Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Locutus válasza junkpod (#37347) üzenetére


Locutus
veterán

Nemtom, az nem akadályozza az infrát ugyanúgy?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37352) junkpod válasza Mezga Aladár (#37298) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én nem látok a leírásban BT funkciót. Szerintem vegyél egy usb-bt eszközt.

Box's don't touch!

(#37353) junkpod válasza -szabi- (#37319) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az S912-est semmiképpen.

Locutus: hát csak a világító ledet fesd le (szétszedve a boxot)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#37354) ztsoft válasza cof (#37350) üzenetére


ztsoft
őstag

Tetszik ez a hozzáállás! :C Nem utolsó sorban reklámnak is jó, tele van vele a net.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#37355) Hyena válasza -szabi- (#37348) üzenetére


Hyena
senior tag

Hehheh , jo dontes :)
Szerencsere nekem is van mivel medialejatszanom ha nem valna be.
Amint megjon jelentkezem majd, ha nem valik be akkor jo lesz ajandekba es veszek masikat :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#37356) chesterboy válasza -szabi- (#37348) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Alin most volt akció. Gyorsan be is szereztem egy X96-ot, kuponokkal 36,45 volt.

[ Szerkesztve ]

(#37357) adi1234 válasza junkpod (#37347) üzenetére


adi1234
tag

Én simán leragasztottam a ledet belülről festő papír szalaggal . A nason van vagy három réteg . :Y

Így a hifis cucok mind ugyanolyan fényerővel világítanak és nem olyan mint egy vakító karácsonyfa .

:)

(#37358) -szabi- válasza Hyena (#37355) üzenetére


-szabi-
őstag

Azért nem kapkodom én sem, már van egy Mini M8S boxom.
Ezt a szülők régi tv-jének okosítására szánom, de gyanítom csak akkor lesz használva ha hébe-hóba hazautazom. :)
(#37356) chesterboy
Fentebb írt okból kifolyólag semmi gond várni egy újabb akcióra.

üdv

(#37359) Ance


Ance
őstag

Az X96-hoz kötöttem a Sharkoon 4 lemezes dokkolómat. A benne lévő 3 lemezből csak 2 jelenik meg a listában a 3. nem. Érdekesség, hogy nem jezi, ha felcsatlakozott, nem látszik a listában, viszont ha lekapcsolom, akkor kiírja a mghajtó nevével, hogy lecsatlakozott. Ha csak azt indítom el, akkor sem látszik. Ez volt a 3. csatlakoztatott lemez egyébként.

A lejátszó egyszerre csak 2 lemezt ismer, többet nem?

(#37360) junkpod válasza ztsoft (#37346) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az. Teljesen biztosan tréfa.

Box's don't touch!

(#37361) dugesz77


dugesz77
őstag

GW5 (Cseh) raktárból rendelve egész jó áron (44,99$) elhozható MECOOL M8S Pro+. Innen tuti áfa mentes. Akinek van még hozzá pontja azzal kellemesen lenyomható még az ára.

[ Szerkesztve ]

(#37362) Imi1981 válasza Imi1981 (#37341) üzenetére


Imi1981
veterán

Megoldottam! Átraktam a vinyót a másik boxra (x96 minire) és így látja a Beelink mini mx. Fordítva valamiért nem jó. Végülis mindegy melyiken van.
Amúgy azt kell mondjam libreelec-el egész jó az s905w is.

[ Szerkesztve ]

(#37363) Csicsóka válasza ttt (#37338) üzenetére


Csicsóka
őstag

Hogy ez kiderült, ki is nyomoztam, hogy töltődnek be ezek a modulok. Mert ez csak olyan vason tölt be aminek ilyen tuner kártya lapul a gyomrában.
Ránéztem az az udev szabályokra, de ott nyoma sincs dvb modulok betöltésének.
Mi más tölthetné ezt még be mint a systemd, és igen van is az LE ben 2 service, amlogic-dvb.service, és wetek.dvb.service
Ez tölti be induláskor, az aml_fe modult, az meg berántja a többit.

