Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Firedaddy válasza WOT-H-A-C (#1550) üzenetére


Firedaddy
tag

azt értem én.de 4 nap alatt nem ér ide repülővel ?
A multkori csomagomnál 23.-án sent to abroad, 25.-én meg győrbe ért a csomag. Ezért kérdezem hogy valami van,vagy csak szimplán lassabban ér ide ?

(#1552) WOT-H-A-C válasza Firedaddy (#1551) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nekem is volt 1 hetes kézbesítésem csigapostával de volt 1,5 hónap is!!!Ez rengetg mindentől függ!!!
Az hogy azt írja tracker hogy"célországba elküldve" az nem azt jelenti hogy már felszállt a repülő!!!
Csak lehúzták egy leolvasón a csomagot a vámon kínában!Lehet hogy még egy raktárban pihen a csomagod!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1553) Firedaddy válasza WOT-H-A-C (#1552) üzenetére


Firedaddy
tag

akkor marad a várakozás.

(#1554) Firedaddy


Firedaddy
tag

Amugy melyik a legmegbizhatobb,és leggyorsabban frissülő post tracker site ?

(#1555) WOT-H-A-C válasza Firedaddy (#1554) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

talán a 17track ....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1556) dzsidzsas válasza Firedaddy (#1554) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Használd a TrackChecker programot, abban megadhatsz egy csomót, és a Tracker szám alapján a legkézenfekvőbbet be is jelöli. Én ezeket használom: 17track, 4px express, magyar posta, kínai posta

https://rollerezz.blogspot.com/

(#1557) Marcika25


Marcika25
újonc

Sziasztok ma kaptam a DHL-től emailt ez volt benne Valaki tudna nekem segíteni mit írjak nekik vissza mert az 1. és a 2. részt nem értem honann szerezzek igazolást.

[ Szerkesztve ]

(#1558) Firedaddy válasza Marcika25 (#1557) üzenetére


Firedaddy
tag

Ahonnan rendelted, ott kell lenni egy infónak hogy mit rendeltél, mennyibe került ilyesmi.Allin csinálsz screenshotot, és elküldöd azt.Vagy ha máshonnan rendelted,kellett kapnod egy visszaigazoló emailt a megrendelésről.
A másik meg leirod magyarul hogy mit rendeltél.Szerintem.De nekem ilyet még sosem kértek.Meg nem is nagyoin hozatom DHL-el.Nem fizetek azért hogy egy héttel előbb megkapjam,nekem jo a mezei china post is

(#1559) WOT-H-A-C válasza Firedaddy (#1558) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:K

+ a vásárlást igazolóbankszámla kivonat vagy screenshot az utalásról esetleg paypal számla!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1560) Kitteeh


Kitteeh
újonc

Sziasztok!
Mint azt lehet, hogy már tudjátok, van Aliexpress-en most egy olyan "akció", hogy pontokat lehet gyűjteni az általatok meghívott és beregisztrált felhasználókkal. Pl. Facebookon megosztjátok az Aliexpress kezdőlapján található Facebook ikon segítségével a személyre szabott linketeket és ha valaki rákattint pl. Facebookon a megosztásra, kaptok pontokat, amiket majd kuponokra lehet beváltani.
Engem az érdekelne nagyon, hogy hogyan is működik ez igazából, mert ha én próbálok beregisztrálni inkognitó módban, nem kapok pontot. Próbáltam Tor böngészővel is, az sem segített. Szóltam pár ismerőseimnek, ők is beregisztráltak, meg is erősítették az email-el, úgy sem volt jó. Van valakinek tippje, hogy mi segíthet?
Itt láthatóak az összegyűjtött pontjaitok:
http://my.aliexpress.com/points/myPoints.htm
Itt található a leírás:
http://activities.aliexpress.com/help-points.php
Ez pedig az én linkem:
http://s.click.aliexpress.com/klk/nemq2Aze
Ha van valakinek valamilyen tippje, hogy hogyan regisztráltassam fel az ismerőseimet, akkor kérlek osszátok meg velem.
Köszönöm szépen előre is!

(#1561) Geller72 válasza Kitteeh (#1560) üzenetére


Geller72
veterán

De minek "torozol" meg inkognitóskodsz? :F

(#1562) Kitteeh válasza Geller72 (#1561) üzenetére


Kitteeh
újonc

Mert sehogy sem sikerül. A legális módszerrel sem. Ismerősökkel is próbáltattam és semmi. Pedig jó lenne. Lehet, hogy vásárolniuk kellene, vagy akármi :)

(#1563) Geller72 válasza Kitteeh (#1562) üzenetére


Geller72
veterán

Csak egy kérdés. Az alin a facse accoddal reggeltél és lépsz be? Egyébként így zajlik:
http://activities.aliexpress.com/share_aliexpress.php

[ Szerkesztve ]

(#1564) Kitteeh válasza Geller72 (#1563) üzenetére


Kitteeh
újonc

Először megosztottam Facebookon és mondtam barátnőmnek, hogy regisztráljon be a linkre kattintva. Utána megnéztem a pontjaimat és ugyanúgy 0. Akkor gondoltam, hogy kipróbálom én is, hátha nem jól csinálta volna, megnéztem, hogy mi a link, megnyitottam a Tor-t (mert akkor nincsenek böngészési előzményeg, meg cookie-k vagy micsodák :D) és beillesztettem, beregisztráltam az egyik email címemre, azt megerősítettem, kiléptem, megnéztem a fiókom és ugyanúgy 0. Azóta szóltam másnak is, ő is eljátszotta ugyanezt, én is és rendeltem is az egyikről egy 3$-os apróságot és úgy sem kaptam se %-ot, se pontot. Úgyhogy nem értem, mit bénázhatok. :) Köszönöm szépen a választ, de elolvastam már azt is és semmi újat nem mond sajnos.

