Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) DoItYourself válasza BullZeye (#42550) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az a 2-3 W ha jól emlékszek még az S905/S905X-re vonatkozott, nem S912-re. De a többi alkatrész is fogyaszt, nem csak a SoC.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42552) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Sziasztok
Van itt valaki aki TVGO-t használ valamilyen boxal?
A kérdésem hogy milyen régóta és hogy volt e probléma belőle?

(#42553) foresz


foresz
tag

Sziasztok! Egy kis segítség kéne. Van egy Androidos boxom amin LE alatt nem megy a távirányító.
Android alól kimásoltam a remote configot és bemásoltam a Configfiles ba de semmi. Újraindították úgy se.

(#42554) foresz


foresz
tag

Sziasztok! Egy kis segítség kéne. Van egy Androidos boxom amin LE alatt nem megy a távirányító.
Android alól kimásoltam a remote configot és bemásoltam a Configfiles ba de semmi. Újraindították úgy se.

(#42555) Lacko66 válasza DoItYourself (#42501) üzenetére


Lacko66
tag

Köszi, kipróbálom.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#42556) SunMount3r válasza NavySeal (#42525) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

BB2 Pro? Az ugye S912-es. Ennél nagyobb volt az esély rá. Remélem lesz aki S905X-el is teszteli.

(#42557) NavySeal válasza SunMount3r (#42556) üzenetére


NavySeal
senior tag

Sima BB2, de igen S912.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42558) SunMount3r válasza SunMount3r (#42556) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az pedig még jobb teszt lenne, ha le is tudnátok fényképezni a képernyőt közben és belinkelni ide. THX!

(#42559) dlor


dlor
tag

Az milyen beállítási hibára utal ha 1080 as forrásból nézett filmeknél a sok kis részlettel rendelkező dolgoknál ( fa lombja, épületek) elkezd "vibrálni" a kép? LE7

(#42560) files32 válasza dlor (#42559) üzenetére


files32
tag

Földrengés. :)

(#42561) dugesz77 válasza files32 (#42560) üzenetére


dugesz77
őstag

Kötőhártya gyulladás, éppen széteső fotel,süllyedő alap, macska lökdösi a tv-t... :))

Amúgy a alap kérdésre válaszolva , hardveres gyorsítás be-kikapcsolása nem segített rajta?

[ Szerkesztve ]

(#42562) dlor válasza files32 (#42560) üzenetére


dlor
tag

😃

(#42563) Beni2360 válasza peterk (#42538) üzenetére


Beni2360
félisten

blakey neked is köszi az infókat. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42564) Beni2360 válasza cikasz (#42537) üzenetére


Beni2360
félisten

Nagyon szupi a gép csak a tetején borzalmasan erősen világit a led. Én bevontam olyan vékony fekete fóliával amit az autók díszítésére, viszz.p il.tükrére szoktak tenni. Így már csak elől világit.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42565) peterk válasza blakey (#42544) üzenetére


peterk
senior tag

Én nem terjesztek semmit, én is gigás boxot vettem .... nem véletlenül. De ettől még tény, hogy az x86-os (inteles) saját építésű médialejátszómon megy a 4K - youtube és saját filmek is - ubuntu/kodi alatt. Ami nem megy, azok a letölthető demó 4K HDR demó videók. Van ami azokból is megy, de többségük be-be szaggat, van ami nézhetetlenül.

Egyébként a 4K youtube videók ill. a saját 4K-s filmek nekem még a Sony XE85-ös TV-men is mennek a 4K youtube videók (androidos a TV, sideloadolt youtube apk-val, ami tudja a HDR-t), és a filmjeim is. Sajna azok TV-ről nem HDR-esek, mert a beépített video lejátszón kívül (ami csak helyi vinyóról tud lejátszani) semelyik másik app nem tudja a HDR-t. De a filmek akadás nélkül mennek. Az viszont érdekes, hogy a TV-re telepített Kodi akadozgat, miközben a médialejátszóm Kodi-ja röccenés nélkül viszi ugynazokat. A TV-s kodi-t nem állítgatttam, nincs advancedsettings, stb., a médialejátszót viszont rendesen beállítottam (saját magam telepítettem a headless ubuntu servert és rá a kodit). Mivel mindkettő kodi 17.6, és mindkét hardvernek bírnia kellene, gondolom a különbséget az androidos környezet ill. az androidos kodi optimalizálatlansága okozhatja.

