Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) ginola válasza djnice (#78183) üzenetére


ginola
addikt

Gondolom XDA-ről szedi le a "fejlesztéseket" :D

(#78202) djnice válasza lanszelot (#78198) üzenetére


djnice
veterán

Nem fogja meg semmi, ez a TV-k 24p megjelenítése. Kapcsold be az IFC-t ha zavar, de akkor moziba se menj :)

(#78203) kokokka válasza lanszelot (#78198) üzenetére


kokokka
őstag

A lejátszó hibátlan ebből a szempontból, hidd el! De az simán lehet, amit djnice ír, ha megszokta a szemed az előzőt, akkor most bajban lehet az újjal. Én is így voltam mikor elkezdtem nézni az új TV-t. A fáj méretének meg ehhez tényleg semmi köze nincs.

[ Szerkesztve ]

(#78204) pixta78 válasza DoItYourself (#78187) üzenetére


pixta78
senior tag

Az jó, mert már a másodikat gyűröm. :C
Hip-hop elérek odáig.... :)

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#78205) Imi1981 válasza lanszelot (#78198) üzenetére


Imi1981
veterán

Most apró szaggatások akadozások vannak mozgásnál vagy más? Rezeg azt hogy kell elképzelni? Nekem x96 max plus van és ce-vel vajsima a mozgás 24P-n igaz a tv-n be van állítva enyhe mozgásjavítás. Ha nálad rezeg az állókép is akkor ott más probléma van. Ha csak mozgásnál veszel észre sűrű apró akadozást akkor az a 24P miatt van és a tv-n ki van kapcsolva a mozgásjavítás (minden márkánál máshogy hívják) . A tévédben biztos van mozgásjavításra valami beállítás azt próbálgasd.

(#78206) hunaqua válasza joydrv (#78192) üzenetére


hunaqua
addikt

Simán jobb egy alap Nas cuccnál.Simán jöhet le akár 25-30MB/s sebességgel.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#78207) lanszelot válasza Imi1981 (#78205) üzenetére


lanszelot
addikt

Az elejét ne nézd, azt a youtube cseszte szét, a kis vadászgépeket nézd, ott látszik
tehát így

(#78208) Imi1981 válasza lanszelot (#78207) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez véletlenül nem a túlzott mértékű mozgásjavítás beállítás miatt van? Ez nem rezgés hanem hullámzás inkább a repulőknél. És szerintem 50 Hz-es tv ez szerintem ami miatt nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#78209) Imi1981 válasza lanszelot (#78207) üzenetére


Imi1981
veterán

Amúgy milyen film ez?

(#78210) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
GT-KING-en kinek mivel működik a NEtflix CE alatt, nálam CE alatt semmi sem indul el, Android alatt meg nincs semmilyen hang!

(#78211) lanszelot válasza Imi1981 (#78208) üzenetére


lanszelot
addikt

én nem állítottam semmit, alapon van a tv, és a box is
a tv 60Hz , de bedobtam fentebb hogy melyik
A bush tv-n tuti nincs mozgás javítás, és azon is ilyen.

Telefonnal van felvéve, a telefon javíthat rajta, nem ilyen, de nem tudom hogy levideózni,
Az elején a nagy cirkáló széle is rezeg, csak a telefon javította.
Nagy egyenes vonalak rezegnek, és apró gyors dolgok
Párbeszédeknél semmi gond, ott szép a kép

Star Wars Episode 3

(#78212) gyűrű válasza ginola (#78210) üzenetére


gyűrű
addikt

Minden működik nálam a King-en, és semmi különös. Inputstream adaptive, NF-addon, inputsteram helper. Androidot soha nem kapcsoltam még be, mióta CE van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#78213) djnice válasza lanszelot (#78211) üzenetére


djnice
veterán

Hány Hz-et ír ki a TV lejátszás közben? AVR nincs közbeiktatva?

(#78214) Imi1981 válasza lanszelot (#78211) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor nem tudom mi lehet a gond. Szerintem ez nem a 24P miatt van. Nálam vajsima minden és semmi rezgés, vibrálás nincs. Mikor nézed a filmet és a tv távirányítón megnyomod az infó gombot mit ír? Csak azért kérdezem nem e véletlenül kisebb felbontáson megy valamiért és azért vibrálnak az élek.

