Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Herczi válasza phanzetomox (#4350) üzenetére


Herczi
senior tag

24 részes, 2004-05-ös szóval be van fejezve, minden szál elvarva. Rajzolás elején fura lesz, utánna nagyon fog tetszeni, illik a történethez, legalábbis én így voltam vele.

MOD: eszedbe ne jusson szinkronosan nézni, elb@ssza az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#4352) Mamuska válasza Herczi (#4351) üzenetére


Mamuska
őstag

Én is imádom, tényleg cool cucc.

(#4353) phanzetomox válasza Herczi (#4351) üzenetére


phanzetomox
őstag

:R köszi az infókat, asszem ma elkezdem nézni :)

(#4354) Gergello


Gergello
addikt

Most végeztem a Samurai Champlooval, még mindig 10/10 :))

(#4355) Móci válasza ArchElf (#4317) üzenetére


Móci
addikt

Nem lesz annak vége, jönnek a mozik év vége felé...

Viszont nagy az öröm, lesz Omamori Himari anime! Bár valószínűleg nem lesz fanservice, s biztos, hogy idióta módon oldják meg a történetvezetést is... de azért bízom benne, hogy jól elkapják a manga fonalát. Na meg Himari 'régies' szókincse is remélem átmentésre kerül.
Egy kis szösszenet róla.

Én várom.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4356) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Tudnátok nekem valami nagyon izgalmas animet ajánlani? Nem muszáj akció legyen, csak egyszerűen végigizgulós érdekelne. :)
Eddig a kötvezőket próbáltam:
Ghost in the Shell Stand Alone Complex: 2-3 részt néztem meg belőle, és mindegyik végére bealudtam, nagyon unalmasnak tartom.
Cowboy Bebop: Ez jobban tetszett, de elég sokszor elálmosodtam közben.
Samurai Champloo: Hasonló hatást keltett bennem, mint a C.B.
Elfen Lied: Egy hónap múlva is amikor visszagondoltam rá, akkor is ideges lettem. Végig úgy néztem, hogy majdnem kiestem a fotelból. :)
Black Lagoon 1-2: Az E.L-hez hasonló hatással volt rám. :)
GTO: Na ennek már inkább a vígjáték az alapja, de elég akciódús is volt néha. 43 részes, de egyiket sem untam, nagyon jó anime. :)
Ergo Proxy: Elgondolkodtató és nagyon izgalmas, de 1-2 résznél bizony be-beálmosodtam.
Furi Kuri: Hát ez is inkább vígjáték, de ebben is vannak elég őrült akciójelenetek. Nekem főleg ez az idősebb csaj és fiatal fiús kapcsolat szála jött be. :)
Strike Witches: Talán a legrosszabb anime, amit láttam. Ez is akciós kategória, de nagyon tré sztem. :(

Remélem ezekből már lehet sejteni, hogy milyen animek érdekelnek. Ha nem túl nagy kérés, akkor légyszíves ajánljatok valami izgi animet. :R
Már a tököm ki van a harem animektól. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4357) Mamuska válasza vzsryl (#4356) üzenetére


Mamuska
őstag

Nagyon jó kis akciómozi a stranger mukou hadan(sword of the stranger).

Akkor a texhnolyze az hasonló mint az ergo proxy, de 100x jobb, nem olyan klisés szar mint az.
Vannak ilyen pörgős darabolós cuccok, mint a claymore, berserk marha jók szerintem.

Ha szereted a verdákat akkor kötelező az inital d, számomra Isten cucc, mikor meghallom fölpörögni a hachi rokut majdnem elsírom magam örömömben. :D

A hikaru no go az nem olyan pörgős, ez máshogy köti le az embert, de ezen bealudni a legsúlyosabb vétkek egyike.

Jó kis pörgős fantasy, a vision of escaflowne, utawarerumo, wolf's rain.

Nagyon jó mecha alkotások, a tengen toppa gurren lagann, és a code geass., mobile suit gundam00.

Ajánlom még a gungrave-t is jó kis alvilági maffiás darab, meg tetszett még a juuousei is, ez is pörgött, már amennyire emlékszem.

