Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) vzsryl válasza bozont (#4400) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Kurokami-ba tuti belenézek, olyan Shana-s tűnik és az tetszett. :)
A Toki wo Kakeru Shoujo tényleg nagyon jó, a története is és a hangulata is.
A Shigofumi-ban valami jellemfejlődés vagy szerelmi szál megtalálható?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4402) phanzetomox válasza vzsryl (#4397) üzenetére


phanzetomox
őstag

ok :R

Toki wo Kakeru Shoujo angol szinkronnal le lehet valahonnan töltenni? én csak japánul találtam meg :((( bár haveromnál láttam angolul, de vele már nem tartom a kapcsolatot

[ Szerkesztve ]

(#4403) vzsryl válasza phanzetomox (#4402) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sztem nincs hozzá angol szinkron. FTP-n 4-ből 4-en nincs, isohunt-on ugyanezek vannak, vagy 0 seedesek, amiken szvsz. szintén nincs. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4404) bozont válasza vzsryl (#4401) üzenetére


bozont
veterán

A Shigofumi-ban van minden: jellemfejlődés, dráma, szerelmi szál is és nem is hosszú (sajnos :) ), csak 12 rész +1 ova
De jó is hogy kicsit átbújtam a választékot, rengeteg olyan anime-t találtam amit már régen meg akartam nézni, de elfejtettem. Ilyen pl a Nana, erre nagyon kíváncsi vagyok és nemrég néztem a meg a Paradise Kiss-t és az is nagyon tetszett.

phanzetomox
Angol szinkronosról még nem hallottam (bár én kerülöm is az ilyet, csak eredeti japán hang magyar/angol felirattal :K ), de ez elég jó minőségű és asszem van hozzávaló magyar felirat is.

[ Szerkesztve ]

(#4405) vzsryl válasza bozont (#4404) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kössz, akkor a Shigofumi megy is a "megnézném"-be. :)
Jaj, a Nana-t elfelejtettem említeni. Amúgy azt várom, hogy végig kijöjjön hozzá a magyar felirat. Igaz, hogy már magyar hanggal is el lehet érni, de az még az angolnál is borzasztóbb.
A Paradise Kiss-t úgy fél évvel ezelőtt néztem meg. Asszem 1 nap, de max. 2 alatt kivégeztem. Nekem is nagyon tetszett és úgy tudom ugyanazok a készítői a Nana-nak is. :)

Én a The Girl Who Leapt Through Time-ból ezt néztem meg: [link] (22"-os monitoron, és teljesen jó volt. Sztem animeknél nem fontos, hogy HD legyen, de persze ez saját vélemény.)
De gondolom phanzetomox már ismeri ezt a verzsönt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4406) unclefucka


unclefucka
senior tag

Böngészgettem a neten és ->ezt<- találtam, nagyon jól összevágott AMV.
Én fetrengtem a röhögéstől. :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4407) cor válasza bozont (#4400) üzenetére


cor
őstag

ez a Shigofumi megtetszett, remélem ha megnéztem is ezt mondom majd :K :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4408) phanzetomox válasza bozont (#4404) üzenetére


phanzetomox
őstag

bozont:köszi :R
vzsryl: milyen közelről nézed a monitort? nekem is 22'-s van de ha elötte ülök akkor nagyon gyenge :( fotelemből (kb 2méterre a moncsitól) már egész jó, de közel se olyan mint ha tévében nézném :( (és nem hiszem hogy a monitorral van a gond mert a sima filmeket nagyon szépen jeleníti meg ,csak az rmv. fájlokkal béna :((( ) tehát nemtom mi lehet a gond :U valami ötletetek van?

(#4409) Herczi válasza phanzetomox (#4408) üzenetére


Herczi
senior tag

Én egy szűk méterről nézem a BenQ G2220HDA monitorom, és sztem szép képe van. Milyen mkv-t nézel amúgy? Mert ha valami übergagyi 420x378-as felbontás, vagy valami hasonló, nem csoda, hogy gatyán néz ki. Nézzel meg egy 720p-s verziót egy animéből meg egy sima SD verziót. Aztán ha mindkető szar, ott valami gond van.

