Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) cof válasza nfsu17 (#79899) üzenetére


cof
veterán

Nem hinném, hogy mindent hallani kellene amit az 5.1-ben, egyszerűen nem fér bele annyi "adat" a 2.0-ba. PC-n hallod rendesen?

És azt se felejtsük el, hogy itt valós időben kell a hangot 2.0-ban kitolnia, nem olyan mint amikor te konvertálod és az egész hanganyagról tudsz csinálni egy mintavételezést.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79902) darvinya válasza mexel (#79900) üzenetére


darvinya
titán

Annál többet kell számolnia.
Mivel valósidőben csinálja, így sokat dob el, s nem csinál semmit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79903) nfsu17 válasza mexel (#79900) üzenetére


nfsu17
veterán

Én sem tudok többet, mint amit lent ír a leírás. Nekem az audio mindig hátrébb volt sorolva fontosságban, mint a kép. 15éves gagyi 5.1 van a nappaliban, öt filmet nem néztem meg rajta. De próbálom kihozni a maxot abból, ami van, most egy soundbarból.

CoF
Pc-n nem hallgattam meg ezt a tesztet. Szvsz film alatt eddig nem sok különbséget vettem észre, bár csak belenéztem most.

(#79904) Ejelhar válasza darvinya (#79876) üzenetére


Ejelhar
senior tag

De hol van még kábel tv?
Gondolom DVB-C-n csak SD-ben.

Nálam. Digi.

De gondolkodom az IPTV-n. Mert jobb, írom miért:

- kell valami végződtetés/beltéri a szolgáltatótól ami elosztja minden egyes TV-hez, vagyis nem csak bedugom a TV-be a koaxot és kész. Jó így cifrázni feleslegesen, kell a lelkemnek.
És persze szeretnék ezekért még külön fizetni.

- nincs korlát a HD adásokkal kapcsolatban, ha 4 TV-n akarunk -különböző- HD adást nézni, akkor azt tesszük. Jó lenne ha csak egy TV-n lehetne ez, a többin meg csak SD-ben jönne a sávkorlát miatt. Ehhez kell az IPTV, mert sajnos a DVB-C kábelesen nem tudom megoldani, azon mind HD, egyidőben.

- jó lenne ha az Internet sávszélességből leharapna egy darabot az ISP
a TV adás miatt, de sajnos nálunk nem így van. Mivel nem IP alapú a TV adások terítése, ezért az Internet forgalmat nem érinti.

(#79905) gyűrű válasza Ejelhar (#79904) üzenetére


gyűrű
addikt

Full egyetértek, amúgy nekem is digi csomagom van.. :D Még annyi hogy azért is jó az IPTV mert az ún HD adásokat alig tömöríti, mert nem kell hogy beférjen egy limitbe.. Mondjuk ötödére..

(#79906) darvinya válasza Ejelhar (#79904) üzenetére


darvinya
titán

Húzd ide hozzám is a kábelt. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79907) Ejelhar válasza gyűrű (#79905) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Egy gondom volt vele csak:

ha a TV és a PC is egy analóg hangkörön (erősítőn) van, az agyonvágja a hangot (földhurok).
Ezzel a filléres eszközzel viszont e probléma is kipipálva*:
http://m3digital.hu/Teletronik/isolator-teletronic

* igazából nem teljesen, a PC-re kell egy USB zavarszűrő/leválasztó, csak átcsorog valamennyi tüske.

(#79908) Ejelhar


Ejelhar
senior tag

Okay, persze.
Mindeni abból tud főzni ami van.

De a gyanútlan felhasználókban nehogy már az a kép rögzüljön: az IPTV az valami csuda jó, a DVB-C meg a múlt technológiája.

Pont fordítva szerintem, az IPTV korlátos, nem is értem miért döntött mellette anno a T-Com.
Illetve talán igen, a rezes hálója neki már szinte megvolt az egész országban régen, azon -valahogy- elcsorgott ez.

De szerintem ezt akkor is fordítva kéne szemlélni:
- az oroszoknak az extrém nagy távolságok miatt tényleg ez az egyetlen szóba jöhető technológia ( nem fogják több eze kilométeren lecserélni a gerinchálózatukat egyik napról a másikra).

- a sűrűn lakot Európában viszont pont fordítva, nincs is értelme és csak a hátrányai látszanak akár már rövid távon is.*

*. ps vegyük a legegyszerűbbet: én most veszem itt a Samu TV távját, és csatornát váltok.
Nem kell másikért nyúlni, te tudsz ilyet?

