Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) dgyuri0123 válasza djnice (#38346) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Eminent biztos hogy működik RF távval? Én már ebben sem vagyok biztos. Tudnál esetleg linket küldeni, hogy kb mit vegyek?

Amúgy nagyon bejönne a CE. Néhol kissé bizonytalan a működése.. de pl. egy 8 bites Time lapse felvételen annyira szépen kijön a 10 bit előnye, hogy egyből beleszerettem. Jó lenne ha ennyivel megúsznám, hogy csak távot cserélek. És köszönöm a tippet, legalább láttam, milyen a CE. :R

"csak a zene van"

(#38352) blakey válasza dgyuri0123 (#38351) üzenetére


blakey
titán

Bármilyen légegeret vehetsz, működni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38353) Csicsóka válasza blakey (#38349) üzenetére


Csicsóka
őstag

Bill módosítás:

dpkg-reconfigure keyboard-configuration

osmc/osmc
Nem változott semmi.

(#38354) Csicsóka válasza Alien! (#38341) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem lehet.

(#38355) Csicsóka válasza Csicsóka (#38353) üzenetére


Csicsóka
őstag

A CE kernel hozott valamit a konyhára, jobb valamiben mint a 8.2 LE, érdemes lenne kipróbálni OSMC-vel?

(#38356) blakey válasza Csicsóka (#38353) üzenetére


blakey
titán

:R

ssh-n nem akar belépni, valami nem kerek, holnap újra próbálkozom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38357) Csicsóka válasza blakey (#38356) üzenetére


Csicsóka
őstag

Itt jó, Linux alól. De az amúgy mind1, hogy dózer, Mac, vagy Linux.

(#38358) blakey válasza Csicsóka (#38357) üzenetére


blakey
titán

Nálam is jó, véletlenül root@-al akartam belépni és a másik gép IP-címével persze osmc jelszóval :W , szóval nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38359) Csicsóka válasza blakey (#38358) üzenetére


Csicsóka
őstag

root-al is be lehet lépni, de először jelszót kell neki adni, aztán beenged. Én mindig így használom, mivel buherálom állandóan.

sudo passwd

Majd a jelszót amit akarsz, 2x

A CE kernel dolgot tőled kérdezném.
Sikerült angolra állítani a bill-t?

[ Szerkesztve ]

(#38360) blakey válasza Csicsóka (#38359) üzenetére


blakey
titán

Még nincs CE kernel.
Most épp filmet nézünk és az OSMC ki van kapcsolva, majd holnap megcsinálom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38361) ttt válasza Csicsóka (#38340) üzenetére


ttt
senior tag

Jessz! Thx!
Már majd csak holnap próbálom, de vesézem és reflektálok.
(Szeretném az X-t is alárakni és azirányban elindulni - mármint azalatt mit lehet kihozni, remélem ott is lehet mókolni :K )

(#38362) dave0825 válasza dgyuri0123 (#38335) üzenetére


dave0825
őstag

Ott van a baj. :) Látni, hogy DTB fájlnak írja az eredetileg gxl...-nevű fájlt, és hiába nevezed át .img-re, a .dtb kiterjesztése megmaradt. Total Commanderrel át tudod nevezni, Intézőben nem! dtb.img legyen a neve, most intézőben dtb.img.dtb a neve, ez a baj!
Küldd el privátban a fájlt, nem tudom most hirtelen, honnan lehet leszedni, átnevezem neked, és visszaküldöm.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#38363) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Alfawise H96 Pro kütyöt. A gondom az, vele, hogy mkv-t kockásodva játszik le a gyári lejátszóval is meg a vlc-vel is avi megy szépen de ott meg hang nincs. Sikerült bele vásárolnom vagy valamit mókulni kell?

Elsődleges használati formálya lenne, hogy megy rajta a trorrent kliens jönneka filmek, és megnézzük. Egyenlőre ez kétséges. Ha ez nem jön be akkor lite gaming box. :)

[ Szerkesztve ]

(#38364) SunMount3r válasza Smithy87 (#38363) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

LibreElec-et kell rárakni, olvasd el az összefoglalót.

Amúgy most mindenkitől kérdem, hogy pl. MX Player-el is olyan "rossz" a lejátszás Android alatt?

