Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) peterk válasza darvinya (#42300) üzenetére


peterk
senior tag

Mi az, hogy "megtelt" a cache? Milyen cache? Egy sima HD felvételből negyed órás felvétel több, mint 1 GB.

Ha az a gond, hogy kevés a memória, és kell neki a disk cache, az régen rossz. Akkor egy ilyen cache növelés csak annyit segít, hogy nem 2 naponta, hanem 3 naponta akad ki....

Ha a file system cache-re gondolsz, akkor ha az kevés, akkor egy normális felvételt se fog tudni csinálni. De neki napokig jól megy.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42302) M_AND_Ms válasza darvinya (#42295) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Segíthet sokminden. Az tény, hogy felvételnél nincs(!) megjelenítés, csak a stream diszkre írása.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42303) NavySeal


NavySeal
senior tag

MeCool BB2 távon van egy dedikált gomb a lejátszás közbeni system infókhoz (cpu leterheltség, memória, stb). Van lehetőség a CPU hőmérsékletet is a listához adni valahogy? Kíváncsi vagyok a különböző lejátszásoknál a hőmérsékletre.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42304) Beni2360 válasza NavySeal (#42303) üzenetére


Beni2360
félisten

MeCool BB2 távon van egy dedikált gomb - Melyik az a gomb? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42305) peterk válasza NavySeal (#42303) üzenetére


peterk
senior tag

Azt nem tudom, hogy az info képernyőre hogyan lehet kitenni, de ha távolról SSH-n rájelentkezel, akkor lehet követni a következő paranccsal:

watch -n 60 cputemp

Ez 60 másodpercenként kiírja a pillanatnyi hőmérsékletet.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42306) Beni2360 válasza peterk (#42305) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem rossz csak a kérdésem, hogy ki lehet lépni az SSH-ból ?
És akkor abba hagyja vagy megy tovább amíg újabb parancsot nem kap? És az akkor milyen parancs?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42307) NavySeal válasza Beni2360 (#42304) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nekem a navigációs gombok mellett jobb lent megnyomva a gombot hozza fel az infókat.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42308) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sziasztok!

Először is köszi a tartalmas részletes összefoglalót, nagyon sokat segített!

Persze vásárlás után olvastam csak el! :C

Lényeg, hogy vettem egy 912es média boxot, sima androiddal, első blikkre nagyon tetszik. De az a fránya 23.9es fps nagyon hiányzik belőle.
Olvastam, hogy van alfa állapotú LE, létezik, hogy ezen is működjön? Szimpi ez a kártyára való telepítés, nem kell hozzányúlni a gyári rendszerhez, kirpóbálnám szívesen. De csak akkor, ha a siker egy kicsi szikrája látszik. :C

4k média lejátszáshoz kell amúgy, a csoda TLC u55x9006-ra csak 100as ethernet csatoló van 4k filmek csúnyán akadnak. Na mondjuk vinyóról is, elég gyengusz a soc benne. Viszont a panelja nagyon jó, nem vitetném vissza ha meg tudom oldani ezzel a kütyüvel a lejátszást.

Köszi!

"Music is your only friend. Until the end!"

(#42309) dugesz77 válasza Zoltn (#42308) üzenetére


dugesz77
őstag

"Olvastam, hogy van alfa állapotú LE," :F biztos, hogy utánaolvastál a dolgoknak?
Kezdetnek az itteni összefoglalót ajánlanám igen jófajta részletes leírás.
A friss dolgokkal, hogy képbe kerülj legalább 3-4 százat innen vissza.

Amúgy jó fele indultál, kitartás, mert megéri+szinte biztosan elégedett leszel.

[ Szerkesztve ]

(#42310) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok! Vettem egy mecool bb2 -t,és olyan kérdésem lenne,hogy ha wifivel csatlakozik a netre,a számítógép pedig vezetékkel,akkor is meg lehet megosztani a gépet a box-al? A kodit szeretném a géppel összehozni.

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#42311) peterk válasza Beni2360 (#42306) üzenetére


peterk
senior tag

Persze, ki lehet lépni. Ctrl+C, Ctrl+Q, próbáld meg, valamelyik szerintem leállítja. Ha nem, akkor sincs semmi, bezárod az ablakot és leáll a process magától.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42312) peterk válasza Zoltn (#42308) üzenetére


peterk
senior tag

A legutóbbi 90.5-ös coreelec-re azt mondják, hogy 912-vel is gyakorlatilag feature full, megy 4K, HDR, HD audio, automatikus felbontás váltás, CEC, minden. Az addonokkal lehetnek esetleg kínok, ha valami spec addont használsz. Én is ugyanezért vettem egyébként: bluray és 4K, HDR lejátszásra, illetve netrádiózásra, hogy ne kelljen hozzá a TV.

