Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) blakey válasza L.L. (#37050) üzenetére


blakey
titán

Ha a boxon aktív az SMB akkor a hálózatban meg kell jelennie, nem használok Windowst, de gondolom ott is megjelenik. Nálam megjelenik a hálózati eszközök között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37052) DoItYourself válasza zsoca929 (#37049) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez egy jófajta box, de volt belőle egy hibás széria, és itt-ott még felbukkanhat belőle. Biztos beszerzési helyet nem tudok mondani, ezért ajánlani sem tudom nyugodt szívvel.
Bevált dobozok S905X procival: Mini M8S II, X96 (S905X). LE-hez elég egy 1+8G tárhelyű változat is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#37053) zsoca929 válasza DoItYourself (#37052) üzenetére


zsoca929
aktív tag

Nagyon köszi az infót.
Ezek közül mindenképp a 2giga ram és 8/16 giga rom-osat választanám,ha már nem sokkal drágábbak mint az alapj 1/8asok..
Igazából az a nagy kérdés,hogy a himedia "etalon" q10-esénél érezhetően gyengébbek kép és hangminőségben, magyarul megérik az árukat, vagy 3x annyiért 3x annyival is tud a q5 pro vagy q10 mint ezek?
Olvasgatom a teszteket, de vegyesek a vélemények róluk.

(#37054) blakey válasza zsoca929 (#37053) üzenetére


blakey
titán

Sokszor leírtam, de még 1x leírom, nem gyengébb és a Himedia Q5/Q10 Pro minden csak nem etalon, az lenne ha normális szoftvert tettek volna alá. 4 hónapig bírtam a Himediát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37055) ttt válasza blakey (#37051) üzenetére


ttt
senior tag

Erre azért ne varrjál gombot! Mártmit, hogy windozer alatt bármikor, bárminek meg kell jelennie, ha már egyszer beállítottad. :N Napi szintem várom a meglepiket miket oszt aznapra az én kisz drágaszágom :DDD , mármint az asztali windozos gépem.

(#37056) zsoca929 válasza blakey (#37054) üzenetére


zsoca929
aktív tag

Köszi a választ.
Valóban nem olvastam a 37e hsz-t végig, keresőt pedig nem mindig lehet jól használni.
Azért köszi még egyszer. :R
Ha már itt tartunk és a sikeres beszélgetés indításon túl vagyunk, TE mit használsz?

(#37057) blakey válasza zsoca929 (#37056) üzenetére


blakey
titán

Himedia topikot csak olvastad, nem? Illetve a médialejátszó topikot, ott azért vannak infók a Himediákról.

Sok lejátszót használtam/használok: Apple TV 4K, M8S Pro+, ProL, Minix Neo U1, Tanix TX3 Mini, jelenleg ezek vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37058) zsoca929 válasza DoItYourself (#37052) üzenetére


zsoca929
aktív tag

[És erről]mi a véleményed?
A hardverapro-n hirdetik 20-ért, igazából alig drágább mint az új az s905x cpu-val ,de acélosabb deszkával a 912-es miatt.

(#37059) zsoca929 válasza blakey (#37057) üzenetére


zsoca929
aktív tag

Köszi a választ.

(#37060) DoItYourself válasza zsoca929 (#37058) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az összefoglaló átböngészését javaslom. Az S912 erősebb prociban, de LE alatt médialejátszásban nem tud annyit, mint az S905X.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#37061) ginola válasza DoItYourself (#37052) üzenetére


ginola
addikt

A felsorolt két boxot honnan érdemes venni?

(#37062) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok!

Van egy Minix Neo U1 gépem, meg vagyok elégedve vele.
Most vennék az Aliexpress szülinapi 3 napos akciójában egy másik valamit. A droid lenne előtérben, Kodival is.
S905X alapúra gondoltam. Mit tudtok ajánlani, melyiket lenne érdemes?

Elöre is köszönöm a segítő hozzzászólásaitokat, és Boldog Húsvétot ha nem beszélnénk :)

[ Szerkesztve ]

(#37063) DoItYourself válasza ginola (#37061) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ahová a linkek mutatnak, vagy az összefoglaló 8.-as pontjában javasolt helyekről.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#37064) Suineg válasza Suineg (#37062) üzenetére


Suineg
senior tag

Esetleg ez: Link 2G/16G elérhető €38 -ért.

