Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) BullZeye válasza BullZeye (#42600) üzenetére


BullZeye
veterán

Na jó, manuális beállítás elhasalt, key config addonnal pikk pakk ment, köszi :)

(#42602) peterk válasza ttrap (#42586) üzenetére


peterk
senior tag

A képernyő összeugrásra: a settings => system => display: itt állítsd be a whitelist-et a TV-dnek megfelelően. Hagyd ki azokat a felbontásokat illetve frekvenciákat amiket a TV-d nem tud, a többit jelöld be. Aztán alatta a Resolution-ban válaszd ki az 1920x180p-t (felesleges 4K-ban futtatni a GUI-t), a refresh rate-et pedig 60-ra. A settings => player => videos-ban pedig az adjust display refresh rate : on start stop. Ezzel szerintem megjavul a probléma.

A külső magyar billentyűzettel kapcsolatban nincs ilyen jó hírem. Sajnos ezek az embedded kodi disztribek (libre, core, de még az openelec is) nem X.Org-on futnak, hanem valami saját szerverrel, úgyhogy a "normál linuxos" keyboard layout beállítási módszerek nem működnek. Ezt valamelyik kodi distribben kell komolyan vennie és kijavítania/implementálnia valakinek, mert jelenleg akármit is állítasz be a core/libre/stb settingsben, nem működik. :(

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42603) peterk válasza DoItYourself (#42597) üzenetére


peterk
senior tag

Többen is vettünk ilyent az utóbbi hetekben, és mindenkinek (nekem is) jók vele a tapasztalataink. Én itt vettem (szerinten mások is vettek innen). Most csak 55 dollár, kb. 16 ezer forint, és pár nap alatt ideér. Én előző vasárnap (hat napja) rendeltem, és tegnap előtt itt volt.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42604) blakey válasza peterk (#42602) üzenetére


blakey
titán

Aztán alatta a Resolution-ban válaszd ki az 1920x180p-t (felesleges 4K-ban futtatni a GUI-t) - ehhez nem kell hozzányúlni, elég ha android alatt kikapcsolod az "Auto switch to best resolution"-t és átállítod 1080p-re, kikapcsolod, majd bekapcsolás után a CoreELEC az EDID infók alapján már 1080p-ben indul. Amúgy ez általad felsoroltak gyárilag be vannak kapcsolva, tehát hozzá sem kell nyúlni, persze ha valaki tudatlanul módosítgatja akkor annak rossz hatása lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42605) Z10N válasza Z10N (#42487) üzenetére


Z10N
veterán

Erre valaki?

Ui: Illetve az mitol lehet, hogy tobb ures helyet jelez ki halozaton keresztul a tarolokra, mint win alatt?

Kivancsisag keppen csurig telemasoltam egy pendriveot, maradt 512KB, de halozaton keresztul pedig ~26MB-t jelez.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42606) BullZeye válasza BullZeye (#42601) üzenetére


BullZeye
veterán

Tévedtem, KeyConfig valamiért beadta az unalmasat, és nem ment már az ég világon semmit.
Tényleg nincs semmi dokumentáció pontos key listákról?

(#42607) BullZeye válasza BullZeye (#42606) üzenetére


BullZeye
veterán

Semmi más nem szeretnék elérni, mint gombnyomásra letöltsön feliratot feliratok.info-ról.
Minden meg van hozzá, csak nem tudom mihez hozzárendelni, mert ha random beírok egy betűt, pl:
KEY_U akkor keyconfig nem ismeri fel.

Vagy nem lehet csak úgy Infra jelet, pl 0xef0a beállítani, hogy bizonyos parancsot küldjön, amit Kodiban definiálok, hogy mikor mit csináljon?

Lassan egy fél napon elmegy ezzel a 10 gombbal, és már kezd nem vicces lenni, mert fogalmam sincs mi baja van.

(#42608) tkomlosi válasza BullZeye (#42607) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Keymap editorral mi a baj? Én azzal állítottam be a tv távirányítójának a szabad gombjait.

(#42609) dugesz77


dugesz77
őstag

Mostanában nem volt ilyen áron (már aki megbízik a lightinthebox-ban) 15,99$-ért vehető MXQ Pro 1/8-as S905X-es box. Nem tudom milyen minőségű nincs ilyen boxom. US adaptert ír arra nem árt figyelni :U

[ Szerkesztve ]

(#42610) junkpod válasza BullZeye (#42606) üzenetére


junkpod
nagyúr

Google:
Linux keycodes
Kodi keyboard https://kodi.wiki/view/Keyboard_controls

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#42611) BullZeye válasza junkpod (#42610) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezek a tök alap semmit mondó semmit nem érő táblázatok.

