Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Tüzi

asszem kajamegvonás lesz nyárra sebaj, legelek majd füvet, meg a szomszéd gyümölcsfáit. Tudatos táplálkozás powa :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5602) Tüzi válasza Tüzi (#5601) üzenetére

áá, mégsem, megvárom a másik verziót: [link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5603) Psych0


Psych0
őstag

anohana összefoglaló :)

[link]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5604) Móci válasza Tüzi (#5601) üzenetére


Móci
addikt

Brutálisan ki van dolgozva! :Y
Gyönyörű darab, az fix.
Én szerintem egy Mashu (C) figurára fogok benevezni, ha lesz. Remélem nem fogják elhúzni nagyon...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5605) Tüzi válasza Móci (#5604) üzenetére

Jaja. De asszem inkább az álló figurára fogok rástartolni. 1/4 arány. Egy na'vi meg 3 méteres. szóval azért durci lesz a talpától a íj tetejéig a 95 centi :DDD Ennek a széttárt lábas verziónak vannak bajai sajnos. Kicsit kancsal lett, a képeken a haja eláll a fejétől, stb... ilyenért nem adok ki lóvét... meg ahogy olvastam fórumokon, sokan visszavonták a megrendelést, és várnak a másik hsz-emben mutatott figurára... az állítólag igen súlyos lesz... 2:00 után van róla néhány képkocka.

Ja, amúgy postázásra került az 1/4-es Kanu. Kíváncsi vagyok... fájt... :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5606) Móci válasza Tüzi (#5605) üzenetére


Móci
addikt

Az a nem semmi! Ennyire nem figyeltem meg azért...
Mondjuk az álló sem lesz egy kis darab, az fix! Annál talán nem bakiznak.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5607) Psych0


Psych0
őstag

Megint találtam egy gyöngyszemet: True Tears. Még nem néztem végig, de nagyon ígéretes. Romance, Angst, Drama... Mi kell még? :)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5608) unclefucka válasza Psych0 (#5607) üzenetére


unclefucka
senior tag

Mi kellhet még? :F
Hát "Incest" :B

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5609) Psych0 válasza unclefucka (#5608) üzenetére


Psych0
őstag

LOL

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5610) unclefucka válasza Psych0 (#5609) üzenetére


unclefucka
senior tag

Persze láttam én, csak annyira kicsi, hogy... ;)
Remélem azért ennél több van benne. :B
Nem mellesleg 42%-a már lent van. :K
Basszus vészesen fogy a tárkapacításom :(((

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5611) zsiga_667 válasza bandiras2 (#5599) üzenetére


zsiga_667
tag

"Meg ment valami haditengeralattjáró(?) is szétnyitható fedélzettel, hogy anyahajóvá alakuljon, és a story felére masszívan szét volt lőve, az is teccett. Címet nem tud valaki?"
[link]?

(#5612) bandiras2 válasza zsiga_667 (#5611) üzenetére


bandiras2
senior tag

Köszi! valszeg ez lesz, mert mintha szükség esetén repülni is tudott volna ha nagyon muszáj.[link]
Mindjárt előtúrom a német OST-t, csak mivel már 25 éve fekete fehérben volt nehéz felidézni.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5613) Tüzi

Ismeritek a régi Dzsekó slágert? Black or white ? :) szavazásra bocsájtom

ez nem szar

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5614) Synthwave válasza Psych0 (#5598) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyetértek. ^___^

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5615) unclefucka válasza Tüzi (#5613) üzenetére


unclefucka
senior tag

"The original is always best!"
Én a white-ra szavazok :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5616) Ghostface válasza Tüzi (#5613) üzenetére


Ghostface
senior tag

Szerintem a fekete jobb. De ismered azt a játékot hogy Black & White?? ;]
Fate/Stay Night nagyon jól néz ki!!!

