Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52001) coco2


coco2
őstag

MyAnimeList is currently under emergency maintenance.
Our team is working to investigate and repair a vulnerability that was discovered today at about 6AM PDT. At this time, we are unsure of how long the maintenance will take. We will update you once we know more.
We apologize for any inconvenience this temporary situation has caused.

Miféle sérülés tudhat keletkezni a MAL-on?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52002) SQX_Barto válasza coco2 (#52001) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Lehet valaki merges lett rajuk/unatkozik/menozik akarmi es vagy feltorte az oldalt vagy elkezdte Dosolni.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#52003) etomcat válasza SQX_Barto (#52002) üzenetére


etomcat
csendes tag

Meg lettek hackelve, de nagyon:

https://www.animesenpai.net/the-largest-anime-database-myanimelast-reportedly-hacked/

(#52004) coco2 válasza etomcat (#52003) üzenetére


coco2
őstag

Az ilyesmi tipikusan belső munka. Van valami hírek arról, hogy valami cég / merketig óriás / akárki egyéb se**fej felvásárolná a MAL site-ot propaganda csatornává alakítani, és kezdésnek kirúgott pár fejlesztőt, akik nem tetszettek a tisztelt inkvizíciós bizottságnak? Mert a szitu arra hasonlít.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52005) sztanozs válasza coco2 (#52004) üzenetére


sztanozs
veterán

Nincs ebben semmi belso kozremukodo, csak valami szutyok sebezheto webkomponens, amit kiturt egy ugyes kezu weeb hackerpalanta...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#52006) F34R válasza etomcat (#52003) üzenetére


F34R
nagyúr

az fasza, mert mar vagy ket eve nem csinaltam backupot a databaserol anidb-re...
remelem nem kell ujra csinalni semmit.

(#52007) callmeakos válasza etomcat (#52003) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azosztigen.

All→M8

(#52008) coco2 válasza sztanozs (#52005) üzenetére


coco2
őstag

Ha csak arról lenne szó, hogy frissítés után valami komponens sebezhetőséget kapott, azt egy rendszergazda egyetlen óra alatt visszaállítja. De persze ne nekem legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52009) consono válasza coco2 (#52008) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem nem az a probléma, hogy nem tudják visszaállítani, hanem hogy nem tudják milyen módosításokat végeztek a rendszeren. Vagy a hackerek töröltek mindent is... HA nincs rendes backup, akkor lehet nagy baj is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52010) Farkassacred válasza coco2 (#52001) üzenetére


Farkassacred
őstag

AnimeAddicts rules!! ;]

86 Eighty-Six: Amennyire imádtam az első évadot belőle, sose gondoltam volna, hogy a folytatás ekkora egy semmi lesz. Baromi unalmas lett szegényke.

(#52011) coco2 válasza Farkassacred (#52010) üzenetére


coco2
őstag

Mostanra én már manga addict lettem mert a normális animék mind elfogytak :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52012) F34R válasza coco2 (#52011) üzenetére


F34R
nagyúr

Az a par ezer ilyen gyorsan elfogyott? :DDD

(#52013) KISDUCK válasza coco2 (#52011) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az animeaddicts az a MAL kicsit savanykás magyar megfelelője. :)
Írjuk még le párszor az animeaddictsot hátha triggeli Synthwavet. ;]

(#52014) coco2 válasza F34R (#52012) üzenetére


coco2
őstag

Dehogy. Csak én eleve lehúzom a listáról a reklám-fel-hype-olt vacakokat, meg a középszert, és úgy biza nem sok marad.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52015) coco2 válasza KISDUCK (#52013) üzenetére


coco2
őstag

Néztem azt az oldalt, de akkor már inkább az anidb

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52016) Farkassacred válasza coco2 (#52014) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hinamatsuri, Dennou Coil, Silver Spoon, Yahari Ore no Seishun Lovecome wa Machigatte Iru, ReLIFE, Kokkoku, Wotaku ni Koi wa Muzukashii, Steins;Gate, Asobi Asobase , High Score Girl, Chio-chan no Tsuugakuro, Grand Blue, Kaze ga Tsuyoku Fuite Iru , Irozuku Sekai no Ashita kara, Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume o Minai, Dororo, Araburu Kisetsu no Otome-domo yo, Rainbow. Hirtelen ennyi jutott eszembe az elmúlt pár év legkedveltebb animéim közül (plusz egy két ritka jó cím is felkerült régebbről). Ezeket mind láttad már?
Akció anime az sajnos már kevesebb van ami kiemelkedő. Valszeg ez azért van, mert a japánok inkább befelé nyílnak meg, zárkózottak sokszor, magányosak stb. De ezekben a mély, melankolikus, slice of life drámákban cserébe ők a legjobbak a világon.