(#38365) djnice válasza dgyuri0123 (#38351) üzenetére


djnice
veterán

(#38366) dave0825 válasza djnice (#38365) üzenetére


dave0825
őstag

Nem értem, hogy miért nem alap dolog egy távirányítókon (mármint olyan eszközhöz, ami direkt arra készült, hogy zenét/videókat játszunk le rajt) egy play/pause gomb. :F Amin találtam, azon sokkal több más gomb van, amire nem nagyon lesz szükségem, de hangerő, nyilak, 3 alap gomb (menü, vissza, házikó), play/pause, ki-bekapcs, ok; ezek alap dolgok lennének, de play/pause szinte egyiken sincs, amin kevés gomb van. Ok, hogy két ok gombnyomásra megáll, mert bejön az alsó vezérlő sor a képernyőn, de akkor is...

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#38367) Beni2360 válasza SunMount3r (#38364) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem a lejátszókkal van a gond hanem amire telepíted. Én is végig zongoráztam sok mindent de ha az alap nem tudja akkor nem megy. :( Vannak megoldások de az már több összetevőből áll. És nem minden droidon alkalmazható. Sok takony tákolmány van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#38368) M_AND_Ms válasza dave0825 (#38362) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Intézőben is lehet, csak ki kell kapcsolni Mappabeállításokban az "Ismert fájltípusok kiterjesztésének elrejtése" (ezt alapból meg kel tenni, ugyanis típusos vírustevékenység, amikor pl az mp3 fájlokat lecseréli a vírus egy mp3.js -re, amiből az intézőben csak mp3 látszik és amit a laikus nyugodt szívvel duplaklikkel megnyit)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#38369) dave0825 válasza M_AND_Ms (#38368) üzenetére


dave0825
őstag

Kiterjesztés átnevezésére TC-t szoktam használni, csak egyszerűbb dolgokra (másolás, áthelyezés) az Intézőt, úgyhogy ezt a beállítást nem ismertem, nem szoktam használni, de megnézem, köszi.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#38370) darvinya válasza SunMount3r (#38364) üzenetére


darvinya
titán

VLC sokkal jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38371) blakey válasza Csicsóka (#38353) üzenetére


blakey
titán

Mit kéne választanom, hogy jól ismerje fel a légegeret? Túl sok választási lehetőség van és többnyire szűmítógépes billenytűzeteket sorol fel.
:R

ui.: Közben találtam valamit amivel úgy tűnik, hogy jó, bár jó lenne tudni gyárilag mi az amivel tutira jó. (BTC 5113RF Multimedia)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38372) SunMount3r válasza dave0825 (#38366) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

[link] Play/Pause miegyébb, még mikrofon is, minden gombát betaníthatod akár másra, akár a TV, AVR vezérlésére is, de KODI alól minden alapból is megy vele és még extra olcsó is. Ennyiért ez a legjobb tudású légegér/infra táv ami kapható IMO.

[ Szerkesztve ]

(#38373) blakey válasza blakey (#38371) üzenetére


blakey
titán

"Reboot from NAND" nem jó, azaz addig jó, hogy elindul az Android, utána az OSMC már kuka, nem indul , nem tudja elindítani az SAMBA-t, stb.

Kérdés, tudok most csinálni vele valamit vagy megint új telepítés?

Amúgy meg alapszinten kéne tartani a dolgokat, ha valakinek kell külön billentyűzet nyelv akkor azt telepítse, stb. Egy hozzá nem értőnek fel sem merül, hogy a légegere nem működik és rossz jelszót út be, stb. Alapként angolnak kéne lennie vagy első konfiguráláskor ajánlja fel a lehetőségeket. Elsőre nekem sem tűnt fel, hogy rossz a jelszó mivel csillagokat ír így másodjára jöttem re amikor megnéztem, hogy milyen karakterekt visz be, z-y megcserélve, stb.
Amúgy 1.0 kiváló csak 1-2 aprósággal kell javítani, pl. DVB tunerek működése.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38374) dugesz77 válasza SunMount3r (#38372) üzenetére


dugesz77
őstag

Ennél ki lehet kapcsolni a légegér funkciót? Nekem ez a H1 van de megőrjít, hogy a légegér funkció az alapértelmezett és lerakva elküldi magát sleep-be és ha felveszem már kapcsolja is be a funkciót :W . Amúgy teljesen jó lenne de ez a beállítás megkerülhetetlen . Ha meg letiltom kodiban az egér funkciót akkor meg az OK gomb nem működik és arra még tanítani sem lehet IR kódot.

(#38375) SunMount3r válasza dugesz77 (#38374) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha az egér pointer-re gondolsz, akkor az alapból ki van kapcsolva és csak a gombok működnek 2.4GHz módban. Most kipróbáltam és ha bekapcsolod az IR gombot, akkor az is úgy maradt, gondolom amíg ki nem kapcsolod. Letettem/felvettem nem volt rá hatással. Filmezéskor gyakran fél óra után tartok szünetet, akkor sem kapcsolt még be magától a légegér soha.

