Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv minden betévedőnek!

Ide jöhetnének azoknak a hardvereknek a képei (linkjei), amikre büszkék vagyunk. Legyen az akár egy régi ritka alaplap, vagy két tucat gyűjteménybe való videokártya, retró procik, egyszóval bármi, aminek a birtoklása megelégedettséggel tölt el bennünket és ezt szeretnénk másokkal is megosztani. A lényeg, hogy a birtokunkban legyen.
Lehetőleg kerüljük a máshonnan kukázott "nézd má' a ruszki csókának milyen cuccai vannak" képeket. ;)
Legyen ez egy ilyen PH tagok gyűjteményes topicja...
Ezzel talán sikerül (magamat is beleértve) rávenni a hasonló hobbistákat, hogy készítsenek jó sok képet a hardverekről. (Esetleg videót, mint bacsis a padlásáról... :) ) Vagy legalább egyet, amin minden cucc szerepel.
Szóval lehet dicsekedni! Hajrá!

Kedvcsinálónak íme pár KÉP tőlem, ami megér egy pillantást.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#2) bacsis válasza flymi (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hűtőborda gyűjtemény... elég beteg... de tetszik :DDD
Kíváncsi vagyok én is, hogy kinek mi lapul otthon :))

(#3) flymi válasza bacsis (#2) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kell egy kis idõ, míg felfedezik a topicot... :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) Sanchez638 válasza flymi (#3) üzenetére


Sanchez638
addikt

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#5) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Lejárt.. De az utolsó kép mára.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Most épp ezek vannak bár annyira büszke nem lehetek rá, mert egy már nem igazi gyűjtemény, csak amolyan "maradvány"

(#7) flymi válasza GAI (#6) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Köszönjük a cikket és hogy megosztottad velünk a topicban is! :R
Ha ennyi a "maradvány"...! :Y
Látom megtartottad a tőlem vásárolt működésképtelen dzsunka Fx-et is...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Én ezeket tettem el:

Asus Silent Square Pro:

És egy Sapphire HD4650 (1GB) AGP:

Természetesen működőképesek. :D

Release the cable hounds!

(#9) flymi válasza donmackó (#8) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

"Természetesen működőképesek", csak kicsit dzsuvás a kártya... ;)

Ha egyszer lesz egy teljesen szabad napom, csinálok egy képet az összes hũtõrõl együtt, csak elõbb fel kell címkézzek minden dobozt, h ne keverjem el öket visszapakoláskor. Így is eléggé zsúfolt egyik-másik doboz, amiben a kevésbbé ritka oem darabok lapulnak.

Azt kéne még kitalálnom, h melyik hũtõt applikáljam fel a 3GHz Prescott procira, mert össze akarok rakni egy mũködõ 478-ast, már minden alkatrész megvan hozzá. Így már van egy napi használatban lévõ 1150 win7-el, egy régebbi, csak játékok futtatására épített 775 xp-vel e6600 proccal, és lenne akkor egy JFF alapon a 478-as, szintén xp-vel.
Az is kérdéses, melyik alaplapot üzemeljem be hozzá... Abit IS7, Gigabyte Titan, vagy a dzsunka Asrock i65G legyen inkább? :S Nem tudom.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Már lejárt...
A Chaintech Apogee lapot már sajnálom, hogy eladtam, az volt szerintem a legszebb mindközül, egy kék Zalman chipset coolerrel a közepén...
Volt egy fehér nyákos Soltek is, sajnos hibás volt (bacsis kolléga tesztelte nekem), így azon is túladtam, esztétikailag nagyjából rendben volt, az agp rögzítõ pöcke volt törött.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#11) donmackó válasza flymi (#9) üzenetére


donmackó
őstag

Az Asus hűtő is dzsuvás csak nem látszik a képen. :D Egy működőképes 478-as konfigból kaptam ki (aszzem 3.4-es prescott van az asus p4p800-s deszkában), csak aztán táp és ház hiány miatt abbamaradt a projekt.

Release the cable hounds!

(#12) Mokó


Mokó
aktív tag

Üdv midenkinek,

Nemsokára én is lövök pár szebb képet :-)

(#13) Mokó


Mokó
aktív tag

Nah szóval,üdv mindenkinek,itt lenne pár csecse cucc,annyi az egész hogy sajnos a szebb/epic cuccokat már eladtam csak az maradt meg amihez emlék/érzelem fűz (vagy nem kellett senkinek Xd)

Elsőnek ez a gyönyörű GTX,melyet meg is járattam egy jólsikerült YT videómban;

És akkor válogatott Pentium III és "Tualeron" procik melyek mind képesek GHZ+ ra;

Néhány retro cucc főleg P1 MMX-ek,hátha beesik egy jóféle SS7 még valaha...plusz az elmaradhatatlan SL36C tuning s370 celka néhány társával....

