Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86151) 1stVikman válasza cof (#86148) üzenetére


1stVikman
senior tag

Próbáltam Crome + Brave browser-rel is, asztali webhelyként (normál módban app-ért sikít), de mindkét esetben hibát dob. "Videó lejátszási hiba. Kérjük próbáld újra később.(WT1809)"

(#86152) Zen_Ronin válasza ezoro12 (#86146) üzenetére


Zen_Ronin
tag

Igen, én onnan rendeletem. Eredetileg Cseh raktárből, de végülis egy Német raktárból küldték.

Bankszámlával magyar forintban.
Részösszeg:15513,12 Ft
Szállítási költség:555,48 Ft
Szállítási biztosítás:614,38 Ft
Teljes:16682,98 Ft

5 nap alatt jött meg. :C

(#86153) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Van olyan aki Képeket úgy néz, hogy vannak köztük Videók is. Mátrix már gördülékenyen kezdi lejátszani a Videókat akkor is, amikor képnéző módban a soron következő fájl egy videó. Annyi a baj, hogy a videók ilyenkor mikrolaggolnak. Ha direktbe egy videót választok ki, akkor szépen, laggolásmentesen játsza le.
Anyit látok, hogy a képnéző módban más lejátszó indul el, mintha direktbe a videót indítom. Ez utóbbi esetben a szokásos videlólejátszó felület fut, a szokásos módon. Viszont a képnéz őmódban egy másik lejtszó indul, mindenféle videós vezérlési lehetőség (beletekerés, pillanatállj, stb) nélkül. Ilyenkor még a videós infók (bitráta, stb) se lekérhető.

Van arra valami megoldás, hogy képnéző módban is ugyanolyan performanicával menjenek a videók?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#86154) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

KODI alól melyik YouTube az ajánlott?
Amit a repoban találtam, konfigoltam (API), az valamiért csak 360p-t tud :F

Mi lehet a gond?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86155) blakey válasza axlfsi (#86154) üzenetére


blakey
titán

Csak egyféle van, Kodi repoból vagy a YT repoból, a kettő egy idő (néha van egy kis átfutási idő) után ua., beállítási hiba okozza, hogy csak 360p-ben megy, megy az 4K HDR-ben is. Nilam a legfrissebb repoból telepíthető van fent.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86156) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Van most vmi bestbuy box CE ala? Olyan kellene ami alatt tokeletesen fut a legujabb CE es problema nelkul megy a transmission mast nem kell tudnia.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#86157) SunMount3r válasza M_AND_Ms (#86153) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Kodi hivatalos fórumán kellene erre rákérdezni, de amúgy a playercorefactory.xml file-ba (vagy ha van más ilyen formátum/viselkedés kezelő leíró file, akkor abba) is lehet, hogy be lehet írni/ki lehet cserélni valamit, ami ezt megváltoztatja. Vagy itt is van két (PC-s és Android-os, de ez szinte mind 1) Kodi Topic is a PH!-n.

[ Szerkesztve ]

(#86158) axlfsi válasza blakey (#86155) üzenetére


axlfsi
veterán

Segíts kérlek, pontosan mégis melyik beállítás, ami releváns ebben a kérdésben?
Hiába állítom be a fullHD/720p-t, láthatóan nem azt hozza, sőt(!), amikor úgy van konfigurálva, hogy minden video előtt rákérdezzen, milyen felbontást szeretnék, hiába adott akár egy 4k-s videó, csak 360p-t lehet választani vagy pár audio formátumot :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86159) M_AND_Ms válasza SunMount3r (#86157) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszi!
Amit igazán nem értek, hogy ugyanaz az anyag, ugyanazon a hardveren, ugyanabban a rendszerben miért játsziódik le egyszer jól, egyszer meg rosszul?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#86160) vargalex válasza M_AND_Ms (#86159) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem csak az van, hogy a képnézegető módban induló lejátszó nem vált frekvenciát?

Alex

(#86161) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok szakik :) Sony Tv tulajdonosokhoz fordulnék igazán. Van egy 55XH9096 Sony Tv-m tökéletesen működik a CEC amiben segítséget kérnék, hogy a Tv távirányítóján melyik gombbal lehet előhozni azt a lehetőséget ahol kitudom választani, hogy "megjelölés látottként" vagy "megjelölés nem látottként"

Két szobában van ilyen Amlogic X96max+ készülék és ha autmaikusan nem is megy de legalább kézzel párhuzamosan megtudom jelölni a látottakat :) Remélem nem volt bonyolult!