(#4358) vzsryl válasza Mamuska (#4357) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát ez igen, nagyon szépen köszönöm! :)
Nem gondoltam volna, hogy valaki egy ilyen szép ajánlást ide fog rittyenteni. :R
A texhnolyze-t már én is nagyon nézegettem, de azt hittem, hogy inkább ilyen punnyadós mű, de ha ennyire dicséred, akkor valszeg bevállalom. Amúgy az Ergo Proxy-ba mi a kliesés? :U Én még sajnos azon kívül nem láttam mást a kategóriájában és nem tudom miket utánoz.
A Claymore-ból egyszer megnéztem az első két részt, de az se tudott lekötni. Később talán kicsit jobban bepörög?
A Berserk-en már nagyon sokat gondolkodtam, de egyelőre nem tudom rávenni magam a megnézésére.
A verdás dolgokat szeretem, de azt csak élőben vagy filmben.
A hikaru no go így ránézésre túl shounen-esnek tűnik nekem. Inkább a seinen kategóriák érdekelnek. :)
A tengen toppa gurren lagann-t egyszer már leszedtem, de felirat időzítési próblémáim voltak vele és sajnos a Subtitle workshop-al nem tudtam megoldani, mert az ékezetes betűket ilyen össze-vissza jelekkel pótolta. :(
A code geass-ból megnéztem pár részt, mert kb. a világ top10 animeinek egyike. Nagyon sokan rajonganak érte és kíváncsi voltam, hogy milyen. Hát sztem nagyon unalmas és túlzottan bishounen. Jobban kedvelem a vagány csajokat, pl: Revy, Lucy. Meg hát a mecha se vonz túlzottan. Az FMP tetszett, de a mecha-s dolgokat untam benne.
A gungrave-vel is egyszer megpróbálkoztam, de annál is felirat időzítési próblémák voltak. :(

Szerk.: A sword of the stranger-ről és juuousei-ről eddig nem hallottam túl sokat, de nem tűnnek rossznak. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4359) Gergello válasza vzsryl (#4358) üzenetére


Gergello
addikt

Mielőtt leírnád, azért nézz bele az Initial D-be. Iszonyatosan jó :K Stage4 azért már sablon kicsit, de attól még jó az is.

(#4360) cor válasza vzsryl (#4358) üzenetére


cor
őstag

berserkhez "kell" a manga is :F
claymore jo lesz , code guest egybe érdemes nézni, ugy jo
Gungravenek ess neki, azt is birtam

feliratbetük, idözités elött nézd meg mibe van mentve, mert ha rányomsz egy save as ansi-t jegyzettömbben a legtöbb esetben megjavul

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4361) vzsryl válasza Gergello (#4359) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az az igazság, hogy a rajzolt autók nem jönnek be, csak az igaziak. De a története miatt lehet megnézem majd. :)

cor: Mangákat nem olvasok és soha nem is fogok, ez biztos, mint az adó. :D
Tehát a Claymore jó lesz? Akkor belevágok még egyszer. A code gues alap hangulata egyáltalán nem tudott megfogni. :(
Ezt a feliratos javaslatot ki fogom próbálni, kösz. :)
Amúgy a Desert Punk-ot már bfejezted? Mert én igen, és simán 10/10-es lett nálam. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4362) Gergello válasza vzsryl (#4361) üzenetére


Gergello
addikt

Én az ID miatt (is) kaptam rá a japán autókra, azóta ez erősen elharapódzott.... :DDD Nem is a rajzolás, inkább a hangulat.

(#4363) Herczi válasza cor (#4360) üzenetére


Herczi
senior tag

Ha ezt most kérdezed akkor, nem, sztem nélküle is simán élvezhető, nem mondom vége nagyon csapott lesz, de hát ez van.

Tenge Toppa feliratra nem emléxem teljesen, de sztem az ass, azért nem bírt vele a workshop, aegisub-al lehet időzíteni

(#4364) Herczi válasza vzsryl (#4358) üzenetére


Herczi
senior tag

Én pont fordítva voltam, az Ergo proxyt nem bírtam végignézni, csak a feléig, nekem nagyon nyomott, unalmas volt a hangulata. Viszont GiTS SAC sztem elég jó. Texhnolyze-ból 1-2 részt bírtam, nagyon nem az én stílusom, de mivel alig láttam belőle valamit, lehet még jó.

Claymore-t nagyon régen láttam, de van benne szabdalás bőven, már ha ez nevezhető pörgésnek.

