Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) Motion_Blur válasza depe95 (#37199) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37202) jozsi252 válasza depe95 (#37199) üzenetére


jozsi252
veterán

Igazából bármilyen topicban leírt ablaktisztító jó lehet számodra, a kérdés inkább az hogy mivel csinálod. A mikroszálasok nagy része szöszöl, esetleg ipari papírtörlő, vagy csak simán háztartási papírtörlővel megkönnyíted a dolgod. De ha van olyan mikroszálasod amiről tudod hogy nem szöszöl akkor nyugodtan csinálhatod azzal.
Mindenképp várd meg amíg teljesen száraz lesz, ha egy kis pára is van rajta neki se állj. Amúgy hideg időben IPA-s keverék a legjobb mert nagyon könnyen elpárolog így nem kell sokáig törölgetni amíg teljesen száraz lesz, illetve nem hagy maga után semmi anyagot (ioncserélt vízzel hígítsad).

iPhone 13 Pro Max

(#37203) martillo


martillo
tag

Ha mar szelvedo takaritas...
Glacoval kezelt szelvedot kivulrol mivel lehet takaritani, ami nem bantna a glaco-t? Bekas tisztito mehet ra?

(#37204) Formaster válasza martillo (#37203) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nagyjából tökmindegy mivel pucolod, a teflonnak nincs oldószere.

(#37205) martillo válasza Formaster (#37204) üzenetére


martillo
tag

Koszi!
Ezek szerint ez csak kopni tud, mondjuk rossz minosegu lapat miatt?

(#37206) Formaster válasza martillo (#37205) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Azért van az a tömény lúg, ami mindent elmar, de lényegében igen kopik, illetve idővel gyengül a molekula rács. Mondjuk nálam 1 éve van fent és még tart.

(#37207) KisBundi


KisBundi
őstag

Van teflon alapú wax? Pár helyen láttam, hogy írják, de gyártót nem írtak oda. :)
Oldószere tényleg nincs a teflonnak, de fizikailag a diklóretán le tudja rendezni tisztességesen. :)

(#37208) BigBlackDog válasza KisBundi (#37207) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fusso ilyen például, ha jól tudom.

(#37209) Formaster válasza KisBundi (#37207) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Fusso 12Moths :R

(#37210) KisBundi válasza Formaster (#37209) üzenetére


KisBundi
őstag

Az szuper, mert nekem is ilyen van. :) Csak annyit tudtam róla, hogy polimer alapú, de akkor azon belül is teflon. :)

(#37211) zoltan.bagi


zoltan.bagi
csendes tag

Sziasztok! Eddig csak passzív tagként ittam a profik szavait, s sokszor együttéreztem a lelkes amatőröket érő felisméresekkel :R most viszont tanácsot szeretnék kérni.
Reggel egy cetli várt a szélvédőn, nekitolattak a kocsimnak, keressem meg és megegyezünk. (Dióhéjban.) Mivel munkába indultam csak egy SMS-t írtam, hogy munka után beszéljünk. (Egyrészt siettem, másrészt mivel sosem volt hasonlóban részem utána akartam nézni mi is a teendő ilyenkor.) Visszaírt, korrektnek tűnik. (már a gesztus miatt is. Bár tudni kell, hogy kamerás a parkoló. :)) )
Lényeg: [link]
Ez történt. A kocsi (másnak) nem nagy érték, egy 2003-as Focus, de én maximálisan kímélem/ápolom... (Első kocsi, dúl a "szerelem" :K :B )
Előző tulaj pont ezt a részt javíttatta (Ablakig újra volt fújva az ablakkereten látszott a maszkolási "vonal", ha nagyon mustráltam, nekem profi munkának tűnt), így feltehetőleg már van rajta némi gitt is.
Kérdés: Nagyságrendileg mennyibe kerül egy ilyen javítása? Hogyan jöhetek ki legjobban a szituból? Ez a "Megegyezés" nekem is jó vagy csak le akar passzolni?
Tapasztalatlanságomból kifolyólag bármilyen tanácsot szívesen fogadok, akár privátban is.
Köszönöm! Z.

