Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) bandiras2 válasza Darth_Revan (#5699) üzenetére


bandiras2
senior tag

FSN-ből Saber.
Kiemelten ajánlott, jóféle fightolós mágikus misztikus izé szerethető karakterekel, kiváló animációval.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5702) Psych0 válasza bandiras2 (#5701) üzenetére


Psych0
őstag

Ja, hogy úgy honnan van. Azt hittem, hogy a kép forrását kérdezi, mert szerintem Arthuria királynőt ugyanúgy felismeri képről mindenki, mint Mátyás királyt. :)

Saber chan x Archer kun LOL

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5703) Tüzi válasza Synthwave (#5691) üzenetére

pixelekből :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5704) Tüzi válasza Darth_Revan (#5699) üzenetére

:)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5705) bandiras2 válasza Tüzi (#5704) üzenetére


bandiras2
senior tag

Nemm mondod hogy berendelted! :Y

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5706) Darth_Revan válasza Psych0 (#5702) üzenetére


Darth_Revan
veterán

SPOILER
Tudtam, hogy Artúr király és a kép forrását kérdeztem, mert tudtommal a story végén Saber visszajut a középkorba és meghal, a kardját pedig a lovagja beledobja a tóba.

Amúgy nem sok kellett hozzá, hogy összekeverjem Princess Lover egyik szereplőjével:B

[ Szerkesztve ]

(#5707) Tüzi válasza bandiras2 (#5705) üzenetére

De, kész a trió. Illetve még nincs nálam, de már hozza a posta.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5708) Tüzi válasza Tüzi (#5707) üzenetére

nincs nálam a gépem, így telós kép van csak :(

Makinami powa :D

ja, itt az eddigi gyűjtemény ni

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5709) Tüzi

fúbazdmeg'!!!! asszem veszek fel fizetéselőleget :Y :Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5710) Synthwave válasza Tüzi (#5707) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most komolyan, miből élsz?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5711) unclefucka válasza Synthwave (#5697) üzenetére


unclefucka
senior tag

Perzse, hogy gondolok rád Cucsu-san. ;)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5712) unclefucka válasza Synthwave (#5710) üzenetére


unclefucka
senior tag

Inkább azt kérdezd: "Mondja Ön kinél Bankol?" :DDD :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5713) unclefucka válasza Tüzi (#5703) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ha jól sejtem, akkor Tüzi-kun avatar -ja: InuYasha, vagy tévedek?

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5714) Tüzi válasza Synthwave (#5710) üzenetére

Heti 100-110 óra melóból.
Amúgy meg sós kenyeren és vizen...
Meg nagyrészt szemfüles vagyok, és akciós figurákat veszek.

(#5713) unclefucka
bingo :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5715) Synthwave válasza unclefucka (#5711) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:B :B :B

:DD

Ez InuYasha? :Y Ezt biztos nem néztem volna ki a képből. Nekem inkább egy eddig beazonosítatlan Nekomimi-nek tűnt.

Tüzi: Heti 100-110 óra? Azt hogy?? Az ilyen 5x20 vagy 7x15 óra. :Y Mikor alszol? :)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5716) Tüzi válasza Synthwave (#5715) üzenetére

Kösz, végülis nekomimi, bár inkább inumimi :D

2*24 szolgálat, néha 3*, mellette hétfőtől szombatig pizzafutárkodom 10-11órában :) 3 hétből kettőn van egy szabad vasárnapom, nagyritkán hétfőm. Így a kajáról is le van a gondom. Az meg mák, hogy itt van a sütöde a szomszéd utcában :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5717) unclefucka válasza Tüzi (#5716) üzenetére


unclefucka
senior tag

"inumimi" -> ROFL :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5718) Synthwave válasza Tüzi (#5716) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sorry, de (nekem) nagyon nem volt egyértelmű, hogy kit ábrázol. Azt hittem, valami füles leányzó. :B

OMG. Lenni sztahanovist, omae. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5719) unclefucka válasza Synthwave (#5718) üzenetére


unclefucka
senior tag

Akkor Tüzi-kun kaphat egy ilyet? :D

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5720) Synthwave válasza unclefucka (#5719) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DDD

Egyet reggel, egyet este.

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5721) Psych0


Psych0
őstag

Juhé... Mégis indul japán kezdő :D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5722) Tüzi válasza Psych0 (#5721) üzenetére

Tanfolyás vagy mi?

preorder!! :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5724) Synthwave válasza Tüzi (#5722) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ennyi pénzből őt. <3 :B :B :B

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5725) bandiras2


bandiras2
senior tag

[NGE eredeti manga]
Az összes eddig megjelent fejezet angolul.

[Hatvan nyolcas fejezetig lefordítva zipben tőthetően.]

