Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Deck válasza #59816064 (#850) üzenetére


Deck
titán

Magamnak
Öcsémnek

Ma meg is veszem :C

[ Szerkesztve ]

PS5

(#852) phanze válasza WOT-H-A-C (#841) üzenetére


phanze
aktív tag

Köszi,esetleg ha valaki lát egy red rice noteot akcioval 200$ alatt az irjon.

(#853) blueMerle válasza Deck (#851) üzenetére


blueMerle
veterán

Amit magadnak akarsz venni olyat rendeltem faternak (reg meg is jott) 4 dollarert :)

(#854) Deck válasza blueMerle (#853) üzenetére


Deck
titán

Na kifizettem, megrendelve. Bőven megér ennyit. Intersportból akartam 15k-ért venni.. De már nem :D

PS5

(#855) amauri


amauri
csendes tag

No tracking information miatt indítottam vitát az eladóval, aki intézkedett, és végre útjára indította a csomagomat. Ha ezt elfogadom (accept dispute), akkor lesz a későbbiekben lehetőségem esetlegesen reklamálni, amikor a cipő megérkezik, vagy teljesen lezárja a vásárlást, mintha rendben megérkezett volna? Viszont valamit reagálnom kellene, mert továbbítják az ügyet az alinak, ami teljesen felesleges így, hogy intézkedett. Esetleg a cancel dispute?

(#856) Bestx válasza amauri (#855) üzenetére


Bestx
csendes tag

Már másodszorra futok bele, hogy miután kifizettem egy THL W3+ érintőt és megkaptam a TN-t közli velem az eladó, hogy csak fehéret tud küldeni, pedig a vásárlás előtt rákérdeztem, hogy van-e fekete készleten és akkor azt írta, hogy van. Kissé kezd elmenni a kedvem az Alitól.

(#857) blueMerle válasza Bestx (#856) üzenetére


blueMerle
veterán

No para, full refund és van egy ingyen érintőd :) ;)

Sajnos sok-sok rendelés után lesz csak meg a megfelelő tapasztalatod hogy kitől érdemes rendelni :)

(#858) WOT-H-A-C válasza Bestx (#856) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nehogy azt hidd, hogy ez csak az alin megy így!! Az összes kínai bolt/webshop/piac kamuzik az árúkészletről!!!!Minideal,geekbuying,panda csak hogy párat említsek és ezek még az ajánlott websop-ok!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#859) blueMerle válasza WOT-H-A-C (#858) üzenetére


blueMerle
veterán

A pandawillről csak úgy mellékesen: 95 dollárom a mai napig náluk, 30 mail után végülis meguntam, állandóan kamuznak (már elküldték a pénzt, az áru úton, mindjárt küldik a pénzt...), idestova lassan 1 éve ennek :((( Alinál ilyen nem fordulhat elő, nem érhet kár, ezt fontos megjegyezni! :K

[ Szerkesztve ]

(#860) WOT-H-A-C válasza blueMerle (#859) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hát nem tudom az előzményeket de élned kellett volna a paypal 45 napjával....persze ez nyilvan mar nem segít...egyébként alinál is belefuthat egy " tudatlan" vásárló ebbe....olvastam már olyat rányomott a "megkaptam, minden tuti" gombra és még elsem küldték, vagy amikor hagyta a kolega hogy lejárjon a buyerprot. és termék sehol.... persze lehet hogy ebben az esetben is,a kivételek erősítik a szabályt!! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#861) blueMerle válasza WOT-H-A-C (#860) üzenetére


blueMerle
veterán

Az a baj hogy volt TN, a csomagot elküldték csak az elveszett, kifutottam a 45 napból - én hibám volt. Sok-sok éve életem első kínai rendelése volt. Azóta csak DHGate, Ali :K

(#862) WOT-H-A-C válasza blueMerle (#861) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hát igen erre mondják hogy tanuló pénz ..... :(

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#863) amauri


amauri
csendes tag

No tracking information miatt indítottam vitát az eladóval, aki intézkedett, és végre útjára indította a csomagomat. Ha ezt elfogadom (accept dispute), akkor lesz a későbbiekben lehetőségem esetlegesen reklamálni, amikor a cipő megérkezik, vagy teljesen lezárja a vásárlást, mintha rendben megérkezett volna? Viszont valamit reagálnom kellene, mert továbbítják az ügyet az alinak, ami teljesen felesleges így, hogy intézkedett. Esetleg a cancel dispute?

(#864) #59816064 válasza amauri (#863) üzenetére


#59816064
törölt tag

Szerintem egy cancel dispute jó lenne.

--------------
MÁS:

Mi van most a China post-al több csomagom is 30 napja jön, több hete csak célországba elküldve van, eddig itt volt 2-3 hét alatt.

