Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) Synthwave válasza Darth_Revan (#5949) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:B

ArchElf: ^^

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5952) Móci válasza Synthwave (#5948) üzenetére


Móci
addikt

Új arckép? Gratula! :C
Perverz? Itt? Ugyan már... A perverzség amúgy is itt kezdődik valahol:

:D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5953) Synthwave válasza Móci (#5952) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizony. :D Köszi.

Én a perverz jelzőt amúgy kikérem magamnak; mert egy aberrált beteg állat vagyok. ^^ :DDD

;]

Gosick jónak ígérkezik. És Victorique <333.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5954) Tüzi

Zseni és az elmebeteg között nagyon vékony a határmezsgye. Meg különben is, mi zsenik vagyunk, az többi meg elmebeteg. Nézőpont kérdése.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5955) Tüzi válasza Synthwave (#5953) üzenetére

Na, avatarod lett az istennőd? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5956) Caesarion válasza Darth_Revan (#5949) üzenetére


Caesarion
aktív tag

(1) jah, vannak az "otaku" és vannak akiknek "otakukacuk" :DDD

(2) ma voltam BP. fövámtér vásárcsarnokban a Magyar-Japán barátság keretében rendezett kirakodó vásáron. Lehet én mentem túlzott reményekkel, de találtam összeszen 6 pultot, amolyan "piacon vagyok és kipakolom az asztalra amim van" kategóriaként. Valaki profibb módjára, valaki szerényen ömlesztve:
- virágszobrok voltak (nem ikebana, ezek már összerendezettek voltak és fixek)
- volt valami zöldséget nagoyn jól vágó müanyag késes pult,
- volt egy sushi-készitö pult, 3 magyar srác gyúrta ott a makit és sushikat,
- volt egy többnyire japán késekkel és japán konyhai eszközökkel foglalkozó bolt mobil standja,
- volt egy színpad ahol magyarázták a tanabata ünnepély lényegét, szokásokat, rescpet to sendai, aztán gyógymasszást mutattak be az ott lelkesen dögkeselyüként kőröző senior nézőkön,
- meg volt egy rövid pult az anime rajongóknak, de a Totoro és hellokitti nem túlzottan kötött le, szóval átsétáltam sakurazakaba ahol láttam loli-goth leányzót 1 piros 1 kék kontaktlencsével aminél kivert a hideg, találtam egykét nagyon jó akatsuki figurát a 12cm fajtából, söt volt egy ollókezü is ami nagyon nem rémlik még a fan-art.-okból sem... meg beleszerettem egy SoulEater - Stein-hakase bögére de nem volt érte szívem 1800at adni.

utána vissamentem a vásárcsarnokba enni egy egészségtelen de nagyon finom véreshurkát mustárral, savanyúsággal és kenyérrel. :)

(#5937) bandiras2 - jópofa linkek, elmentettem öket, thx.

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5957) Máté94


Máté94
addikt

Ro-Kyu-Bu!:
Nem kenyerem az ennyire loli, te a kosár miatt érdemes nézni. :)
Kamisama no Memo-chou:
Na ez nagyon jó volt. Gosick-ot hamarosan befejezi AA, így lesz helyette másik krimi.
Sacred Seven: Hmm... a slice of life belőle nagyon sablonos volt, de a harcok és ezek a "kövek" érdekesek voltak. Érdekes. :)
Morita-san wa Mukuchi: Miért nem 24 perces :(
Az OVA tetszett, de ezek a 3 perces semmik.
Ikoku Meiro no Croisee: Semmi extra, aranyos kis sorozat, szerintem meg lehet tudni majd belőle a 19. századi Franciaországról egy s mást. :)

(#5958) Synthwave válasza Tüzi (#5955) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

^^

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5959) unclefucka válasza Synthwave (#5958) üzenetére


unclefucka
senior tag

Gratula az Avatar-hoz, egyszer nekem is lesz, csak lehet, hogy addigra PH! nem lesz :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5960) unclefucka válasza Máté94 (#5957) üzenetére


unclefucka
senior tag

Az Ikoku Meiro no Croisee-t nem szabad lebecsülni, eddig az AA nem igazán csinált feliratot a gagyi animékhez, szerintem mindenképpen jó lesz. :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#5961) Synthwave válasza unclefucka (#5959) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi. :D

Kicsit bele kell húzni a hsz-írásba szakmai topikokban. : ) Amúgy, ha van 10 főoldalas logout-cikked, akkor is igényelhetsz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5962) Máté94 válasza unclefucka (#5960) üzenetére


Máté94
addikt

Nem becsülöm le. De ez egy olyan sorozat, amitől nem kell sokat várni, mert nem azért lett csinálva.