Na ki az a bevállalós aki nekiesik?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5726) unclefucka válasza Tüzi (#5722) üzenetére


unclefucka
senior tag

Mi (kb.) pontosan ennyit fizettünk ki a franciaágyunkért... :DDD
Neytiri szép-szép, de nem lehet hancúrozni rajta... :B

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5727) unclefucka válasza bandiras2 (#5725) üzenetére


unclefucka
senior tag

:N :N Nem én! :N :N
Max Neytiri -nek esnék neki, de nős vagyok, vagy mi ;]

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5728) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok,
azt hiszem mától én is a topic lakója leszek, ha nem is rendszeres hozzászólóként, de lelkes olvasóként mindenképp. :)

Igazából soha nem gondoltam volna, hogy valaha animéket fogok nézni. Mikor egész kicsi voltam, nővéremmel gyakran néztük a Sailor Moon-t - legalábbis úgy emlékszem, sokszor. Persze semmire nem emlékeztem belőle, csak annyira, hogy Sailor Moon, átváltozós akárkik. De az volt az első animém, amit néztem. Ezt követte a Pokémon, ebből persze több minden megmaradt. De valahogy mégis megszakadt az "anime fanatikussá válásom", s több mint 10 évig rá se bírtam nézni erre a stílusra. Egyszerűen nem bírtam, valami miatt irritált (talán "kissé" elfogult voltam).

2010 őszén előtört belőlem a Pokémon-t nézhetnék (hozzáteszem, hogy 18 éves fejjel - azt hiszem úgy 3-7 éves korosztálynak van címezve). Az elején szinte faltam az epizódokat. Aztán kicsit monotonná vált, nem is haladtam vele túl gyorsan. Majd a 4. évad szinkroncseréje [Ash - nyálas/langyi "gyerek"nyávogás] után igencsak lelassult ez a folyamat, s a 198. résszel betelt a pohár. Egyszerűen meguntam Bábászárék kalandozásait. Egyik városból a másikba járkálás, ligákat nyerni, néha új pokémonokat bezsebelni, s közben minden részben kötelezően jön a Rakéta csapat hőn szeretett szlogenjével. S hiába kerestem benne valami fő történeti szálat, semmi. "Nyerjük meg a ligát!" Arra viszont jó, hogy hetente 1-1 rész alkalmával jókat röhöghessen az ember. :))

Idén tavasszal úgy döntöttem, keresek valami mást. Hopp, emlékeztem valamire, ami régen nagyon tetszett. Valami "szélámún". Bizony: Sailor Moon! Elég merész dolog volt tőlem, fiú létemre, hogy egy ilyen elsősorban lányoknak készült animébe belekezdjek, de hát megtettem. Ezzel meg is kezdődött nálam egy kisebbfajta fanatizmus a műfaj iránt. S emlékeim nem csaptak be, nagyon fájdalmas, vicces sorozattal volt dolgom. Magyarul kezdtem el nézni ezt is, ha már egyszer le van szinkronizálva. Sajnos itt is előjött a PokéEffektus, miszerint minden részben ismétlődik valami. Itt kötelezően le kell gyakni egy hülye démont, de az a rakás poén, s a főszál kibontakozása [igaz, elég lassan történt ez is] bőven kárpótolt. Első 4 évadot végig is néztem, s az 5. évaddal [ezt már sajnos csak japán lányok irritáló visítozásával voltam kénytelen végignézni, felirattal] le is zártam a történetet mindössze 3 hét alatt [atyaég...].

[Ezután megnéztem az Avatár - Aang legendája c. rajzfilmsorozatot (néhány nap alatt kivégezve), szintén nagyon tetszett, de az nem ez a kategória. :D ]

Úgy gondoltam, most már aztán nem ártana valami "komolyabbat" is elővenni. Mivel nagyon nem voltam otthon így anime témában, így a hallottakra hagyatkoztam. Állítólag van valami Naruto, s azt mondják jó. Nosza, egy próbát megér. Első rész... második. Harmadik............. huszadik. Ejha. Kissé elhúzott harcok [Zabuzás jelenetek], de hatalmas ökörségek, tetszetős világ, ez igen, ez tetszik. Aztán folytattam a második évaddal, ott aztán beindultak az események, a főszál is bőven elkezdett kibontakozni. Komolyan lekötött, mondhatom nagyon jó története van. Aztán úgy a 160. epizód környékén észrevettem, hogy a főszál nem halad. Semmi. De azért becsületesen végignéztem azt a kb 70 rész fillert is... Mert jók voltak [néhány unalmasabb résztől eltekintve]. S örömmel konstatáltam, hogy a Naruto Shippuuden-ben folytatódik a sztori.
Sajnos nem bírtam magammal, s elég hamar sikerült beérnem az utolsó részeket is, s már 4 hete kénytelen vagyok heti 1 résszel beérni. :O No persze, fene se fog várni. 4 hete ugyanis elkövettem egy szörnyű hibát [talán mégse akkora, de már úgyis mindegy], s 1 nap kemény olvasással beértem az utolsó manga epizódot is. Ejj, és megint megszakadt a történet, erre is 1 heteket kell várni. No sebaj, így egyszerre nézem az animét, és olvasom a mangát is.
Az animének igazából 1 nagy baja van... A filler részek még hagyján, de azokkal az átok visszaemlékezésekkel sokszor egész részeket töltenek ki. A legjobb, mikor egy rész alatt vagy 5x is lejátszanak 1 jelenetet. Legalább a mangában ezek a részek nem töltenek ki 2-3 képkockánál többet. :o
Kicsit se vagyok belefanatizálódva, de ahogy jönnek az új manga és anime részek, úgy jönnek a magyar szinkronos részek is. S bizony azokat is, könyörtelenül beleplántálom a szememen keresztül agyam mélységes világába. Valahogy a magyar szinkron jobban átadja a poénokat [sokszor jobbak is]. :DDD Kivéve persze Sakura magyar hangját, attól a hideg kiráz. [kb. az 50. részig, amíg a Sailor Moon Bunny-jának a hangja volt, még imádtam] Egyébként istenkirály sorozat, kíváncsi vagyok a végkifejletre, úgy néz ki, már elég közel járnak.
[Annyit még hozzátennék, hogy remek zenéje van mind a sima Narutonak, mind a Shippuudennek! Imádom.]