Pl nincs benne ez:
SendClick(14)

Vagy nincs benne, hogy ez micsoda:
key id="251"

Sajnos az alap google dolgokon az első negyed órában túl voltam, nem is azokkal volt a baj, de köszi megoldottam azóta.

(#42612) kgymac válasza dugesz77 (#42585) üzenetére


kgymac
őstag

Nem mindenki az ajánlott boltból szerzi be a boxot. Simán bele lehetne futni egy hamis boxba, az update hatására meg elszáll a box. Mielőtt update-re kerülne sor, célszerű elvégezni az ellenőrzést.

(#42613) peterk válasza peterk (#42583) üzenetére


peterk
senior tag

No, megnéztem androidon hogy a netflix mit tud (a gyári, előtelepítettet használtam). Nost, 1750kbit/s, 480p a maximum...

Szóval az van, hogy Widevine ide, HDCP oda, a gyári firmware-es, DRM licenszekkel ellátott android boxon a youtube 1080p-re, a Netflix 480p-re van limitálva, siralmas bitrate-el. Ugyanekkor, a Sony TV-men jön ami a csövön kifér youtube-ról és netflixről is. 4K, HDR 10 bit. A mindenféle licensz nélküli sima laptomopon ill saját építésű médiaboxon windows alatt a youtube szintén megy 4k full minőségben, a netflix pedig 3mbit, 720p-re limitálva.

Ennyit ezeknek az android boxoknak a "licenszeiről". Nem ér egy kalapnyit sem az egész. :)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42614) dugesz77 válasza peterk (#42613) üzenetére


dugesz77
őstag

Bár a netflixet most nem próbálom ki (három hónapig használtam de visszamondtam,ezért meg nem fizetek újra elő) de a gyárilag telepített youtube tökéletesen viszi a 4k-t Nem valami utólag telepített youtube app-ot használsz?
De talán többet mond két kép, "gyári" androidos youtube app ami alapból a mecool-on van.

[ Szerkesztve ]

(#42615) dugesz77 válasza dugesz77 (#42614) üzenetére


dugesz77
őstag

Netflixet viszont nem néztem droid alól,mert a gyári app az érintő kijelzőre van optimalizálva és csak touchpad-ról lehetett irányítani normálisan. Leia alá van/volt kiegészítő csak ott szoftveresen ment a móka és 720P-vel még nem volt gond de az 1080P megette az s905X-es boxot.
A tv gyári alkalmazása volt a legjobb , gyors /pattogós mindent nyitott egyből,tényleg öröm volt használni.

[ Szerkesztve ]

(#42616) #88470784


#88470784
törölt tag

Mecool boxokon újra hd ben megy a netflix a kiadott javitás után.

(#42617) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

4K YT-hoz ezt próbáljátok ki. Még a frekit is váltja.

(#42618) #88470784 válasza SunMount3r (#42617) üzenetére


#88470784
törölt tag

Atv os-n ez alapból frissül mindig az atv-s netflix appal együtt.

(#42619) SunMount3r válasza #88470784 (#42618) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De nem csak ATV-s OS-re megy fel.

(#42620) m_kovacs


m_kovacs
tag

4k tv-vel MECOOL BB2 PRO TV Box Android 7.1 3GB DDR4 + 16GB boxot használok.Meg vagyok elégedve vele, az én igényeimet kielégíti.
Rendszeresen olvasom a fórumot, és kíváncsi lettem, miről maradok le.Kiírtam SD re a CE 8.95-öt.Működik is rendben,viszont a 4k youtube videó lejátszása 4k ban nem sikerül.Adna valaki ehhez tanácsokat hogy mit és hogyan állítsak be?
köszönettel m_kovacs

(#42621) peterk válasza SunMount3r (#42617) üzenetére


peterk
senior tag

Ez van a Sony Bravia TV-men. Ez valóban tökéletesen játszik mindent, kadencia helyes is. Viszont HDR-t nem tud, nem vált HDR streamre. (Én legalábbis eddig nem tudtam rávenni). A lejjebb linkelt smart youtube player viszont igen. TV-n is és boxon is.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42622) blakey válasza peterk (#42613) üzenetére


blakey
titán

Telefon app-ok limitációja, telepítsd a megfelelő app-okat és lesz YT 4K, Netfilx, Amazon, stb.

(#42621) peterk
Minden VOD szolgáltatás kadenciahelyes lesz mivel tartalmazza szinte az összes fps-t, tehát ha érzékeli, hogy az eszköz képes a 23,976-ra akkor abban fogja lejátszani, egyszer kipróbáltam az Apple TV-n. a TV minden alkalmazása csak 50/60Hz-en tud működni, azaz, 25, 30, 50, 60 fps anyagok lesznek kadenciahelyesek a többit interpoláció segítségével teszi nézhetővé.

