Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) bandiras2


bandiras2
senior tag

Újabb kapitális marhaság:
[Irresponsible Captain Tylor]
Tőhősünknek érdekes meglátása van a világról. Könnyű élet reményében belép a hadseregbe, már a sorozótisztet is az őrület határára lökve. Egy banális véletlennek köszönhető "Hőstette" miatt rögtön az első napján előléptetik, és hogy megszabaduljanak tőle kapitánynak vezénylik egy selejtezésre váró aprócska rombolóra, a még selejtesebb legénység élére, hátha nem jönnek vissza. De visszajönnek. mégpedig úgy hogy Tyler ökörségének köszönhetően 1 csatahajó és 3 cirkáló pusztult el az ellenségből. Szóval megint elő kéne léptetni, de minimum kitüntetni...
Tyler pedig átalakíttatja a hajót... és új taggal bővül a legénység is.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4952) Predator666 válasza unclefucka (#4906) üzenetére


Predator666
aktív tag

Avatar - the last airbender anime OST-iből a The End of Avatar vagy a Final Blow.
Nagyon heroikus zene. :)

Ja igen, nemrég értem az Avatar végére és valami fenomenális volt! Sosem szerettem az animéket, de az Akira, meg ez valami csoda. Szóval hasonló kaliberű animét tudtok ajánlani? Azt tudom, hogy a Naruto (?) amelyikben van egy féldémon arc, akinek van valami kurvanagyUBERtáp kardja meg fehér haja, szar volt, nem tetszett. Amiben nagy kardok vannak, alapból bukó. :D
Szóval mondjuk a kedvenceiteket tudnátok ajánlani?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#4953) bozont válasza Predator666 (#4952) üzenetére


bozont
veterán

Az Avatar tényleg nagyon jó volt, még elviseltem volna +1-2 évadot. Viszont most készül a mozifilm, ami lehet hogy nem üti meg a sorozat színvonalát (általában így szokott lenni), de azért nem tűnik rossznak. [link]

(#4954) Bandi18


Bandi18
tag

Tegnap megvettem életem első mangáját :)) Gondoltam megpróblkozok ezzel is mert anime DVD már van pár darab. Eddig voltak fenntartásaim a mangákkal szemben, de ezek most elmúltak. Tetszenek ezek is :D. Asszem ezen a téren is felhozom magam :)

[ Szerkesztve ]

(#4955) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Egy érdekes animét nézek éppen, ami eddig nagyon bejön.
A címe Black Lagoon. 1080p-ben szedtem le mindkét évadját, és most tartok a 6. résznél.

Az openingje valami eszméletlenül jó, idáig majdnem minden résznél kétszer is meghallgattam. Nagyon jó kis pörgős, akciódús anime, aki szereti a fegyveres harcokat, az okvetlenül nézze meg. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4956) Bandi18 válasza Vistaboy (#4955) üzenetére


Bandi18
tag

Mind2 évadot nézd meg megéri :). Nemsokára jön az OVA belőle ami sokkal durvább lesz és a manga alapján fog menni :))

(#4957) Vistaboy válasza Bandi18 (#4956) üzenetére


Vistaboy
veterán

Tudom, állítólag Roberta lesz benne a főszereplő. Jónak ígérkezik, de én személy szerint egy rendes harmadik évadnak jobban örültem volna, mint egy OVA-nak. Bár annyi előnye kétségkívül lesz, hogy nem kell a cenzúrázatlan RAW-okra várni. ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4958) Vistaboy válasza Vistaboy (#4957) üzenetére


Vistaboy
veterán

Pont most értem ehhez a részhez, úgyhogy eredeti felbontásban is be tudom tenni a képet, azért a Full HD mégiscsak Full HD. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4959) jahrn válasza _ak_ (#4942) üzenetére


jahrn
senior tag

Na, megprobalkoztam a megnezesevel de nagyon nem jott ossze. 5 percenkent elaludtam rajta :)
Mondjuk ez igy van jol, ha mindenkinek ugyanaz tetszene akkor eleg unalmas lenne a vilag.

#Predator666:

Ghost in the Shell ( szvsz a Solid State Society kivetelevel mind kotelezo darab)
Blood+
Ergo Proxy

[ Szerkesztve ]

(#4960) _ak_ válasza jahrn (#4959) üzenetére


_ak_
addikt

Van az úgy, de legalább megpróbáltad. :)

Más. usteam csak most down, vagy ténylegesen bezárta a kapuit?

