Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) phanzetomox válasza vzsryl (#4588) üzenetére


phanzetomox
őstag

Alapjáraton én Db fan vagyok de valami mást akartam nézni a témában :) , a bleach harcok pedig bárki bármit mond unalmasak :D hosszúak és semmit mondóak :D

a filmekről : asszem én is megnézem a DB filmet csak félek hogy a szépséges gyerekkori emlékeim a megrontja :O Ilyen filmekből nekem a Death Note tetszett a legjobban (jobb vot mint az anime, szerintem :B ) főleg a jól eltalált szereplők :)

(#4602) cherilady válasza phanzetomox (#4601) üzenetére


cherilady
tag

Nem is tudtam h a DN-ot is megfilmesítették. Bár azaz animében se tetszik nekem túl horroros.

Arra készülj fel h a DB filmes változata azé elégé eltérő az animétől. Teljesen eltérő a sorozattól, avgyis sokban eltérő.
Én is mondtam magamban h de ez nem is így volt meg ez se meg hát izé. A filmnek saját története van, nem a sorozatra épül.
Szerintem aki a sorozatra épít annak nem is fog tetszeni a film. Én szerintem :)

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#4603) phanzetomox válasza cherilady (#4602) üzenetére


phanzetomox
őstag

felkészültem lelkileg a legrosszabra már csak jöjjön le a film :D a death note film pedig elég krimi-s lett sztem és néhol unalmas de jó :K

(#4604) vzsryl válasza phanzetomox (#4601) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez tuti megrontja a gyerekkori emlékeid. :(
A DN filmet nem láttam, mivel az anime nem kötött le, nem szeretem a krimi történeteket.
Elvileg meg akarják filmesíteni az Akirát is, viszont abból még az anime-t sem láttam.
Amúgy, ha valami nem amerikai történetet akarnak megfilmesíteni Hollywoodban, akkor mindig valami tré cucc sül ki a dologból, nagyon ritka az ellenpélda. Állítólag az Oldboy c. koreai remekművet is meg akarják csinálni az amcsik. :O

(#4591) cherilady: Nekem a Bulma szerepét játszó hölgyemény tetszett, de attól még nem tudtam végignézni a "filmet". :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4605) cherilady válasza vzsryl (#4604) üzenetére


cherilady
tag

Odáig el se jutotttam h van Bulma :DDD
Na majd ma. Pasim nem lesz otthon szal Dallas helyett most Dragon Ballt fogok nézni :DDD

Amúgy az Akirába én belenéztem, nekem nagyon nem jött be, kicsit elvont, meg a rajzolt figurák se jönnek be nagyon.

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#4606) Móci válasza vzsryl (#4604) üzenetére


Móci
addikt

Bulma az szép volt, az biztos... :C Na, csak sikerült valami pozitívat találni a filmről!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4607) cherilady


cherilady
tag

Na megnéztem a DB filmet. Annyira nem volt vészes. A sztori kicsit gyér, de a bunyok meg a technikák jók benne.
Én kicsit viccesebbre meg véresebbre számítottam :DDD
Szal eredetiben tuti nem veszem meg.
Nagyobb hatást vártam volna.
A legelején mikor a srácokkal harcolt, ahogy kikerülte az ütéseket az nagyon tetszett.
De tényleg langyos víz.

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#4608) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Na.. megnéztem :) ha nem lett volna köze a db-hez akkor egész jónak találtam volna viszont az anime elég magasra tette a mércét.... így egyszer megnézős hamar felejtős film lett belőle :) ( Bulma tényleg jó csaj :B )

(#4609) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Végre elkészült a THORA a To aru Majutsu no Index sorozattal, húzom is lefelé, már régen animéztem. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4610) bandiras2 válasza Vistaboy (#4609) üzenetére


bandiras2
senior tag

Jóféle!
Egyben befigyelt az első 12 rész.
Szerencsére yutubbon fentvan felirattal, én onnan néztem "HD"-ben.
Erősen érzem rajta a FSN féle bevált recept hatását, de képesek voltak attól eléggé eltérni hogy újat tudjanak mutatni.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4611) bandiras2 válasza Vistaboy (#4609) üzenetére


bandiras2
senior tag

To Aru Majutsu no Index befejezve.