[ Szerkesztve ]

(#14) Mokó


Mokó
aktív tag

Ez a szegény szétbuherált 7950GX2,mely vitrinben alussza örök álmát

Hercules Dynamite 128 ennek külön sztorija van egyszer elméselem :K

Egy csendes kis V1;

V2-őm már évek óta nincs valahogy elkapkodják mindig...de van egy V3;

Nos hirtelen ennyi,majd áskálódok még :C Kellemes szemezgetést :K

(#15) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Garantáltan gyűjteményi darab:

100% valós boltba árult darab. Ebből létezett még egy FX5200@S3 Savage4 :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#16) Mokó válasza Sanchez638 (#15) üzenetére


Mokó
aktív tag

:R Ez is ritka tényleg!Én emlékszem még a "balhéra" :-) Ha jól emlékszem mx440-ek voltak "radeonosítva"
XD

(#17) Sanchez638 válasza Sanchez638 (#15) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerk.: Fx5200@Xabre200

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#18) GAI válasza Sanchez638 (#17) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Láttam pár hete egy ilyen Kamu FX-et eladót egy nagyobb kártyacsomag részeként, de aztán kitiltották az eladót :Y

(#19) RexMaximus válasza GAI (#18) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

huu arra emlekszem is, itthon par bonto is beszivta, jol bevasaroltak belole

Regebben az SD modulokbol is hamisitottak meg szep szammal. Meg a Slot egyes prociknal a burkolat alatt vegeztek modositasokat. Vagy a 478as prociknal volt amikbe mast graviroztak mint ami valojaban volt.

Gyujtemenyben mar jol mutatnanak :)

[ Szerkesztve ]

(#20) waithEard


waithEard
őstag

Sziasztok.
Kezdetnek egy "ömlesztett kép". (A dobozok java része nem üres. ;) )
A műhelyem egyik sarka.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#21) flymi válasza waithEard (#20) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem rossz, nem rossz! :C
A falikép is rendben van. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22) waithEard válasza flymi (#21) üzenetére


waithEard
őstag

Az egy különleges VGA, mondhatni az "első" szerelem. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#23) flymi válasza waithEard (#22) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pontosabban? :)
Ha a ventilátor logóját nézem, akkor egyértelműen MSI, de ha csak a burkolatot, akkor ez lehet egy 7800gtx is (MSI logós ventivel?), vagy lehet akár egy FX 4500 quadro is...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24) waithEard válasza flymi (#23) üzenetére


waithEard
őstag

Jó felé jársz. Ez egy MSI 7900 GTO, ami abban az időben best buy volt, és simán vitte a GTX órajeleket, csak olcsóbban. Bátrabbak GTX biost írtak bele, de én akkoriban nem tudtam mi az a bios.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#25) GAI válasza waithEard (#24) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Azok a kártyák lényegében GTX-ek voltak, csak első szériás darabok, amik közül rengeteg ment tönkre RAM halál miatt, ezért inkább visszahívták az egész szériát, és alacsonyabb RAM órajelet (és feszültséget) beállítva újra kiadták GTO néven. Nekem is volt anno, valóban nagyon megérte.

(#26) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezt az apró retro masinát még megmutatom: egy fillérekért beszerzett ASUS Terminator ( :DDD ) barbone PC

Kinyitva látszik csak, hogy mennyire kevés a hely benne

A (természetesen nem gyári) fullréz Cooler Master hűtő alatt egy 3.06 GHz-es HT-s P4 izzad (ez a legerősebb proci, amit a lap kezel, lévén 533 FSB-s, de a HT kihasználatlan marad, hiszen a gép WinME-t futtat a régi játékok kedvéért), a dzsunka SiS chipsetes alaplap nagy előnye pedig, hogy Universal AGP-s, így működik benne a Voodoo 3 3000 :) A gép kielégítő sebességét még egy 32 GB-os PATA SSD hivatott fokozni.

