Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) blakey válasza djnice (#37199) üzenetére


blakey
titán

Mintha olyat olvastam, hogy mintha visszatérne a régi kernelhez, lehet, hogy a develnél már ez van. - Mégsem (nem olvasok el minden posztot de most találtam egy olyat, hogy mégsem teszi vissza a régi kernelt, mert elég sokmindent megoldottak, még nem próbáltam ezeket, nem tudom milyenek lehetnek.
"The build will stick with the new kernel and not go back to kszaqs for now at least, a number of video issues have been resolved recently by afl1 and there is a patch available for the audio issues that I am looking into, initial testing has shown improvements over kszaqs kernel, I do believe it is best to move forward and to try and fix the issues rather than just revert.

I have also fixed the issue with Kodi starting with a black screen when using a 4k TV on fresh installs."

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37202) Ance


Ance
őstag

Üdv! Ha az LE Kodival felismertettem kompletten egy merevlemezt, de most átrendeztem a tartalmát erősen, akkor mit tegyek? Lehet a korábbi felismertetést törölni, és újrakezdeni, vagy mást kell tennem? Bocs, hogy itt kérdezem, de itt kapok leggyorsabban választ. :B

A másik, hogy mi alapján jegyzi meg melyik lemezen mi van? A lemez elnevezése alapján, vagy a meghajtószám alapján, vagy máshogy? 4merevlemezem van egy 4 helyes sharkoon tárolóban.

[ Szerkesztve ]

(#37203) szeva000


szeva000
addikt

Hi!
Ismét van egy észrevételem a Vorke Z6-nál.
Elméletileg 1000mbites a hálókártya benne, de szerintem a 100 megy csak.
Ezt a 100mbps videót a NAS-ról próbálom lejátszani és beakad néha. Ki is írja, hogy lassú olvasás. Ha lemásolom a box tárhelyére, úgy megy akadás nélkül.
A hálózatom rendben van, laptopomról 100mb/sec fölött megy a NAS-ról minden adat másolgatása.
Hogyan tudnám megnézni, esetleg mi lenne a megoldás, hogy a gigabites kártya menjen is rendesen benne, mert bizta, hogy ilyen gond miatt van az akadás.
Másolni próbáltam a box-ra ugyan ezt a tesztvideót, a NAS-ról 15-20mb/sec volt a maximum, ami alapból nagyon lassú.

(#37204) darvinya válasza koli76 (#37200) üzenetére


darvinya
titán

Túl öreg verzió.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37205) djnice


djnice
veterán

[link]

Nagyszerű... akkor hogy tudom pl a 8.90.3-ban kikapcsolni a zajszűrést?

(#37206) MÁYKI


MÁYKI
csendes tag

Sziasztok.Vettem 1 új Beelink Gt1 Ultime tv box-ot.S912 processzoros 3GB,DDR4.Meik LibreELEC jó rá?Ha lehet olyat ami tudja a MAGYAR nyelvet is. :)) :K

(#37207) Pelican válasza MÁYKI (#37206) üzenetére


Pelican
őstag

Bármelyik S912-es verzió jó rá és mind tudja.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37208) MÁYKI


MÁYKI
csendes tag

Esetleg 1 link? ;)

(#37209) MÁYKI


MÁYKI
csendes tag

Egyet letöltöttem.de a kodi-ban csak englis nyelv van.Hogyan tudom a magyar nyelvet rá varázsolni,telepíteni? :D

(#37210) darvinya válasza MÁYKI (#37209) üzenetére


darvinya
titán

Internetről tölti le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37211) MÁYKI


MÁYKI
csendes tag

Igen.

(#37212) MÁYKI


MÁYKI
csendes tag

Bocs. :K

(#37213) adi1234 válasza MÁYKI (#37209) üzenetére


adi1234
tag

Küldtem privátot , olvasd el .

:)

(#37214) Technoman


Technoman
őstag

A héten kaptam meg, a leendő Dune Am 905-ös családról szóló hírt

UI.: Ja, és a várható árak

Neo 4K: 37 590 Ft
Neo 4K Plus: 53 390 Ft
Sky 4K: 69 190 Ft

[ Szerkesztve ]

(#37215) darvinya válasza Technoman (#37214) üzenetére


darvinya
titán

Egyetlen hátránya, hogy nem támogatja a HDMI2.0-t, így 4K felbontás mellett 30 fps a maximális képsebesség…

Vagy én tudom rosszul, vagy Ők nem írják jól.
De 4K HDMI 2.0-val jött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37216) SunMount3r válasza Technoman (#37214) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ami engem érdekelne, hogy a Sigma VXP nélkül is annyira jobb képminőségileg, vagy csak azt bekapcsolva "tarják" olyan jónak? Ha jól veszem ki legfőképp az SD/720p felskálázásnál jön elő az előnye, abban ennyire verhetetlen?