(#86162) M_AND_Ms válasza vargalex (#86160) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bármi is...miért működik másképp?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#86163) SunMount3r válasza vargalex (#86160) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Két belső video player-je is van a Kodi-nak, a "szokásos" és ez a másik, ami néha rejtélyes okokból előjön. Ez utóbbi amennyire tudom és tapasztaltam nem valami kraft-os, talán a DLNA-s lejátszásnál lenne szerepe, vagy tán akkor, mikor már eleve dekódolt stream-et kellene lejátszania. A playercorefactory.xml-ben kellene utána nézni, pontosan a nevét nem tudom, hogyan hivatkozik rá a Kodi rendszere, de fel fog tűnni a másik mellett.

[ Szerkesztve ]

(#86164) DoItYourself válasza Csabi1984 (#86161) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az OK-t hosszan nyomvatartva jön elő, de CEC-en keresztül ez nekem nem megy. A Kodi Keymap editor-al próbáld meg a tv távján valamelyik számgombra tenni, ha azt tudja érzékelni a Kodi.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#86165) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy hálózati körülmények között törölt fájlt, vissza lehet-e állítani? (A legújabb CE van az X96 Max+-on, ami a külső vinyóim vannak. Ez össze van kötve hálóban egy Win 8-as lapitoppal, onnan történt a törlés)
Thx

(#86166) SunMount3r válasza SunMount3r (#86163) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Példa:

<!--network protocol rules-->
<rule protocols="http|https|rtmp|sop" player="VideoPlayer" /> <!--all http-->

Ez a VideoPlayer a "szokásos" lejátszó és minden videó file-ra és formátumra vonatkozó bejegyzésnél ennek kellene lennie, ha valami más van, akkor át kell írni rá. Régen DVDPlayer volt a neve, most annak nem tudom van e valami szerepe.

<!--audio / music rules-->
<rule audio="true" player="PAplayer"/> <!--all audio to kodi internal music player-->

Ez pedig a PAPlayer, elvileg audio (zene) file-okhoz használja csak, de lehet ez is a ludas, ha rossz helyen van.

(#86167) axlfsi válasza axlfsi (#86158) üzenetére


axlfsi
veterán

Nálatok mindenkinél jó?
(Egyébként egy Asustor 6202T NAS-ról van szó, de az szerintem most mellékes, 4k-t tud HDMI-n kifelé, filmeknél hibátlan, de YT-ról nem tudok 360p-nél többet kitolni rajta...:F).

link
link

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86168) cof válasza axlfsi (#86167) üzenetére


cof
veterán

MPEG-DASH is engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86169) axlfsi válasza cof (#86168) üzenetére


axlfsi
veterán

Az nincs, de ki is van szürkülve (valami proxy-t kell hozzá belőni? ...). Sajnos most nem vagyok odahaza, nem tudom pontosan megnézni, de tudom, hogy egyáltalán nem tudtam engedélyezni, szürke volt...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86170) cof válasza axlfsi (#86169) üzenetére


cof
veterán

Akkor kell telepítened még inputstream-adaptive-ot is, csak azzal megy 720p-től.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86171) axlfsi válasza cof (#86170) üzenetére


axlfsi
veterán

Hm, rendben, köszönöm ... rákeresek KODI repoban majd estére (... de nem igazán értem; nem úgy szokott lenni, hogy a depencencies kiegészítőket hozza magával az adott modul és feltelepíti? Tehát önmagában a YT telepítéskor nem kellett volna, hogy feltelepüljön az említett inputstream-adaptive is?).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86172) cof válasza axlfsi (#86171) üzenetére


cof
veterán

Csak az inputstream-helper-t írja nálam most Windows-on függőségnek, és abból lehet az adaptive-ot feltenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86173) Egon válasza Egon (#86149) üzenetére


Egon
nagyúr

Erre senki?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#86174) nfsu17 válasza axlfsi (#86171) üzenetére


nfsu17
veterán

Minek települjön, ha 360p-ben megy? A feltétel teljesült, nem? Megy az addon.
Ha 360p-hez is kell, akkor majd függőség lesz az inputstream is.
Be kell állítani rendesen, ahogy már írták korábban.
Mpeg-dash
Ott meg célszerű vp9-re tenni, nem h264-re, mert a vp9 kevesebb erőforrást használ>>hűvösebb marad a box

(#86175) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Jelenleg egy Minix Neo U1 lejátszó van használatban és torrent letöltési funkciót is betölt. Ezen a lejátszón is megoldható a torrentletöltés?