Mindamellett hogy tetszett, jó sok dejavu van benne.
Itt van pl a főhős Touma, aki egy az egyben Shiro a FSN-ből (talán még nagyobb lúzer) csak kapott egy új skint, és(egy elég debil, de hatásos) skillt az új szerephez, mellesleg ugyanúgy gyűjti a magical girleket, de még addig sem jut velük mint Shiro.
Drága kicsi Index is mintha Illyasviel-t és Teletha Testarossát átlagolták volna, majd hozzákevertek volna Lina Inversből, aztán erősen visszavettek az IQ-jából. ;]
Már a legelején hősünk megismeri Misakát, csak úgy szikrázik közöttük a levegő!(mintha Asukát látnám), majd később a Misaka "kishúgát", akit Nagato és Ayanami szorzatából állítottak elő.
Van pszichopata Kaworu is, itt Accelerátornak hívják.
Persze akad lolicon tanárnő is, de ilyet is láttunk már, ráadásul mintha Misato-t látnám: sörösdobozok szerteszéjjel(ráadásul igencsak hasonlít a doboz a Yebisu-ra)...
Meglepő, és igen pozitív volt, a sorozatban bemutatott személyiségfejlődés, amit a legváratlanabb karakter mutatott be.

Kardos amazon, "Templomos" csaj, őrült tudós, esper-hegyek, rejtély és összeesküvés a köbön, csapkodó villámok, és persze irgalmatlan mennyiségű hülyeség. :DD :)) Nem hiányzik innen semmi, kockázat zéró, a sorozat garantáltan sikerre van ítélve.

Op és Ending hallgatható, legalább két változat van, nem hagyott mély nyomokat.

Kissé hiba hogy némely karakternél a korai viselkedés a későbbi infók értelmében meglehetősen logikátlannak tűnik.A fentiek miatt nem fogom agyonhhájpolni kap egy erős 6 pontot a 10-ből, a ráfordított időt mindenképpen megéri, de sok újdonságot ne várj tőle.

Állítólag már készül a folytatás, addig pedig neki lehet esni:
http://www.youtube.com/watch?v=IFjJsghfGss

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4612) Gergello válasza Mamuska (#4577) üzenetére


Gergello
addikt

Így van. :))
Wangan Midnightot követi valaki?

(#4613) ¤Envy¤ válasza vergilx (#4580) üzenetére


¤Envy¤
tag

Én :)) :))

Mellesleg: Hamarosan Dragon Ball GT az Animaxon! (Csütörtökönként) Magyar Szinkronnal.

Már futna egyébként, de az Animax egyik fejese mondta a Con-on, hogy késve küldik az anyagot a Japók...

(#4614) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Aki szerette/szereti a Death Note anime/manga/filmeket azoknak:

Ma 21:15.-től Az Animax-en vetítik a Death Note Specialt.

[ Szerkesztve ]

(#4615) Noddy


Noddy
senior tag

Én most a School Rumble-t néztem végig, és megnéztem két Agent Aika-t is :)

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4616) phanzetomox válasza ¤Envy¤ (#4614) üzenetére


phanzetomox
őstag

áá lemeradtam róla :( na majd az ismétlést megnézem :)

(#4617) ¤Envy¤ válasza phanzetomox (#4616) üzenetére


¤Envy¤
tag

Semmi baj, szerintem max pár hónap (1-2-3) és újra ismétlik! :K

(#4618) Noddy


Noddy
senior tag

Valaki látta már a Lucky Start?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4619) cor


cor
őstag

jomultkor befejeztem a Soul Eatert, talán a leghosszabb sorozat volt amit eddig láttam :)

majd ha kijön mind, akkor a Canaan-nak kellene nekiesni :K

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4620) Herczi


Herczi
senior tag

Mondjatok már valami animet, ami úgy bumm, bepörgeti az embert, hátha nem láttam még.