Hozzáteszem, hogy csak a TV ill. a média lejátszó 100-as (ill. a medialejátszó 1XX-s, mert wifi, pontos sebességet nem mértem), minden más itthon - router, switchek, NAS-ok - gigásak, lehet, hogy ez is segít valamit. (Az említett médialejátszóm egyébként az emeleti hálóban van, és azért nem gigán lóg - van benne gigás kártya - mert nincs vezetékes hálózatom ott, így maradt a wifi. De elhiheted nekem, hogy ha nem tudnám rajta nézni a letöltött 4K filmeket, akkor már rég fel lenne vezetve a vezetékes net oda is :P ;] )

Ja, és természetesen eszemben sincs "ajánlani" a 100-as netes lejátszókat. Csak a tényt mondtam, hogy azért a kodi is meg tud hálálni egy kis plusz ramot, ha van neki, és rendesen be van állítva, szóval nem pénzkidobás pl. 2 gigás boxot venni 1 gigás helyett, még coreelec-re sem. (Én pl rengeteg NFL gamepass-t is nézek. Annak pl. nagyon kell a nagyobb video buffer, mert meccsnapokon a streamelés sebessége nem megbízható, időnként erősen tud akadozni. A nagyobb cache-el viszont meg tudom úgy oldani, hogy nem élőben nézem - akkor sajna a cache nem segít, hiszen nincs mit előre tölteni -, hanem 1 vagy 2 perc késleltetéssel. És így nagyon szépen kisimítja a lejátszást, megszűnik a bosszantó akadozás, bufferelés. Az alap cache beállításokkal viszont ez nem működik, úgy is szaggat.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42566) peterk válasza blakey (#42544) üzenetére


peterk
senior tag

Köszi! Akkor marad a stock firmware. Aztán legfeljebb keresek rá valami launchert, ha nagyon nem tudom megszokni a gyárit. Egyébként a kütyü a legfrissebb gyári 7.1.2 fw-el érkezett, szóval semmit nem is csinálok vele, marad ez rajta.

Első tapasztalatom egyébként az, hogy ez az android csapnivaló.... A youtube nem megy 1080p fölött, a "gyári" kodi (a firmware-ben benne van egy kicsicsázott 17.3-as kodi, telerakva ezer sz**al....) működik, a 4k clipjeimet lejátszotta, de "suspect" az egész, a kadencia, hangtovábbítás, hdr, stb. problémásnak tűnik. Igaz, nem sokat babrálgattam, és az egész android TV dologgal is most barátkozom még csak, szóval lehet, hogy megoldható, de nekem csak kínlódásnak tűnik az egész. Szerencsére a szüleimnek nem számítanak ezek a dolgok, nekik elég, ha elindulnak a filmek és van hang és kép. És egy egyszerű felület. Csak azért nem rakok coreelecet nekik, mert kell nekik skype, netflix, hbo go is, ill. ha a gyerekek ott vannak ők böngésznek / játszanak rajta.

Nekem meg marad a Coreelec. Felpattintottam rá a 95.0-st egy SD kártyával, és egyelőre majdnem csillagos ötös. Minden szépen fut, kadencia helyesen, a TV vált, tudja a 10 bitet, tudja teljes rgb színspektrumot, megy a HDR, szóval fasza. Egy dolog okoz egy kis gondot: az erősítőm nem tudja a HDMI2.X-et, így direktben kell a TV-re kötnöm a lejátszót, a hangot pedig optikai kábelen viszem az erősítőbe. No, akármit is állítok be coreelecben kimenetnek, úgy tűnik minden kimeneten kimegy a hang, mert szól az erősítőn és szól a TV-n is. A TV-t le kell némítanom, csak a hang menüben átkapcsolni külső forrásra. Ez így elég kényelmetlen, jó lenne ha valahogy le lehetne tiltani, hogy hdmi-n ne menjen ki a hang.... (Ha nem lehet, majd megoldom úgy, hogy harmony-ra rápgrogramozom a TV mute/unmute-tot activity váltáskor, de jobb lenne a direkt megoldás...)

Ja, és én a 201_2GB_1Gnet-es dtb-t raktam be (Mecool BB2), és eddig úgy néz ki, hogy tökéletes vele. 2 film erejéig legalábbis nem vettem észre semmi glitch-t, elsötétedést, átmeneti kép kiesést, stb. A box is leáll, kikapcsol ill bekapcsol vele. (A CEC-t még nem próbáltam, mert én nem fogom használni a harmony táv miatt, de később majd megpróbálom.)