Én addont nem is teszek fel rá. Csak kedvenc skinem (Xonfluence) és a bluray, mkv, 4K HDR lejátszáshoz szükségeseket. Plusz pár zenei/rádiós addon. A többire tartalomra meg jó a TV be telepített Kodi is (androidos a TV-m is). Az ugyan nem kadencia helyes, nincs DTS HD passthrough meg ilyesmi, de netes streameknél ez úgyse számít.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42313) DoItYourself válasza Beni2360 (#42306) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Exit

Zoltn: pár hete már ajánlott az S912 is, ha lesz időm/kedvem, átírom az összefoglalót is.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42314) szabi__memo válasza DoItYourself (#42313) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Native vagy hybris?

(#42315) peterk válasza gumisxxx (#42310) üzenetére


peterk
senior tag

Ha a gép megosztás alatt a képernyő megosztást (miracast) érted, akkor nem, az csak wifi-wifivel megy, direktben. De a chromecast és a többi (távirányítás, fájlmegosztás, DLNA, stb.) megy vegyes csatlakozással is, ott csak annyi a feltétel, hogy egy hálózaton legyen a két eszköz.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42316) DoItYourself válasza szabi__memo (#42314) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Passz, nem követtem a CE fejlesztését, de inkább utóbbira tippelek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42317) Beni2360 válasza peterk (#42311) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a választ, peterk és DoItYourself-nak is. :R
De a lényeg e szerint nem jött át a kérdésemből. Ha bezárom az SSH-t akkor megy tovább az infó?
De most már tudom a választ. NEM. :C
-------------------------------
NavySeal - Az egér gombra gondolsz? Nálam az van jobbra lent. És igen az a gomb, mik sülnek ki több mint egy év után. :C
----------------------------------

(#42308) Zoltn - Nálma a CoreELEC 8.90.05 megy folyamatosan (1 anomáliát leszámítva ami valószínű az én saram volt) és minden fps-n szépen megy akadás nélkül.
Az akadások a droid véget vannak.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42318) SunMount3r válasza peterk (#42312) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Látom Xfluence-t használsz te is, te is tapasztalod ezt a hibát, vagy nálad rendesen betölti a kis képeket is?

[ Szerkesztve ]

(#42319) NavySeal válasza Beni2360 (#42317) üzenetére


NavySeal
senior tag

:) Igen, no ehhez szeretném hozzáadni a CPU temp infót. Lehetséges ez valahogy?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42320) Beni2360 válasza NavySeal (#42319) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem telepítve van a Keymap Editor és ott vannak nekem a számbillentyűk társítva -feliratok-hangok-pause-stopp-codec infó-stb . Ott kell körülnézni esetleg benne-e van ez az opció vagy rákeresni, kérdezni.
De ez már közelít az OFF-hoz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42321) NavySeal válasza Beni2360 (#42320) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ok, megnézem. Köszi!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42322) peterk válasza SunMount3r (#42318) üzenetére


peterk
senior tag

Bevallom nem néztem még ezt sosem, én a letöltött fájlokat fájl nézetben, kép nélkül szoktam böngészni. De megnézem neked amint a lejátszó elé kerülök.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42323) peterk válasza NavySeal (#42319) üzenetére


peterk
senior tag

Szerintem ehhez a skint kellene módosítani. (Meg kell keresni azt az adott settings képernyő xml-t és hozzáadni egy külső parancsot). Ubuntu/Linux alatt elvileg nem egy nagy vasziszdasz, de CE/LE alatt egyelőre nulla a tapasztalatom, merthogy még nincs itt a cucc :) (Mivel beépített skin, ezért gondolom a belső squashfs filerendszerben van, nem tudom, hogy ezeknél hogyan, hova kell tenni a módosítást.)

Ha megérkezik a kütyü, és az enyémen is lesz hasonló screen, akkor megnézem mit lehet csinálni.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42324) NavySeal válasza peterk (#42323) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszi!:)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42325) Csicsóka válasza peterk (#42323) üzenetére


Csicsóka
őstag

A /storage/.kodi/addons alá kerülnek a később telepített bőrök, csak itt lehet módosítani. A /usr alatt minden csak read only. Eredeti skin setén, ez a megoldás, amit az Estuary-nél írok.

