Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) Pttypang válasza Kasya (#29000) üzenetére


Pttypang
veterán

Annyira nem, mint a munka suli mellett.

Everybody lies.

(#29002) Kasya válasza Pttypang (#29001) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezt lehetne meg vitatni (mindkettonk nezopontjabol) sok hsz-en keresztul. Nem megyek bele itt :)
De igazat adok ennek a szempontnak is.

(#29003) Pttypang válasza Kasya (#29002) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen.

Everybody lies.

(#29004) Synthwave válasza Kasya (#29000) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lyáálly.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29005) neko18 válasza Synthwave (#29004) üzenetére


neko18
senior tag

Egyből leesett :C
Még akartam is szólni, de áááá nem.... :C

Kasya:
Én inkább dolgozok mellette mint hogy hitelt vegyek fel vagy ilyesmi. Nem akarom így kezdeni az életem, hogy egy 10 éves hitel van a nyakamban :)

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#29006) Kasya válasza Synthwave (#29004) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szánom bánom...diplomás paraszt vagyok, nézd el :B
Néha nekem is becsúszik olyan, ami olvasva azonnal szemet szur.

(#29007) Hintalow válasza Mister_X (#28996) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hogyan tudtak elfogyni a megnézendők? mint égen a csillag kb, annyi lehetőség van.
Mi érdekel? (persze ha csak újabbak, az valóban leszűkíti a kört.)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#29008) Mister_X válasza Hintalow (#29007) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jajhátazúgyvolthogy... nah, én mindig felírok 5-10 címet, ami kitart egy jó ideig az aktuálisak mellett. Most ezek pont egyszerre fogytak el.

@Kasya: én felvettem. De csak azért, mert terveim vannak vele. Nem tandíjt fogok belőle fizetni (remélhetőleg), hanem félrerakom és azon három év alatt összejön annyi, amivel már lehet kezdeni valamit - például kimenni Kínába egy egy éves nyelvi képzésre.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29009) Archanon válasza Totheground (#28995) üzenetére


Archanon
őstag

Szerintem ennyi pénzért ne legyen már golyóbis a hajlatoknál. :U ;]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#29010) Totheground válasza Archanon (#29009) üzenetére


Totheground
addikt

Létezik olyan, "seamless body"-nak hivjak es kb 3* ennyibe kerul. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#29011) Synthwave válasza Totheground (#29010) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindjárt veszek kettőt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29012) Nova96 válasza Synthwave (#29011) üzenetére


Nova96
őstag

Akkor már nem marad nekem. :O

Akinek van ilyen csak valaki elmondja miért jók ezek? Még kicsit az animésék dolgokat még csak megértem, de nem tudom ésszel felfogni.

[ Szerkesztve ]

(#29013) jahrn válasza Mister_X (#28996) üzenetére


jahrn
senior tag

Ott van, irtad - Yawara.

Illetve meg mondjuk a legregebb ota futo (1970-es evektol megy) manga-t a Glass Mask-ot ajanlanam a Yawara melle. Sok shoujo cucc meritett belole (Kaleido Star, Skip Beat etcetc), es a 2005-os anime verzio eleg korrekt az uccso 1-2 resz kivetelevel. Mivel ongoing manga, ertelemszeruen nincs lezaras.

(#29014) Mister_X válasza jahrn (#29013) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én nem vagyok olyan, hogy leülök egyhelybe és letolok egy 100+ részes valamit. Kell pár 12 részes levezetésnek. Nem szeretem az ilyen hosszú cuccokat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29015) jahrn válasza Mister_X (#29014) üzenetére


jahrn
senior tag

En sem, de ugye senki nem mondta h kotelezo egy ulto helyedben megnezni :D

Hogy a temanal maradjunk (csajok+showbiz) - Ginban Kaleidoscope. Ez csak 12 resz (asszem).

