Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) blakey válasza Suineg (#78900) üzenetére


blakey
titán

Maradhatsz az olcsóbbnál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78902) Suineg válasza blakey (#78901) üzenetére


Suineg
senior tag

Kösz. Mit ajánlasz?

(#78903) kenand válasza Suineg (#78900) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem vegyél egy használt erősítőt, ha jobb hangzás kell, mint drága boxot...

(#78904) Suineg válasza kenand (#78903) üzenetére


Suineg
senior tag

+2 lebeszélés, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#78905) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Mecool k1 remote config fájlt le lehet tölteni valahonnan? Van egy hozzá való távirányítóm még régről ez HUF 725.61 23%OFF | Mecool Remote Control Contorller Replacement for K1 KI Plus KII Pro DVB-T2 DVB-S2 DVB Android TV Box Satellite Receiver és kisérleteznék, hogy össze e lehet hozni más tv boxal is működjön. Tévedésből rendeltem még régen de elég jó minőségű úgyhogy szeretném használni ha megoldható.
Azt már próbáltam, hogy például x96 mini remote config fájlt használom magiche n5 és beelink mini mx - en és működik is a távirányító a bekapcsolás kivételével minden gomb. Szóval lehet variálni csak mecool k1 remote config fájlt nem találtam.

(#78906) Imi1981 válasza Imi1981 (#78905) üzenetére


Imi1981
veterán

Találtam de meson ir - t! Ezt hova kell másolni mert az összefoglalóból nekem nem derül ki. Az le van írva, hogy a remote config fájlt hova kell másolni de a meson ir nincs leírva.

(#78907) DoItYourself válasza Imi1981 (#78906) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

62e2, utolsó előtti linkben le van írva, az is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78908) Imi1981 válasza DoItYourself (#78907) üzenetére


Imi1981
veterán

Ott a készítés van leírva de ha van kész azt hova kell bemásolni? Bár már mindegy mert megoldottam remote conf fájlal csak érdekelt volna.

(#78909) mexel


mexel
veterán

Egy kérdés: édesanyámnál valamit beállítottam a CE vagy a WIN alatt de nem emlékszem mit, és nála a Totalcommanderben vagy az intézőben látom CoreElec néven a storage tartalmát. Tudok másolni rá, vagy törölni.
Itthon ugyanolyan boxon és szintén win 10-en nem sikerül ezt megcsinálnom, nem tudom mit kellene beállítani

(#78910) Beni2360 válasza mexel (#78909) üzenetére


Beni2360
félisten

Winben visszakapcsolni a samb 1v és engedélyezni a samba elérést. Majd

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78911) DoItYourself válasza Imi1981 (#78908) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Idézet peterk leírásából:

"Ha végeztél, mentsd el a fájlt, csatlakozz hálózaton a boxhoz, és a "configfiles/rc_keymaps" mappába másold be az elkészített fájlt. Utána pedig a "configfiles" mappában levő rc_maps.cfg fájlba írd ezt be:
---------------------------------------------------------------------------
* * magicse-remote-config (vagy aminek elnevezted a fájlodat)"

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78912) Imi1981 válasza DoItYourself (#78911) üzenetére


Imi1981
veterán

Valahogy nem láttam. Na ha legközelebb nekiállok szarakodni akkor megpróbálom. Kösz

(#78913) mpo válasza Beni2360 (#78910) üzenetére


mpo
veterán

Amikor megvettem a Minixet, itt olvastam, hogy az SMB v1 nem biztonságos és helyette mást kell csinálni.
Most megnéztem a Windows Home x64-ben, nálam ki van kapcsolva.
Másfél éve volt, amikor beállítottam az itt kapott segítséggel, már nem emlékszem, hogy kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#78914) kokokka válasza mpo (#78913) üzenetére


kokokka
őstag

Ha a Samba be van kapcsolva, nem kell semmiféle hálózati hely hozzáadásával szórakozni. Windows intéző, majd a címsorba beírod pl. ezt :
\\192.168.1.200
Természetesen a \\ után a saját boxod IP címét kell megadnod. Nyomsz egy ENTER-t, már bent is vagy a boxban ahol egyből látsz mindent : belső mappákat és a boxra dugott meghajtókat is. Ezután már csak annyi van hátra, hogy az Intéző Kezdőlap füle alatt lévő, Rögzítés a Gyor elérésbe gombra rányomsz és már ki is van tűzve. Ott mindig látszik és ha a box be van kapcsolva bármikor elérheted. Így nem almappába lépsz be, hanem egyből a gyökérbe. Én a kezdetektől így csinálom, hibátlanul működik minden újratelepítés után ez a módszer.