(#79909) Beni2360 válasza Ejelhar (#79908) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem kell másikért nyúlni, te tudsz ilyet? - Én meg fogom az IPTV távját és bekapcsolom a TV és a stboxot két bekapcsoló gomb van rajta. Ilyenkor a TV csak monitorként szerepel. Mikor át akarok menni a DIGI optikai csatira na akkor veszem kézbe a TV távját és váltok bemenetet, mivel mindkét szolgáltató be van vezetve. Nagyon sokat fejlődött az IPTV képminősége az elmúlt 3 évben már nincs akkora eltérés köztük mint 4 évvel ezelőtt volt, és részünkre megfizethetetlen a felvétel opció ezért maradt meg a T-Com.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79910) mexel válasza darvinya (#79902) üzenetére


mexel
veterán

Ezt mire írtad? Az újramintavételezésre? Mit dob el? Képet? Hangot? Miért nem csinál semmit?

[ Szerkesztve ]

(#79911) darvinya válasza mexel (#79910) üzenetére


darvinya
titán

Hang anyag újramintavételezést kérdezted, így egyértelműen arról van szó.
Eldobott vételezést jelent, azaz marad a forrás anyag, minnél több adatot kellene feldolgoznia.
Ez lett leprogramozva élő feldolgozásnál, különben szétesik a hang-kép összhang, ha tényleg betartaná.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79912) mexel válasza darvinya (#79911) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! ( még 2 dolgot kérdeztem abban a posztban azért kérdeztem vissza hogy mire válaszoltál)

(#79913) Ejelhar válasza Beni2360 (#79909) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nem kell másikért nyúlni, te tudsz ilyet? - Én meg fogom az IPTV távját és bekapcsolom a TV és a stboxot két bekapcsoló gomb van rajta.

Ne tom feltűnt e, de én csatornaváltásról beszéltem.
De ha már ilyen faszméretegés mentén visszük el az eszmecserét, akkor én fogom a Rii távomat (Ugoos Androidhoz és CE-hez dedikáltan) és bekapcsolom a TV-t ha akarom vele.
(Ne akarom, mert a dedikált IR gombjait erősítőre és a boxra programoztam fel).
De ugye a HDMI-CEC miatt erre eleve nincs is szükség.

Bekapcsolhatom a TV-t a Phillips tanítható távjával is (ezzel a Khadassal játszadozom), meg kezelhetem is ha nagyon akarom. (nem akarom, a HDMI-CEC ezen is megteszi).

Bekapcsolhatom a W10 Gyroval is, de azon sincs beprogramozva az IR része erre , mert minek. A dedikált linux OS távja a többihez hasonlóan inkább az erősítő bemeneteit kezeli, én ezt tartottam fontosnak.

[ Szerkesztve ]

(#79914) Ejelhar válasza Ejelhar (#79907) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Utánlövés

"igazából nem teljesen, a PC-re kell egy USB zavarszűrő/leválasztó, csak átcsorog valamennyi tüske."

Ezt félreérthető módon fogalmaztam, kifejtve:
A DVB-C isolator tényleg szűri az abból a körből jövő zajokat, csak hát a PC tápja sem makulátlan, az is szemetel. Azt is le kell választani/szűrni.

(#79915) Beni2360 válasza Ejelhar (#79913) üzenetére


Beni2360
félisten

Na akkor még 1x.
Az eredeti távom meghalt és kértem egy cserét. Olyat küldtek a stboxhoz amin a TV bekacsoló gombja is van. Egy kóddal kellett aktiválnom.
Vagyis bekapcsolom külön külön vagy csak a Tv kikapcsolom a box marad élve. És igen csatornaváltás és egyebek erről a gombról működik. Ha nem volna DIGI kábel bent akkor csak a beállításokra kellene a TV táv, na meg az okos részhez.
Nekem is van egy olyan 7 egységet programozható távom de nem szeretem. CEC-t meg egyáltalán nem használok.
Én meg mindent a sajátjával szeretem. ;]
kb 17 távom van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79916) mikrofon válasza mikrofon (#79898) üzenetére


mikrofon
addikt

Rossz helyen kérdeztem vagy nem lehet megoldani?

(#79917) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Valaki nem tudja estleg, hogy a Beelink GT1-Mini-n javítva lett már az USB probléma CE alatt?

[ Szerkesztve ]

(#79918) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Adott egy pc amin OMV van és kezel 3 HDD t.
Előfordul olyan hogy a box x96 - Ce- kodi alatt némely mappák üresek!
előtte volt tartalom.
Az hogy nem mutatja a tartalmat az most az omv vagy a kodi hibája?
üdv

(#79919) DoItYourself válasza mikrofon (#79916) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Rossz helyen kérdezted.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#79920) Suineg válasza Beni2360 (#79895) üzenetére


Suineg
senior tag

Igen, s képernyő 4K-ra van állítva. Na most ha átállítom FullHD-ra akkor filmlejátszásnál nekem nincs kép.
Nekem nem közvetlenül van a TV HDMI bementére kötve a jel, hanem van egy ilyen HDMI közösítőm ami a TV ARC2 bementére csatlakozik. Gondolom ez okozhatja, hogy ha a GUI-t fullHD-ra teszem ahogy mondtad, úgy nincs valamiért videó jel.

