Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megnézve a Gundam 00 múvi. HÁt ez valami iszonyatosan jó volt. :Y :R :C

Live-Die-Respawn

(#5202) rudymester válasza oriic (#5201) üzenetére


rudymester
senior tag

Én most kezdtem el nézni a Gundam 00 sorozatot. Igaz, még csak 1 részt láttam, de nagyon ütősnek tűnik. Alig várom, hogy legyen egy szabad napom.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#5203) oriic válasza rudymester (#5202) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Figyelj mert két évad is van belőle, a filmet meg csak a 2. évad után szabad megnézni. :)

Live-Die-Respawn

(#5204) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hali!

Én is csatlakoznék a csapathoz. Az igaz, hogy nem vagyok hard-core anime-fan, de azért számos sorozatot láttam már és rengeteg kedvencem van. Nekem van egy különleges szokásom, mégpedig az, hogy bizonyos animet csak magyarul, másokat csak németül megint másokat pedig csak japánul vagyok hajlandó megnézni.
Tudom, hogy ilyenkor azt szokott jönni, hogy a japán a legjobb, de ez nekem nem számít. Úgy kezdtem el ahogy, és úgy is szeretném tovább nézni.

Engedelmetekkel felsorolnék néhányat azok közül, amiket nézek vagy néztem egyfajta iránymutatóként, zárójelben pedig, hogy milyen nyelven. Az első természetesen nálam is a Dragon Ball volt anno az RTL Klub-on. Ma már nem bírnám újra megnézni egy epizódot kivéve. :)

-Bleach (japán)
-One Piece (német)
-Naruto (német)
-InuYasha (magyar)
-Slayers (régieket magyarul az újak japánul, mivel a Revolution és az Evolution magyar szinkronja szerintem borzalom)
-Love Hina (német)
-Clannad (japán)
-Kimi ni Todoke (japán)
-Zero no Tsukaima (japán)
-Beck (japán)
-Full Metal Panic (magyar)
-Full Metal Panic Fumoffu (magyar)
-Nodame Cantabile (magyar)
-Nana (magyar)
-School Rumble (német)
-Toradora (japán)
-Special A (japán)
-Onegai Twins (japán)
-Summer Wars (movie, németül néztem)
-True Tears (japán)
-Chrono Crusade (német)
-Shakugan no Shana (japán)
-Nyan Koi! (japán)
-Oh My Goddess (német)
-The Melancholy of Haruhi Suzumiya (német)
-5 Centimeters per second (japán)
-B Gata H Kei (japán)
-To Love-Ru (japán)
-Ginga Nagareboshi Gin (magyar címén Ezüstnyíl, ebből a vágott, magyar verziót láttam)
-Ginga Densetsu Weed (az Ezüstnyíl folytatása, viszont ezt már japánul néztem)
-Ichigo 100% (japán)
-Kare Kano (ezt nézem most jelenleg németül)
-Blue Dragon (német)
-Soul Eater (magyar)

Ezeken kívül voltak még olyanok, amelyeket sok évvel ezelőtt gyermekkoromban néztem a TV-ben, természetesen német szinkronnal, ezek a következők voltak:
-Digimon (első három évad, a többi számomra hulladék)
-Pokemon (az első 1-2 évadot szerettem csak)
-Jungle Book (52 részes japán sorozat, németül tök jó volt)

Hirtelen, elsőre ennyi, de szerintem tuti van olyan, amit nem írtam le. :)
Szóval a fentikekből is kivehető, hogy én leginkább a romantikus és az úgynevezett "slice of life" kombinációját szeretem, azonban a Naruto és a One Piece is örök nagy kedvenc.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5205) ¤Envy¤ válasza huskydog17 (#5204) üzenetére


¤Envy¤
tag

"-One Piece (német)"

Úúú, ha tudnád milyen Japán hangokat hagysz ki.... :DDD
2x néztem végig az egész sorozatot... (485. rész...) + moviek és spicialok.

A hangok egy külön élményt nyújtanak. Nagyon elvannak találva.

