Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) ttt válasza FNZ (#42197) üzenetére


ttt
senior tag

Nekem is van KI Pro-m, teljesen jó, jobb, mint a KIII Pro (KII Pro nem javasolt, alapból 100Mb-s hálókártya).

Én Spanyol raktárból vettem még kicsit olcsóbban, semmi plusz nem jön így rá, mert futár hozza, illetve az ottani áfa már benne van az árban. (Szállításra azért kérhetnek pluszt) Ennyi pénzért nem kapsz másik iker tuneres PVR-t!

TVHeadEnd mehet fel rá és meg van oldva TV és a felvétel is.

(#42202) ttt válasza ttt (#42201) üzenetére


ttt
senior tag

Amúgy ez a Wish vicces kis site a random generált "eredeti" áraival :D

(#42203) Don77 válasza dugesz77 (#42194) üzenetére


Don77
tag

Köszi! Most telepítem épp, de a fogpiszkálós módszerre csak beelink logo jelenik meg és ennyi...

(#42204) divan válasza FNZ (#42197) üzenetére


divan
senior tag

Amit linkeltem az is lengyel raktárból van, ingyenes szállítással:
Mecool K1 Pro

(#42205) sepsi0 válasza ztsoft (#42196) üzenetére


sepsi0
őstag

Nem tudom mi lehet, de nem is akarom piszkálni nagyon, max megprobálom az átnevezést, a lényeg hogy megy.

Amíg nem folytam bele a topikba meg a LibreElecbe, addig azt sem tudtam mi a kadencia helyes lejátszás. Most, hogy nem ment szétcseszett az ideg, folyamatosan az akadásokat láttam, előtte meg fel sem tünt...
Lehet ott rontottam el, hogy ismét kapot netet a tv és volt egy nagy frissítés.
Fel kelkene már rakni a Samygot, csak kicsit tartok attól, hogy tégla lesz a tv.

(#42206) Don77


Don77
tag

Egy kis összefoglaló ne szopjon más, mint én...
Corelec-beelink gt1 ultimate 3g 32g gigabit
corelec kiír pendrive-device tree q200-3g-reset gomb-beelink logo-nincs telepítés
corelec kiír pendrive-device tree q201-3g-reset gomb-beelink logo-nincs telepítés
ugyanez másik usb-semmi
ugyanez microsd-semmi
ugyanezek device tree gxm_q201_3g_1gbit- semmi
android alól ezek variáció terminálból indítva- semmi
elkezdeni forum olvasgatás :D
megoldás:
kapaszkodjatok ebből is vannak kamu ramosak! Valójában 2g ram van benne.
device tree gxm_q201_2g_1gbit!! Abban a pillanatban indult a telepítő!
Írták még fórumban másik 2g változatot is meg lehet próbálni, nekem ezzel tökéletesen megy, lan megy, nasról 4k gyönyörűen fut!

(#42207) stigma válasza Don77 (#42206) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nem vagy egyedül aki szívott vele, mert napokban én is megjártam ugyanezt az utat, mint te...és ezért is írtam le. :D

Telepítés
Fake fájl (2GB-os) verzióval intult

De no para lényeg hogy kaptunk egy jó lejátszót melyen 4k fut rendesen + felirat sem ,,röccen" mert jópár sorozatot már megnéztem rajta.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42208) dugesz77 válasza Don77 (#42206) üzenetére


dugesz77
őstag

Gt1 ultimate-el nem te vagy az első aki benyalja sajnos :(((

(#42209) Pelican válasza Don77 (#42206) üzenetére


Pelican
őstag

kapaszkodjatok ebből is vannak kamu ramosak!

Nagyon nem kell kapaszkodni, már rengeteg ilyet hallottunk... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#42210) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Az M8S Pro+ -t egyelőre gyári Android+ Kodi -val használom.

Tegnap azt vettem észre, hogy a letöltött H264 MPEG-4 AVC(part10) (avc1) videó folyamatosan kockásodik. A kockásodást megoldottam azzal, hogy Kodiban kikapcsoltam a videók hardveres gyorsítását.

Így most akkor kevesebb féle videót fogok tudni lejátszani? Nyilván nem bír el mindent a kis ARM-box hardveresen.

Ki lehet a hibát valahogyan küszöbölni anélkül hogy a HW-es gyorsítást kikapcsolnám a Kodiban?