Let's begin, de gozaimasu!

(#4961) _ak_ válasza _ak_ (#4960) üzenetére


_ak_
addikt

Azóta kiderült, h csak ideiglenes galiba volt.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4962) unclefucka


unclefucka
senior tag

Yo!

Szóval kezdődnek az újabb sorozatok, ennek megfelelően lehet belecsapni a lecsóba!

A már sokak által várt Highschool Of The Dead pontosan olyan lett, mint amilyenre lehetett számítani a promo -kból, az első részből ítélve nézhető.

A másik újonc a Mitsudomoe, ami letölthető az AA -ról magyarul és amellett, hogy jó, elmebeteg - sírva röhögős.

Dzsane!

Yorosiku: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4963) unclefucka válasza Predator666 (#4952) üzenetére


unclefucka
senior tag

Predator 666:

Az "Űberkardos" animéket én sem nagyon szeretem, de a Naruto az kivétel nálam.
Van benne szuper erő rendesen, de ez hozzá tartozik az "image"-hez, amit ez képvisel.

Azonban néhány sorozatot, amit nézek, azokban, nagyon durván túlteng az elmebaj ezért ennek egyenes folyománya a túl-méretes fegyver arzenál:

pl. Dokuro-chan -t el nem tudnám képzelni Excaliborg-ja nélkül...
Rommá-röhögésre a legjobb

Amiket leginkább nézek, az az ecchi kategóriába sorolható.

Így ezekből tudok ajánlani, ha gondolod.

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4964) unclefucka válasza Predator666 (#4952) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ja és köszi a zene ajánlást, egy baj, van, nincs benne ének.

Egyébként amik eddig összejöttek a 2. CD-hez:

- Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan OP
- Kaichou wa Maid-sama OP
- Angel Beats! OP
- Angel Beats OST (G.D.M. - Thousand Enemies)
- Suzumiya Haruhi no Yuuutsu ED
- Green Green OST (Koi Kaze Fuku Tabi)
- Fate/Stay Night OP
- Fate/Stay Night ED

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4965) jahrn válasza unclefucka (#4964) üzenetére


jahrn
senior tag

Ajanlom figyelmedbe a Blood+ ( Complete Best of ), a Cowboy Bebop ( Blue, Future Blues Live! ), a Darker than Black Kuro no Keiyakusha, az FLCL es a Nana ( Best of ) soundtrackjait is, mind elegge utos. Nomeg ott a Soul Eater Best of-ja is, az anime-val ellentetben az is jo.

[ Szerkesztve ]

(#4966) unclefucka válasza jahrn (#4965) üzenetére


unclefucka
senior tag

:R :R :R

A Blood+ OP1-e és OP3-a tényleg jó darab, az ED-ek lassúak. (magát az animét kihagyom)
A Soul Eater OP-eivel már egy hete barátkozom, de úgy néz ki rajta lesznek. (ezt gondoltam, hogy megnézem, max a 6. rész után törllöm, ha nem gyere be)
Nana műveiből már most is van egy track fent, de ez itt is ugyanaz a helyzet, hogy túl sok és túl kevés az idő. (itt hegyel a gépemen egy csomó megnézésre váró anime meg zene).
A Darker than Black zenéit majd ma meglesem. (megnézését kihagyom)

Üdv.: M

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4967) unclefucka válasza Vistaboy (#4955) üzenetére


unclefucka
senior tag

Bár nem igazán vagyok oda a fegyveres harcokért, de ennek a Black Lagoon -nak van sztorija és ez jó pont, az OP-e kár, hogy angol szövegezésű. Mindemellett megnézésre alkalmas, így az első két rész után.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4968) pisti666


pisti666
tag

H.O.T.D. hozta formáját és első rész alapján. Full manga lapján csinálták meg hála ^^

[ Szerkesztve ]

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#4969) bandiras2


bandiras2
senior tag

Nekiugrottam a második évadnak a Haruhi-ból.
Az első részeken sírva nyerítettem. Az endless 8 a maga nemében páratlan szemtelenség a készítőktől, nem hittem volna hogy bárki ilyesmit el mer követni a műfajban, de a strandnak köszönhetően kibírtam.
Most éppen filmet csinálnak. Súlyos. Főként a szereposztás.
[yutub link]le kell görgetni oszt ott lesz.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4970) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ah! Megami-sama (Ah! My Goddess) ----->alapmű, csak ennyit tudok hozzáfűzni. A humora masszív, szimpatikus karakterekkel. A rajzstílusa nagyon bejön, Fujishima Kōsuke-mester haj-és arc-technikája elsőrangú. Belldandy tényleg egy földreszállt istennő.