[Unit]
Description=Amlogic DVB module loader
ConditionPathExists=/proc/device-tree/dvbfe/dtv_demod0

[Service]
Type=simple
ExecStart=/bin/sh -c '[ `cat /proc/device-tree/dvbfe/dtv_demod0` = "Avl6211" ] && /sbin/modprobe aml_fe'

[Install]
WantedBy=basic.target

Szedd ki a modules-ből amit beírtál, és vagy másold ki az LE-ből ezt a service-t, vagy hozd létre a fenti tatalommal. OSMC-ben a rendes helyén van a systemd, a /lib/systemd alatt.
Ne feledd a systemctl enable amlogic-dvb.service parancsot kiadni.

Reboot után így is indulni kell a dolognak, és akkor fixen be lehet tenni az OSMC-be, mert csak tuneres vasakon fog betöltődni, amiben nincs, ott nem, és ez így a szabályos.

Ha működik bekerül majd az 1.1-be, és akkor elmondhatjuk, hogy a belső DVB cucc is működik már. Így a masina használati értéke legkevesebb a duplája a Vero 4K-nak. :) :C

(#37364) hunaqua válasza Csicsóka (#37363) üzenetére


hunaqua
addikt

Az lenne még jó,hogy belakott rendszert is egyszerűen lehessen frissíteni az új verzióra mint LE alatt.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#37365) gyuszi1980


gyuszi1980
kezdő

Sziasztok hol találok osmc telepitės leirást és linket?

(#37366) blakey válasza gyuszi1980 (#37365) üzenetére


blakey
titán

Úgy kell, mint az LE-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37367) adi1234 válasza gyuszi1980 (#37365) üzenetére


adi1234
tag

...és a link OSMC_Amlogic_S905_1.0.img

:)

(#37368) Csicsóka válasza hunaqua (#37364) üzenetére


Csicsóka
őstag

A hivatalos frissítések most is települnek OTA módon.
Ha lesz újabb kernel, annak a frissítését már megoldottam, az 1.0-ban. Van ott egy Update könyvtár az SD-n.
Pont úgy működik, mint LE esetén. Az egész rendszert meg nem lehet úgy megoldani, mint az LE, mert ez attól jóval bonyolultabb. Nem sok minden van már, ami még megoldásra várna, így nem lesz sok 1.x verzió.
Azt a pár módosítást, ami meg beleteszek, bárki megcsinálhatja majd otthon, és onnantól neki is frissebb lesz a rendszere. Ez a tuner dolog is, nem is érint sokakat, azoknak tök jó az 1.0.

(#37369) gyuszi1980 válasza adi1234 (#37367) üzenetére


gyuszi1980
kezdő

Köszönöm,és müködö le mellett kilehet próbálni,ha egy másik kártyára felteszem?
Pl ha visszatesem a le kártyát minden beállitás marad?

(#37370) adi1234 válasza gyuszi1980 (#37369) üzenetére


adi1234
tag

Persze .

:)

(#37371) hunaqua válasza Csicsóka (#37368) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#37372) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

Jó Locsolást!!Hello van 1 minix neo u1-em A2 lite távval.A bajom az,hogy az A2 távom kurzorja(nyíl) balra megy ha leteszem .Ha fordítva teszem az asztalra akkor meg jobbra..Mi lehet a gebasz??

(#37373) gyuszi1980 válasza szemcsi65 (#37372) üzenetére


gyuszi1980
kezdő

Szia én pont igy jártam vagy 3 hónapja,vettem másik távirányitót.

(#37374) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. :)

LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1-C2 C2 ez milyen készülékhez való?

LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1-LePotato LePotato szintén melyik készülékhez kell? Köszi. :R

temp_sensor_disabled verzió az tudom, hogy mihez kell.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#37375) Patice válasza mayday00 (#37374) üzenetére


Patice
nagyúr

Odroid C2

LePotato

Sima SBC-k ezek is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37376) mexel válasza Csicsóka (#37363) üzenetére


mexel
veterán

Ha sikerül majd belerakni a tuner kezelést az valóban igen jó dolog lesz :) Akkor nagy eséllyel ezt fogom használni a K1 pro-n.