[ Szerkesztve ]

(#86176) nfsu17 válasza Egon (#86173) üzenetére


nfsu17
veterán

CE vonalon S922x boxok tudják a 1080p-t...míg be nem keményít (jobban) google/netflix.
Hivatalos vonalon xiaomi mi box s, itt 4k is adott. USB-LAN adapterrel lehet vezetékes lan is.
Drágábban KM2
Fire tv sticket nem írtam, mert boxot kerestél...és LANja sincs

(#86177) Egon válasza nfsu17 (#86176) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx, Xiaomi lesz... :R
Szerk.: vagy inkább KM2, az szimpibb.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#86178) cof válasza Joshi (#86175) üzenetére


cof
veterán

Persze. De ilyet nem vennék mert csak 100M a LAN. Én is néztem mert van rajta AV kimenet, aztán el is engedtem...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86179) Joshi válasza cof (#86178) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint nem nagyon kellene a LAN, mert egybe NAS is lenne a lejátszó. De nekem van USB3.0 Gigabit Ethernet átalakítóm is, kérdés hogy működne-e Androiddal.

Kétféle adapterem is van.

[ Szerkesztve ]

(#86180) SunMount3r válasza Joshi (#86179) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ahogy én tudom, bármilyen Android-os Box-on nem sok az esély az USB LAN adapterre. Fura, pedig az USB hangkártyák meg működni szoktak.

nfsu17: Cserébe VP9-el azért lehet jobb lenne a képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#86181) interstate76 válasza SunMount3r (#86180) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem A95X F4-en működik a gigabites LAN adapterem. Nem használom, mert bőven elég, amit wifin tud (300 Mb/s környéke), de kipróbáltam és működik.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86182) interstate76 válasza Csabi1984 (#86161) üzenetére


interstate76
addikt

A trakt kiegészítővel megspórolható a kézzel való jelölgetés, ráadásul szinkronizál is a különböző eszközök között.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86183) cof válasza Joshi (#86179) üzenetére


cof
veterán

Ezt nemigazán értem. Ha NAS is lenne akkor a folyamatos és stabil kapcsolat elengedhetetlen, ez WiFi-vel nem garantálható.

CoreELEC-el is lehet belőle jó NAS, mehet a torrent is alatta, és SMB-n tud közben kiszolgálni is. Android ezeken szerintem nagyon összetákolt, nem stabil és erőforrászabáló az optimalizálatlanság miatt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86184) Joshi válasza cof (#86183) üzenetére


Joshi
titán

Úgy értem hogy NAS, hogy a tartalom már eleve a lejátszón van, tehát a filmlejátszáshoz nincs szükség hálózati kapcsolatra. A net sebesség meg azt hiszem 300Mbps amit a wifi azért tudni szokott.

Ha viszont van gigabites ugyan ilyen lejátszó ami ajánlott, akkor linkelhetnéd. Jó lenne 16k körül megállni.

(#86185) castiels


castiels
addikt

Belső tárhelyre történő telepítésben tud valaki segíteni? Droid van a belsőn, a pendrivon egy matrix rc2.

(#86186) axlfsi válasza nfsu17 (#86174) üzenetére


axlfsi
veterán

"Minek települjön, ha 360p-ben megy? A feltétel teljesült, nem? Megy az addon.
Ha 360p-hez is kell, akkor majd függőség lesz az inputstream is."

En kerek elnezest es nem vitanak szanom, de(!), mivel a modulon belul ott a beallitasi lehetoseg az 1080/720p-re es engedi is(!) kivalasztani (ld. lentebb a kepernyofotot), talan legyen mar olyan kedves es tajekoztasson, hogy amugy ehhez van egy fuggoseg es nem fog nelkule mukodni.