Kimi ga Aruji de Shitsuji ga Ore de (They are My Noble Masters) ----> Leszedtem, megnéztem, egyik kedvenc lett. Vérbeli ecchi a dolog, kis loli-beütéssel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4971) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Megjött végre a Black Lagoon OVA első része (17-én jön a BD kiadás, addig sajnos be kell érnem a 720p-s változattal :O ), és azt kell hogy mondjam, ismét egy remek sorozat van készülőben.

Egyedül az ad egy kis szomorúságra okot, hogy mivel ez egy OVA, ezért havonta-kéthavonta érkeznek az új részek, ezért sokat kell várni rá (Az alábbi dátumok a BD megjelenések):

1. rész: 2010. július 17.
2. rész: 2010. szeptember 08.
3. rész: 2010. november 03.
4. rész: 2010. december 22.
5. rész: 2011. március 02.

Sajnos csak fél órás egy rész, mivel OVA-ról van szó, igazán megcsinálhattak volna legalább 50 percesre egy epizódot. De mindenképp kihagyhatatlan mestermunka. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4972) Ghostface válasza Vistaboy (#4971) üzenetére


Ghostface
senior tag

Most nézem az első 2 évadot HD minőségben. Nagyon tetszik. Szerintem ezt is leszedem majd de csak ha kijött az összes rész. Szeetem egyhuzamban végignézi a sorozatokat.

PSN: Nifty_Ghostface

(#4973) bandiras2


bandiras2
senior tag

[Macross Plus]
Jóféle mecha-pilóta.
Csak úgy beleugrottam, nem mai a grafika, de tetszik.
Nem ártana ismerni az előzményeket, de mosmá mindegy, tolom tovább.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4974) bandiras2 válasza bandiras2 (#4973) üzenetére


bandiras2
senior tag

[na akkor kedvcsinálónak egy kis AMV mivel senki sem nézi...]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4975) bandiras2


bandiras2
senior tag

[Haruhi Mozi]
Gőzösön még nincs fent.
Nagyon leült a topic.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4976) nem_tom


nem_tom
őstag

Hali!

Ezt a topicot még észre se vettem. Én is imádom azokat az animéket, amik nem vontatottak. (pl 50 részen át püfölnek egy embert)

Aki még nem látta, annak figyelmébe ajánlom az Akira c. anime filmet. Kedvencem, nagyon jó. És szigorúan 16+! :K

(#4977) unclefucka válasza bandiras2 (#4975) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ja egy kicsit meleg is van, meg mindenki szabira ment és/vagy nyaral, ergo a fórumon most uborka-szezon lett úrrá.

A Macross "saga" Japánon kívűl Robotech néven futott, Japánban először a Super Dimensional Fortress Macross néven futott. A 4940-es hsz ben kerestem és meg is találtam végül.
Letöltöttem, de valahogy nem volt meg az a varázsa, mint anno a kábel TV hőskorában (1988).

Ellenben a Voltron akkor is és most is tetszik.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4978) unclefucka válasza nem_tom (#4976) üzenetére


unclefucka
senior tag

Hali!

- Helyette ajánlhatom Stravinsky -t és Wagner -t.
- Én meg a Smith & Wesson -t!

De félre a tréfát, ha megírod milyen jellegű animéket kedvelsz akkor itt dögivel kaphatsz ajánlásokat és persze mi is örülünk a "ha még nem láttad, akkor mindenképpen" ajánlásoknak.
Max. még egy embernek tetszik.

A legfrissebb horror sorozat a Highschool Of The Dead nagyon ütős és magyarra is fordítják az AA-n.

Egyébként üdvözlünk a fedélzeten ;)

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4979) nem_tom válasza unclefucka (#4978) üzenetére


nem_tom
őstag

Először is, köszönöm az üdvözlést!