(#52017) coco2 válasza Farkassacred (#52016) üzenetére


coco2
őstag

Hát ugye, hogy ki hova rakja az "elég jó" limitet, az leginkább annak függvénye, ki mennyire unatkozik, vagy ki mennyire talál helyettesítő szórakozásokat. Meg persze vannak műfaji kedvencek / nem szeretem animék. Ami ékszer darabja a saját műfajának, az mind jó, de abból csak alig 1-2 van a sok ezer között is.

Ami a konkrét listádat illeti, majd végig kotrom MAL-on hamarosan. Így hirtelen van közöttük, amit láttam, és végignéztem, van, amit élből félredobtam, vagy 2-3 rész után dobtam félre, és van, amit én végignéztem, de a listádon nincsen ott.

Akció vagy bármi, én a minőséget szeretem. Például az erőszak minőségi dráma nélkül elég vacak. És hogy éppen a japánok lennének a legjobbak a világon, azt nem tudom, hogyan érted. Nekem nem tűnt fel.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52018) Farkassacred válasza coco2 (#52017) üzenetére


Farkassacred
őstag

Mik azok amikbe még nem kezdtél bele a fentiek közül?

(#52019) Michell válasza Farkassacred (#52016) üzenetére


Michell
tag

Nem mindenki szereti  a SOL animék hangulatfestését, nüanszokból építkező megközelítését - egyesek szerint erősség, mások szerint gyengeség.
Ha már SOL, avagy életkép, bár nem anime és inkább japán dráma, nemrég rászántam 3 órát a "Vezess helyettem" című filmre. Nekem megérte bár egy tőlem minden értelemben távoli világban játszódott. 
Spoiler, vagy fél órán át azt mutatták, ahogy szinte némán autóznak. 

(#52020) Farkassacred válasza Michell (#52019) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az a film nekem valahogy nem adta.. díjak ide vagy oda.
Mi a kedvenc műfajod az animéknél egyébként, hátha vannak még listán jó sorozatok.

(#52021) coco2 válasza Farkassacred (#52018) üzenetére


coco2
őstag

Kicsit tisztább formában a listád:

Nem találkoztam vele / nem kezdtem bele:

Hinamatsuri - Hinamatsuri (2018, 1 évad)
Dennou Coil - Den-noh Coil (2007, 1 evad)
Gin no Saji - Silver Spoon (2013-2014, 2 évad)
ReLIFE - ReLIFE (2016-2018, 1 évad + OVA)
Kokkoku - Kokkoku (2018, 1 évad)
Wotaku ni Koi wa Muzukashii - Wotakoi: Love is Hard for Otaku (2018-2021, 1 évad + OVA)
Steins;Gate - Steins;Gate (2011-2013, 1 évad + OVA + movie)
Asobi Asobase - Asobi Asobase - workshop of fun - (2018, 1 évad + OVA)
High Score Girl - Hi Score Girl (2018-2019, 2 évad + OVA)
Chio-chan no Tsuugakuro - Chio's School Road (2018, 1 évad)
Grand Blue - Grand Blue Dreaming (2018, 1 évad)
Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru - Run with the Wind (2019, 1 évad)
Irozuku Sekai no Ashita kara - Iroduku: The World in Colors (2018, 1 évad)
Dororo - Dororo (2019, 1 évad)
Araburu Kisetsu no Otome-domo yo. - O Maidens in Your Savage Season (2019, 1 évad)
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin - Rainbow (2010, 1 évad)

Belenéztem az elejébe, és valamiért nem néztem tovább:

Yahari Ore no Seishun Lovecome wa Machigatte Iru - My Teen Romantic Comedy SNAFU (2013-2020 3 evad)