Szépen elfér az apróság a (mára már szintén retro, de legalábbis őszülő halántékú) konzolok mellett, a TV háta mögött :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Lenry válasza GAI (#25) üzenetére


Lenry
félisten

nekem most is van egy olyan 7900GTO, működik is, csak nem használom azt a gépet

pedig micsoda proci van benne: Pentium E2140, lazán viszi a gyári órajele kétszeresét. na arra igazán büszke vagyok :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) Lenry


Lenry
félisten

másik büszkeségem pedig a Hercules

GF2 MX, 32MB SD, AGP. dobozában, tartozékokkal, számlával! 32 ezer forintért vette az a haverom, akitől átvettem közel 10 éve a kártyát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Itt van még a "VGA működőképesség vizsgáló vas" kategóriába sorolt gépem, a hybrid ASRock lappal (AGP és PCIE is van rajta), 2 magos Phenom II procival, és könnyen szerelhető "sörösrekesz" házzal :D

(#30) Mokó


Mokó
aktív tag

@ GAI & Lenry; :R

A barebone cucc elég jóféle,hasonlóval találkoztam,de hercules GF2 MX-el nem....2001-ben 30k?Nem adták olcsón...3dmark 99-ben mehetne ennyi pontszámot is :K

(#31) Sanchez638 válasza Mokó (#30) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pedig sok Hercules MX van. Ráadálsul az első gen mx-el.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#32) flymi válasza GAI (#29) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Milyen memóriák csücsülnek azokban a foglalatokban?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#33) Mokó válasza Sanchez638 (#31) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nem is tudom melyik az talán a 3D Prophet,egy gyönyörű Kyro II kék köntösben..nah az még kimaradt,megnézném mit megy.Szépek amúgy :R

(#34) Sanchez638 válasza Mokó (#33) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kyro2-be "csak" Atrend van. De még mindig halk a ventilátor..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#35) waithEard válasza GAI (#25) üzenetére


waithEard
őstag

Ezt sem tudtam, pedig már párszor "átnyálaztam" az írásaidat... :) Hiába, kocagyűjtő vagyok. :(

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#36) Sanchez638 válasza GAI (#26) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kifejezetten gyülölöm ezt a konstrukciót.. Terminátor2 es gépek felépítése még a mai napig kitűnő váalsztás volt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#37) GAI válasza Sanchez638 (#36) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Valóban elég körülményesen szerelhető, és a VGA kártyahossz is limitált (egy Voodoo5 szerintem már nem férne be), de tény hogy elég kis méretű a korabeli gépekhez képest

(#38) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Frissítettem a képeket az 1. HSZ-ban, plusz itt a cikk az újonnan érkezett darabokról.

-Tudom az MX440-ek nem épp gyűjtői darabok, de nekem a fehér pcb-s kivételével az összes színű nyákosból megtalálható egy-egy darab, ráadásul a legtöbb LP kivitelű. Az Abit Siluro-ról még nem csináltam képet, az is nagyon szép példány. Hűtőbordák mindhez megvannak, csak levettem, hogy megtisztítsam őket a régi pasztától, régi a kép szar telóval, csak most találtam meg.
-A Titan Vanessa majdnem komplett, csak a ventiszabályzó hiányzik, egyébként vadiúj, sosem használt.
-Az Asus Silent Kniht kicsit (nagyon) dzsuvás és nincs meg hozzá a gyári doboz, de egyébként rendben van.
-A Vantec féle mágneses ventilátoros hűtőből két darab van, sajnos az egyik ventijét már cserélték így nem eredeti, viszont annak a bordája sosem látott procit.
-A Glacialtech Turbine 4500 meg magáért beszél szerintem.

Ezek kerültek most feltöltésre plusz a frissen érkezett két Scythe hűtő és az Auras.
Még mindig elég sok hardverről nincs saját kép, mert jól el vannak ásva, de igyekszem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#39) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az utóbbi napok termése, kicsit vegyes képet mutat:

- egy Quadro FX 1800 (9600GT alapú), 5k-ért szép állapotban
- egy működő X1950XTX 3k-ért, picit karcos hűtéssel (majd ha érkezésem lesz rá, akkor esetleg átszerelem a karcmentes, ám hibás kártyámról a hűtőt)
- egy hibás All-In-Wonder 9800SE Vateráról egy ezresért (tápzárlatos... ezeknél típushiba lehet)
- egy kuka állapotú 2900XT amivel jól átb@szarintottak, ugyanis az egy dolog hogy nem működik (teszteletlenként volt hirdetve, és az így hirdetett kártyák 99%-a hibás), de ráadásul össze-vissza van verve-karcolva, hulladék állapotú, holott a hirdetéshez egy makulátlan esztétikai állapotú kártyáról töltött fel képet az eladó. Persze friss reges, 0 értékeléses emberke, nem is üzleteltem volna vele, ha nem egy 2900XT-ről lenne szó, ami még működésképtelenül is elég ritka, de ilyen állapotban gyűjtői értéke nem igazán van
- egy kissé dohányfüstös-poros, kerregő ventis X1950 Pro amit csak azért vettem meg, mert az eladó egy ezresért hozzádobta az XTX-hez. Működik, ha valaha összejön a CF/SLI cikkem, akkor a másik ugyanilyenem mellé jó lehet párnak :)