Berserk nekem best of, még a vége ellenére is, viszont nagyon lenyomta a hangulatomat 1-2 napig, ütős volt.

Hikaru no Go egyáltalán nem pörgős, viszont nagyon érdekes, és egyáltalán nem unalmas sztem. Nem mondanám tipikus shounen animének.

utawarerumo, wolf's rain: nagyon jó sztem mindkettő pörgős, de a wolf's rain-ben gyorsabban pörögnek az események, már ha jól emlékszem. Valamint komolyabb a hangulata is.

Tenge Toppa Guren Lagan: sztem egy nagyon korrekt, kerek történet, szépen végig vezetve, tökéletesen lezárva. Végig fordulatos marad, grafika gyönyörű , pörgős is. Egyszóval jó.

Code Geass-ben nem tudom elképzelni mi az unalmas, végig olyan fordulatokkal dolgozik, hogy egyszerűen nem unod el magad, rajzolása is kornak megfelelő, harcok se rosszak. Egyik kedvencem, mondom ezt úgy, hogy nem szeretem a mechás sztorikat.

(#4365) vzsryl válasza Herczi (#4364) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Engem nem igazán az érdekel, hogy szabdalós legyen, meg a pörgősség se lényeges. Nem ezek teszik számomra izgalmassá. Az emberek közti kapcsolatok, a jellemfejlődések, az izgalmas hangulat. Ezek a dolgok érdekelnek engem. Most felhozok egy filmet példának, az Oldboy-t. Igaz, hogy a film eléggé pörög, de nem ez a lényeg. Olyan jellemábrázolása és története van a filmnek, hogy az eszem megállt tőle.
Tehát ha a Claymore csak egy kis kaszabolást tud nyújtani, akkor nem igazán érdekelni. Viszont ha van benne komoly jellemfejlődés és van némi szikra a kiscsávó meg Claire között, akkor tuti érdekel a történet. :)
Hikaru no Go mellett nagyon komoly érvelés kell elhangozzon, hogy én azt megnézzem. :D
Utawarerumo és wolf's rain nekem túlságosan olyan szép történetű fantasy-nak tűnnek, és ez a kategória nekem nagyon nem tetszik.
A Tenge Toppa Guren Lagan még mindig érdekel. :)
Code Geass-al nem igazán tudom, hogy mi a problémám. Nem akarok pélóbarnabás lenni, de egyszerűen nem jött át nekem ez birodalom elleni összeesküvős, bishounen-es dolog. Azok a fordulatok, amik megtalálhatóak benne, azok számomra teljesen érdektelenek.
Mondjuk ha jobban belegondolok, akkor eddig alig volt olyan anime, aminek maga lényege tetszett volna. Pl ott van a Black Lagoon, aminek nincs is rendes története, csak minden részben más dolog van, de mégis top10-es nálam. Úgy igazán eddig az Elfen Lied meg a Welcome to the N.H.K. jött be történetileg. Tehát általában inkább az animek hangulata tetszik meg és úgy döntöm el, hogy milyen is volt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4366) bozont válasza vzsryl (#4365) üzenetére


bozont
veterán

Az eddigiek is nagyon jó animék, mondok én is jó párat így ömlesztve :D :
Bakuretsu Tenshi, Chrono Crusade, Ghost Hunt, Gokusen,
Gunslinger Girl, Kaze no Stigma, Last Exile, Mugen no Ryvius,
Noir, Otogizoushi, History`s Strongest Disciple Kenichi

És ami szerintem kihagyhatatlan: Dennou Coil, Fruits Basket, Daughter of Twenty Faces, Perfect Girl Evolution, Red Garden, Seto no Hanayome, Terra e..., VanDread és VanDread the Second Stage

Nah, ennyi így hirtelen, jó szemezgetést! :DD

[ Szerkesztve ]