Valamint az lesz érdekes, mit hoznak majd ki a Realtek-ből, mert ugyan itt írják is, hogy el fog maradni a Sigma-hoz képest, de pl. a Zappiti vs Oppo teszt esetén nekem az jött le, hogy ebből is lehet elég jó képminőséget kicsavarni.

Amúgy:
így a Dune HD is kénytelen az elsősorban az androidos mobilok világából ismert HDR-képes processzorok közül választani, és ezek köré saját hardvert építeni.

(#37217) mimey


mimey
tag

Sziasztok!
Csicsóka féle osmc alatt 8-as vagy 9-es debian dolgozik? Még nem volt érkezésem kipróbálni, és csak azért kérdezem, mert omv-t raknék az osmc alá, és csak debian 8 alatti omv-re portolták extraként az openvpn-t. Ezúton is köszönöm Csicsóka munkáját.

[ Szerkesztve ]

(#37218) Csicsóka válasza mimey (#37217) üzenetére


Csicsóka
őstag

osmc ~ # cat /etc/debian_version
9.4

(#37219) Ance válasza Ance (#37202) üzenetére


Ance
őstag

Erre valaki esetleg?

(#37220) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!
X96, S905X 2GB -osra próbálom felrakni a az OSMC 1.0-át, de belefagyok egyelőre. Az OSMC telepítőből a gxl_p212_2g.dtb-ét használom. Beállításokig eljutok, de ha olyan menüre megyek mint pl a videó lejátszás, mintha videó módot váltana és csak fekete képernyő van. Újraindításkor (ki be húzás, a kapcsoló gomb Kodi-ban nem aktív) a kék indító képernyőben ragad.

Ötlet esetleg hol megy félra a dolog? LE elsőre ment.

(#37221) kovacss72


kovacss72
aktív tag

Más nem próbálta még OSMC alatt külső HDD-re a másolást? Azonos körülmények között nálam 10 MB/s -mal lassabb, mint LE alatt.

(#37222) Technoman válasza darvinya (#37215) üzenetére


Technoman
őstag

Úgy tudom, hogy eddig nem igazán volt a Dune modellekben HDMI 2.0 ebbe a csoportba a röhejesen drágán árazott negyedmillás DOU4K is beletartozik(!) Holott már az alis 6-8k-s boxokban is 2.0-ás van.

Évekig volt (az "igazi") Dune cuccom, nagyon imádtam, atom stabil volt, de behalt. Aztán sok kör után kikötöttem a Minix U1 mellett (LE) Most már nem mennék vissza.

Szvsz a jelnlegi Dune menedzsment ott követi el a hibát, hogy még mindig nagyon magasra lövik be az árakat.
Pedig ezt már -hál' istennek- semmi sem indokolja. Főleg nem úgy, hogy az eddig is használt Sigma alap sem egy naprakész HW és kínjukban a "gagyibb" Android/Amlogic vonal felé fordulnak.
Az '90-es és akorai 2k-s aranykor -vele együtt az eredeti Dune csapat- már a múlté.

[ Szerkesztve ]

(#37223) Ejelhar válasza mimey (#37217) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Gondolom ez azt fedi, nincs webes kezelőfelülete a 9-es Debiánhoz, az alatt nem működik a plugin.
Mert openvpn természetesen az van a 9-es Debiánahoz is, ha mindenképpen grafikus felület kell a beállításhoz, akkor ott a gadmin. Windowsos X servernek meg a mobaxterm.

(#37224) Ejelhar válasza Ance (#37202) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A beállítások között megtalálod a médiatár tisztítása menüpontot, azzal kéne kezdeni.
Beállítások->Média->Médiatár-Médiatár tisztítása
Ha kész, akkor újrascannelni a forrásokat a megváltozott útvonal miatt.

A másik, hogy mi alapján jegyzi meg melyik lemezen mi van?A lemez elnevezése alapján ...