[ Szerkesztve ]

(#37065) hentes555


hentes555
senior tag

SD-ről futtatva az OSMC-t sebességben van változás pendrivehoz képest? Van egy 8 Gb-os SD-m, amit be tudnék áldozni, mert a pendrive kellene másra. Az SD mennyire bírja, ha mindig arról van futtatva a remdszer?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37066) TCr válasza hentes555 (#37065) üzenetére


TCr
veterán

LE-vel tapasztalat S905X-en:

Egy régebbi pendrive-val (2.0 szerintem) borzalmasan akadozott, meg-megállt böngészés közben a LE, class10 microSD-vel jelentősen gyorsabb.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37067) Suineg válasza Suineg (#37064) üzenetére


Suineg
senior tag

Vagy ez: [link]

(#37068) hentes555 válasza TCr (#37066) üzenetére


hentes555
senior tag

Szerintem kipróbálom én is, Class10-es ez a kártya is. A pendrive szintén 2.0 és legtöbbször tetű lassú, win10 ilyen 2-3 megával ír rá..

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37069) TCr válasza hentes555 (#37068) üzenetére


TCr
veterán

Akkor szerintem hanyagold az a pendrive-ot.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#37070) Csicsóka válasza hentes555 (#37037) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az hogy frissíti magát, teljesen normális. A kijelző nem lesz javítva, erre nincs kapacitásom.
Mik a tapasztalatok? Milyen a működés, kritikus video anyagokkal hogy boldogul?
Kockásodás, szétesés, csúszás, fagyás, vagy bármi anomália?

(#37071) Csicsóka válasza tozso76 (#37040) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez? :DD :DD

(#37072) adi1234 válasza DoItYourself (#37060) üzenetére


adi1234
tag

Miben tud kevesebbet a S912 a S905X-től LE-ben ?

Véleményem szerint inkább ami különbség az a GPU .

:)

(#37073) ttt válasza adi1234 (#37072) üzenetére


ttt
senior tag

Így van. Nem hardveres a támogatása. Tehát amennyivel jobb lehetne az S912 azt elviszi a szoftveres dekódolás LE-n. Észrevenni én semmit nem vettem, lehelletnyit simábbnak tűnik az S905. (Van mindkettő)
Droidon jobbnak érzem az s912-t, de a videólejátszást egyiken sem teszteltem széleskörűen, ott a mikrolagg jó eséllyel a médiacenterükön megvan.

(#37074) hentes555 válasza Csicsóka (#37070) üzenetére


hentes555
senior tag

Még ma folytatom a tesztet, tegnap nem sok időm volt, plusz ma vettem UTP kábelt, mert eddig wifin csapattam, de az android alatt sem szuperált. Most csinálok majd egy kis összehasonlítást, nyomok speedtestet beépített wifivel, utána megnézem felismeri-e a TP-link vevőt, ha igen akkor azzal is tesztelem, majd pedig kábelről.
Torrentezni is szeretnék, de droid alatt gyári wifivel 0.1-2.5 megával szed le max. Amúgy 100-as netem van és 2 méterre van a routertől, de így nem az igazi..

Ha érdekel bárkit az eredmény, akkor kirakom ide, plusz természetesen leírom, hogy hogy muzsikál a filmekkel.
Múltkor azt hiszem blakey linkelt a Kodi oldalán levő sample-öket, azokkal jó ha próbálom vagy mással nézzem? :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37075) Csicsóka válasza blakey (#37051) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jut eszembe, dózer ugyan nem mutatja, de Linux alatt látszik hogy van egy sshfs /home/osmc kiajánlása is.
Itt látszik is, a kis betűs osmc. Alap osmc jelszóval meg is nyílik. A nagybetűs az SMB.

Parancssorból is egyszerűen csatolható:

mint-deb ~ # sshfs osmc@10.1.1.2:/home/osmc /mnt

(#37076) blakey válasza Csicsóka (#37075) üzenetére


blakey
titán

macOS is mutatja, Samba shares név alatt van az osmc. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37077) Csicsóka válasza hentes555 (#37074) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jöhet bármilyen teszt, lehet hogy valaki majd ez alapján fog döntést hozni.
S905 boxok gigabites LAN-al 330 Mb/s-t tudnak, azért csak ennyit mert a rádugott HDD, USB-n ennyit tud. Az X,W-k alapból 100-asok, ezt viszik is lazán.
Jók lesznek azok a minták, és az eddig nézett anyagaid, azt úgy is ismered.

(#37078) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Kicsit OFF, de mégse: Ha így van akciózva egy Box, akár GearBest, GeekBuying, Bangood az eset, akkor azon már semmilyen kuponnal nem lehet tovább faragni? Új még nekem a GB és eddig bármilyen kupont próbáltam beváltani (amit a "Coupons" oldalon kilistáz) ezekre nem lehetett.

Köszi!

