Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) Elemental válasza blakey (#85900) üzenetére


Elemental
addikt

918+ 8g rammal.
A pkc beállításokkal el lehet tolni a dolgot? Nézegettem, de végül nem állítottam el semmit. A plex beállítások is alapon vannak, egyedül az átkódolás alatt a "Videó adatfolyam átkódolásának letiltása", amit bepipáltam.
Amúgy pkc esetében a plex lesz a média kiszolgáló, vagy a plex csak az adatbázist adja, és sima smb kapcsolat van?

(#85902) blakey válasza Elemental (#85901) üzenetére


blakey
titán

PKC beállításaival természetesen el lehet rontani. A PKC csak adatbázist biztosít, ha jól van beállítva akkor mindent a Kodi intéz, Plex ebbe nem szól bele. A Plex kiegészítő az, ahol már ő "irányít". HTTP és SMB kapcsolat érhető el PKC esetében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85903) Elemental válasza blakey (#85902) üzenetére


Elemental
addikt

Most nem otthon vagyok, de arra emlékszem, hogy valami https be van kapcsolva a pkc beállításokban. Ezt majd csekkolom.

[ Szerkesztve ]

(#85904) aldebaran válasza interstate76 (#85898) üzenetére


aldebaran
őstag

Esetleg másik skin? :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#85905) blakey válasza aldebaran (#85904) üzenetére


blakey
titán

A PKC-n semmilyen másik felszín nem segít, Matrix alatt hibás a PKC, sok javítás szükségeltetik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85906) Elemental válasza blakey (#85902) üzenetére


Elemental
addikt

Változtattam pár beállítást a pkc-n. Most ilyen a kapcsolat fül:

A plex companion engedélyezését kilőhetem, vagy kell valamire?

A szinkronizáció fül alatt a Lejátszási mód az Direct paths, vagy Addon(default)?
Az útvonalaknál ez jó?

A Lejátszás fül alatt az Előnyben részesített lejátszási mód mi legyen? Try diect path, Direct stream, Direct play?

A plex hálózati beállításokat így állítottam be:

(#85907) Elemental válasza Elemental (#85906) üzenetére


Elemental
addikt

Ezekkel a beállításokkal egyelőre nincs szaggatás.

(#85908) Zen_Ronin válasza Beni2360 (#85845) üzenetére


Zen_Ronin
tag

Hol találom a yt oldaladat?
fel szeretnék iratkozni ! :R

(#85909) blakey válasza Elemental (#85906) üzenetére


blakey
titán

Jónak tűnik, a PMS hálózati beállításainál a hitelesítés nélküli IP-címeknél add meg a router IP-címe/255.255.255.0 (alhálózati maszk) értékeket, így nem fog állandóan a központi szerveren át csatlakozni a NAS-hoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85910) Beni2360 válasza Zen_Ronin (#85908) üzenetére


Beni2360
félisten

A Nick nevem ott is az. Link

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#85911) ERPY válasza blakey (#85909) üzenetére


ERPY
őstag

Nálam pedig jó minden. Semmi hiba a plex-el. Újraindítás is okés mátrix alatt. Szépen el is indul.

(#85912) blakey válasza ERPY (#85911) üzenetére


blakey
titán

Nem Plex hanem PlexKodiConnect hiba. Plex-el nincs gond. 5x nekifutottam, PKC telepítés után nincs újraindítás, leállítás. Amint törlőm minden rendben van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85913) Zen_Ronin válasza Beni2360 (#85910) üzenetére


Zen_Ronin
tag

:R

(#85914) Elemental válasza blakey (#85909) üzenetére


Elemental
addikt

Beállítva. Köszi!

Esteleg arra tudod a választ, hogy a PKC Lejátszás fül alatt az Előnyben részesített lejátszási mód mi legyen? Try diect path, Direct stream, Direct play? Alalpból a Try direct path van beállítva.

(#85915) Wasquez


Wasquez
senior tag

Az összes androidos wifi-s kütyünek ilyen rettenetes az adatátviteli képessége wifin keresztül?
NAS -ról szeretnék másolni rá, de 1MB/s a max, amit el tud érni.
Van wifis dokkolóm is, abban is valami android van, az is egy rettenet sebességben, még ha odaviszem közvetlenül a wifi mellé, akkor is!

[ Szerkesztve ]

PC

(#85916) ERPY válasza blakey (#85912) üzenetére


ERPY
őstag

CE alatt pkc van, nem? Szóval akkor sincs nálam ilyen, sőt semmilyen hiba. Se lejátszás, tekerés, pause, felirat, minden okés. Újraindítás, indulás, minden olyan mint eddig bármikor.