Alig nézek mostanában animet, Soul Eatert láttam én is legutoljára. Meg egy kis Shipudden, érdekes módon most kifejezetten tetszik, végre lehet tudni valamit, a háttértörténetről is, alakulnak benne a dolgok. Nem csak egy helyben toporgás.

(#4621) ¤Envy¤ válasza Herczi (#4620) üzenetére


¤Envy¤
tag

Naruto? Csak az animét nézed? A mangában pörgés van... =)

Nem pont neked, de ajánlom a népnek a Dogs OVA-kat. 4 van belőle csak... =(
Engem a manga fogott meg inkább mondjuk, de az anime sem rossz =P

Szerintem fiúknak tetszeni fog.

(#4622) Herczi válasza ¤Envy¤ (#4621) üzenetére


Herczi
senior tag

Nem szeretek gépen mangát olvasni, valahogy nem az igazi. Meg úgy már az anime se tetszene "annyira", ha olvasnám a manggát.

(#4623) ¤Envy¤ válasza Herczi (#4622) üzenetére


¤Envy¤
tag

Pedig az animében sok mindent cenzúráznak, illetve egyszerűen kihagynak, vagy átírnak...

Éjjel megnéztem az utolsó 2 Dogs OVA-t. Jelenleg csak 4van belőle, de még közel sincs a történet vége.

Nekem nagyon tetszik.
Nem vagyok otthon az animék kategorizálásában, de egy baromi pörgős lövöldözős sci-fi, maffia szálakkal, nagyon eltalált szereplőkkel, és a pörgések közepette baromi nagy viccekkel :)

[ Szerkesztve ]

(#4624) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Hír (aki esetleg nem tudja)

Végre befejezik az InuYasha c. animét is. Na nem itthon, hanem Japánban októberben indul egy még nem tudni hány részes sorozat, mely lezárja a történetet :K

Más:

Október 31.-re ígérte az Animax az első Bleach Movie-t. Bleach: Memories of Nobody

(#4625) phanzetomox válasza ¤Envy¤ (#4624) üzenetére


phanzetomox
őstag

na ez a bleach dolog érdekesnek tűnik :C majd szólj október 30.-án is hogy eszembe jusson (addigra elfelejtem xD) :DDD
remélem ez nem lesz tele unalmas vissza-emlékezésekkel :)

(#4626) ¤Envy¤ válasza phanzetomox (#4625) üzenetére


¤Envy¤
tag

Nem.
Ez egy mozifilm, szal kicsit furcsa lenne... :))
Amúgy az eddigi 2 film közül ez a kedvencem.. Picit megható, aranyos, én szeretem :)

(#4627) ¤Envy¤ válasza ¤Envy¤ (#4626) üzenetére


¤Envy¤
tag

Bocsánat, de kimaradt:

OK, szólni fogok ígérem! De ha nem néz be senki előtte akkor hiába koptatom a billzetet miatta :)

És még hír, aki nem tudja annak:

Animax hamarosan műsorra tűzi majd ezeket az animéket:
Soul Eater , Romeo x Juliet , D.Gray-man

(D.Gray-man jövőre lesz várható, a többi még idén!)

Remélem lesz aki örül majd neki itt is.

:)

(#4628) Noddy válasza ¤Envy¤ (#4627) üzenetére


Noddy
senior tag

Itt senki se írogat a fórumba, mert mindenki animét néz :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4629) phanzetomox válasza Noddy (#4628) üzenetére


phanzetomox
őstag

ja :D

(#4630) Herczi


Herczi
senior tag

Na hogy témához szóljak, én nem örülök az animaxnak. Ha el kezdenek adni valami animet, azt egyből le kell takarítani a fansubber oldalakról a szerzői jog miatt. Szal nekem ez így nem szimpi. :(

(#4631) Noddy válasza Herczi (#4630) üzenetére


Noddy
senior tag

Valamennyire meg lehet érteni. De én azt támogatnám, ha az animax megvásárolná a fansub csapatoktól a (igényes) feliratot. Vagy egy normális szinkron stábot állítanának ki, emellett pedig minden levetített sorozatból kötelesek lennének DVD-t kadni olcsón :)