(#37212) Newlachka válasza zoltan.bagi (#37211) üzenetére


Newlachka
őstag

már az pozitív,hogy hagyott cetlit,ha kamerás a parkoló ha nem.Nem kell ezt hatalmas dologra felfújni,megbeszéled vele,hogy elviszed egy műhelybe, kérsz a munkáról számlát,és ő kifizeti neked.
Vagy, megegyeztek egy köztes összegben,és nézed :)

(#37213) BigBlackDog válasza zoltan.bagi (#37211) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem biztos, hogy a legoptimálisabb megoldás, de megnézném, hogy mennyibe fájna egy színazonos ajtó egy bontott, hasonló évjáratú Fókából (így a színfakulás is hasonló mértékű lesz). Mondjuk simán lehet, hogy drágábbra jön ki, mintha fújnák.

Kérnék ajánlatot néhány fényezőműhelyből és azzal akkor már tudsz valamit mondani a vétkesnek is, hogy kb. mennyibe fáj egy ilyen mutatvány.

[ Szerkesztve ]

(#37214) @tco@ válasza zoltan.bagi (#37211) üzenetére


@tco@
aktív tag

A megegyezést gondolom arra értette, hogy kihagyná a biztosítót a bonus/malus miatt. Szerintem is kérj egy árat valahol, mondd el neki, és egyezzetek meg hogy ha van egy kis difi a végén, akkor az még férjen bele azért.

[ Szerkesztve ]

(#37215) JHONNY 79 válasza zoltan.bagi (#37211) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A lehető leghamarabb elkérném a kár árát, amihez szükséges árajánlatot kérni. Ha megvárod a javítást és a számlát viszed, akkor lehet már nem fog emlékezni a károkozásra. A kamerafelvételeket sok helyen 72 óra múlva törlik, így később nem fogod tudni bizonyítani az igazad. Köztes megoldás lehet, hogy kitöltötök egy kárbejelentőt és ha a számlát kifizette, akkor visszaadod neki az eredeti példányokat.

(#37216) zoltan.bagi válasza JHONNY 79 (#37215) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

Köszi a tippeket Mindenkinek!
Ezutóbbi megoldás elég szimpatikus. Kértem ajánlatot (képekkel) 4-5 helyről, hogy legyen valami támpont. Kamerafelvételt is elkértem, amíg még nem törlik. (Remélem ki is adják.)
Valamit mindenképp kezdeni kell vele, mert pont úgy van a repedés, hogy belefolyik a víz, az meg csak rosszat jelent... főleg, ha beüt a hideg :Y

(#37217) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnek!

Fusso waxolás előtt állok, amit már egyszer csináltam, de akkor nem kellett különösebb előkészület, mert új volt az autó. Most az alapos mosás és a Jar -os gyurma után vagyok. Mi legyen a köv lépés? Mert ugye most csak szárazra töröltem a mosogatós gyurma után és hát biztos maradt rajta kis szer még. Szeretném elkerülni az öblítést ha lehet, h ne kelljen a garázsból kiállnom :S

Illetve IPA -t ötletem sincs holkaphatnék így vidéken, de van nekem vegytiszta etil alkoholom, az nem jó?

(#37218) BigBlackDog válasza HIJ (#37217) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha csak szárazra törölted a mosogatószert, akkor szerintem bőven maradt rajta rászáradt mosogatószer.

Vidéken merrefelé? OBI, Praktiker, elektronikai bolt nincs a közelben?

[ Szerkesztve ]

(#37219) HIJ válasza BigBlackDog (#37218) üzenetére


HIJ
őstag

Sajnos ezek egyike sem nagyon :N Jó persze majd elugrok valahova (legközelebbi OBI 40km...), de a héten sajnos nem fog menni, viszont az autó meg csütörtökön kelleni fog :) Ezek szerint az etilalkohol nem ?

(#37220) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Vettm sebbenzint a gyogyszertarban a bitumen felverodesekre.
Mivel celszeru felvinni a kasznira?
Fultisztitoval martogassam es ugy dorzsoljem majd le?

Koszonom!:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#37221) focvis válasza spiky03 (#37220) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Vattapamacsra öntöm, majd azzal "tunkolom", nem dörzsölöm.
Kozmetikai vattapamacsot pl. drogériában, női részlegen árulnak; ilyen kis vattacsomók zacskóban.