Kamisama Dolls: utánérzés amikor vége lett, tehát pont akkor van vége, amikor kezdődne valami. Tetszik, eddig két Kamisama viszi a prímet történetben. :)

(#5963) Psych0 válasza unclefucka (#5940) üzenetére


Psych0
őstag

2x :DDD

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5964) Psych0 válasza unclefucka (#5940) üzenetére


Psych0
őstag

Az első rész alapján úgy tűnik, neked lesz igazad. :DDD Ezenfelül meg egy szabvány jövő-utópiás nemisazamineklátszikavilág sztori.

Usagi Drop: EPIC nagyon tetszett az első rész. Neki is állok a mangának izibe.

Fate: Gratula az egyéni avatarhoz. Ez bizonyítja, hogy milyen szószátyár vagy. :)

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5965) Synthwave válasza Psych0 (#5964) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi. Azé' ~4.5 év az őstagságig nem annyira szószátyár. :U

Usagi Drop: Nekem már a screenshot alapján listán volt. Lehet, hogy jók az érzékeim. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5966) Psych0


Psych0
őstag

Kicsit más.

Nagyon boldog vagyok, hogy hosszú szerencsétlenkedés után végre rendesen megy a Berserk manga szekere. A Fantasia arc sajnos nem indult erősen, hiszen az előző arc vége nagyon magasra tette a lécet....
Mindegy, a lényeg, hogy újra rendszeresen jönnek a friss chapterek. Ráadásul indult egy új anime project is. Mindenkinek ajánlom a manga olvasását, mert a legjobbak között van. Nagyon sötét, nagyon komoly, nagyon jól kidolgozott karakterek, nagyon szép rajz(minden lap, mint egy külön extrém részletes műalkotás, nem stilizált mint a mangák általában) és nagyon hosszú. :DDD

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5967) Psych0 válasza Synthwave (#5965) üzenetére


Psych0
őstag

Nem lolicon a pasi. A sztori fő vonalát azokra a komikus jelenetekre alapozzák, amik akkor alakulhatnak ki, mikor egy fiatal agglegény nyakába szakad egyik pillanatról a másikra egy kislány, aki történetesen a nagynénje.

Ja és véletlenül Rin a keresztneve. Hmmmm... hol hallottam ezt a nevet? :))

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5968) Synthwave válasza Psych0 (#5967) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az az ő problémája. (^___^)

---------------------------------------

Hol is? : U

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5969) Máté94 válasza Psych0 (#5967) üzenetére


Máté94
addikt

Nekem Ao no Exorcist-es Rin jutott az eszembe. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5970) Synthwave válasza Máté94 (#5969) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az meg a te problémád. : DDD

: )) : ))

--------------------------------------------------------------------

Gosick lassan véget ér :' (. , mondom ezt úgy, hogy nem kifejezetten szeretem a mistery műfajt. Dehát mindennek megvannak amagaokai.
Hím protagonistánk azért valljuk be, nem valami eszes..
Amúgy nem túl sablonos karakterek, van(nak) kifejezetten egyedi(ek), gyönyörű ruhák, szép hátterek, igényes körítés, előfordul, hogy egy kis vér is folyik.

Amikor ásít, hát az valami . : B

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5971) Psych0 válasza Synthwave (#5970) üzenetére


Psych0
őstag

Na ugye megmondtam. Victorika hatalmas karakter.
Amúgy Madokáról nem írtál semmit. Végignézted? Tetszett?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5972) bandiras2


bandiras2
senior tag

[Break Blade]
Leginkább a Full metal panic és a Fullmetal alchemist kevekének tudnám jellemezni. Nincs modern technológia, viszont (majdnem) mindenki úgy születik hogy képes irányítani a kvarc energiáját. Ez hajtja a gépeket, járműveket, az"informatikai" rendszert, és a mecháikat is. A lőport nem ismerik, légkompressziós kvarcmeghajtású fegyverekkel ütik egymást.