[ Szerkesztve ]

(#5206) huskydog17 válasza ¤Envy¤ (#5205) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A német is kitűnő és hibátlan, azt is nagyon lehet élvezni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5207) bandiras2


bandiras2
senior tag

[Aachi & Ssipak]
[yutub]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5208) jahrn válasza huskydog17 (#5204) üzenetére


jahrn
senior tag

Elnezve a listadat ajanlom az Aria-t ( 3 evad+1 OVA) AniDB link

[ Szerkesztve ]

(#5209) huskydog17 válasza jahrn (#5208) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Ezzel kapcsolatban annyi kérdésem volna, hogy van ebben a 13 részes sorozatban szerelmi szál? Sehol nem találtam rá utalást. A "Slice of Life" kategóriát én inkább Fantasy nélkül szeretem és mindenképp romantikával, szerelemmel fűszerezve.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5210) rudymester válasza huskydog17 (#5209) üzenetére


rudymester
senior tag

Ha az ilyeneket szereted, (slice of life, romantikus), akkor mangában ajánlom az I"s-t. Manga.hu-n fent van a teljes sorozat jó minőségben. ;)

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#5211) huskydog17 válasza rudymester (#5210) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Kösz, de mangákat sose olvasok, csak anime formájában tudom élvezni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5212) rudymester válasza huskydog17 (#5211) üzenetére


rudymester
senior tag

Most mondanám, hogy nézd meg az anime verzióját, de azt mindenki szidja, így neki sem álltam. Esetleg a Chobits jó kis romantikus cucc, szép rajzolással, jó történettel. Bár Clamp alkotás, de teljesen unisex anime. Nekem az egyik kedvencem.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#5213) huskydog17 válasza rudymester (#5212) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Arról már korábban olvastam, de abban egy "gép" az egyik főszereplő, így az nekem nem tud hiteles lenni. Márciusra tervezem a Lovely Complex-et, egyelőre azonban a Kare Kano-t akarom végigvinni.

Aztán valamikor a jövőben mindenképp megnézem a Clannad After Story-t és Skip Beat című sorozatot. Aztán még ott lesz a Kaichou wa Maid-sama is, ami szintén nagyon ígéretesnek tűnik.

Emellett még a One Piece-t is folytatnom kéne, mert az asztali gépemen ott vannak a részek 315-től 400-ig, amiket még nem láttam. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5214) jahrn válasza huskydog17 (#5209) üzenetére


jahrn
senior tag

Van benne nemi romantika is, de nem ez a lenyege. En is eloszor ketelkedve alltam neki az Aria-nak (inkabb a komolyabb/komorabb animekat kedvelem) de kellemes meglepetes volt, ezert merem ajanlani.

Ha mar romatika akkor ott van meg az Aoi Hana is, bar lehet h neked nem fog bejonni mert az yuri (pontosabban shoujo ai, de japanban nem tesznek kulonbseget) kategoria. Mondjuk kisse elfogult vagyok ezzel az anime-val, mert nekem nagyon bejon a watercolor art style.

(#5215) huskydog17 válasza jahrn (#5214) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, a yuri sem az én kategóriám, de azért kösz. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5216) bandiras2 válasza huskydog17 (#5213) üzenetére


bandiras2
senior tag

Data is csak egy gép az Enterprise hídjáról, mégis milyen szépen megrakta Thasa biztonsági tisztet mikor egy anomáliától beállt az egész legénység, és a kisasszonyból előbújt a gépfetish :DDD
Van az a bonyolultsági szint amikor elmosódnak a határok, pl nézd meg a végső generációs Silon modelleket a BSGből.

A chobitsban pedig mellékszálként van valódi nő is, akit a főhős haverja vesz kezelésbe. A második ending pedig azzal a zárójelenettel nagyon üt.

A mangákat pedig érdemes, mert sokkal jobban ki van dolgozva bennük a mi merre meddig, és a miértek. Most éppen Index-Index2 mangára vadászok angolkul, mert a sorozatot állítólag borzalmasan összecsapták, nagyon sok minden kiamradt, pedig ott van esemény és poénhegy rendesen. Tsundere Biribiri is tsundere :C [link]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5217) huskydog17 válasza bandiras2 (#5216) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A linkelt videó melyik anime-ből van összevágva?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5218) huskydog17 válasza huskydog17 (#5217) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Már megtaláltam.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5219) bandiras2 válasza huskydog17 (#5217) üzenetére


bandiras2
senior tag

To sru majutsu index.
Nagyon jó, bár kissé nehézkesen indulnak a sorozatok. A kisvid főszereplője Misaka( Biribiri ( szikrácska )) Mikoto, Lv5 elektromaster. Az indexben még mellékszereplő, később saját sorozatot kapott. Nem szokta eltűrni a tiszteletlen hangnemet, és villámokat szór ha felbosszantják. Meg érméket lövöldöz hatszoros hangsebességgel, erről kapta az elterjedtebb nevét: Railgun. A Biribiri-t Touma aggatta rá, és nagyon nem szereti, de sjanos Toumáról lecsúsznak a villámai. Ebből lesz pár sírvaröhögős poén is.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5220) _stick_


