Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek.
Véleményetekre lennék kíváncsi. Adot egy vontar x3 ce os-el. Random ujraindul. Ötlet, hogy hardver vagy szoftver lehet a ludas. Tápot már cseréltem, hőfok ~65°c körül ahogy eddig. Válaszokat segítséget előre is köszönöm.

(#86702) cof válasza Szabi_82 (#86701) üzenetére


cof
veterán

Milyen tápra cserélted? Milyen CE? Ha üresben is újraindul jó minőségű táppal, akkor valószínű a hardveres hiba.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86703) Szabi_82 válasza cof (#86702) üzenetére


Szabi_82
tag

Van 2 db vontar, annak az adapteret raktam rá, cseréltem meg. Az CE verziót nem tudom, ~ 2 éve raktam fel, azóta működik s frisitet magának. Amúgy most néztem hogy van már 905x4-es is. Mit érdemes most venni, már mint készüléket?

(#86704) cof válasza Szabi_82 (#86703) üzenetére


cof
veterán

Ha 2 éves a rendszer akkor első körben újratenném a CE-t, mert közben volt Kodi verzió váltás is. S904X-re még nincs CE, az azért nem jó választás egyelőre.

Én pont ilyen Vontar X3-al szemezek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86705) AiRLAC válasza blakey (#86700) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nincs sajnos kis fedél, egyféle verzió van, ahol nyitva hagyták a 40-es tüskesor feletti részt, meg az előlapon a három lapos csatlakozó előtti részt is. Pedig elég lenne csak az infra vevő+státusz lednek a nyílás, meg a hátulján a portoknak. De mivel már nem gyártják (szerintem én az utolsó pár darabból vettem) ezért nem is várható másféle, nincs is nagyon más a piacon ehhez.

Most szétszedtem, megigazítottam a thermal padet, összecsavaroztam rendesen, most már ez is 63 fok max egy óra után.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#86706) Freerod válasza tamás86 (#86696) üzenetére


Freerod
csendes tag

Szia
A 86697 videójában bemutatva a telepítés.

(#86707) ERPY


ERPY
őstag

Mátrix alatt megy nektek a YouTube? Tegnap délután óta nekem hibát dob. Csak azért kérdezem, hogy keressem nálam a problémát, vagy másnál is fennáll. Köszönöm

(#86708) Szabi_82 válasza cof (#86704) üzenetére


Szabi_82
tag

Megnézem, egyébként most néztem az oldalt: coreelec. Org- ot. Új telepítésnél nincs benne a vontarx opció. Ilyenkor mi a járható út, azaz mit válaszak ki, 4gb a készülékem. Egyébként a másik lejátszó tökéletesen működik, a két éve telepített CE alatt. Igaz ott kapott egy szép nagy dobozt s cpu hűtést is, amivel 35°c felé nem megy.Segitseget előre is köszönöm.

(#86709) cof válasza Szabi_82 (#86708) üzenetére


cof
veterán

Ha Kodi Leia kell: CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.8-Generic.img.gz

Ha Kodi Matrix: CoreELEC-Amlogic-ng.arm-19.2-Matrix_rc3-Generic.img.gz

.dtb meg sm1_s905x3_4g_1gbit.dtb

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86710) blakey válasza ERPY (#86707) üzenetére


blakey
titán

Igen, működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86711) AiRLAC válasza Szabi_82 (#86708) üzenetére


AiRLAC
addikt

Két éve még nem volt Vontar X3. X1 vagy X92 esetleg? Képed van róla?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#86712) Szabi_82 válasza AiRLAC (#86711) üzenetére


Szabi_82
tag

Ok, megnézem ha haza értem, köszönöm mindenkinek.
Egyébként mi a külömbség a leia vs matrix közt. Lehet hogy nem két éve volt hanem csak egy :) . Tuti hogy vontar x3, 4gb. Köszönöm a segítséget.

(#86713) ERPY válasza blakey (#86710) üzenetére


ERPY
őstag

Köszönöm, megnéztem, valami nálam romlott el. Backup vissza, és minden okés már nálam is. Thx.