(#85917) blakey válasza ERPY (#85916) üzenetére


blakey
titán

CE alatt pkc van, nem? - nem, a PlexKodiConnect egy külön kiegészítő, amit a PKC repóból kell telepíteni. Te mivel kevered, mert egyértelmű, hogy nem tudom miről írunk?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85918) Imi1981 válasza blakey (#85917) üzenetére


Imi1981
veterán

Lehet a hivatalos plex addonnal keveri. Nem rossz az sem csak nem olyan kényelmes mint a plexkodiconnect.

(#85919) ®abstract® válasza Wasquez (#85915) üzenetére


®abstract®
őstag

Működik a wifi persze de a kábel kapcsolat sokkal stabilabb!

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#85920) SunMount3r válasza Wasquez (#85915) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

5GHz-en próbáltad?

(#85921) ERPY válasza blakey (#85917) üzenetére


ERPY
őstag

Igen, ugyanarról beszélünk. Csak annyi, hogy nálam nincsen vele baj. 3.4.1 van fent nekem.

[ Szerkesztve ]

(#85922) Elemental válasza ERPY (#85916) üzenetére


Elemental
addikt

Megtennéd, hogy kipróbálod azt, hogy rámész egy filmre, három vonal, majd megnézettként megjelölés, vagy nem látottként megjelölés? Nekem ilyenkor mindig annyira lefagy, hogy csak áramtalanítás segít. Három skinnel próbáltam, Estuary, Eystuary mod v2, Estuary mod v3, mind ugyanaz.
19.2-Matrix_rc3-on vagy?

[ Szerkesztve ]

(#85923) ERPY válasza Elemental (#85922) üzenetére


ERPY
őstag

Abban a pillanatban kirakja a pipát, vagy leveszi ha mégse.

Mindenem a legfrissebb. Mátrix és az addon is.

[ Szerkesztve ]

(#85924) blakey válasza ERPY (#85921) üzenetére


blakey
titán

Ennek nagyon örülök, de ettől még sajnos hibás. Új telepítés sem segít.
Milyen boxon használod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85925) Elemental válasza ERPY (#85923) üzenetére


Elemental
addikt

Ez érdekes.
Nálam x96 max plus. 19.2-Matrix_rc3. Szűz telepítés, és lefagy ennél mindig. Lehet, hogy valami plex szerver, vagy pkc beállítás miatt? Jó lenne látni a beállításaidat :)

blakey: Amúgy nekem az újraindítás megy, már ha arra gondolsz, amit a bal felső menüben lehet kiválasztani, vagy ha yatse appal indítom újra az is megy fagyás nélkül.

(#85926) ERPY válasza blakey (#85924) üzenetére


ERPY
őstag

X96 max +

(#85927) blakey válasza Elemental (#85925) üzenetére


blakey
titán

Nekem is megy, sőt, tökéletes CE 9.2-n. :)
Egyszer biztos jó lesz Matrix alatt is, de nekem egyelőre nem jó, nem felel meg, 2 hónapot szenvedtem, egyszer jó volt a kikapcsolás, aztán valamelyik frissítés betett neki, CE vagy PKC, nem tudom, az elmúlt napokban kijött 1-2 frissítés mindkét oldalon így lehet, hogy már alakul a dolog, de nekem elég volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85928) Wasquez válasza SunMount3r (#85920) üzenetére


Wasquez
senior tag

A dokkolóban biztosan nincs 5GHz, a TV box is már vagy 4 éves, van abban 5GHz-s adapter ?

PC

(#85929) blakey válasza ERPY (#85926) üzenetére


blakey
titán

Még 1 kérdés, bővítmény elérési utat használsz, vagy közvetlen elérést?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85930) Wasquez válasza ®abstract® (#85919) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem az a kérdés, hogy működik e, hanem az, hogy nagyon lassúak, 1MB/s-ot tud, de ha közelebb viszem a routerhez, akkor sem tud sokkal többet max 4.
Azért kérdezem, hogy valami szarul van e beállítva, mert ennél a sebességnél az n-es 2009-es laptop adaptere is sokkal jobban működik messzebbről!
A vezetékes persze, hogy stabilabb, de nem tudom összekábelezni egyenlőre őket.