(#4367) cor válasza Herczi (#4363) üzenetére


cor
őstag

nem kérdeztem, (az a kis kérdöjel nem kéne a smileba)
élvezhetö, de ahogy irtad is a végéböl anélkül nem érteni sokat
itteni korai hszeim is emiatt vannak,asszem :B :D

vzsryl
Desert P-böl a 2. részig jutottam eddig :B

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4368) vzsryl válasza bozont (#4366) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi szépen! :R
Egy kis hozzáfűzni való: ( :DDD )
Bakuretsu Tenshi: Múltkor megnéztem az első 4 részt, de sajnos tele van hiányosságokkal, tehát nem tetszik.
Chrono Crusade: Ezt csak akkor nézem meg, ha van benne elég romance. Na? :D
Ghost Hunt: A szellemes dolgok sosem izgattak. Valami érv mellette? :)
Gokusen: Láttam már, 10/10-es. :)
Gunslinger Girl: Olyan bambán vannak megrajzolva benne a lánykák. Egyáltalán nem menők. Hasonlítsd össze a két csajt: [link], [link] :DDD
Kaze no Stigma: Láttam már, 10/10-es ez is, főleg Ayano-chan miatt. :U
Last Exile: Két fajta kategória van, amit nagyon nem bírok: a történelmi háborús és a repülős. Ez így ránézésre mindkettőbe belenyúl. :D
Mugen no Ryvius: Csak 4 részhez van felirat. :O
Noir: Ez érdekel. Van benne valami érzelem (főleg romance érdekelne)? :D
History`s Strongest Disciple Kenichi: Ezt a vizsgaidőszak után elkezdtem nézni, de akkor haverokkal voltam abérletbe és velük csak filmeket néztem és így abbahagytam, de majd egyszer befejezem, mert tetszik.

Dennou Coil: Elég buta ábrázatú kis izék vannak benne. Valami érvet tudnál e mellett is mondani? :)
Fruits Basket: Egyszer elkezdtem nézni, de nagyon nem jött át ez se. Pedig erről is csak jót olvastam, mint a kódgázról. :D
Daughter of Twenty Faces: Ha az utolsó részéhez is meglesz a felirat, akkor lehet elgondolkozok rajta. :)
Perfect Girl Evolution: Huh ez nagyon nagy anime, csak a befejezetlensége miatt nem került a top10-be. Remélem egyszer folytatják. :)
Red Garden: Ehhez sincs végig felirat. :(
Seto no Hanayome: Néhány részt megnéztem belőle, de a története miatt teljesen érdektelen számomra. A poénok meg nem olyan jók, hogy fárasszam magam vele. :)
Terra e...: E mellé is jöhet egy kis érvelés, mert így ránézésre nagyon nem begyere. :)
VanDread: Az első évad felét megnéztem, de nem tetszik sajnos.

cor: Oh, akkor még szinte semmit se láttál belőle. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4369) cor


cor
őstag

vannak itt cimek, sztem felét se láttam

vzsryl
Heroic Age, Madlax, Serial Experiments Lain
hirtelen ezek jutottak eszembe, 3 különbözö stilus, 1ik csak tetszik majd :DDD (viszont az 1iket én se láttam még )

azt sejtettem, de mire nekiesek már nem nagyon tudok figyelni :DDD

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4370) Mamuska válasza cor (#4369) üzenetére


Mamuska
őstag

Nálam a heroic age pályázik minden idők legszarabb animéje címére. Egy starcraft komolyabb sztorival bír, meg az a hercegnő vagy ki a csuda, borzasztó volt az egész, csak ellenségeimnek kívánom.

(#4371) Herczi válasza cor (#4369) üzenetére


Herczi
senior tag

Nekem tetszett a Heroic Age, jó az, persze a kimenetele miatt olyan "habos torta" de egynek jó.

Madlax viszont nekem nem jött be, nem szeretem annyira az ilyen "40 kilós csaj vagyok 60 kilós fegyverrel lődözök" animéket.

(#4372) Móci


Móci
addikt

A Heroic Age-ből Yuti Ra volt az egyetlen értékelhető dolog. Maguk a Lodossok tetszettek még, s annyira nem lett volna rossz, de valahogy sikerült elszúrni.
Mellékelek is egy képet a lánykáról. Őt megszeretgetném. :B
Katt!

A legrosszabb címre még ez is pályázhat, valami iszonyat hulladék a cucc. Ou Dorobo Jing - tessék elkerülni! Na meg a Demonbane-t. Az is maximum az alapba való a ház alá, s rá rögtön a betont, elő ne kerüljön!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4373) vzsryl válasza cor (#4369) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát a Heroic Age sci-fi is meg mecha is, amiket szintén nem túlzottan kedvelek. A Madlax-et múltkor nagyon nézegettem, de végül úgy döntöttem, hogy kihagyom. A Serial Experiments Lain viszont érdekel. Egyszer valszeg sort kerítek a megnézésére.