(#78915) Beni2360 válasza mpo (#78913) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen ez valós a CE-ben be kell állítani samba 2 és 3, csak nálam a NAS csak az 1-t tudja.
A napokban volt engedélyezési megoldás de melyik topikban már nem tudom. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78916) mexel


mexel
veterán

Köszönöm, de ezekkel a megoldásokkal mappát tudok csatolni és nem látok mindent. Pl a storage komplett tartalmát nem látom. Ott ahol csináltam ott a TotalCommanderben megjelenik a Coreelec név, és azon belül minden mappa látszik, pl amiket én adtam a storage-ben hozzá, pl filmek, sorozatok stb. Ezzel a módszerrel ezek nem láthatóak valamiért..

[ Szerkesztve ]

(#78917) DoItYourself válasza mexel (#78916) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Majd szólj, ha sikerül, engem is érdekel hogy lehet a teljes storage-et hálózati meghajtóként csatolni Win10 alá. Csicsóka írt valami ilyesmit, megcsináltam, elmentettem a samba.conf néven, reboot, de semmi.

szerk.: aham, sikerült. Nem kell mindent törölni a samba.conf.sample fájlból, csak ami ez alatt van:
# Using the following configurations as a template allows you to add
# writeable shares of disks and paths under /storage

És ezt kell a helyére beilleszteni:

[Storage]
path = /storage
available = yes
browseable = yes
public = yes
writeable = yes

Ezután már lehet csatolni Win10-ben hálózati meghajtóként a teljes storage-t:
net use x: \\192.168.0.9\storage

Vagy Fájlkezelő / Ez a gép / [jobb gomb] / Hálózati meghajtó csatlakoztatása...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78918) DoItYourself válasza DoItYourself (#78917) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kicsúsztam a szerkesztési időből, amit még hozzá akartam tenni, hogy egyértelmű legyen, a

\configfiles\samba.conf.sample 

fájlt el kell menteni ugyanoda ezen a néven:

\configfiles\samba.conf

és ebben kell végrehajtani a módosítást, pl. Notepad++ szerkesztővel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78919) mexel válasza DoItYourself (#78918) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Ezt megpróbálom. Mondjuk az biztos hogy ezt nem csináltam meg azon a boxon, de az biztos hogy ott működik a dolog és igen kényelmes pl a totalcommanderben

(#78920) cof válasza mexel (#78919) üzenetére


cof
veterán

Én se csináltam semmi ilyesmit csak bekapcsoltam a Szolgáltatásoknál a Samba jelszó kérést. Automatikusan megjelent a COREELEC hálózat nem kellett semmit sem felvennem sehova. Egy BOX újraindítás esetleg kell neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78921) mexel válasza DoItYourself (#78917) üzenetére


mexel
veterán

Nem is töröltem ami alatta volt csak beillesztettem föléjük ezt a pár sort, így is működik, de törlöm mert nem kellenek így. Így tökéletesen müxik :)

(#78922) mexel


mexel
veterán

Nem ugyanaz egyébként, mert a külső meghajtókat így nem látja, azt külön kell hozzáadni. Ott kiírja a CoreElec nevet és látszanak a külső meghajtók és a storage egyben ( a rejtett mappák nélkül)
Legközelebb hazamegyek megnézem mi lehet beállítva, de az biztos hogy a smb jelszó nincs bekapcsolva.

(#78923) Beni2360 válasza mexel (#78916) üzenetére


Beni2360
félisten

Már hogyne látnád. Pl a configfiles mappát adod meg és onnan a címsor melletti fel nyillal tudsz a CoreElec mappáiba jutni.
Most a képen nincs külső hdd rádugva.
Van a TC-re is megoldás.
Rejtett mappa igényt meg te állítod be a CE beállításokban.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78924) Csicsóka válasza mexel (#78922) üzenetére


Csicsóka
őstag

Dehogynem, ott van az is. Itt az ADATA-USB3 pen van rádugva.

A rejtett könyvtárak, fájlok is itt vannak.

(#78925) mexel válasza Csicsóka (#78924) üzenetére


mexel
veterán

Igen, valóban ott van most, sőt most a mai indulás után kiírja a hálózatoknál a COREELEC-et is,tehát közelítek :D
Köszi!