(#4410) vzsryl válasza phanzetomox (#4408) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát úgy 1,5-2 méterről szoktam nézni őket. De volt már rá péda, hogy fülessel fél méterről, de úgy is tűrhető volt a képe. Amúgy azért nem számít annyira az animeknél a minőség, mert rajzolva van és ha egy figura körvonala kicsit homályosabb, az nem olyan zavaró, mint egy filmben ha homályos a cucc. Reméelem érthetően fejeztem ki magam. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4411) bozont válasza vzsryl (#4410) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem igenis számít a kép minősége, nekem mondjuk 24"-os monitorom van, de én úgy vagyok vele hogy ha lehet minimum 720p verziót próbálok beszerezni. Bár igazából nem is a felbontás számít, inkább a tömörítés minősége, hogy milyen bitrátát használnak. Persze egész jól néznek ki a gyengébb minőségű videók is (meg is lepődtem a CRT után, szebb mint azon volt), de azért egy jobb minőségű videó nagyobb élményt tud nyújtani. Persze ezt animéje válogatja, ahol amúgy is gyengébb az animáció ott nem annyira észrevehető, de pl a "5 cm/s" c. animét szerintem bűn gyenge minőségben megnézni. Sokszor talán felesleges a fullhd, de mint mondtam egy 720p verzió már nagyon szépen tud kinézni. Szerintem hasonlíts össze párat, aztán meglátod. :K

phanzetomox
Ha lehet mindig x264 vagy h264 kódolású verziót tölts le (többnyire mkv konténerben), azok jó minőségűek általában. Ezek az rmv videók nem valami jók, legalább is amiket én láttam nagyon gyenge minőségűek voltak, azokat kerülöm.

[ Szerkesztve ]

(#4412) vzsryl válasza bozont (#4411) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Összehasonlítottam én mindenhogy, filmekkel, millió verzióval és így jutottam erre a következtetésre. Szvsz. filmekből: min. jó minőségű avi, de inkább 720p, akcióból már inkább 1080p, animekből: min. rosszabb minőségű avi, de inkább jobb féle, jó grafikásból meg 720p-nél jobb nem kell. 720p-ben persze, hogy jobb minden anime, de sztem. nem túl számottevő, mivel rajzolva van és ezred annyi részlet sincs benne, mint egy filmben, mivel a film az mégis csak a valóságról készült felvétel és nem "papírról". :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4413) Herczi válasza bozont (#4411) üzenetére


Herczi
senior tag

Egyetértek veled, ha lehet 720p-t mindenből.

(#4414) Noddy


Noddy
senior tag

Megnéztem a Koihime Musou-t. Ugyan azokon a neveken szerepelnek a főszereplők mint az Ikkitousen-ben, gondolom hasonló legendára építenek, de elég gyengére sikeredett a sorozat. A történet nulla, a grafika jó.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4415) vergilx


vergilx
őstag

Gyerekek,Bleach Anime ba meddig húzzák még az Ichi vs Ulquiorra harcot??Manga szerint most kellett volna lennie.

(#4416) vzsryl válasza Noddy (#4414) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát én is megnéztem belőle úgy 2-3 részt és tényleg nagyon gyenge. De az Ikkitousen milyen? Van valami értelme az egésznek vagy csak ecchi-s bolondság? Képek alapján nem tudtam eldönteni, az ismertetője nagyon rövid, a hsz-ekből meg végképp nem lehet eldönteni.
Az ecchi-s dolog nem zavar addig, amíg van is valami értelme magának az animenek. Pl Elfen Lied-ba is voltak fanservice elemek, de nekem egyáltalán nem zavart be az összképbe.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4417) bozont válasza vzsryl (#4416) üzenetére


bozont
veterán

Valamivel több történeti elem van benne mint a Koihime Musou-ban, de itt is az ecchi-n van a hangsúly. Na meg jókat bunyóznak benne. Még a harmadik évad nekem is hátra van.