Narutoval párhuzamban elkezdtem több új sorozatot is. Rögtön kifogtam ismét egy hosszút... mi más lenne, ha nem a Bleach. Jelenleg a 86. résznél tartok, s eddig nagyon tetszetős, nagyon jóféle poénok, egész jó történet, a szinkron is jó. De ezzel valahogy lassabban haladok, annyira nem eteti magát. Talán azért, mert e mellett még végignéztem a Nana első évadját szinkronosan, ami volt 50 rész (OVA epizódokkal együtt). [a 2. évadot megvárom szinkronnal.. remélem lesz].

Ezen a héten pedig elkezdtem a Fairy Tail című anime sorozatot. Hát... :Y Azt hiszem Naruto után megtaláltam a másik kedvencet! Igaz, hogy kénytelen vagyok feliratosan nézni [de már Narutot is úgy néztem... s mondhatom, közben egészen megszerettem a japán nyelvet, már csomó mindent "értek" is belőle], mivel ez egy új sorozat, és nincs még szinkronizálva [egyáltalán nem is tudok róla, hogy lesz-e valaha szinkron], viszont marha jó. Csütörtökön sikerült a 82. részt is megnéznem [Khmm... Nem viszem egy kicsit túlzásba? Kevesebb mint 1 hét alatt majd 2 évad... Talán túl sok időm van... fene azt a kocka fejemet.], s megvártam a szombatot, hogy folytathassam végre a 83. résszel. Ennél viszont elhatároztam, hogy türelmes leszek, s nem kezdek bele a mangába, kivárom a heti 1 részt. :o De valami eszméletlenül jó, mindenkinek csak ajánlani tudom!

Persze, még hogy kibírjam, hogy ne kezdjek bele valami újba. Már egészen függővé váltam. Találtam is valamit... Valami újat. Vampire Knight. Tetszetős téma, egyelőre jóféle történettel. De szinkronosan kezdtem el, s nincs túl sok szinkronos rész, még csak most adják. Ebből is heti 1 rész. De legalább normális tempóval fogok haladni. S ennek örülök. Közben ott a Bleach is, azt akkor nézem, amikor akarom [no persze az is elfogy egy idő után, s ezt szinkronosan kezdtem el, szeretném úgy is befejezni. Még ha ez évekkel később is következik be.
_____________________________________

No, ez most kikívánkozott belőlem. :B Kicsit hosszúra sikeredett, de sebaj. Legalább eléggé kimerített, s hajnali 3kor végre elmegyek, s ledőlök aludni. Páá

Na, kíváncsi vagyok hány követ kapok. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#5729) Synthwave válasza Archanon (#5728) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Yoroshiku.
Vagy En Taro Tassadar. :D

Ezennel kezdetét veszi a kiképzés. A lelkesedés dícséretes, csak ne hagyd, hogy tévútra vezéreljen. :)

"Elég merész dolog volt tőlem, fiú létemre, hogy egy ilyen elsősorban lányoknak készült animébe belekezdjek, de hát megtettem."

Nincs abban semmi. Én is sok shoujo-t meg josei-t nézek. Szerintem vagyunk még ezzel így egy páran. :)

"[ezt már sajnos csak japán lányok irritáló visítozásával voltam kénytelen végignézni, felirattal]"

"Valahogy a magyar szinkron jobban átadja a poénokat [sokszor jobbak is]."

Na ez az, ami nem igaz.
Khm...ne legyél szakbarbár. Az eredeti hangsáv MESSZE-MESSZE túlmutat BÁRMILYEN újraszinkronizáláson. Mind beleélés, mind érzelem-közvetítés, ill. jellemrajz szempontjából.
Sok dolgot egyszerűen nem lehet fordítani más nyelvre, s az eredeti szinkron hiányában rengeteget veszítünk mind a szereplők személyiségét, mind pedig a szereplők közti (gyakran meglehetősen árnyalt) viszonyok ábrázolását illetően (a különböző szóviccek, ill. vicces szóhasználatokról nem is beszélve). Mindemellett a más szinkronok alapvető minőség szempontjából mennyire fényévekre vannak (negatív tartományban) az eredetiekhez képest...Van, hogy csak azért szedek le valami sorozatot, mert egy kedvenc seiyuu-m (szinkronszínész) játszik benne.