Főhősünk és testvére azon igen ritka emberek egyike, akik nem képesek a legkisebb mértékben sem használni a kvarc erejét, de mint ahogy ez lenni szokott, előbb utóbb ez előnyükre válik.
Jónak néz ki.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5973) ArchElf válasza bandiras2 (#5972) üzenetére


ArchElf
addikt

Legalább is jól kidolgozott grafikailag - a történet meg... Amúgy én is nézem :DDD
Tab (sem más gép ami otthon van) sajna ebből már nem viszi 1080p-t :(

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5974) Synthwave válasza Psych0 (#5971) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Victorique:
SPOILER(?) SPOILER(?) SPOILER(?)
Ásít és prüszköl. <33 Meg hogy örül a guszta csokinak/tápnak. ^^ És a végére ezüst hajú goth loli lett, OMG.
SPOILER(?) VÉGE SPOILER(?) VÉGE SPOILER(?) VÉGE

Dúl itten a LÁV. :DD :DD

Madoka: Nem-e? Még írtál is rá.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5975) Psych0 válasza Synthwave (#5974) üzenetére


Psych0
őstag

Lol!

Teljesen kiment a fejemből.

Spoiler
Victorika a végére fehér hajjal nagyon moe lett. És ezegyszer nem halt meg a pár fele. A világháborút nem értettem benne, mert az hagyján, hogy van egy kis ország, ami nem létezik, de a végére az egész világtörténelmet felforgatták, ami annyira nem jött be. Amúgy a Gosick cím elvileg a gothic angol szóbol ered, de nem vágom mi a gótikus benne, tudtommal az egy középkori épitészeti stílus.
/Spoiler

Usagi drop manga: HATALMAS. Nem vártam, hogy ennyire szórakoztató lesz és mégis realisztikus. Ha csak fele ennyire lesz élvezetes az animeadaptáció, akkor is kiváló lesz.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5976) Máté94 válasza Psych0 (#5975) üzenetére


Máté94
addikt

Címeket sosem fordítunk vagy értelmezünk. :DDD

(#5977) Synthwave válasza Psych0 (#5975) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gosick
SPOILER SPOILER SPOILER
Miért baj az, ha felforgatják a világtörténelmet? Amúgy voltak párhuzamok is.
Szerintem jól felépített történet volt. Volt benne néhány dolog, ami csak 10+ résszel később nyert értelmet, vagy éppen hoppá - esetleg csak egy szereplő motivációjára derült fény. Meg pl. Brian is egy olyan karakter volt, akit szépen lassan kedvel meg az ember.
Mindeközben a háttérben terjengő ééééédes környezeti változók (gondolom sejthető, hogy k/mire gondolok).
Külön öröm, hogy az a féreg apja a végére megdöglött. Cordelia (<3) azért keményen ninja-stílben nyomta a kétkezes harcot. RIP, holy (loli)mother of a great-great loli. :' ( (De ha megmenekül, akkor valóban túlságosan happy end lett volna.) Az utolsó részben majdnem azt hittem, hogy befordulás lesz, esetleg lábatlan Kazuya.. Mikor is jön az 1080p? :U

SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE

Mire utal a cím? Hát a kis frill-es, ribbon-os, ennivaló goth lolimra. ^^

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5978) Caesarion válasza bandiras2 (#5972) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Break Blade azt hiszem jelen pill 5.dik epizódnál tart (40 percesek), eddig "lájkolom" :)

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5979) ArchElf válasza Caesarion (#5978) üzenetére


ArchElf
addikt

Én még csak hármat láttam :U ideje utánanézni :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5980) bozont


bozont
veterán

Úgy látszik a THORAnime éledezik, a Karigurashi no Arrietty c. Ghibli filmmel tértek vissza hosszú idő után. Remélem a félbe maradt sorozatokat is folytatják majd.