PSN: Nifty_Ghostface

(#5617) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

fucka-dono, nem tudom fut-é még kend audio-projektje, mindenesetre itt egy kis ajánló (lehet, hogy 1-2-t írtam már :S):

Shimamiya Eiko: Higurashi no Naku Koro ni [Higurashi no Naku Koro ni]
Shimamiya Eiko: Naraku no Hana [Higurashi no Naku Koro ni Kai OP Single]
Shimamiya Eiko: Super Sciption of Data [Higurashi no Naku Koro ni Rei OP Single]
ALI PROJECT: Baragoku Otome [Rozen Maiden Ouvertüre OP Single]
kukui: Utsusemi no Kage [Rozen Maiden Best Album - Leer Lied]
Mizuki Nana: DISCOTHEQUE [Rosario + Vampire Capu2 OP&ED Single - Trickster]
Kugimiya Rie & Kitamura Eri & Horie Yui: Pre-Parade [Toradora! OP Single]
sphere: Future Stream [Hatsukoi Limited OP Single]

És megintcsak Kitamura Eri: Guilty Future [Kodomo no Jikan 2Gakki OP]. :DDD

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5618) Psych0 válasza Synthwave (#5617) üzenetére


Psych0
őstag

Madokával hogy állsz?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5619) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most kezdtem el.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5620) unclefucka válasza Synthwave (#5617) üzenetére


unclefucka
senior tag

THX! :R

Igen, 1-2-tt már írtál, NP gyűlik lassan az anyag, majd úgyis közzéteszem, ha kialakult a dolog. :K
Mostanában kevesebb időm volt foglalkozni ezzel, mivel itt a nyár és sok a meló.
(télen nem lehet kültéren kábelezni) :(

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5621) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amíg folyamatban van a Madoka meg az Okusama wa Joshikousei, meg felkészülök a majd soron következő Shinigami no Ballad-ra, addig kanyarítok egy párszavas összefoglalót a közelmúltban befejezett művekről.

Gravitation - Első találkozásom a shounen-ai műfajjal. Igazából sokkal...hmmm, hogy is mondjam..."vadabb" dologra számítottam, de (szerencsére :D) csalatkoznom kellett. Egy kellemes, zenés komédiáról (helyenként egy kis drámával) van csupán szó, megbolondítva besírós jelenetekkel. A kétrészes OVA grafikában picit eltér a sorozattól, valamivel talán igényesebb kidolgozású a cucc. Eiri az esetek 90%-ában egy fagyott kecskesz@r bájával vetekszik :DDD, Shuichi pedig (akár hímnemű, akár nem) aranyos. Nem mondom, hogy ezek után tonnaszámra fogom nézni a shounen-ai-t vagy yaoi-t, de bátran ajánlom mindenkinek, aki nem utasítja el csipőből a BL-jellegű dolgokat.

Mitsudomoe Zouryouchuu! - Na, végre megvolt a Mitsudomoe második évadja. Az első rész villámcsapásként ért (ha megnézed, akkor úgyis megtudod, hogy miért), s bár annak ellenére, hogy vicces volt, nagy szikla gördült le szüvemről, amikor a második epizód kezdetét vette. :) A lolikák hozzák a szokásos színvonalat, fetrengős pusztulat a terítéken, slice-of-life köntösben. :D Hitoha pedig továbbra is <3. Nagy kár, hogy csak 8 részről van szó.

Peach Girl - Hupsz, itt egy kellemes romantikus komédia-dráma, a shoujo műfajból. Amikor néztem, egy kicsit Lovely Complex-es érzetem volt, s bár nem ér fel annak magasságaiba, mégis megéri megnézni. Momo aranyos, Toji egy gyökér :DDD, Kairi pedig nagy forma (1-2 hülyeségtől eltekintve). Sae ellenben...ááá, úgy voltam vele, hogy az első pár rész után már szívből gyűlöltem :), de a végére csak elérte valahogy, hogy az Anime-planet-en ne kapjön törött szívecskét. :) A sorozat elég jól operál a félreértésekkel, hirtelen fordulatokkal, s bár nem lesz teljesen kiszámíthatatlan, azért kisebb meglepetések még így is érhetik a nézőt. Egy szó, mint száz, aki kedveli a műfajt, nem fog csalódni benne.