Sailor Moon: a mahou shoujo-műfaj dédnagyanyja. Ha nem követnél el blaszfémiát :), s nem magyar szinkronnal néznéd, akkor rájaébrednél, hogy nem egy franciák által szanaszét cenzúrázott és megvagdosott verziót kell végigülnöd. ;)

Pokémon, Naruto, Bleach: a kommersz "csodák". Hidd el, ez az alja amúgy. Ne ragadj le ezeknél, mint a magyar "anime-rajongók" (v. "animések" - de úúútálom ezt így leírva látni. :W :) ) nagy hányada. Vagyunk itt páran, akik el tudnak látni ajánlásokkal az elkövetkező 20-30 évre. ^___^

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5730) bandiras2 válasza Archanon (#5728) üzenetére


bandiras2
senior tag

Üdv a klubban! Ha éppen nagyon ráérsz, akkor javaslom visszaolvasásra a topic elmúlt 4-5 oldalát, hogy felvedd a ritmust, és van benne pár jó ajánlás is( például a személyes vesszőparipám, a Neon genezis Evangelion, amiről pl Unklefucka kolléga is mesélhetne, mivel éppen most akadt ki tőle oda vissza :C . ). [ajánló] (mivel mindössze 24 rész + lezárómozi, neki is lehet esni.) EREDETI SZINKRONNAL!!!!!! van hozzá rendes felirat is.
Újak közül nagyon jó még a To aru majutsu index / Railhun sorozat, Mozikból Shinkai Makoto munkáit tudnám ajánlani, besírsz milyen gyönyörűek.
Cyberpunknak ott a Ghost in the shell, Steampunknak a Steamboy, a Full metal alchemist, és a vexille.
Romantikusnak az Onegai teacher / twins sorozatokat tudnám. sírvaröhögős, barátnővel együtt kiemelten ajánlott.

Ha a Magyar TV által leadott cuccok tetszettek, akkor ezektől szétzuhansz. A GITS, az FMA és az FMP kivételével alig van jó sorozat a magyar palettán(azért akad).

Angolra erősen gyúrjál rá, mert 0 napos releaseket csak úgy lehet élvezni!

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5731) Archanon válasza Synthwave (#5729) üzenetére


Archanon
őstag

Végül is, azt nézem ami nekem tetszik, s eddig amibe belekezdtem, az általában tetszett. De eléggé az elején vagyok még, így az sem érdekel, ha a "legaljával" kezdtem. [A Pokémonnál még megértem, no de Naruto, mint legalja? O.o` ]

Azt viszont bizton állíthatom, hogy pl. a Sailor Moon-t képtelen lettem volna végig japánul nézni. az az ~50 japán rész épp elég volt. Túl vékony a hangjuk, nekem bántja a fülemet. :( Ennél szerintem még duplán rávékonyítottak szinkronizálásnál, mert általában nem ilyen zavaró a japán szinkron [Fairy Tail-nél is, Naruto-nál is teljesen megbékéltem vele, s tetszik is]. [Amúgy úgy tudtam, hogy a franciák teljesen eredetit vettek, s használtak is fel, egyedül a hangsávot cenzúrázták meg kissé - kiszedték a... khmm, bizonyos dolgokra utaló dolgokat, persze ezeket így is észre lehetett venni, csak nem volt annyira nyilvánvaló. Akik igazán agyoncenzúrázták, azok az amcsik voltak. Na, ott még át is van rajzolva az egész. Az bizony barbárság volt. :((( ]

"Mind beleélés, mind érzelem-közvetítés, ill. jellemrajz szempontjából." - Való igaz, amióta többnyire japánul nézem a sorozatokat, ezek jobban átjönnek. De nem tehetek róla, magyarul akkor is jobban csípem [kicsit ellentmondásos, tudom] pl. a Narutot, a szinkronhangokat is remekül eltalálták szerintem [1-2 szereplőtől eltekintve]. Egyébként révén, hogy angolos vagyok, megpróbáltam a magyar szinkronos részek elfogyása után angol szinkronnal nézni [Narutot is, SMoon-t is]. Na, hát ha a magyar szinkron fényévekre van az eredetitől, akkor az angol nem tudom hol van... Az biztos, hogy messzebb!

Aztán ott vannak a feliratok. Sajnos japánul annyira nem tudok megtanulni, hogy tisztán értsem felirat nélkül is amit mondanak, így hát kénytelen vagyok használatba venni. Hogy mi a gond ezzel? Igazából örülök, hogy van. De olykor olyan hibák vannak benne nyelvtanilag, hogy annál is jobban zavar, mintha nem érteném a szöveget. Kényelmesebb magyarul nézni, na. :P Mondjuk legyen ez a legnagyobb problémám vele.

"Ne ragadj le ezeknél..." - Egyelőre úgy nézek én ki, mint aki leragadna? ;] Kicsit gyorsan árad belém egyre több rész. Szóval nem kell aggódni. Olvastam korábbi hozzászólásokat, láttam az ajánlásokat is (#bandiras2 :) ), bele-bele nézegettem. De nem kezdek bele 30 sorozatba egyszerre. Előbb kivégzem az összes maradék Bleach részt, azt a kevés Vampire Knight-ot, utána talán elkezdek valami itt ajánlottat is [lehet, hogy épp ezt a "Neon genezis Evangelion"-t]. Úgy vettem észre nem csak ilyen 500 részes sorozatok vannak, szóval bátran belekezdek néhány rövidebbe is. :)) [Csak hát, így is elég sok időt töltök ezekkel. Élni is kéne néha.]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#5732) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Csak nekem tűnik úgy, mintha az MM!-ben Mio-t Taiga-ról mintázta volna a készítő? Még az openingben is vannak dolgok, amiket a Toradora opening-jéből vettek. Csak azt sajnálom, hogy neki nem Rie Kugimiya a szinkronhangja, URUSAI URUSAI URUSAI :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5733) Psych0 válasza Archanon (#5728) üzenetére


Psych0
őstag

Szia!