Végignéztem, és várom a folytatást:

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai - Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (2018-2019, 1 évad + movie)

Amikbe bele sem kezdtem, azokat a dátum alapján nem mondanám éppen frissnek, és első ránézésre kb középszer mindegyik. Azokra nem válogattam linkeket sem, mert lusta vagyok rá. Ha tudsz közülük választani csak egyet, amire azt mondod, az a legjobb, és ha az nem tetszik, a többibe már bele se kezdjek, nosza, melyik az az egy?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52022) Michell válasza Farkassacred (#52020) üzenetére


Michell
tag

Nekem egyértelműen a Sol. De nagyon hangulatfüggő, hogy épp milyen "sebesség" a kedvemrevaló. Bár a fantasytól, romkomig sok - lehetőleg lightosabb - animét nézek, illetve szeretem az érvek és ellenérvek köré épülő történeteket is. Talán csak a horror és a sport az amit el szoktam kerülni.
Az viszont tény, hogy az elmúlt 5 évben - eleve szűrten - végignézett sorozatokból talán ha 60-80 ami valamennyire említésre méltó, szvsz.
A fentebb általad felsoroltak 80 százalékát láttam, de párnak. pld. a Chio-chan, Irozuku Sekai úgy kellett utánakeresnem, annyira nem maradt meg.

(#52023) Farkassacred válasza coco2 (#52021) üzenetére


Farkassacred
őstag

Egyet nem merek mondani, inkább bedobok négyet műfajonként.
Romantikus all time favorit a Yahari Ore no Seishun Lovecome wa Machigatte Iru, ez még a Toradorát is felülmúlja szerintem, pedig az sem piskóta ám.
Slice of life örök kedvenc számomra Hinamatsuri, tehát ha ebben a műfajban keresgélsz, benne nem fogsz csalódni az tuti (kis misztikum is jelen van).
Steins;Gate a legjobb sci-fi anime valaha, tehát ezzel se lőnél mellé.
És ha dráma, akkor bizony Rainbow. Az animések alapműként tartják számon, amolyan kötelező darab.
Ha most kéne megnéznem őket, nem tudnék dönteni melyikkel kezdjem..
A listán lévők közül egyébként egyik se középszer, sőt kincsek is vannak ám köztük. :K

Michell:
Mindenevő vagyok, de nekem is a slice of life a kedvencem, abból meg most jó sok van szerencsére. :B
5 évre visszamenőleg 60-80 anime nekem tuti nem maradt meg.. :DDD Nagy a szigor.
Egyébként nálad mik maradtak ki a listán lévők közül?

[ Szerkesztve ]

(#52024) Michell válasza Farkassacred (#52023) üzenetére


Michell
tag

Mivel én csak 5 éve - vénségemre - animézek kikapcsolódásként, ezért a 60-80 háromnegyede régebbi ( 2000-2017-) közti darab, az all_time ajánló listákról.
Ami nekem kimaradt az a Rainbow és a Run with the Wind, mivel én a sport mellett a keményebb drámákat is kerülöm. Többnyire.
Ez utóbbi miatt az Oshi no Ko-t sem kezdtem el, manga spoilerekbe beleolvasva.

(#52025) F34R válasza coco2 (#52014) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor is marad tobszaz :DDD 10 eves tavlatbol is vannak eleg jok, regebbiekbol is sok jo van.

(#52026) coco2 válasza F34R (#52025) üzenetére


coco2
őstag

Az elmúlt 10 év távlatából szerintem összesen 100 olyan sorozat van, amitől jobb érzésű nyugati gyomor fel nem fordul. Az még nem jelenti, hogy azok tényleg jók. A több100 szerintem simán túlzás. Vagy csak én vagyok nagyon sznob, nem tudom.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52027) Sordoran válasza coco2 (#52026) üzenetére


Sordoran
addikt

Amennyiben nyitott vagy rá, megállapodhatunk benne hogy te vagy a sznob. ;]
Fura amúgy tőled olvasni ezt a sok kritikát, mikor annyira lelkesedtél a Onimai-ért. Ha valami, akkor az azért elég erős japán anime volt, és nyugati szemmel nézve perverz dolog élvezni. :P

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#52028) Komplikato válasza Farkassacred (#52016) üzenetére


Komplikato
veterán

Dennou Coil anno érdekes volt, mint jövőbe vetített technológiai függést bemutató mű. Fent van Netflix-en is, de nem tudom milyen forrásból szedték elő, mert olyan ronda mosott blokkos a felvétel, hogy az első generációs "virágbolti" 240p-s anime videók is besírnának tőle.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#52029) F34R válasza Komplikato (#52028) üzenetére


F34R
nagyúr

En anno a Bakabt-rol kolcsonoztem, azzal nem volt gond. MTBB az nemjo ?
Egyebkent aranyos kis sorozat volt.