Móci: Úgy tűnik, hogy még nem láttad a Strike Witches-t. Nekem ha egy anime nem tetszik, akkor általában néhány rész megnézése után abbahagyom végleg. Na ennél ezt nem tettem meg. Kíváncsi voltam, hogy lesz-e benne shoujo ai (egyik kedvenc műfajom :B ), de nem volt semmi számottevő, és a történet maga hányinger volt. Rosszul vagyok már attól is ha visszagondolok erre az undormányra.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4374) Gergello válasza vzsryl (#4368) üzenetére


Gergello
addikt

Chrono Crusade szerintem nem egy nagy eresztés, érzelmi résztől nem voltam elszállva, akció is gyöngécske. Örültem, hogy vége lett.
Ma el kellene egyet kezdeni, de nem tudom, hogy Desert Punk v Planetes (ez szerintem iszonyatosan jó, karakterfejlődés 3*-os) vagy valami új?
Volt mostanában valami nagyobb durranás, amit érdemes lenne?

Fullmetal Alchemistet nézted már, az 10/10 és vagy 50 rész?

[ Szerkesztve ]

(#4375) bozont válasza vzsryl (#4368) üzenetére


bozont
veterán

Chrono Crusade: Olyan nem igazán van benne, legalábbis nem valami sok, de nekem nagyon tetszett úgy az egész hangulat ami az anime alatt uralkodik.
Ghost Hunt: Igzából aki szereti az ilyen Poltergeist szerű szellemekkel és túlvilággal foglalkozó témát annak kihagyhatatlan. De amúgy semmi extra.
Gunslinger Girl: Itt nem is a grafika a lényeg és egy 8-10 éves lány még nehezen fog úgy kinézni mit Revy. ;] Viszont az hogy a kislányok és pártfogójuk hogyan élik meg ezt az egész bérgyilkososdi dolgot már érdekesebben hangzik. Szerintem egy próbát mindenképpen megér.
Noir: Ebben sem igazán van románc, de ez is kellemes kis bérgyilkosos téma, és előtérbe helyezi Mireille és Kirika kapcsolatát (ismétlem itt nem románcra kell gondolni :) ).
Terra e...: Erről nehéz úgy írni, hogy nem spoilerezzek. A lényeg hogy nem csak egy egyszerű sci-fi, igazából a Mu "faj" (anyibban mások az emberektől hogy telepatikus képességekkel rendelkeznek) kitaszítottságáról szól, hogy milyen viszontagságok közepette próbálnak otthont találni maguknak, miközben az emberek inkább kiirtanák őket.
Dennou Coil: Ezt is meg kell nézni, nagyon jó darab. Itt is inkább a gyerekek jellemfejlődésén van a hangsúly és nagyon jó sztorija van.

(#4376) Ghostface válasza vzsryl (#4373) üzenetére


Ghostface
senior tag

Ha még nem láttad és igazán jó animére vágysz akkor a Higurashi no Naku Koro Ni-t tudom ajánlani. Persze a 2. évaddal együtt mert csak így kerek a történet. Nálam ez van a toppon kedvenc animém, bár nekem a Code Geass is tetszett szóval lehet hogy neked ez se fog. De ez nem az az anime amit a 3.-4. rész után fel kell adni mert addig nem jön be ugyanis onnan indul be igazán a story.
Még esetleg a Mnemosyne-t tudnám ajánlani. Nem túl hosszú és elég érdekes történet.

[ Szerkesztve ]

PSN: Nifty_Ghostface

(#4377) bozont válasza bozont (#4375) üzenetére


bozont
veterán

Na még találtam két nagyon jó darabot:
Inukami: Na ebben van minden, románc, akció és sokat lehet rajta röhögni. :C
Uninhabited Planet Survive: Ez meg amolyan modern Robinson-család sci-fi módra, diákok egy lakatlan bolygóra kerülnek és az űrhajójuk is tropára megy. Eleinte csak arról szól, hogy hogyan próbálnak túlélni, de később egy elég érdekes sztori is kialakul. Románc ebben sincs túl sok. :)

De tudom már mi kell neked, ha még nem láttad: Fate/stay night

[ Szerkesztve ]