Naisho no Tsubomi - A lolicon-műfaj kedvelőinek okozhat kellemes perceket ez a kis 3 részes OVA-csokor, annak ellenére, hogy inkább oktató-jellegűnek szánták a dolgot. Slice-of-life, egy hangyányi misztikummal meghintve, miközben szemtanúi lehetünk a kezdődő pubertás "nehézségeinek" és az azokkal szembekerülő loliknak. Tsubomi <3, ofc. :D

Lingerie Soldier Papillon Rose OVA - Ööööh...ebből van egy sorozat is, ahhoz még nem volt szerencsém, de ez...Mi ez? :DDD Tsuki no Senshi-paródia, félhentai-köntösben. Sztori kb. nincs, és még az is egy gyökérség, de tekintve, hogy már majdnem burleszkről van szó, ez elnézhető. Helyenként vicces, de magvas gondolatokat senki ne várjon. Majd azért leszedem valahonnan a sorozatot is, ha már az OVA-t megnéztem. Hátha ott már közlekedik valaki LAPOSkúszásban. :))

Air - Key production. Ez már gondolom nem egy rossz kiindulási alap, ugye? Seinen, supernatural, drama ez a javából, igényes grafikával és gyönyörű hátterekkel. 1080p ajánlott. Szerethető karakterek jellemzik, mégis a melankólikus hangulat és egy végtelen nyár szonátája ez. Aki vidámabb történetre vágyik, az ne ebbe kezdjen bele. Azért a szomorkás feeling-et itt-ott megtörik humoros közjátékok, de nem annyira, hogy a sorozat kilépjen a masszív dráma kategóriájából. A történések folyamát érdekesen feldobja (s egyben elmélyíti) az időben 1000 évvel korábbra datálható eseményeket elregélő részek felbukkanása. Ezekben már egy kevéske vér és swordfight is található, de messze nem ez a legjellemzőbb tulajdonságuk. Egy szó, mint száz: ha egy igényes, könnyeket szemedbe csaló, keserédes drámára vágysz, töltheted is lefelé. Gao~. <3

Shuffle! - Hmmm...ebben végülis kellemeset csalódtam. VN-ből készült, szokásos ecchi-harem-comedy-nek indul, egy szokásosan töketlen-nyomorult-talicskatologatóan szerencsétlen male lead-del. Vannak benne humoros intermezzo-k, de sokszor azért csak ütnéd a főhős tarkóját egy rozsdás piszkafával. Aztán a sorozat közepe táján jön egy fordulat, és a történet végére (a drámai elemek mindinkább felszínre törésével) egészen korrekt kis végeredményt kapunk. Ahol végre kiválasztásra kerül egy lány a háremből, nem pedig a szokásos "12-en szülnének nekem gyereket holnap, de egyiknek se merem még a kezét se megfogni, úgyhogy tovább vergődünk" finálé. Ja, és Primula--->de kérem; törékeny, sztoikus, ezüsthajú, kétcopfos loli...<3<3<3

Koi Kaze

Igen! Erre vártam már mióta! Egy romantikus dráma a seinen műfajból, ami egy testvérpár szerelmét meséli el 13 epizódon keresztül. Incest FTW. ^___^ Eléggé realisztikus a dolog, senki ne számítson ilyen szétchibi-zett Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!!-féle, fanservice-es agybeteg pusztulásra, mert ez bizony nem olyan (persze az sem rossz :) ). Életszerű történések életszerű környezetben, lelki válság, miegymás. Nem mellesleg nagyon szimpatikus rajzstílusban. Az első rész során még néhány könnycsepp is kicsordult. :B Az egész egy kicsit hirtelen ér véget, szerintem 3-4 plusz epizód azért nem ártott volna. Ennek ellenére nálam a ranglistán felkerült az előkelő 3. helyre, a Kodomo no Jikan és a Yosuga no Sora mögé, beelőzve ezzel egy Fruits Basket-et.
Nanoka...<3<3<3

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5622) Psych0 válasza Synthwave (#5621) üzenetére