[ Szerkesztve ]

(#37222) RP1980 válasza HIJ (#37219) üzenetére


RP1980
tag

Ha azóta nem lett porps töröld át vizes mikroszálassal,majd szárazold le. Nemrég láttam egy videot a Glossboss os srácoktól (német detailerek) és ott azt mondta a srác, hogy fusso előtt nem szükséges a zsírtalanítás, csak a felület megtisztítása. Szerintem tavaszig kitart így is, legalább lesz valami védelmed a lakkon. Aztán a kikelettel majd újra kened és addigra talán találsz IPA-t is.

(#37223) Formaster válasza RP1980 (#37222) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Közel sem marad fent addig, mint zsírtalanítás nélkül, direkt kipróbáltam. Persze mivel szinte az örökkévalóig elég egy doboz így nem szempont, viszont ha nem akar vele 3-4 havonta szívni az ember érdemesebb zsírtalanítani.

(#37224) sutszi


sutszi
veterán

Az elmúlt napok időjárása miatt belefutottam egy-két számomra új helyzetbe.

Az első a külső pára. Ezt hirtelen papírtörlővel oldottam meg, de ez nem egy jó megoldás. Főleg, ha nem csak víz hanem még levél is van. Főleg a szélvédők, első két ablak és visszapillantók érdekesek. Arra gondoltam, hogy vennék egy ilyen gumis lehúzót, amivel az ablakokat gyorsan lehúzom és kész... Olyat keresek aminek nem megy szét a gumi része 2 nap alatt...és esetleg a másik oldalán van valami szivacsos rész, vagy az nem is fontos annyira?

A másik, hogy ha bejönnek a mínuszok és ez a vékony réteg ráfagy az ablakra akkor hogyan célszerű ezt leszedni? Jégkaparóm van, azzal leszedem ezt a réteget. Ami miatt aggódom az az ablaktörlő. Kaptam tippet, hogy jégoldóval fújjam le és töröljem át mert tönkreteszi az ablaktörlőt...
Mi a best practice erre az esetre?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37225) Pardise válasza sutszi (#37224) üzenetére


Pardise
senior tag

Szia!

Olyan nyeles lehúzót, aminek az egyik oldala gumi, másik szivacs, ilyet a Shellen tudsz venni, ami nagyon jó minőségű. Haverom használja állandóan szélvédőmosás után. Jégoldó spray közül meg szerintem a sonax teljesen jó!

Your car, your life ;)

(#37226) HIJ válasza RP1980 (#37222) üzenetére


HIJ
őstag

Köszi a tanácsot!

Egyébként az IPA OBI -ban tuti kapható? Mert én az OBI honlapján nem találok. Vagy pl a Savoya parkban valahol (csak mert ott van egyik munkatársam ma pont...)?

(#37227) jozsi252 válasza sutszi (#37224) üzenetére


jozsi252
veterán

Én a kocsit járatom aztán nyomatom a szélvédőre, illetve jégoldót használok. Jégkaparó karcol, egyáltalán nem használnám.

iPhone 13 Pro Max

(#37228) @tco@ válasza sutszi (#37224) üzenetére


@tco@
aktív tag

A párát le tudod húzni, a jégre nincs megoldás, az netto szívás úgy ahogy van. Ha fűthető a szélvédő (+hátul ugye) akkor az király, de várni ott is kell. Addig motor járatása ami nem az igazi, de ha muszáj hát muszáj, jégoldó spray. Nekem ezek működtek. Ónos eső után viszont 20 perc reszketés az autóban, míg leolvad a centi vastag jég :U

(#37229) RP1980 válasza HIJ (#37226) üzenetére


RP1980
tag

Nem egy elterjedt termék. Én bestbyte-ban vettem anno, de most nem hoz készletet.

(#37230) RP1980 válasza @tco@ (#37228) üzenetére


RP1980
tag

Én mindíg járatom a kocsimat, pedig zsenge km-es részecskeszűrős diesel, de már a hangján is hallani elindulás után, hogy sokkal szebb ha járt egy kicsit. A környezetszennyezés miatt ajánlott egyébként a hidegen indulás, amit ameddig a sok retket okádó gyár és erőmű meglesz ne velem akarjanak mérsékelni. Amúgy ahova csak lehet gyalog járok. :K Na de ez már erősen off kategória...