(#52030) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jigokuraku

7 rész ment le eddig, mondanám hogy érdekes, mert az is, de közben meg látom hogy össz-vissz 13 rész lesz. Szóval ezt sem látjuk végig valszeg még jó ideig. Viszont a mangája ha jól látom már rég véget ért, szóval lehet inkább elkezdem olvasni.

Live-Die-Respawn

(#52031) Komplikato válasza F34R (#52029) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerintem valahová elraktam H265 verziót, mert kis helyen elfér, csak manapság jó lenne legálisan minél több helyen animét nézni. De ha ilyen hülyén oldják meg, akkor ez van. :W

De ha már Netflix, meg anime legyen egy kis ON is, nem tudni mikor jön ki a Dorohedoro S2? Rémlett régről egy dátum, de most rákeresve semmit sem leltem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#52032) coco2 válasza Sordoran (#52027) üzenetére


coco2
őstag

Hát akkor én vagyok a sznob.

Az onimai-ba szerintem jó sok részletes munkát raktak bele, és hozzáértően. A rendezése jót alkotott a műfajhoz képest. Egyben volt. És nálam az megüti a limitet. Perverz? "Alkotói szabadság" :D

Más egyéb ajánlások itt az én mércém szerint sehol sincsenek attól. Például a kaguya-ból 2 résznél többet akkor se bírtam, ha 5x futottam neki. Máig nem vágom, miért vagytok oda érte? Az oshi dettó. Szóval megtanultam fentartásokkal kezelni, amire azt mondjátok, "jó". Némelyik nekem is az. De bizony nem mindegyik.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52033) Farkassacred válasza coco2 (#52032) üzenetére


Farkassacred
őstag

Lolita.. A tipikus japán alapbetegség. :C

(#52034) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Demon Slayer ... :W
Kellemes anyak napjat... ;]

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#52035) coco2 válasza Farkassacred (#52033) üzenetére


coco2
őstag

Az eredetileg mintha amerikai lenne.. ?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52036) oriic válasza SQX_Barto (#52034) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Basszus tényleg. Így máris új értelmet nyer anyuci akciója, a tegnapi részben :DDD ;]

Live-Die-Respawn

(#52037) Farkassacred válasza coco2 (#52035) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nope, ez a pedo jellegű, furcsa gyerek mánia az bezony japós találmány.. rejtélyes teremtmények annyi szent.

[ Szerkesztve ]

(#52038) emiki6 válasza coco2 (#52035) üzenetére


emiki6
veterán

Orosz csávó írta a Lolitát, de a könyv nem egy pedo fantasy vagy mi és a köztudatban az értelmezése nagyon félrement a könyvborítók miatt...

How the Publishing Industry Failed "Lolita" (as told by terrible book covers)

A loli szó persze a lolitából jön, de ahogy olvastam nincs a szónak pedo konnotációja a japán kultúrában, csak a lolicon-nak (és shotacon-nak), ami a pedók megnevezésére szolgál.

Farkassacred: Pedok mindenhol vannak, ez a japánoknál mitől más? Vagy hogy érted?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#52039) Farkassacred válasza emiki6 (#52038) üzenetére


Farkassacred
őstag

Sok sok kislányos lolicon anime van, ami nyugati szemmel nézve eléggé beteges. Egy ideje már én is benne vagyok az animék világában és tapasztalatból mondom, hogy túl sok bennük a cuki kislány..

(#52040) coco2 válasza Farkassacred (#52039) üzenetére


coco2
őstag

Az esztétika része pusztán kereslet / kínálat. Az animék fantáziavilág. Illúzió. Akár brutalitás, akár kegyetlenkedés, akár esztétika.

