Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Ghostface válasza mexicanraven (#4447) üzenetére


Ghostface
senior tag

Lapozz vissza egy oldalt, ott nagyon sok anime ajánlást fogsz találni sok embertől magyarázattal stb.

PSN: Nifty_Ghostface

(#4452) vzsryl válasza mexicanraven (#4448) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Íme. Nekem TOP11 lett, mert az Azumanga Daioh-t is be kellett szorítanom. :)

(#4449) Noddy: Tudtam én, hogy ismerős valahonnan a nicked. AA-n láttalak már pár topicban hozzászólni. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4453) Noddy válasza vzsryl (#4452) üzenetére


Noddy
senior tag

Hát jah, két szerelmem van a XXI. századból: az anime és az IT :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4454) Herczi


Herczi
senior tag

Itt van az én Top 10 -em is. Gantzot nem le szólni! Nekem tetszik, és pont. :))

(#4455) Gergello válasza Noddy (#4449) üzenetére


Gergello
addikt

Ez egy elég jó top10 :), jó pár benne lenne az enyémben is. Párat pedig még nem láttam.

(#4456) Gergello


Gergello
addikt

Kicsit aktualizáltam a sajátom. Még lehetne bele rakni párat (gits,gto,fma pl), de jó ez így. link

Herczi: mangáját olvasod? Ha tetszett az anime akkor ez tuti befutó. Most volt a 303. ch, 30 oldal + színes lapok. Erősen ajánlott. Remélem ha véget ér, akkor újrafeldolgozzák animeként. Az talán nem lesz tele fillerrel, baromsággal, időhúzással. Először én is az animet láttam, aztán mindenütt azt olvastam, hogy a manga 10xer jobb. Hát igen. :))

(#4457) Herczi válasza Gergello (#4456) üzenetére


Herczi
senior tag

Beleolvastam anno és tényleg jó, de gépen nagyon nem szeretek mangát olvasni. Reménykedek, hogy egyszer ki adják normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#4458) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Üdvözletem, anime-fanok! :R Gondolom sokan észrevettétek már - vagy tudtátok előre -, hogy elindultak a nyári szezon animéi. :C

Leírom most azokat, amik engem érdekelni fognak, legalábbis jónak néznek ki - eddig csak RAW-ok jöttek ki egy-kettőből, úgyhogy sokat nem értek belőlük, így lehet hogy később rácáfolok magamra itt-ott. :DDD

Bakemonogatari: Egy jó kis vámpíros történet, cenzúrázatlanul (!) és elég véresen (belsőségek) fognak zajlani az események (Legalábbis az openingben volt pár durva bevágás). A történet szerint adott egy fiú, Koyomi Araragi, aki korábban majdnem vámpírrá vált, de félúton valahogy megállították, így most ő amolyan félvámpír. És éppen az ismét emberré válás küszöbén jár.
Egy nap az iskolában sétálva a karjaiba esik az egyik osztálytársa, Hitagi Senjougahara. A lánynak alig van súlya - szinte már szellem. Miután magához tér, a kis hölgy megfenyegeti hősünket - meggyőzően, meg kell hagyni -, így az elhatározza, hogy segít neki. Bemutatja a lányt Meme Oshino-nak, egy középkorú férfinak, aki segített az ő emberré válásában is.
Az anime több különálló részből fog állni, de lesznek utalások a korábbi részekre, így ajánlott az elejétől végignézni. Egyelőre csak RAW van az első részből, felirat később várható hozzá.

Umineko no Naku Koro ni: Leginkább a When Cicadas Cry-hoz hasonlít, már csak a címe alapján is (Angol cím: When The Seagulls Cry), azaz egy jó kis misztikus horror/thriller anime, amiből nem hiányzik a humor sem, egy kis ecchi-vel fűszerezve. A történet 1986-ban játszódik egy Rokkenjima nevű szigeten, ami a gazdag Ushiromiya család tulajdonában van. Itt él a család feje, Kinzo Ushiromiya, aki éppen a halálán van, ezért megérkeznek a szigetre a rokonok, hogy megvitassák, ki milyen részt kapjon az örökségből, ha ő már nem lesz. Nem sokkal a megérkezésük után egy tájfun tör ki, ami miatt nem tudják elhagyni a szigetet. Röviddel ezután az emberek elkezdenek rejtélyes módokon meghalni.
Az első részből van HD-s RAW és CoalGG-féle angol subos verzió is. Mivel időközben az AA-ra is felkerült a magyar sub, így ajánlom a Zero-Raws változatot, ahhoz van időzítve.