A TV-n lévő YT nem vált HDR-re? Érdekes, tegnap néztem 2 HDR-s anyagot YT-ról és hibátlanul átváltott a TV.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42623) dlor válasza dugesz77 (#42561) üzenetére


dlor
tag

Köszi, nem segít
Az segít ha nem Kodit használok :) lassan már leszokok róla hogy a Kodit erőltessem videózásra :)

(#42624) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem.

1: van már orvosság az opensubtitles vagy a supersub feliratok letöltésére kodi alatt?

2: Hbogo-t nézek kodi alatt, ha grandtotal van akkor ugrál a kép, mint mikor nem elég a vga kraft :)
De, ha normál közeli kamera kép van, akkor megy akadás nélkül a film.

Ezt tudom valamilyen beállítással orvosolni?

KlI pro-m van corelelec-el sd-n.

:R

[ Szerkesztve ]

(#42625) dugesz77 válasza ekrisztian (#42624) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam normálisan leszedi a feliratokat a opensubtitles azt használom ami alapból telepíthető. Viszont kell hozzá a regisztráció amit az addon beállításaiban meg kell adni.

(#42626) blakey válasza ekrisztian (#42624) üzenetére


blakey
titán

1: van már orvosság az opensubtitles vagy a supersub feliratok letöltésére kodi alatt? - mindkettőt használom napi szinten, hibátlanul működik.

2: Hbogo-t nézek kodi alatt, ha grandtotal van akkor ugrál a kép, mint mikor nem elég a vga kraft :)
De, ha normál közeli kamera kép van, akkor megy akadás nélkül a film.
- lehet, hogy kábel hiba, nem tudom, nincs HBO GO előfizetésem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42627) NavySeal válasza blakey (#42626) üzenetére


NavySeal
senior tag

Hol találok infót erre a felirat használatra kodi alatt? Szívesen használnám én is. Köszi

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42628) dugesz77 válasza NavySeal (#42627) üzenetére


dugesz77
őstag

Hátha másnak is segítség..
Estuary(alapértelmezett) skin-nél így található meg minden más skin-nél lehetnek eltérések.

Beállítások/Lejátszó/ Nyelv belépve A Szolgáltatások letöltése menüpont alatt a Felíratok létöltése ezekhez a nyelvekhez kapcsolót Hungary-ra állítani (vigyázz az angol is ki van jelölve azt ki kell kattintani)
Itt lejebb a Alapértelmezett sorozat felírat kereső itt az általad használtat letőlteni (én az opensubtitlest használom)
Alatta Alap film Felírat kereső ide szintúgy ugyan ezt beállítani.
Utána a Saját kiegészítők/felíratok/Opensubtitles/ Beállításoknál megadni a belépési információkat .
Film alatt menügombra a feliratok bekapcsolása/felírat letöltése és már ki is listázza a magyar nyelvű feliratokat de lehet az addon beállításoknál az első felírat automatikus létöltését is választani akkor azzal kezd.
Működik netflix alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#42629) ekrisztian válasza blakey (#42626) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ohh, bocsi, nem ide kellett volna írnom.
Mellé nyomtam.

Köszi, akkor sztem ez coreelec hiba, frissítrk, hátha javult már.
Folyton letöltés sikertelen üzenetet kapok.
Holott a login jó.

Netflix alatt is szaggat a videó. Sajnos saját forrásom nincs, hogy csak stream alatt van, vagy lokál videóknál is ugrik a kép..
Majd kipróbálom.

Kösz!

(#42630) peterk válasza dugesz77 (#42614) üzenetére


peterk
senior tag

Nem. Gyári firmware van rajta, a 2017 09 15-ös, és mivel ezt látom legújabbnak a gearbesten is, nem is próbáltam updatelni, csak egy OTA update-t próbáltam de az nem talált semmit. Gyári playerrel nálam csak 1080-ig van a lista, 1440 és 2120p nincs. Neked pontosan milyen firmware fut? (Mecool BB2-d van ugye?) Az enyém: BB2-userdebug.7.1.1NHG47L-20170915.132236.V0619.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42631) blakey válasza ekrisztian (#42629) üzenetére


blakey
titán

Nem CoreELEC hiba, azt használom, jók a felirat letöltések.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42632) dugesz77 válasza peterk (#42630) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen sima BB2-m van OTA update-nél : 91223006-- nem is talál újabbat
Kernel verzió: 3.14.29
Build: BB2-userdebug.7.1.1NHG47L 20171121.180454.V0928
(ez nálam akkor más ahogy nézem frissebb az enyém)

(#42633) peterk válasza blakey (#42622) üzenetére


peterk
senior tag

Pontosan ugyanolyan TV-d van, mint nekem? (Sony kd-65xe85?)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42634) peterk válasza dugesz77 (#42632) üzenetére


peterk
senior tag

Frissítetted kézzel a firmware-t? Vagy ez volt rajta gyárilag?