PC

(#85931) blakey válasza Wasquez (#85930) üzenetére


blakey
titán

4 box van nálam, ebből három 866Mbps linksebességre képes, a negyedik 433Mbps-re, az első három simán tud 500 Mbps feletti sebességet, a negyedik meg 200-250Mbps-t. Tehát a kérdésedre a válasz, igen, tudnak normális sebességet is. Csinálj egy iperf3 tesztet, akkor látni fogod, hogy mire képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85932) AiRLAC válasza Wasquez (#85915) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre a hálózatos topicban adnak majd választ miután konkrét típusokat és beállításokat megadtad nekik.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#85933) Elemental válasza ERPY (#85923) üzenetére


Elemental
addikt

Ma reggeli tapasztalatok újra telepített matrix plusz pkc. Nem állítottam semmit, az első telepítés a pkc volt, alap estuary skin. Teljesen jól megy, nincs fagyás sosem.
Mindjárt teszem fel a mod v2/v3 skint.
Mod v3 felment, és eddig semmi fagyás.

[ Szerkesztve ]

(#85934) blakey válasza Elemental (#85933) üzenetére


blakey
titán

A fejlődés nem áll le, folyamatosan javítanak ezt-azt, így nagyon reménykedek abban, hogy tényleg jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85935) ®abstract® válasza Wasquez (#85930) üzenetére


®abstract®
őstag

Szerintem ha rákeresel a készüléked típus alapján hálózat illetve sebesség tesztre akkor látni fogod az eredményt :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#85936) ERPY válasza Elemental (#85933) üzenetére


ERPY
őstag

Valamelyik nap mikor feljöttem ide, akkor olvasom hogy baj van vele. Meg is ilyedtem, hogy bakker, rossz lett. Viszont előző napokban sokat moziztam, szabin vagyok. Gyorsan kipróbáltam, amiket hibának írtatok, nálam okés volt. Így kezdődött az egész. Még 3 box van a mozi szobán kívül azokon még nem mátrix van, de ugyanúgy működik mind a négy, plex fut nasról.

(#85937) blakey válasza ERPY (#85936) üzenetére


blakey
titán

Tegnap a legújabb Nightlyt telepítettem, frissítettem a PKC-t, stb és 1 napja jónak tűnik, minden megfelelően működik, szóval te már valószínűleg a javított verziókat próbáltad, mert korábban volt olyan időszak amikor jó volt aztán megint félre sikerült valamelyik frissítés, de mostani állapot szerint megint jó. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85938) interstate76 válasza blakey (#85937) üzenetére


interstate76
addikt

Na, akkor ezt a felállást én is kipróbálom! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#85939) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Akinek van beelink gt king vagy gt king pro és basznál vele coreelec alatt bluetooth fülest annak stabil akadás mentes a kapcsolat? X96 max plus-on sajnos több fülessel próbálva is sokszor akadozott a hang. Nem egyből hanem film negyede vagy közepétől és időközönként de idegesítő volt. Van egy mecool km6 deluxe és egy apple tv 4 hd azokon tökéletesek ugyan azok a fülesek szóval tuti az x96 max plus ce párossal van gond.
Tervezek venni egy erős és kicsit minőségibb ce képes boxot és a beelink gt king pro-t néztem ki. Tetszik (bár a színe nem) a hardvere és, hogy bivalyerős és évekig gyors lehet. Később venném nem most.

(#85940) Wasquez válasza AiRLAC (#85932) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez nem hálózat beállítás kérdése szerintem!?
Minden eszközöm megfelelően működik, kivéve az androidot futtató kütyük, kivéve a mobiltelefonokat.
Úgy emlékeztem, hogy valaki írt olyat, hogy az androidokon a fájlátvitel nem az igazi, és nem nagyon lehet ezzel mihez kezdeni.
A hdd dokkolóm azt csinálja, hogy nekilendül a másolásnak, ha a router közelében van 7-9MB/sec, aztán szépen elindul lefelé, és 0.5 körülire leherved elég gyorsan, és ott is marad.
Erre nem tudok semmi tesztet feltenni.
A TV box-on kipróbáltam ez az ipefr3 tesztet, hát egyszer láttam, 7 MB/s értéket, de inkább 2-0 között tud valamit kezdeni.
Engem az érdekelne, hogy mi az igazság abból, hogy ezek ezt tudják, és másnak sem működik!? Vagy ez nem igaz, mert másoknál jól működik a wifi-n keresztül az adatátvitel, és nekem nem jó a készülékem, vagy a hálózatom! Mondom, hogy ez egy régebbi, 17-körüli Zeepin X92, x912-es kütyü.

PC

(#85941) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok Amlogic S905X3-as készülékem van :) Működhet azon opció, hogyha a készüléket bekapcsolom akkor kapcsoljon be a TV és erősítő illetve ha kikapcsolom a készüléket akkor kapcsoljon ki a TV és erősítő? Ugyanakkor ha csak a TV-t kapcsolom be, akkor Ő maga ne induljon el?