Az elérési út alapján. Ha SMB-n éred el, akkor nem is tudja mi az a diszk, csak egy megosztást lát, annak alapján katalogizálja milyen útvonalon találja meg a médiatartalmat.
Ha helyben dugod rá USB-n a boxra, akkor is útvonal alapján jegyzi meg, de mivel a diszk kötetcímke alapján építi be a diszket ezért indirekt módon számít az is. úgyhogy ha jót akarsz, akkor a disk labelt ne változtasd USB-n csatlakoztatott források esetében:-)

(#37225) junkpod válasza SunMount3r (#37216) üzenetére


junkpod
nagyúr

Haha... Még mindig itt tartunk?🙄
Mutasson bárki egyetlen egy darab amlogic vagy realtek soc-cal szerelt mobiltelefont!

Box's don't touch!

(#37226) kikinda2


kikinda2
tag

OSMC-re áttéréshez szeretném megkérdezni, hogy ott a Logitech K400 tud ékezetes karaktereket küldeni a KODI-nak? Tudok ékezetes betűs filmcímeket keresni?

[ Szerkesztve ]

(#37227) junkpod válasza mimey (#37217) üzenetére


junkpod
nagyúr

De van direkt OMV is by Csicsoka, osmc nélkül...az nem jó?

Box's don't touch!

(#37228) Ejelhar válasza snpetit (#37220) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A lejátszásba pusztulna bele?
Amúgy a dtb jónak tűnik, mert én is ezt használom (S905X, 2GB, Venz V10 Pro box), nálam hibátlan.
Talán ssh-n bele képen pillantani ilyenkor mitet mond, egy dmesg vagy egy journalctl -f talán mutat valamit.

(#37229) kenand válasza Technoman (#37214) üzenetére


kenand
veterán

Biztos a nevet és a támogatást kell majd megfizetni, mivel 3-4x annyi, mint egy hasonló box...

(#37230) mimey válasza Csicsóka (#37218) üzenetére


mimey
tag

Köszönöm, Mester! :)

Szerk.:
Ejelhar, köszönöm szépen a tanácsot, de sajnos nem vagyok pro a témában,azért használnám az omv-t. Egész jól sikerült egy rpi2-vel a találkozásunk,csak gondoltam profitálnék a gigabites lannal. Bár egy próbát már tettem az omv-vel és pár másodperc alatt az usb2 maximumát tudta csak hozni.

[ Szerkesztve ]

(#37231) mimey válasza mimey (#37230) üzenetére


mimey
tag

Sorry a dupláért, kifutottam a szerkesztési időből.
Nyilván a box usb2 csatijára aggatott hdd miatt tudja csak ezt a sebességet. Szóval ez a szűk keresztmetszet.
Van egy épített N3150 mini itx NAS-om, ubuntu server alapokok, de azt nem hajtanám egész nap, csak tárolásra használnám. Elképzelésim között szerepel még erre a célra egy Odroid HC1.

Szerk.:
junkpod, köszönöm neked is! Már próbáltam, szuper, csak nekem az openvpn hiánya miatt nem jó. A továbbiakhoz pedig sajnos kevés a tudásom.

[ Szerkesztve ]

(#37232) Technoman válasza kenand (#37229) üzenetére


Technoman
őstag

Na igen, ez érthető lenne, ha itt mindenki sírva-ríva követelné, hogy legyen már egy normális LE kiadás (vagy más) ami nem egy bughalmaz. De nem ez a helyzet. Már egy 6-10k-s lejátszó is lehet atomstabil, a megfelelő LE/dtb párossal.
Ennek tükrében viszont, nevetségesnek tartok egy átcímkézett alis lejátszót 2-3x áron eladni, főleg 1 GB RAM és 100-as Lan mellett.
Ahogy korábban már írtam. szvsz, a jelenlegi gyártó meg akarja lovagolni a neves márkát, hátha még e név alatt el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#37233) blakey válasza kovacss72 (#37221) üzenetére


blakey
titán

Milyen sebességhez képest lassú? Nem árt tudni, hogy az OSMC Amlogix esetében Vero 4K-ra készül, tehát annak tudását kapjuk meg mi is, tehát elképzelhető, hogy csak 100M a garantált, nem tudom, nem próbáltam ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37234) kenand válasza Technoman (#37232) üzenetére


kenand
veterán

Félre ne értsd én sem venném meg annyiért..

Én szeretem ha valami olcsóbból kis buherával többet lehet kihozni nekem nem kínlódás inkább kihívás a buhera..,
Házi mozi erősítőm egy kivételével mind javított, asztali gépeim 771/775 vagy 1366-os alaplaposak Xeonnal, a --használtan vett laptopok is kaptak AC-s wifit.....