(#29016) Mister_X válasza jahrn (#29015) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Valami komolyat kértem :P Namindegy, meglesem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29017) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Akame ga Kill! 13. rész

Muhaha, Tatsumi megszívta. :DDD

Live-Die-Respawn

(#29018) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Deadman Wonderland került terítékre. Érdekes egy mű.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29019) oriic válasza Mister_X (#29018) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az anime nincs befejezve.

Live-Die-Respawn

(#29020) Synthwave válasza Mister_X (#29018) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aszodod, kifogytál a jóból, meg komoly kell és Arany Pálma, erre belekezdesz ebbe? :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29021) Mister_X válasza oriic (#29019) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nanebasszáfel :F

@fate: ez egy olyan anime, ami véletlen vetődött elém (OP-t kisorsolta nekem a tecső). Mondjuk eléggé the fuck? kategória, de ha nincs befejezve...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29022) saelin válasza oriic (#29019) üzenetére


saelin
veterán

Sajnos. :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29023) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29024) Mister_X válasza oriic (#29019) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azért tisztességgel végigtoltam a Deadman Wonderlandot, hát a fejem fogom... konkrétan ezt ha sietnek, egy, ha nem akkor hat epizóddal be lehetett volna fejezni... :W Ki is maradt? A főköcsög, Wretched Egg és Mockinbird (ha szántak volna neki valami szerepet, de elég nemezis jellege van). Az alapötlet nem lett volna rossz, kellően brutális, elég kegyetlenül indított és a főhős tipikus töketlen balfácán kategória. Azért sajnáltam, hogy Shiro kilétét idő előtt lelőtték.

A másik, amit befejeztem, az a Lovely Complex. Ezt nagyon, de nagyon régen kezdtem el nézni és a hetedik résznél abbahagytam. Akkoriban kezdtem el tanulni a japánt és az első pár részben pislogtam, hogy itt milyen nyelven beszélnek. Amennyire egységesnek tekinthető a nyelv a hyoujungo (államnyelv, standard Japanese) miatt, olyannyira tagolt a dialektusok miatt. Magyarban ilyen erős példát nem lehet keríteni a kansai-dialektus és a kantou-dialektus (a hyoujungo alapja) között, pedig nincs közöttük két óra vonatút. Persze az animében látott Osaka-dialektus pár helyen különbözik a kansaitól... de annyi baj legyen. Így, miután már tanulom egy ideje a nyelvet, sokkal üdítőbb volt nézni a frappáns poénok és komikum mellett is, mert öröm volt felismerni magamon, hogy megértem a dialektus ismeretlensége ellenére is. Tetszett, üdítő volt egy ilyen régebbi animét megnézni.

Következő: Hachimitsu to Clover, Psycho-Pass Extended(még a 2. évad megkezdése előtt).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29025) kovsol válasza neko18 (#29005) üzenetére


kovsol
titán

Diákhitelnél elő kell törleszteni, és nem mindig a minimum összeget befizetni, mert akkor sose lesz vége az biztos.
Nekem anno muszáj volt felvennem 2 félévben is, így 2x150e Ft -t felvettem. Miért fizetném 10 évig, amikor elő lehet törleszteni, és ki tudod fizetni akár 1 év alatt is ha lesz melód.
Persze nem rábeszélni akarlak, de ez nem kötelező jelleggel 10 éves.

May the Force be with you!

(#29026) Mister_X válasza kovsol (#29025) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én már csak azért felveszem, hogy félrerakjam... ha kikerülök az egyetemről, akkor ezer meg egy módja van, ahol hasznát vehetem. Például 4 félév összegéből egy évet kint tudok tölteni Kínában nyelvi képzés céljából (jelenleg ez az elsődleges), vagy három hónapot Japánban. Vagy akármihez akarok kezdeni, ha idehaza is maradok, nulla forinttal nem igazán lehet. Bank meg nem ad ilyen feltételekkel egy forintot sem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29027) oriic válasza Mister_X (#29024) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Deadman Wonderland ha érdekel a mangát olvasd.