Psych0
őstag

Ezek közül csak az Air és a Koi Kaze volt meg nekem. Az Air az kemény. Valami könnyed romantikus aranyosságot kerestem a Melodies után és annak is tűnt az első pár rész, tehát nekiáltam... C-C-C-COMBO: padlóra küldött egy hétre :P. Amúgy kitűnő alkotás, keleti szemlélettel még happy end is. A szálak rendesen eldolgozva. De az biztos, hogy nem nézem meg a Clannadot ezután :)

A Kio Kaze nem jött be... nagyon nem. A mangával kezdtem, de ejtettem. Majd egy évre rá megnéztem az animét, de kicsit sem fogott meg. Végig borsódzott a hátam, idegesített, untam. SRY. Nem az incest vonal volt a zavaró(kvázi nem is volt jelentősége), hanem az undi dagadt 30 éves lúzer hapsi, meg az ártatlan kislány... :( De ez persze csak IMHO ;)

És hogy ajánlak is: Afro Samurai.

Epic... Coolness... Awesomeness...

Amerikai comic x Japán manga. Nekem az egyik első volt. tehát maradandó élmény.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5623) Synthwave válasza Psych0 (#5622) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha a Clannad két évadját kihagyod, nagy hibát követsz el. ;) Az első szezonban több pusztulás van, az ~After Story~ meg igazi gyöngyszem.

Koi Kaze ---> Ó, az én frissen hullott hó lelkecskémnek már alapból nagyon szimpatikus volt a téma. :D Csak az túráztatott néha, hogy Koshiro mi a bánatért vergődik ennyit. :U (Ja, meg, hogy Kaname-nek mi **** köze van ahhoz, hogy ki-mikor-kivel...) Viszont az is igaz, hogy ha. pl. én lettem volna helyében, akkor megoldották volna 4-5 résszel az egészet és nem lett volna dráma. :P :DD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5624) Psych0 válasza Synthwave (#5623) üzenetére


Psych0
őstag

Ok feladom.
Most néztem meg a Sola című sorozatot. A True Tears után nézegettem az javaslatokat, mert az tetszett, és hát ez ugyanaz a stúdió. Azt írták könnyed románc egy lehelletnyi supernaturallal. Annak is tűnik. Erre az utolsó harmadában kiderült, hogy ezt a franchise arra kellett a Bandainak, hogy meglovagolja a Kyoto Animation Air/Clannad/Kanon vonalának sikerét. Naná, hogy nem hagyok abba egy sorozatot, ha már megnéztem 10 részt a 13-ból csak mert azt sejtem, hogy tragédia lesz a vége, mert hátha nem lesz az. :W

<sarcasm>
Lehet nekiállok a narutónak, vagy a 1 piecenek, vagy más populáris "bölcsődaloknak", mert azok biztos emészthetőek az én megfáradt lelkivilágomnak.
</sarcasm>

Amúgy mind a True Tears, Mind a Sola kiváló alkotás. Mindkettőről elmondható, hogy maradéktalanul ki vannak dolgozva a karakterek és a sztori. A zene annyira illik, hogy észre sem veszed(ez jó) az animáció pedig kifogástalan, kellően részletes, mégis stilizált annyira, amennyire egy animétől elvárható. Szóval 8-9 pont nálam.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5625) Synthwave válasza Psych0 (#5624) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyomasd azt a Clannad-ot. Nem akarok spoiler-ezni, de szerintem nézd meg. ;)

Pár könnyedebb ajánló:
----------------------------------
School Days

;]

Na jó, nem. :DD

Ichigo Mashimaro
Lovely Complex
Peach Girl
Fruits Basket
Love Hina
School Rumble
Kimi ga Aruji de Shitsuji ga Ore de
Mitsudomoe
Baka to Test to Shoukanjuu

Amúgy Kodomo no Jikan-t láttad már? :U :)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5626) Psych0 válasza Synthwave (#5625) üzenetére


Psych0
őstag

"Pár könnyedebb ajánló:
----------------------------------
School Days"