(#86714) EDTA65 válasza trance89 (#86638) üzenetére


EDTA65
újonc

Igazad van, a matrix rc3 valôban jó, a qbittorrent remote free -vel kezelni is tudom, csak a letöltés
helyének nem sikerül a vincseszteremet beállítani,
nem is látja, holott a Kodi látja. A transmissionnál
ez nagyon egyszerū volt.Ebben esetleg tudsz segíteni?
Az X96Max + jelentösen elmarad az Odroid HC4
letöltési sebességéhez képest? Nagyon kíváncsi
lennék errre is, ha van tapasztalatod!
Köszönöm!

(#86715) ®abstract®


®abstract®
őstag

egy kis segitseget kerek:
tudtok ajanlani a kodihoz olyan feliratkeresot ami talal magyar feliratot?

ami be van kapcsolva: A4Ksubtitles,Divxplanet,Subscene.com,Subscene subtitle.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86716) SunMount3r válasza ®abstract® (#86715) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Opensubtitles és Feliratok.info (lehet Supersubtitles néven van).

[ Szerkesztve ]

(#86717) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A következő problémával küzdök. Adott egy coreelec-et futtató X96 Max, amennyiben Plexen keresztül elindítok egy filmet a tv elveszti a jelet és csak a hang megy az erősítőn keresztül, de a távirányítóval visszatudok lépni a film adatlapjára. A probléma egyik napról a másikra jelentkezett, már csináltam rendszer visszaállítást is, de a probléma nem oldódott meg. Feltehetően nem a sávszélességgel van a gond, mert az androidos rendszeren lévő Kodi/Plex párossal gond nélkül megy minden.

(#86718) ®abstract® válasza SunMount3r (#86716) üzenetére


®abstract®
őstag

Köszi :R

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86719) Szabi_82


Szabi_82
tag

Na megvan a hiba, a táp csatlakozó körbe volt repedve a nyákon. Ujraforrasztottam , s eddig hibátlan :)
Amúgy elkezdtem újra rakni, s el is indult. Viszont amikor átakartam másolni a belső háttértára akkor már voltam bajban.
Migrate CoreELEC dual boot to single boot installation
Use CoreELEC data from
[1] current used SD or USB device
[2] the existing data on eMMC
[3] existing backup on current used SD or USB device
Renew current CoreELEC dual boot installation on eMMC
Use CoreELEC data from
[4] current used SD or USB device
[5] existing backup on current used SD or USB device
[6] Make a backup of current CoreELEC dual boot installation on eMMC to current used SD or USB device
[7] Remove current CoreELEC dual boot installation on eMMC
Innen melyik opció kell nekem?

(#86720) Szabi_82


Szabi_82
tag

Ez a bajom velem s lentebb lévő 2. opciót sem hajtsa végre ha itt az igenre nyomok
Sd kártyáról indula CE, viszont:
CoreELEC:~ # ceemmc -x
Starting CoreELEC eMMC installation tool...
System is not supported: sm1_s905x3_4g_1gbit!
There is NO official support by Team CoreELEC
if you continue to run this tool!
Continue? [y]:

(#86721) blakey válasza Szabi_82 (#86720) üzenetére


blakey
titán

Az egy figyelmeztetés, hivatalosan nem támogatott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86722) cof válasza Szabi_82 (#86719) üzenetére


cof
veterán

Látom van már az eMMC-n egy CE, először le kellene szedni, 7-es gomb.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86723) Dolphine


Dolphine
addikt

A CE 9.2.2-t szabad 9.2.8-ra frissíteni S912 (Minix Neo U9-H) esetében?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#86724) Beni2360 válasza ®abstract® (#86715) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia! Az Opensubtitles-re be kell regelni a gépeden és a boxon telepítés után be kell írni az adatokat. Van egy videóm a beállítására.Eltünt. :F De a TMDB beállítása KODI CE-n a preferált nyelnek a Hu-t kell beállítani.
Van még a Supersubtitles ami a sorozatokhoz kell de ott is be kell állitani keresési nyelvnek a Hu-t. Na meg a KODI-ban is a nyelv beállításokban a Hu-t kell beállítani első keresésre., stb

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86725) AiRLAC válasza Dolphine (#86723) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elvileg igen

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#86726) Csabi1984 válasza cof (#86722) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ahha akkor ez infó nekem is jól jött. Ezek szerint annak idején azért lett galiba mert már volt rajta egy CE az Android mellett de én azt hittem csak felülírja és kész de ezek szerint elötte le kell szedni a "7" gomb kiválasztásával.
Ha nekem most csak az Andorid van a belső tárhelyen de beszeretném másolni a CE-t mellé akkor melyiket kell kiválasztanom?
Ha jön egy frissítés a CE-re azt lehet engedni úgy hogy van rajta egy CE?

