Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) blakey válasza Beni2360 (#86350) üzenetére


blakey
titán

De neked megvan, újat venni már nem éri meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86352) Beni2360 válasza blakey (#86351) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez igaz a kedvenc lejátszóm jöttek mentek mellette de ettől nem volt szívem megvalni, pedig előbb utóbb el kell adnom. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86353) bzs73 válasza blakey (#86351) üzenetére


bzs73
őstag

Hát nem újonnan venném persze, ismerősnek van, 20e ft-ba ide adná. Csak coreelec menne rajta, arra szerintem jó még ennyi pénzért. Szerintem még mindig minőségibb, mint ez a sok olcsó kínai ujdonság, nameg nem is kell coreelec alá 4gb ram, stb. Volt már x96 max+ is, meg bt king is, de minix tudom hogy minőségibb, csak az usb2.0-t nem tudtam elég-e, 4k hdr-hez. MINIX-NEO-U22-XJ-t terveztem, de tényleg csak coreelec alá tök felesleg. ce-ből tudom csak leila van, de bőven jó, semmi extra nincs számomra a matrixba. Azért köszi nektek.

If a second or you are the first to lose.

(#86354) cof válasza bzs73 (#86353) üzenetére


cof
veterán

Kissé túlárazott, mikor tudjuk, hogy 13000 Ft-ért már van új S905X3.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86355) blakey válasza bzs73 (#86353) üzenetére


blakey
titán

S912 "halott", nem támogatott a CE által, nem véletlenül írtam azt, amit. Ne vegyél S912-es boxot, mindegy mennyire minőségi. 2 évvel ezelőtt még jó lett volna, ma már qka.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86356) blakey válasza cof (#86354) üzenetére


blakey
titán

Nem túlárazott, mert minden szempontból minőségibb egy hasonló S912-es boxhoz képest viszont maga a SoC már semmit sem ér.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86357) dgyuri0123 válasza blakey (#86355) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

X92-esem van. [link] Egy hete jött rá CE frissítés. Azt mondod kuka?
Vagy mit értek félre?

"csak a zene van"

(#86358) blakey válasza dgyuri0123 (#86357) üzenetére


blakey
titán

Igen, qka. Újat nem fogsz kapni és örülj, ha még működik.

Hónapok óta írogatjuk, hogy ez vagy az megszűnik, S912-es SoC-ra már nem lesz új kernel és nem támogatja a CE. amit kaptál frissítést az ki lett kényszerítve, de 0 fejlesztés van a régi kernelre és főleg az S912-re.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86359) cof válasza blakey (#86356) üzenetére


cof
veterán

Nem érdemes megvenni, igen egy az, hogy régi SOC a minőség meg elhanyagolható CE alatt, nálam is megy noname S905 már 4 éve szinte non-stop hibátlanul. Ilyen szempontból nem éri meg a felárat, még 10000 Ft is sok érte a mai helyzetben már.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86360) dgyuri0123 válasza blakey (#86358) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hmm, kár érte. Hibátlanul teszi a dolgát kb. két éve... Milyen "favoritot" tudnál ajánlani helyette CE alá?

"csak a zene van"

(#86361) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

Tanix TX3 mini VFD-je nem kapcsol vissza sleep után. Mintha ez régebben nem lett volna probléma. Lehet hogy frissült a CE és amiatt van?

fred

(#86362) galaxys80 válasza dgyuri0123 (#86357) üzenetére


galaxys80
veterán

Dehogy kuka. Ha nem használsz például addonokat, hanem csak egyszerű filmlejátszásra kell , akkor jó sokáig kiszolgálhat még.
Minden gond nélkül el lehet lenni frissitések nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#86363) blakey válasza dgyuri0123 (#86360) üzenetére


blakey
titán

Az S912 az a mostoha SoC amire kb. már semmi sem fog érkezni, a legtöbb fejlesztő python3-ra koncentrál és ezáltal a Kodi Matrixra + a következőkre. Ha semmilyen kiegészítőt nem használsz és esetleg fájlnézetben használod akkor sokáig fog működni, amint van valamilyen igényed 1-1 kiegészítőre akkor számolnod kell azzal, hogy már nem biztos, hogy működni fog azon a rendszeren. Egy S905X3, S922X boxszal jobban járhatsz. Ajánlani csak drágább kategóriából tudnék mivel az olcsókkal már nem foglalkozom, nem fogok semmilyen hűtőbordát választani, vagy szétszedni és furkálni, stb. ez már nem hoz lázba, kell egy jó box és kész.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86364) dgyuri0123 válasza galaxys80 (#86362) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak film. És még az SD (DVD) lejátszást is egész jól megoldották.
Akkor lehet, hogy nem akarok cserélni... :R

#86363blakey Ha van konkrét ötleted, szívesen veszem.
Egyébként ebben a boxban [link] van normális hűtőborda. Nem kell semmit hegeszteni rajta, bár én azért hozzányúltam egy kicsit, de szerintem értem, mire célzol.

