Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) blakey válasza joydrv (#79800) üzenetére


blakey
titán

Ezeket használom, töltőfej, kábel, csatlakozó1, csatlakozó2. Ez nálam minden boxnál jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79802) cof válasza joydrv (#79800) üzenetére


cof
veterán

100-200 Ft-ért olyan kábelt kapsz ami max 500mA-t enged át. Itt egy normáis kábel: [link] USB - DC 5.5x2.1 mm. Eladó boltjában több választék.

Én december 25-én rendeltem az utolsót, pont tegnap kaptam meg. Adapternek meg bármi nevesebb, Ugreen, Baseus... minimum 2A.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79803) pixta78 válasza blakey (#79801) üzenetére


pixta78
senior tag

+1

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#79804) trance89 válasza joydrv (#79800) üzenetére


trance89
őstag

Ilyen kábellel használok egy X96 Air-t, semmi probléma vele: [link]

(#79805) kory24 válasza hunaqua (#79797) üzenetére


kory24
őstag

Nekem épp úton van egy X96 Max plus 4+64 verziót rendeltem.

Remélem azt is kapok :)

Hogyan lehet majd legegyszerűbben leellenőrizni, hogy valóban azt kaptam-e?
Csak szétszedéssel?

(#79806) Beni2360 válasza joydrv (#79800) üzenetére


Beni2360
félisten

Vettem hozzájuk 100-200 Ft körüli áron USB töltőkábelt - na az a kábel nem tud 2A átvinni azért nem működik. Ahhoz komolyabb kábel kell. Nézz egy mobiltöltő kábelt otthon ami tudja a 2A-t és cseréld le a mikró dugót egy szerelhető méretesre.
******************

Látom közben beindultak az ajánlatok. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79807) stickermajom válasza kory24 (#79764) üzenetére


stickermajom
addikt

5,5x2,5 is jó.

Nekem megoldotta a hálózat eldobálást a normális táp. Valószínűleg eddig bírta a kicsi kínai.

(#79808) Beni2360 válasza stickermajom (#79807) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen de abban a 2.5mm lyukban van rugós pöcök ami segít a pontos érintkezésben. Azt figyelni kell.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79809) pixta78


pixta78
senior tag

Szóval kedves topiklakók. Smb felélesztésben kérem segítségeteket.
Lecsréltem a pc-t és azóta nem érem el a boxokról a megosztott mappát, amely a desktop egyik meghajtóján van megosztva. Viszont Win10 alól simán tallózom mind2 dobozt.
Az IP-t a routeren (Dhcp) fixáltam a régi gép címére.
A gyorstalpaló és 34/b/ Ejelhar kolléga útmutatása alapján létrehoztam a felhasználót, és az smbv1 is be lett kapcsolva a win szolgáltatásokban.
Próbaképp megváltoztattam a pc IP-t, és még1 usert generáltam a win alá, hátha elbaltáztam valamit de semmi változás.
A boxokon kitöröltem a régi kapcsolatokat, majd újból létrehoztam smb protokollal de ez sem segített.
Mindíg ugyan azt a képet kapom amit a #79799 ben beszúrtam.
Ha valaki tudja a megoldást ne habozzon! :)
:R

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#79810) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok, következőben kérném a segítségeteket:
Jézuskára megleptem magam egy 4K-s Sony TV-vel, így az eddig szeretett Minix Neo U1-esemet lecseréltem egy jóval modernebb X96 Max Plus-ra.
A kezdeti örömöm gyorsan megcsappant, amikor azt tapasztaltam, hogy a terrányi 4K-s virágbolti filmek többsége, lejátszás során szaggat (?) :O
A sors úgy hozta, hogy a két lejátszó közé becsúszott jó áron, egy Minix utód, jelesül az U9-es, amivel a fent említett "hibás" filmek szépen, vajazottan futnak (tehát nem a release-ekben van a hiba, egyébként is a legjobb minőséget szoktam lehúzni)
Mivel sokat szoktam másolni (Hálózatban/USB-n) jól jönne a MAX USB3-as portja (sajna a Minix lejátszóim csak USB2.0-ásak) Már minden próbáltam 23.98/24/60Hz-re is állítottam, de továbbra is szaggat a film.
Ötlet esetleg?
Nem tudom fontos-e, a legújabb soft van a MAX-on (CE 9.2.5), rendszerint 2db 12 TB-s WD Book/Elements van rákötve, mindezeket -mivel csak 1db USB 3-as van- egy minőségi TRUST HUB-bal vannak megtoldva.