Tekintettel arra, hogy elmúltál 18, javaslom, hogy inkább erőltesd a seinen vonalat és hagyd a tucatshounen-t. A postodból nekem úgy jött le hogy könnyen megunsz sorozatokat és ez azért van, mert nem felnőtteknek szólnak.
Amit neked ajánlok:
Naruto/Bleach után:
Fate/Stay Night
Shakugan no shana
Berserk

Érzelmeknek:
Ef 1-2

Epicness:
Puela magi Madoka Magica

Szerintem ne kezdj bele a One Piece-be, ahelyett a +500 rész helyett inkább sok 12-24 részes sorozatot fogyassz el, hogy szélesítsd a látóköröd. Tudd meg mi a te stílusod.

Nézni szigorúan eredeti nyelven, angol felirattal, lehetőleg nem speedsubbal. Eredeti nyelv eredeti érzelmek. Párszáz rész után fontos nüanszokat fogsz megtudni a hangsúlyból szóösszetételből, amiket nem lehet lefordítani. Angolul azért, mert a magyar feliratoknak szerintem a 90 százaléka angolból készül és a +1 fordítási lépcső olyan, mintha a kamerás mozifilmet mégegyszer felvennék és az jutna el hozzád. A speedsubok, meg sokszor hanyag munkák, érdemes várni +1 napot egy minőségre adó fansubberre.

Végezetül megemlíteném sok mű alapját a mangákat és a light noveleket. Érdemes olvasgatni őket, a legtöbb esetben sokkal élvezetesebbek az animéknél( szerintem).

Majd meglátod, jó kis világ ez.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5734) Synthwave válasza Archanon (#5731) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én is nyomok neked egy kis ajánlót:

Zero no Tsukaima (nem tudom miért, de nekem valahogy mégis az egyik örök kedvenc - meglehet, hogy Louise-nek és Rie-channak van hozzá köze, de amúgy is)
Aa! Megami-sama (Ah! My Goddess)
Mahoromatic: Automatic Maiden (tényleg, Psych0, hogy tetszett?)
Torau Majutsu no Index/Toaru Kagaku no Railgun

Érzelmes:
--------------
Kodomo no Jikan (No. 1)
Yosuga no Sora (No. 2)
Koi Kaze (No. 3)

^___^
Lovely Complex
Fruits Basket
Itazura na Kiss
Peach Girl
Hachimitsu to Clover
Clannad
Air
Chobits

Epicness:
--------------
Puella Magi Madoka Magica :)
Angel Beats!
-amúgy ide sokat írhattam volna, amik már szerepelnek az ajánlóban :)

Röhögős:
-------------
Love Hina
School Rumble
To Love-ru
Baka to Test to Shoukanjuu
Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!!
(bár ezt még jobban értékeled, ha már kicsit jobban elmélyedtél az otakuk világában)

Egyszerűen édes ^^:
-------------------------------
Ichigo Mashimaro
Rizelmine
Chocotto Sister

Akció:
---------
Battle Angel Alita
Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen
A.D. Police Files
Vampire Hunter D/Bloodlust
Trigun
Ghost in the Shell
Gakuen Mokushiroku (High School of the Dead)

Érfelvágós/neuronsütöde/bármi egyéb:
-------------------------------------------------------
School Days ;]
Higurashi no Naku Koro ni
Shin Seiki Evangerion
Kiss x Sis (Ugye, ezek közül kilóg kissé? :DDD)

stb. stb. stb. Persze jónéhányban keverednek a műfajok, nem lehet azt mondani, hogy egyértelműen egyik v. másik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5735) Psych0 válasza Synthwave (#5734) üzenetére


Psych0
őstag

"Mahoromatic: Automatic Maiden (tényleg, Psych0, hogy tetszett?)"

Nagyon pipa voltam rád, :(( de elég elfoglalt voltam a héten ahhoz, hogy kimenjen a fejemből. Maga a sztori nagyon aranyos, de az utolsó pár rész :O annyira nem illett oda. Így járunk, ha a manga adaptáció hamarabb fejeződik be, mint az eredeti manga. (remélem a kissxsis nem fog ilyen tré lezárást kapni, pedig de :W )

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5736) Darth_Revan válasza Synthwave (#5734) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Röhögősből hogyan maradhatott ki a kategória egyik "alapja", a Seto no Hanayome? :Y

Masa-san <3

(#5737) Synthwave válasza Psych0 (#5735) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most miért?

SPOILER SPOILER SPOILER
A végére kapott egy kicsit komolyabb fennhangot. Tulajdonképpen happy end lett, hiszen egymásra találtak.
SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE

Darth_Revan: Úgy, hogy még nem láttam. Amúgy meg sok kimaradt. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5738) Psych0 válasza Synthwave (#5737) üzenetére


Psych0
őstag

Spoiler

Ja, de ez nagyon el van szúrva. Kb, mint Raiden az mgs-ből. Elhitették vele, hogy a gyereke halott, a szerelme nem szereti. A vége az lett, hogy az állkapcsától lefele cyborg. Aztán a nagy reset után kiderül, hogy csak átverék. Ja kösz.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5739) unclefucka válasza Archanon (#5731) üzenetére


unclefucka
senior tag

Én is üdvözöllek Archanon!

