Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86201) Joshi válasza cof (#86187) üzenetére


Joshi
titán

Ez lenne a Gigabites Tanix? Ha ez az akkor várok amíg lesz belőle.

(#86202) cof válasza Joshi (#86201) üzenetére


cof
veterán

Igen ez. Hát nem tudni mikor lesz belőle, én már lassan 2 hónapja várom, mert akarok venni mégegyet.

Az a baj, hogy még Aliexpressen sem látni 1000M LAN-nal, még kínából sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86203) castiels válasza cof (#86190) üzenetére


castiels
addikt

Sikerült. Viszont a 2/3 as opcióra nem reagált..

[kép]

A 4 esre viszont igen, áthúzta a belakott ce-t, androidot gyalulta.

(#86204) the radish


the radish
senior tag

Beelink MXIII II típusra a Widwevine körül kialakult bonyodalmak miatt feltettem a már többször említett Slimbox PIE változatát, de sem a SPDIF kimenet, sem pedig a bluetooth nem működik, úgyhogy egyelőre nem tudom mi legyen.
CE Matrix alatt alatt sem tudtam életet lehelni a widevine-be, a letöltés állandóan elakadt.
Gyári android alatt meg csak a régebbi Kodi ment, így az sem jó.
PIE alatt menne, de a nem működő 2 funkció (Bluetooth, SPDIF) nagyon kéne, viszont azt sem tudom, hogy tegyem vissza a gyári rendszert.
Szóval itt tartok, ha van valakinek ötlete, hogy tudnám megoldani a problémámat, megköszönném.

(#86205) blakey válasza the radish (#86204) üzenetére


blakey
titán

Van javítás a CE 9.2-re ( [link] ) ha netán azt szeretnéd használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86206) the radish válasza blakey (#86205) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi, akkor megy is vissza.

(#86207) vargalex válasza blakey (#86205) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért kissé vicces, hogy egy felhasználónak kellett produkálni egy patch-elt build-et ahhoz, hogy a CE fejlesztők "mégis ráérjenek" backportolni a javítást. Teljesen úgy értelmezhető, hogy "nehogy már más build-jét használják", hiszen eddig teljesen elzárkóztak ettől.

Alex

(#86208) the radish válasza the radish (#86204) üzenetére


the radish
senior tag

Olyannyira sikerült téglásítani , hogy az "USB Burning Tool" sem ismeri fel....
Pfff.
Gondolom más lehetőség nincs, ugye?
(Egyébként érdekes, hogy a Slimbox mintha a reset gombot is kiiktatta volna.)

(#86209) cof válasza the radish (#86208) üzenetére


cof
veterán

NAND Chip Mask ROM Mode [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86210) the radish válasza cof (#86209) üzenetére


the radish
senior tag

Köszönöm, holnap nekifutok.

(#86211) gyűrű válasza vargalex (#86207) üzenetére


gyűrű
addikt

Nekem ez nem furcsa. Többször kijelentették hogy csak az 905x3-922X hardvert akarják továbbvinni, ezért a régebbi boxok támogasását minél előbb leépíteni. Ennek az is a módja hogy egy amúgy atomstabil 18-as kodira nem engednek ki tovább kritikus addon frissítéseket sem.....

(#86212) interstate76 válasza Csabi1984 (#86191) üzenetére


interstate76
addikt

trakt.tv-n kell csinálni egy regisztrációt, Kodi vagy CE alá telepíteni kell a trakt kiegészítőt, utána teljesen egyértelmű, de ha elakadsz, akkor szívesen segítek.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86213) salem007 válasza cof (#86209) üzenetére


salem007
tag

Ez egy nagyon jó link!
Sikerült életre kelteni 3 hónapja téglás boxot.
X96 MAX Plus Amlogic S905x3
Igaz nem nekem külted,de én örökké hálás leszek.
Mégegyszer köszönöm. :R

(#86214) cof válasza salem007 (#86213) üzenetére


cof
veterán

:C

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86215) vargalex válasza gyűrű (#86211) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Aztán pedig mégis...

Alex

(#86216) the radish válasza cof (#86209) üzenetére


the radish
senior tag

Nagyon köszi, minden ok, nagy nehezen megtaláltam és szuperül ment minden. Egyébként ott szúrhattam el, hogy a Slimbox fw a sima Beelink MXIII-hoz lett írva, az enyém meg MXIII II.
Még 1x köszi!