Thx

[ Szerkesztve ]

(#79811) Zsadi válasza Technoman (#79810) üzenetére


Zsadi
őstag

Ez jó Nálad?
Kodi kadenciahelyes lejátszás beállítása
Alapból a CE így van beállítva, ellenőrzés:
Először kapcsold Profi módba a beállításokat (Settings > Expert)
(így minden beállítás elérhetővé válik).
> Settings > Video > Playback:
Adjust display refresh rate to match video: On start / stop
Sync playback to display: off

[ Szerkesztve ]

(#79812) Csabi1984 válasza Technoman (#79810) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia nekem is x96 MAX plus van és nem akad semmi :)

(#79813) gyűrű válasza Technoman (#79810) üzenetére


gyűrű
addikt

Adj meg nagyobb puffert az advancedsettingsben. 500 megát minimum.

(#79814) Beni2360 válasza Technoman (#79810) üzenetére


Beni2360
félisten

Aktív az HUB mert táp nélkül néha le is állt a videó nálam és volt, hogy újra indult a box.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79815) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok!
Van egy X96 Air tv boxom és nagyon behalt. Geekbuying-ról vettem. Mondták, hogy flasheljem...haha. na jó, megpróbálkoztam, nem ment, 3-féle képpen is próbáltam, ahogy épp találtam hozzá tartozó leírásokat/videót, mert a geekbuying-os segítség annyit ér, hogy .... na mind1.
Pendrive-os update-et is próbáltam, nem találta meg az img filet a recovery reboot során.
Az lehet, hogy a PC-s verziónál a telefontöltőm usb c - usb A kábel nem jó ehhez? Mert nincs usb A-A kábelem és ezzel próbálkoztam. :D

Ha nem jó, akkor holnap pl melyik boltba mehetek el, hogy megvegyek egy jó usb A-A kábelt? ;)

Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#79816) pixta78 válasza pixta78 (#79809) üzenetére


pixta78
senior tag

User error! A mappa megosztást előbb csináltam, mint a felhasználót a Win-ben. :W :F Most már ok. :)

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#79817) Technoman válasza Beni2360 (#79814) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi srácok, de
Zsadi
Az általad leírtak alapján van beállítva
gyűrű
Hol lehet beállítani a puffert , mert nem találom
Beni2360
Passzív a Hub, lévén 3,5"-es vinyókkal dolgozom

(#79818) Beni2360 válasza Technoman (#79817) üzenetére


Beni2360
félisten

Passzív a Hub, lévén 3,5"-es vinyókkal dolgozom - Nálam is 2 db 3.5" HDD volt tápokkal és mire rájöttem, hogy miért akad meg és néha lefagy és újraindul. Rádugtam egy 1A tápot mivel volt a HUB-n bemenet és megszűnt minden hiba, Hidd el nálam egy Ugreen HUB volt.
Egy tagnak a zidoon 3 db dual dokkoló volt rajta és neki is jelentkeztek hibák. Ott egy 5 A box táp megoldotta a gondját.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79819) Beni2360 válasza Nikitaa7 (#79815) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy usb male to male adapter is megteszi bármilyen toldóhoz. Kép. Itthon is kapsz fillérekért.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79820) Zsadi válasza Technoman (#79817) üzenetére


Zsadi
őstag

Hdd töredezettség? :F
Van ez az [Ares wizard] kiegészítő, abban is lehet puffert állítani.
De majd biztos jön valaki akinek más ötlete is van. :) (advancedsettings.xml átírása stb., vagy más módon)

*szerk: Ja, visszaolvasa Minix-el nincs ez, akkor a töredezettség lehet nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#79821) pixta78


pixta78
senior tag

Adott 2 box, az egyiken (s912) lóg egy HDD+Transmission. Innen LAN- on megosztva (smb) a másik boxon(s905x) nézek filmet. 4K tartalmaknál kb 15 perc után mindig kilép a lejátszásból, 1080 és 720 megy rendesen.
Utp cat5e kábelen megy kb 20m.
Ötlete van valakinek? :R

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#79822) pixta78 válasza pixta78 (#79821) üzenetére


pixta78
senior tag

Ja és a 905x-n 2 rendszer megy:
belsőn 9.2.0
pendrv 9.2.5
Egyiken sem jó.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#79823) Zsadi


Zsadi
őstag

Megkérdeztem a Vontar shopban, hogy a rendelt terméken (X96Max+) hogy hogy ez a ttv box matrica szerepel, ellenben a korábban kapott vontar-os matricás termékkel, dobozzal. (Az X3-on még úgy jött, azon minden rajta van)
Megnyugtatott :D : "it is our label, don't worry"

Gondolom ahány beszállító, annyi variáns...

