Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79351) flash- válasza cof (#79346) üzenetére


flash-
veterán

Ahogy elindítom a youtubeot kiakad, de sokszor random magától is.
A CE sd-n van de ilyenkor be se bootol, ko kell venni az sd-t, gyári rendszerből kell 10-15* ujrainditani mire ujra lesz CE de van hogy akkor sem.. Aztán egyszer csak betölt, jó pár napig aztán ujra kezdődik előről
Ez csak hw hiba lehet nem? (már raktam ujra emiatt a ce-t) nekem elég lenne ha nem produkálná ezeket..
Vagy pont az a gond hogy sd-n van a CE? Csak viszont ha belsőre teszem és úgy fagy le akkor nemtom mit tegyek..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#79352) hunaqua válasza Beni2360 (#79350) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez melyik Skin amit használsz?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#79353) Martin Eden válasza Beni2360 (#79350) üzenetére


Martin Eden
tag

Nálam a hanglejatszás eszközénél ezek vannak:
ALSA: Default (AML-MESONAUDIO Analog, PCM)
ALSA: AML-MESONAUDIO, PCM
ALSA: AML-MESONAUDIO, HDMI
Pulse: Default, Bluetooth Audio (PULSE AUDIO)

Csak a Bluetooth opció esetén nem megy ki a hang hdmi-n a tv-re nálam. (De nem ez lenne cél, hanem hogy az analóg jack-kel rákötött hangfal szóljon.)

A hangtovábbitást hiába kapcsolom be, a hangtovábbítás eszközénél nem tudok változtatni semmit, szürkén ez van: ALSA: AML-MESONAUDIO, HDMI.

Ugyanezen boxon korábbi CE (non-ng) verzióval nem is a hangbeállitásoknal, hanem a CoreElec beállításnál volt olyan kapcsoló, hogy valami Disable HDMI audio vagy valami ilyesmi, csak egyszer át kellett billenteni és kész.

(#79354) blakey válasza Elemental (#79348) üzenetére


blakey
titán

Külön menüpont nincs a kikapcsolásra és elvileg nem is kell a normális hangtovábbítás miatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79355) danikem


danikem
csendes tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, hogy az X96 Max-on Android 9 rendszer alatt hogyan lehet elővarázsolni azt az ablakot, ahol gyorsan váltogathatok az éppen futó applikációk között vagy bezárhatom a szükségtelenül háttérben futókat?
Köszönöm!

(#79356) Elemental válasza blakey (#79354) üzenetére


Elemental
addikt

Mindkét helyen be van állítva az s/pdif, mégis szól a tévé hangja is pl yt lejátszásnál, vagy ha zenét indítok. Meg némelyik filmnél is.

[ Szerkesztve ]

(#79357) Beni2360 válasza hunaqua (#79352) üzenetére


Beni2360
félisten

AMBER

Nagyon sok beállítása van de sajna sok az angol benni a finomításoknál amit csak tippelve-ellenőrizve tudok beállítani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79358) Elemental válasza Elemental (#79356) üzenetére


Elemental
addikt

Hang - Kimenet konfiguráció mire kell? Nekem alapból leginkább egyezőn van. Van még optimalizált és rögzített. Nem lehet, hogy ezek megoldanák?

(#79359) cof válasza flash- (#79351) üzenetére


cof
veterán

Érdekes, sosem tapasztaltam ilyen jellegű hibát. Melyik BOX ez pontosan egyébként? Nekem sima S905 1/8G verzió van.

Ehhez itt van firmware: [link]

S905X 1/8G: [link]

A gyári Android úgysem jó semmire. Még tudom ajánlani az LE-t, 8.2.3.1 is betonstabil volt nálam. A mSD kártya nem tudom milyet használsz, én Kingston 16 GB class10-es használok ha éppen kártyáról tesztelek egy BOX-ot.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79360) mexel


mexel
veterán

Nekem is van egy tartalék 1/8-as S905X-em, hibátlanul működik, és a legújabb 9.2.5 NG-vel még a dual is megy.

(#79361) cof válasza mexel (#79360) üzenetére


cof
veterán

Az mire jó úgy? Egy 1/8-as dual-ban? Emlékszem én Android alatt sokat szenvedtem, lassú volt minden, megváltás volt az LE. Böngészésre tuti akalmatlan annyi rammal.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79362) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Itt is feltenném a kérdést, erre tudtok megoldást? A szokásos merevlemez "hiba" okozta amire még mindig nem találtam megoldást. :F Ugyanis csináltam egy médiatár tisztítást egy ilyen anomália után és törölte a filmeket a médiatárból.
Bár már sejtem, hogy valami mountolási hiba miatt nem látja sokszor a mappákat, mert reboot után újra működik minden. Tehát valószínűleg lecsatolja magát a HDD mikor alvó állapotba megy és utána nem mindig mountolja a mappákat (vagy valami ilyesmi). Bár érdekes módon ilyenkor nem az összes mappa válik elérhetetlenné, de a Filmek mappa szinte mindig, vagy csak azon belül pár film.
Hogy lehetne ezt az állandó lecsatolást (vagy tudom is én mit) megszüntetni, mert már megőrjít? :((
Egyébként az etc/fstab fájl nekem miért üres? Nem kellene, hogy legyen benne valami?