(#42326) gumisxxx válasza peterk (#42315) üzenetére


gumisxxx
tag

Igen fájlmegosztást szeretnék,de nem akar sikerülni. Nem tudom,hogy mit kellene pontosan beállítani.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#42329) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

CoreElec -nél a WhiteList -et érdemes birizgálni, vagy jó úgy, ahogy van alapértelmezetten ?

[ Szerkesztve ]

(#42330) dugesz77 válasza tothl (#42329) üzenetére


dugesz77
őstag

8.90.5-nél szinte kötelező , különben bukód a kadenciahelyes lejátszást.

(#42331) DoItYourself válasza gumisxxx (#42326) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az összefoglalóban van egy kis segítség a Windows megosztásokhoz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42332) Zoltn válasza Zoltn (#42308) üzenetére


Zoltn
senior tag

Sikerült felpattintani a 90.05-ös coreelec-et, működik majdnem minden. HDD-ről kipróbáltam 4k HDR 23.9 megy akadás nélkül.
Nincs távirányító, de azt meg lehet oldani tutira, ha lesz kedvem elpöcsölök vele, billentyűzettel szépen megy.
Ami nagyobb baj, hogy nem látja a Zyxel NAS520-asomat smb-n keresztül. Kiderítettem hogy smbv2 vel működik a nas, ez lehet baj? Amúgy ha bebootolom a droidot, az alól a kodi szépen viszi a filmeket a nasról. Csak ugye ott meg a 23.9fps bukó.
:F :F :F

"Music is your only friend. Until the end!"

(#42333) rooney8


rooney8
aktív tag

Hali

Mecool k1 pro-m van LE-vel, de hangero problemaim vannak. LE hangero maxon van, es van hogy a tv-t is maxra kell allitanom, hogy normalisan lehessen hallani, de meg ugy sem hangos. Illetve ilyenkor mar a hangok is csunyak, betorzul melyeknel meg ilyesmi. Ha nativan a tv-n nezek valamit, akkor nincs baj a hanggal, kb mar felallasban is tok jol hallhato es tiszta is. Hdmi-vel van osszekotve es csak a tv hangszoro szol, nincs kulso hangcuccom. Van tipp mitol lehet ez, illetve orvosolhato?

(#42334) SunMount3r válasza rooney8 (#42333) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez érdekes "felvetés", én is kíváncsi lennék a megoldására, valamint az okára is...

(#42335) djnice válasza rooney8 (#42333) üzenetére


djnice
veterán

Ha más eszközzel is ilyen pl DVD, Bluray lejátszó, akkor a TV-ben szállt el a bemenetnél az előerősítő rész.

(#42336) rooney8 válasza djnice (#42335) üzenetére


rooney8
aktív tag

Itt most nincs nalam mas eszkoz, igy nem tudom kiprobalni, de par hetes a tv, igy nem hiszem, hogy hardveres baja lenne. Kiorobaltam droid rendszerrel is, ott kicsit hangosabb volt es a hang sem torzult maxon, de az sem volt hangero szempontjabol az igazi.

(#42337) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Tudja valaki mikorra tervezik hogy a ce ext4 lesz?

(#42338) DoItYourself válasza rooney8 (#42333) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ellenőrizd vagy módosítsd a Kodi audio beállításait, attól függően, hogy a tévéd tud-e dekódolni pl. ac3-at. Teszteld többféle audio formátummal (sztereó, dd5.1, stb.), hogy melyik hogy szól. Passthrough nélkül kipróbálhatod ezt az opciót is: Maintain original volume on downmix.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42339) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Sziasztok!

Van egy beelink mini mxIII-2 boxom S905X procival. Mindem gyári, nem mókoltam. Mostanában kezdtem el befogni 4k nézésre. Rögtön akadt is egy gondom. A videó HEVC 10bit, HDR 10 4k true hd atmos 7.1 meg az összes ilyen marketingszó ami csak létezik mostanság. Nagyon érdekes hiba jött elő android kodi 17 alatt. Az első kb. 1 órában semmi gond nem volt, hibátlanul játszotta addig. Aztán beszaggatott a hang majd el is ment. Újraindítás segített csak. Folytattam a videót, 10 perc múlva jött elő újra a hiba. Újraindítás. Ismét kb. 10 perc kellett a hibáig. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Mit lehet tenni? Az nem túl kényelmes, hogy 10 percenként újraindítom a boxom :)

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#42340) DoItYourself válasza Tomy Yayo (#42339) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

SPMC? De többen találkoztak már a LE/CE oprendszerekkel. Összefoglalóban mindent megtalálsz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42341) dugesz77 válasza Tomy Yayo (#42339) üzenetére


dugesz77
őstag

Hőmérsékleteket nézted, mert ez melegedési hibának tűnik. Mintha valami más is menne a háttérben. Én CE alatt jártam így egyik nap. Valami beakadt és 100%-on járatta az összes magot , kb. a film felénél elkezdett dadogni. Leállítottam a filmet belekezdtem másikba ott is 3-4perc után már előjött ugyan ez a hiba. Ekkor néztem rá system infoban,hogy mi történik.