(#37377) ttt válasza Csicsóka (#37363) üzenetére


ttt
senior tag

Működik :C Mehet a következő relase-be :)

(#37378) snpetit


snpetit
aktív tag

X96-os nem mini (tehát S905x) lejátszója van itt még valakinek? Megpróbálná az OSMC-t? Ha egyáltalán sikerül a telepítés következő indulásnál, csak logóig jut el.

(#37379) -szabi- válasza blakey (#37340) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Említettek közül LE-t használom, másik miben más?

(#37353) junkpod
Konkrétan ezt az s912 boxot ne, vagy általában ne?

üdv

(#37380) Pelican válasza snpetit (#37378) üzenetére


Pelican
őstag

dtb-t odamásoltad?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37381) junkpod válasza -szabi- (#37379) üzenetére


junkpod
nagyúr

Általában az s912 nem ajánlott.

Box's don't touch!

(#37382) snpetit válasza Pelican (#37380) üzenetére


snpetit
aktív tag

Igen oda, előzmény:
Sziasztok!
X96, S905X 2GB -osra próbálom felrakni a az OSMC 1.0-át, de belefagyok egyelőre. Az OSMC telepítőből a gxl_p212_2g.dtb-ét használom. Beállításokig eljutok, de ha olyan menüre megyek mint pl a videó lejátszás, mintha videó módot váltana és csak fekete képernyő van. Újraindításkor (ki be húzás, a kapcsoló gomb Kodi-ban nem aktív) a kék indító képernyőben ragad.

Ötlet esetleg hol megy félre a dolog? LE elsőre ment.

Újraírom minden sikertelen kísérlet után a kártyát vagy pent így 4-5. alkalomra kapja el újra a telepítést.

(#37383) DoItYourself válasza snpetit (#37382) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem a telepítéssel van probléma, ha a beállításokig eljutsz, inkább a képfrissítés váltás környékén nézelődj, ott van a hiba. Lehet a tévéd nem támogat valamilyen üzemmódot?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#37384) adi1234 válasza junkpod (#37381) üzenetére


adi1234
tag

Sziasztok ,

Miért nem ajánlott a s912 ?
Droidon vagy Le alatt nem jó ?

Akinek van az miért nem ajánlja ?

[ Szerkesztve ]

:)

(#37385) adi1234 válasza snpetit (#37382) üzenetére


adi1234
tag

gxl_p212_2g.dtb átnevezted ?

:)

(#37386) szabi__memo válasza adi1234 (#37384) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Más benne a GPU, nem támogatott

(#37387) adi1234 válasza szabi__memo (#37386) üzenetére


adi1234
tag

Más benne a GPU, nem támogatott

Mi nem támogatott ?

Boszorkányüldözés van a 912-es boxokkal csak nem értem az okát !

:)

(#37388) blakey válasza adi1234 (#37387) üzenetére


blakey
titán

Van összehasonlítási alapod? Tudod milyennek kell lennie az LE-nek, láttad milyen S905/X/D esetében? Na S912 esetében nem olyan. Van S912-m, de sajnos elmarad az S905/X/D minőségétől és az erőssége így nem is tud megmutatkozni.
"LibreELEC 8.2 for Amlogic S912 devices.
WARNING:
Amlogic has not released fbdev Mali libraries and has no plans to release them. These builds use libhybris and Android gralloc Mali driver to provide OpenGL for Kodi - an experimental approach with CPU overhead - meaning suboptimal GPU performance."

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37389) szabi__memo válasza adi1234 (#37387) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A t820 nem támogatott. Remélem így már érted

(#37390) junkpod válasza adi1234 (#37387) üzenetére


junkpod
nagyúr

Figyelj, ha szeretnél nyugodtan vegyél s912 boxot. Nem kell tulmisztifikalni. Kerdezted, válaszoltunk.
Csak ha itt nem ajánlunk egy boxot akkor az azért van mert tudjuk, hogy lesznek problémáid és nem fogunk tudni segíteni.