(#79363) cof válasza maestro87 (#79362) üzenetére


cof
veterán

Én meg mostanában nem látom SMB-n a BOX-ra kötött HDD-t fura, eddig ment.

Amúgy mire van kötve nálad a HDD? Lehet volt már, de régen írtál róla, ilyenkor jobb megadni minden infót újra.

Amikor tisztítottad a médiatárat akkor a Videóknál is törölted a forrást?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79364) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Srácok, Beelink GT1 S912-re melyik az ajánlott coreelec? Mehet rá a 9.2.5 vagy valami régebbit tegyek inkább rá?

(#79365) hunaqua válasza Beni2360 (#79357) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#79366) mexel válasza cof (#79361) üzenetére


mexel
veterán

A dual mindig jó. Nem az androidot használom, de droid alatt lehet egy TC-tfeltenni és ott látni a CE storage-t ha éppen kellene valamire. Mivel nem sok helyet foglal egy droid nem látom értelmét a törlésnek

(#79367) janszo válasza blakey (#79274) üzenetére


janszo
csendes tag

Valóban köszönöm a sok segítséget és a bÍztató szavakat, hogy többször leírtéátok, hogy elrontok valamit, ahelyett, hogy a megoldást kerestük volna :C És valóban hamarabb is eluthattunk volna ide, ha nem azzal kezdjük a beszélgetést, hogy náélam működik. Köszi mégegyszer CoF-nak és DoItYouself-nek is.

(#79368) cof válasza mexel (#79366) üzenetére


cof
veterán

Kodiban is van fájlkezelő, én igazából nem látom értelmét a dualnak. Egy jó van az Androidon a böngészés, de az meg ezen a BOX-on szerintem kínlódás. Minden másra ott a CE.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79369) hunaqua válasza t.zolka (#79364) üzenetére


hunaqua
addikt

Próbáld ki. Amennyiben gondod lenne vele,akkor "frissítesz" egy régebbire.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#79370) mexel válasza cof (#79368) üzenetére


mexel
veterán

Akkor töröld le, én nem vettem észre hogy jobb lenne bármi a boxon ha törlöm a droidot :) Simán elfér nekem. Azért a CE fájlkezelő nem hasonlítható egy TC-hez. :)

[ Szerkesztve ]

(#79371) cof válasza mexel (#79370) üzenetére


cof
veterán

Már 3 éve letöröltem. ;)

Azt nem is írtam, hogy jobb lesz tőle, csak felesleges nekem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79372) csubyy válasza cof (#79371) üzenetére


csubyy
tag

+1 /Felesleges ezekre a droidot megtartani, hálózatból "minden" elérhető./

(#79373) mexel


mexel
veterán

természetesen akinek nem kell törölje, nem is vitás. Én csak abból indulok ki hogy sokaknak telepítek és állítok be boxokat és sokszor segített hogy laikusnak, telefonos irányítással droid alól oldottunk meg valamit, mert van akinek az ssh az már űrkutatás szint :)
Mivel előnyét nem látom hogy a droidot törölném ezért inkább marad. Vagy van konkrét hátránya?

[ Szerkesztve ]

(#79374) kokokka válasza mexel (#79373) üzenetére


kokokka
őstag

Nincs.

(#79375) mexel válasza kokokka (#79374) üzenetére


mexel
veterán

Én sem tudok ilyenről :)

(#79376) csubyy válasza mexel (#79373) üzenetére


csubyy
tag

Egy 1/8-as boxnál a több szabad hely lehet az előny.

(#79377) mexel válasza csubyy (#79376) üzenetére


mexel
veterán

Tény, de amire egy 1/8 as box használható arra droiddal együtt is elég a hely, ami azzal felszabadul azzal nem lehet szinte semmit kezdeni :) Ha filmek kellenek tárolni akkor úgyis kell egy külső tároló azokhoz. De szerintem lényegtelen az egész :) Már ki is veséztük bőven ezt a témát

(#79378) flash- válasza cof (#79359) üzenetére


flash-
veterán

pont ez:
[link]
T95N Mini MX+ Amlogic S905X 4K 60FPS HDR HDMI2.0 TV BOX
ez egy noname sd illetve valami alis azt hiszem(alfawise).lehet az a baj?
a gyári rajta nem is értem, már laggolva indul, nyomok rajta valamit kb 3 sec késéssel reagál, a film is hol elindul de aztán kiakad... a ce legalább ha egy film megy akkor általában azt végig tudom nézni már ez is siker :D
esetleg olyan van amin van külsö wifi antenna?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#79379) csubyy válasza mexel (#79377) üzenetére


csubyy
tag

:R

(#79380) cof válasza flash- (#79378) üzenetére


cof
veterán

Nem ismerem ezt a típust, még nem volt. De lehet, hogy csak Class4-es.