A Neon Genezis Evangelionnal -amit bandiras2 kolléga ajánlott- csak óvatosan, mert nagyon nem kezdőknek való!

Én töménytelen ajánlás helyett inkább két oldalt ajánlanék:
Az első az Anime Addicts, itt olvashatsz leírásokat az egyes animékről és értékelést is találhatsz hozzá, amit ugyan nem feltétlenül kell figyelembe venni, de érdemes a 8+ pontszámosokkal kezdeni, mert így nem fogsz beleunni az egész animézésbe mielőtt elkezdenéd. Később úgyis látni fogod, hogy mi érdekel a számtalan műfaj közűl.

A másik oldal az AniDB, ez egy külföldi oldal, az előzőhöz képest itt a legfrissebb animéket is megtalálod és rengeteg plusz információt.

Ha mégis ajánlanom kéne, akkor a Rosario to Vampire-t mondanám, mivel "ez indított el a lejtőn" :DDD

Persze a másikat már ajánlotta [oWn]f4te, csak szvsz nem emelte ki eléggé, ez pedig a Kiss X Sis.

A két ajánlásomból kitűnik, hogy én ecchi, comedy, pantsu, seinen vonalon vagyok aktívabb. Ha most még nem később étrelmet nyernek ezen kifejezések.

És meglepő, vagy sem, de 31 évesen én is nézem a Naruto-t :K

Ha esetleg gondjaid támadnának a hőn-áhított animék beszerzésében, akkor tolj egy hsz.-t vagy PÜ-t, megoldjuk a problémát valahogy. Ha más nem megosztom véled a kb. 500GB-nyi privát gyűjteményemet. ;)

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5740) Psych0 válasza unclefucka (#5739) üzenetére


Psych0
őstag

Igaz igaz, az anidb nagyon megkönnyíti a nézett animék rendszerezését, mert vezethetsz listát, hogy mit néztél meg, mit akarsz, melyik grouptól ...etc, és nagyon friss. A másik ilyen oldal a myanimelist. itt is vezethetsz listát, de nekem nem volt megbízható(valami adatbázisbaja volt), viszont az ajánlásokban, beszélgetésekben, fórumügyileg a legjobb oldal. A Kissxsisből pedig mangát... jó az anime is, de mangát ;)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5741) Synthwave válasza Psych0 (#5740) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg az OVA-kat. 0(: )

Mahoromatic:

SPOILER SPOILER SPOILER
Legalább jobban összeillenek. :) Meg azért neki voltak még élő szervei. Kicsit kikupálódott a 20 év alatt, de rá is fért. Kicsit éles váltás volt a végén, de én nem mondanám, hogy annyira rossz lett.
SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE
Amúgy nagy kedvencem lett a második évadra még Ryuga, akinek a hangját nem más adta, mint a leginkább magányos bishik-ről elhíresült Koyasu Takehito, aki (sok egyéb szerep mellett) a To Love-ru-ban az EPIC Zastin :DDD :DDD, ill. a Needless-ben Adam Blade hangja volt (Suguru-t meg nő szinkronizálta (Takimoto Fujiko)).

Archanon: Amúgy én is leginkább a >>>loli<<< (ha valakinek van valami jó ajánlója ezügyben, ne fogja vissza magát :D. Úgy is mondhatnám, hogy árasszatok el ötletekkel. :) ), seinen, ecchi, romantic (comedy), slice-of-life vonalon mozgok. Kiegészítve ugye a shoujo-val és josei-vel. Meg persze nagynéha egy kis cyberpunk/steampunk. ^___^

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5742) Archanon


Archanon
őstag

Hűha, azt hiszem most aztán bőven el lettem látva a "napi betevővel". :))
Viszont megnézni, hogy mi micsoda, arra ég pár napot várnom kell, először legyek túl az érettségin, aztán egy kicsivel több szabadidőm lesz [bár remélem nem sokáig]. Addig is beérem ezzel a néhánnyal (Naruto S., Fairy Tail, Bleach, Vampire Knight). Hogy melyik stílus is "illik hozzám", illetve melyiket kedvelem jobban, azt hiszem arra még bőven várni kell, hogy megtudjam, még valóban elég sok megnézendő történet van számomra.

Psych0: Jó ez a "tucatshounen" is, ameddig lehet rajta röhögni, érdekel a történet, és nem irritál a rajz. S annyira könnyen azért mégsem unok meg dolgokat, gondolj csak bele... ~200 rész Pokémon? [Mást ~20 rész után megunta volna, tényleg nem történik semmi... kicsi gyerkőckéknek jó az].
One Piece-t többen ajánlották már, mondván nagyon jó. De egyelőre valóban nincs kedvem, sem időm belekezdeni egy több száz részes sorozatba, aminek ráadásul még nincs is vége. De ami késik, nem múlik.
Sejtem a többség amúgy sincs leszinkronizálva, így muszáj japánul néznem [ami nem gond, már egész megkedveltem a nyelvet], bármibe is kezdek, de azért az angoltudásomra még nem bíznám rá magam. :B [Elég gyenge a szókincsem (még ha a nyelvtannal nincsenek is akkora gondok), beszédkészségről meg ne is beszéljünk, bár az olvasáshoz nem kell. Valahol a középfok felé tartó út felénél kicsit tovább jutottam már, ugyan ez még nem elég.] Talán még egy speedsub szintjét sem érném el.

unclefucka: Köszi az ajánlatot, de tekintve, hogy össz-vissz 360 gb-os a vinyóm, s így is alig férek el, nem hiszem, hogy menne a dolog. Amit megnéztem, azt kapásból törlöm is, mert nem lesz hely a következő epizódoknak [hacsak nem online nézem, mert esetleg találtam jobb minőségben].