(#4378) vzsryl válasza Gergello (#4374) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi, így már felejtős a Chrono Crusade. :)
Én most két animet nézek párhuzamosan - amik viszonylag újak - a Mushishi-t és a Hayate no Gotoku!-t. Egyik se jön be túlzottan, de a hangulatuk pont kiegészítik egymást, ugyebár az egyik nagyon komoly, a másik meg pont az ellentéte. :D
Fullmetal Alchemist egyáltalán nem érdekel. Fantasy meg ilyen MMOrpg-s izé, gyáj... (miezte?!) :DDD

bozont: Köszi! :R
Tehát akkor a Ghost Hunt nem nekem való. :N
Jaa, hogy a Gunslinger Girl-ben 8-10 éves lánykák vannak? :DDD
Noir-al kapcsolatban egy shoujo ai érdekelt volna. :B
Hát ez a történet, amit írtál a Terra e...-ről, az nem igazán tudott letaglózni.
A Dennou Coil még érdekel, lehet belefogok.

Ghostface: Köszi, de mindkettőt láttam. :R
A Higurashi no Naku Koro Ni az nekem a tipikus elmegy kategória. Tetszett, de nem túlzottan. Maga a hangulata jó, de a történet nagyon közepes. Nem igazán jönnek be a horror meg krimi történetek. A Death Note-ra is csak azért adtam 7 pontot AA-n, mert nagyon jól megcsinálták a "semmit", egyáltalán nem tetszett. :)
A Mnemosyne meg simán 10/10, főleg a shoujo ai miatt. :DDD

Még egyszer köszi, srácok! :R

(#4377) bozont:
Az Inukami-t nagyon meg akartam nézni anno, de állítólag van benne egy shounen ai-os (buzis :O ) száll, amitől hányingerem van. Vagy lehet rossz információt kaptam?
A Mujin Wakusei Survive-hoz nincs magyar felirat. :(
A Fate/stay night-ot elkezdtem egyszer nézni, de egyáltalán nem tetszett. Semmi izgalmat nem nyújtott. Lehet, hogy később bepörögne érzelmileg, de elsőre nem jött át.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4379) bozont válasza vzsryl (#4378) üzenetére


bozont
veterán

Langyi szál az Inukamiban? :F Áh, én nagyon nem emlékszem ilyenre, na meg akkor nem lenne annyi női szereplő benne (nem is tudom vagy 11 nő vs 2 férfi). De ha a Kaze no Stigma tetszett akkor szerintem ez is fog, talán ahhoz áll a legközelebb.
A Fate/stay night-ot meg pont azért ajánlottam mert a végére egy jó kis szerelmi szál is kialakul. bár lehet lassan indul be.

mod.: Ja igen, emlékszem. Van egy rész benne amit már-már buzisnak lehetne mondani, de nem teljesen az. Nem akarom lelőni a poént, de az ne tartson vissza, de több ilyen nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#4380) vzsryl válasza bozont (#4379) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát akkor lehet rosszul informálódtam az Inukami-val kapcsolatban. Mondjuk ez a 11 lány vs 2 fiú a szokásos harem izékra hasonlít, amit még egy ideig hanyagolni szeretnék. :)
A Fate/stay night-ba majd lehet még egyszer belefogok, köszi. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4381) bozont válasza vzsryl (#4380) üzenetére


bozont
veterán

Jó, azért hárem anime-nak sem mondanám, nem arról van szó. Olyan durva szerelmi sokszög nincs benne. De inkább néz bele mert érdemes. Ja és ha jól emlékszem az a "langyi" rész valahol az elején van, de az miatt ne hagyd abba, helyzetkomikumról van szó inkább. :K

(#4382) vzsryl válasza bozont (#4381) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Na meggyőztél, beraktam a "megnézném" menüpontba AA-n. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4383) Herczi válasza vzsryl (#4378) üzenetére


Herczi
senior tag

Fullmetal Alchemist egyáltalán nem érdekel. Fantasy meg ilyen MMOrpg-s izé, gyáj... (miezte?!)

Ezt most konkrétan a Fullmetal Alchemistre értetted, vagy úgy általánosságban?