(#37231) sutszi


sutszi
veterán

(#37225) Pardise : Köszi a tippet. Akkor Shell lehúzó és Sonax jégoldó felkerült a bevásárlólistára. :R

(#37227) jozsi252: Egyelőre még nem kellett jeget kaparnom szerencsére. Én is így indulok, hogy első szélvédőre fújom a meleg levegőt. A hátsó szélvédő fűthető, ott jobb a helyzet. Oldalsó ablak és visszapillantóra meg jó lesz a jégoldó első körben... Meglátom, hogy tudom elkerülni a kaparó használatát.

(#37228) @tco@: Talán ez lesz akkor a megoldás, hogy indítás után hátsó fűtés előre meg levegő fújás...Közben meg kintről jégoldót fújok rá. Így azért vállalható időn belül megoldható az indulás. Remélhetőleg.

Köszi mindenkinek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37232) @tco@ válasza RP1980 (#37230) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nem a környezetszennyezésre gondoltam, hanem hogy indulás után -20 fokban még jó ideig nem lesz meleg a kifújt levegő, de leginkább langyos se :/
(A közlekedés a robogótól a legnagyobb kamionokig elvileg 10-15%át adja a károsanyag kibocsátásnak, szóval szinte elenyésző).

(#37233) Newlachka válasza @tco@ (#37228) üzenetére


Newlachka
őstag

teszel takarót a szélvédőre... ez miért nem megoldás?
amikor bejönnek ezek a taknyos idők,mi mindig takarjuk vízhatlan, ilyen odacsukós takaróval.
tökéletes módszer, de a csomiba rakjatok egy pokrócot, vagy valamit amire leolvadhat a rajta maradt hó,jég,víz

(#37234) Doki16 válasza Newlachka (#37233) üzenetére


Doki16
addikt

Nem árt az ajtó tömítésének, hogy oda van csukva egy ilyen szélvédővédő mindig? Tavaly télen én is használtam és nagyon szerettem de féltettem a kédert.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37235) Newlachka válasza Doki16 (#37234) üzenetére


Newlachka
őstag

az enyém nem vastag.. kb olyan mint egy lepedő, vagy mintha a pulóvered zárnád oda..
szerintem egyáltalán nem okoz gondot.
ilyet szoktam venni/tesco,aldi,shell mikor hol látok jó áron.
Általában 3-4-et veszek,mert az asszony szokása az ablaktörlőt bekapcsolva hagyni,aztán amikor indít az ember már szaggatja széjjel :D

[ Szerkesztve ]

(#37236) jozsi252


jozsi252
veterán

IPA-val kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Rendeltem 1 liter IPA-t, mert ki akarjuk próbálni hogy a lakáson belül az üvegfelületeket mennyivel lehet esetleg jobban megtisztítani mintha normál ablaktisztítóval csinálnánk. Van esetleg erről valakinek tapasztalata, aki ezt használ a háztartásban valamire?
Amúgy baromira keresgéltem de összvissz 1 boltot találtam ahol 1flakon volt raktáron belőle, azt meg is vettem.
De ha esetleg valaki a jövőben szeretne venni, akkor őket tudom ajánlani:
https://www.toparuk.hu/VMD-ITALIA-Isopropyl-alkohol-1-L-17289L-
Megkérdeztem e-mailben és elvileg 2-3 héten belül fog érkezni újabb szállítmány.
Csak azért írom mert tudom hogy van aki IPA-t szeretne használni autónál több célra is, mint pl. zsírtalanítás vagy szélvédő takarítás. Én mondjuk a Koch szélvédőtisztítójáról tuti nem váltanék mert baromi jó, de van aki erre esküszik, és mondjuk ez olcsóbb is. 1:3-ba kijön belőle 4 liter.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37237) Formaster válasza jozsi252 (#37236) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez baromi drága, olyan 1000-1500 körül kéne legyen literje. Lakásban bőven jó lesz max 20%-os oldatként. Egyébként én otthon megint másképp pucolok ablakot :DD Mivel baromi nagy felületeink vannak, a legnagyobb ablak 6x2.4m ezért itt nem játszik ilyen pepecselés. Vödör langyos víz, bele egész kevés konyhai mosogatószer (JAR ;] ) annyira, hogy a víz lágyan habozzék.