[ Szerkesztve ]

(#42211) Don77 válasza Pelican (#42209) üzenetére


Don77
tag

Ja, én idáig csak egyröl hallottam.:D
Amúgy csak érdekesség, hogy ugye az egészet azért csináltam, hogy jobb legyen a 4k és hihetetlen mennyivel jobb mint android alól, meg mennyivel könnyebben játsza le. Kb majdnem bárhova belekattintok a filmbe és rögtön megy, androidnál azért nem volt ilyen. Valamint a tv most mindig átvált kiírja hdr, uhd stb. Végülis megérte a röpke 3 órás másolgatás, telepítés :D

(#42212) DoItYourself válasza joysefke (#42210) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Próbáld ki az SPMC-t, de a legjobb megoldás a LE/CE.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42213) SunMount3r válasza joysefke (#42210) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vagy az MX Player-t.

(#42214) aprokaroka87 válasza joysefke (#42210) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sanszos hogy a gyári kódek hibásan dolgozza fel.
Telefonon is láttam már ilyet.

Bár ha pl mx player hw-ben normálisan játsza le, akkor ott más a gond.

(#42215) peterk válasza stigma (#42207) üzenetére


peterk
senior tag

Ezek a kamu ramosak android alatt 3 giga ramot írnak? Vagy ott is 2G elérhető csak?

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42216) Pelican válasza peterk (#42215) üzenetére


Pelican
őstag

Nem, szépen meg vannak hackelve, hogy android alatt a kamu számot mutassák.
Egy memória foglaló appal gyorsan rá lehet jönni a turpisságra...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#42217) stigma válasza peterk (#42215) üzenetére


stigma
addikt

Hi ez jó kérdés, mert én lendöletből microSD-re telepítettem az Libreelec\Coreelec rendszert és meg sem néztem.

Androidnál lehet 3-at ír, passzolom, de no para mert 2GB bőven-bőven elég mindenre ha csak lejátszóként használod.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#42218) FNZ válasza divan (#42204) üzenetére


FNZ
őstag

köszi, ezt is néztem, de nincs raktáron, értesítést kérhetek, ha van.

(#42219) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Nos, adok még egy hónapot az X96, LE 8.2.3.1 kombónak.
Sokat ígér és eleget tud csak sajnos mindezt 60-70 százalékos megbízhatósággal.
A problémáim:
1. Miért van az, hogy sokszor azon kapom a Kodit, hogy látszólag nem fut. Én úgy használom, hogy az egész LE mindig fut, csak a HM erősítőt és a tv-t kapcsolom ki ill., át más forrásra. CEC-t nem használok. Sokszor, amikor használni kezdeném a boxot, akkor nem az a menü vár, ahol legutoljára ott hagytam, hanem a Kodi boot képe (nem a boxé, nem az LE-é) és meg kell várnom, hogy elinduljon. Ez miért van?
2. Mit tegyek, hogy a külső Hdd stabilan mountolva maradjon. Sokszor eltűnik, sokszor újraindítás után se mountolódik fel, sokszor elmegy aludni és nem ébred fel (ezt letiltanám, ha tudnám hol kell) Kap külső tápot, 1A-t. Bosszantó, mert lehet ez az oka a megbízhatatlan PVR rögzítésének.
3. Elviselnék egy Tvheadend frissítést, mert a mostanit nem találom stabilnak, megbízhatónak. Sokszor nem vált a kívánt csatornára, csak hibaüzeneteket dobál a logjába. Ilyenkor is csak egy restart segít. 8.2.113 az addon verziója. Mivel LE se lesz újabb, ezért a Tvheadend frissítésről is mondjak le?
+1 Érdemes talán váltanom CE-re?

Várom, a kritikus hozzászólásokat. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42220) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. 🙂 Legutolsó LE, legújabb CE, közt képminőségben van valami különbség.? Vagy egyforma? Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#42221) ztsoft válasza mayday00 (#42220) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Az S912-n elég nagy különbség van a CE javára. Nagyon sokat javult.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#42222) mayday00 válasza ztsoft (#42221) üzenetére


mayday00
őstag

S905 van változás?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#42223) ztsoft válasza mayday00 (#42222) üzenetére


ztsoft
őstag

Azt nem tudom, nincs ilyen box-om. Talán megérne egy próbát a részedről.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#42224) kulup


kulup
tag

S905X, 2/16, 33 USD : LINK

Van valakinek ilyenje ?