Nos, a horrorért nem vagyok oda.
Hogy milyen animét szeretek? Hát ezt nagyon nehéz szavakba foglalni, de megpróbálom.
Először is, az a lényeg, ha már sorozatról van szó, ne legyen vontatott és e mellé főleg végtelen részes. Ne legyen gyerekes, persze a humort nem vetem meg. Bár a horrort nem nagyon szeretem, de lehet vérengzős is. Fura ízlésem van, de nagyjából ez.

[link]
[link]

Itt vannak annak az animének a trailerei, amit említettem korábban. Ez a stílus a favoritom.
Főleg ilyen stílusban, vagy amit összemakogtam, tudtok ajánlani valami jót?

Előre is köszönöm! :R

(#4980) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Haliho!

Senki nem él innen (még) One Piece-el? (Az ismertető sajnos nem a legjobb)

460 epizód (ezen a héten jön ki a 460. rész)
10 Movie
Speciálok
És töretlen SIKER!

Kedvhozó AMVk:
Stand Up
New Divide
És a kedvencem.

Ha valaki még mindig kételkedne, akkor beszéljenek a számok is egy kicsit.

2009's Top-Selling Manga in Japan:

1. One Piece ~ 14,721,241
2. Naruto ~ 6,836,494
3. Bleach ~ 6,471,021

A Bleach és a Naruto elbújik mögötte (joggal) ;)
Ha valaki csak egy kicsit is szereti ezt a műfajt, annak 1000%, h tetszeni fog!
A sorozat még 200-300-400 rész után is tud újat mutatni, sőtt, egyre jobb lesz.
Eszméletlen poénok, eszméletlen karakterek, és eszméletlen történet! A hosszúság tényleg ne riasszon el senkit, illetve a "furcsa" grafika se.!
Én 50 rész után fejet hajtottam neki :R Number 1!

[ Szerkesztve ]

(#4981) Zsom! válasza ¤Envy¤ (#4980) üzenetére


Zsom!
tag

Szia!

Naruto-kun.hu-n ez a hétvége One Pice hétvége! :C

(Amúgy nekem a Naruto manga (!!) valamiért jobban bejön)

(#4982) unclefucka válasza ¤Envy¤ (#4980) üzenetére


unclefucka
senior tag

A One Piece tényleg az egyik legjobb, ez vitán felül áll.
A probléma itt azzal lehet szvsz, hogy most jön ki a :Y 460. rész :Y
Egy sorozatból ennyit bepótolni nem lehet, ha valaki eddig nem nézte.
És közben meg jönnek az újak, amik bár rövidebbek, de szintén nagyon ütősek.
Én sajnos, vagy nem sajnos a Naruto-t kezdem el nézni ergo akarva-akaratlan rászoktam a stílusára és magára az animére.
Próbálkoztam a mangájával, de nekem abszolút nem jött be, de másik sem.
A Bleach-el az volt a baj, hogy párhuzamosan futott a Naruto-val, így nem vállaltam be még egy "hosszú" sorozatot.
Ezeknél a sorozatoknál az a lényeg, hogy "azonosulsz vele" és ez nem megy kettővel egyszerre, ergo az egyiket fogod preferálni a másikat meg abbahagyod.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4983) unclefucka válasza nem_tom (#4979) üzenetére


unclefucka
senior tag

Az Akirában van némi horror beütés, de jobban megnézve ez ténylegesen inkább Cyber-Punk, Sci-Fi.

Ebből is van egy jó pár:

- Desrt Punk
(lövöldözős, sírva röhögős, személyes kedvenc)
- Full Metal Panic!
(több évados, robotos, hangyányi humor)
- Cowboy Bebop
(alapmű)
- Ghost In The Shell
(alapmű, sok évados, filmje is van)
- Trigun
(nagyon jónak mondják, bár én még nem néztem meg)
- Hellsing
(mészárlás és mitikus lények)
- Black Lagoon
(ha nem vágysz a poszt-apokaliptikus világra, akkor ebben is találsz akciót bőven, ennek is több évadja van)

Dióhéjjban ennyi.

Üdv.: M

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4984) jahrn


jahrn
senior tag

Huhh, en ezeket a hosszu sorozatokat ruhellem.

A leghosszabb sorozat ami tetszett a Blood+ a maga 50 reszevel (ez kapott is tolem 9/10et), ami ennel hosszabb az szamomra filler-rampage kategoria :DD

En most vegeztem ki a Darker than Black Ryuusei no Gemini OVA-t, aki latta az elso 2 evadot annak kotelezo darab.

