Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50001) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ousama Ranking

Voltak gyengébb részek, de összességében egy remek sorozatot láttunk. Nem tudom, hogy lesz-e (egyáltalán kell-e) folytatás hozzá, de szívesen nézném Kage-Bojji kalandozásait még tovább. :)

Live-Die-Respawn

(#50002) emiki6 válasza Farkassacred (#50000) üzenetére


emiki6
veterán

Gratulálok az 50k-hoz. 🥳

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#50003) KISDUCK válasza Farkassacred (#50000) üzenetére


KISDUCK
addikt

Tudtam én hogy a kedvenced. ;]

Ha már isekai a téma, jött ki új manga rész a Slime-ból, hát az a durva hogy már "2 kisebb konfliktus" van és akármelyiket folytatják a kövi részben, nagyon jó lesz.

A Beginning after the end utolsó része is kemény volt, remélem még a következő részekben lesz akció.

(#50004) coco2


coco2
őstag

Indult vona egy újabb talentless nana sorozat?
Shokei Shoujo no Virgin Road

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50005) dfdfdf válasza Farkassacred (#50000) üzenetére


dfdfdf
őstag

Én ellennék csak isekai al is :D

(#50006) Maxxy10 válasza KISDUCK (#49983) üzenetére


Maxxy10
addikt

Érdemes elkezdeni nekem nagyon hamar lement az eddigi részek.

(#50007) TBT


TBT
addikt

A finálé fináléjának a fináléja 2023-ban!

"Attack on Titan Final Season" Final Part announced for 2023!!!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#50008) oriic válasza TBT (#50007) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nevetséges :D

Live-Die-Respawn

(#50009) KISDUCK válasza TBT (#50007) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ez kib******* nagy. ;] A stúdió elért egy új szintet a trollkodásban.

(#50010) LendvaiFeri1 válasza TBT (#50007) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Itt az ideje elolvasni a mangát.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#50011) emiki6 válasza TBT (#50007) üzenetére


emiki6
veterán

Remélem a Final Season Final Part Final Scene benne lesz a Final Season Final Part-ban és nem kell arra várni még egy hónapot pluszban... :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#50012) Maxxy10 válasza emiki6 (#50011) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nah
Még kell egy Final movie is

(#50013) KISDUCK válasza Maxxy10 (#50012) üzenetére


KISDUCK
addikt

persze két részre szedve ;]

(#50014) coco2


coco2
őstag

Nézem a SAO-t, és a második évad sokkal inkább GunSlingerOnline. Kicsit furcsa.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50015) consono válasza coco2 (#50014) üzenetére


consono
nagyúr

Lesz még kardozás elég, nyugi! :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50016) emiki6 válasza Maxxy10 (#50012) üzenetére


emiki6
veterán

Ja várjá, akkor a final part az egy harmadik tört évad? Voltak pletykák, hogy a FSP2 után egy movie jön, de akkor azt is túlszárnyalták? :DDD Még jó, hogy vége, mert az évadok darabolása a Fibonacci sorra emlékeztet. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#50017) .LnB válasza oriic (#50008) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az utolsó évad megjelenésének, első része óta várom, hogy egybe végignézhessem ezt az évadot. Arra sem emlékszem már, hogy ennek hány éve. :DDD De várok tovább, velem nem tolnak ki! :D
Na és azt legalább tudni már, hogy egy movie lesz, vagy megint pár epizód?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50018) SQX_Barto válasza .LnB (#50017) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Folytatodik a sorozat Part 3-mal, valahol hallottam 8 reszt, de nem tudom, hogy az csak talalgatas vagy sem.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#50019) LendvaiFeri1 válasza SQX_Barto (#50018) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Eddig nagyjából ahány chapter list volt, annyi anime epizód is egyben. 8, vagy 9 részes lesz a part 3.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#50020) F34R


F34R
nagyúr

Aaahh ez kemeny... Neverending Shounen lett az AoT-bol is :C

(#50021) Farkassacred válasza F34R (#50020) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ha tartaná az előző évadok minőségét én biza kibírnám.. :DD Kár hogy azoknak az epik csavaroknak már vége..