(#865) blueMerle válasza #59816064 (#864) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem is négy China postos csomagom van már 25+ nappal, úgyhogy most akitől rendelek és csak free China post van, inkább megkérem hogy külde vagy HK, SE vagy SingPostal, a három opcióból általában valamelyikkel hajlandóak a China post helyett küldeni. Hogy mi a gond arra több magyarázat is van, kezdve a megszigorított vámkezeléstől a feltorlódott csomagokig minden. Nem tudom mi az igazság de nem is nagyon érdekel, egy biztos: minden china postos csomag meg fog érkezni mindenkinek, türelem.

(#866) daja28 válasza blueMerle (#865) üzenetére


daja28
tag

Nah igen ez érdekelt volna engem is , nekem is van vagy 30 rendelésem és még mindig az van kiírva hogy célországba elküldve már vagy 2 hete ... De hát egyszer csak megjön valamikor :)

(#867) hidroponi válasza blueMerle (#865) üzenetére


hidroponi
aktív tag

"egy biztos: minden china postos csomag meg fog érkezni "

erre azert ne vegyel merget!
Mindenki figyeljen oda es a 60 nap kozeledtevel vagy kerjen ido kiterjesztest vagy nyomjon dispute-ot, nehogy a penze banja!

(#868) blueMerle válasza hidroponi (#867) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen, ha közeledik a 60 nap lettle akkor kell kérni buyer protetction kiterjesztést, ez alap, de ez nem függ össze azzal hogy meg fog érkezni a csomag :)

(#869) hidroponi válasza blueMerle (#868) üzenetére


hidroponi
aktív tag

gondolom anyagi felelosseget is vallasz az allitasodert? :W

(#870) blueMerle válasza hidroponi (#869) üzenetére


blueMerle
veterán

Személyeskedsz mucsácsó? :) Arról az apróságról azért ne feledkezz el, hogy anyagi felelősséget az Aliexpress vállal a küldeményért. :U Leírtam hogy igen, kell kérni buyer protection kiterjesztést, ennyi, mit szeretnél még nyuszifül? Ha az eladó nem fogadja el, természetesen azonnal dispute, ez egyértelmű. A csomag midnezektől függetlenül még nem veszik el, nem jelenti azt hogy keresztet lehet rá vetni csak azért mert sokáig tart jelenleg a szállítás China posttal. Nem birod felfogni hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#871) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

:))

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#872) hidroponi válasza blueMerle (#870) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha valaki rad hallgatott volna, akkor hatradolve a 60 nap utan frankon elveszitette volna a penzet.

(#873) floryby92


floryby92
csendes tag

Sziasztok!
Rendelni szeretnék több eladótól több cuccot.(ruhát,ékszereket,kiegészítőket) megközelítőleg 100$ környékén.
A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a fizetés hogy megy?
Egyszerre leveszi a kártyáról a pénzt 1 tranzakcióval vagy minden egyes terméket külön külön kell fizetni?
Ja és akkor a termékek is külön külön jönnek vagy egybe? Nem lenne mindegy a vám miatt.
Előre is köszi a választ. :)

(#874) szuszinho válasza floryby92 (#873) üzenetére


szuszinho
őstag

Különböző eladóktól különböző csomagokban fog jönni. Egyszerre egy lépésben is tudsz fizetni, meg külön-külön is.

(#882) IzomeN


IzomeN
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Rendeltünk egy órát az oldalról és az a probléma, hogy úgy látszik mintha a pénzt kétszer vonták volna le. 05.26 lett feladva a rendelés, aminek az összegét egyszer 05.26-án zárolták a számlán egy hónapra, ugyanakkor 05.29 én levonták az összeget, de a zárolás továbbra is ott maradt. Kihez kell ilyenkor fordulni? Ali vagy a bank a ludas, vagy látják majd és leveszik a zárolást?
Remélem tudtok segíteni, kicsi félek, hogy első vásárlás alkalmával pont pórul járok..

(#883) blueMerle válasza IzomeN (#882) üzenetére


blueMerle
veterán

Az Ali egyszer vonja le az összeget, ez egész biztos, így a bankodhoz érdemes fordulni a zárolással kapcsolatos kérdésekkel (ez minden banknál másként működik, az én bankomnál pl. nincs zárolás netes vásárlásnál)

(#884) IzomeN válasza blueMerle (#883) üzenetére


IzomeN
csendes tag

Köszönöm a gyors választ akkor ott próbálkozunk!

(#885) szili.tamas1 válasza IzomeN (#884) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Par hete volt szo rola, normalis jelenseg hogy levonodik az egyenlegbol hisz a zarolt osszeget nem koltheted el. Sehova nem kell fordulni.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#886) IzomeN válasza szili.tamas1 (#885) üzenetére


IzomeN
csendes tag

Az világos.., de már elutalta a pénzt a bank, mégis egy ugyanakkora összeg zárolva maradt mellette a számlán. Így is rendben van?

(#887) blueMerle válasza szili.tamas1 (#885) üzenetére


blueMerle
veterán

De neki levonták a zárolás után 3 nappal úgy hogy a zárolás továbbra is ott van.