Ja, és annak, aki kérdezte a 10 bites dolgot azokkal a demó clipekkel. (Bocs, most nem találom a postot és a kolléga nevét.) A lényeg, hogy ezen is megy a 10 bit Coreelec alól rendesen.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42567) blakey válasza peterk (#42565) üzenetére


blakey
titán

Egyébként a 4K youtube videók ill. a saját 4K-s filmek nekem még a Sony XE85-ös TV-men is mennek a 4K youtube videók (androidos a TV, sideloadolt youtube apk-val, ami tudja a HDR-t), és a filmjeim is. - Mennek butítva, a Youtube 4K messze van a valódi 4K-tól és 1080p-nél nagyobb felbontás esetén VP9-ben mennek, DLNA-n is butítva mennek, nem megy maximális bitrátával. Egyébként nem a felbontás hanem a bitráta szab határt, 100-as LAN-on olyan 60Mbps körül van a határ, annál magasabb bitrátájú film már megakad, mert ugye még ott a hang is a kép mellett. Tehát megy a 4K 100-as LAN-on 60Mbps-ig és az általános 4K/24p-s anysgok HD hanggal bizony megakadnak, nem mennek maximális bitrátával SMB/NFS megosztáson. 2 éve használjuk ezeket a boxokat, van aki már hosszabb ideje, mindenkinek ez a tapasztalata, 100-as LAN esetében kell a gigás usb-LAN adapter különben a 4K-s filmek bizony megakadnak és ne feledd, hogy a 4K-s filmek már minden esetben HDR-esek, már nincs 4K SDR anyag.

Az Androidos Kodi meg sajnos kuka, nincs optimalizálva, a TV-n a legjobb a saját lejátszója, boxokon meg lehet egy picit próbálgatni. Egyébként TV-n próbáld ki az Archos Playert, nekem az szépen működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42568) blakey válasza peterk (#42566) üzenetére


blakey
titán

Ja, és én a 201_2GB_1Gnet-es dtb-t raktam be (Mecool BB2), és eddig úgy néz ki, hogy tökéletes vele - elméletileg a sima q200-as kell neki, én is próbáltam, tulajdonképpen működött de más írtam, q200-asok a gigás S912-esek, Q201-esek meg a 100-asok viszont újabban kijöttek olyan S912-esek amik q201 és gigás LAN-al rendelkezenk, BB2 régi modell és szerintem q200-as.
Androidot bizonyos szinten lehet hsználni ha valakinek szüksége van Horizon GO-ra, stb, ezeket meglehet oldani. Médialejátszóként természetesen CE.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42569) cikasz válasza Beni2360 (#42564) üzenetére


cikasz
őstag

Na rákötöttem a tv-re és hálózatról simán lejátszotta a filmeket amiket próbáltam.
Nekem az a led világít nagyon ami elől van.
A főképernyőn vannak nagy ikonok "tv center" pl. amit elinditva én úgy látom, hogy az egy kodi. mert le is töltöttem egyet a play áruházból ami 170mb (és ugyanúgy néz ki mint a tvcenter), de ez a tv center meg 450mb. Mi a különbség köztük?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#42570) lacko6


lacko6
senior tag

HI.

Megérkezett a szuper tv box [link]

MECOOL M8S Plus DVB - T2 / T / C TV Box

Androidon csak DVB-T üzemel,nincsen micro sd kartya hely.(reset gomb van)
Pendrive ról megy a libreelec,coreelec de a Tvheadend nem talál csatornát.A tuner a híres Availink avl6862.

Van valakinek ötlete mit kellene telepítenem hogy a muxok jók legyenek?
Látszólag minden jó csak nem talál csatornát. :W

[ Szerkesztve ]

(#42571) Beni2360 válasza cikasz (#42569) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem tudom mi a különbség de én nem használom az androidon a kodit. SD kártyáról futtatom a CE-t. Nem tud kadencia helyesen lejátszani amiket droidon futtatnak vagy nagyos sok mókolással.
Amit "gyárilag" tesznek fel azok általában a boxhoz vannak igazítva, vagy már nem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42572) cikasz válasza Beni2360 (#42571) üzenetére


cikasz
őstag

Nem tudom mi az a kadencia, de mindegy is :) Nekem elég, ha lejátsza a fullhd-s filmeket rendesen :K

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#42573) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Ma megjött a mecool M8Spro+-om. Fel akartam rá varázsolni az openelecet, de nagy megdöbbenésemre lespórolták róla a mikrokapcsolót...[kép]

(#42574) dugesz77 válasza bear_ (#42573) üzenetére


dugesz77
őstag

Ne kell kétségbe esni. Csak kell egy,( bármilyen adathordozóra akár az elkészített sd kártyára) tartalom nélküli .zip fájlt készíteni és ezt megadni az update résznél. Magától újraindul. De van rá telepíthető alkalmazás is playstore-ban.