(#5981) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Astarotte no Omocha! megvolt, egyhuzamban lenyomtam a 12 részt.

Jóság ez (bár a rajz - leginkább a hátterek - elég egyszerű).

KUGIMIYA RIE.

A male lead szokás szerint töketlen nyomorult (női szinkronnal, ami most kivételesen hallatszik is). Még ott vergődik...

Lotte + Asuha ---> LÁV ofc :D (Asuhanak külön naaagy pirospont a jó szokásáért ^^)

Amúgy a szereplők kissé sablonosak, de szerethetőek.

SPOILER(?) SPOILER(?) SPOILER(?)
Az utolsó előtti, de méginkább az utolsó részben azt hittem seppuku lesz, de aztán szerencsére mégsem.
SPOILER(?) VÉGE SPOILER(?) VÉGE SPOILER(?) VÉGE

Egy valami azonban biztos. SOKKAL. TÖBB. ECCHI. KELLETT. VOLNA...sőt, én díjaztam volna a borderline hentai-t is, szellemiségben jobban passzolt volna a dologhoz. Legalább egy kis ~chuu-chuu~... :U

Azért sasuga Diomedea. ;)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5982) Móci válasza Synthwave (#5981) üzenetére


Móci
addikt

Hát igen, kiba unalmas volt maga a sorozat. Rózsaszín cukormázban fürdött az egész, s annyira volt fordulatos a történet, mint egy törvénykönyvi paragrafus.
Nem az, azért volt benne nekem is jó sok finom dolog (miért is fordítottam volna amúgy), de a vége felé már nehezemre esett dolgozni vele.
Most a Mawaru Penguin Drum tetszik nagyon, s ha Albel nem akarja fordítani, akkor lehet, hogy ellopom előle. Bár erre kevés az esély...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5983) Máté94 válasza Móci (#5982) üzenetére


Máté94
addikt

Hát szinte bejelentette, hogy fordítja, nem? :D
Mondjuk így már három sorozatot is fordít, de ha ez kell neki... :)

(#5984) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Végeztem a Deadman Wonderland-el...hát ez is bekerült azon 12-13 részes anime-ok közé, amit ha tudok hogy hogyan végződik, akkor meg se nézek...UTÁLOM, ha cliffhangerrel végződik egy sorozat és több évet kell várni rá, főleg, ha az a sorozat tetszik is.

Bezzeg a Shaft az Arakawa Under the Bridge-nek, ami véleményem szerint 1 hulladék, egyszer nézhető cucc, kevesebb mint 4 hónap alatt csinált 2. évadot...

Lassan már inkább bele se kezdek 12-13 részes anime-ba, 10-ből 7 cliffhangerrel végződik...
-K-On-ba csak azért kezdtem bele, mert kapott egy szép hosszú, lezárt 2. évadot (bár még a történet nyitva maradt, nem lenne rossz egy folytatás :B )
-Zero no Tsukaima:ebbe azért kezdtem bele, mert 3x13 résznél tartották már, reménykedtem abban, hogy lezárták, de persze ez is Cliffhanger és 3 éve még nincs hír 4. évadról...
-Fortune Arterial szintén cliffhanger és nem is valószínű folytatás, mivel visual novelt már feldolgozta
-Sora no Otoshimono is...de legalább már vetítik a movie-t ami megfelel nagyjából folytatásnak
-Dance in the Vampire Bund...drága Shaft, Arakawa 4 hónapon belül kapott 2. évadot, ez miért nem kap?:(
-Hellsing..na amit ezzel is művelnek, fél évente adtak ki 50 perces részt, újra viszont 1 év 7 hónapot kellett várni...mi a fene tart 6 hónapig egy 50 perces rész legyártásában? Jahogy 1 hónap alatt megvan egy rész, majd 5 hónap marketing...
-Rosario to Vampire 3. évad körül is csend és hullaszag...
-Kampfer-ról sincs még semmi, pedig 1. évad után 1 OVA-val már el is kezdték folytatni a történetet, de azóta semmi...
-Omamori Himari 2. évadról sincs semmi...
-stb, stb