Es meg Cyberpunk muvik-sorozatok akit erdekel:
-Vexille
-Wonderful Days
-Animatrix
-Bakuretsu Tenshi

Cserebe Steampunk ajanlasokat kernek :) (a Last Exile-t meg a Simoun-t lattam eddig)

[ Szerkesztve ]

(#4985) bozont válasza nem_tom (#4979) üzenetére


bozont
veterán

(#4986) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Én pont, h nagyon örülök a sok sok résznek. Mert tényleg kiváló anime/manga a One Piece.
ha egyszer nekiülök, 10-20részeket nézek meg egyhuzamban, és észre sem veszem.
A történet úgy magával ragad, a poénok úgy fektetnek, hogy abba sem lehet hagyni :R

unclefucka: Egyáltalán nem lehetetlen beérni, nem kell vele sietni, nem szalad el, akkor nézi az ember, amikor ideje van, egyszer úgy is be fogja érni majd.. :))
Én sem értem még be, csak a felénél tartok.

Zsom!: Igen, tudom. De egyelőre még sok hasznát nem veszem, az első 207 részt már 2x láttam...
Nekem majd a 208. résztől kiadott feliratok lesznek érdekesek.

[ Szerkesztve ]

(#4987) unclefucka válasza ¤Envy¤ (#4986) üzenetére


unclefucka
senior tag

Irigyellek, hogy meg tudsz nézni egyszerre 10-20 részt, nekem kb. egy évben kétszer van ennyi időm... :O
Naponta max. 3-at tudnék megnézni és akkor kb. fél év múlva be is hoznám a lemaradást...
Jajj, vazze' öreg vagyok én mán ehhez :B

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4988) Fecogame


Fecogame
veterán

Megnéztem a Chihiro Szellemországban c. filmet, és valami állati jó! Nekem tetszett! :C

10/9,5 :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4989) ¤Envy¤ válasza unclefucka (#4987) üzenetére


¤Envy¤
tag

Jelenleg megtehetem :U Még nem tudom pontosan meddig. Időm mint a tenger..

Fecogame: Chihiro (szerintem) a legjobb Miyazaki film! Meg még a Vadon hercegnője és a Vándorló Palota. A többi nem jött be sajnos..

(#4990) nem_tom válasza unclefucka (#4983) üzenetére


nem_tom
őstag

Full Metal Panic! -ot láttam, nagyon jó volt. Cowboy Bebop -ot is, az viszont nem nagyon jött be. Trigun -t is úgyszintén, az is nagyon tetszett. Hellsing -et is, ami szint úgy nagyon bejött.
A többit, majd megnézem, még privátba is kaptam egy jó adag ajánlást.
Köszönöm! :R

(#4991) hack69 válasza bandiras2 (#4969) üzenetére


hack69
aktív tag

A film nem csak kész, de már DVD-n is kijött. Persze ha élőszereplős lesz akkor nem szóltam. :) Amúgy furcsa, hogy itt annyira nem "megy" a Gintama. Pedig szerintem a +13 kategóriában a legjobb, bár vannak elviselhetetlenül gyenge részek, de 201 részbe sok dolog belefér.

[ Szerkesztve ]