(#50022) ANOka válasza .LnB (#50017) üzenetére


ANOka
őstag

+1

(#50023) Totheground


Totheground
addikt

Amúgy ha a múltkor már szóbakerült egy kis nyelvtanulás, szoktatok néha kikapcsolt subbalnezni cuccokat (dub nem ér).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#50024) emiki6 válasza Totheground (#50023) üzenetére


emiki6
veterán

Az egy jó tanulási technika, sőt talán a leghasznosabb (active immersion), de leginkább csak akkor, ha az ember érti a szöveg számottevő részét. Azért leginkább akkor, mert akkor könnyebb kitölteni a "hézagokat", hanem mert elég frusztráló semmit nem érteni.
Én még csak szótanulással alapozok és a nyelvtannal ismerkedek, sőt jelenleg csak előbbi, mert most alig jut időm erre. Kezdő szinten ez kb csak értelmezhető input: [link] Próbáltam a gyerekmeséket is, de azok nézhetetlenek. :DDD
Itt van két oldal, ami nyelvnehézség szerint osztályozza az animéket: [link] [link] A Takagi-san elvileg könnyű, de full kezdőként abból sem ért kb semmit az ember, szóval kvázi muszáj megalapozni szókinccsel, nyelvtannal, amihez meg kanát és kanjit kell tanulni... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#50025) consono válasza Totheground (#50023) üzenetére


consono
nagyúr

Ezzel nekem fura élményem van. Évtizedek óta felirattal nézek animét, gyakorlatilag mindig is az ment hogy japán hang, angol (vagy kisebb részben magyar) felirat. A gyerekek kezdtek el angolul nézni párat, hiába próbáltam őket győzkődni...
Na te a témára visszatérve pár hónapja vasalás közben elkezdtem nézni valami animét, és nagyon furcsa megélés volt, hogy ha nem néztem a képernyőt, csak úgy éreztem, hogy értem mi történik, de valójában meg nem :) Azért volt furcsa az egész, mert megvolt az az érzés, hogy nekem ezt érteni kellene, mert olyan nyelven van, amit ismerek, de aztán mégsem...
Btw, szerintem menne a csak hang alapú tanulás is, a gyermekeim óvodásként kezdtek el angolt tanulni ezzel a módszerrel (Helen Doron), nagyon gyorsan megvoltak az alapok. Pedig az első pár évben tényleg az ment csak, hogy hallgatták minden nap a hanganyagot (mesét), meg mellette heti egy óra a tanárral, aki szintén nem beszélt hozzájuk magyarul. A fiam ezzel a módszerrel (igaz, olyan 8 éves kortól már ment mellé írás, meg némi nyelvtan is) 14 évesen középfokúzott le. A lányom most 10, ő még gyorsabban halad, szerintem két év és neki is meglesz. Mondjuk azt nem tudom felnőttként is működik e ez, megvan e még a funkció az agyunkban, mert a kölkökön azt látom, hogy nekik a nyelvtanulás a suliban sem probléma, mintha megmaradt volna a gyermekkori anyanyelvet könnyen felszívó funkció. Németesek mindketten, mert nem volt értelme az angolnak már nekimenni, abból idén, 16 évesen fog középfokúzni a kölök és mellette idén kezdte a franciát, amit megint csak könnyedén vesz... A lányom meg szeptemberben kezdi a japánt, ha megmarad addig a lelkesedése :D Irigylem őket :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50026) emiki6 válasza consono (#50025) üzenetére


emiki6
veterán

Felirattal nézve nem lehet nyelvet tanulni, max megtanulni pár szót, kifejezést. Tanulmányok szerint eredeti nyelvű felirattal már egész jól lehet...ne, ha tudnád olvasni az írást, tehát az inkább latin betűs nyelveknél működik.

Felnőttként ugyanolyan könnyű nyelvet tanulni, sőt még könnyebb is, mert egyrészt már megtanultál egy nyelvet, másrészt tudsz szisztematikus megközelítést, hatékony módszereket használni.
A refold roadmap stage 0 egesz jól összefoglalja az alap tudnivalókat. [link]
A másik dolog, hogy ha már megvan az angol, akkor sokkal könnyebb behúzni egy újlatin vagy akár germán nyelvet. Magyarként angolt tanulni elég nehéz, kb annyira, mint angolként magyart.
Alapszabály, hogy csak olyan nyelvet tanulj meg, amin sok a tartalom ami érdekel, vagy ahol élni fogsz, különben normális szintű értést nem fogsz tudni kifejleszteni. Azért tanulok japánt, hogy az amimenézés hasznos tevékenység lehessen, nem csak puszta szórakozás. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#50027) Farkassacred