Amúgy egy időben én is használtam PC-t és tv boxot egy azon tévén és ugyan olyan volt a képminőség! Eltérés esetleg minimálisan színekben és kontrasztban volt. Ilyen remegéssel /vibrálással nem találkoztam. Próbáld ki androidon kodival, hogy ott is látod e a vibrálást.

[ Szerkesztve ]

(#78215) cof válasza lanszelot (#78211) üzenetére


cof
veterán

Ez tipikusan az a mozgás amikor a TV nem vált frekvenciát. Amikor elindítod a filmet elsötétül a képernyő 1-2 másodpercre?

Mert szerintem itt az van, hogy a TV 60 Hz-en megy, az anyag meg 24 Hz-es.

Melyik CE-t használod pontosan? Régebbiekben még kellett Whitelist a felbontásokhoz/frekvenciákhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78216) blakey válasza lanszelot (#78211) üzenetére


blakey
titán

Csak egy módon lehet kideríteni, hogy hol a hiba, mégpedig minden beállításról felteszel egy képet ami a lejátszót és a TV-t illeti, ezután talán megtaláljuk a hibát. Egyértelműen a lejátszó, a CE és a TV is képes a normális megjelenítésre, de ehhez nem biztos, hogy az alapbeállítás az ideális.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78217) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Armbiant szeretnék rakni egy Mini MX-re(S905 ha minden igaz). [link] az első hozzászólást olvasom de valahogy nekem nincsenek olyan fájlok mint amiket említ. Ezt töltöttem le https://users.armbian.com/balbes150/20.11/Armbian_20.11_Arm-64_focal_current_5.9.9.img.xz és írtam ki sd kártyára. De sehol nem találom az u-boot-s905 fájlt amit át kellene neveznem.
Van valahol egy jó leírás/videó ami alapján könnyen fel lehet telepíteni? A tavalyi videókat néztem de a weboldalon nagyon nem azok a fájlok vannak mint a videóban.

Köszönöm :R

(#78218) lanszelot válasza cof (#78215) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem sötétül.
CE legújabb, CE oldaláról van.
Megnéztem 60Hz-n megy a film... ez lesz a baj

(#78219) nimmrody


nimmrody
tag

Arra nincs akkor vmi okos opcio, hogy Coreelec alatt X96 Max+ eszkozzel Full HD ban lessuk a tartalmat?

(#78220) blakey válasza nimmrody (#78219) üzenetére


blakey
titán

Ezt fogalmazd meg még egyszer, mert nem sok értelme.

#78221 gyűrű
Hol írja, hogy Netflix? Mindenkinek tudnia kéne, hogy miről van szó vagy mi a f@x?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78221) gyűrű válasza nimmrody (#78219) üzenetére


gyűrű
addikt

Már megkaptad régebben is a választ: NINCS.
Nem képes a processzor dekódolni szoftveresen a NF-t full hd-ban. Se okosan se máshogy.

(#78222) ginola válasza gyűrű (#78212) üzenetére


ginola
addikt

Melyik netflix verzió van fenn nálad?
Keresés is működik? Engem kidob hibával.

(#78223) gyűrű válasza ginola (#78222) üzenetére


gyűrű
addikt

A legújabb stabil.. v1.12.0

(#78224) ginola válasza gyűrű (#78223) üzenetére


ginola
addikt

Nekem az a verzió nem indul el. Eddig 1.5.1 verzió volt fenn és működött.
Esetleg van valami trükkje a felrakásnak?

(#78225) nimmrody válasza gyűrű (#78221) üzenetére


nimmrody
tag

Sorry en nem vagyok itt ejjel nappal.. tegnap olvastam valamit ezzel kapcs de akkor felreertettem. Rendben megertettem koszonom megegyszer.

(#78226) gyűrű válasza ginola (#78224) üzenetére


gyűrű
addikt

Nincs. Tedd vissza akkor az 1.5.1-et és nézd meg jó-e.