(#79921) Suineg


Suineg
senior tag

X96 max+-nál senkinek sem jó a bluetooth? Van rá megoldás? mert android alatt a bluetooth fejhallgató szaggatva adja csak a hangot, CoreElec alatt meg nem hallani semmit sem.

[ Szerkesztve ]

(#79922) DoItYourself válasza mexel (#79900) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Érdemes azért a Kodi dokumentációba is belenézni:

1.5 Maintain original volume on downmix
Settings level: Advanced
Description: Downmixing combines the Left, Right, Center, Left surround, and Right surround channels to drive stereo or mono speakers. Select how audio is downmixed. eg from 5.1 to 2.0
Enabled: Maintains the volume level of the original audio source, however the dynamic range is compressed.
Disabled: Maintains the dynamic range of the original audio source when downmixed however the volume will be lower.
Note: Dynamic range is the difference between the quitest and loudest sounds. Enable this if you find that the movie dialogues are very low.

"E zaz LFE beállítás és a Boost Centre pontosan mit csinálnak?"
Az LFE belekeveri a sztereóba a mélycsatornát, a boost center pedig erősít a centert.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#79923) Beni2360 válasza Suineg (#79921) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam tökéletes a CE alatt a Bt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79924) ginola


ginola
addikt

Beelink Ft kingem van.
Észrevettem bizonyos 1080p HDR letöltött anyagoknál, hogy bizonyos időközönként a kép kifehéredik egy pillanatra 2- szer is ,ami pluszban még érdekes amennyiben pillanat álljon van a kép akkor is csinálja ezt a jelenséget.
Viszont 4K HDR esetén ezt nem csinálja.
Erre van valami ötleted esetleg beállítása orvosolható?

(#79925) mexel válasza DoItYourself (#79922) üzenetére


mexel
veterán

:R

Na ez eszembe sem jutott hogy ezt elolvassam. Pedig elég jó magyarázatnak tűnik. :)
De nem ugyanez van leírva a kodiban is alul magyarázatként? Mert valahogy erre nem emlékszem, pedig azt mind elolvastam.

Szerk: sajnos már régi a leírás és elég más opciók is vannak

[ Szerkesztve ]

(#79926) cof válasza ginola (#79924) üzenetére


cof
veterán

Ez valami korcs torzszülött, 1080p HDR, haha. Nézz rendes HDR-t ami 4K. Olyan mint a hülye animések rigojája az x265 10bit 1080p.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79927) Suineg válasza Beni2360 (#79923) üzenetére


Suineg
senior tag

Nem értem ha Gyálon tökéletesen szól akkor Pestszentimrén miért nem? :D
Nemnéznéd meg véletlen android alatt is?

[ Szerkesztve ]

(#79928) mikrofon válasza DoItYourself (#79919) üzenetére


mikrofon
addikt

Elnézést kértek, hol kellene?
Hová való?

(#79929) pinnacle válasza nfsu17 (#79897) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Multi Ch PCM újdonság, másnál még nem láttam, én próbáltam, de semmi változás.

Egyébként nekem nem is a hang a fő problémám, hanem az, hogy nézve a régi filmeket rettentően bárgyúak, unalmasak (51 éves vagyok). Alig bírom megnézni. Gondolom itt aztán igazán nagy film rajongóak vannak. Nem tudtok valami jó filmes oldalt ajánlani, ahol nemcsak a mindenki által ismert, hanem tényleg jó filmek is vannak?
Én a történelmi filmeket szeretem, Taras Bulba, Tűzzel vassal, Szibériai borbély, illetve ami a kor zenéjét, divatját mutatja meg, Harcosok, The Wanderers, Hair, időutazós filmek, Éjfélkor Párizsban, egyedi humor Top Secret, Blöff, Ravasz az agy és a két füstölgő puska cső, utóbbi a kedvencem, magyar filmek, Keselyű, Roncsfilm, persze az Indul a bakterház is :).
Azért persze a gyűjtő oldalakon is vannak jó filmek, ott láttam az Amadeust, tényleg érdemes megnézni, ez az egyik legjobb jelent.

[ Szerkesztve ]

(#79930) ginola válasza cof (#79926) üzenetére


ginola
addikt

Sajnos ez a problémát nem oldja meg....