Farkassacred
őstag

A Shingeki no Kyojin "utolsó" része most komolyan konkrétan egy filler :F
Ez nevetséges.. Jelenleg kijelenthetjük, hogy ha valamit három évadnál tovább kell húzni, akkor biza buktunk mindent.. Áldom az eget, hogy a rövid sorozatokat ezerszer többre tartom. :B

(#50028) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Elkezdtem néhány új sorozatot szezonból:

Yuusha, Yamemasu
Kb egy The Misfit Of Demon King Academy ripoff, csak itt inkább poénosabbra veszik a témát, szóval egyelőre tetszik :D

Shijou Saikyou no Daimaou, Murabito A ni Tensei suru
Démonúr direkt reinkarnálódik, hogy nyugodtabb élete legyen és szerezzen barátokat. Nem jön össze, atom OP marad :DDD A lányka utáni hajszán vigyorogtam egy sort, de kvázi bármi lehet még belőle. Az időugrás várható volt, kérdés, hogy innen merre megy tovább a téma: poénkodás marad, vagy valami komolyabb lesz. Egyiket sem bánnám.

Tate no Yuusha no Nariagari
Na végre ez is folytatódott, egyedül az új csaj volt fura nekem, mert totál elfeledkeztem róla :DDD De remélem nem ilyen nyafogós lányka marad, szóval hamar végezzenek vele, vagy mittudomén :P Teknős elleni harc meglátjuk, hogy mennyire lesz elhúzva.

Gaikotsu Kishi-sama, Tadaima Isekai e Odekakechuu
Isekai cucc, csak OP hősünk egy csontváz avatarban került át másik világba. :D Ahogy látom itt leginkább a poénkodáson lesz majd a hangsúly, meg a harcok közötti lazuláson (Intro alapján legalábbis) Egyelőre tetszik, bár a rajzolás helyenként mintha nagyon tré lenne.

Mahoutsukai Reimeiki
Ez így egyelőre kevés, ha sikerül meglepniük valamivel a srác múltjából, akkor még érdekes lehet, de most még a loli karakterén túl nem igazán fogott meg. Kap pár részt tőlem azért.

Live-Die-Respawn

(#50029) TBT


TBT
addikt

Makoto Shinkai új filmje november 11-én kerül a Japán mozikba!

Első trailer napokon belül!

Én a Bubble animét várom Netflixen (április 28), mert az alkotók nem mások, mint:
Studio WIT, Hiroyuki Sawano, Tetsuo Araki, Gen Urobuchi
Official Trailer: [link]

És a SPY x FAMILY-T (ez ma indult Japánban):

Plusz ugye 6-án már elindult Komi második évadja is, de Netflixre csak a hónap végén érkezik.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#50030) SQX_Barto válasza Farkassacred (#50027) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Ha te fillernek erzed, akkor nem az epizoddal van gond :)
Megtudtuk Eren motivaciojat, mi tortent, mikor atmentek Marley-be, es a vegen lattuk a Rumbling igazi kezdetet is. 8 vagy 9 fejezet van meg a mangabol, szoval egyertelmu volt, hogy nem tudjak befejezni. Nem orulok, hogy varni kell egy evet meg kb 7-8 reszre, de jobb, mint egy osszecsapott utolso resz, amibe beletuszkolnak 9 fejezetnyi mangat, vagy mondjuk a felet kihagyjak. (Vannak talalgatasok egy anime only befejezesre is, de nem hiszem, hogy az valos)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#50031) coco2


coco2
őstag

Jetfighter Art Online ( :) ) season 5 érkezik november 6

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50032) oriic válasza coco2 (#50031) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez sajnos nem a Season 5.

Live-Die-Respawn

(#50033) Maxxy10 válasza coco2 (#50031) üzenetére


Maxxy10
addikt

Néha elgondolkodom, hogy a GTA V-ről vagy a SAO-ról húztak le több bőrt..