(#4992) hack69


hack69
aktív tag

Amúgy én gyakorlatilag abbahagytam mindent áprilisban az animékkel. A régi kedvenc stúdiók produkcióit megnézem és ennyi. Marad a manga. Maga az egész anime világ súlyos válságban van. Egyfelől ott van az állandó rész, azaz a kutyát nem érdekli Japánban az anime (pár címen és a gyerekeken kívűl), emiatt a reklámok nem hoznak annyit -> a csatorna nem fizet sokat a stúdiónak. Így pedig marad a licenszelés (Bleach) és a DVD eladások, mint lehetőség arra, hogy túléljen egy szezont (amit mangából és ha nincs más Aniplexből előre kipréselt pénzből finanszíroznak) a sorozat. A másik peig lehet hogy szubjektív, de az idióta karakterek nem érdekelnek, ezekből meg van tonnaszám. Egyesek elmentek jdrama irányába, de akkor már inkább a live action változat. Nemrég ment a Winter Sonata, ami egy koreai dráma átirata volt, amúgy elég magas minőségben. Sajnos ez a ritka példa és szinte csak és kizárólag a szemét megy, ha lehet pocsék minőségben, még DVD-n is. Ehhez jön az, hogy a legtöbb animéhez szinte felesleges is kiadni CD lemezt, mivel az anime rendszerint magával rántja a zenekart is, ami garantálja, hogy sikertelen lesz, mégha pop/rock szinten jónak számít. Ebben kivétel az akinek már erre épül az imidzse, viszont ezeknek a karrierjerövidnek számít, kevés túlélővel (persze hulljon a férgese, de addig miért volt jó? Menedzser talán tuja a választ). Persze van egy olyan út is, amit a Key és a Baseson csinál, hogy licenszeli, vagy maga csinálja meg az animét, figyelve a célcsoport igényeire és ezzel végsősoron profitot is termel. Tehát van kiút, de addig még egy halom régi nagy név tönkremegy. Addigra én már úgy nézem a BS-TBS-t, hogy éjlfél után már max tengerentúli sportesemény megy, vagy idióták, idiótáknak című folytatásos borzalom, változó címmel és karakterekkel, de ugyanazon klisékkel és minőségben.
Végszónak annyit, hogy ha Japánba mentek felejtsétek el az animét és a hozzá tartozó kultúrkőrt, mert az anime a japán kultúra legalját képviseli ma már, nagyon kevés kivétellel!

[ Szerkesztve ]

(#4993) jahrn válasza hack69 (#4992) üzenetére


jahrn
senior tag

Alapvetoen egyetertek veled, eleg csak arra a sok gyenge alkotasra ranezni ami iden kijott.
De ez mindennel igy van, ha nincs megujulas akkor elobb-utobb elszurkul a dolog.

Szerintem vannak most is olyanok akik kepesek kivinni a valsagbol . Pl. Huke artwork-je kifejezetten tetszik es ugyan a Black Rock Shooter sztoriban elegge gyenge ( mondjuk nem veletlen a dolog, tekintve h honnan szarmazik) azert kifejezetten varom h milyen lessz a kovetkezo anime ami kikerul a kezei kozul.

(#4994) bandiras2


bandiras2
senior tag

Na végre lett idő a Haruhi mozit megnézni.
(yutubb link fentebb)
Szép, megfelelően lezárt időhurkokkal operálnak, nincs logikai gubanc, és durva hiba a storyban.
Az alter szereplők jól lettek megcsinálva, bár Asahinából nem sokat láttunk, de Nagato supercute, és kapunk egy kis Asakurát is. Ezutóbbit Kyon barátunk irdatlan nagy sokként éli meg. ;]
Szegény Kyon barátunk ugyanis egy reggel iskolába menet kénytelen szembesülni azzal, hogy osztálytársai hülyének nézik, legjobb barátai nem ismerik fel, Haruhi pedig nincs sehol...
Mese nincs, ha a fene fenét eszik is meg kell oldani a problémát, amire a legjobb megoldás az SOS brigád. Igenám de az nincs. Akkor csinálunk!
Jól felépített történet, sok váratlan eseménnyel. csak az első két szezon ismeretében, de akkor feltétlenül.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4995) bandiras2 válasza Móci (#4830) üzenetére


bandiras2
senior tag

Móci ajánlotta, most sort kerítünk rá:
[First Squad]
Unique cucc, az egész oroszul van. A grafika gyönyörű, a story jóféle. Látnok orosz kiscsaj az okkult gonosz náczimágusok ellen.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4996) bandiras2


bandiras2
senior tag

Itt van az alkotók többi műve is. Nem akármi banda nem semmi művekkel.
Ezekkel majd elleszek egy darabig.
[ismertetők]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4997) Ghostface válasza bandiras2 (#4995) üzenetére


Ghostface
senior tag

Nem volt rossz nekem tetszett. Még egy pár folytatást eltudnék képzelni hozzá. Elvégre eléggé nyitva hagyták a végét.

PSN: Nifty_Ghostface

(#4998) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Nem tudjátok honnan tudnám letölteni a Grappler Baki-t, AIF verziót? Kéne az angol felirat, az mkv legalább, abból ki lehet szedni.

(#4999) bandiras2 válasza Herczi (#4998) üzenetére


bandiras2
senior tag

[itt nézz körül.]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5000) bandiras2


bandiras2
senior tag

!!!!!5000!!!!!

Hát ez a nap is eljött...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.