(#78926) mexel válasza mexel (#78925) üzenetére


mexel
veterán

Igaz hogya Coreelec hálózathoz simán nem csatlakozik, csak a fent említett módszerrel. ( azaz csak mint meghajtót tudom csatlakoztatni - ez így működik is)
De azt nem tudom otthon mit csináltam a másik box-al :)

(#78927) joydrv


joydrv
tag

Az s905x3-asok esetében az normális, hogy állandóan maxon jár a cpu? Bármikor ránézek, ha épp nem megy semmi lejátszás, akkor is mindig 1908 MHz a cpu sebesség. Sosem kapcsolja lejjebb magát? H96maxX3 az enyém, és gondolom emiatt képtelen 62-65 fok alá menni alapjáraton is. Filmek közben pedig simán felugrik 70-75 fokra.

Korábban használt s912-es soc esetében, tétlen időszakban szépen levette az órajelet 1000 MHz-re és le is esett a hőmérséklete 50-51 fokra.

Az s922-esek esetében mi ezzel a helyzet? Következőnek egy olyat szeretnék kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#78928) blakey válasza joydrv (#78927) üzenetére


blakey
titán

Igen, mivel a CoreELEC beállításainál a performance az alapértelmezett, tedd ondemand-re.
Korábban más volt az alapértelmezett és másképp működött. Tisztára, mint az idősek, régen jobb volt, pedig nem csak más. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78929) joydrv válasza blakey (#78928) üzenetére


joydrv
tag

BÚÉK!

Átkattintottam. Jó is lett.
Köszi!

Fene se tudja már észben tartani, mi mindenre kell figyelni :)

(#78930) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Bú!ék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78931) kenand válasza joydrv (#78929) üzenetére


kenand
veterán

Sőt min frekit is lehet(ett) állítani 912-esnél mind a 8 magot 666-ra lehet állítani. Korábban volt róla szó.

(#78932) Beni2360 válasza kenand (#78931) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia! Ha már erre jársz tavaly kaptam egy fájlt amit bemásolva lehetett a CPU mag sebességét lejjebb vinni.
Nem találom sehol belinkelnéd, hogy más is tudja csökkenteni a mag sebességét vagy azt ahol már linkelted . :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78933) pixta78 válasza Beni2360 (#78932) üzenetére


pixta78
senior tag

Kenand kollégától:
[link]
S912-re.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#78934) Beni2360 válasza pixta78 (#78933) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, köszi.
Akkor a következő kérdésem S905x3-ra is volna megoldás?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78935) blakey válasza Beni2360 (#78934) üzenetére


blakey
titán

CE beállításoknál van ondemand és performance opció, a többi le van tíltva, ha jól emlékszem, de ebben most nem vagyok biztos. Egyébként amikor ezekről írunk és jelen vagy akkor valójában hol vagy? :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78936) Beni2360 válasza blakey (#78935) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt, és akkor be is kapcsoltam és megkerestem és át is állítottam. De mire oda jutottam , hogy megnézzem a miértet már elfelejtettem. :U :U
Ez maradt a kis szürke állományomba: Korábban használt s912-es soc esetében, tétlen időszakban szépen levette az órajelet 1000 MHz-re... és a választ nem mostam össze a kérdéssel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78937) blakey válasza Beni2360 (#78936) üzenetére


blakey
titán

Ha ondemand-re állítod akkor a használatnak megfelelően változik az órajel, nem kell vele foglalkozni, néha lemegy 5-600-ra, majd 1908-ra, stb. a performance mindig maxon pörgeti a procit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78938) Beni2360 válasza blakey (#78937) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi erre már rájöttem, hogy írtad, hogy merre járok, hol vagyok. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78939) hunaqua válasza Beni2360 (#78938) üzenetére


hunaqua
addikt

Úgy emlékszem,hogy "Csicsóka" kezdett vele foglalkozni,de ez nem tetszett a fejlesztőknek ezért le lett tiltva a lehetőség.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#78940) blakey válasza hunaqua (#78939) üzenetére


blakey
titán

Ha nem tévedek akkor nem a tetszéssel volt a gond hanem volt ahol nagyon rosszul működött és emiatt lett letíltva a többi lehetőség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78941) rgeorge


rgeorge
addikt

BÚÉK!
Láma kérdés (ismét). Coreelec, FHD 23.976 film lejátszása közben a player process info a display mode-t 1920x1080p24Hz-nek mutatja. A TV sajnos nem jelez ki különbséget a 23.976 és a 24 között, így az nem segít. Ez jó így, vagy a display mode-nál is 23.976-nak kellene lennie? A TV-n semmi képjavító nincs bekapcsolva, de meg nem mondom, hogy van-e 40mp-ként akadás.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#78942) blakey válasza rgeorge (#78941) üzenetére


blakey
titán

Jó úgy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78943) rgeorge válasza blakey (#78942) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#78944) ORCA58