Box's don't touch!

(#37391) schawo válasza junkpod (#37390) üzenetére


schawo
titán

Nekem van 912-esem, és van 2 db 905 is. Jó a 912 is (Beelink GT1, még a legelső 912 sorozatból), de csak Androiddal. Viszont mindegy, hogy mivel jó, ha jó, amúgy is tulajdonképpen jobban szeretem a Droidot, mint a LE-t. Most vettem egy 905X-et is (M8S+), holnap érkezik, azon Android TV fog futni.

A GT1-et megjelenéskor vettem, egy hónapig szívtam is vele. Aztán kijött rá egy főzött droid, ami minden bugját és a Kodit is javította, azóta tökéletes.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37392) junkpod válasza schawo (#37391) üzenetére


junkpod
nagyúr

De, hogy kijon-e rá főzött droid ami mindenben jó, az kb véletlen.
Bár feltételezem, hogy ez is csak általános mediaboxkent jó, mediaplayerkent tuti vannak hiányosságai.
Amúgy van olyan topiktars itt akinek LibreElec alatt is teljesen megfelelő. Csak hát ő is egyedül van.:)

Box's don't touch!

(#37393) schawo válasza junkpod (#37392) üzenetére


schawo
titán

mediaplayerkent tuti vannak hiányosságai

Ismeretek nélkül, kisujjból nem érdemes véleményt alkotni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37394) adi1234


adi1234
tag

Pont erre akartam felhívni a figyelmeteket ,lehet kicsit rajtamaradt ez a nem ajánlott rész a 912-őn

De konkrétumokkal nem igazán találkoztam a fórumon .

schawo : mediaplayerkent tuti vannak hiányosságai

szabi__memo : A t820 nem támogatott. Remélem így már érted

blakey : elmarad az S905/X/D minőségétől és az erőssége így nem is tud megmutatkozni

Van egy H96pro+ és egy M9+

A droidot nem szeretem és mivel csak filmet nézek rajta így az LE tökéletes a részemre .

Lehet , hogy csak szerencsém van de mindkét box teljesen jól működik 912-es erősebb videóban

jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit -en legalább is .

Soha nem néztem ilyen videókat ! :)

Akinek 912-es boxa van az leírná a véleményét hátha tényleg változott már ez a dolog .....

:)

(#37395) blakey válasza adi1234 (#37394) üzenetére


blakey
titán

Nekem van S912-m is, elmarad, hidd el, vannak röcögések, tegnap linkeltem egy javítást amivel megoldódott a felirat röcögése. Nem próbáltam, de majd teszek egy próbát, 2 hónapig teszteltem LE8-cal az S912-est, sajnos bármikor lejátszás közben megnyomtam a menügombot, előhívtam az infósávot akkor a filme elkezdett akadozni, pedig S912, 3GB RAM, egyszerűen az ereje lett felhasználva ami sajnos nem túl jó lejátszás szempontjából. elfogadom, hogy van aki nem veszi észre, azt is, hogy számára észrevehetetlen, nem zavaró, de el kéne fogadni, hogy valójában elég sok hibával küzd. Én elfogadtam és várom, hogy ténylegesen hibátlan legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37396) szabi__memo válasza adi1234 (#37394) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van s912-m is. S905 viszont támogatott, ezért jobb. De az s912 is használható. Ha netán egyszer támogatott lesz a GPUja is, természetesen jobb lesz hiszen hardveresen jobb

[ Szerkesztve ]