"csak a zene van"

(#86365) kokokka válasza blakey (#86363) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor ne foglalkozz a hőmérséklettel, mert teljesen felesleges! Nem kell hűtőbordahuszárt játszani, amikor a világon semmi gond nincs ezekkel a processzorokkal 70 fok felett sem! És nem is lesz, mert az minden, csak nem túlmelegedés. Nem értem, hogy ezt sokan miért nem fogadják el? Aki akar csinálja, de ha csak ez a gondod, akkor ezt el is felejtheted!

(#86366) blakey válasza kokokka (#86365) üzenetére


blakey
titán

Kár volt nekem válaszolni, mert nem érdekel a téma. Én soha nem foglalkoztam ilyenekkel, soha nem volt gondom, de vannak jobb boxok a 15e Ft-osoknál és ne menjünk köröket emiatt. Nem fogom leírni huszadszorra, hogy pl. egy Khadas Vim3 Pro vagy Odroid N2+ miért jobb egy X96 Max+-nál. Tudom, látom mi a különbség. Ha valaki csak használni szeretné annak a drágább ajánlott, aki nem foglalkozik vele és számol azzal, hogy sz@rt fog ki akkor annak az olcsóbb is megfelel.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86367) blakey válasza blakey (#86366) üzenetére


blakey
titán

+ te voltál az, aki a Netflix 1080p iránt (is) érdeklődött, Amlogic vonalon S922X/A311D esetében megy a 1080p és azok nem az olcsó kategóriát képviselik. S905X3-on a Netflix h264 720p-ben megy, vp9 esetében van, amikor jól működik a 1080p is viszont a minőség nem a legjobb. Az, hogy miért és mit nem fogadnak el a felhasználók, az abból is adódhat, hogy sajnos nagyon sok a selejtes box, nekem szerencsém volt a boxokkal, de volt, aki olyat fogott ki, amire pl. nem telepíthető a CE vagy olyan rossz volt a hűtése, hogy elég gyorsan "lefagyott", pontosabban elérte a 75°C-ot.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86368) trance89


trance89
őstag

Pénteken megérkezett az ODROID-HC4, ma végre volt időm beüzemelni. Ment rá a CE és Csicsóka qbittorrent verziója, eddig nagyon tetszik.
Fájlmozgatás hálón megy teljes gbit sebességgel, a qbittorrent letöltés pedig stabil 65-70 MB/s között mozog gbit nettel ami nagyon szép teljesítmény, mindeközben a qbit webui ugyanolyan villámgyors. Hozzáteszem a letöltés egy 480GB Patriot Burst SSD-re ment de jobb féle 2,5-es HDD-k sem teljesíthetnek vele rosszul.

Az oldalában található venti eddig még 1x sem kapcsolt be, a ce fórumon olvastam hogy kb 70C fölött (ha jól emlékszem) indul csak be, azt pedig az én felhasználásom mellet lehet sosem fogja elérni

[ Szerkesztve ]

(#86369) Joshi válasza blakey (#86366) üzenetére


Joshi
titán

Azért az durva, hogy a Minix Neo U1 négy éve került ~30k-ba, ma meg sokkal többet tudó kütyüt lehet venni a feléért. Ez nem jelenthet mást, csak a minőségbeli különbséget. Ha csak egy hűtőbordát kell rátenni a soc-ra, akkor az még bőven vállalható.

(#86370) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Történt pozitív változás Bluray menüvel való lejátszhatóság terén? Matrix rc3-as verziót használok :)

(#86371) kokokka válasza blakey (#86366) üzenetére


kokokka
őstag

Csak e miatt válaszoltam neked :

nem fogok semmilyen hűtőbordát választani, vagy szétszedni és furkálni

De valójában sokaknak másoknak is szólt ;)

(#86372) Imi1981 válasza trance89 (#86368) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Mobilon használd ezt a qbittorrent remote-t link . Sokkal kényelmesebb mint böngészőből kezelni.

(#86373) ztsoft válasza kokokka (#86365) üzenetére


ztsoft
őstag

amikor a világon semmi gond nincs ezekkel a processzorokkal 70 fok felett sem! És nem is lesz, mert az minden, csak nem túlmelegedés.

Nem tudom honnan van az információd, de vargalex írása alapján ([link]), 75˚C-nál kezdi visszavenni a teljesítményt a SoC (ezek nem x86-os CPU-k, amik akár 120˚C-ig is bírják). Így a 70˚C is már magasnak számít, nem beszélve a hőtágulás káros hatásáról.