Más:

Ez vajon animéből van, vagy csak art?

[link]

Live-Die-Respawn

(#29028) Mister_X válasza oriic (#29027) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Gondoltam amúgy, hogy ez lesz a vége... majd tépek valahonnan egy rawot.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29029) spammer válasza Mister_X (#29026) üzenetére


spammer
veterán

És tolmács vagy fordító leszel, vagy miképp fizetődik ki ez az egy éves nyelvtanulás, amit megéri hitelből finanszírozni?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29030) Mister_X válasza spammer (#29029) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kommunikáció és médiatudomány szakon vagyok, vállalati kommunikációs- és nemzetközi kommunikációs specializáció között gondolkodok, esetleg PR és marketing spec. Ha nettóban meglesz a 200.000Ft, az mindenképp jó, de amúgy európai nyelveket beszélő "tolmácsok" (irodában ül, dokumentumok mennek át a keze alatt, hívásokat kell lebonyolítania, ott van a meetingeken, fordít a főnöknek írásban és szóban is) se kereshetnek rosszul, ha ez diákmunkával megvan az 1500 bruttó óránként. Kínai meg csöppet bonyolultabb a megszokottnál.

Amúgy óraszámban a kínai nagyon megéri kategória, 1 millióért asszem 1000 óra jár, ami 1000Ft/óra, idehaza 48 óráért elkérnek 50000-et, ami lényegében ugyan az, csak az előbbiben benne van a szállás és a kaja is, valamint tíz hónapon keresztül minden nap tanulod, nem heti 2 alkalommal, plusz ott a nyelvi közeg, amit nem helyettesíti semmi sem.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29031) unclefucka


unclefucka
senior tag

SAO II:

Ez a fejezet lezárult.
Gondolom most az a rész jön, hogy elkapják a szökésben lévő csókát.

Kíváncsi vagyok, hogy Sinon részt vesz-e majd az üldözésben. (dat ass) :DDD
Arra meg még inkább kíváncsi vagyok, hogy Asuna beloggol-e majd a GGO-ba.
És az mennyire meredek lenne, ha Yui-t is bekonvertálnák maguk mellé. :D

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#29032) Synthwave válasza Mister_X (#29024) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lovely Complex egyáltalán nem régi. Ha annak titulálod, akkor az Aranykor klasszikusai (és az elődök) még gondolom nem voltak meg - akkor meg ne gyere azzal, hogy kifogytál a jóból. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29033) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sword Art Online II-Phantom Bullet 14.rész

Szép lezárása volt az eddigeknek, most jöhet az évad második fele.

Live-Die-Respawn

(#29034) Mister_X válasza oriic (#29033) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Bezzeg több eseménnyel rendelkező epizódot is leszóltatok már, hogy unalmas... Nekem mondjuk csak Sinon reakciói voltak furcsák... de túlléptünk ezen is, kíváncsi vagyok, hogy mit raknak bele a maradék 11 (?) részbe.

@unclefucka: bűnözők IRL kergetése nem hinném, hogy gyerekek feladata.

@fate: számomra régi. Mihez képest? Csak ránézek a naptárra. Van ami régebbi, igen. A legrégebbi anime, amit láttam, az az Uchuu Senkan Yamato, néha megmosolyogtam a megvalósítást, a tavalyi OVA jobban tetszett - most hogy mondom, azt se fejeztem be :W :DDD Megvan a néznivaló Hachimitsu és PP Extended után.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29035) Nova96


Nova96
őstag

Valaki valami komoly témába bele mászó animét tud valaki?
Végül nem kezdtem bele a Eva-ba nincs a .11-es filmekhez felirat, szóval addig hanyagolom. Kicsit meguntam a a yuri,ecchi,slice of life hármast.