Szóval inkább megveszem az olcsó 905x-es boxot és tolok rá LE-t vagy OSMC-t...
Támogatásból meg elég a közösségi forma...ami ebben a topikban egészen kiváló

[ Szerkesztve ]

(#37235) kovacss72 válasza blakey (#37233) üzenetére


kovacss72
aktív tag

LE 8.2.3.1 alatt 38 MB/s, tehát 10-zel több. Ugreen gigabites adaptert használok.
Köszönöm a munkádat!

(#37236) darvinya válasza Technoman (#37232) üzenetére


darvinya
titán

Név lovaglásba már páran belebuktak, vagy csak szenvednek.
Már nem az az idők járnak, hogy név ami fontosabb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37237) Ejelhar válasza mimey (#37231) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha csak openvpn kliens kell, akkor meg tudod csinálni, az nem nehéz.
A file-okat bemásolod az /etc/openvpn alá.
Ha csak akármi.ovpn konfigod van, akkor azt átnevezed akármi.conf -ra.
Belebabrálsz a konfigba, ahol file hivatkozások vannak (ilyenek a mellékelt cert állományok), ott -biztos ami biztos- lecseréled teljes útvonalra az elérhetőségét, pl. ha van egy ilyen sor:
pkcs12 akármi.p12
akkor legyen helyette ez:
pkcs12 /etc/openvpn/akármi.p12
ilyen konfig direktíva lehet a pkcs12, ca, cert, key, auth-user-pass.

Majd próbálod elindítani:
systemctl start openvpn@akármi
Ilyenkor ellenőrizheted is, az ifconfig paranccsal, fel kell jönnie egy új hálózatos interface-nek, tun vagy tap néven. Ha ez okay, akkor engedélyezed boot során az indulását:
systemctl enable openvpn@akármi

A fenti bármelyik viszonylag újabb linuxra igaz, mindegy milyen platform vagy disztribúció.
Ha több OVPN kapcsolat is van, akkor ugyanez a pálya, csak a konfig nevétől függően kell kezelni. Vagyis mondjuk van két konfig: akármi.conf és másik.conf, akkor a szervizeket így:
systemctl start openvpn@akármi
systemctl enable openvpn@akármi

systemctl start openvpn@másik
systectl enable openvpn@másik

[ Szerkesztve ]

(#37238) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

S905X lejátszót keresek, ami tudja az 5.1 digitalis kimenetet.
Libreleccel fontos, hogy a távja is működjön.
Mit ajánlanátok?
S905D típusoknak miben van előnye az X-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#37239) Csicsóka válasza kikinda2 (#37226) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen tud!
Két parancs SSH-n, és lesz ékezet kodi alatt billentyűzetről. K400-al tesztelve. (nekem is az van)
Itt is látszik az OSMC előnye az LE-vel szemben.

Ékezetes karakterek bevitele külső billentyűzetről, OSMC alatt.

SSH belépés után:

ss
apt-get install keyboard-configuration
Értelem szerűen magyar, a jó választás.
apt-get install console-setup
reboot

Ez után bármelyik beviteli mezőben lesz ékezetes karakter + magyar kiosztás.

(#37240) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Adott egy nemrég vásárolt TV Box: Amlogic S905X A gyári kodit eltávolítottam, play áruházból felraktam a Krypton verziót. A Box ugye 100 Mbit maximális lan sebességre képes. Azt tapasztaltam, hogy akár vezetékkel, akár WIFI kapcsolaton keresztül nem folyamatos a videó lejátszás. Nem nagyon durva, de látom a képen, hogy van egy minimális lag. Próbáltam FullHD/HD/SD stream-meket is és fennáll mindegyiknél ez a jelenség. Próbáltam a kodi beállításaiban a hardveres gyorsítást kikapcsolni, de kikapcsolva még rosszabb lett az erdmény. Maga a box hardveresen biztos képes a nagy felbontású anyagok lejátszására, mert 4K videót is próbáltam USB kulcsról MX player lejátszóval és zsír folyamatos a videó. Ebből gondolom, hogy a kodiban lehet valami bibi. Azt hallottam, hogy 100 Mbit elég kell hogy legyen 1080p video stream-hez. Van egy HTPC gépem is, windows kodival azon minden folyékonyan megy, ott is 100 Mbit a netkapcsolat. Úgy tudtam 2GB RAM memóriával rendelkező box android alól is elboldogul a filmekkel kodi esetén. Esetleg erre a boxra is LE kellene? Jobban örülnék, ha lenne megoldás droid alóli zökkenőmentes lejátszásra. Kezdő vagyok Box terén, eddig csak windows platformon ügyködtem a kodival! Mit tanácsoltok?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#37241) kikinda2 válasza Csicsóka (#37239) üzenetére


kikinda2
tag

Kösz!
Ez nagyon jó hír. :)