Amúgy ha már nagyon az igazság részleteit keresed, talán akad egy, amin elgondolkodhatsz. A világ mindig a pedokra mutogat, pedig szadistákkal és kéjgyilkosokkal sokkal jobban van tele a világ. De valamiért a pedokra mutogatás hatékonyan tudja eltakarni a szadistákat mindig mindenütt. Talán mert megkéjgyilkolni a fiatal lányokat már annyira durva, hogy azt az elménk alapból elutasítja. És akkor az már majdnem olyan érzés, mintha nem is lenne valóság. Megdugni őket? Az még okés. Persze mást hazudunk, de hát a tudományos pszichológia eszközei attól még megmutatják a kíméletlen igazságot, amikor nem konkrétumra vizsgálunk, hanem összehasonlítunk, vagyis nem azt kérdezzük, okés-e valami, hanem hogy melyik okésabb. És akkor íme a vicc. Szerinted megkéjgyilkolni a fiatal lányokat talán jobb, mint megdugni őket? Mert a pedokra mutogatással te arra szavazol. Csakhogy valami önkritikát is tanulj. Jól jöhet az még :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52041) callmeakos válasza SQX_Barto (#52034) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Csodás időzítés :DDD

All→M8

(#52042) Michell válasza oriic (#52030) üzenetére


Michell
tag

Kár, ha nem lesz befejezve, vagy szokásosan elkapkodják. Ugyan nagyon nem az általam kedvelt lightosabb műfajokhoz tartozik, de ennek ellenére szerintem a szezon egyik legjobbja.Már legalább 2-3 olyan jelenete volt, amelyet megjegyeztem ...

(#52043) F34R válasza oriic (#52030) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem egy fasza sorozat, en is elkeztem nezni a mangat ebbe az evadba sajnos ennyi fer bele jelenleg. 2-3 Arc-ot fellehet meg dolgozni siman, mar ha egyaltalan nem kap kaszat.

(#52044) Daffchy válasza F34R (#52043) üzenetére


Daffchy
őstag

De miből gondoljátok nem lesz befejezve?
Ne kaszálják már el... nekem bejön! :))

(#52045) oriic válasza Daffchy (#52044) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

13 részes a szezon, a maradék sztori arc ebbe nem fog beleférni sehogy sem. Max egy pár év múlva új évad, de ki akar addig várni? :D

Live-Die-Respawn

(#52046) F34R válasza Daffchy (#52044) üzenetére


F34R
nagyúr

Ott van a The God of Highschool, azt sem fogjak folytatni... hiaba van mangaba folytatasa nem hozott annyit emennyit vartak tole (pedig szerintem nem volt rossz.)
meg lehetne meg sorolni animeket amiket csak ugy hagytak meghallni.

(#52047) KISDUCK válasza F34R (#52046) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem is baj hogy nem folytatják. #49820.

(#52048) coco2 válasza F34R (#52046) üzenetére


coco2
őstag

A legtöbb mai anime kajak veszteségre születik csak azért, mert valaki erőltette. Nem feltétlen a dolgok hasznossága az egyetlen, ami egy mangát / webnovel-t életre kelt anime formájában. Sőt, alkalmasint én azon gondolkodom, hogy a haszon mennyit számít még egyáltalán?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#52049) Farkassacred válasza oriic (#52030) üzenetére


Farkassacred
őstag

A nagyobb költségvetésű animék javarészt mindig 12-13 résszel indulnak szerintem.
Kivételt képez a Jujutsu, a Vinland és a Dororo. Gondolom ezeknél látták, hogy tuti siker lesz. Egyébként, ha nem is folytatják, én örülök annak a pár résznek is mivel marha jó kis sorozat. Jobb mintha soha nem készült volna belőlük anime. :B

Komplikato:
Ritka kincs az a Dennou Coil. Hasonló érdekes animék még az Ergo, Lain, Paranoia Agent. Ezek a mindfuck animék a zsánerem. Bár a Dennou nem annyira mindfuck, inkább csak eszméletlen egyedi.

[ Szerkesztve ]

(#52050) F34R válasza coco2 (#52048) üzenetére


F34R
nagyúr

hype-train animeknel nagyon sokat szamit a haszon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.