Nálam az S912 box gyári hűtőbordával még nem ment 72˚C fölé (magas bitrátás 4K-s demó anyaggal), igaz, nem is az olcsó kategóriából való.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#86374) SunMount3r válasza Joshi (#86369) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha az mondjuk rá, hogy az Ugoos AM6 Plus most kb. az egyetlen jó Amlogic-os Box, ami Minix szintű minőséget képvisel és Android-on is használható lejátszásra, akkor az is kb. 50K.
Nem Amlogic vonalon is nagyon el vannak szállva az árak, azaz túl van árazva minden.

[ Szerkesztve ]

(#86375) castiels válasza trance89 (#86368) üzenetére


castiels
addikt

qbittorrent van s905x3-ra is?

(#86376) kokokka válasza ztsoft (#86373) üzenetére


kokokka
őstag

Onnan, hogy az enyém és 78 fokos processzorral is néztem már filmet. Nem fagyott, nem laggolt, hibátlanul végigment minden film! Eddig sem érdekelt a proci hőmérséklete és ezután sem fog. Több mint egy éves a készülék, szinte napi szinten használom úgyhogy még azt sem mondhatja senki, hogy nincs vele tapasztalat!

(#86377) vargalex válasza kokokka (#86376) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Biztos hibátlanul végigment, hiszen akár egyetlen mag is elég lehet a lejátszásra. De ha közben nézted volna a dmesg kimenetet, akkor láthattad volna, hogy folyamatosan kapcsolgatja a CPU magokat...

Alex

(#86378) blakey válasza kokokka (#86376) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, hogy 75°C a határ, ahol elkezdenek "lekapcsolni" a magok, ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy leáll a lejátszás, ahhoz kell még 5-10 °C. Amíg nálad eléri a 78°C-ot addig egy másik, jobb hűtésű boxon a 60°C-ot is alig és az nem mindegy. Én sem foglalkozom a témával, de ha két ilyen boxod van, azaz az egyik jobban melegszik, míg a másik kevésbé akkor a kettő között éreznéd a különbséget a hűvösebb javára, pörgösebb, jobb a felhasználási élmény.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86379) vargalex válasza kokokka (#86376) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Még annyi, hogy nyilván az inkább észreveszi ezt, aki közben NAS funkciókra is használja a boxot. Azok ekkor már biztosan lassulni fognak (a magok lekapcsolása miatt), illetve párhuzamos használat közben akár a lejátszás is megakadhat.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#86380) interstate76 válasza Joshi (#86369) üzenetére


interstate76
addikt

A Minix egy másik kávéház: szoftveresen magasan veri a hardverileg ugyanolyan, de olcsóbb vasakat.

Más: azt tudja valaki, hogy mely CPU-GPU kombó(ka)t támogatja hardveresen az androidos Kodi? Egész pontosan arra lennék kíváncsi, hogy kapható-e olyan androidos mini PC, amelyre Kodit telepítve nem a CPU oldja meg a médiaplayeri feladatokat, hanem besegít neki a GPU is. Az sem baj, ha custom fw-t kell rá telepíteni. Dual boot nem játszik.

Remélem, sikerült érthetően és nem túl szakszerűtlenül megfogalmazni a kérdést.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86381) djnice válasza interstate76 (#86380) üzenetére


djnice
veterán

Ez régen így volt, ma már sajnos nem. Az U22-XJ egy katasztrófa.

(#86382) Joshi válasza SunMount3r (#86374) üzenetére


Joshi
titán

+(#86380) interstate76

Igen anno volt róla szó, hogy a Neo U1-en a legjobb az Android, de ettől függetlenül CoreElec-el van használva. Szóval ha nem az Android van használva, akkor kár ezért több pénzt kiadni.

(#86383) interstate76 válasza Joshi (#86382) üzenetére


interstate76
addikt

Ez így teljesen jogos, CE-hez bármelyik olcsó kínai kütyü megfelelő.

(#86381) djnice Nem tudtam, sajnálattal hallom. DroidMesternek köszönhetően a mai napig minixes fw-rel használok 2 Beelink Mini MXIII-ast, kifogástalanul működnek.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86384) SunMount3r válasza Joshi (#86382) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És van egy réteg (amibe én is tartozom), akiknek megfelelne a CE-s videó lejátszás is, de sok minden másra, amit a CE pl. nem tud, kellene nekik egy jó és stabil Android-os rendszer is. No ez eléggé szűk és szürke zóna, kevés a "biztos" lehetőség és ha van is, akkor az is drágább. Eddig az Odroid N2+ tűnik az egyik legjobbnak, de ezt magának kell összelegóznia az embernek és az is min. 32K-ból jön ki (szállítást, VÁFÁT nem is számolva).