[ Szerkesztve ]

(#38376) dgyuri0123 válasza dave0825 (#38362) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Véletlenül töröltem azt a gxl... fájlt ami át kéne nevezni. Újra kellene raknom a CE-et hogy ismét ott legyen a device tree mappában, azt meg inkább nem tenném, mert már nagyjából belaktam a CE-et. De a távirányításon a dtb csere úgysem fog segíteni, ha netán rájövök egyszer az életben, hogy hogyan kell egy sima dtb átnevezést megcsinálni. :)

Megpróbálkozom ezzel e légegér dologgal, hátha használható... Vagy veszek egy támogatott boxot, amin lesz majd működő távom. De köszönöm a támogatást.

(#38365) djnice: Kösz a linket. Ezzel a távval vajon hasonló sebességgel mozog, mint az egérrel való navigációval volt ? Mert azt nehéz kivárni, olyan lassú.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#38377) Csicsóka válasza blakey (#38371) üzenetére


Csicsóka
őstag

Alap helyzetben, mivel ez egy Debian, PC billentyűzettel települ, tehát Általános 105 gombos PC az alap.
A nyelv pedig Angol US. Kiosztás szintén Angol US Erre kell vissza állítani.

(#38378) blakey válasza Csicsóka (#38377) üzenetére


blakey
titán

Igen, Angol US-re állítottam mindenképp, ezt tudom régóta, csak rengeteg opció van, jól működött a "Reboot from NAND"-ig.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#38379) djnice válasza dgyuri0123 (#38376) üzenetére


djnice
veterán

Ennél az egér funkció nem játszik, ez nem légegér, simán a gombokkal navigálsz. Ugyan van rajta egér gomb, de a mutatót ilyenkor a nyilakkal kell irányítani ami kb nem jó semmire, de a Kodi-nál nem is kell.

(#38380) gascili


gascili
csendes tag

Sziasztok! Felraktam az OSMC 1.1 -et. Minden rendben működik. kivéve az nfs megosztást.
Előtte az rc 4.1-el rendben volt.
Ezt írtam ar rc.local-ba :
#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.

sleep 5
if mountpoint -q /media/OSMC ; then
umount /media/OSMC
mount -L OSMC /boot
fi

remote-config 1>/dev/null 2>/dev/null &

mount 192.168.1.100:/srv/nfs/Filmek /mnt/Nas/Filmek
mount 192.168.1.100:/srv/nfs/Sorozatok /mnt/Nas/Sorozatok
mount 192.168.1.100:/srv/nfs/Zenék /mnt/Nas/Zenék

exit 0

A könyvtárakat el lehet érni, de a tartalmukat nem látja.
Van valakinek ötlete?

(#38381) Beni2360 válasza gascili (#38380) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen egy tánciskolában SAMBA-t tanulni. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#38382) Csicsóka válasza blakey (#38373) üzenetére


Csicsóka
őstag

""Reboot from NAND" nem jó"
Pedig teszteltem, másként bele sem teszem. Ezt is ki fogom ismét szedni.
Nem tudom mit tudsz vele csinálni, mert itt egy boxon sem csinált ilyesmit, simán indult mindig az OSMC.

Másnál is gond van ezzel?

"Egy hozzá nem értőnek fel sem merül, hogy a légegere nem működik és rossz jelszót út be, stb. Alapként angolnak kéne lennie"

Ebben van valami, erre nem is gondoltam. Utólag ezt javítani nem lehet, egy következő kiadással csak.

(#38383) Laza... válasza Csicsóka (#38382) üzenetére


Laza...
addikt

Mecool M8s+ ma kipróbálom

Never give up!

(#38384) Csicsóka válasza gascili (#38380) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ebben nem történt semmi változás. Most parancs sorból felmountoltam a szerverem NFS megosztását.

mount 10.1.1.1:/media/Nas /mnt/

MC látja, kodiban hozzá lehetett adni mint forrást, és indult is róla a 4K demo.

(#38385) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

Csicsóka féle OSMC-vel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy ha szépen frissítgetem a rendszert, akkor az új kodi ha megjelenik, akkor szépen frissülnek fog? Vagy az a csomag is vissza van tartva?

Köszi

(#38386) gascili válasza Csicsóka (#38384) üzenetére


gascili
csendes tag

Új fejlemény: ssh-n belépve _
"cd /mnt/Nas/Filmek
ls"
És listázza a tartalmakat.
A felhasználói felületről pedig nem. Sem a file kezelő forrás hozzáadásánál, sem a FILMEK-> Fájlok megadása szakasz nem listázza a tartalmat.