Needless: 2130-ban járunk, a Harmadik Világháború utáni Japánban. A háború után hatalmas fertőzött területek, ún. "Blackspot"-ok alakultak ki az ország egész területén. Ezeket hatalmas fallal kerítették körbe, megakadályozandó a fertőzés elterjedését. Egy idő elteltével túlélők bukkannak fel ezeken a sivár területeken. Úgy nevezték el őket, hogy "Akik szükségtelenek voltak". Közülük páran különleges képességek birtokába jutottak, óriási erejük volt, manipulálták a tüzet, a szelet, ezzel demonstrálva természetfeletti erejüket. A többiek - félve az erejüktől - száműzték őket és elnevezték őket "Needless"-nek (Szükségtelenek).
Az anime első részéből egyelőre csak RAW van, de várható hozzá felirat, sőt az AA a projectjei közé is felvette, így videóval együtt lehet majd letölteni az oldalról. Az Elite Fansub Team is elkezdi - talán - a feliratot, ha igen, akkor a
- [Zero-Raws] NEEDLESS - 01 RAW (MX 1280x720 x264).mp4
verzióhoz lesz időzítve, ezt szedjétek.

Umi Monogatari: Anata ga Ite Kureta Koto: Végül - egyelőre - a Sea Story című animét azoknak ajánlom, akik egy könnyed, laza kikapcsolódásra vágynak. Két lányról szól a történet - illetve inkább Hableányról, bár nincsenek uszonyaik, de a víz alatt élnek -, akik egy napon egy gyűrűt találnak az óceánban, és elhatározzák, hogy megkeresik a gazdáját a fenti világban. Persze ahogy felmennek, kiderül, hogy nem ok nélkül éltek eddig ők a tengerben, ugyanis a fenti és a lenti világ találkozása bonyodalmakat okozhat - és fog is, ebben biztos vagyok.
Az anime első két részéből van már HD-s RAW, és az Ayako fordításában angol subos változat is. Az Elite Fansub Team is elkezdte fordítani, az első rész feliratát már lehet is szedni az oldalukról (A második hétvégén várható). Az ajánlott RAW hozzá:
- [Zero-Raws] Umi Monogatari ~Anata ga Ite Kureta Koto~ - 01 RAW (1280×720 DivX611 120fps)

Szeretném még megemlíteni, hogy egy másik sorozat is fog érkezni idén, csak még nem tudni, mikor kezdik el vetíteni? Ez a Seikon no Qwaser (Quasar of Stigmata). Akit érdekel, az a linkelt topikban elolvashatja a történetet, szerintem jó lesz, remélem még idén tényleg el fog indulni.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4459) Herczi válasza Vistaboy (#4458) üzenetére


Herczi
senior tag

Köszi, az info áradatott. Mindegyik tetszik így első olvasásra, majd meglátjuk mi sül ki belőlük.

(#4460) phanzetomox válasza Vistaboy (#4458) üzenetére


phanzetomox
őstag

hmm... jó kis felhozatal nekem így elsőre az needless tetszett meg :)

(#4461) Vistaboy


Vistaboy
veterán

A Sea Story második részének megnézése után bátran állíthatom, kezd átmenni a dolog Sailor Moon-ba. :P Papnők, átváltozás, démonok legyőzése, mintha Bunny-ékat látnám. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4462) cor válasza Gergello (#4456) üzenetére


cor
őstag

ez a Planetes, lezárt teljes kerek egész történet?

ezt nem ismerem a listádrol (meg az 1., de az mind1 :D )

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4463) _ak_ válasza cor (#4462) üzenetére


_ak_
addikt

:K Jó cucc, bár konkrétan a végére nem emlékszem, de úgy rémlik, h jó lezárása van.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4464) Gergello válasza cor (#4462) üzenetére


Gergello
addikt

Igen, az. Nekem nagyon tetszett, olyan karakterfejlődés van benne, hogy be... :DDD

(#4465) copin válasza Vistaboy (#4458) üzenetére


copin
őstag

inkább maradok a Haruhi mellett. remélem 14500. ismétlés lesz az utolsó. Nagato az egyetlen biztos pontja az elmúlt 3 része :DDD Meg persze a Canaan...

[ Szerkesztve ]

(#4466) cor válasza Gergello (#4464) üzenetére


cor
őstag

hát sajna csak 10. részig van felirat hozzá :S

végre befejeztem Sunabouzu-t, hát nekem ez nem volt bejövös, valahogy jobbra számitottam :(

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4467) Vistaboy válasza copin (#4465) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Canaan-ba én is benézek, LJK szerint hasonlít a Mnemosyne-hoz, ami az egyik kedvencem. :)

Reménykedem. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4468) Gergello válasza cor (#4466) üzenetére


Gergello
addikt

Simán érthető angolul is, nem vészes. Tegnap belenéztem a Soul Eaterbe. Hát ilyen kínszenvedéssel ritkán nézek egy részt, le is nyomtam a vége előtt. Nem hiszem, hogy lesz 2. lehetőség. Nekem nagyon bugyuta. Valamit nézni kellene, de ötletem sincs. Lehet gits újra.