(#4418) Noddy válasza vzsryl (#4416) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem rossz az Ikkitousen, de van benne néhány unalmas rész, sok fanservice, de a sztori nagyon nyakatekert volt számomra a sok klán név és a szereplők bonyolult neve miatt. Nem nagyon tudtam, hogy ki kivel van, ki kivel szüri össze a levet, de a harci jelenetek nagyon jók voltak. Szerintem egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4419) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Kösz srácok, le is töltöttem pár részt. :)

Szerk.: Még 1 kérdés: Kanu Uchou szerepel az 1. évadban is? :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4420) Noddy válasza vzsryl (#4419) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerepel, de a Dragon Destiny-ben szinte főszereplő, míg az első évadban inkább Hakufu van a közép pontban.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4421) phanzetomox


phanzetomox
őstag

mindenkinek köszönöm a segítséget :R

(#4422) vzsryl válasza Noddy (#4420) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi! :R
Akkor a Dragon Destiny utolsó 3 részét lehet megnézem angol felirattal, úgy sincs olyan komoly mondanivalója az animenek, hogy lemaradjak valami fontosról. Ha nem így van, akkor javíts ki. (A lényeget megértem angolul is...) :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4423) Ghostface válasza vergilx (#4415) üzenetére


Ghostface
senior tag

Az Ichigo - Ulquiorra harc már az animeben is elkezdődött és abban a pillantban át is váltottak a Karakura városban lévő harcra. Most szerintem ez lesz még egy darabig a középpontban, aztán folytatják majd Ichigoékkal. Az hogy a manga hol tart lényegtelen, mert az anime mindig le lesz mögötte maradva. Ha pedig véletlenül utoléri akkor jönnek a "jobbnál-jobb" fillerek. :)

PSN: Nifty_Ghostface

(#4424) phanzetomox


phanzetomox
őstag

hát én a minap (pénteken) belenéztem az animaxen a Nanába ,de sztem nagyon gyenge :( de az egészben a legrosszabb sztem ,hogy olyan furák a karakter rajzok :(

[ Szerkesztve ]

(#4425) bozont válasza phanzetomox (#4424) üzenetére


bozont
veterán

Azt meg lehet szokni 1-2 rész után, de ami a lényeg az elejétől érdemes elkezdeni nézni és szigorúan eredeti japán szinkronnal, a magyar szerintem borzalmas. :(

(#4426) vzsryl válasza phanzetomox (#4424) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát a josei kategória nem minden férfineműnek tetszik, hisz ez a 18-30 év körüli nőknek van kitalálva. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4427) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok!

Valaki nem tud nekem ajánlani olyan animéket ami kicsit komolyabb témákról szól és az egész hangvétele komorabb? Teszem azt lehet filozófikus, de a halál és más-más motívumok is megjelenhetnek benne. Fontos lenne még, hogy magyar feliratot lehessen hozzá szerezni!

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Nicsak vzsryl kolléga itt is megjelenik, nem csak a HW topikokban!! Öröm bódottá! :DD

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#4428) Sir Pocok válasza mexicanraven (#4427) üzenetére


Sir Pocok
őstag

[Angels Egg] ennél aligha akad elvontabb anime...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#4429) mexicanraven válasza Sir Pocok (#4428) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Köszönöm a segítségedet!! :R :R
(aki tud még az ne tartsa magában!! :D )

Egyébként az általad linkelt oldalra nem tudok regisztrálni! :F Nem küldte el a megerősítő emailt, már vagy 2 órája! (még azelőtt is próbálkoztam vele, mikor még nem ajánlottál) Nem baj megpróbálom torrenten felkajtatni, legalább már van címem, hogy mi után kutassak!! :) Még egyszer köszi! :K

[mod]: lehet én voltam a hibás, c2-re,hotmail-re nem küldte el a mailt, citro-ra egyből! :DD

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#4430) Noddy válasza mexicanraven (#4429) üzenetére


Noddy
senior tag

Haibane Renmei
Paprika
Shinigami no Ballad

Bár lehet, hogy nem sikerült eltalálnom azt amire gondoltál.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4431) mexicanraven válasza Noddy (#4430) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

:R :R :R :R

when the sun shines, we'll shine together

(#4432) Ghostface válasza mexicanraven (#4429) üzenetére


Ghostface
senior tag

Mnemosyne

PSN: Nifty_Ghostface

(#4433) vzsryl válasza mexicanraven (#4427) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Hát az anime még egy nagy hobbim a hardverek mellett. :)

Amúgy: Ergo Proxy

Ja, és az AA-s megerősítő általában spam-ba jön, nem a sima levelek közé. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4434) phanzetomox válasza vzsryl (#4426) üzenetére


phanzetomox
őstag

a fene tudja :) van amelyik tetszik van amelyik nem :)

(#4435) bozont válasza phanzetomox (#4434) üzenetére


bozont
veterán

De olvass vissza kicsit, nemrég ajánlgattunk rengeteg animét, mindenféle stílusból. Hátha azok között is találsz számodra megfelelő darabot.