(#37079) DoItYourself válasza adi1234 (#37072) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem nincs S912 boxom, így kénytelen vagyok más véleményére támaszkodni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#37080) hentes555 válasza SunMount3r (#37078) üzenetére


hentes555
senior tag

Nekem ha android appban megnyitom, akkor van 8%-os site-wide kuponom, amit a tojásos játékból kaptam, azt engedi használni rá.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37081) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Ez meg egy cikk az av1-ről :)

(#37082) szabi__memo válasza Keef_Lee (#37081) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na ehhez új hw kell megint

(#37083) Keef_Lee válasza szabi__memo (#37082) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az arm is benne volt a fejlesztői csapatban. Lehet, hogy küld supportban fejlesztést a drága tv boxainkhoz és megoldódik. ;] Elvégre ráköltöttem az utolsóra is 6800 Ft-ot, azé' má csak járna :D

[ Szerkesztve ]

(#37084) darvinya válasza szabi__memo (#37082) üzenetére


darvinya
titán

Minek.is kellene új HW, mikor csak egy algoritmus.
Az hogy cél HW (ami néha több erőt vesz igénybe) csinálja kódolást, vagy CPU.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37085) szabi__memo válasza darvinya (#37084) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért kell új hw amiért a hevchez is kevesek voltak mostanáig még az Intel procik is. Sw-ből semmiféle arm nem fog ilyet megoldani

(#37086) hentes555


hentes555
senior tag

Egyelőre még nem tudok sokat mondani, így a pendriveról néha gondolkodik a rendszer, próbáltam micro sd-re tenni, de nem tudtam, mert nincs itthon se usb-s micro sd olvasóm, sem sd adapterem, így androidos appokkal szrakodtam, de nem jött össze, majd a hétvégén :W

Az miért lehet, hogy a fullHd TV-n nem ajánl a youtube 1080p minőséget? Kábellel van már bekötve, YT beállításaiban megadtam, hogy mindig kérdezzen rá a minőségre, de a legnagyobb mindig ez: "720p (mp4;h.264 / aac@192)" :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#37087) darvinya válasza szabi__memo (#37085) üzenetére


darvinya
titán

Hát nálam SW kódoláskor sokkal simább a lejátszás, mint HW-rel.
Mind Droid és LE alatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37088) mexel válasza Csicsóka (#36905) üzenetére


mexel
veterán

Szia!
Lehet hogy abbahagyom az OSMC tesztelését kicsit mert elfogyott az SD-m.
Ja, ismered ezeket a srácokat? Amint letöltöttem az OSMC 1.0-t, csöngettek és ők álltak a kapuban, azt mondták téged keresnek, tudom-e a címedet:

Mondtam hogy nem tudom hol laksz, erre udvariasan kérdezgettek egy kicsit:

Utána kértek hogy egy pillanatra hadd üljenek le a szobában kicsit netezni a laptojaikkal, kérdezték van-e wifi, igaz jelszót érdekes módon nem kértek hozzá:

Öt perc múlva mondták hogy már nem kell megmondanom a címed és elmentek, valószínűleg véletlenül vitték az SD-t amin az OSMC volt, a gépemmel együtt, feltételezem visszahozzák hamar.

Pár perc múlva volt még itt egy fiatalember néhány barátjával, elég fura kiejtése volt - mintha kódolt volna, ők is kérdezgettek kicsit hogy milyen az OSMC és hogy mióta ismerlek, aztán udvariasan ő is elköszönt:

Azt láttam még hogy magukkal vitték a szomszéd programozó srácot, valami olyasmit mondtak hogy az anyja egy malomtulajdonos kulák szeretője volt és a biztonság kedvéért velük kell mennie.
Most egy kicsit abbahagyom a tesztelést, pihenek egyet:

(#37089) szabi__memo válasza darvinya (#37087) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Felbontás, kódolás kérdése

(#37090) darvinya válasza szabi__memo (#37089) üzenetére


darvinya
titán

Őőő…most mi van?
Kódolás ugyanaz, s felbontás is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37091) SunMount3r válasza darvinya (#37087) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez jó... :D Mi az, hogy "simább"? 23.976fps/Hz az annyi amennyi, ha kadenciahelyes akkor kadenciahelyes. Kevesebb/több dropped frame? Azt hittem ezeken a Box-okon még csak hírből sem ismert az ilyesmi... :F

(#37092) szabi__memo válasza darvinya (#37090) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kódolás típusától és a felbontástól függ, hogy mit lehet szoftveresen lejátszani.
Minél jobban tömörít a kódolás annál több CPU erő kell, és minél nagyobb a felbontás annál többet kell dolgoznia rajta.
Többször annyi erő kell egy ugyanolyan x265 videó kódolásához mint egy x264-hez

[ Szerkesztve ]