(#4384) vzsryl válasza Herczi (#4383) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát ezt inkább viccből írtam, de nem sokkal tér el a valódi véleményemtől. És igen, arra értettem, de csak nem sértődtél meg rajta, nem az volt a cél. :B :R

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4385) phanzetomox válasza vzsryl (#4384) üzenetére


phanzetomox
őstag

én is láttam az összes részt (Fma) de ezt mmorpg-s dolgot nem értem :) van olyan játék ami erre hasonlít? engem érdekelne :)

(#4386) vzsryl válasza phanzetomox (#4385) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát ez az alchemist szó vagy mi arra utal, nem? :DDD Nem értek hozzá. Egyszer kipróbáltam a witcher nevű játékot és ott kellett volna valamit alkémiázzak, de töröltem 10 perc után, nem egy COD4 vagy GRID... :DDD
Sry, de nem értek az ilyesmihez. Az ilyen fantasy animeket meg nem kedvelem. Inkább mindennapi élet, romantika, akció, cyberpunk (a nem túl sci-fi-s), shoujo ai, vígjáték stb. érdekel. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4387) Gergello


Gergello
addikt

Ezek után még egy Goldenboy-t tudnék ajánlani, alapmű :))
Soul Eater milyen? Elolvastam a leírást, mert láttam, hogy AA-n sok szavazásban benne van.

(#4388) Noddy válasza vzsryl (#4386) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem tudod mit jelent az alkímia szó?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4389) Herczi válasza vzsryl (#4384) üzenetére


Herczi
senior tag

Nem megsértődtem, nem szoktam. Csak nem értettem, hogy gondolod.

(#4390) vzsryl válasza Gergello (#4387) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Golden Boy már régóta tervben van. :K
Soul Eater-ről akkor nyilatkozom majd, ha lesz hozzá végig magyar felirat. :DDD

Noddy: Nem igazán, és nem is érdekel. :N

Herczi: :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4391) Herczi válasza vzsryl (#4390) üzenetére


Herczi
senior tag

Mondjuk az alkímiát még általános iskolai kémia órán is megemlítik, úgyhogy arra azért lehet ráguglizhatsz. Persze ha tényleg nem érdekel annyira, akkor felesleges.

(#4392) Noddy válasza vzsryl (#4390) üzenetére


Noddy
senior tag

Rendben, csak akkor nem tudom, hogy miért abba kötsz bele...
Én azért nem nézem, mert belenéztem és rájöttem, hogy nem az én korosztályomnak szól és kész, de valamit a címe miatt megítélni...
Egyébként valószínűleg nem tudunk olyan animét ajánlani, ami tetszene, mert nem ismerjük a stílusodat, mert eddig amit felsoroltál egyik se tetszett, olyat nem írtál ami tetszett is.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4393) vzsryl válasza Noddy (#4392) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem a címéről döntöttem el, hogy nem érdekel. Beleolvastam az ismertetőjébe, meg a hsz-eibe, de én is arra a következtetésre jutottam, hogy nem az én korosztályomnak való. ;)
Olvasd el még egyszer figyelmesen a hsz-eimet: vzsryl összes
Párszor leírtam azt is, hogy milyen stílusú animeket keresek. És igen is tetszett néhány ajánlás, pl: texhnolyze, tengen toppa gurren lagann, Dennou Coil, Fate/stay night, Golden Boy.

bozont: Inukami elvetve. Tegnap éjjel belenéztem és az én ízlésemnek 10/1. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4394) phanzetomox válasza vzsryl (#4393) üzenetére


phanzetomox
őstag

hány éves vagy ha szabad megkérdeznem? mert az Fma-hoz max fiatal lehetsz idős nem :),az alkímia (vagy alkémia) létező dolog, anno 8.-ban ebből a témából írtam3-ast :DD
tehát nem csak fantasy :D
( a witcher-ben meg végképp nem fantasy hisz ott olyan receptek vannak amiket az alkémisták tényleg használtak, gondolok itt a kardra kenhető mérgekre, illetve pupilla tágító drogokra (amivel a sötétben jobban látsz) :)

ui.: remélem hogy találsz vmi neked való animét :DD ha igen szólj azt én is megnézem mert kiváncsi vok :)