[Befákkolós smiley ;] ] amúgy a school days-ről mindig ez a vn-gyönygyszem jut eszembe: +18 előtte -> utána
ha nem fér ide majd a modik kitörlik

Kojikan megvolt(az eheti chapter eléggé végeszagú volt (még max 1 volume lesz szvsz))
Love hina nem jönn be.
A többire ránézek, de az echi/harem/fanservice trio nem a kedvencem. Az eredetiséget jobban díjazom.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5627) Synthwave válasza Psych0 (#5626) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:))

Ichigo Mashimaro (loli, seinen, comedy, slice-of-life) <3
Lovely Complex (shoujo, romance, comedy, drama) EPIC
Peach Girl (shoujo, romance, comedy, drama)
Fruits Basket (shoujo, (romance), comedy, drama) EPIC
School Rumble (shounen, comedy, love polygon, slice-of-life) EPIC
Mitsudomoe (loli, shounen, comedy, slice-of-life, (slapstick))
Baka to Test to Shoukanjuu (seinen, comedy, romance, contemporary fantasy, (action))

Meg mondjuk még egy

Itazura na Kiss (shoujo, romance, comedy, drama)

Ezek biztosan nem ecchi/harem/fanservice vonalat képviselik (na jó, a Baka to Test to Shoukanjuu valamennyire igen, de az meg annyira EPIC pusztulat, hogy ihaj :DDD)

Első körben ennyi. ^___^

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5628) Psych0 válasza Synthwave (#5627) üzenetére


Psych0
őstag

:R
Ichigo Mashimaro most nézem, rajta van a wishlisten. Beszerzem ;)

Amúgy ráéreztél a sorozatra?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5629) Psych0


Psych0
őstag

Hidan no Aria, a tegnapi. GG változat ajánlom mindenkinek. Fetrengtem a földön, én ettől. Yoda FTW. :))

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5630) Synthwave válasza Psych0 (#5628) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Haladok vele. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz "mély" a sztori. A barrier-ek elég szürreálisan betegek, ill. helyenként érdekesek a kontúrok. :) (Amúgy vannak jó soundtrack-jei.) Ja, és Madoka --> <3

De, hogy kicsit tartalmasabb komment legyen, itt van megint két rövidke összefoglaló:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oku-sama wa Joshikousei: műfaját tekintve seinen, ecchi. Mint ahogy a címe is sejtetni engedi, a főszerepben egy gimnazista lány van, aki 17 éves kora ellenére már dolgos feleség (és még csak nem is deszka :((( :) ). A férje pedig egészen véletlenül a mulya fizikatanára. :) A központi motívum, hogy frigyüket igyekeznek eltitkolni mindenki elől, ebből meg adódnak a vicces helyzetek, félreértések. Annyira nem egy kiemelkedő darab, de egyszer nézhető kategória.

Kore wa Zombie desu ka?:Ööö...shounen, guro, ecchi, (harem), fantasy, maSou shoujo (:DDD), contemporary fantasy, comedy, (loli). Jó kis katyvasz, mi? Aikawa Ayumu egy zombi, s ennek következtében nem képes meghalni (egyszer azért már megtette :) ). Ez persze nem tántorítja el attól, hogy továbbra is bejárjon az iskolába. A napfényt viszont annál kevésbé kedveli. Egy Eucliwood Hellscythe nevű, szótlan, kuudere nekromantával (aki nem mellesleg loli, mégpedig a NICE fajtából ^^) él egy házban. Aztán hirtelenjében varázsszerzetek (egy vampire ninja meg maSou shoujo - loli, Cardcaptor Sakura-szerű cuccban, rózsaszín láncfűrésszel :DDD) is beköltöznek társbérlőként. Mivel Ayumu meg akarja találni gyilkosát, jól jön a segítség, de az együttélésnek megvannak a maga nehézségei. :)
11+1 rész (a 12. epizódnak eléggé OVA-íze van, tekitve, hogy fanservice-re van kihegyezve) tömény mivan?. :DDD Néhol szakadós pusztuladékság (az első néhány részben méginkább), néhol dark, néhol picinyke dráma (azért nem kell túlzásokba esni), sőt egy helyen még el is érzékenyültem :B. Szóval jófajta káosz. :D Modern, ám igényes grafikai kivitelezés. Egy nézést mindenképp' megér.
Külön érdekesség, hogy hím protagonistánk hangját Majima Junji adja (aki (többek között) a Kodomo no Jikan-ban Aoki Daisuke-t személyesítette meg), ill. kuudere lolink szökőévenkénti szavait 9(!) seiyuu szolgáltatja.
Eu ---> <3
Haruna ---> <3