(#86217) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Nemrég kicseréltem a PC-t, friss win10 van rajta.
Mivel a boxon semmi nem változott (CE 9.2.7) gondoltam a régi leírásom (Könyvtár megosztás windows 10 és KODI között SMB használatával) kicsit megforgatva működni fog.
A boxon nem állítottam semmit, a gépen megosztottam a könyvtárt minden felhasználónak.
Ezután létrehoztam a korábban megosztáshoz használt felhasználót/jelszót majd a leírás alapján elrejtettem.
Újraindítás után azt vártam, hogy a box látja és lejátssza a könyvtár tartalmát.
Ehhez képest "operation not permitted" üzenetet kapok.
Segítség kellene ennek megoldására, hogy állítsam vissza a régi megosztásokat?

(#86218) Beni2360 válasza -szabi- (#86217) üzenetére


Beni2360
félisten

Olvasva át szerkezthetnéd a leírást mivel Otthono csoport már megszünt a winben. Ez egy kezdőnek félre vezető lehet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86219) M_AND_Ms válasza interstate76 (#86212) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez a trakt.tv addon tudja azt, hogy amikor felrakom, akkor a kodi adatbázis pillanatnyi állapotát feltolja a trakt szerverre? Tehát, az új regisztrációmba behúzza a kodin lévő "múltamat", hogy ne kelljen egyesével kattintgatnom?

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#86220) DoItYourself válasza Csicsóka (#86134) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Megerősítve, tényleg nem akarja az igazságot az HBO GO a Slimbox ATV fw-en, pedig már a célegyenesben kezdtem érzeni magam. :(
Amit még nem próbáltam, az a sima Slimbox Pie.

Tanix TX3-ra van olyan android fw, amivel megy az HBO GO és a Netflix is? Felbontás nem lényeges részemről.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#86221) -szabi- válasza Beni2360 (#86218) üzenetére


-szabi-
őstag

Tudom ezt a bejegyzést 3 éve írtam.
Viszont továbbra sem értem miért kapok "operation not permitted" üzenetet.

(#86222) Csicsóka válasza DoItYourself (#86220) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ekkor kipróbáltam a sima pie romot is, azon sem ment az HBO GO. :O

(#86223) DoItYourself válasza Csicsóka (#86222) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Próbáltad kapcsolgatni benne a root-ot?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#86224) cof válasza -szabi- (#86217) üzenetére


cof
veterán

Újból fel kell venni Kodi alatt a Video forrást, nekem úgy rémlik ilyen esetben. Mert a kulcsok megváltoztak telepítés után.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86225) cof válasza castiels (#86203) üzenetére


cof
veterán

Igen bocs. Az kimaradt, hogy kell csinálni egy mentést a rendszerről előtte, ha belakottan akarod költöztetni. Azt a fájlt hiányolja.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86226) interstate76 válasza M_AND_Ms (#86219) üzenetére


interstate76
addikt

Elméletileg szinkronizál, szóval igen, de olyan régóta használom, hogy már nem vagyok benne biztos, hogy ez a funkció működött-e. Ill. ez már a sokadik verzió azóta, szóval ki kell próbálni, hogy biztosat tudjunk.

Más: van hozzá droidos app, az is hasznos lehet néhanapján.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86227) Csicsóka válasza DoItYourself (#86223) üzenetére


Csicsóka
őstag

Azt nem. De próbáltam kábel, és wifi alatt is. Nem működött úgysem. Nem tudom hogy van e már azóta újabb slimbox. Hogyha van akkor esetleg egy próbát megérne.

(#86228) -szabi- válasza cof (#86224) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem sikerült.
Próbáltam IP címre és gépnévre egyaránt.
Próbáltam felhasználó és jelszó megadásával illetve anélkül.
Win10-ben próbáltam jelszóval védett megosztást be és kikapcsolva.
A könyvtáron megosztás mindenkivel van beállítva.
Nem értem miért nem működik.

(#86229) castiels válasza cof (#86225) üzenetére


castiels
addikt

Mindegy 4-es gombal megcsinálta, remélem nem lesz gond így sem.

[ Szerkesztve ]

(#86230) M_AND_Ms válasza interstate76 (#86226) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Köszi!
Végül is a legegyszerűbb, hogy majd othon kipróbálom....baj nem érhet :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#86231) interstate76 válasza M_AND_Ms (#86230) üzenetére


interstate76
addikt

Hát, igazán nincs mit!

Majd légyszi írd meg, mire jutottál!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86232) Beni2360 válasza -szabi- (#86221) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is bele botlottam ebbe, de őszintén már nem tudom mit csináltam, és mivel nem használom nem is foglalkoztam tovább vele. Van font egy videóm erről a yt-n de ott a gép IP címét adtam meg vagy már nem is tudom, de mindenképpen arra a megosztasra kellett a jelszó páros.