(#4469) vzsryl válasza Gergello (#4468) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Welcome to the NHK!?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4470) copin válasza vzsryl (#4469) üzenetére


copin
őstag

Jól hangzik. Régen kerestem olyan animét, ami a hikikomorikról szól.

(#4471) Gergello válasza vzsryl (#4469) üzenetére


Gergello
addikt

Ez jónak tűnik. Kösz. :))

(#4472) vergilx


vergilx
őstag

Srácok ma Bleach 227 :C :C
A rész megvan,már csak 1 magyar felirat kellene :DDD
És filler lesz :O :O Állítólag elég hosszan,mondjuk a 226. rész végén el is hangzik,de a legjobb harcot halasszák :O
Száradna le a keze annak,aki kitalálta a fillert ;] ;]
Ti hogy vagytok az ilyennel,ti is ilyen rosszul viselitek,ha 2 kedvenc szereplőd(Ichigo,Ulquiorra) harcát/jelenlétét eltolják? :O :O

(#4473) Herczi válasza vergilx (#4472) üzenetére


Herczi
senior tag

Én a fillerekkel, úgy vagyok, hogy inkább állnának le helyette egy szezonra, így legalább tartanák a színvonalat, de hát nyomni kell a nézettség miatt. Ez van. harcokkal meg könnyen vagyok, én valahogy a felkészüléseket jobban szeretem. De már unom kicsit az egész bleach "mentalitását", mint azt korábban írtam. Hetente adják a részeket még is majd 10 perc a visszaemlékezés. Meg az időhúzás, áh, fárasztó. Sztem abba hagyom egy időre.

(#4474) vergilx válasza Herczi (#4473) üzenetére


vergilx
őstag

azigaz.
harc közben is rengeteget pofáznak,ahelyett a kezük járna:)

(#4475) wampa1


wampa1
tag

Sziasztok!

Elfen Lied-hez hol tudok leszedni magyar feliratot? [AHQ] Dual Audio-s release. Előre is köszönöm a segítséget :R

(#4476) vzsryl válasza wampa1 (#4475) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Próbáld meg ezt, hátha jó hozzá.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4477) wampa1 válasza vzsryl (#4476) üzenetére


wampa1
tag

Igen jó hozzá köszi :R

(#4478) cor válasza Gergello (#4468) üzenetére


cor
őstag

nekem meg a Soul Eater jobban tetszik mint a Sonabouzu :)
csak pihiztetem azt is mig végig meg nem lesz a forditás :S
igy elkezdtem a Gantz-t

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4479) Noddy


Noddy
senior tag

Több mint egy év kihagyás után folytatom a Ranma 1/2 sorozatot annak idején a 4 évadnál hagytam abba. Kellett 4-5 rész mire ráálltam a 90-es évek rajzstílusára :)
Ritkán nézek ilyen hosszú sorozatot, de nagyon aranyosak a szereplők.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4480) Gergello válasza Gergello (#4471) üzenetére


Gergello
addikt

2/3-nál tartok. Jó. :) Úgy tűnik nem bírom már a bugyutaságot nézni, felkapott Soul Eaterből is csak egy fél résznyit sikerült.

(#4481) vzsryl válasza Gergello (#4480) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nah, ennek örülök, nekem az egyik kedvencem. Úgy vettem észre, hogy más ilyen minőségi daily life komédia nincs is. :) Persze a Minami-ke meg Azumanga Daioh is nagyon jók, de azok komolytalanok. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4482) Gergello válasza vzsryl (#4481) üzenetére


Gergello
addikt

:) Sajna már csak az utolsót rész maradt, elég jó volt.

(#4483) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Manga rajzolással hogy álltok ? tudnátok segítséget adni?

(#4484) Noddy válasza phanzetomox (#4483) üzenetére


Noddy
senior tag

Milyen segítséget?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4485) phanzetomox válasza Noddy (#4484) üzenetére


phanzetomox
őstag

hát, ,az arcot a szemeket meg tudom rajzolni viszont a test már nehéz :) ,nem tudom hogy kezdjek neki, bárhogy csinálom mindig teljesen valószerütlen pózok jönnek ki :) tehát úgy néz ki mint egy rongybaba :D

(#4486) Noddy válasza phanzetomox (#4485) üzenetére


Noddy
senior tag

Az első lépés, hogy nagyon sokat kell másolni. Utána pedig mikor magadtól akarsz pózokat rajzolni akkor pedig meg kell tanulni a manga karakterek arányát, ami eltér a normál emberi arányoktól. És ezzel kell utána kirakózni.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4487) vzsryl válasza Noddy (#4486) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Meg nem árt hozzá egy csipetnyi japán mentalitás sem. :D

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4488) Móci válasza Vistaboy (#4458) üzenetére


Móci
addikt

A Bakemonogatari nekem nagyon tetszett, az Umineko pláne, jól el fogok rajta lenni, az biztos. ;]
A Needless így első rész után egy fos, sablonos idiótaság.
A Canaan viszont tetszik még, fogom nézni, az fix.