[ Szerkesztve ]

(#79824) Laza... válasza pixta78 (#79822) üzenetére


Laza...
addikt

Libreelecet tegyél fel és a hozzávaló dtb-t

Never give up!

(#79825) Technoman válasza Beni2360 (#79819) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi srácok az eddigi ötleteket :R
Ma, ha lesz időm, még kipróbálom Beni2360 kartárs ötletét és Hub nélkül dugom rá a Max-ra az egyik vinyómat. Hátha neki lesz igaza és megoldódik így a probléma, mivel nagyon megkedveltem ezt a -a Minixhez képest mindenképpen- filléres lejátszót. Kikapcsolásnál a HUB-on logó vinyókat szépen kikapcsolja (a Minix U9-es nem). Hálózati másolásnál min 2x gyorsabb (USB 3.0 miatt) stb....
A másik vonal, amin elindulnék (bár várom még gyűrű kollégától a megoldást, mert ezt valahogy a menübe nem találom) ez a puffer állítás lenne.

(#79826) pixta78 válasza Laza... (#79824) üzenetére


pixta78
senior tag

LE utolsó stabilról váltottam kb 1 éve. Miért is tegyem vissza?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#79827) cof válasza pixta78 (#79821) üzenetére


cof
veterán

Az S905X-en csak 100 Mbit LAN van, ez egy 80 Mb/s 4K-hoz már kevés.

Nem tudom, hogy lehet-e segíteni rajta buffer méretnöveléssel, de egy USB 3-s Gbit LAN megoldás lehet, még ha csak USB 2 portok is vannak rajta, akkor is sokkal jobb lesz a sebesség mint a 100 Mbit-es LAN porton.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79828) gyűrű válasza Technoman (#79825) üzenetére


gyűrű
addikt

Ha nem vagy ott az advancedsettingsben akkor állítsd be az ares wizardban.

(#79829) pixta78 válasza cof (#79827) üzenetére


pixta78
senior tag

Lejátszás közben vaj sima a kép és hang.
Ha erre megoldás a usb-s stick akkor rendelek.

Buffert hogyan tudom emelni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#79830) pixta78


pixta78
senior tag

Usb3 Gbit LAN adaptert tudtok ajánlani?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#79831) cof válasza pixta78 (#79829) üzenetére


cof
veterán

Bufferel való játékhoz keress rá az advancedsettings szóra a topikban, van jó pár féle verzió.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79832) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
x3 vontar kodi matrix. Az SACD isot nem jatsza le a ce!
Probaljam mas lejatszoval vagy eselytelen??!!
udv

(#79833) pinnacle


pinnacle
nagyúr

5.1 lekeverését 2.0-ra be lehet úgy állítani, hogy a párbeszédek és a környezeti zajok is jól hallatszódjanak? Nekem ez a beállítás van, de a párbeszédek túl halkak, ha emelem a hangerőt jó lesz, de akkor meg a környezeti hang lesz túl hangos. Idáig is feltűnt, de most, hogy a Black Hawk Down-t néztem nagyon zavaró volt. Akkora robbanások voltak, hogy az már túlzás. Lehet persze a valóságban is ekkora a hang, de lakásban zavaró. PC-n fejhallgatóval tökéletes, a párbeszéd is jól hallható, (szerintem a háttérben olyan apró zajok is hallatszódnak, amik az X96Max boxnál nem), illetve a környezeti zajok, lövések, robbanásoktól sem repül le a fejem. Próbáltam az Eredeti hangerő megtartását kikapcsolni, de akkor minden túl halk, élettelen lett, hangosítva sem jó. Hangtovábbítás ki-be kapcsolásával sem változott semmi.
2.0 hangnál nincs gond, az megfelelően hangos.

[ Szerkesztve ]

(#79834) mexel válasza pinnacle (#79833) üzenetére


mexel
veterán

Ezzel szenvedek én is, amióta meg soundbarokkal kísérletezek még inkább probléma. :(

(#79835) Toninho13 válasza pinnacle (#79833) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Milyen eszközre küldöd a hangot?