(#37397) mexel


mexel
veterán

Szerintem elég egyértelmű miért nem ajánlott az S912 és a 905W. ( csak rá kell keresni és visszaolvasni)
Egyikkel sem az a baj hogy a hardver alapból kevés lenne bármire, hanem egyszerűen nincs normális, kiforrott támogatás ezekhez. A 905X-en van.
Mivel sokszor még árban sincs igazi eltérés ezért érdemes 905X-et venni. Az más kérdés hogy vannak mókolások, romok amikkel éppen megy a nem ajánlott box is, de ez csak azért van hogy aki megvette az tudja aránylag normálisan használni. De ha vásárláson gondolkodik valaki akkkor sem a 912 sem a 905W nem ajánlott.
Ha már 905W: kicsit módosított Le-vel már majdnem jó, van pár tesztvideó amin érezhető kis akadás vagy röccenés, amivel akár együtt is lehet élni, de kipróbáltam 905W-n az OSMC-t és ezek a "hibás" videók is mennek rajta így úgy tűnik hibátlanul ( normális Sony 4K-s tv-n teszteltem).
De sajnos nem az alap OSMC-vel hanem csak akkor ha ugyanazokat a kis módosításokat alkalmazzuk mint a LE alatt. Ami azért nem túl jó, mert OSMC frissítéskor ezeket mindig újból meg kellene csinálni. Tehát vagy nem frissít a tulaj, vagy marad a LE ami majdnem jó. ( átlag user talán észre sem veszi ezeket a hibákat, de azért megvannak.)
Ugyanazek a kis röcögések nincsenek meg 905X alatt. Ergo azt érdemes újonnan venni. Az Android meg más kérdés, az alpból gyakorlatilag minden boxon rossz, de az javítható aránylag egyszerűen és többféleképpen is.
( iagaz attól még nem éri utol a LE-t de legalább használható lesz nem úgy mint amikor kiveszi az ember a dobozból)

(#37398) tobias40 válasza Csicsóka (#36964) üzenetére


tobias40
veterán

Hi!

Feltenném az OSMC-t egy pendrive-ra az LE mellé ami sd-ről fut.
Ha jól értelmeztem akkor a droid is megmarad ha felteszem,a pen-ről fog futni.

Így megmarad mindkettő rendszerem(droidot nem használom de egyelőre hagyom :) ) és a penről megy a OSMC.
Ha nem kell az OSMC akkor simán lehet törölni a pen-ről és ennyi?
Ha kiveszem a pen-t a gépből nem fogja keresni azt a rendszert és menni fog az LE mint eddig is?

Le beállításait áttudom menteni a OSMC-re vagy minden kézzel kell újra?(gondolom újra)

"android backup/update alkalmazásával kell indítani, a LE-nél megszokottak szerint."

Ez azt jelenti hogy belépek a droidba és ott a backup/update alkalmazásánál lesz egy lehetőségem az OSMC-t telepíteni a pen-re?

Bocs a sok kérdésért de nem akarom elkúrni a nehezen beállított és tökéletesen működő LE-met!

Csak kíváncsiságból és tesztelésből tenném az OSMC-t,ha tetszik megmarad és lehet megy a droid helyére! :C

(#37399) junkpod válasza schawo (#37393) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. Soha nem volt S912 boxom.
Ellenben elolvastam itt 30ezer hozzászólást.
Kadencia-helyes, pcm 96/24, passthrough minden formátumban, aac-pcm...? Mennek?

Box's don't touch!

(#37400) Csicsóka válasza mexel (#37376) üzenetére


Csicsóka
őstag

Bele kerül az 1.1-be, addig is:

Beépített DVB tuner elindítása, (K1-Pro, és társai) OSMC 1.0 alatt.

SSH belépés után:

ss

nano /lib/systemd/system/internal-dvb.service

Bele ezt:

[Unit]
Description=Amlogic DVB module loader
ConditionPathExists=/proc/device-tree/dvbfe/dtv_demod0

[Service]
Type=simple
ExecStart=/bin/sh -c '[ `cat /proc/device-tree/dvbfe/dtv_demod0` = "Avl6211" ] && /sbin/modprobe aml_fe'

[Install]
WantedBy=basic.target

Szolgáltatás engedélyezése:

systemctl enable internal-dvb.service

Indítás:

systemctl start internal-dvb.service

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.