(#4395) vzsryl válasza phanzetomox (#4394) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szabad, 19. Engem az ilyen fantasy animek 10 évesen kötöttek még le. Elnézést, de ilyen vagyok. :B Nem lenne semmi gond ezzel az FMA-val, ha nem vennék ilyen komolyan.
Amúgy nálunk az oskolában úgy tűnik nagy alul képzettség volt, mert sose tanultunk alkímiáról. :U
Találtam már párat, előző hsz-emben fel is soroltam. De van is néhány, amit nagyon várok, hogy végig feliratozva legyen, pl: Candy Boy, Clannad After Story, ef - a tale of melodies., Ga-Rei: Zero, Genshiken 2 (az első évad nagy kedvenc, mert teljesen életszerű), K-ON! (ez csak az aranyos szereplők miatt), Koukyou Shihen Eureka Seven, Natsu no Arashi!, School Rumble, Toradora!.
Meg van néhány, ami tervbe van, de nem vagyok benne biztos, hogy izgalmasak lennének számomra, pl: Bokura ga Ita, Byousoku 5 Centimeter, D.Gray-man, Girls Bravo - Second Season, Higurashi no Naku Koro ni Kai, Kanon (2006), Kurokami The Animation, Uta Kata.

Na, kedvedre válogathatsz! :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4396) phanzetomox válasza vzsryl (#4395) üzenetére


phanzetomox
őstag

ok, nyugi nem kötekedek csak kiváncsi vagyok :)) csak azon csodálkoztam hogy lehet ezt ilyen sokáig húzni (mármint azt hogy mi tetszik és mi nem :) ) ennyi hsz-t elpazarolni :) de már mindent értek csak ügyesen álcáztad :D no comment :C

(#4397) vzsryl válasza phanzetomox (#4396) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én már az első ajánlás kérős hsz-emben is leírtam, hogy mi érdekelne. Sajnos konkrétan nem tudtam leírni, mivel nincs is konkrét elképzelésem. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4398) Ghostface válasza vzsryl (#4395) üzenetére


Ghostface
senior tag

Én írtam neked hogy nézd meg a Higurashi no Naku Koro Ni-t és a 2. évadot. Azt írtad láttad és nem tetszett, erre most meg azt írod hogy a Higurashi no Naku Koro Ni Kai (ami a 2. évad) tervbe van véve. Na most elárulom neked hogy a Kai nélkül az egész anime értelmetlen mert félbemarad a story. Nem tünt fel hogy nincs vége a történetnek?? Szerintem ha egyben megnéznéd mégegyszer az egészet, vagy ha emlékszel az elsőre és meg nézed a Kai-t akkor megváltozik a véleményed. De elég érdekes dolognak tartom hogyha végignézted nem tűnt fel hogy nincs vége. :D
Amúgy még eszembe jutott az a Trinity Blood amit szívesen ajánlok megtekintésre.

[ Szerkesztve ]

PSN: Nifty_Ghostface

(#4399) vzsryl válasza Ghostface (#4398) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Idézem magam a #4378-as hsz-ből: "Ghostface: Köszi, de mindkettőt láttam."
A Kettőt én két animere értettem, nem háromra. És az a kettő a Mnemosyne és a Higurashi no Naku Koro Ni. Egy szóval se említettem a Kai-t. Tervbe meg pont azért van véve, mert észrevettem, hogy nem lett befejezve. :) Kicsit félreérthetően fogalmaztam először, elnézést. :B
Trinity Blood: Egyszer elkezdtem, de nem tudott túlzottan lekötni. Viszont mostanság már kicsit megváltozott a véleményem. Nagy dilemma ez az anime nekem, mert vannak benne nagyon jó jelenetek is és unalmasak is. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy befejezzem-e. :F Kicsit olyan, mint a Claymore, de állítólag annak is csak az eleje olyan semmitmondó.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4400) bozont válasza vzsryl (#4399) üzenetére


bozont
veterán

Viszont a Trinity Blood sincs befejezve. :O Nekem nagyon tetszett mondjuk ettől függetlenül, de a mangában folytatódik a történet. Meg a Kurokami, hát ez lehet nem fog neked tetszeni az eddigiek alapján, de azért nézz bele. Bár kb a felétől indul be igazán az is.
Találtam egyet amit már én is régóta tervezek, de még nem jutottam oda: Toki wo Kakeru Shoujo Erről sok jót hallottam, már nagyon kíváncsi vagyok rá. És közben eszembe jutott még a Shigofumi is, ez nagyon tetszett nekem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.