[ Szerkesztve ]

(#42342) rooney8 válasza DoItYourself (#42338) üzenetére


rooney8
aktív tag

köszi, este meglesem a beállításokat

(#42343) sabrinho


sabrinho
tag

Megtaláltam LE-ben a fix ip beállítás menüpontot. A baj csak az, hogy lan nincs is, csak wan. Nincs valakinek ötlete, mi okozhatja ezt? Újratelepítés után pár hónapig semmi hiba, aztán eltűnik a lan a gépről.

(#42344) tkomlosi válasza dugesz77 (#42341) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

melyik CE? nekem is volt korábban ilyen probléma, de még a 8.90.5 verzió megoldotta.

(#42345) Tomy Yayo válasza dugesz77 (#42341) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Igen, néztem, mert nekem is ez volt az első gyanúm a leírt "tünetek" miatt. A legmagasabb, amit láttam az 83°C volt Kodi System Info szerint közvetlenül videólejátszás után. Este kikapcsoltam, és ma kora reggel közvetlenül bekapcsolás után pedig 67°C. Elindítottam a videót, 1-2 percig ment csak, de így is felment 79°C-re. Ez (nekem legalábbis) nem tűnik akkora különbségnek, simán lehet a környezeti hőmérséklet miatt is (reggel hatkor azért jobban le volt hűlve a helyiség). Ezek alapján szinte azonnal felmegy a 80°C körüli sávba ennél az igénybevételnél, akkor miért bírta este a lejátszást egy órán át? Vagy ha mégis a hőmérséklet a baj, mit lehet tenni? Ne nézzek kánikulában 4k filmet? :DDD (este egyébként ~29°C körül volt a helyiségben)

@DoItYourself #42340: egészen ezidáig tökéletesen elvoltam minden mókolás nélkül, és tegnap este fél12-kor produkálta először, akkor kezdtem el kutakodni. Láttam a leírásban ezeket, de egyelőre reménykedek más megoldásban, se kedvem nincs babrálni, se időm, se elrontani nem akarom szerencsétlent :) Kivéve, ha azt mondod, hogy a hőmérsékletet ki lehet zárni az egyenletből, és mondjuk egy libreELEC 100% megoldja a dolgot.

:R

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#42346) DoItYourself válasza Tomy Yayo (#42345) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

SPMC-t telepíteni nem túl bonyolult, Play áruházban elérhető.
LE/CE telepítés szintén nem komplikált (5-10p), utóbbihoz kell egy fájl a távirányítódhoz, anélkül nem fog menni.
Azt, hogy konkrétan mi baja van, nem lehet eldönteni messziről, sok ismeretlenes egyenlet, ezt neked kell kinyomozni. Lehet hőmérséklet, tápegység probléma is. Az is lehet, hogy egy adott remuxnál a bitráta megy fel, amit már nem tud az S905X. Nem írtad, hogy csak 1 anyaggal van probléma vagy az összesnél, hálózatról megy a lejátszás, vagy usb-re kötött hdd-ről?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42347) dugesz77 válasza tkomlosi (#42344) üzenetére


dugesz77
őstag

8.90.5 :) . Ez volt az első ilyen eset egy K1 pro-n.

(#42345) Tomy Yayo Esetleg megéri rálesni a bordára nálam is sokat számított,hogy normálisan felhelyeztem . Amikor nálam elkezdett nemrég dadogni és 100%-on ment folyamatosan akkor 91 fokosnak írta.

[ Szerkesztve ]

(#42348) Zoltn válasza Zoltn (#42332) üzenetére


Zoltn
senior tag

Erre valaki valami okosságot?

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#42349) dugesz77 válasza Zoltn (#42332) üzenetére


dugesz77
őstag

NFS-t próbáltad már? Ott nem kell variálni és még jobb is mint a samba.

(#42350) kuthim


kuthim
tag

Kint van a CoreELEC 8.95.0
https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/releases/tag/8.95.0

Bocs, mobilról írok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.