Ennél már csak az a nagyobb szívás, ha 20+ részes sorozattal játsszák ezt el...
-Seto no Hanayome 2. évadért tele vannak sírva külföldi fórumok is, még sincs folytatva
-Hayate no Gotoku is 67 rész után még nincs folytatva (bár nem hivatalosan a készítő már bejelentette a 3. évadot és nyáron jön movie is)
-Inukami se lett lezárva 26 résszel+movie-val...na mind1, elolvastam utolsó mangát RAW-ban (ofc nincs lefordítva) így már tudom, hogy zárult a története ennek.
-Suzumiya Haruhi movie vissza terelte az útra az elvándorolt 2.évadot, most meg viszont jöhet a várás az új évadra...ha jön.
-Valkyria Chronicles is siker még sincs még folytatás...

Nagy öröm és bódottá volt amikor bejelentették az ősszel érkező új Shana évadot.

Csak az a kevés anime mentett meg eddig a depressziótól, amik olyan szép befejezést kaptak, mint a Clannad, Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai, Kanon, Occult Academy...meg a Madoka befejezés se volt "annyira" rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#5985) bandiras2


bandiras2
senior tag

Kijött Shinkai Makoto új műalkotása a [Children Who Chase Lost Voices from Deep Below] és még SENKI NEM VETTE ÉSZRE???
The film was released in Japan on May 7, 2011
Ennek azonnal neki kell esni emberek! Aki pedig még nem látta a mester korábbi munkáit, nagyongyorsan kezdjen el pótolni, mert a mesternek arany keze van, és minden egyes műve audiovizuális orgazmus!

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5986) Móci válasza bandiras2 (#5985) üzenetére


Móci
addikt

Az egy dolog, hogy japánban bemutatták a moziban, de amíg nem jön ki dvd-n, és bd-n, addig felénk nem igazán lehet megnézni...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5987) Máté94 válasza Darth_Revan (#5984) üzenetére


Máté94
addikt

SHAFT-től nem igazán kell várni érthető sorozatokat. Nem az egyszerű embereknek készülnek. Arakawa szerintem nagyon jó volt, nézz Nichijou-t és szerintem ki ugrasz az ablakon, de néha olyanokat üt...
K-On csak a holtestemen keresztül, egy elég volt belőle.
Zero-ból csak az elsőt láttam, és mivel Z-vel kezdődik, soká kerül sorra. :P
Fortune Arterial a sablonossága ellenére élveztem, az az OP minden hibát félre söpört.
Sora-ból még várom a magyar feliratot.
Dance in the Vampire Bund-ra már nem emlékszem... szerintem befejték, én nem hiányolok második évadot. :F
Kämpfer-nek kéne egy komoly második évad, az igaz.
Suzumiya... ha jönne új része akkor nézném, ha nem jönne se lennék idegbeteg. :)
AnoHana-ban az nem tetszett, hogy tudtam mi lesz a vége, így igazából nem hatott meg.
Occult Gakuin-ba viszont tetszett anno a cliffhanger, így kell ezt csinálni. :)
Madoka meg best, bár Homura rep-je az utolsó részben kicsit leapadt.

(#5988) bandiras2 válasza Móci (#5986) üzenetére


bandiras2
senior tag

Felirat legyen, az a lényeg. Max 2x nézem meg.
Cinema aztán bdRIP

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5989) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudtam, hogy a Kodomo no Jikan 3. (4., 5., 6, ...+1) évadját kihagyjátok. :P :))

Fruits Basket másodikkal mi van? Yosuga no Sora OVA-k (természetesen Sora-arc)? Esetleg Ichigo Mashimaro második évad? Chocotto Sister? Rizelmine? Zero no Tsukaima 4.?? Újabb Love Hina OVA-k? És hát igen; Rosario + Vampire 3., Dance in the Vampire Bund 2., Astarotte no Omocha! 2. ( :P )stb. stb.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5990) Synthwave válasza Synthwave (#5989) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Netán 1-2 fanservice-es Gosick special? :U:U

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5991) bandiras2


bandiras2
senior tag

[Ez BETEEEEEEEG!] Maasszívan rofl.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5992) Móci válasza bandiras2 (#5988) üzenetére