Szivaccsal felviszem az ablakra a habos réteget, majd széles pengével lepengézem pár mozdulattal, így viszi a légykakit is pl. Mégegyszer behabozom, majd egy min 40cm-es lapáttal horizontálisan elkezdem lehúzni, a lapát alatt vezetek egy mikroszálast, hogy a felesleg ne a földre zúduljon. A teljes külső-belső ablaktisztítás kb 1-másfél óra. Ha nem pengézed le csíkozni fog, ja és mindehhez jó minőségű lehúzó kell, vastag gumis fajta. Ha sok üveged van otthon, fogadd meg ezt a módszert.

Ha a végén mégis maradt valahol pici csík a lehúzás miatt (max 2-3) akkor azt szoktam ipázni. :R

(#37238) jozsi252 válasza Formaster (#37237) üzenetére


jozsi252
veterán

A helyzet tényleg az hogy ebbe az egyetlen 1 boltban találtam raktáron, sehol máshol, pedig megnéztem vagy 10-12 boltot de mindenhol ki vannak fogyva belőle. Nyilván lehetséges hogy van olyan bolt ahol van, de MO összes boltját nem néztem végig, a nagyobbakat igen, de csak itt volt. Így sok választásom nem volt.
Jó mondjuk azért majd 15m2 ablakfelület nem mondható átlagosnak, legalábbis aki nem palotába lakik. ;]
Köszi a tanácsot! Van üvegfelület bőven, de inkább sok "kisebb".

Ha jól számolom így gyorsan fejbe, akkor a 20% az 1:4-nek felel meg. Igazából nagy különbség nincsen, de gondolkoztam hogy keverek be több kevesebbet, hátha használható esetleg még nagyobb hígításban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37239) Formaster válasza jozsi252 (#37238) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez csak a legnagyobb ablak, ezen kívül vannak még "kicsik" ;] Igazából ez az ipari technika amivel én dolgozok, úgy lestem el profiktól. Ők igaz valamilyen APC-t használnak, de ezért nem fogok itthon is tartani belőle. Egyébként ha ez a hatalmas balkon ablak/ajtó nem lenne, akkor is az előző módszert alkalmaznám, mert ez a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#37240) Pardise válasza jozsi252 (#37236) üzenetére


Pardise
senior tag

Én a szobám ablakait ezzel takarítom (hígítva persze) és tökéletes :)

Your car, your life ;)

(#37241) 1stVikman válasza jozsi252 (#37238) üzenetére


1stVikman
senior tag

Én festékboltban találtam 5€-ért az 1 litert, miután több helyen sikertelenül próbálkoztam venni.

Más:
Ma a havas esőben észrevettem, hogy az egyik ablaktörlőm lefelé törléskor elugrál.
Kocsit kb.másfél hónapja mostam le kézzel, majd sonax BSD, üvegeket acélgyapjús tisztítás után Sheron rain off-fal kezeltem.
Azóta csak lándzsás mosóban voltam vele és csak lágyvízzel mostam.
Szombaton voltam utoljára, ugyanúgy csak lágyvízzel.
Most esőben elég zavaró volt, hogy elugrál. Letörölve a lapátokat és szélvédőt sem javult a helyzet.
Ha spriccelek ablakmosót, akkor jó.
A lapát nem új, minimálisan csíkoz és eddig nem csinált ilyet.
Mitől lett ilyen, vagy mit tudok vele csinálni?

(#37242) BigBlackDog válasza 1stVikman (#37241) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ugyanez van nálam is a Volvo´-n és egy Thalia´-n is. Ha spriccelek mosófolyadékot, akkor egy darabig ok. Glaconál és RainXnél is hasonló. Szerintem a bevonat + nem eléggé nedves a szélvédő.

(#37243) 1stVikman válasza BigBlackDog (#37242) üzenetére


1stVikman
senior tag

Erre gondoltam én is, hogy nem marad elég nedvesség a lapát alatt, mert felfelé törléskor már szinte szárazra töröl.