(#38387) gascili válasza gascili (#38386) üzenetére


gascili
csendes tag

Rájöttem: a forrás hozzáadásánál nem a hálózati helyet kell megadni, hanem ahova mountoltam: /mnt/Nas/Filmek
:W

(#38388) Ejelhar válasza tkomlosi (#38385) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, frissülni fog, amúgy a Kodi itt "mediacenter" álnéven szerepel.
Visszatartva egyedül csak a vero kernel csomagok, más minden frissül.

(#38389) junkpod válasza dave0825 (#38366) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hosszan nyomott ok-ra is működik a pkay/pause.

Box's don't touch!

(#38390) Locutus


Locutus
veterán

Na közben megjött az EgoIggo S95X pro nekem is.
CoreELEC 8.90.0 fel is ment rá, se dtb-t, se egyebet nem kellett mókolni, működik minden.
Egyetlen bánatom, hogy a távra adott reakció kicsit nyúlós... tehát ha hosszan nyomom a lefelét, akkor a gomb elengedése után is szalad még a menü...
Amúgy gyorsabb, mint az X96+LibreELEC 8.2 volt. 35 helyett 25mp körül bootol, és a hálózatot is gyorsabban térképezi, valamint a youtube is gyorsabban működik. Nem sokkal, de észrevehetően pattogósabb a rendszer.
Plusz ennek a távját nem kell halál pontosan a kék reflektorba irányítani, ahhoz, hogy vegye az adást.
Ami meglepett még, hogy box kikapcsolásra a TV is kikapcsol, illetve a TV-n ha AV-t rányomom a HDMI4-re, akkor automatikusan bekapcsol a box. Erre hol van beállítás, vagy a másik hogyhogy nem tudta?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38391) viktor0911


viktor0911
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni!

Tanix Tx3 eggyik napról a másikra nem lehet bekapcsolni, csak az optikai csatlakozó villog egyfolytában.
Valaki járt már így vagy tud valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#38392) dugesz77 válasza SunMount3r (#38375) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszönöm akkor kipróbálok egy ilyet valószínűleg. :R

(#38393) dethroner válasza SunMount3r (#38364) üzenetére


dethroner
veterán

Mit értesz rossz alatt? Enyémen valami előtelepített lejátszó, a nevét most nem tudnám megmondani, meg tettem fel SPMC-t. Mindkettővel kadenciahelyes a lejátszás, tudja a DD és DTS hangot. Mi kell még?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38394) SunMount3r válasza dethroner (#38393) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom milyen Box-od van, de amiket én itt olvastam eddig az Android-os lejátszásról, ahhoz képest ez kész csoda lenne. Biztos kadenciahelyes, bármi mod-dolás nélkül?

Amúgy pont ezek: nem kadenciahelyes, akad is, "kockásodik" a kép stb.

No majd jönnek a többiek és tisztázzák...

(#38395) dethroner válasza SunMount3r (#38394) üzenetére


dethroner
veterán

Mini M8S II boxom van. Hát túl nagy moddolás nem kell. Telepítesz egy, max két appot. Most kipróbáltam, az SMPC váltja a képernyőfrekvenciát, simán használható. Szóval egyik app ez . Elvileg a másik nem is kell, ez inkább a youtube-hoz kell, de ártani nem árt. Erről van szó. Aztán SPMC-vel gyakorlatilag teljes értékű médialejátszót kapsz :)

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38396) L.L. válasza Csicsóka (#38382) üzenetére


L.L.
senior tag

Mecool M8S pro+ ugyanígy jártam, a reboot from NAND után, "meghalt az OSMC".

[ Szerkesztve ]

(#38397) dethroner válasza dethroner (#38395) üzenetére


dethroner
veterán

SPMC, természetesen :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#38398) Csicsóka válasza L.L. (#38396) üzenetére


Csicsóka
őstag

Akkor ez a funkció megy a kukába. 7-es droid alatt valamiért ez nem jó. 5, (s905) és 6 (s905X) alatt itt nálam megy. Nincs 7-es droiddal készült boxom, ezért nem tudom a megoldást.

(#38399) darvinya válasza Csicsóka (#38398) üzenetére


darvinya
titán

Ne dobd ki, csak írd ki milyen feltétel kell működéshez.

7-es droid kernel teljesen más, emiatt bootloader is változott.
Ha segít Xiaomi A1-nek 7-es és 8-as android verziónak forrás kernel-t kiadták.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38400) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok osmc t lehet nandra telepiteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.