A gyári Androidja az enyémnek nagyon vacak volt optimalizálatlan, használhatatlan. Alapból indításnál már megevett 700 MB RAM körül...

Külső antennás ezt dícsérik, Ugoos X3 Pro.

Meg van az új játékos Tox1, erről még nem olvastam itt semmit viszont.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79381) maestro87 válasza cof (#79363) üzenetére


maestro87
őstag

Bocs, az lemaradt: Tanix TX92 box, 6TB HDD külső tápos házban
Sokszor nekem is eltűnik SMB-n és csak reboot után látom ismét. De ilyenkor általában a filmeket sem játssza le.

Nem töröltem a forrást (de most igen, csak így engedte a médiatár frissítést), csak Yatse-vel szoktam tisztítani ha törlök egy filmet. De most adtál egy ötletet. Eddig csak a Filmek mappa volt hozzáadva videó forrásnak, a Sorozatok nem, ott csak simán a mappánál van megadva a tartalom, hogy Sorozat. És sorozatoknál emlékeim szerint sose jelentkezett ez az anomáliá, hogy lejátszhatatlan lenne egy epizód, mert nem találja a fájlt. Viszont a Filmek mappa hozzá van adva forrásként és a mappa tartalma IS be van állítva Filmekre. Lehet, hogy ezek ütköztek volna és emiatt válnak néha elérhetetlenné egyes filmek?
Mindenesetre most töröltem a Filmek forrást, és marad csak a mappa tartalom beállítás úgy mint a sorozatoknál. Kíváncsi vagyok, hogy így is lesz-e input/output error meg hasonló hibák...

(#79382) cof válasza maestro87 (#79381) üzenetére


cof
veterán

Nálam is volt hasonló szituáció igen, pont a napokban. Nem láttam a felvételeimet, és a mappákat is üresnek mutatta. Aztán lehúztam a HDD-t, csináltam egy médiatár tisztítást, ez letörölt mindent, ugye. Aztán a forrást is töröltem a Videóknál. Lekapcsoltam a BOX-ot HDD vissza, Kodi fájlkezelőben ellenőriztem minden ok, felvettem a forrást beolvastattam mindent.

Az SMB az nem okés sajnos, igen helyrejött nálam is régebben újraindítások után de most az sem segít, majd megpróbálok egy friss telepítést ha eljutok odáig.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79383) Beni2360 válasza maestro87 (#79381) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha a külső HDD nem lehet elérni mert elment alvásba akkor a fájlkezelőben kell megpróbálni életre kelteni. kell neki egy kis idő míg reagál. Vagy ott a fájlkezelőben kell megnézni, hogy esetleg nincs-e leválasztva és akkor valami szoftver hiba lehet a rendszerbe, szvsz. :F
*****************************
Viszont a Filmek mappa hozzá van adva forrásként és a mappa tartalma IS be van állítva Filmekre - na de a hozzáadott filmek mappánál a mappa több videót tartalmaz, míg az egyenkénti mappánál ezt egy videót tartalmazóra kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79384) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy X96Max Plus box.
Az egy dolog, hogy nem bírtam megoldani a CE felrakását, de kodiban felraktam az HBO EU addon-t. Indítás után azt írja ki, hogy hiányzik az inputsream.adaptive addon.

Próbáltam több verziót is letölteni, ami zip-es mindegyikre azt írta fail, nem utdja telepíteni.

Ezt is próbáltam már, amit több helyen is lűttam már, de nekem ott nincs inputstream.. :/

The home screen
Add-ons
Download
Input stream
InputStream Adaptive ------ na nekem ott nincs ilyen
Install

Mit csináljak?

(#79385) Beni2360 válasza szabochris (#79384) üzenetére


Beni2360
félisten

Mit csináljak? - Tedd fel a CE-t. Huszonezer embernek fent van akkor a tied is fel fog menni. kezdetek
Írd le hol akadtál el. Pontos box adatokat kérünk.
Nekem is fent van mind az 5 boxomon.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79386) szabochris válasza Beni2360 (#79385) üzenetére


szabochris
aktív tag

x96Max Plus
4gb RAM
64gb ROM

(#79387) Beni2360 válasza szabochris (#79386) üzenetére


Beni2360
félisten

CE 9.2.5. és a device_trees mappából kimásolni a gyökérbe sm1_s905x3_4g_1gbit.dtb és átnevezni dtb.img-re A videón látod. Ha megvagy akkor szintén gyökérbe másolás : remote.conf
És ha már beüzemelted akkor hálózaton bemásolod a konfigfiles mappába : vfd.conf
Ha elakadsz írj nyugodtan itt vagyunk.
És van itt egy leírás is a CE telepítésére. mexel fórumtárstól de ha jól emlékszem Cof-nak is van egy de most nem találom.
UI: A win akarja a második particiót formatálni az SD kártyán a kiírás után de nem szabad!!!!