_stick_
őstag

Végeztem két animével, a Claymore-ral és a Fate/stay night-tal.
Kár, hogy az előbbit nem fojtatták, mert a nagyon eltalált sztori köré sikerült összehozni egy rendkívűl addiktív animét.
Utóbbi is tetszett, bár kicsit lassan indult be, csak a film közepe felé éreztem azt, amit a claymore első részétől.

SPOLIER eleje

Kicsit sajnáltam, hogy nem happy enddel végződött, reméltem, hogy a movie kárpótól, de hiába vártam. Kicsit olyan érzésem volt a filmmel, mintha egy alternatív szálat dolgoztak volna ki. A főhős személye is teljesen megváltozott, ráadásul amit a sorozatban lehetetlennek állítottak be, az a filmben sorra sikerült, legyőzni a szolgákat. Kicsit ellentmondásos volt ez nekem.

SPOILER vége

Hasonló stílusnak nem nevezném a két animét, akit zavar, hogy nincs folytatás az ne nézze meg a Claymore-t, viszont a Fate/stay nightot mindenkinek ajánlom, aki szereti az akció, romantika, dráma és enyhe vígjáték egyvelegét nagyon szép képpel és kiválló animációkkal.

(#5221) bandiras2


bandiras2
senior tag

Az indexII új Opja nagyon jó lett!
Index zöld szemei megadják a hangulatot, a zene pedig sokkal jobban eltalált mint az első op-é volt. Azt sokáig kellett szoknom, ez instant like volt.
Az új ep is odavert, Misaka, Minisaka, MISAKA, Shirai, Accelerator... Shirainak hatalmas jelenetei volotak, főleg Uiharu nál. :DDD Az ámodó Biribiri pedig super cute! Toumát megint ütik, ezúttal a haverjai. is. Az apácák és egyéb gyházi személyek indexet kivéve persze, szerencsére távolmaradtak, Bár Stuart kisasszony beugorhatott volna, Őrá még nem nyitott rá Touma miközben öltözött. Remélem ezt a hiányosságot mihamarabb kompenzálják minél gyakoribb szerepeltetéssel.[Íme az aktuális rész]

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5222) jahrn válasza _stick_ (#5220) üzenetére


jahrn
senior tag

Azert erezhetted h alternativ szal az Unlimited Blade Works, mert az is. Az FSN anime eredetije a Fate Stay Night visual novel. Az 3 utbol allt mindeggyik nemileg modosulo sztorival es masik hosnore fokuszalva, sorrendben - Fate ( kb ebbol lett a 26 reszes anime sorozat), Unlimited Blade Works (ebbol lett a muvi), es a Heavens Feel.
Tobbet nem lovok le, ha erdekel szerezd be es jatszd vegig. Van hozza angol peccs..

Btw keszuloben van (illetve bejelentettek) a Fate Zero anime, ami az elozo (negyedik) Szent Gral haborut dolgozza fel. Foszerepben a Kiritsugu Emiya+Saber paros.

[ Szerkesztve ]

(#5223) Tüzi

megvan az új "must have" várományos

meg az anime

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5224) unclefucka válasza Tüzi (#5223) üzenetére


unclefucka
senior tag

Egyszer szabadulnál be egy ilyen boltba...asszem :D :D
De milyen jól néz ki Saber is a háttérben.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5225) unclefucka


unclefucka
senior tag

Ez a Level E kezd egyre jobb lenni, a mostani rész már nagyon sírva-röhögős volt. :C

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5226) bandiras2 válasza unclefucka (#5224) üzenetére


bandiras2
senior tag

Fehérváron van ilyen anime-figura-szerepjáték bolt [itt]. Horror áron megy Han Solo-tól kezdve s Naruto-n át a Twilightig minden+manga+warcraft+ami még elfért a boltban. Arra jártamban körbenéztem, érdekes módon Ayanami, és EVA cucc nem volt. Pedig azon kívül aztán mindent láttam. Egy juharleveles pólóra már régóta fáj a fogam.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5227) oriic válasza Tüzi (#5223) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát ez kell nekem. :D Asszony valszeg agyonvágna érte, de akkor is.