Én el szoktam a fajlkezeloben menteni a gépi kapcsolatot a jelszóval és bárhonnan elérhető.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86233) ®abstract® válasza Csicsóka (#86227) üzenetére


®abstract®
őstag

Van igen :K
Én a 12 es verzió telepítettem de már van eggyel újabb :)
folyamatosan fejlesztik és sok készülékre elérhető plusz vannak egyéb ajánlott programok. Itt:. [link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86234) trance89


trance89
őstag

ODROID-HC4-et nem haszál itt senki? Kevesen emlegetik errefele pedig ez az egyetlen értelmes nas/lejátszó kombó a megfizethető ársávban, sőt jelenleg az egyetlen elérhető ilyen jellegű eszköz
Ma rendeltem egyet, helyspórlás miatt a NAS-t és a coreelec lejátszómat ez az egyetlen kütyü fogja kiváltani. Kár hogy nincs valami szebb házban akár csak 1 HDD-s kivitelben de végülis a kinézete másodlagos, a 2. SATA slot azért hasznos tud lenni. Fixen benne fog állni egy 2,5" SSD, a második helyre pedig egy hordozható HDD bármikor bedugható

(#86235) blakey válasza trance89 (#86234) üzenetére


blakey
titán

Sokan NAS-t használnak, sokan külső HDD-t így kevesebben vesznek ilyet, de jó cucc, OLED-kijelzőt is rendeltél hozzá?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86236) -szabi- válasza Beni2360 (#86232) üzenetére


-szabi-
őstag

Tudom, hogy a windows hülyesége de reméltem esetleg tud rá itt valaki választ.

(#86237) aicon válasza trance89 (#86234) üzenetére


aicon
senior tag

Odroid n2+-t használok, nasnak is megállja a helyét.RPI4-nel sokkal jobb, akár csak a hutest nézzük.
Nem sokat látsz a topikban, valószínűleg mert nem az olcsó kategória...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#86238) trance89 válasza blakey (#86235) üzenetére


trance89
őstag

OLED nélkül vettem, kijelzőre nincs szükségem. Úgyis kb 3,5-4m-re van a tv, az alatt lesz a HC4. A jelenlegi X96 Max+ kijelzőjét is csak a sasszeműek olvassák le :DDD
75€ volt a masina, 15€ a táp és még vettem hozzá IR távot 6€ így 96€-nál megállt a végösszeg, nem vészes ár ha azt nézzük hogy 2 eszközt is kivált vele az ember. A NAS-ként nyújtott teljesítménye sem éppen gyenge a mérések alapján, körberöhögi az olcsóbb synology NAS-okat...

#86237 aicon
"Nem sokat látsz a topikban, valószínűleg mert nem az olcsó kategória..."
A Khadas VIM3L HTPC Kit még drágább nem is kicsivel mégis sokan veszik innen, bár igaz az kicsit más közönséget céloz meg - kifejezetten médialejátszó, NAS-ként szerintem nem sokan használják

[ Szerkesztve ]

(#86239) Beni2360 válasza -szabi- (#86236) üzenetére


Beni2360
félisten

Na rá néztem és a megosztásnál van vendég+ jelszó megadva. Ezt a megosztást fel kell venni a fájlkezelőbe mert e nélkül csak üres mappákat fog mutatni.
Onnan már lehet tallózni és akár a médiatárnál is megjelenik az elmentett kapcsolat nálam ( PAPA-ACER) néven fut.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86240) cof válasza trance89 (#86238) üzenetére


cof
veterán

Hát 96 EUR kicsit drága érte, és még NAND sincs benne, mSD-ről megy csak a rendszer ha jól láttam. 30000 Ft-ból kihozok egy S905X3 gépet, meg 1 USB HUB-ot és 2 db 2.5" HDD házat, persze több helyet foglal, meg több a kábel, de valamit valamiért.

Néztem az oldalon, hogy 69$, ejj mondom az nagyon jó ár, aztán jött a 49$-os meglepetés szállítási költség... és még tápegység sincs benne az árban, meg gondolom a ház sem. :N

És gondolom még ÁFA is megy majd rá, ha beér az országba.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86241) Joshi


Joshi
titán

Végül rendeltem egy X96 Max Plus 4GB/64GB verziót. Jól olvastam hogy ezeknek elég gyenge a hűtése? Érdemes mókerolni használat előtt?

[ Szerkesztve ]

(#86242) -szabi- válasza Beni2360 (#86239) üzenetére


-szabi-
őstag

Akkor nem is kellett bajlódnod felhasználói fiók beállítással windows alatt?