(#37244) Pardise válasza 1stVikman (#37243) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem az új kocsin is ilyenek a lapátok, de csak akkor ugrálnak - vagyis nem ugrálnak, hanem inkább mintha hullámozna picit a lapát fel-le - mielőtt leérnek a lapátok álló helyzetbe. Lehet a kerámiázott szélvédő miatt, vagy nem elég nedves. Nedvesen nem csinálja.

Your car, your life ;)

(#37245) MunezXBK válasza 1stVikman (#37241) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor csinálja ezt, amikor túl tiszta a szélvédő.

(#37246) Sanki


Sanki
addikt

Lekerültek a nyári gumik és szeretném őket letakarítani.
Van itthon wolf apc, illetve wolf white satin sampon. Melyikkel érdemes/szabad letakarítani?
A gumiba szorult dolgokat természetesen kézzel kiszedem a takarítás előtt (pl. kavics).

Illetve inkább valami szivaccsal "essek neki" vagy lehet esetleg gyengébb körömkefe is? Futófelületre is mehet a tisztítószer?

Oldalfalakra pedig a takarítás után carpro perl-t tennék (vagy van wolf silk milk is).

Emellett ez itt off, de rákérdeznék: felni nélküli gumikat hogyan érdemesebb tárolni? Egymásra fektetve a 4 db (esetleg 2-2 db) vagy inkább állítva egymás mellett? Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#37247) jozsi252 válasza Formaster (#37239) üzenetére


jozsi252
veterán

Van még úgy 10-15db 11-12nm2-es ablak. ;] De azt majd a 25 éves bejárónő lepengézi. :P

(#37240) Pardise

Köszi a megerősítést! :R

(#37241) 1stVikman

Nagyon nem akartam mászkálni sehova se érte, de ha beválik akkor megkeresem hol a legolcsóbb aztán kivárom ameddig lesz raktáron és megveszem majd onnan.

(#37246) Sanki

Én is pár napja estem át nyári gumi takarításon, és a felni belsejéből is gyönyörűen lehozta az olajos fékporos sara dzsuvát, ahogy a gumi oldalfaláról is. Ezt csak azért mondom mert a Wolfos APC is elég kíméletes, a White Satin pedig egy sampon. Szóval részemről azt tudom tanácsolni hogy felnitisztítóval fújd be és úgy sikáld meg a felnit illetve gumi oldalfalát, vagy egy Koch GS-hez hasonló szert kellene venned. Ennek 12.5 a pH-ja, ami kell is az ilyen makacs dzsuvának ami a felnin van illetve a gumin.

iPhone 13 Pro Max

(#37248) Sanki válasza jozsi252 (#37247) üzenetére


Sanki
addikt

Felni nélkül van jelenleg a 4 nyári gumi.

"Én is pár napja estem át nyári gumi takarításon, és a felni belsejéből is gyönyörűen lehozta az olajos fékporos sara dzsuvát, ahogy a gumi oldalfaláról is." itt pontosan melyik szerre is gondolsz pontosan?
Egyelőre még egy tisztítószert nem terveztem venni, ezért kérdeztem a fentieket.
Viszont lehet van (most, hogy mondod) valami felnitisztító, talán aldi-ból vagy lidl-ből.
Akkor az mehet a gumira?

(#37249) jozsi252 válasza Sanki (#37248) üzenetére


jozsi252
veterán

Bocsi kicsit hülyén fogalmaztam meg. :B
Koch Chemie Green Star-ra gondoltam, polirtech oldalon ha jól emlékszem 2400 ft környéke 1 literes kiszerelésbe. 12.5 a pH-ja szóval pont tökéletes az ilyen makacs szennyre mint ami a felniken illetve gumikon van.
Persze nyugodtan befújhatod vele a gumit, és kefével sikáld is meg rendesen. Ha van barnás lerakódás akkor elvileg le fog jönni. Én az IKEA-ba vettem 1-200ft-ért kis nyeles kefét, én ezt szoktam a gumira használni, tökéletes erre a célra. :K

iPhone 13 Pro Max

(#37250) Sanki válasza jozsi252 (#37249) üzenetére


Sanki
addikt

Ilyen van, mint a videóban: AutoXS Felgenreinigungsspray (aldi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.