(#4436) Gergello


Gergello
addikt

Serial Experiments Laint nézem most. Furcsa.

(#4437) phanzetomox válasza bozont (#4435) üzenetére


phanzetomox
őstag

ja tudom :B

(#4438) _ak_ válasza Gergello (#4436) üzenetére


_ak_
addikt

Nálam No.1 :D
Miután végignézted a linkelt oldalon kaphatsz pár választ is: [link]

Let's begin, de gozaimasu!

(#4439) Noddy


Noddy
senior tag

Megnéztem a K-ON-t . Ahhoz képest, hogy zenés anime eléggé kispórolták belőle a zenét és a sztorit, egyébként nagyon aranyos. Egyszer meglehet nézni.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4440) vzsryl válasza Noddy (#4439) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Csipetnyi shoujo ai előfordul benne? Mert rengeteg képből az jött le.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4441) Gergello válasza _ak_ (#4438) üzenetére


Gergello
addikt

Elég érdekes. A végén nem értettem, hogy miféle valóságot mutatott, mert megjelentek olyan emberek is akik már meghaltak. Hogy az emlékekkel mi lett, azt értem.

(#4442) copin válasza vzsryl (#4440) üzenetére


copin
őstag

Nincs benne ilyesmi.

(#4443) Noddy válasza vzsryl (#4440) üzenetére


Noddy
senior tag

Csak az a tipikus középiskolás lány-lány barátság, amit mi fiúk soha nem értünk meg. Tehát tapizzák egymást, de ez inkább barátság, mint szerelem.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4444) _ak_ válasza Gergello (#4441) üzenetére


_ak_
addikt

Rengeteget rágódtam rajta, többet mint az NGE-n. Alapjáraton nagyon sok mindent nem értettem, de linkelt oldalon több elmélet is olvasható ami segített egy kicsit megérteni az eseményeket (megjegyzem, h utána sem volt minden tiszta).

Egyébként nem ennyire hardcore, de szintén pszichológiai művek a Haibane Renmei vagy a Kino no Tabi - the Beautiful World. Ezek i lassabb lefolyású elgondolkodtatóbb animek. Ha netán meg sci-fi érdekel, akkor mindenképp nézz bele a Dennou Coil-ba.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4445) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ma megnéztem hat résznyi Elfen Lied-et. Érdekes, nekem bejön. Nektek mi a véleményetek róla?

when the sun shines, we'll shine together

(#4446) vzsryl válasza Noddy (#4443) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát, ez a válasz! :D Köszi, így is meg akarom még nézni. :)

(#4445) mexicanraven: Mivel nekem az első anime volt felnőtt koromban (régen dbz stb. nem számít), ezért az amerikai tömegsz@rhoz szokott lelkemre elég durva hatással volt, magyarul az állam a padlót verdeste végig és izgultam minden rész alatt, máig top10-es. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4447) mexicanraven válasza vzsryl (#4446) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Én is ugyanezt éreztem! :C Vmi TOP10-es sorozatot nem tudsz mondai esetleg?? :D Így a nyári szünetben elég hamar kipipiálok egy-egy filmet! :DDD :N

when the sun shines, we'll shine together

(#4448) mexicanraven válasza vzsryl (#4446) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Mást kérdezek: Neked mi a TOP10? (persze minden kedves fórumtárs TOP10-e érdekel, amennyiben közzé teszi)

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#4449) Noddy válasza mexicanraven (#4448) üzenetére


Noddy
senior tag

Nálam EZ a TOP 10. Bár lehet, hogy változtatnék rajta pár helyen, de akkor is max TOP 20 lenne, mert ezek is abszolút kedvencek.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4450) mexicanraven válasza Noddy (#4449) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Köszönöm! :R Lesz mit megnéznem! :C

when the sun shines, we'll shine together

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.