(#86243) Beni2360 válasza -szabi- (#86242) üzenetére


Beni2360
félisten

Mint látod kellett vendég felhasználót hozzá adnom de hogy hogyan adtam hozzá már nem emlékszem.
Megnéztem az elmentett dolgok közt a logout amit linkeltél az is ott van. De találtam másikat is. Ez is egy 3 éves cikk. És itt a videóm igaz rövid de ugyan az amit leírtál. A vendég fiók a megoldás de már olvastam már, hogy a nélkül is megy. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86244) Beni2360 válasza -szabi- (#86242) üzenetére


Beni2360
félisten

Még találtam valami. Az első mód ami nálam van.
3 mód a vendégfiók engedélyezéséhez

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86245) trance89 válasza cof (#86240) üzenetére


trance89
őstag

Egy szóval se mondtam hogy a hardkernel-től rendeltem, Koreából még rámenne nem kis összeg
Csehektől: [link]
77€ felett a szállítás is ingyenes, ide SK-ba legalábbis de csomagküldővel(packeta) magyarba is az lesz sztem mivel ugyanúgy vannak csomagküldő pontok, feladás másnapján átvehető
CE-re bőven elég lesz csak a microsd...

[ Szerkesztve ]

(#86246) interstate76 válasza trance89 (#86245) üzenetére


interstate76
addikt

CE-t futtatsz majd mSD-ről, ez kezeli a megosztásokat is, és így lesz médiaplayer/NAS kombód? Ha igen, akkor ne haragudj, de elég merész dolog Synology NAS-okkal párhuzamba állítani. Azoknál épp a szoftveres rész az, ami drágábba teszi a vasat, de nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#86247) -szabi- válasza Beni2360 (#86239) üzenetére


-szabi-
őstag

Megpróbáltam amiket írtál, de mindig "operation not permitted" választ kaptam.
Ugye ilyenkor megkérdi, hogy a távoli gép lehet nem elérhető de ennek ellenére hozzá kívánom e adni a videoforrást.
Most rákattintottam persze add hozzá, megkérdezte a tartalmat, film vagy sorozat.
Megadtam erre elkezdte scrapel-ni. Ezt meg mégis hogy csinálja? :Y
Kivárom mire minden filmet lekérdez aztán kíváncsi vagyok vajon fog ez így működni!? :F

(#86248) ®abstract® válasza Joshi (#86241) üzenetére


®abstract®
őstag

Szerintem jó választás volt azért mert a gyártó készülékét vásároltad.
Nekem is ilyen típusú készülékem van de az nem vontar gyártótól van. VONTAR az eredeti!
Az enyém hamisítvány mint utánanéztem :U
Itthonról rendeltem 22E Ft volt.
Jól működik meg minden de a gyári hűtése az tényleg botrányos :O
Hűtőpárna átadja a processzor hőt egy vaslemeznek ráadásul fordítva van alul és nem felül, mármint az alaplap fordítva van a készülék ház ban :F
szerintem érdemes foglalkozni a hűtés módosítással mert felforrósodik a készülék használat közben közben!
Simán eléri a 80 fokot vagy még magasabbra is felmegy ha nem avatkozozol közbe!

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86249) Joshi válasza ®abstract® (#86248) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nem jön át hogy amit rendeltem az Vontar lenne. Hol látod ezt?

(#86250) trance89 válasza interstate76 (#86246) üzenetére


trance89
őstag

Igen és mivel egyedül én fogom használni (vagy filmnézés róla vagy épp rá/róla másolok más eszközön keresztül), esetleg családtagok nagy ritkán elindítanak róla valamit a tv-n
Egy DS1xx 1 fiókos NAS (retek 1ghz körüli 1magos marvell/freescale soc, 512MB körüli RAM) nagyonis semmi ehhez képest, xpenology gépet pedig raktam össze tesvéremnek (szerver hardverből) úgyhogy tudom milyen jó a DS rendszer ami rajtuk fut. 5-6 éve volt is egy hasonló 1 fiókos NAS-om, több mint 200€-ért egy minősíthetetlen szar volt, az teljesen normális volt hogy nagyméretű hálózati másoláskor a webui gyakorlatilag elérhetetlenné vált. Hasonlót eddig egy CE-t futtató amlogic dobozzal usb-n rászúrt HDD-vel nem sikerült összehoznom. Amúgy az alsó kategóriás nem mai olcsó NAS-aik hardverét hasonlítottam össze a HC4-el, és azok pedig tényleg valahol a béka segge alatt vannak egy S905X3-as dobozhoz képest
De ez már tényleg kicsit off

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.