(#86727) ®abstract® válasza Beni2360 (#86724) üzenetére


®abstract®
őstag

Köszi az infót :R
Droid on vagyok. Programnyelvet átváltottam magyarra mert eddig angolul volt. A felirat kiszolgálók ban nyelvet nem tudok állítani mert nincs lehetőség. Most úgy tűnik nincs változás.
ez a felirat keresési lehetőség mire vonatkozik, csak sorozatokra vagy bármilyen filmre vagy streamre? :U

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86728) cof válasza Csabi1984 (#86726) üzenetére


cof
veterán

Leszedted a 7-es gombbal, aztán újraindítás után majd az 1-es gombot nyomod, ha Android mellé akarod tenni. CE frissítés mehet de olvastam, hogy az Android frissítés régebben tönkrevágta a partíciókat most nem tudom mi a helyzet mert nekem még mindig mSD-ről fut a CE annak ellenére, hogy az Androidot egyszer indítottam csak el.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86729) Beni2360 válasza ®abstract® (#86727) üzenetére


Beni2360
félisten

Csinálok egy videót ami letörlődött most töltöm fel a Yt-ra. Ezt a laptopon a KODI-ban szoktam csinálni vagyis Android is ugyan az. Ha elérhető lesz megosztom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86730) Beni2360 válasza ®abstract® (#86727) üzenetére


Beni2360
félisten

Na meg van a videó : TMDB beállítása KODI CE
Mint látod külön külön van a sorozatokhoz meg a filmekhez is lehetőség. Ezt lejátszás közben a feliratok ikon alatt lehet a keresés gombra kattintva a keresést indítani. És a listából a videó minőségének akár a relase szerint is lehet válogatni ha több van fent.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86731) tamás86 válasza cof (#86728) üzenetére


tamás86
tag

Szia ha nekem most alexelec van a boxon android nélkül nekem is a 7es kell elsőnek reboot és utánna 1es?

(#86732) trance89 válasza EDTA65 (#86714) üzenetére


trance89
őstag

Pedig elég egyszerű beállítani, a system/storage menüpontban megnézed hogy hova és milyen néven van felcsatolva a hdd, ez általában /var/media/*hddneve*
Utána ezt bemásolod a qbit beállítások 1. fülén található mezőbe
X96Max+ nagyjából fele akkora átlag letöltési sebességet produkál, nem véletlenül:
Odroid HC4 esetén:
SoC pcie interfész <-> sata vezérlő <-> hdd/ssd
X96Max+ esetén viszont:
SoC pcie interfész <-> usb vezérlő <-> sata vezérlő <-> hdd/ssd

(#86733) ®abstract® válasza Beni2360 (#86730) üzenetére


®abstract®
őstag

:R köszi a segítséget!

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86734) Beni2360 válasza ®abstract® (#86733) üzenetére


Beni2360
félisten

Nm. ha regel hozzám akkor van még sok útmutató a KODI-hoz is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86735) ®abstract® válasza Beni2360 (#86734) üzenetére


®abstract®
őstag

Igen látom :K
Megnéztem ezt a videót beállításokat elvégeztem.
4:30 Kodi kilépés, ezután már egyéni beállításokat láthatunk? :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86736) cof válasza tamás86 (#86731) üzenetére


cof
veterán

Szia, üres nem lehet az eMMC így 7-es gomb sem lesz. Nem tudom a két rendszer mennyire hasonló, én először feltennék egy gyári Android fw-t, és utána CE-t.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86737) tamás86 válasza cof (#86736) üzenetére


tamás86
tag

Aha értem.Sejtettem.Akkor ezt kiprobálom.

(#86738) Szabi_82 válasza cof (#86722) üzenetére


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Sikerült "átköltöztetni" a belső tárolóra a rendszert, köszönöm a segítséget Mindenkinek!

(#86739) EDTA65 válasza trance89 (#86732) üzenetére


EDTA65
újonc

Köszönöm szépen az értékes információkat!!