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42635) dugesz77 válasza peterk (#42634) üzenetére


dugesz77
őstag

Panasonic TX-50DX703E tv-m van . Csak azokat frissítettem amit felajánlott. Kézzel nem babráltam semmit.

(#42636) ekrisztian válasza dugesz77 (#42628) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ok, így van.
De mi van olyankor, ha direktben az oldalon a feliratot zip csomagban tárolják?

(#42637) blakey válasza peterk (#42633) üzenetére


blakey
titán

Nem, nincs XE85-m.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42638) junkpod válasza dlor (#42559) üzenetére


junkpod
nagyúr

Többszörös kép atmeretezes vagy csak simán nem jó felbontás.
Esetleg ha a tv overscan módban van, vagy kepjavito van a tv-n bekapcsolva.

Box's don't touch!

(#42639) junkpod válasza ekrisztian (#42624) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az ugrálás szerintem a nem kadencia helyes lejátszás miatt van .

Box's don't touch!

(#42640) NavySeal válasza dugesz77 (#42628) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszönöm, kipróbálom!!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#42641) blakey válasza dugesz77 (#42632) üzenetére


blakey
titán

Nálam ez van gyárilag:

Ezt a firmware-t sehol sem találom: BB2-ota-20171121.180454.V0928, ezt találtam: BB2-ota-20170915.132236.V0619

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42642) elmouse


elmouse
aktív tag

Üdv!
MECOOL M8S Pro+ boxot használnék Coreelec-kel.
De: nem tudok skint váltani, a Get More-ra nyomva nem történik semmi. Nyelvet sem tudok váltani, ott nincs is Get More.
Ilyenkor mi van? Köszi!

Ka nama kaa lajerama!

(#42643) peterk válasza dugesz77 (#42635) üzenetére


peterk
senior tag

Az android boxra kérdeztem, hogy frissítetted-e, nem a TV-re :)

(A TV-t Blakey-től kérdeztem, mert írta, hogy neki megy a TV-n a youtube HDR-rel. A "megy a TV-n"-t úgy értve, hogy a TV saját beépített youtube lejátszójával.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42644) blakey válasza peterk (#42643) üzenetére


blakey
titán

A "megy a TV-n"-t úgy értve, hogy a TV saját beépített youtube lejátszójával - én is így értettem, LG saját YT appjával megy a HDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42645) Beni2360 válasza elmouse (#42642) üzenetére


Beni2360
félisten

Adonoknál kell frissíteni és akkor megjelennek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42646) peterk válasza blakey (#42644) üzenetére


peterk
senior tag

Világos. Csak, hát ezzel semmire nem megyünk, mert a tiéd egy WebOS-es, Dugeszé egy Firefox OS-es, az enyém meg egy androidos TV. :) Tök jó akinek megy, nem jó akinek nem, és kb. ennyi :)

Az a 20171121.180454 firmware engem is érdekelne, ha esetleg rábukkansz. Elvileg le is lehetne menteni TRWP-vel és felrakni azzal, ha máshogy nem :)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#42647) blakey válasza peterk (#42646) üzenetére


blakey
titán

Világos. Csak, hát ezzel semmire nem megyünk, mert a tiéd egy WebOS-es, Dugeszé egy Firefox OS-es, az enyém meg egy androidos TV. :) Tök jó akinek megy, nem jó akinek nem, és kb. ennyi :)

Valóban nem de te kérdezted, ezért írtam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42648) elmouse válasza Beni2360 (#42645) üzenetére


elmouse
aktív tag

Köszi. Este lecsekkolom.

Ka nama kaa lajerama!

(#42649) dugesz77 válasza peterk (#42643) üzenetére


dugesz77
őstag

Valamiért úgy olvastam tőlem kérdezted a tv-t.. Természetesen a tv boxra értettem , hogy nem frissítettem külön semmit, még mikor vettem akkor ajánlotta fel frissítésnek . Nálam ezt írja:

érdekes ,hogy mindenkinél más és más..

(#42650) blakey válasza dugesz77 (#42649) üzenetére


blakey
titán

Melyik firmware volt rajta gyárilag? OTA-n ajánlotta fel?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.