Wolverine meg kezde egyre jobb lenni. :D Megjött az egyszemű is. :DD

Live-Die-Respawn

(#5228) Synthwave válasza bandiras2 (#5226) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Őt

nem láttad ott? (Kokonoe Rin [Kodomo no Jikan])

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5229) Móci


Móci
addikt

Most kerestem rá, és tényleg szinte senki sem írt itt a Trigun moziról?
Ejnye, ejnye...
Aki szerette a sorozatot, annak feltétlen ajánlott, mert szép, modern grafika mellett simán hozza azt a színvonalat, amiért anno szerethető volt az anime. És még magyar felirat is van hozzá...
Tessék megnézni!

Tüzi: szép figura lesz az... :D
Én Nagit szeretném majd egyszer, mert nagyon jól mutatna az erősítőn... de majd.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5230) Tüzi válasza unclefucka (#5224) üzenetére

Az a baj, hogy hazai fizetéshez nézve drága móka ez... Bár ilyenkor azzal nyugtatom magam, hogy inkább erre költöm el a pénzem mint napi 5-700 forintnyi bagóra. Így 1-2 havonta eggyel bővülni fog az állomány. Ill mostanában nem, mert ezt most nagyon kinéztem magamnak... csak hát 3-4 havi pénzmagot fel fog emészteni :) Majd az elhelyezését kell kitalálni, de júliusig ráérek...

(#5227) orichalcos:
Hajrá, csak az árát ne áruld el neki, még álmodban sem, mert instant anyázás, és válás lesz a végeredmény...

(#5229) Móci
Neko neko neko... Méretarányban mekkora? Eléggé jól néz ki :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5231) Tüzi válasza bandiras2 (#5226) üzenetére

Szombaton maga otthon tartózkodik-e? Megyek délelőtt MR-re fehérvári kórházba, aztán meglátogatnám keemed amennyiben emberi időben végzek.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5232) Tüzi válasza bandiras2 (#5226) üzenetére

Szedjél le egy számodra megfelelő NERV képet, ballagj a polofactory.hu-ra, küld el nekik e-mailben a favorizált logót, ők meg rányomtatják egy pólóra. Nem vészes összeg. ellenben egész jó minőségű anyagra/anyaggal dolgoznak. Fizetés elég rugalmas.
Vettem tőlük kétféle egyedi Saturn-V-ös polót, korrekt volt az egész üzletmenet. Arról nem beszélve, hogy két pólót (rövid-hosszú ujjút) kaptam annyiért, mintha kintről vettem volna egyet :)

mod: Sőt, igazából 4 mintát nyomtak (2-2 pólónként) és így jött ki valami 7ezer körüli összeg összesen.
Ajánlott.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5233) Móci válasza Tüzi (#5230) üzenetére


Móci
addikt

1/7-es. Nem hatalmas, de legalább szép. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5234) bandiras2 válasza Tüzi (#5231) üzenetére


bandiras2
senior tag

Mivel éccakás vagyok, du 4 után leszek elérhető. Addig alszok.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5235) bozont válasza Tüzi (#5223) üzenetére


bozont
veterán

Én még őt is mellé tenném, Ryomou a kedvencem a sorozatból. :D
Mondjuk Rei sem rossz, ő meg nem tudom melyik animból vagy mangából van, de tetszik.

(#5236) _ak_


_ak_
addikt

Sikerült megint egy olyan kellemes régiséget megnéznem, amit nem bírok ki szó nélkül.
Kicsit bánom, h egyből a végével kezdtem, bár attól, h tudom a már a plotot, lehet, h nekikezdek az elejének. Név szerint ez pedig a Tenchi Muyo! Ryo-Oh-Ki OVA volt.
Amennyire nem bírom a mostani fanservice/hárem animeket, annyira jókat tudtam ezen nevetni.