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5631) Psych0 válasza Synthwave (#5630) üzenetére


Psych0
őstag

ÁÁÁ Korezom.

Csak azt fejeltetted el, hogy a sztori 3/4-ében a főhősünk a Mahou Shoujo :D

Nagyon szórakoztató volt eltekintve a rengeteg tré/gagyi dologtól, de mivel shounen a cucc, elnézhető. De azért nem tudok nem elmenni két fasság felett: A gonosz démonok, mindig állatformát öltenek és mindig iskolai egyenruhában járnak. El lehet képzelni egy nagy bálnát egyenruhában, amint repül a város felett. Valamint a nindzsák titkos fegyverét: a levest.

De azért rengeteget nevettem, és ez ennek a sorozatnak a lényege.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5632) Psych0


Psych0
őstag

Vége van az Octave-nak. :O
Mi lesz most? Nincs egy rendes yuri manga. :O
A kedvenceimnek mind vége.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5633) Synthwave válasza Psych0 (#5631) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem felejtettem el, csak szándékosan nem említettem. :) De az maSou shoujo. :) Akárhogy is, Ayumu nagy forma.
A bálnák...meg az a leves nagyon kész.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5634) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Befejeztem a Puella Magi Madoka Magica-t.

Hát, nem egy tipikus mahou shoujo-történet, az fix. Szürreális, kegyetlen, sötét. Remek soundtrack-ek festik alá az amúgy nagyon egyedi hangulatot. A történet erősen seinen-kategória, mindemellett eredeti. A végére elérzékenyültem. :' ( Megnézését ajánlom.

Ja, és Madoka ---><3<3 :D

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5635) Psych0 válasza Synthwave (#5634) üzenetére


Psych0
őstag

Naugyehogyénmegmondtam :)
Engem nagyon megfogott. Nem is lehet mit mondani róla spoilerezés nélkül. Talán azt, hogy durván felforgatta az otaku világot. A mai napig Madokátol zeng a /a és a /jp is(ez talán egy kicsit túlzás így, de amíg futott a sorozat, minden második thread erről szólt).

Kíváncsi vagyok, hogy hagyják-e nyugodni a karaktereket, vagy csak a manga karakterei viszik tovább a franchise-t. Eléggé definitív vége lett, pedig nagyon sok pénz van még Madoka x Homurában. Szerinted lesz még egy évad?

Okusama wa Joshikousei: Mekiálltam a mangának és aranyos. Hangulatra kicsit 4koma-szerű, csak itt egy jelenet kb 3-4 oldal. Lehet ez változni fog. Elvégre 13 volume lett.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5636) Synthwave válasza Psych0 (#5635) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, fene tudja. Pont ezen gondolkodtam, hogy lehet, hogy lesz még egy évad, viszont szerintem meg nem kéne. :) A legjobb az volna, ha kijönne hozzá még 2-3 OVA, esetleg egy nagyfilm.