Ha nem hivja fel ra a figyelmem CoF kollega, akkor nem lesz egyertelmu es ebbol a szempontbol fogalmaztam azt meg, hogy ha mar adott a lehetoseg a fullHD-ra es azt engedi is beallitani, ugy lett volna korrekt, hogy lerantja a szukseges fuggosegi kiegeszitot vagy legalabb felhivja ra a figyelmet.

Szerk.: siman engedte kivalasztani a felbontast, amit aztan nem hoz es nem is tudni miert nem (vagyis igen, most mar tudom, de ha nem olvasok/kerdezek utana, nem jovok ra soha, telepiteskor nem emliti egy szoval sem);

Szerk.: abbol volt gyanus, hogy ha beallitom az alatte levo: "Always ask for the video quality", akkor a felkinalt felbontas mindig csak 360p vagy csak hangsavok.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86187) cof válasza Joshi (#86184) üzenetére


cof
veterán

Amiről lejátszod, arra is töltöd le, értem. Ebben az esetben sem árt a vezetékes kapcsolat, a WiFi-t kár ilyennel terhelni szerintem.

Sajnos most nem tudok, Tanix TX3-at vettünk páran itt 1000M LAN-al, de most nincsen raktáron. X96 MAX+ meg szerintem lutri, van rosszul sikerült széria belőle. Esetleg aki mostanában vett ilyesmit tud segíteni majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86188) cof válasza castiels (#86185) üzenetére


cof
veterán

SSH-n, ceemmc -x

1. DUAL Android mellé szűz CE
2. DUAL Android mellé belakott CE

3. SINGLE Android törlésre kerül szűz CE
4. SINGLE Android törlésre kerül belakott CE

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86189) castiels válasza cof (#86188) üzenetére


castiels
addikt

Tehát bebootol a matrix rc3, android -putty -ceemmc -x és a 4. kell nekem, belsőre menjen ami a kártyán van az Android törlésèvel együtt.

Az összefoglalóban installtointernal parancsot írja, akkor az nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#86190) cof válasza castiels (#86189) üzenetére


cof
veterán

Bebootolsz CE-vel, és egy másik eszközről SSH-n belépsz, lehet ez telefon vagy PC is. Az összefoglaló kissé elavult már, installtointernal régi gépekhez kell.

user: root
password: coreelec

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86191) Csabi1984 válasza interstate76 (#86182) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Egyszerű ez a trakt :D ?

[ Szerkesztve ]

(#86192) Csabi1984 válasza DoItYourself (#86164) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi, majd kipróbálom :)

(#86193) castiels válasza cof (#86190) üzenetére


castiels
addikt

Köszi.

(#86194) DoItYourself válasza cof (#86190) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Valóban elavult itt-ott, akinek jó az írói vénája, és van ideje-kedve aktualizálni ezeket a részeket, akkor az jelezze, hogy melyik részt "fogadná örökbe". :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#86195) Beni2360 válasza DoItYourself (#86194) üzenetére


Beni2360
félisten

:C:C:C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86196) castiels


castiels
addikt

9-es Droidhoz kellene működő hbo go app, tud esetleg valaki? Ami playen van azt írja csatlakozzon az internetre.

(#86197) Beni2360 válasza castiels (#86196) üzenetére


Beni2360
félisten

Na igen, mivel általában csak WiFi - vel kapcsolódik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86198) castiels válasza Beni2360 (#86197) üzenetére


castiels
addikt

Ahá, köszi.
:R

(#86199) SunMount3r válasza interstate76 (#86181) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No de Android alatt is működik?

Joshi: az ilyen olcsó kínai Box-ok Wi-Fi-jére meg pláne nem lehet alapozni. Vannak jobbak is köztük, de néha típuson belül is eltérhet, hogy mennyit bír és az általában nem túl sok.

(#86200) cof válasza DoItYourself (#86194) üzenetére


cof
veterán

Én mondtam annak idején, hogy jó lett volna egy új topik az NG-s BOX-oknak de hát le lett szavazva. Így is elég hosszú már ez az öf. inkább először gyomlálni kellene, vagy valahova feltenni archivba az S905-S912-re vonatkozó írásokat mert újonnan már úgysem vesz ilyet senki, és lassan már nem is tud. Bővíteni ezt az öf-ot addig szerintem nem érdemes, mert a 80%-a nem aktuális már.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.