(#37093) mexel válasza Csicsóka (#36905) üzenetére


mexel
veterán

Nos viccet félretéve amit írni akartam: Megnéztem mégegyszer W95-ön ( S905W) mert 1 teszt nem teszt.
A gyári W95 rendszere elindul SD-ről, de penről nem valamiért. Feltettem a Tanix Dualsystemet ( nem az enyémet hanem az origi rendszert ami TX3Max-hoz van)
SD-ről ez elindul, a Tanixos dtb-vel ami a mappában van amit az SD-re ír. Tehát megy dual-al.
Azt nem tudom az a dual amit én mókoltam megy-e, azt nem néztem de mennie kellene mert ez az alapja.
A lényeg hogy mindegy milyen S905W-t használ valaki, ha az én dualos tákolmányom van rajta akkor a Tanixos DTB kell hozzá és SD-ről kell próbálni.
Ja, és ha nem Tanix gyártmányú a box hanem valami másra tették fel akkor a táv nem lesz jó mert a tanix remote.confját fogja kiszedni a rendszerből, mert én azt ott hagytam, nem az kellett a rom-hoz ( átrakhattam volna de akkor még nem gondoltam hogy ez kellhet az OSMC.hez :).
Hiába másoltam fel az SD-re a jó remote.conf-ot ahová kiírta egy indítás után, akkor sem megy a táv.
A videólejátszást majd tesztelem hamarosan de elsőre ugyanzok a hibák voltak kb mint a LE-vel, de ezt még nézem majd ha újraraktam mégegyszer.
A lényeg hogy SD-ről elindul nálam, penről nem és az EMMC-re való másolás sem megy, azt is többször próbáltam. ( Emmc-re telepítéskor kilép az OSMC-ből, csinál egy ki és bekapcsolást de a bekapcsolás után nincs kép és nincs semmi felirat)
Tesztelem majd még, talán lesz valami érdekesebb infó is.

[ Szerkesztve ]

(#37094) blakey válasza darvinya (#37087) üzenetére


blakey
titán

Azért vicces dolgokat tudsz írni. Az átmenetek (grádiensek) jobbak lehetnek illetve maximum 720p-ig működhet jól az SW kódolás, bár már az is akad, felette meg kb. nézhetetlen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37095) darvinya válasza blakey (#37094) üzenetére


darvinya
titán

Hát annyira vicces 1080p x264/5-ös film akadozva játsza le, kikapcsolva HW akkor nincs akadozás.
Mind2 rendszeren kikapcsoltam HW-t, mert több filmnél akadozott a lejátszás, vagy hang nem tudott szinkronba maradni.

(#37096) blakey

Írd már le milyen rossz beállításaim lehetnek, ha csak annyit tettem, hogy kikapcsoltam HW gyorsítást?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37096) blakey válasza darvinya (#37095) üzenetére


blakey
titán

Semmi akadás nincs HW dekódolás esetén LE, OSMC alatt, ha nálad igen akkor nagyon rosszak a beállításaid. Szerinted hülyeségből van hardveres dekódolás?
Ha Live TV-re gondolsz az nem számít. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37097) blakey válasza darvinya (#37095) üzenetére


blakey
titán

Ne ia haragudj, de mit írjak le, hülyeségre nem tudom a választ. :)
HW dekódolással hibátlan minden anyag amit NAS-ról, USB-ről, bármiről nézek egészen 2160p-ig, HD hangokkal együtt. SW dekódolással kb. 720p-nél már gond van, nem tudom te mit és hogyan nézel, nem ismerem a beállításaidat, de tuti nem jók. Ha SW dekódolás lenne a jó akkor már régen rossz, nem azért küzdenek a fejlesztők, hogy SW dekódolás legyen a jó, nem azért van Amlogic specifikus gyorsítás, hogy ne használjuk.
SW dekódolás maximum stream-ek esetében lehet jó de ott sem azért mert rossz a HW hanem mert nem megfelelő a kiegészítő vagy nincs jól felkészítve a rendszer, de helyi hálózat, közvetlen kapcsolat esetén a HW gyorsítás a nyerő.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37098) Pelican válasza darvinya (#37095) üzenetére


Pelican
őstag

Mindenki másnál viszi a 4k-t is lazán a hardveres dekóder, nálad meg szakadozik a fullhd?
Azért érzed, hogy ez eléggé hihetetlen...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37099) dgyuri0123 válasza darvinya (#37095) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

HW gyorsítás nélkül nálam is akadozik, mint állat. Pár másodpercig simán megy a lejátszás, de utána... borzalom. DVD-k is akadnak. Egyszer próbáltam, de soha többet.

"csak a zene van"

(#37100) junkpod válasza szabi__memo (#37092) üzenetére


junkpod
nagyúr

És darvinya:
Csak apró de annál zavarobb dolog: dekodolja nem pedig kodolja.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.