(#42225) DoItYourself válasza M_AND_Ms (#42219) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Első körben hdd nélkül tesztelném.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42226) darvinya válasza M_AND_Ms (#42219) üzenetére


darvinya
titán

Kipróbálnám CE8.90.2-est.
CEC-et mind2 oldalon ki kell kapcsolni különben ki/bekapcsolási zavart okoz, azaz box-ot újraindítja, mikor rákapcsolnak a csatornájára.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#42227) peterk válasza M_AND_Ms (#42219) üzenetére


peterk
senior tag

A libre és a core oldalain is azt írják, hogy néhány hónapja a CE koncentrál inkább az amlogicos optimalizációra, a LE pedig továbblépett és a Kodi 18 ill. az új mainline kernel implementálása irányába fejlesztenek.

Ezek alapján amlogicon mostantól inkább a CE lehet az ajánlott. Bár kipróbálni egyelőre nem tudom, még nem jött meg a boxom, utazik valahol még a világban.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42228) Zizi123 válasza peterk (#42227) üzenetére


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Vettem a ceghez Venz V10 PRO+ mediaplayereket. Az volna a kerdesem, hogy ha azt szeretnem, hogy ne az Android bootoljon be, hanem pl a CE, akkor csak siman 1 SD kartyat belerakok, es automatikusan arrol fog bootolni? Vagy a rajtalevo androidot kell torolni, es ahelyett megy fel a CE?

(#42229) vargalex válasza Zizi123 (#42228) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdemes lenne elolvasni az összefoglalót!

Alex

(#42230) NavySeal


NavySeal
senior tag

Megjött a hétvégén Francia raktárból rendelt MeCool BB2. Du-n próba, remélem minden rendben lesz:)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42231) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Beelink GT1 2gb

Rádugtam egy 128GBs pendrivet és rászoktam arra, hogy film/sorozat arra megy. Ottvan azonnal meg kötelező seed se probléma. De ha 6-7 torrentnél több fut hajlamos 1080Ps video beszaggatni.

Jól gondolom, hogy vszeg nem az S912 kevés hanem a pendrive és ha SSDt dugnék rá megoldódna a probléma?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42232) SunMount3r válasza Dare2Live (#42231) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az SSD segíthet, ha tényleg a Pendrive sávszélje a probléma, a kérdés az, hogy mennyire, lehet semennyire. Mert mivel ezek a procik nem erre lettek kitalálva, ezért 6-7 torrent-nél már esélyes, hogy alapból belassítja a rendszert és ezért akad a videó. Torrent kliens-ben ilyenkor sávszél korlátozással lehet próbálkozni, vagy a max letöltési szálak lecsökkentésével. De szerintem ennyi torrent alapból sok a procinak.

(#42233) TCr válasza Dare2Live (#42231) üzenetére


TCr
veterán

Egy barátomnak S905-ön (Beelink MiniMXIII) állítottam be a torrentet külső 2,5"-os HDD-re (márkáját nem tudom), gond nélkül futtat tucatnyi+ torrentet egyszerre.

Úgyhogy ha kéznél van az az SSD, mindenképp megér egy próbát, mert vígan lehet ezekkel a kütyükkel sok szálon torrentezni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42234) dugesz77 válasza Dare2Live (#42231) üzenetére


dugesz77
őstag

Külső HDD-vel pedig nem volt gondom 20-30 torrent ment szinte folyamatosan egy BB2-ről de ugyanezt tudta a s905 is csak lassabb sebességekkel (azzal 25 MB/s körül volt a letöltés S912-vel 40 fölött is ment.) Film indításoknál azért lassabb volt az tény. Ext 4-re érdemes/kell formázni az eléggé meglöki az elérést/letöltést. Mondjuk a pendrive az biztos,hogy nem szereti ha egyszerre írnak/olvasnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#42235) Pelican válasza dugesz77 (#42234) üzenetére


Pelican
őstag

Mondjuk a pendrive az biztos,hogy nem szereti ha egyszerre írnak/olvasnak róla.
Bezzeg a HDD... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#42236) sugarforce válasza SunMount3r (#42232) üzenetére


sugarforce
őstag

Azert ssd-re torrentezni nem epp szerencses az elettartam-csokkeneset tekintve.