Amúgy röhögős kategóriából bármi jöhet, lételemem a nevetés. :K
_____________

/Esetleg nem tudja valaki, hogy a Nana-nak lesz-e második évadja?/

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#5743) huskydog17 válasza Archanon (#5728) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hali!

Örülök, hogy van még legalább egy ember itt rajtam kívül, aki szereti az átszinkronozott anime-ket!
A Sailor Moon-ból nagyon régen én is néztem néhányat, mivel nővérem mindennap nézte. Mi akkor német szinkronnal néztük és az hibátlan volt. Természetesen én is átestem a Dragon Ball, Pokemon. Digimon érán. E három közül a DG-t magyarul, a többit németül néztem. Mindegyik hibátlan volt, sőt a magyar DB szinkron szerintem legendásan jó lett.
Aztán amikor elkezdtem nézni a One Piece-t, Naruto-t, nagyon magukkal ragadtak, főleg az utóbbi, eszméletlenül beleéltem magam, e kettő örök favorit és úgy, hogy minden epizódot német szinkronnal néztem.
Őszintén szólva én is sokszor megkaptam már, hogy csak japánul szabad anime-t nézni, de szerintem ez - tisztelettel - nem igaz! Úgy értem, hogy nem mindenki szeret feliratot olvasni, a másik, hogy nem mindenki szereti a japán szinkront. Nekem ugyan nincs bajom a japán szinkronnal, de sokkal jobban szeretem azt, illetve sokkal jobban bele tudom magam élni a sorozatba, ha nem kell feliratot olvasni és ez csak akkor lehetséges ha magyar vagy német szinkronnal nézem. Azt aláírom, hogy a különböző szinkronváltozatok nem feltétlenül tökéletesek, DE ez nem jelenti azt, hogy élvezhetetlenek, sőt! Amint mondtam vannak olyan sorozatok, melyeket sokkal jobb magyarul vagy németül nézni (a német szinkron az egyik legjobb a világon, ez tény). Eszem ágában sincs vitába keveredni e téren, mivel nem lenne értelme. Én csak azt mondom, hogy mindenki úgy nézze, ahogy neki tetszik és nem kéne a másikat azért leszólni, mert nem eredeti nyelven tekintette meg. Vannak emberek (és sokan vannak), akik átszinkronizálás nélkül egyáltalán nem foglalkoznának animekkel.
Na persze a képlethez még hozzájön a megszokás kérdése, ami bizony nagy úr, ugyanis nem mindegy, hogy az ember egy bizonyos anime-t milyen nyelven lát először.
Konkrét példa: én németül kezdtem el nézni a One Piece (is), aztán 314 rész után megnéztem, pontosabban meg akartam nézni egy epizódot japánul is, de nem ment, gyorsan visszamenekültem a német verzióhoz, mert egyrészt azt szoktam meg, másrészt számomra úgy sokkal jobban élvezhető, a szinkronhangok sokkal jobban tetszenek.

Ez csak azért írtam, mert néha az az érzésem, hogy azok az emberek, akik nem japánul néznek bizonyos anime sorozatokat, kevesebb toleranciában részesülnek a fórumtársaktól, mint azok, akik japánul nézik. Még csak véletlen se szeretnék senkinek a lelkébe gázolni vagy hasonló, vitát meg végképp nem szeretnék nyitni ez ügyben! A megértést előre is köszönöm!

Más: Most végeztem a Skip Beat! című sorozattal (japánul, mivel nincs más szinkron hozzá), de nagyon nem tetszett, az első 2-3 rész még vicces volt, de aztán annyira lapos és unalmas lett az egész, hogy szenvedés volt végignézni, a befejező epizód pedig egy vicc, amiért ideges is lettem, ugyanis nincs befejezése, így feleslegesen szenvedtem végig az egészet.
Most tervezem elkezdeni a Hayate no Gotoku! első évadját és/vagy a Lovely Complexet.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5744) unclefucka válasza huskydog17 (#5743) üzenetére


unclefucka
senior tag

Egy kiválóan szinkronizált animét tudok így hirtelen mondani, ez pedig a Párbaj mesterei :DDD meglehetősen sokat vihogtam rajta. Szívesen megnézném újra, de egyenlőre sehol sem találtam meg, se szinkronnal se anélkül.