(#79836) pinnacle válasza mexel (#79834) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A fenébe, azt hittem csak nálam van valami egyedi beállítási probléma. :(

Toninho13 optikán Edifier R1280DB-re. Filmeket eredeti nyelven DTS 5.1-en mennek. Nem tudom, hogy igaz, de régebben hallottam, hogy jobb az eredeti hang, mert szinkronnál nem vacakolnak a párbeszédeknél, háttérben hallatszó apró zörejekre, hanem kihagyják, vagy legalábbis nem olyan pontosan adják vissza. Nekem most pont ilyen "steril" az egész, PC meg él. Idáig nem ment a jobb első, hátsó hang 2.0-ra konvertálása, azt hittem ezért hiányoznak bizonyos hangok, most direktbe kötve már minden rendben a teszttel, de mégsem jó. Az említett filmben, nemcsak, hogy halk a párbeszéd, hanem apró háttérzajok is hiányoznak, olyan csend lesz mindig, ha megszólal valaki. Az a furcsa, hogy PC-n meg jó. Egyébként idáig Genius 5.1 HT volt, azon is halk volt a párbeszéd. Azért vettem 2.0 hangfalat, mert gondoltam, talán sztereóra konvertálva jobb lesz. Egyébként a zenék, 2.0-s filmek talán jobbak is mint a Geniuson, de ez a halk párbeszéd nagyon idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#79837) sberci válasza pinnacle (#79833) üzenetére


sberci
tag

Szerintem az spdif kimenet miatt, nem csinalja meg a boost-ot a center hangra amit beallitottal es igazabol semmit, amit allitgatsz. Kosd ra analog kabellel a hangfalat, vagy kuld ki a tv-re hdmi-n es a tv-re kosd ra a hangfalat ugy probald ki. (ha a fejhallgatot a edifier kimenetebe dugtad es ugy jo fejhallgaton, akkor a fenti dolog nem mukodik.)
Amugy koszond hollywoodnak ezeket a robbanasokat, vagy inkabb a moziknak. amiota tudom az eszem mindig a center hangalat feltolom min 10db-el, hogy halljak valamit a beszedbol es a fejem se repuljon le, ha 5.1-ben kuldenem ki a jelet. Ha sztereo hangfalat hasznalsz, akkor a kodiban mukodni szokott amit te is feltoltal 30-db-re ami azert nagy-nagy tulzas mar.

ui: sot most latom, hogy magyarul furan hangzik a "hangtovabbitas engedelyezese" be van kapcsolva, akkor sem csinal SEMMIT a hanggal amit beallitottal, akkor nyersen kikuldi a beallitott tipusu hangokat az eszkoznek. Szoval azt is vedd ki, hatha megy spdif kimeneten is amit allitgattal. Eselyes

[ Szerkesztve ]

(#79838) darvinya válasza pinnacle (#79836) üzenetére


darvinya
titán

A probléma inkább az, hogy miként van szinkronizálva.
Mert mikor megkapják nyers anyagot, amire külön megy a szinkron, ott külön lehet szabályozni hol és milyen hangerő legyen.
De mikor rászinkron(mint narrátoros filmeknél volt) van, ott kioltásos, szűrő módon megy a szinkron.
Emiatt ezt az anyagot nem lehet sztereósítani, mivel kiolt bizonyos hangokat, 5.1 pedig beszéd halk.

Én azt utálom, mikor 2.0-ás filmnél 5.1-sítik, nyelveteten finomítanak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79839) Toninho13 válasza pinnacle (#79836) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Egy tipp, ami közel se biztos, hogy jó, de egy próbát azért megér: Nyomd be a DD (AC3) kompatibilis vevőkészüléket, és alatta elvileg megjelenik egy opció, hogy DD átkódolás engedélyezése, azt is nyomd be, hátha működik.

(#79840) cof válasza sberci (#79837) üzenetére


cof
veterán

ui: sot most latom, hogy magyarul furan...

Aha. Pedig ez már lett neki írva.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79841) pinnacle válasza sberci (#79837) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Tulajdonképpen az a kérdés, hogy egyáltalán valakinél tökéletesen működik az 5.1-2.0 konverzió, párbeszéddel, háttérzajokkal együtt? Ugye mexel-nek is ez a problémája, lehet az Androidos boxok ezt sajnos nem tudják tökéletesen megcsinálni.
Akárhogy állítom a fent ajánlottak alapján, semmi változás. Párbeszéd túl halk a lövésekhez, robbanásokhoz képest. PC-n sokkal kiegyelítetteb.