(#50034) oriic válasza Maxxy10 (#50033) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Skyrim? :DDD

Live-Die-Respawn

(#50035) TBT válasza coco2 (#50031) üzenetére


TBT
addikt

Én úgy tudom, hogy novemberben egy SAO mozifilm érkezik. Ezt hivatalosan be is jelentették. A sorozat folytatásáról még nincs infó a hivatalos csatornákon. Érdekes lenne moziba küldeni egy SAO mozifilmet (az első évad cselekményeivel) úgy, hogy mellette megy az anime ötödik évadja.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#50036) Sordoran válasza TBT (#50029) üzenetére


Sordoran
addikt

Spy x Family nagyon jó lett, első rész alapján nagyon humoros, de van kis dráma, mélység benne. Nem is csodálom, hogy ekkora hype előzte meg.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50037) coco2 válasza oriic (#50032) üzenetére


coco2
őstag

Akkor miért írják "Season 5 Release Date"? Fake news? :(((

(Hmm, ezen a netflix listán tényleg nincsen rajta :((( )

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50038) KISDUCK válasza coco2 (#50037) üzenetére


KISDUCK
addikt

How many seasons are there in Sword Art Online?

Released in 2013, Sword Art Online (SAO) has had 4 seasons (the third season is split in 2) and a spin-off series, Gun Gale Online (GGO), and the storylines all revolve around fully immersive games.

E logika mentén az az 5. szezon.

(#50039) coco2


coco2
őstag

Azon gondolkodom létezik-e offline myanimelist adatbázis? Jó lenne keresni animék között összetartozó feltételek szerint.

(A website-on bal oldalon a Theme / Genre felsorolásban 1 elemre tudok kattintani, és nem mondjuk 3 elem együttesére.)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50040) F34R válasza coco2 (#50039) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem, olyan app van ami offline tudja kezeleni a korabban lementett adatbazist.

(#50041) KISDUCK válasza coco2 (#50039) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem hiszem hogy létezne offline adatbázis.

Használd a spéci keresőt és ki tudsz jelölni több mindent:

Pl.: kiválasztod fent az "animé"-t és ott az "anime search"-t majd ott az "advanced search"-et és ott annyi mindent pipálsz be amennyit nem szégyellsz

(#50042) oriic válasza coco2 (#50037) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy mi ez a Green Energy Analysis oldal, de az biztos, hogy amit írnak, az csak valami kitaláció. Hivatalosan nincs bejelentve új szezon.

Live-Die-Respawn

(#50043) coco2 válasza KISDUCK (#50041) üzenetére


coco2
őstag

Megvan, köszi.

@oriic:

SAO témában kutakodtam, mert több külön site-ról is visszajeleztek hasonló híreket season 5-ről, de tényleg egy kicsit furcsák azok a site-ok, hogyan kerülne oda a tematika. Fake az összes :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50044) TBT válasza TBT (#50029) üzenetére


TBT
addikt

Trailer helyett csak Teasert kaptunk, de az a látvány és a hangulat, te jó ég!!!!!!!
すずめの戸締まり (Suzume no Tojimari) - Suzume Locking Up the Doors Teaser

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#50045) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sziasztok, gondoltam, bejelentem azt a kissé blaszfemikus dolgot, hogy hazánkban forgatták a Saint Seiya filmváltozatát, alias Knights of the Zodiac. Én a Tőzsdepalotában voltam benne statiszta. Vannak fenntartásaim a végeredményt illetően. :D

(#50046) KISDUCK válasza Crystalheart (#50045) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hasonlóan jó lesz mint az Attack on titan live action movie-ik? ;]

(#50047) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Spy x Family

OH, én erről nem tudtam semmit, csak vakon belekezdtem, de úgy érzem, hogy remek sorozat elé nézünk. :)

[link]

Live-Die-Respawn

(#50048) F34R válasza oriic (#50047) üzenetére


F34R
nagyúr

kawaii faktor megvan? :D

(#50049) oriic válasza F34R (#50048) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Anya részéről nagyon. :D

Live-Die-Respawn

(#50050) Farkassacred válasza oriic (#50047) üzenetére


Farkassacred
őstag

A sok trash isekai mellett amiket dobnom kellet.. úgy érzem jó is lesz ez. :K
;]
Pedig vártam ám most is pár jó isekai/fantasy-t, hát biza ez most nem jött össze.. Pedig tavaly ilyenkor mennyi jó indult.. most egy kaptafa az összes..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.