(#37242) Technoman válasza kenand (#37234) üzenetére


Technoman
őstag

kenand
Érdekes, én a másik "véglet" vagyok.
Inkább veszek egy kicsivel drágábban valamit (pld az itteni 8-10k-s lejátszóval szemben, én megvettem a 40k-s Minix Neo U1-et), de ezt évekre vettem. Nem vagyok az a konzumrabszolga típus.
Mindentől függetlenül, én sem vennék egy túlárazott, mára már letűnt márkát.

darvinya
Na ez az. Ez a szegmens nem olyan, mint pld az autóipar, itt nem lehet egy márkából évtizedekig megélni. (BMW, Mercedes, stb....)
Csendben megjegyzem, hogy a jelenleg bírtokolt "A" kategóriás Minix sem lesz már sehol, 5-10 év múlva.
Emlékeztek még erre az (akkori) "istenkirály" márkára
Ennyire k@rva ez a világ :K

[ Szerkesztve ]

(#37243) Keef_Lee válasza tranceplanet (#37240) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Én azt tanácsolom, hogy LE SD-re! és multibootban használhatod az androidot is mellette, ha akarod.
Az LE-től nem kell félni. Az összefoglaló alapján feltelepíted és utána gyakorlatilag csak a Kodi felülettel találkozol. Semmilyen linux ismeret nem kell hozzá. Ha mégis valami gond van (nem lesz), akkor meg itt a fórum helpdesknek!
Sok szerencsét hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#37244) adi1234 válasza tranceplanet (#37240) üzenetére


adi1234
tag

Próbáld ki az LE-t sd kártyáról !

[ Szerkesztve ]

:)

(#37245) darvinya válasza Technoman (#37242) üzenetére


darvinya
titán

Nem ismerem, mert első komolyabb holmim Amiko HD8260+, alapból sok minden van rajta+USB modulon van WiFi/3-4G.modem támogatás ( ha tudnék fw-t hegeszteni, LE is felrakható).

Már autóiparra sem érvényes márka az jó.
Globális ugyanazon alvázra építenek egy-két felületi kiegészítővel, s más matricával. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37246) Technoman válasza darvinya (#37245) üzenetére


Technoman
őstag

Erre akartam előző hsz-el kilyukadni. Ez a márka cca 10 éve még a nagy nevekhez tartozott, mára már szinte mindenki elfelejtette (nekem is volt tőlük egy példány) A durva, hogy pont 6 évvel ezelőtt szűnt meg a cég.
Ugyanez fog várni a mostani, általunk "A" kategóriásnak ismert márkákra is.

A kocsiknál nem a minőségre gondoltam, hanem magára a márkanév értékére. (mindkettő közel 100 éves múlttal rendelkezik) és még az észak-koreai szántóvető is ismeri őket.

Azt azért be kell ismerned, hogy a szórakoztató elektronikában nem nagyon vannak már toppon az ennyire nagy múltú cégek. Hol van már a Japán cégek dicsfénye (Sony, Toshiba, Pana)? Ma a koreaiaké a jelen (Samsung, LG) Jövő meg talán a kínaiaké (Huawei, TCL, Hisense, stb...)

(#37247) tranceplanet válasza Keef_Lee (#37243) üzenetére


tranceplanet
addikt

(#37244) adi1234

Rendben, köszönöm, meggyőztetek, akkor teszek egy próbát LE alól!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#37248) mimey válasza Ejelhar (#37237) üzenetére


mimey
tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszod, és most leég az arcomról a bőr, hogy ennyit fáradtál hiába, mert nem írtam, hogy OpenVPN szerverre lenne szükségem. Ne haragudj! Sajnos egyik router-em sem vpn képes. Ubuntu alatt próbáltam 2 hétig hegeszteni, sikertelenül - > user error. Ezért volt számomra megoldás rpi-vel omv3 alatt beállítani, mert kezdő linuxosként "pár kattintással" sikerült.

(#37249) dugesz77 válasza ginola (#37238) üzenetére


dugesz77
őstag

A S905D elérhető gigabites lannal is. Az X-es nem.

(#37250) blakey válasza Technoman (#37242) üzenetére


blakey
titán

Emlékeztek még erre az (akkori) "istenkirály" márkára
Ennyire k@rva ez a világ :K

Nekem még megvan a 6500-as és tökéletesen működik. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.