Így is örüljünk, hogy a japánok nem cseszegetnek minket, hogy nézzük a millárd yen-ekből készült sorozataikat tök ingyen (más kérdés, hogy csak úgy lehetne beszerezni, ha kiutaznék, vagy iszonyat magas szállítási költségért).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4632) cherilady válasza Noddy (#4631) üzenetére


cherilady
tag

Nah most feliratokról annyit, h nekem az Inuyasha nagyfilm már jóval előbb megvolt, mint ahogy kiadták volna magyarul.
Most nem tudom, h milyen felirat volt ahhoz a filmhez, de a szöveg nagyon jó volt és találó, meg hát egyezett a Japán kultúrához stb stb.
De a magyarul kiadott és feliratozott film már igencsak érdekes volt.
Teljesen eltérő volt ahhoz amit én néztem (olvastam).
Amúgy alapba a szinkron hangokkal megvagyok elégedve, de a szöveg néha elégé fura, mintha nem illenének az adott szituhoz. Vagy csak én látom így?

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#4633) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Én most a Bleach példájával jönnék.
Eddig itthon az első 20rész van kiadva DVD-n.

Nos... A felirat úgy ahogy van: Szörnyű.
Nagyon látszik, h ezeket olyan ember fordítja, feliratozza aki nem is ismeri magát a történetet, ezért rengeteg hiba került a feliratba...

A rajongói Fansub-ok a legjobbak.

(#4634) phanzetomox válasza ¤Envy¤ (#4633) üzenetére


phanzetomox
őstag

egyetértek:( csak egyszerű fordítók dolgoznak rajta, így csak lefordítják a szöveget hogy értelmes legyen, de ez sokszor nem adja vissza az anime eredeti hangulatát
(bár olyan minőségű feliratokat adnának ki mint ahogy, anno a magyar írok lefordították shakespeare műveit, mert azok jobbak lettek mint az eredeti)

(#4635) ¤Envy¤ válasza phanzetomox (#4634) üzenetére


¤Envy¤
tag

Igen.. Mondjuk ez egy dolog.
Örüljünk, h ilyen van ^^"
Pár éve sehol nem volt az anime/manga piac.

(#4636) Noddy


Noddy
senior tag

Nem tudom mennyire követitek figyelemmel a Gekijouban Kara no Kyoukai (The garden of sinners) mozi sorozatot, de most már magyar felirattal elérhető mind a hat rész. Aki szereti a Tsukihime-t, Fate/Stay Night-tot az nézzen bele ebbe is.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4637) ¤Envy¤ válasza Noddy (#4636) üzenetére


¤Envy¤
tag

Hmm OK, bele lesek!

Aki meg a maffiás, "fantasy"-s, poénost az meg a Dogs-ba :P

(#4638) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Végre van használható magyar felirat a Bleach 3. movie-hoz :))

Megnéztem, most lett vége. Nos személyes vélemény, de szerintem 100x üti a 2. mozit :K

Annak idején a 2. moziban nagyot csalódtam, de most azt érzem: ez, a 3as nagyon tetszik!

Nem írok spoilert, majd úgy is megnézi aki akarja :)

(#4639) _ak_


_ak_
addikt

LOL épp nézem az Only Yesterday és vmi népzene szólt amikor az egyik karakter megjegyezte, h magyar "paraszt" zene (persze jó értelemben) szól, mert neki az tetszik. :))

szerk.: Elvileg Brahms: Hungarian Dance No.7, legalábbis egy ismertető alapján. az animeben annyi hangzik el, h ez egy 5 tagu zenekar akik Muzsikás néven futnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#4640) _ak_ válasza _ak_ (#4639) üzenetére


_ak_
addikt

Rég láttam ennyire kellemesen kiegyensúlyozott filmet. Nem tudom, h manapság miért nem készülnek ilyesmik.

btw a végén kiderült, h mily magyar muzsika volt benne:

Teremtés
Hajnali nóta
Fúvam az énekem
by Márta Sebestyén Muzsikás (Hungaraton)

Let's begin, de gozaimasu!