A probléma egyébként nálam nem ott van, hogy nem szeretem a szinkronizált animékat, hanem az, hogy a legtöbb amiket én nézek ahhoz egész egyszerűen nincs szinkron. :N
És, ha preferálnám is a szinkront, akkor meg magyar szinkronos legyen, ammeg végkép nincs. :(
Így hát marad a magyar felirat...
Tudnám díjazni, ha lennének Fan-sub csapatok mellett Fan-dub csapatok is, csak ez ugyebár eléggé pénz és időigényes lenne.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5745) huskydog17 válasza unclefucka (#5744) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Több kiváló alkotás létezik, ahol szintén kiváló lett a magyar szinkron. Ilyenek például az InuYasha, Full Metal Panic, Soul Eater.
Németeknél szerencsémre vannak fandub csapatok, nekik köszönhetően a One Piece-t és a Naruto-t nemhogy csak német szinkronnal, de mellette még vágatlanul is meg tudtam nézni.
Egyébként egy másik probléma a fansub feliratokkal, hogy szinte minden anime-nél akadnak félrefordítások, valamint értelmetlen (magyartalan) mondatok. A szinkronnál ez a jelenség ugye nem létezik.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5746) ArchElf válasza huskydog17 (#5745) üzenetére


ArchElf
addikt

Egyébként egy másik probléma a fansub feliratokkal, hogy szinte minden anime-nél akadnak félrefordítások, valamint értelmetlen (magyartalan) mondatok. A szinkronnál ez a jelenség ugye nem létezik.
Inkább azt mondanám, hogy nehezebben veszed észre - amúgy hivatalos dub-ban hallottam már olyan blődségeket, amit egy igényesebb fansub csapat el sem követne.

Az utolsó ilyen ami eszembe jut, nem anime, de jellemző: valamelyik helyszínelős sorozatban - talán valami CSI volt - mellékhelyiségnek fordították a closet-et. Fura volt végig a részben, hogy miért a WC-ről beszélnek folyton - de addig nem nyert értelmet a ferdítés, amíg nem mutatták, hogy a beépített szekrény alljában égett ki a konnektor.

Ja és a dub ellen még kettő.
A magyar szinkron-színészek semmi pénzért nem tudják elsajátítani a japán kiejtést. Nekem borzasztó hülyén hangzanak a magyarosan kiejtett japán nevek, kifejezések, stb. Bár aki nem hallgat gyakran japán szöveget, annak lehet biztos fel sem tűnik. Másrészt néha borzasztóan disszonáns az eredeti hang (és képi megjelenés) és a magyar hang (életkor-, hangszínkülönbség miatt). Persze aki eredetiben nem látta, annak gyakran ez sem tűnik fel.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5747) Synthwave válasza unclefucka (#5744) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az angol feliratok nagy általánosságban jobbak.
Emellett engem valahogy irritál, amikor magyar feliratot kell olvasni hozzájuk, annyira "idegen" (persze az angol is, de az mégsem annyira - meg a magyar nyelvű software-ek is feltúráztatnak agyilag, szóval lehet, hogy innen (is) ered ez a dolog :DDD).
Ez mondjuk reád vonatkozik, de sok olyan van, amihez nincs is magor felirat.

Reméljük, véges időn belül már semmilyen subtitle sem kell és szedhetek RAW-okat. ^^

Így gyorsba találtam neked egy ilyen movie-t, de csak 1 seeder van (az is több, mint a semmi :) ). Viszont Baka-n is fenn van ugyanez, jelenleg 7 seed-vel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5748) Psych0 válasza ArchElf (#5746) üzenetére


Psych0
őstag

"hogy szinte minden anime-nél akadnak félrefordítások, valamint értelmetlen (magyartalan) mondatok."

Hogy döntöd el egy feliratról, hogy félre van fordítva, ha nem érted az eredetit? :F

Sokesetben, a magyartalan mondatoknak az a célja, hogy pontosabb fordítást, adjon, vagy könnyebben érthető legyen az eredeti jelentés. A szinkronok zömében, főleg az angol szinkronoknál sokkal fontosabbnak tartják az ajakszinkront, mint a hű fordítást, ezért sokszor tök mást mondanak.

Feliratnál, nem zavaró közismert szavak japánul hagyása, kevésbé közismertnél meg egy pár szavas tn beszúrása, szóviccnél rövid magyarázat. Szinkronnál pedig lecserélik valami európaira (pl: tonkatsu-t mondjuk rántotthúsra, vagy bécsi szeletre). Általában nem használják a honorific-eket(fogalmam sincs mi ez magyarul :B , talán név utótag), ami sokszor nagyon fontos az élethelyzetek megértésében.

A legfontosabb viszont az, hogy csak azt szinkronizálják, amitől bevételt várnak, viszont a legjobb animék nyugaton +18 kategóriásak lennének(mostmár Tokióban is :D ) pedig a nézőközönség zöme gyerek, így azoknak neki sem állnak.
Kojikan, YnS (mondjuk és sem mutatnám ezeket a gyerekemnek :) )...

Ja és nézzétek meg a Katanagatarit. A Bakemono szerzőjétől van, tehát 40 percben másfél óra beszéd van, de ettől még(vagy épp ezért) nagyon EPIC.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5749) Synthwave válasza Psych0 (#5748) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Top 3-ból 2. :) Miért, a Koi Kaze-t mutatnád? :DD
Nem is olyan durvák ezek. Csak prűdek és/vagy frigidek az emberek. ^^

Amúgy jobb is, hogy a KnJ-t meg a YnS-t nem akarják átszinkrózni. Eri- és Hiroko-chan (meg persze a többiek is) forognának a szinkronstúdiójukban, ahogy én is a székemen, köszörülve a mángorlót. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5750) ArchElf válasza Psych0 (#5748) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem ez nem nekem akart menni, de örülök a véleményednek :D

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.