(#79842) Csabi1984 válasza pinnacle (#79841) üzenetére


Csabi1984
addikt

AC3-is érdemes bekapcsolni :)

[ Szerkesztve ]

(#79843) Beni2360 válasza pinnacle (#79841) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a halk a beszédhang már nagyon régi téma.
Ennek igazából csak egy megoldása van főleg 5.1-nél ha olyan AVR áll rendelkezésre ahol külön lehet a center és beszéd hangot módosítani. Egy sima S.bar és társai erre nem képesek. Ugyan az marad mint a TV hangja csak hangosabb, jobb minőség de az beszéd és az effekteken nem tudsz változtatni. 2.0-nál hogy bele lehet-e nyúlni ilyen AVR-l nem tudom de ha konvertálja 5.1-re már használható az opció. Vannak különböző effektek a hang kimenetnél de ezek igazából placebo hatás kelt ilyenkor.
Tudom lesznek ellenvélemények de ezt én kb 25 év tapasztalatából mondom. Végig jártam a létrát.
********************
PC-n sokkal kiegyenlítettebb- ez csak a tisztább hangok végetti érzés.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79844) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Mintha régebben lett volna arról szó, hogy ha halk a párbeszéd akkor előerősíteni kell, most is hangosít, de általánosan. Látjátok egyébként annyira hangos a hangfal, hogy így vissza kell venni, pl. Youtube videóknál.
Köszi Csabi1984, Beni2360! AC3-al, illetve bármit állítok, semmi változás. Az a fura, hogy mit tud a PC, ahol tökéletes a hangzás, amit az box nem. Kiegyenlítettebbet, nem a minőségre értettem, hanem arra, hogy nincs akkora különbség a beszéd, meg a lövések, robbanások között.

[ Szerkesztve ]

(#79845) mexel válasza pinnacle (#79841) üzenetére


mexel
veterán

Én nem androidot használok.

(#79846) darvinya válasza pinnacle (#79844) üzenetére


darvinya
titán

Megoldás.
Audacity és hangsávban a beszéd frekvenciát emelni(kompresszor).
Utána sztereósítani a hangot, utána vissza konvertálni sztereóba egész hanganyagot, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79847) pinnacle válasza mexel (#79845) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Persze, nekem is CoreELEC-en megy.

Köszi darvinya! Akkor inkább hagyom, de akkor ezek szerint általános probléma, hogy nem tökéletes az 5.1-2.0 konverzió.

[ Szerkesztve ]

(#79848) cof válasza pinnacle (#79847) üzenetére


cof
veterán

Nem általános. Nekem is optikán jön ki, és vagy TV-be megy analóg konverterrel, vagy hangfalakba amikor zene megy.

Ugyanolyan jól szól az 5.1 mint a 2.0, nincs hangos robbanás, halk beszéd, megfelelő a dinamika.

Nálam ezek a beállítások. Lényegében hozzá sem nyúltam, csak hangelőerősítés van.

[kép]
[kép]

Természetesen a hangtovábbítás NINCS bekapcsolva, mert akkor a Kodi nem csinál semmit a hanggal ha be van. És hiába állítunk bármit is.

(#79844) pinnacle most is hangosít, de általánosan.

Ez nem meglepő, mert a hangerő csúszkával játszol, és nem az előerősítéssel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79849) Beni2360 válasza cof (#79848) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt a 2. képen látni, hogy 2.0 hang van a videó sávon. Ő meg 5.1-ből 2.0-ra beszél, ahol 6 sávos hangfolyam van. És a 6 sávból a center beszéd hangját csak erre megfelelő technika tudja kiemelni szvsz.
2.0-nál megy fixen van mindkét oldal és abból csak a beszédet kinyerni erősítés céljából szerintem nem lehet még egy jó AVR-rel sem. Hang stúdió.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79850) cof válasza Beni2360 (#79849) üzenetére


cof
veterán

A 2. képen a hangelőerősítés a lényeg. Nem az, hogy most éppen mi megy a TV-ben. Természetesen az 5.1-es hang is úgy szól ahogyan PC-n is, ezekkel a beállításokkal nálam rendben lekeveri.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.