Móci
addikt

Megértelek, de mozis rip nem kerül ki Japánból... Szóval amíg nincs bd, addig cseszhetjük. Sajnos. Pedig én is szívesen megnézném...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5993) Psych0 válasza Darth_Revan (#5984) üzenetére


Psych0
őstag

Csak egy párat emelnék ki.
ZnT: egyrészt még mindig nem végeztek a kisregényekkel, így nem is várhatsz lezárásra, másrészt, ha menézed az értékeléseit, akor láthatod, hogy hogy ment az évadok színvonala egyre lejjeb, míg végül csak a kis mell és a bakaino maradt. Valószínű nem fogják befejezni, hacsak nem akkor, mikor már kint van az összes LN. (sajnos a BakaTsuki-nál még csak ott tart a fordítás, ahol az anime tart, de sajnos látszik, hogy az író sem nagyon tud mást csinálni, mint Saito-t ostorozni.)
Dance in the Vampire Bund: Annyira eltértek az eredetitől(manga), hogy felesleges is lenne folytatni ezen a néven.(amúgy a manga király)
Shana III.: :D Mint a ZnT, csak Contemporary Fantasy-ben, a sztorit még itt sem zárták le. (amúgy pár éve, mikor megnéztem az első évadot és nem találtam a LN-ről épkézláb fordítást, annyira pipa lettem, hogy akkor döntöttem el, hogy egyszer megtanulok japánul.(meg persze kell egy második nyelvvizsga is valamiből :) ))

Amiket ellenpéldának hoztál, azokat vagy animének írták, vagy befejezett művek adaptációi. Úgyhogy itt nem az a baj, hogy 12 részesek, hanem az, hogy vagy nem fér bele egy évadba, és a folytatás nyílván az első évad sikerétől függ, vagy nincs anyag ami alapján befejezzék. Ha mégis megteszik, akkor láthatjuk azt a xarságot, amit a Mahoromatic-kal csináltak.

Amúgy kifelejtetted a legnagyobb cliffhangerrel záródó adaptációt: Berserk. Ha nem olvastam volna előtte a mangát, akkor én magam lettem volna berserk.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5994) Psych0 válasza Psych0 (#5993) üzenetére


Psych0
őstag

Elolvastam az Usagi Drop mangát(52-ig), és nagyon tetszett. Mindenkinek ajánlom, mert nagyon aranyos, szívmelengető történet rengeteg poénnal. Ja és kizártnak tartom, hogy 12+1 részbe beletömjék az egészet, mikor az 1. epizód egy az egyben az első fejezet alapján készült.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5995) Máté94 válasza Psych0 (#5994) üzenetére


Máté94
addikt

11 részes lesz.

(#5996) Psych0 válasza Máté94 (#5995) üzenetére


Psych0
őstag

Méginkább

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5997) Archanon


Archanon
őstag

No, nemrégiben végeztem a Bleach összes eddigi részével [movie-k még hátravannak persze]. Komolyan, nem értem, hogy a 14. évadot végül "lezárták" [csak majdnem], minek még folytatni? Le lehetett volna zárni szépen rendesen teljesen totál. Ez a 316 rész, teli fillerekkel, szerintem már bőven elég volt, erre jön még egy filler évad, de közben manga is folytatódott, ergo, új történet, wtf? Jól van, oké, felőlem jöhet... De ez azért már durva, "rosszabb" így, mint vmi bazihosszú szappanopera.:DDD [Tudom, nem kötelező megnézni, de ha már van, kíváncsi vagyok rá :B ] Sebaj, heti 1 rész Bleach nem fog megártani, s legalább nem tömény, van pihenőidő is. Amúgy a 15. évad nem rossz, tetszik, ahogy az összes eddigi filler évad is, csak így most még jobb, hogy nem szakítja félbe a főszálat.

Húgom meg közben nézi a Naruto Shippuuden-t is [közben beteg fanatikus módon én is vele együtt nézem, immár másodjára... de ha egyszer jóóó :B ], szóval el vagyok látva alaposan néznivalóval. Habár, már csak ~50-55 rész van hátra, hogy beérjen engem. Meg így duplán megértek egy csomó dolgot, ami eddig kissé tisztázatlan volt számomra, vagy elfelejtettem. Szóval szuper.