(#85942) AiRLAC válasza Wasquez (#85940) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kábelen teszteld le először is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#85943) Wasquez válasza AiRLAC (#85942) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nekiállok előszedek egy 15m hosszú kábelt, áthúzgálom a lakáson és kiderül, hogy azon működik jól, vagy az, hogy sem! Nem tudom, hogy mennyiben jutok közelebb, ahhoz, hogy a wifi egy rakat szr!?
Szórakozok itt vele, majd valaki leírja, hogy ez a készülék ezért meg ezért rossz és másoknak sem megy!
Azt szeretném megtudni, hogy vannak e másoknak is hasonló problémái, kínai olcsó kütyük, ha ennyit tudnak, akkor elengedem a dolgot, és nem feszítgetek ki légkábeleket a lakásban!
Nem tudom, hogy van e ilyen hosszú egyáltalán itthon!?

PC

(#85944) divan válasza Wasquez (#85943) üzenetére


divan
senior tag

Sajnos ezekre nincs ilyen általános válasz. A wifi rengeteg mindentől függ, a kínai kütyük végképp nem egyformák, még akkor sem, ha ugyanaz a nevük.

(#85945) Wasquez válasza divan (#85944) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ezért érdekelne az, hogy mik a személyes tapasztalatok!
Eddig egy olyan hozzászólás volt, amiből az derült ki, hogy van akinek megy rendesen a tv box!
Kinek milyen, van e többeknek hasonló problémája, mint nekem, vagy csak én vagyok béna!
Az általánosságokkal nem jutok közelebb a megoldáshoz, hogy a kábeles az stabilabb, meg a wifi sok mindentől függ, stb, meg interferencia, meg sok készülék ugyanazon a sávon!
Ezek olyan nesze semmi fogd meg jól.
Nekem valami furcsa ezen, és nem a hálózat többi tagja lesz a probléma forrása feltehetőleg, mert azok mennek rendesen.

PC

(#85946) csubyy válasza Wasquez (#85945) üzenetére


csubyy
tag

Pedig mindent leírtak amit érdemes. A wifi lutri, még azonos típuson belül is lehet eltérő, vagy éppen rossz. A kábel biztosabb képet nyújt. Mást senki sem írhat. Amúgy még a többi eszköz is belejátszhat, például a router wifi csatornája.

(#85947) Wasquez válasza csubyy (#85946) üzenetére


Wasquez
senior tag

Neked van TV boxod?
Milyen márka, milyen chip van benne?
Milyen a wifi-je, megy rendesen? Milyen sebességet tud, milyen messze van a routertől?

PC

(#85948) ®abstract® válasza Wasquez (#85945) üzenetére


®abstract®
őstag

Biztos vagy benne hogy a router beállításaid a legoptimálisabb a k?
Már csak azért kérdem mert én átnéztem a beállításaim ot és utána x96 Max plus készüléken 350-360 as le és 180 -200 mb os feltöltési sebességet látok sebesség teszten,de működés közben használatkor mégis valamikor a sebességhez képest kicsit várni kell az adatok betöltésére :U
A másik az hogy szerintem a bluetooth wifi modul ami a készülékben van egy olcsó fajta tehát,pillanatnyi rövid használatakor biztos hogy jó de rövid használat után felmegy 80 fokra készülék hőfok!
Szóval inkább vettem egy 5M S,cat6 os lan kábelt és összekötöttem a routerrel és stabilabb állandó a kapcsolat :K

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#85949) Wasquez válasza ®abstract® (#85948) üzenetére


Wasquez
senior tag

Milyen beállításokat módosítottál a routeredben?
Nekem az kicsit furcsa lenne, mondjuk, ha minden más eszköz rendesen működik, a routerrel, csak a tv box meg a dokkoló nem.
Azt el tudom fogadni, hogy gagyi a wifi adapter, és ezért nem működik, de ehhez kellene x92-tulaj, aki ezt megerősíti!
Kábelezni nem tudom, messze vannak egymáshoz képest, és nincs hová tenni a kábelt, ahol nem lesz botlódrót belőle.

PC

(#85950) ®abstract® válasza Wasquez (#85949) üzenetére


®abstract®
őstag

a savszelesseg,Hz kiosztas,csatornak auto modban vannak.
azt meg megprobalhatod,hogy a wifi regio kodot az eszkozbe atvaltod.ha nincs ilyen akkor,realtek szabvanyu usb wifi adaptert hatha felismeri a tvbox od.
ha ez sem jo akkor pedig a tvbox tipus alapjan mas forumok olvasasa itt [link]
mas otletem nincs :)
jah,de! ha sehogy se jo akkor veszel 1 jobb tv boxot :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.