[ Szerkesztve ]

(#42575) bear_ válasza dugesz77 (#42574) üzenetére


bear_
aktív tag

Hát én ennél kreatívabb voltam, és összezártam a két furatgalvánt egy drótdarabbal :DD

(#42576) lacko6 válasza bear_ (#42575) üzenetére


lacko6
senior tag

na de legkozelebb :U

(#42577) bear_ válasza bear_ (#42575) üzenetére


bear_
aktív tag

És már el is akadtam, mert nem akar bootolni. Tudna valaki adni egy jó guideot, ami működik?

(#42578) DoItYourself válasza bear_ (#42573) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Openelec?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42579) kgymac válasza dugesz77 (#42574) üzenetére


kgymac
őstag

A zip upgrade-et csak akkor kéne ajánlani, ha valóban amlogic. Flash előtt meg kéne győződni, hogy tényleg az. Volt pár lejátszó a topic történetében, ami csak állította magáról, hogy amlogic, de nem az volt. El is hasaltak a flashtől, utána meg jött a kétségbeesés.

szerk:

@doityourself: nem szokás elolvasni az összefoglalót, csak írni. Sajna, nem ez az egyetlen topic, ami így működik.

[ Szerkesztve ]

(#42580) Beni2360 válasza cikasz (#42572) üzenetére


Beni2360
félisten

kadenciahelyes lejátszás

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42581) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!

A MeCool BB2 box Widevine L1-es ? Android alatt tud 4k felbontású youtube-ot ?
Köszönöm előre is !
Kerestem, de nem találtam.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#42582) peterk válasza blakey (#42567) üzenetére


peterk
senior tag

Hogy érted azt, hogy "butítva"? A lejátszás ténylegesen 4K, ténylegesen HDR, a bitrate pedig 40-60mbit/sec. Ennél jobb minőség nincs a youtube-on tudtommal. A bluray 4K-s filmjeim pedig olyanok amilyenek, abban nincs különbség 100 mega és 1 giga között :)

Mindegy, ezen kár vitázni. Te is úgy gondolod hogy érted amiről beszélsz (nyilván érted is), én is úgy gondolom, hogy tudom miről beszélek (én is? informatikus vagyok, dolgoztam is streaming technológiákkal). Eltérőek a tapasztalataink és kész. Elhiszem neked, hogy nektek nem ment, sőt azt is, hogy sokan vannak akiknek szintén nem megy. Én meg tudom, hogy nálam meg megy. :) És tudom, hogy tud menni, ha meg vannak a feltételek. Mindegy, nincs jelentősége, messze elkanyarodtunk az eredeti felvetéstől, ami valójában az volt, hogy "nem kell 1G-nál több" a Kodinak. Nem kell, de jól jön. Tud segíteni, ha valamivel több van, és szerintem ebben mindketten egyetértünk (írtál is ezügyben egy postot pár napja emlékeim szerint).

Az archos player tippet köszönöm, majd kipróbálom. A kezelőfelületen múlik, ha egyszerűen kezelhető, akkor marad. :) Ha nem, akkor inkább SD és egyszerűen kezelhető felület, mert 70 év fölött már utóbbi a fontos :D Egyébként közben sikerült a youtube 4K HDR-t android alatt is belőnöm, most szépen mennek max felbontáson, HDR-ben. És a TV is automatikusan kapcsol, úgyhogy annyira mégsem buta ez az android :) A netflixet próbálom még, de abban nem bízom, mert a napokban olvastam, hogy bekeményített a netflix, és csak a regisztrált eszközökre enged streamelni. Mindenesetre nálam megy andoid alatt is, bár a 4K-t nem próbáltam. Tulajdonképpen még sosem, azt sem tudom, hogy van-e fent 4K HDR-es film a kínálatban. :) Ezt majd a hétvégén kipróbálom.