Vmikor megnéztem a Fate/Stay Nightot is, de az annyira nem jött be. Jó-jó Saber-chan rulz, de nekem nem volt elég ahhoz, h maradandó legyen.
Illetve a téli időszakban elkezdtem a One Piece-t is, de úgy ahogy tetszeni, csak a 70-ik résztől kezdett, de viszont az időhúzást rosszul viselem. Nem nem a fillér részekre gondlok, azokkal nincs semmi bajom, sőt, de h egyes csaták, több mint 20 részen keresztül elhúzni, na az már türelempróbáló számomra. Teszik a karakterfejlődés, meg azért nem tagadhatom, vannak benne jó poénok, de elég könnyed cucc. Talán olykor már túlságosan is, egyrészt jó, mert könnyű nézni, nem fáraszt le még pluszba, de az izgalmat is elvesztette mivel nem igazán halnak meg a karakterek, így a hosszú a csatákban, max az új támadások lehetnek érdekesek. (Jahh 480-nál tartok és úgy érzem, h most egy kicsit pihentetem)

Amit szintén nagyon könnyű volt nézni, az az Irresponsible Captain Tylor, nem került be a kedvencek közé, de jópofa volt.

Megnéztem az Ergo Proxy-t is, vagyis 1 rész van hátra, de azt is csak tologatom. Maga a világ tetszene, de elvesztettem benne az érdeklődésemet.

Most a Highschool of the Dead, de nem tudom rászánni magam. Beleuntam ezekbe az új cuccokba, inkább keresek vmi jó korai 90-es stuffot.

szerk.: Ja és igen, ha esetleg tud valaki ajánlani vmi jó, régi animet az ne tartsa vissza magát. :R

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#5237) oriic válasza _ak_ (#5236) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

High School of the Dead-et nézd meg mindenképp. Nagyon jóóóóó. De tényleg.

Régebbiek közül? MI érdekel igazán? Gundam-et tudom ajánlani. Abból is a Seed szériát. :C

Live-Die-Respawn

(#5238) _ak_ válasza oriic (#5237) üzenetére


_ak_
addikt

A Gundam-en sokat gondolkodtam már magam is. de annyi része van, h mindig lemondtam róla. Ugyan ilyen a Macross sorozat is.

Amúgy meg szinte mindegy, h milyen, leginkább régi alapműveket próbáltam felgöngyölíteni, de érdekelhet akármi, amit érdemes megnézni. :D

Jut eszembe vmi csoda folytán sikerült végignéznem a My Little Sister Can`t Be This Cute animet. Igazából fogalmam sincs, h miért nem passzoltam tovább már az első pár rész után, nem maradtam le volna semmi extráról. Volt benne egy pár jó poén vagy inkább helyzet komikum, de ennyiben ki is merült a dolog.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5239) oriic válasza _ak_ (#5238) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gundam-nak igen több része is van, de a sorozatok között nincs átfedés. Esetleg egy-egy hely, vagy név, de semmi komoly. Megéri megnézni őket. Amit ajánlok az pl. a Gundam Seed, ennek a második évada a GUndam Seed Destiny. De ami ennél is jobb az a Gundam 00, aminek szintén két évada van és most adták ki a 2. évad után játszódó filmet is. Persze van a többi is, de azokat még nem láttam. A régieket nem nagyon szeretem. :(

Live-Die-Respawn

(#5240) bandiras2 válasza _ak_ (#5238) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ha alapmű kell, akkor annak ott az én személyes vesszőparipám:
Neon Genesis Evangelion
Ha még nem volt meg, akkor ettől majd rendesen begöndörödik a hajad.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5241) oriic válasza bandiras2 (#5240) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egen és az utolsó rész után meg majd nézni fog a semmibe, hogy most mivan? :D

Live-Die-Respawn

(#5242) _ak_ válasza bandiras2 (#5240) üzenetére


_ak_
addikt

Kb. 6 éve nézek animet, ennyi idő alatt akinek sikerül kihagynia az NGE-t, hát az nem látott akkor még semmit... ;]
Nem véletlen, h 80-, 90-es animeket nézek már többnyire. Amikor becsatlakoztam forrt még az Elfen Lied, jöttek a gore, meg a panties animek, de az utóbbitól, az ecchi vígjátékoktól besokalltam.