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79388) Elemental válasza Elemental (#79358) üzenetére


Elemental
addikt

Sajna nem ez a megoldás. Kipróbáltam mind a hármat, ugyanúgy szól a tévé is az erősítő mellett. Együtt lehet vele élni, de nem valami komfortos megoldás lehalkítani a tévét.

(#79389) szabochris válasza Beni2360 (#79387) üzenetére


szabochris
aktív tag

Letöltöttem a reboot to libreelec appot újraindult a box és ezt írja a tv.
Dtb.img megvan, remote config megvan.

[ Szerkesztve ]

(#79390) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy X96 Max + 4/64G boxot, amin szeretnék CE-t futtatni egy 2.0 pendriveról. Mennyi ideig kell bootoláskor a reset gombot nyomva tartani (nagyságrendileg)? Eddig kb 1 perc után feladtam. Csak fehér képernyő fogad végig, bár a pendrive visszajelző led-je villog.
Az összefoglalóban szereplő appot is próbáltam. Ott gondolom a reboot to bootloader opciót kell választani, de az is csak nagy fehérséghez vezet.

Tudok esetleg segíteni?

Ha valami értelmezhetetlen, elnézést. Új vagyok a témában

(#79391) cof válasza szabochris (#79389) üzenetére


cof
veterán

Rossz, hamis, gagyi a kártya. Ugyanezt produkálta nekem is Sandisk-el.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79392) cof válasza cof (#79391) üzenetére


cof
veterán

Ajánlom az útmutatóm átolvasását, USB 3.0-ban bootol csak azt hiszem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79393) Nixon18 válasza cof (#79392) üzenetére


Nixon18
senior tag

Amennyiben ez nekem szólt:
Végigolvastam topic összefoglalót és a leírásodat is megtaláltam.
Próbáltam mindkét USB-portban is. Vagy a pendrivenak kell 3.0-nak lennie?

[ Szerkesztve ]

(#79394) cof válasza Nixon18 (#79393) üzenetére


cof
veterán

Igen, bocs nem tudom miért magammal beszélgetek. :D

USB 3 port, a pendrive mindegy milyen 2 vagy 3.

Te hol vetted amúgy? Most van megint 100 Mbit LAN verzió is, akkor ugye nem az 1gbit-es dtb fájl kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79395) Beni2360 válasza cof (#79392) üzenetére


Beni2360
félisten

Miért magadnak ajánlod az útmutatót? :DDD Közben meg jött a válsz.
Legalább linkelnéd mert én sem találom.
Most van megint 100 Mbit LAN verzió is, akkor ugye nem az 1gbit-es dtb fájl kell hozzá. Ez mehet akár a szabochris fórum társnak is ?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79396) Nixon18 válasza cof (#79394) üzenetére


Nixon18
senior tag

Sajnos nem akar működni. Próbáltam többször is.
Lehet, hogy akkor nem úszom meg az SD kártyát?

Gondoltam SD-kártya nincs itthon, pendrive viszont bőven, egy próbát megért.

szerk. geekbuying-ról rendeltem ezt. 4/64-es és elvileg gigabites.

Beni2360:
Az aláírásában van :D

[ Szerkesztve ]

(#79397) cof válasza Beni2360 (#79395) üzenetére


cof
veterán

Ott van az aláírásomban, minden hozzászólásommal linkelem. :DD

Ez mehet akár a szabochris fórum társnak is ?

Neki nem, ott a kártyával vannak bajok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79398) Beni2360 válasza szabochris (#79389) üzenetére


Beni2360
félisten

És te mire írtad ki?
Mint írta Cof is hibás lehet amire kiírtad.
Olvasod a következő posztokat is?
*********************
Elviekben eddig a geekbuying-tól nem jött hamis x96-s.
Cof: Bocs nem látom az erdőtől a fát.
Most már tudom értelmezni Nixon 18 Ui-t. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79399) szabochris válasza Beni2360 (#79398) üzenetére


szabochris
aktív tag

Egy 3.0ás 64 gigás SANDISK pendrive-ra!
A box pedig 1gbites speedtesttel wifin mérve 234mbit/s-ot mér

(#79400) DoItYourself válasza flash- (#79378) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy másik sd kártyát érdemes lenne kipróbálni, lehet, hogy az haldoklik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.