Szóval lényeg a lényeg, hogy amilyen olcsó, olyan jó kis box ez. Még android alatt is kezdem elfogadni amit tud. Hogy nálam marad-e vagy a szülőkhöz kerül, az azon is múlik, hogy a másik amit rendeltem bootlockos lesz-e (RTV S10-et rendeltem, ahogy hallom abból vannak lockoltak. És akkor nincs választás, az marad az androiddal, és a BB2 lesz az enyém a coreelec-el.)

(A BB2-nél egyébként a reference boards-on olvasottak miatt próbálkoztam a q201-el, mert azt írják, hogy a nugat-os gyári firmwares kütyük között megjelent a q20x, ami a q201 alapú. Ráadásul ebből volt dedikált 1G netes verzió a CE 95.0-ban. A biztonság kedvéért kibogarásztam azért a kütyüből is a gyári kódot. És tényleg, a gyári androidos dtb.img-ben "gxm_q20x_2g" van. Úgyhogy maradok a 201-nél. Azért nyomtam egy próbát a q200-al is és azzal is ment szépen minden. Úgyhogy minimális lehet a különbség. A linkelt reference board szerint csak a wifi/bluetottch chip, de úgy látszik a driver ugyanaz lehet a kettőhöz. Én mindenesetre maradok a 201-nél, ha már a gyári boot img azt mondja rá.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42583) peterk válasza meridaharcos (#42581) üzenetére


peterk
senior tag

Igen, tud 4K youtube-ot, de nem a playstore-ból letölthető hivatalos youtube appal, hanem egy másikkal. Az app neve "smartyoutubetv", google kidobja. Sideloadolva lehet telepíteni.

A BB2 egyébként gyári firm-mel Widevine L1-es. Illetve ..... közben azt hiszem megtaláltam a firmware-ben DRM-t érintő részeket, ezeket át lehet emelni elvileg bármelyik firmware-be, csak újra kell fordítani. Na, ez az amire nekem se kedvem, se időm nincs. :) De megoldható. A youtube-hoz egyébként nem is kell ez a licensz. A gyári appal licenszestül sem megy 1080p fölé, ezzel a smartyoutube-al meg anélkül is.

A netflixhez ha jól tudom akkor kell. De ezzel kapcsolatban is sokféle infót olvastam, és csak a fele passzol azzal, amit én tapasztalok. Pár napja olvastam azt hiszem freaktabon, hogy sokan panaszkodtak, hogy aug. eleje óta nemhogy HD-ben, de egyáltalán nem megy a netflix app nekik. Kivágja a usereket azzal az üzenettel, hogy a box nem támogatott. Állítólag csak a hivatalos android boxokat támogatják ezen túl (amazon box, android box, nvidia box, stb.). Namost ehhez képest nálam - most, este próbáltam ki - a sony android TV-n simán megy a TV-vel előtelepített nexflix appal a 4K. Várni kell egy 15-20mp-et mire felkúszik a felbontás 480p-ról, de aztán stabilan beáll és tartja 4K felbontást.

Emlékeim szerint a BB2-n jött a HD amikor délután néztem, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Csak éppen elindítottam és belekukkantottam. Most CoreElec-et bootoltam a géppel, ami éppen scrapeli a médiatáramat. Nem akarom félbeszakítani egy reboot miatt. Holnap napközben majd átbootolok és megmondom, hogy mit tapasztalok. (a netflix előfizetés sem mindegy, 4k-hoz a legynagyobb csomagra kell előfizetni).

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42584) SunMount3r válasza peterk (#42583) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

TV-knél, BD lejátszóknál, AVR-eknél mindig biztosabbra (szinte biztosra) lehet venni a Netflix támogatást, mivel ezek neves világmárkák termékei. Ők nyilván nem vállalnák be a tömeges "felháborodást", ha a Netflix logó ellenére nem menne, vagy csak SD-ben. Persze ehhez az is kell, hogy a marketinganyagban (specifikációkban) is szereplejen, de az kb. garancia is rá. Legalábbis pár évig biztos :D :(( , amíg úgy nem dönt a kedves cég, hogy a típus gyártásának leállítása után a support-ot is megszüntetik rá.