(#86385) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Kodiban hol tudom azt megoldani, hogy eltüntesse ezeket a random képeket?
A linken levő kép nem az enyém csak ezen tudom megmutatni. Számomra úgy lenne értelme ha rámegyek az adott kategóriára akkor csak azokat a képeket mutatná.

Magyarán ha filmekre megyek akkor a filmekét mutassa, ha sorozatra akkor meg azt de mivel szerintem nem így működik, inkább zavaró.

(#86386) blakey válasza Csabi1984 (#86385) üzenetére


blakey
titán

Ez nem Kodi hanem felszín beállítás kérdése, adott felszín beállításaiban keresd a megoldást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86387) Csabi1984 válasza blakey (#86386) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor felszín, sorry :)

(#86388) Csabi1984


Csabi1984
addikt

A Dune beindult :D

(#86389) axlfsi válasza blakey (#86386) üzenetére


axlfsi
veterán

...hacsak nem arról van szó, hogy a 'Movies' forrásba lett megadva a 'Series' is és mint tartalom típusát, filmként jelölve.
Akkor ugyanúgy össze lesz mosva a két kategória.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86390) axlfsi válasza Csabi1984 (#86388) üzenetére


axlfsi
veterán

De hiszen ez is csak egy tipikus S905X3 chipre épülő hardver, nem?
Elnézést, lehet tévedek, de nem ismerem "Dune" brandet, ezért kérdezem, hogy ebben mi a truváj.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86391) kokokka válasza Csabi1984 (#86388) üzenetére


kokokka
őstag

Atya ég! :D :W

(#86392) Csabi1984 válasza axlfsi (#86390) üzenetére


Csabi1984
addikt

irónia értelemben írtam, magyar pénzbe számítva 29.000 Ft körül van :D

(#86393) gyűrű válasza Csabi1984 (#86392) üzenetére


gyűrű
addikt

120 usd lesz a 4/32 verzió. A dune az nem valami dzsunka 40 dolláros vontar kategória, nem azzal kell összehasonlitani. Legalábbis eddig nem az volt. Ha megjelenik a 4/32, lehet hogy rendelek egyet. Kíváncsivá tett... :)

[ Szerkesztve ]

(#86394) Csabi1984 válasza gyűrű (#86393) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :) Én csak arra fókuszáltam, hogy S905x3 amlogic android box

(#86395) kokokka válasza gyűrű (#86393) üzenetére


kokokka
őstag

Ugyan az lesz, mint a mostani S905X3-as box-ok CE-vel, csak a a dune felületnek hála kezelhetőbb, felhasználóbarátabb lesz. Érdekes, hogy még a Plus is "csak" 32Gb-os lesz, pedig ebbe az (amúgy valóban nem vészes) árba azért még a 64-es is simán belefért volna. Bár sokaknak gyakorlatilag nincs haszna a nagyobb berlső tárhelynek.

(#86396) Joshi válasza gyűrű (#86393) üzenetére


Joshi
titán

Ha CE-vel használod, akkor gyakorlatilag nincs szerepe az Android felületnek. Itt inkább a hűtés lehet jobb ha egyáltalán foglalkoztak vele. Meg kell nézni egy szétszedős videót.

ui.: egyébként se értem, hogy mi értelme van egy boxon Netflixet, HBO Go-t, Youtube-ot futtatni, hiszen egy valamire való tévében ezek már régóta elérhetőek.

(#86397) gyűrű válasza Joshi (#86396) üzenetére


gyűrű
addikt

Ezen biztos nem futtatsz CE-t. :)

(#86398) blakey válasza kokokka (#86395) üzenetére


blakey
titán

Azért legalább a Netflix licence-t "kibulizhatták" volna. Nem értem ezeket, Zidoo, Dune, sz@rnak a licence-re, pedig vennék egyet csak úgy. Mert ez egy médiabox és a Netflix, Prime már elég sok háztartásban működik, egy ilyen kütyűvel sokkal "mozisabb" lenne az élmény, így semmivel sem több egy CoreELEC-nél. Még a felület sem számít sokat, mert ha elég jól beállítható olyanra, ami tetszik

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86399) kokokka válasza blakey (#86398) üzenetére


kokokka
őstag

Ebben teljesen egyetértünk. Azt mondják sok helyen, hogy nem éri meg nekik fizetni a lecence-ért, mert kicsi az eladott darabszám. Én viszont ezt nem hiszem. Szerintem simán megérné, biztos vagyok benne, hogy sokad magammal egyetemben nekem is lenne itthon egy ilyen boxom, ha hibátlanul menne YT és a NF. Pedig nekem is van a TV-ben midnegyik...

(#86400) SunMount3r válasza axlfsi (#86390) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most is van Realtek (vs. Zidoo) és Amlogic SOC-os lejátszójuk is már pár éve, de a kutya sem ajánlja őket. Wonder why...?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.