Ha tetszik az Oku-sama, akkor nézd meg az anime-ot is. Csak 13 epizód.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5637) Synthwave válasza unclefucka (#5620) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

^___^

Ja, van még egy így hirtelen (mielőtt még elfelejteném): :)

Kalafina: Magia [Puella Magi Madoka Magica ED Single]

Most viszont én is megyek kábelt fektetni. ;] :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5638) Psych0 válasza unclefucka (#5620) üzenetére


Psych0
őstag

[link]

Hanasaku iroha OP ;) jóféle

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5639) bandiras2 válasza Psych0 (#5638) üzenetére


bandiras2
senior tag

A graftól hanyattestem, ez a stílus a kedvenceim egyike!
A többit meg még meglssük, de rossznak nem tűnik!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5640) Synthwave válasza bandiras2 (#5639) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Art szempontjából engem a Toaru Majutsu no Index/Toaru Kagaku no Railgun-ra emlékeztet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5641) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Belekezdtem a Mahoromatic: Automatic Maiden-be. Eddig szimpi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5642) Psych0


Psych0
őstag

Rohadt BME nyelvi intézet!
Az utóbbi két évben volt lehetőség Japán kezdőt tanulni. Az őszi félévben a kezdő1-et, a tavasziban a kezdő 2-t. Eddig sosem tudtam begyömöszölni az órarendembe, mert mindig vol egy kötelező katalógusos órám az idejében, pedig kb 10éve szeretnék Japánt tanulni. Most hogy ősszel tudnék, menni, mert mindent úgy intéztem, hogy ráérjek... Erre nem indítanak kezdő kurzust, csak középhaladót, annak ellenére, hogy már tavasszal a kezdő 2 alig akart megtelni, mert sokan nem folytatták,és az 1-re épült. Miért kell nekem mindig mindent a lehető legteljesebb mértékben beszopnom?!?!? :W

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5643) Synthwave válasza Psych0 (#5642) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert szopás az élet. Fölösleges ezen stresszelni. Én már hozzászoktam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5644) unclefucka válasza Synthwave (#5637) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi, meghallgatom :R
Psych0: szintén THX :R

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5645) Synthwave válasza unclefucka (#5644) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha még nem láttad, akkor te is nézd meg a Puella Magi Madoka Magica-t.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5646) unclefucka válasza Synthwave (#5645) üzenetére


unclefucka
senior tag

Pont azok miatt nem nézném meg, amiket leírtatok róla...

Most, hogy nekiduráltam magam az Evangelion 2.22-nek, elég negatív érzést fogok abszolválni majd.

A következő hsz.-em arról fog szólni, hogy megint letargiában vagyok...

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5647) unclefucka


unclefucka
senior tag

Na, túl vagyok az Evangelion 2.22-n.
Végre, végre emészthetőbb lett az egész, így már nem is volt olyan rossz.
Az a jó, hogy "Happy-End" érzése van az embernek a végén.
A végén megérjük azt is, hogy nem hal meg senki... na jó ez kb. vicc kategória jelen esetben.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5648) bandiras2 válasza unclefucka (#5647) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ha ezen átrágodd magad, akkor a re-built egyes részei megvilágosodhatnak. Avagy mér volt dejavu már az 1.0 egyes jelenetei alatt. olvasási sorrend a linkek szerint. 1,2,3,0,4,after.
[http://kurogane.animeblogger.net/2006/12/08/re-take-re-share/]

Nem kicsit, hanem nagyon durva. ott támad, ahol az a legjobban fáj. az iszonyat a tetőfokára hág a "legszebb" EVA hagyományok szerint. Nagyon erős a gyanú hogy a filmen valami ilyesmi lesz. A legjobb Doujin amit valaha láttam. Mintha maga Anno csinálta volna.
simán hozza az EOE fokát, de azt lassan vezeti fel. eleinte minden a legnagyobb rendben. SŐT! aztán az első könyv végén leteszed az arcod, és kezdődik a rémálom. FELTÉTLEN!!!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5649) Psych0 válasza unclefucka (#5647) üzenetére


Psych0
őstag

Egyszer megnézem az NGE-t, el nem tudom képzelni, mi olyan durva benne, bárhol olvasok véleményt róla azt írják, hogy hazavágta az embert egy hétre.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5650) bandiras2 válasza Psych0 (#5649) üzenetére


bandiras2
senior tag

csak 3 napra, de nem szabad kihagyni.Maga a sorozat még nem is, hanem a lezárómozi..

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.