(#42237) dugesz77 válasza Pelican (#42235) üzenetére


dugesz77
őstag

Persze az is érzékeny rá egy szóval nem mondtam,hogy nem. Talán kicsit jobban bírja. Egy fránya sata csati de jó lenne ezekre :U

[ Szerkesztve ]

(#42238) dugesz77 válasza dugesz77 (#42237) üzenetére


dugesz77
őstag

Természetesen normális Sata vezérlővel együtt gondolnám nem erre az usb2-es okoskodásra.

(#42239) blakey válasza NavySeal (#42230) üzenetére


blakey
titán

Tegnap én is vettem egyet, remélem akkor jön ha hazaértem. Lesz néhány eladó boxom. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42240) TCr válasza blakey (#42239) üzenetére


TCr
veterán

Gondolj majd rám kérlek, hátha lesz olyan, amit szívesen átvennék. ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42241) NavySeal válasza blakey (#42239) üzenetére


NavySeal
senior tag

:) az SD kártyát már tegnap előkészítettem a CE-el.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42242) Multibit válasza dugesz77 (#42234) üzenetére


Multibit
veterán

s905 is csak lassabb sebességekkel (azzal 25 MB/s körül volt a letöltés
Biztos az a "nagy bé"?

(#42243) Dare2Live válasza TCr (#42233) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez jó hír, van otthon egy elfekvő hdd bepróbálom.
pendrive az egyszerre írás, olvasástól meg szokott murdálni remélem ez a botleneck. Ha beválik lesz erre a célra egy 840PROm.

@sugarforce: Van egy 840PROm tesztek alapján 1PBig nem várok realokálást. Most sok év notiban torrent után 0.1PBnél áll. Persze realokálás még nem a vége az csak amolyan bad sector. Amikor megadja magát az majd 4PB körül. Ha berakom torrentre és erősen tolom az kb 2050fele összejöhet. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42244) dugesz77 válasza Multibit (#42242) üzenetére


dugesz77
őstag

Biztos. Megabyte/s torrentek letöltése közben. A zyxel NAS-om 10-11 MB/s -nél megállt 100%-on járt a proci.
Ezek simán kiváltják.

(#42245) hunaqua


hunaqua
addikt

Az egyik s905x Openmediavault cuccal Nas-ként működik.Jelenleg 2,7 TB anyagot kezel nagyon stabilan egy aktív házban lévő 3 TB HDD-n.(Köszi Csicsóka).A másik box egy S912 CE cuccal (ez a fő box),ezen is "lóg" még plusz egy 3 TB HDD aktív házban TR torr.-al. (Köszi Csicsóka). Mind a két cuccon gyorsan,és hibátlanul tudnak menni az "adatok" fel és le.

Letöltési sebesség átlagban 25-35 MB/s.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#42246) vargalex válasza Pelican (#42235) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A pendrive-ok vezérlője nem szereti a több szálas írást/olvasást. Illetve kis bokkmérettel is általában gyenge sebességet produkálnak. Márpedig a torrent forgalom az ilyen. Ez tény, extrém mértékben be tud lassulni egy pendrive-től. Bármelyik olyan routeres topicban olvashatsz erről, ami gyári, vagy alternatív firmware-val torrentezni képes. A szeretettel alkalmazott tesztelő alkalmazások (CrystalDiskMark, stb.) egy szálas működéssel mérnek.
A HDD-k ebben jobbak, ráadásul a cache el is keni ezt még jobban.

Alex

(#42247) papelado


papelado
aktív tag

Csövi!
Sorozatos oldalakat néznék de adfly vagy mi nem jelenik meg mint pc-n .Androidos tv boxon mi a megoldás?
Elméletileg adaway letörölve chrome böngész!
Köszi!

Drágaszágom....

(#42248) Zizi123 válasza vargalex (#42229) üzenetére


Zizi123
senior tag

Igen, elolvastam mar utana par perccel, meg is vilagosodtam, de mar nem tudtam visszavonni a hozzaszolast, de koszonom, hogy felhivad ra a figyelmemet.

(#42249) Mano66


Mano66
senior tag

Sziasztok.
Most melyiket érdemesebb megvenni?

[Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 + 32GB ]

vagy

[MECOOL BB2 PRO 3GB DDR4 + 16GB]

Ezek EU-s raktárak?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#42250) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok! Lakom be a BB2+CE párost. Beleütköztem egy fura dologba. Videólejátszás közben néha elmegy a kép, majd visszajön és folytatódik a lejátszás. Olyan, mintha felbontást váltana...

Több valamit, kevesebb semmit!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.