1980 (#38878) üzenetére


Alpachino
veterán

Ok. akkor szóval a kettő nem zárja ki megymást :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#38880) i-sti


i-sti
senior tag

Milyen kesztyűt használtok? Linket kaphatnák? Nekem is bekellene szerezzek egy nagyobb csomag

Novum Forum Siculorum

(#38881) i-sti válasza Alpachino (#38879) üzenetére


i-sti
senior tag

Polír után adhatsz neki egy kerámiát

Novum Forum Siculorum

(#38882) RP1980 válasza Alpachino (#38879) üzenetére


RP1980
tag

Dehogy, sőt... Az az igazi, ha polír után kap egy jó waxot

(#38883) Alpachino válasza RP1980 (#38882) üzenetére


Alpachino
veterán

i-sti : :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#38884) JHONNY 79 válasza Unlimited (#38823) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Hogy muzsikál az Mjjc a Parksidhoz képest?

(#38885) tibbike01 válasza i-sti (#38880) üzenetére


tibbike01
őstag

Közönséges gumikesztyű is megteszi.

(#38886) pjen válasza sutszi (#38875) üzenetére


pjen
félisten

Legalább 1 a 3 hoz hígítani kell,mert a glicerin nedv szívó.

(#38887) Cyborg válasza Unlimited (#38823) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia, parksidehoz melyik habosítót kell venni?
... vagy ezek egyformák, csak az áruk más?

Köszi

(#38888) Formaster válasza JHONNY 79 (#38884) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Én pont tegnap próbáltam ki, megjött az MJJC, le a kalappal. Azt töltöttem át ami a parkside-ba volt bekészítve, ég és föld, sokkal jobb habot fúj. Lassan be is rendelek egy jobb félét.

Megjött a lándzsa is, már nem tudom ki linkelte, de az is sokkal jobb, mint a gyári. Megérte a 30$ ezt a 2 upgradet :R

[ Szerkesztve ]

(#38889) JHONNY 79 válasza Formaster (#38888) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A lándzsa miben különbözik, miben jobb?

(#38890) polonic válasza RP1980 (#38877) üzenetére


polonic
félisten

Lehet, érdemes megvárni akkor az új formulát.

(#38891) Unlimited válasza JHONNY 79 (#38884) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Igen, ahogy írják is, ég és föld a kettő. Sokkal jobb habot készít az MJJC. Megéri beruházni rá.

(#38892) Unlimited válasza Cyborg (#38887) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Én az MJJC habosítót rendeltem. Itt a fórumon is ezt ajánlották a legtöbben. Ár érték arányban jó, meg van hozzá parkside adapter, ami nekem fontos volt.

(#38893) Unlimited válasza Formaster (#38888) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Milyen az a lándzsa, amit rendeltél a parkside mosóhoz?

(#38894) jozsi252 válasza Unlimited (#38892) üzenetére


jozsi252
veterán

És egy jó előmosótól még nagyobb javulást érsz el mint ami egy szar meg egy jó habosító között van! Pl. a VP Citrus Pre Wash után az Avalanche kb. habtengert készít a kocsira.

iPhone 13 Pro Max

(#38895) roti86 válasza Unlimited (#38891) üzenetére


roti86
őstag

Szvsz a habosítók "lelke" ez a nozzle (fúvóka). Ezen videó alapján is elég nagy a különbség. Én most ezt rendeltem be. Tudom, hogy csak 0.6 liter a tartálya és nem egy lityi, viszont ez azt írja, hogy 60 bartól használható (egy noname magasnyomásúhoz rendelném, ami csak 68 bart tud), a nagyobb 1 litereseknél legalább 100 bar volt írva. Valamint ebben alapból az 1.1mm-es fúvóka van, ezért bátorkodtam berendelni. Remélem a csatlakozója is jó lesz a mosóhoz.....

szerk.: 1.1mm nozzle

[ Szerkesztve ]

(#38896) Formaster válasza Unlimited (#38893) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ezt ajánlotta egy fórumtárs, ezúton is köszönet érte.

(#38889) JHONNY 79 Azt vettem észre, a parkside gyári lándzsája kb egy sugárban jó, az sem túl széles. Ez a lándzsa több szórásképben is jól szerepel és szélesített fejjel is van elég "vágó" hatás.

(#38897) Unlimited válasza jozsi252 (#38894) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Ez a vp citrus........előmosó, nem hozza le a waxot?

(#38898) RP1980 válasza polonic (#38890) üzenetére


RP1980
tag

Ez két élű penge is lehet. Ha csak "egészségesebbé" teszik, akkor lehet romlanak majd egyéb +tulajdonsagai. Viszont az is lehet, hogy csak jobb lesz minden téren. Állítólag május környékén terítik a nagykereket, de szerintem ha rakerdezel a polirtechnél biztosabb infót tudnak adni.

[ Szerkesztve ]

(#38899) i-sti válasza jozsi252 (#38894) üzenetére


i-sti
senior tag

VP Citrus kb 9es pH-val száll harcba az Avalanche 12-13 közötti értékkel.
Normális, hogy jobban lehoz mindent is.

Novum Forum Siculorum

(#38900) jozsi252 válasza i-sti (#38899) üzenetére


jozsi252
veterán

11-11.5 a pH-ja a Avalanche-nak. Persze nem is vitatom hogy ezért jobb a termék, tehát valamit valamiért. A hab viszont durván jobb, az meg nem pH függő.

Unlimited

Hosszú távon nem tesz jót a wax-nak, de inkább akkor waxolok évi 2 helyett 3 alkalommal, viszont akkor az előmosó elvégzi amit el kell.
Nagyon odafigyeltem a kocsi mosására, ennek ellenére mégis keletkeztek mosókarcok a kocsin. VP Citrus hagyott egy vékony koszfátyolt a felületen, nagy eséllyel ezek a mosókarcok akkor keletkeztek mikor ezt a nagyon vékony réteget mostam. Avalnche-al ennyi se marad rajta.
Szóval kell valami köztes állapot, ez meg pont jó erre.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.