ORCA58
addikt

A MINIX U9H gyári HDMI kábel vajon milyen lehet?
Ha a Minix Box nem eredeti kábelével van a TV-hez kötve akkor a
a Box minden bekapcsolása után feljön egy ablak, ami figyelmeztet, hogy ez az eszköz beállítható az okos távirányítóhoz. Elég bosszantó!
Ugyan be lehet állítani, működik is vele a box (CoreElec), de lekapcsoláskor elfelejti a TV.
A gyárival ez nem jön fel, viszont, és ha kézzel beállítom a Smart táirányítót a MINIX box-hoz, akkor megmarad a beállítás, a TV-n a forrás ikon neve MINIX lesz . Kikapcsolás és áramtalanítás után is megmarad. Sőt ami előny, ha rámegyek a MINIX ikonra, be is kapcsolja azt. :C
A gyári nagyon rövid, hosszabb kellen, de nem akarok tízesével vásárolni, míg egyik majd jó nem lesz.

(#78945) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Sziasztok!

Egy X96 Max+ -ot szretnék újrahúzni mert kicsit belassult már. Próbáltam több skint is, végül a Titan Bingie Mod mellett döntöttem pár hónapja ami tetszik de szerintem gyorsabb is lehetne. Sok felesleges addon is van, egyszerűbb lenne nulláról kezdeni és feltenni amit tudok hogy kell. Van valamilyen factory reset vagy mi a menete (az andoid helyénre raktam, nincs dual rendszerem)?

(#78946) blakey válasza ORCA58 (#78944) üzenetére


blakey
titán

Ha működik akkor jó, elvileg az eszköz tudásához elegendő minőségű kábalet adnak, minix , Beelink kábelei mind jók, a gond az, hogy elég rövidek.
Nekem semmilyen üzenet nem jött fel a TV-box bekapcsolása után, pedig nem a boxokhoz kapott kábeleket haználom. A használt kábel nem biztos, hogy teljesen kompatibilis a Minixből kiadott jellel, már ha lehet ilyet írni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78947) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok!

Most vettem egy x96 Air-t, de se chrome-al, sem operával nem tudom lejátszani valami videót (dumatv.hu oldalon) error code: hls:3 hibát dob.
Illetve nagyon lassú is (vagy ez lenne a normális?), a hozzá adott távirányítóval az HBO go-n nem tudok rendesen mozogni vele. Tervezek venni egy légegeret, de a lassúság az fura. kb 2-3 mp, mire reagál néha, lefagy, stb. Egyszer elkezdett önmagától újraindulgatni sokszor - áramforrá kihúzása segített rajta, mert a távirányítóval nem tudtam kikapcsolni.

Keresgéltem ehhez infót, de nem találtam olyat, ami ezt megoldaná. Nem tudok kódolni, egyszerű mezei felhasználó vagyok, max telepíteni tudok rá, de ennyi.

Köszönök minden segítséget:)

[ Szerkesztve ]

(#78948) blakey válasza Nikitaa7 (#78947) üzenetére


blakey
titán

Ezeket a boxokat médialejátszásra általában nem így használjuk. Többnyire "dedikált" alkalmazásokat használunk és nem böngészőből indítjuk, az max. netezésre, keresgélésre, információ szerzésre alkalmas. Nagyon sok kodek nincs beépítve ezekbe a böngészőkbe. Ha Androidot használsz akkor probálj meg az áruházból letölteni olyan alkalmazásokat amik megfelelőel lehetnek, nem tudom mi érhető el a Duna TV-hez, de biztos van megfelelő app. Ha meg úgy szeretnéd használni, mint egy asztali gépet akkor olyan Os-t kell hozzá keresni ami normálisan elő van készítve arra a feladatra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78949) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
X96 pro 9.2.5 kodi .Pc ről omv futtatva. Pl. zenei video eddig a mappában voltak a filek. Most üres a mappa. Omv ben néztem ott vannak a file k. Próbáltam ujra kerestetni , semmi.
Próbáltam zeroconf al és a megosztásra nyomva kifagy a gép. rakjak mindent ujra?

[ Szerkesztve ]

(#78950) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok mindkettő használható az X96max- hoz :)?
A különbség a kinézeten kívül nem tudom még mi.

1. G20S
2. G20S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.