(#78227) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Találtam egy oldalt, ami lehet segítséget nyújt a dtb fájlok keresésében,
én itt találtam meg az enyémrevalót:
[link] sok típúsra van dtb cumó. Hali!
Tetszik nekem ez az cumó: játékra tervezték de nekem nem bootolbe, pedig elvileg kéne.:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#78228) lanszelot válasza lanszelot (#78218) üzenetére


lanszelot
addikt

ezt hogy tudom javítani, hogy át váltson?
nem találok ilyen beállítást

(#78229) ginola válasza gyűrű (#78226) üzenetére


ginola
addikt

Most már azzal sem jó!
A netflix hibával leállt üzenet fogad.

(#78230) lanszelot válasza lanszelot (#78228) üzenetére


lanszelot
addikt

megvan, e szerint állítottam be, /whitelist -nél volt beállítva azt kellett kiszednem/
így már 1080p 24Hz
de így még sokkal rosszabb.
Próbáltam levideózni, de a telefon javítja
így már nézhetetlen úgy rezeg az űrhajó széle

(#78231) cof válasza lanszelot (#78230) üzenetére


cof
veterán

Ha a videó 24 fps és a TV most már 24 Hz-en adja ki és nincs semmi képjavító future engedéyezve a TV-n, akkor annak vajsimán kell mennie. Ott még mindig valami beállítás móka lesz TV vagy CE részről. De ha nem teszel be képeket a jelenlegi beállításokról ahogy blakey is írta, TV, CE akkor ez végtelen találgatásokba fog torkolni.

Vagy fos a release.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78232) lanszelot válasza cof (#78231) üzenetére


lanszelot
addikt

Video length..: 02:22:12
Size..........: 33.7GB
Video codec...: AVC - High@L4.1
Framerate.....: 23.976
Bitrate.......: 29679 Kbps
Resolution....: 1920*1080
Aspect ratio..: 2.35:1
Audios........: DTS-HD Master Audio angol 4403 kbps 6.1
Dolby Digital magyar 448 kbps 5.1 /default/
Subtitles.....: angol, magyar, magyar forced /.srt/

de minek a beállításáról?
Minden? az millió kép lenne

Coreelec és a tv is alap beállításon vannak, én nem állítottam semmit.
Felbontást csak, mert mondtátok.

(#78233) cof válasza lanszelot (#78232) üzenetére


cof
veterán

Egyszerűbb egy videó ahol végigmész viszonylag lassan minden beállítás menün. Majd valaki kiszúrja hol a hiba. Az biztos hogy a BOX-okban nincs, mert akkor mindenki panaszkodna.

Mondjuk nem követtem ezt a szálat nagyon mert nem az én asztalom, de mással is van gond vagy csak ezzel az anyaggal? Ha csak ezzel, akkor nyilván ebben van a hiba.

CE verziót sem írtál csak annyit, hogy a legújabb, hát köszi. Van nightly meg stabil. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78234) lanszelot válasza cof (#78233) üzenetére


lanszelot
addikt

mindegyik film ilyen
stabi verzió 9.2.5
1 2 3 4 5 6

(#78235) gyűrű válasza ginola (#78229) üzenetére


gyűrű
addikt

Esetleg az Inputstreamhelperben a widewine újratelepítése?

(#78236) djnice válasza lanszelot (#78234) üzenetére


djnice
veterán

Ha a Whitelist-ben nincs semmi kiválasztva és ezek is így állnak, akkor jónak kell lennie:
Adjust display refresh rate => On start / stop
Sync playback to display => disabled

Ha ténylegesen átvált a TV 24 Hz-re, akkor nem értem mi a problémád és azt sem hogy eddig hogy néztél filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#78237) Pityu89 válasza lanszelot (#78232) üzenetére


Pityu89
senior tag

Tv alapbeállitáson van, itt a gond.
Milyen tv? Blaupunk, Philips esetében a kép módot tedd filmre.

(#78238) ginola válasza gyűrű (#78235) üzenetére


ginola
addikt

Majd este újra neki fogok állni.
Lehet az lenne a legegyszerűbb, ha törölném és teljesen újra is raknám a Netflixet.