Tehát, a 3 hosszú animéből, amikbe belekezdtem, végre elértem oda, hogy heti 1 résszel kelljen beérnem [szomorú, meg nem is... így nem tudja magát etetni, s nem tesz függővé egyik se]. Tehát örülök. Naruto, Fairy Tail, Bleach. Ezért is, nem fogok belekezdeni egy újabb végtelenbe, hiába mondják ismerőseim, hogy a One Piece nagyon jó. Elhiszem, de az még várhat... :DDD

Múltkor végeztem a Kaleido Star-ral, Chrno Crusade-del, s megtetszettek ezek a rövidebb történetek. Korábbi javaslathoz hűen valóban nem kezdek bele még egy hosszabb sorozatba, inkább felemésztek jó néhány 12-24/~50 részes darabot. Mivel szeretem a sci-fit, s a western környezetet, találtam is egy nekem valót: Cowboy Bebop. Jelenleg a 16. részt fogom nézni, eddig tetszik, bár komolyabb, összefüggő története eddig nem nagyon van. Talán még az alatt a maradék 10 rész alatt.

Mivel ez annyira nem eteti magát, belekezdtem több másikba is. Ez esetben húgom meg öcsém is velem tartottak, s ők valami kalandos, fantasys, varázslósra vágytak,de legyen vicces is. Találomra elkezdtem egyet. Guin Saga. Talán ismerős lehet nektek... Mindenesetre eddig sikerült 5 részt megnéznünk tegnap óta, s bevallom, egy kicsit csalódnunk kellett: eddig nem nagyon nevettünk rajta. Igazából nem is arra van kiélezve... viszont kaptunk egy egész komoly történetet, egy nagyszerű világból. Eddig nagyon jó, s külön pirospontot érdemel a grafika. Eddig ilyen szép környezetet nem láttam animében. :o Mintha végig photoshopos art-okat néznék. Nagyon szép.

Viszont néhány rész után kissé hiányzott a nevetés... éppen ezért, [oWn]f4te korábbi ajánlásaiból válogattam kicsit, s végül a kiszemelt áldozat a To Love-Ru című anime lett. Háttőőő, izéé, khmm.. Talán kicsit túl sok benne az ecchi, nekem ez már nagyon perverz. Aztán mellettem a tesóim is nézték, bár nem nagyon zavartatták magukat. Durva dolgok azért nem történnek benne. Viszont... ez... ez... te jó ég. Értem, hogy "nevetősnek" lett titulálva, de ez... áááh... enyire még semmin nem szakadtam meg. Majdnem minden 20. másodpercben a hasunkat fogtuk a röhögéstől. Nagyon üt! :C 13. résznél tartunk... ez bizony eteti magát.

Mivel ezekkel is végezni fogunk egy idő után... mint a témában tapasztaltabb emberekhez, volna egy kérdésem: tudnátok e olyanokat ajánlani, amiken a To Love Ru-hoz hasonlóan sokat lehet röhögni, de azért kevesebb erotikát tartalmaznak, és nem bazihosszúak? Nem mintha engem zavarnának ezek, de mellettem egy 11 és 14 éves is zavartalanul tudja nézni. De azért ne legyen Digimon szinten...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#5998) Darth_Revan válasza Archanon (#5997) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azért a 316-os résszel nem lett volna a legjobb lezárni, mivel sok kérdésre nem kaptunk volna választ...pl:
SPOILER
Mi lett Neliel-el? Mi lesz Ichigoval, most hogy bármelyik pillanatban elvesztheti az erejét? Vizard mihez kezd miután már bosszút álltak? stb.

(#5999) Archanon válasza Darth_Revan (#5998) üzenetére


Archanon
őstag

Való igaz, ezeket is könnyen bele lehetett volna tenni a lezárásba, max néhány résszel hosszabb lett volna... De belelestem a mangába, s úgy tűnik nem csak ezek a kérdések maradtak, hanem feltevődik még 200, egy egészen új történetet hozva. Nem mintha baj lenne... de így sose lesz vége. :P

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#6000) Darth_Revan válasza Archanon (#5999) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És abban mi a baj? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.