Dráma már igazán jó, nincs szóval tényleg csak valami komolyabb valamit. Code Geas s2-t még nem akarom, szóval csak van még valami nagyon jó. :R

(#29036) oriic válasza Nova96 (#29035) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mé nem akarod CG2-t? :D

Live-Die-Respawn

(#29037) alevan


alevan
őstag

Most látom, hogy fenn van a Log Horizon második évad első része. Futok is venni valami rágcsát :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#29038) jahrn válasza Nova96 (#29035) üzenetére


jahrn
senior tag

Komoly(abb) anime??
Mondjuk: Monster, Glass Mask, Flag, Mushishi, Juuni Kokuki, Cross Game. Ezek tobb stilust fognak le de nem esnek bele a yuri/ecchi/harem kategoriakba, mondjuk a slice of life-ot elmeletileg barmire ra lehet mondani.

(#29039) oriic válasza alevan (#29037) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja magyar sub-ra várok én is. ( tudom a kötsög pofám hogy nem eredti nyelven vagy angolul nézem. :D )

Live-Die-Respawn

(#29040) Pttypang


Pttypang
veterán

Log Horizon viszont erdekes elso reszt kapott, habar valami mintha hianyozna belole, de nem tudom, pontosan mi.. :U

Everybody lies.

(#29041) Nova96 válasza oriic (#29036) üzenetére


Nova96
őstag

Mert nincs kedvem, ahhoz a stílushoz.

jahrn
Köszi, majd ránézegetek, de te melyiket ajánlanád ha egyet kéne?

(#29042) Synthwave válasza Nova96 (#29041) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Glass no Kamen (2005), Versailles no Bara, Juuni Kokuki.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29043) bandiras2 válasza Nova96 (#29035) üzenetére


bandiras2
senior tag

Simán menj csak rá az evangelionra.
Az eredeti széria 1-24 + a Death mozi + az EoE komplett egész.
Az amit most az új mozikkal csinálnak, az valami aljas mocskosság, és csak halvány sejtésem van hogy mit akarnak belőle kihozni.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#29044) jahrn válasza Nova96 (#29041) üzenetére


jahrn
senior tag

Mondjuk Tokyo Magnitude 8.0. A Monster/Glass Mask/Juuni Kokuki/Cross Game mind nagyon jo, de mindeggyik 45 vagy tobb resz szal ra kell keszulni.

(#29045) mekker


mekker
őstag

Az Aku no Hanát néztem még valamikor a nyáron és nagyon kíváncsi vagyok, hogy lesz-e folytatása.
Lehet hogy ezzel egyedül vagyok, de engem talán ez fogott meg idén a legjobban (még ha normál filmeket is beleszámítom, bár idén nem túl sokat láttam).
A rajzolása is tetszett - ha jól tudom, élőszereplős frameket rajzoltak újra -, meg a hangulata is nagyon jó volt.
Reménykedek, hogy nem bukik meg a dolog. Mangát nem szándékozom elolvasni, úgyhogy abban is csak reménykedni tudok, hogy nem valami gyilkolgatós f@szságba halad a történet.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#29046) Nova96 válasza bandiras2 (#29043) üzenetére


Nova96
őstag

Nem találok magyar feliratot hozzájuk , szóval így nem. Csak a sima 1.0-hoz.

Köszönöm mindenkinek. :R Viszonylag rövid kellene szóval majd belenézek az összesbe, az egyik csak megfog.
(rövid : 24 rész)

(#29047) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

No akkor az új FSN 0. epizódját holnap meglessük, ha már sokak szerint ilyen jól indul. :)

Live-Die-Respawn

(#29048) Synthwave válasza Nova96 (#29046) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem mindegy, hány részes, ha jó?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29049) Nova96 válasza Synthwave (#29048) üzenetére


Nova96
őstag

Kevés az időm, hogy egy hosszúba belekezdjek. Van egyéb elfoglaltságom is. :B

(#29050) Synthwave válasza Nova96 (#29049) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy rész ugyanúgy ~20 perc.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.