(#86740) Csabi1984 válasza cof (#86728) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#86741) Imi1981 válasza ssgt1981 (#86717) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Gyanús, hogy a frekvencia váltás miatt van valamiért. Próbáld ki egyszer, hogy a kodi beállítások /lejátszó menüben a képfrissítés gyakoriság - ot kapcsold ki állásra. Ha így jó akkor a tv valamiért nem vált a megfelelő frekvenciára. Ha kell a kandenciahelyes lejátszás akkor lehet a tv-t kéne alapra állítani mert ott nincs rendben valami (már volt ilyen itt ha jól emlékszem) . Vagy előtte még próbáld meg másik hdmi bemeneten.

(#86742) ssgt1981 válasza Imi1981 (#86741) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen, így működik. Az miért van, hogy laptopnál simán megy a kodival ës csak coreelec alatt van a probléma? Eddig egyébként teljesen jó volt egyik napról a másikra jelentkezett ez a probléma! Samsung Qled TV-nél mi lenne a helyes beállítás?

(#86743) Beni2360 válasza ®abstract® (#86735) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja törlöm vagyis megvágom a videót kilépésnél eltönk a felvevő ikonja és keresgéltem. :U
Na meg is vágtam.
TMDB beállítása KODI & CE

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86744) Joshi válasza trance89 (#86732) üzenetére


Joshi
titán

Kérdésem lenne a qBittorrenttel kapcsolatosan, illetve reflektálnék az X96 Max+ letöltési sebességre, de azt majd a kérdésem után.

Szóval, mi a módja annak, hogy amikor rákattintok a letöltési linkre, akkor ajánlja fel a qBittorrentet mint letöltő klienst/programot és ne kelljen külön letölteni a torrentfájlt? Mert ugye mivel a qBittorrent csak egy webgui és nem egy külön telepített progi, ezért nem lehet kiválasztani az alábbi képen látható ablakban mint letöltő progit.

Amúgy a letöltéssel szerintem nincs semmi gond. A külső vinyó egy 2TB-os WD Green USB 3.0 átalakítóval. A letöltési sebesség szerintem önmagáért beszél. A net Digi Gigabites.

(#86745) SunMount3r válasza Joshi (#86744) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre ezt találtam. Tehát vagy manuálisan klikkelgetsz mindig sokat, vagy mókolsz vele előtte, hogy magától menyjen.

[ Szerkesztve ]

(#86746) Joshi válasza SunMount3r (#86745) üzenetére


Joshi
titán

Aztán eszembe jutott hogy DoItYourself anno linkelt nekem egy megoldást, ami az Electorrent és hibátlanul működik. Kicsit fapados, tulajdonképpen semmi részletet nem lehet látni de hibátlan. :C

[ Szerkesztve ]

(#86747) AiRLAC válasza Joshi (#86744) üzenetére


AiRLAC
addikt

Még mindig RSS könyvjelző. Nem kell böngésző pluginnel meg ilyesmivel szarakodni, megy mobilról ugyanúgy, egy! katt a plusz jelre és bekerül a könyvjelzőbe, a NAS meg automatikusan letölti.

Ez persze a "szar" Download Station.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#86748) Joshi válasza AiRLAC (#86747) üzenetére


Joshi
titán

Torrentezés csak PC-ről lesz használva. Igazság szerint nem is nekem lesz, habár most nagyon elgondolkoztam egy X96 Max+ kütyün a Zyxel NSA320 NAS-om leváltására. A Zyxel max 10-12MB/s-et tud letölteni, ez az Amlogicos box meg simán hozza a Gigabites sávszélt. :Y

[ Szerkesztve ]

(#86749) AiRLAC válasza AiRLAC (#86747) üzenetére


AiRLAC
addikt

Persze rossz csoportba írtam, please ignore.

Megyek iszok egy kávét :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#86750) Imi1981 válasza ssgt1981 (#86742) üzenetére


Imi1981
veterán

A helyes beállítás az lenne a képfrissítés gyakoriság indításkor/leállításkor. Így kandenciahelyes a lejátszás. Egy Samsung quled tv ezt biztosan tudja kezelni (sőt már minden tv kb) . Így állítsd be kép kép és nézd meg mit mutat az engedélyezési lista (nálam most csak egy van ott mert mobilon lévő kodiról csinálom a képernyőképeket de többnek kell ott lennie) kép

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.