Noha a top 3 alapból vmi olyasmi, h LAIN, NGE meg GITS, ill. az utóbbi pár évben nyomot szinte csak a Dennou Coil, Ghost Hound(07) és a The Sky Crawlers, ecchi fronton, amiket meg tudnék említeni a They Are My Noble Masters és a The Inland Sea Bride. Valahol ezek voltak az utolsó igazán élvezetes animek nekem.
szerk.: bűntudatom lenne, ha kihagynám a Mai Hime sorozatokat a felsorolásból, egyetlen bajom velük, h happy end az összes, de még így is ütöttek.

Közben meg elkezdtem nézni pár régi sorozatot és rá kellett jönnöm, h van élet a pantsu után. A Tenchi Muyo is egy valahol egy ecchi hárem anime, de egy kezemen meg tudnám számolni, h hány pantsu poénvolt benne, de ettől szerintem még simán megállja a helyét a kategóriájában.

Hopp, kicsit hosszúra nyúlt ez a válasz, ez most csak úgy kijött valahogy. Szóval az NGE-t láttam, de szerintem nem túlzok nagyot, ha azt állítom, h az utóbbi pár év nagy címeivel tisztában vagyok.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5243) _ak_ válasza bandiras2 (#5240) üzenetére


_ak_
addikt

Hopp, eszembe jutott, h mi már beszéltünk a témáról priviben. NA, abból érdemes kiindulni, ha meg van még .. :D

És így a top3-ba 4 animet kell belezsúfolnom, de az Excel Sagat egyszerűen nem hagyhatom ki. :D

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#5244) unclefucka válasza Tüzi (#5230) üzenetére


unclefucka
senior tag

Hűű!

Akkor jó sokba fáj egy ilyen cicababa :Y
Asszonynak már így is elege van, hogy otaku vagyok, leharapná a fejemet, mint egy imádkozó sáska, ha hazavinnék egy ilyet. Az ára nem is lenne fontos... előszörre legalábbis.

Viszont a pólónyomáson én is pörgök már egy ideje, ha lesz, akkor Dokuro-chan lesz rajta.

Vagy veszek egy nekomimi-t az asszonynak, annak biztos örül majd, de én mindenképpen :DDD

(#5226) bandiras2:
Köszi a tippet, vasárnap is nyitva van a bolt?

(#5227) orichalcos:
Én is nézem a Wolverine-t izgis, jó cucc. Engem nem igazán az anime, mint olyan fogott meg, hanem az X-Men éra, ami bejön.

Üdv.: M

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5245) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Megnéztem a Hellsing Ova 1-et és nem kicsit csalódtam...a sorozathoz képest kevésbé darkos, szinkron is rosszabb és agyba-főbe kapkodtak a storyval...a kérdésem, hogy az Ova 2 ennél jobb? Mert ha nem akkor nem is foglalkozok a többivel, az Ova 1 a sorozathoz képest gyenge :O

(#5246) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudja valamelyikőtök, hogy ez miből van?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5247) bozont válasza Darth_Revan (#5245) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem nézd csak tovább, a második résztől indul be igazán a sztori és akció! Nem mellesleg az OVA teljesen a manga alapján készült.

[oWn]f4te
Claymore

[ Szerkesztve ]

(#5248) Synthwave válasza bozont (#5247) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi. Bookmark-ba vót', előrébb vesszük. ^__^

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5249) rudymester válasza huskydog17 (#5213) üzenetére


rudymester
senior tag

Semmilyen gépies nincs a csajban, plusz van még 2 szál a sztoriban, amik szintén jók. Szerintem nézzél meg 3 részt és utána mondj ítéletet! ;) Én pont tegnap kezdtem el sokadjára a mangát.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#5250) Móci válasza _ak_ (#5242) üzenetére


Móci
addikt

Valóban alig akad mostanság értelmes anime, de szerintem a mostani szezon tartogat egy-két jó sorozatot. Amibe érdemes lenne belenézned, az a Level E. Kicsit olyan érzés, mintha egy 90-es évekbeli sci-fi vígjátékot nézne az ember nagyon jó humorral.
No meg a tavasz lesz még erős talán...
Ha még nem láttad volna, akkor Megazone 23. Sci-fi a javából, csak sajna az első mozi után elég szépen esik a színvonal... de egy próbát mindenképpen megér!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.