[ Szerkesztve ]

(#42585) dugesz77 válasza kgymac (#42579) üzenetére


dugesz77
őstag

Tudtommal a Mecool M8s Pro + -al sohasem volt ilyen gond ,hogy másnak hazudta magát(SCISHION meg talán MXQ-ra emlékszem mintha azoknál lett volna keverés). Vettük itt jó páran nem futottunk ilyenbe bele. Mecool-ból nem is találtam nagyon RK-s SOC-al szerelt boxot csak ezt így hirtelen de ez külalakra más (bár találhattak volna neki valami normálisabb nevet nagyon könnyű őket összekeverni :W ).
De igazad van ne bízzunk senkiben egy tesztprogram lebuktatja rögtön ha turpisság van.

(#42586) ttrap


ttrap
tag

Sziasztok!
Beléptem a táborba egy Mecool M8S Pro L 3/32 készülékkel.
Az összefoglalót követve CoreElec 8.95.0 SD kártyára telepítve, telepítéskor gxm_q201_3g.dtb lett használva.
Nagyon patent a cucc, egyelőre három problémám lenne:
1. Rádiós Microsoft Wireless Keyboard 700 van USB-vel rákötve, de hiába állítottam mindent magyarra
Coreelec>System>Keyboard Layout: hu (próbáltam hu101-re állítva is)
Régiónál Nyelv Hungarian, Karakterkészlet Central Eurobe (Windows), Billentyűzetkiosztás Hungarian QWERTZ, de a billentyűzet ékezetes betűi nem működnek.
2. Többször előfordul, hogy a Kodi főképernyő a TV képernyő bal-felső negyedére összemegy és a kép úgy marad, de a hangokból ítélve a billentyűre reagál, a gombokat nyomkodva véletlenül még filmet is sikerült elindítani, mert szólt a háttérben, de a képernyő nem reagált. Csak a táp kihúzása segít. Kép
2. Exoshark kiegészítőnél a Fiókok>Trakt>Engedélyezés... nem csinál semmit. (A Trakt program kiegészítőt sikerült aktiválni.)

Valamelyik megoldására lenne ötletetek?

Esetleg ha egy korábbi stabil CE megoldást jelentene, melyik az utolsó nem beta CE? És hol juthatok hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#42587) mayday00 válasza ttrap (#42586) üzenetére


mayday00
őstag

Sziasztok. Ezek a 3gigás boxok valóban 3gigások, vagy kamu az egész? 🙄

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#42588) ztsoft válasza mayday00 (#42587) üzenetére


ztsoft
őstag

Szerintem nem kamu. Az enyémben 2805 MB RAM van (az első képen látható, [link]).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#42589) DoItYourself válasza ztsoft (#42588) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Is-is. Van olyan amelyik kamu.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42590) ttrap válasza mayday00 (#42587) üzenetére


ttrap
tag

Kép
Legalábbis több mint 2 giga :D

(#42591) blakey válasza mayday00 (#42587) üzenetére


blakey
titán

A ProL 3 gigás, nem hazudik. Beelink GT1-nél viszont előfordul a kamu RAM.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42592) Beni2360 válasza ttrap (#42586) üzenetére


Beni2360
félisten

1: Szerintem azok a beállítások a virtuális billentyűzetre utalnak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42593) ttrap válasza Beni2360 (#42592) üzenetére


ttrap
tag

A Kodi Eszköz>Régió beállításoknál sejtettem, mert a virtuális billentyűzet már ékezetes, de a Coreelec>System>Keyboard Layout beállításnál reménykedtem, hogy az hardveres beállítás lesz. De nincs hatása. :(

[ Szerkesztve ]

(#42594) blakey válasza peterk (#42582) üzenetére


blakey
titán

Nincs az 40-60Mbps, [link]
"WEBM VP9 CODEC

0- Youtube compresses to 4320p (8K) (7680×4320) with a bit rate 21.2 Mbps
1- Youtube compresses to 2160p (4K) (3840×2160) with a bit rate 17.3 Mbps
2- Youtube compresses to (2K) 1440p (2560×1440) with a bit rate 8.589 Mbps
3- Youtube compresses 1080p (1920×1080) with a bit rate 2.567 Mbps
4- Youtube compresses to 720p (1280×720) with a bit rate 1.468 Mbps
5- Youtube compresses to 480p (854×480) with a bit rate 0.727 Mbps
6- Youtube compresses to 360p (640×360) with a bit rate 0.373 Mbps
7- Youtube compresses 240p (426×240) with a bit rate 0.157 Mbps
8- Youtube compresses to 144p (256×144) with a bit rate 0.085 Mbps