(#888) #59816064 válasza IzomeN (#886) üzenetére


#59816064
törölt tag

Isten hozott a klubban :DD
Gondolom Erstés vagy. Először is nem Te vagy a hülye, valóban kétszer vonták le tőled az összeget. Egyszer mikor ténylegesen kifizetted, majd a könyvelési napkor nem oldották fel a zárolást így duplán vonták le.
Kommunikációs hiba van valamelyik szerverben azért van ez. Már tudnak a banknál a hibáról, sőt nem is csak az Alit érinti hanem egy online fogadási oldalt és a Mymermory-t is.

Két dolgot tehetsz:

-Vagy vársz 30 banki napot és autómatikusan visszakapod a pénzed
- Felhívod a telebankot és manuálisan feloldatod a zárolást

Én napi kapcsolatban vagyok a bankkommal, lassan már családtagok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#889) JanosVitez82


JanosVitez82
újonc

Sziasztok nekem is lenne egy kérdésem.

Most ismerekedem az aliexpress oldalával és rendeltem is tőlük kissebb mennyiségben.

Az lenne a kérdésem ,hogy az oldalról nagyobb mennyiséget is szeretnék vásárolni van e rá lehetőság ,hogy a megvásárolt terméket eladjam legálisan?

Kapok e az aliexpress oldalról vagy az eladótol valamien bizonylatot(irott vagy digitális formában) ami alapján majd tovább adhatnám a terméket?

(#890) WOT-H-A-C válasza JanosVitez82 (#889) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nagytételben inkább alibaba....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#891) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Ezt olvasd el a hozzászólásokban ott a válasz

http://www.netkreativ.hu/webaruhazblog/alibaba-vasarlas-avagy-termek-import-kinabol-occco-vagy-minosegi/

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#892) JanosVitez82 válasza WOT-H-A-C (#890) üzenetére


JanosVitez82
újonc

Nem olyan nagy tételre gondoltam mind az alibaba n mondjuk vennék 40 drb webcamerát küldenek e valami bizonylatot róla ami alapján eladhatom ez érdekelne ?

(#893) JanosVitez82 válasza JanosVitez82 (#892) üzenetére


JanosVitez82
újonc

Ezt az irást olvastam de itt nem ir semmi konkrétumot arrol ami engem érdekelne.

(#894) szili.tamas1 válasza blueMerle (#887) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Szerinted ha zaroljak akkor ugyanaz marad az egyenleg? Vagy van 20ezer a szamladon abbol 18at zarolnak, te meg elkoltesz utana 12t az ugy koser?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#895) blueMerle válasza szili.tamas1 (#894) üzenetére


blueMerle
veterán

Olvass vissza, tényleg hibásan kezelték a tranzakciót, előtted írták le. :U :U [link] Neki zárolták az összeget, eddig rendben van csakhogy 3 napra rá levonták az összeget VISZONT a zárolás megmaradt, vili? :) Ez a nem kóser. Érthető? Remélem. :U

[ Szerkesztve ]

(#896) nemethjucus


nemethjucus
újonc

Sziasztok! Valaki lenne olyan segítőkész és segítene abban hogyan vásároljak az Aliexpress-ről? Már régóta nézegetem az oldalt, de még nem jutottam el addig,hogy vásároljak is..hát itt az ideje:) :)
Hogy mennek ott a dolgok? Milyenek az eladók? Az eladóval való kommunikálás milyen nyelven folyik? Általában hány nap mire megérkezik a rendelt áru?...Bocsi a sok kérdés miatt, de tisztában szeretnék lenni a dolgokkal:) Köszönöm a válaszokat :)) .

(#897) blueMerle válasza nemethjucus (#896) üzenetére


blueMerle
veterán

Tessék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#898) WOT-H-A-C válasza blueMerle (#897) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#899) szili.tamas1 válasza blueMerle (#895) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Eddig nekem mindig rajta maradt a zarolas, majd a vasarlas utan 3 nappal kesobb le is konyveltek (vagyis levonodott az egyenlegbol). Igazabol ezert nem ertem a kinlodast. Ja, es nem erstes vagyok hanem otps. Persze h levonjak, hisz a zarolt osszeget nem koltheted el ujra. Ketszer meg biztos hogy nem fogjak leminuszolni...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#900) blueMerle válasza szili.tamas1 (#899) üzenetére


blueMerle
veterán

Olvasd el még egyszer: [link] Emberünknek 26.-án zárolták az összeget, ez rendben van. DE 29.-én le is vonták az összeget azaz a számlájáról a pénz levonódott, elment, slussz-passz. Ennek ellenére a zárolás továbbra is ott fityeg. Ez nincs rendben, hiszen a tranzakció megtörtént, a pénz elment, a zárolás megmaradt. Márpedig ha a pénz levonódik akkor a zárolást feloldják hiszen a tranzakció megtörtént (29.-én) nincs mit tovább zárolni. Erre válaszolt a fórumtárs hogy ez egy ismert hiba a banknál, tehát ez valóban nincs rendben. Ne csináld már hogy nem érted...

WOT-H-A-C: nem lenne hülyeség ezt valahogy tömöríteni 1. hsz-be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.