(#79931) Beni2360 válasza Suineg (#79927) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ide kell költözni. :D
Majd holnap megnézem ha nem felejtem el.
Írjál rám.
Ui: Azért lehet dtb.img hiba is, volt hogy wifi nem volt rossz .img végett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79932) DoItYourself válasza mikrofon (#79928) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kodi topik vagy Kodi kiegészítők.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#79933) cof válasza ginola (#79930) üzenetére


cof
veterán

Itt a probléma maga az 1080p HDR, valamelyik okos magyar kitalálta, hogy ez milyen szuper... PC-n biztos jó. De egy külföldi scene release-t sem látok ilyet, nem hiába. Engedd el szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79934) david335


david335
tag

Sziasztok!

X96 Max+-ra hogy tehető fel a Telekom TVGO?

(#79935) blakey válasza cof (#79933) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem probléma a 1080p HDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79936) tomy86 válasza Suineg (#79921) üzenetére


tomy86
addikt

Nálam működik CE alatt a bluetooth. Billentyűzet és fülhallgató is. Droidot nem használok, úgyhogy azon nem próbáltam.

(#79937) gyűrű válasza david335 (#79934) üzenetére


gyűrű
addikt

Még ha fel is tudod rakni, először is unroot kell. Viszont irányíthatatlan lesz. Ez sajnos csak telefonon működik, már többen is írtuk itt..

(#79938) korcsi


korcsi
veterán

Akinek X96 Max plus-on CE alatt nem megy a bluetooth, valószínűleg újabb wifi/BT vassal van szerelve az eszköze, amire még nincs driver implementálva a rendszerbe.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#79939) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Samsung TV-m hosszú idő után sikeresen újratettem, viszont van egy apróbb problémám ami 2 éve elöjött nekem.
TV beállításait újra beállítottam, resetelés elött kifényképeztem, és olyan bajom van, hogy CE alatt az 1080p-s gui-m kilóg TV képbéből.

Samsung QLED Q6-os 2017-es TV, CE 9.2.5
TV => Pio AVX932 => KHADAS VIM3L : minden HDMI-vel csatlakozik egymáshoz.

Régen ez volt a megoldás , ami automatikus igazítás: Auto helyett a Be-re átteni.
Most is ezt tegyem meg?

Whitelistben semmim nincs beállítva, tudtommal már nem kell, GUI-t tudtommal célszerű 1080p-re állítani, gondolom ne próbáljam ki a 4k-s verziót?

Réges régena 4k-s változatnál ,,flickering" jelenségem volt, nem tudom azóta jelentkezik vagy sem.

Tudtok ebben segíteni? :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#79940) kokokka válasza stigma (#79939) üzenetére


kokokka
őstag

TV-je válogatja, de igen, ott kell beállítani. a CE-n ne állíts, a legelején én is azt csesztem el :)

(#79941) stigma válasza kokokka (#79940) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi, 1 órán bellül kipróbálom, köszi a gyors segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#79942) Csicsóka válasza mikrofon (#79898) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mert törölni kell a userdata/Thumbnails könyvtár tartalmát is. Mert onnan olvassa először, és ha ott az eredeti van akkor az is "jó" neki.
Törlés után kell egy kodi restart és már ott is virít az új ikon.
Itt pld. az utálatos HBO ikont cseréltem le "normálisra"

(#79943) Technoman válasza Beni2360 (#79818) üzenetére


Technoman
őstag

Hát nagyon úgy látszik -így több film megnézése után- hogy neked lett igazad. A szaggatás (4K filmeknél) a passzív USB 3.0-ás hub kiiktatása óta, megszűnt.
THX :R

[ Szerkesztve ]

(#79944) Beni2360 válasza Technoman (#79943) üzenetére


Beni2360
félisten

Örülök neki, hogy tudtam a tapasztalatommal segíteni. :C
Ahogyan mondják: A gyakorlat teszi a mester.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79945) k_petya


k_petya
tag

Üdv!

Van/volt egy Beelink minimx iii lejátszom ami tegnap egy újra inditás után megszünt müködni. CE futott rajta és kodiból simán újra inditottam az eszközt ezután már se kép se hang, az alaplapi led nem világít. Próbáltam sd-ről unbrickelni de nem csinál semmit viszont ilyenkor világít az alaplapi led.
van vmi 5let hogyan lehetne életet lehelni belé?

(#79946) kokokka válasza k_petya (#79945) üzenetére


kokokka
őstag

Táp?

(#79947) mexel válasza Beni2360 (#79944) üzenetére


mexel
veterán

A gyakorlat eszi a mestert :DDD

(#79948) blakey válasza mexel (#79947) üzenetére


blakey
titán

A mester tesz a gyakorlatra. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79949) Beni2360 válasza mexel (#79947) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen így jár aki éjjel nem tud aludni és felkell netezni. 2 óráig voltam fent mire elálmosodtam és vissza mentem a hálóba. ttttttttttt :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79950) k_petya válasza kokokka (#79946) üzenetére


k_petya
tag

a táp 1000% jó. van tartalék és van egy másik (másfajta, gyengébb) boxom az elindul vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.