Más.

Nincs meg valakinek, vagy nem tud valamilyen forrást a Genji Tsuushin Agedama című animéhez?
Minden lehetőséget megpróbáltam már, megvenni max. japánból lehetne kb. 60 ezer jó magyar forintért. Van most egy aukció, azt megpróbáltatom ismerőssel, de nem bízom benne, hogy olcsón marad a box ára.
AniDB

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4489) Gergello válasza phanzetomox (#4483) üzenetére


Gergello
addikt

Youtubeon van fent ezer+1 video. Én először azokat másolgatnám le, aztán apró lépésekben tovább. Egyből egy tökéletes úgyse menne.
vzsryl: végeztem az NHK-val, kösz, hogy ajánlottad. :K Ilyen minőségűeket nyugodtan mondhatsz még.

(#4490) phanzetomox


phanzetomox
őstag

köszi mindenki :R

(#4491) vzsryl válasza Gergello (#4489) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ilyen minőségűt sajnos nem ismerek többet. :(
De van még 1-2 olyan anime, amiket talán még nem láttál és nem bugyuták:
Beck
ef - a tale of memories.
Genshiken
Gokusen
H2O: Footprints in the Sand

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4492) Gergello válasza vzsryl (#4491) üzenetére


Gergello
addikt

Kösz! Genshiken már volt, az is eléggé jó. Beck lesz a következő jó eséllyel. :))

(#4493) vzsryl válasza Gergello (#4492) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Először csak pont ezt a kettőt akartam ajánlani, mert ezek a legjobbak. Sejtettem is, hogy a másik 3 nem érdekel túlzottan, de pl az ef-et megnézhetnéd, mert nagyon mesterien van elkészítve, csodálatos mű (lenne, ha még egy kicsit jobban tetszett volna a történet :) ).

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4494) cor


cor
őstag

Gantz letudva...sajna a "töréspont" után már eröltetett

Tenjou Tenge elkezdve, 3 rész után eddig bejön

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4495) Gergello válasza cor (#4494) üzenetére


Gergello
addikt

Mangában szerencsére még onnantól lesz jobb. Nem rontják el olyan vicc, filler befejezéssel.

(#4496) cor válasza Gergello (#4495) üzenetére


cor
őstag

akkor gondolom ez a Tenjou tengére fokozottan igaz...hihetetlen hol van vége :O

mit nézzek? tippek?
kerek egész történet, nem ilyen félig készitett valami, legyen hozzá végig Hun felirat, s meg is szerezhetö legyen :F
most valami harci-marci, inkább kard/szamuráj torténet igy a TT után
:DDD

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4497) Herczi válasza cor (#4496) üzenetére


Herczi
senior tag

Area 88 (ez légicsatás)
Black Cat
Black lagoon
Blassreiter
Blood +
Casshern Sins
Chaos;Head
Darker than Black - Kuro no Keiyakusha
Fate/stay night
Gin`iro no Kami no Agito
Gungrave
Heroic Age
Jin-Roh
JoJo no Kimyou na Bouken
Jojo no Kimyou na Bouken (2000)
Juubee Ninpuuchou
Juuousei
Karas
Kaze no Stigma
Kurozuka
Last Exile
Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi
Mugen no Juunin
Nabari no Ou
Peace Maker Kurogane
Samurai 7
Samurai Champloo
Scrapped Princess
Seirei no Moribito
Shakugan no Shana
Shounen Onmyouji
Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi
Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor
Skull Man
Stranger -Mukou Hadan-
Utawarerumono
Witchblade
Wolf`s Rain

Ezek akció dúsabbak, és minde befejezett ha jól emlékszem.

(#4498) cor válasza Herczi (#4497) üzenetére


cor
őstag

:R
elkezdtem rákeresgetni, "joval" többet láttam mint elsöre gondoltam :D

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4499) polaar


polaar
tag

Van Nyíregyházi anime rajongó itt akivel lehetne cserélgetni?

(#4500) bandiras2


bandiras2
senior tag

Hát ez az új EVA mozi nem gyengén betegre sikerült.
Nemkissé átértelmezték a cselekményt. Marie chan Haruhi szinkronhangjával nagyon dúrva.
Már csak egy rendes felirat kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.