(#78239) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
s905x2-es boxom van CE-vel...HDR--SDR működik ezeken rendesen? Elég csak bekattintani és onnantól oké? köszi

(#78240) djnice válasza péjé (#78239) üzenetére


djnice
veterán

Működik, nem kell bekapcsolni semmit, ha nem HDR képes a kijelző, akkor automata. A minőség az egy más kérdés.

(#78241) blakey válasza péjé (#78239) üzenetére


blakey
titán

Konkrét HDR-SDR konverzió nincs viszont nézhetőre alakítja, ha nem nyúlsz semmihez akkor alapból működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78242) ginola válasza blakey (#78241) üzenetére


ginola
addikt

Szia
Milyen médialejátszót ajánlanál, ami hivatalosan Netflix támogatott az alábbi feltételekkel?
-vezetékes LAN
-optika hangkimenet.
(Elsőre Mi box S ugrott be, de ott nincs vezetékes LAN)

(#78243) blakey válasza ginola (#78242) üzenetére


blakey
titán

Netflixhez ajánlom a TV-k lejátszóit. Nem érdemes külön eszköz ha épp nincs kéznél. Ha nekem nem lenne egy olyan eszközöm ami képes rá akkor a TV-be épített-et használnám.
Mi Box S FHD esetében jó, HDR-nél képi hibák vannak, USB-LAN adapterrel a vezetékes kapcsolat is működik. Zidoo is jó lenne, de a firmware ott sem jó, Shield-en nincs optikai kimenet. Egyébként én most erősen gondolkodom egy DAC vásárlásán ami USB-től kezdve az optikain át mindent bemeneten fogadja a hangot és akkor nem lesz probléma az optikai kimenet hiánya.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78244) kenand válasza ginola (#78242) üzenetére


kenand
veterán

Sajna nincs ilyen, kütyüvel minden megoldható, kb .olyan mint egy Apple termék.
Mi box S + LAN adapter
Fire TV cube LAN adapter + HDMI-optikai átalakító

De alap okos TV- is tudják már a netflixet, ott egyszerűbb.

(#78245) ginola válasza blakey (#78243) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm a gyors segítséget.
Mi boxon kívül jobb alternatívát eddig én sem találtam.....
Azt nem mondtam, hogy a TV elég régi és nem okos.......
USB-LAN adapterből mi ajánlott?
Linkelnél egyet, pl Ugreen jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#78246) blakey válasza ginola (#78245) üzenetére


blakey
titán

Ilyenem van, ezzel működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78247) ginola válasza blakey (#78246) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, erre még pendrive is csatlakoztatható, szuper!
Amúgy a Wifi-vel sem szokott gond lenni?

(#78248) blakey válasza ginola (#78247) üzenetére


blakey
titán

A Wifije jó, azzal semmi gond nincs. optikai kimenethez meg kell átalakító.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78249) lanszelot válasza Pityu89 (#78237) üzenetére


lanszelot
addikt

Panasonic, és ez volt a megoldás
A szoftver készítőt úgy rúgnám fel, hogy elfelejtene leesni....
Film módban nincs fehér, erősen sárgás barnás valami van fehér helyett
Ezért nem abba tettem, hanem ahol a fehér fehér, a fekete fekete.
Beállítások ugyanaz, no de azt nem vettem észre, hogy elrejt beállításokat
A film módban megjelenik a Vivid motion, ami máshol nincs, és ez a beállítás lehet az ami miatt nem rezeg. A másik módban ez nincs /nem látható gondolom/
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#78250) blakey válasza lanszelot (#78249) üzenetére


blakey
titán

Azért a TV beállításain bőven van mit csiszolni. a probléma ott kezdődik, hogy a elhasználok nagyon nagy része nem tudja, hogy milyen a jó kép. Szóval ajánlom figyelmedbe a TV típusával vagy a márkával kapcsolatos oldalak beállításait átnézni, nem kell átmásolni hanem megérteni, hogy miért van "az" és miért kell "azt" csinálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.