(#4641) Móci


Móci
addikt

Ha minden jól megy, ma este elkészülök a Nyan Koi! első részének a feliratával. Ha sikerül szólok, s lehet tölteni. Kellemes kis vígjáték romantikus elemekkel, macskákkal... nekem tetszik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4642) bandiras2 válasza _ak_ (#4639) üzenetére


bandiras2
senior tag

Erről jó lenne egy kis vid is!
Yutubb link esetleg?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4643) Móci válasza bandiras2 (#4642) üzenetére


Móci
addikt

Kész is, lehet kérni, esetleg majd aa-ról lekapni, ha felkerül oda.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4644) Noddy válasza Móci (#4643) üzenetére


Noddy
senior tag

Te is csinálsz feliratot?
Én is próbálkozgatok, Basilisk, Starship Operators, Shamanic Princess-t fordítottam eddig, most a Potemayo van folyamatban, de lassan haladok vele.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4645) Móci válasza Noddy (#4644) üzenetére


Móci
addikt

Már 'régóta', igen. Itt a döglött oldalunk, de aa-n is találsz szerintem tőlem/tőlünk munkát.
Shamanic Princess az jó, tetszett nagyon!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4646) Noddy válasza Móci (#4645) üzenetére


Noddy
senior tag

Egy fansub csapatnak vannak előnyei, hátrányai is. Én emiatt szeretek egyedül dolgozni, igaz, hogy így nincs karaoke, se formázás, se lektorálás, és fele olyan gyorsan haladok csak. De nem kell attól tartanom, hogy cserben hagynak, nincs betartva a határidő, és négy ember sem akar öt félét :)
Minden esetre tisztelem a fansub team-eket, mert nagyon gyorsan és igényesen dolgoznak. A ti csapatotok is sok klasszikusat alkotott. Shana, Ragnarok nekem nagyon bejöttek. Code Geass még csak tervben van.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4647) Móci válasza Noddy (#4646) üzenetére


Móci
addikt

Én is egyedül dolgoztam, úgy max a formázás van még meg, a karaoke kimarad. A Nyan Koi! 3-4 óra alatt megvolt, ellenőrzéssel, dalszövegekkel, több részletben. :)
Örülök, hogy tetszettek a munkáink, de azért akad ott Star Ocean EX, Rozen Maiden OVA, Fullmetal Panic OVA, Gungrave, meg egy csomó, amibe belenyúltam.
No önreklám vége, tessék szedni a jó sorozatokat, s lesni.
Amúgy tervbe van egy új csoport, de név nincs még, addig meg nem lehet. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4648) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Elég gyorsan jön a vidi ahhoz képest, h most kezdtem tölteni..
Meglesem az első részt, aranyos animének tűnik.. :)

Jah, mellesleg. Nem hiszem, h itt sok embert érint, de elmarad az Őszi AnimeCon... [link]

[ Szerkesztve ]

(#4649) Gergello


Gergello
addikt

Nah. Vége lett a Kira ügynek. Régebben csak a 25-ig láttam, most bepótoltam a maradékot. Érdemes nézni vmit mostanság? Nem baj ha nem hosszú.

(#4650) Móci válasza ¤Envy¤ (#4648) üzenetére


Móci
addikt

Hát, nagy kár nem ér minket, az fix. Amúgy meg a MAT is leszokhatna a Pecsáról lassan...
Ha ultra nagy tömeget akarok, inkább veszek egy szardínia konzervet, s megeszem.
Vagy olyan nagy dolog lenne az, hogy ha megveszem a belépőt, akkor normális el tudjak nézegelődni bent?
Mindegy.
Kíváncsi leszek, hogy hogy tetszik a Nyan Koi. Leginkább ez a kép ösztönzött... ;]
Hogy ilyen cosplay miért nincs/lesz? Naruto, stb. helyett több értelme lenne.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.