[ Szerkesztve ]

(#40) GAI válasza flymi (#38) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Olyan Vantec hűtőm nekem is volt anno (sőt még mindig megvan), csak éppen AMD foglalatra, emlékszem 2003-ban 7k-ért vettem a Mistralban, az egyik legdrágább hűtő volt akkoriban :DDD

(#41) flymi válasza GAI (#40) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bizony és nem véletlenül volt olyan drága. A mai napig rendben működik a ventilátora.

Tettem fel még pár képet dobozos és bontatlan hűtőkről (TT Schooner és OCZ XTC). Mindkettő innen való Hardverapróról. :)

Az Asus Silent Knight-ról még egy apró szösszenet. Megkaptam hozzá az eredeti számlát is, 2007 tavaszán vásárolták bruttó 10.400 Ft-ért.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#42) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Teszteletlenként olcsón beszerzett, kissé ütött-kopott és barkácsolt (az egyik kondenzátor jól láthatóan házilagosan volt cserélve) állapotú 7950 GX2, mely legnagyobb meglepetésemre tökéletesen működik, az SLI üzemmód is aktív. Hirtelen kedvem lett összedobni egy retro Quad SLI összeállítást a fentebb bemutatott 32 PCIE sávos ASUS lappal, csak kéne neki egy pár :)

(#43) waithEard válasza GAI (#42) üzenetére


waithEard
őstag

Nekem van egy, de sajnos drivert telepítve hozzá nem műxik. Driver nélkül tökéletesen megyen.
Eladni nem akarom, de szívesen kölcsönzöm, ha tudod használni.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#44) GAI válasza waithEard (#43) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, de ha driver telepítés hatására nem megy, akkor valószínűleg GPU hibás. Viszont úgy néz ki, hogy tudok szerezni még egyet, ha összejön a Quad SLI akkor közzéteszem :)

(#45) GAI válasza GAI (#44) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

De addig is bemelegítjük az öreg vasat :) Prociból csak egy 4200+ A64 X2 van benne, ez némileg visszafoghatja, de nincs most kéznél erősebb

(#46) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Elsőre hozok egy pár dobozos videókártyát én is. Minden megvan hozzájuk.
A Gefo2 az első VGA-m (működik), az Abit-hoz 1 Ft-ért jutottam Vaterán (működik) :) , a 9800Pro sajnos csíkoz, de ez volt a legdrágább videókártya amit vettem (kb 2004 karácsonyán volt 58 000 Ft). Van még egy doboz VGA-m (Gefo 3-4 Ti, Mx400, Mx440, 6200, ... .

(#47) RexMaximus válasza mmili (#46) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A 9800-as az jo kis kartya votl akkoriban. Tokjo, hogy igy doboza is megmarad :)

(#48) Sanchez638 válasza RexMaximus (#47) üzenetére


Sanchez638
addikt

9600-as is meddig elég volt.. :))

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#49) waithEard válasza RexMaximus (#47) üzenetére


waithEard
őstag

9800 pro volt az első komolyabb kártyánk. Akkoriban öcsémmel közösen tudtunk egy gépet fenntartani, építgetni. Egy MX 440-et váltott, és emlékszem, hogy majdnem elájultunk, amikor Master Chief páncélja csillogni kezdett. :) Mikor megláttam, fel voltam háborodva a venti miatt...

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#50) mmili válasza waithEard (#49) üzenetére


mmili
tag

Én a gefo2-ről váltottam a 9800Pro-ra. Emlékszem mikor kölcsönkaptam az NFS Undergroundot és volt benne egy rész mikor mindig kidobott asztalra. Nem tudtam mi lehet. Vga driver frissítés, semmi. Kinomban már mimd a 3 alap kocsival elindultam, de kidobott. Akkor még egy 1000-es Athlon Thunderbird és 256 MB DDR ram volt a gépben. Aztán rá egy évre jött a nagy frissités. 2,8 gh Barton, 80 gb WD, 1 gb ram, plusz Rad 9800Pro. A Doom 3 után az Underground volt a másik amit telepítettem. Odaértem a kritikus részhez... és tovább folytatódott a karrier. Volt ám nagy öröm :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.