MP4 H264 CODEC

0- Youtube compresses to 4320p (8K) (7680×4320) with a bit rate 78.4 Mbps
1- Youtube compresses to 2160p (4K) (3840×2160) with a bit rate 23.1 Mbps
2- Youtube compresses to (2K) 1440p (2560×1440) with a bit rate 10.4 Mbps
3- Youtube compresses 1080p (1920×1080) with a bit rate 2.309 Mbps
4- Youtube compresses to 720p (1280×720) with a bit rate 1.378 Mbps
5- Youtube compresses to 480p (854×480) with a bit rate 1.155 Mbps
6- Youtube compresses to 360p (640×360) with a bit rate 0.525 Mbps
7- Youtube compresses 240p (426×240) with a bit rate 0.242 Mbps
8- Youtube compresses to 144p (256×144) with a bit rate 0.109 Mbps

8K VP9 vs H264 bitrate comparison = 21.2Mbps VP9 vs 78.4 Mbps H264
4K VP9 vs H264 bitrate comparison = 17.3Mbps VP9 vs 23.1 Mbps H264
2K VP9 vs H264 bitrate comparison = 8.5 Mbps VP9 vs 10.4 Mbps H264
1080p VP9 vs H264 bitrate comparison = 2.5 Mbps VP9 vs 2.3 Mbps H264
720p VP9 vs H264 bitrate comparison = 1.4 Mbps VP9 vs 1.3 Mbps H264"

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42595) BullZeye


BullZeye
veterán

Neki álltam távdinak, de rögtön az első gombnál fura dologra lettem figyelmes.

KEY_ENTER =/= Enter gomb

Ha billentyűzeten Entert nyomok lejátszás közben, automatikusan pause. Ha a távdin nyomom meg elméletileg ugyanazt a gombot, akkor felhozza az info sávot, és még egyszer kell Entert nyomni a pausehoz.
Mit nézek be?

KEY_BACKSPACE =/= Backspace gomb
Ha lejátszás közben Backspacet nyomok, akkor kilép a filmből teljesen, ha a távdin, akkor háttérben tovább fut (mint amikor simán ESC-et nyomok).

Így elég nehézkes okosítani egy távirányítót, ha az alap funkciók össze vissza működnek, mit lehet ezzel tenni?

[ Szerkesztve ]

(#42596) zorrd023


zorrd023
csendes tag

Sziasztok!

Egy Androidos tv box-ban gondolkodom.
Amit tudnia kellene:
Vigyen minden formátumú videót max a 3dbd iso full felbontásról lemondok.
De 10 bit-el stb ne legyen gondja.
Nem baj ha a videó a képkocka számnak megfelelően van lejátszva.
Képminősége kellően jó legyen (Ha nem is ér fel egy 100+ ezres lejátszóhoz de azért közelítheti :) )
Külső hdd-re tudjon torrentet.
Billentyűzet egeret rádugva usb-n böngészgetni.

Mit javasoltok? Ár értékben a minél kedvezőbb lenne jó :)
(VENZTECH V10 Pro Plus meg Zidoo meg Beelink GT1 -et nézegettem, de nem ragaszkodom ezekhez.
Torrentezni minél kevesebb áramfogyasztással kellene, de ha már lejátszik mindent, meg böngészgetni lehet rajta, akkor máris az áram zabáló gépet elég csak játékra beizzítani.)

Válaszaitokat előre is Köszönöm!

(#42597) DoItYourself válasza zorrd023 (#42596) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mecool BB2 (S912)+CE sd-n, böngészés Android alól + összefoglaló olvasgatás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42598) M_AND_Ms válasza BullZeye (#42595) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A billentyűzet és távdi (milyen szó ez???), szóval a távirányító két külön konfig. A távirányítón az Enter felirattal ellátott gomb nem egyenlő a billentyűzet Enterrel.
Mindkét esetben az eszköz által küldött scan kódokat kell a funkciókkal összekötni. Ezek a scan kódok nem azonosak (még a számgombok esetében sem), sőt még távirányító és távirányító között is van különbség.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42599) BullZeye válasza M_AND_Ms (#42598) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezek szerint akkor egy sima mezei "enter" és "backspace" gombot nem tudok küldeni infrán CoreElec alatt?

(#42600) BullZeye válasza BullZeye (#42599) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor ha jól sejtem kodi keymapokat kell ehhez konfigolni.

Key listeket nem találok sehol, van valami forrása ezeknek, hogy miből lehet gazdálkodni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.