(#1565) blueMerle válasza Kitteeh (#1564) üzenetére


blueMerle
veterán

You will receive 50 points for every friend that successfully registers with AliExpress.com within 30 days of clicking your shared link.

;) ;)

(#1566) Kitteeh válasza blueMerle (#1565) üzenetére


Kitteeh
újonc

Köszi szépen, de 30 napon belül kattintottam a linkre. Úgy csináltam, ahogy le van írva. Sajnos 0 pontom van még jelenleg is. Ha küldene valaki linket a sajátjáról, én ráregisztrálnék. Ő lehet, hogy kapna pontot, én meg tudnám, hogy valamit elrontok. Valaki? :)
(Megosztod fb-on, jobb katt, link mentése és írd ide)

(#1567) Kitteeh válasza Geller72 (#1563) üzenetére


Kitteeh
újonc

Nem a fb-os accountommal regisztráltam. Megpróbálom azzal is, köszi a tippet, hátha.

(#1568) daja28


daja28
tag

Nah felhívtam a postát ahol azt mondták h még náluk nincsen , hívjam fel a reptéri vámot . Felhívtam őket a forma mondta h ő nem látja azt hogy meg lett volna semmisítve és azt se hogy vámolás alatt lett volna , annyit mondott hogy lehet az egyik zsákban van és várja hogy a postára kerüljön . Ha pénteken se kapom meg hívjam őket újra ... :)

Van egy másik sztorim ... 11 napja rendeltem egy atlétát .... Kaptam hozzá nyomkövetésit de a mai napig nem él a követési száma .. Az eladónak írtam 9 én hogy még is mi van ennyit irt vissza :

dear,i have send it,pls wait for 2-3 days ,it will work
do not worry
have a nice day
best regards

De letelt a 2-3 nap , nyissak vitát azzal hogy letelt a 10 nap és nem működik a nyomkövetés vagy hagyjam még ?

(#1569) blueMerle válasza Kitteeh (#1566) üzenetére


blueMerle
veterán

You will receive 50 points for every friend that successfully registers with AliExpress.com within 30 days of clicking your shared link.

Én ezt így értelmeztem:

Minden meghívott barátod után 30 napon belül 50 pontot kapsz, aki sikeresen regisztrál az Aliexpressen az általad megosztott linken keresztül.

vagy...

30 napon belül miután ráklikkelt az általad megosztott linkre.

Akárhogyis, mindenesetre szerintem várd ki ezt a 30 napot :K

[ Szerkesztve ]

(#1570) Gépötty válasza blueMerle (#1569) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én is pont így értelmeztem, csak nem mertem megszólalni, nehogy fény derüljön a hiányos angoltudásomra :DDD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1571) Firedaddy


Firedaddy
tag

Úgy látszik megint szerencsém volt a cipővel :D 5.-én rendeltem, és 13.-án megérkezett !

(#1572) floryby92


floryby92
csendes tag

Szisztok!

Tudna valaki segíteni abba, hogy hogy megy egy visszafizetés?
Nekem kell vmi adatokat megadni vagy csak várnom kell a pénzre?

(#1573) WOT-H-A-C válasza floryby92 (#1572) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha megvolt a dispute és az eladó belement az üzletbe akkor csak várnod kell ésvisszautalják a pénzed arra a számlára amiről fizettél.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1574) floryby92 válasza WOT-H-A-C (#1573) üzenetére


floryby92
csendes tag

Igen a dispute már megvolt vissza is kapom a pénzt.
Köszi szépen a választ. :)

(#1575) WOT-H-A-C válasza floryby92 (#1574) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1576) floryby92


floryby92
csendes tag

[link]
9. perctől Mindenkinek ajánlom figyelmébe ma volt 1 riport a NAV Őrnagyával külföldről rendelt termékekről!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1577) Geller72 válasza floryby92 (#1576) üzenetére


Geller72
veterán

És akinek nincs silverlightja, mert nem IE-t használ, az nem ember? :(((

(#1578) Kitteeh válasza blueMerle (#1569) üzenetére


Kitteeh
újonc

You will receive 50 points for every friend that successfully registers with AliExpress.com within 30 days of clicking your shared link.

Szerintem meg így kell értelmezni:
Kapsz 50 pontot minden barátért, aki sikeresen regisztrál Alira (úgy, hogy) 30napon belül ráklikkel a megosztott linkedre. Vagyis hogy aki 30 napon kívül regisztrál, annak a pontja már nem érvényes.

De adja az ég, hogy neked legyen igazad :D

(#1579) Kitteeh válasza Gépötty (#1570) üzenetére


Kitteeh
újonc

Én sajnos úgy veszem észre, hogy a 30napon belül rákattintós regisztráció a lényeg, nem pedig akkor írják jóvá. Pedig de jó lenne :D Gyűjteném a pontokat, megérné bőven :)

(#1580) pezó


pezó
csendes tag

Sziasztok!
Ez jót jelent nekem?

"
2014.08.09
13:30 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.08.11
19:50 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
"

De miért 2x írja a rendszer?
10 napig semmit sem tudtam a csomagról "doesn't exist" amikor rákerestem a tracking számra ,és most ez.

Csak a Puffin lekvár ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot !

(#1581) Geller72 válasza pezó (#1580) üzenetére


Geller72
veterán

Ha Kubába kérted és te most ott vagy, akkor szar ügy.. ;]

(#1582) pezó válasza Geller72 (#1581) üzenetére


pezó
csendes tag

Pénzem sincs kiutazni :D -természetesen Magyarországon vagyok.

Csak a Puffin lekvár ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot !

(#1583) Geller72 válasza pezó (#1582) üzenetére


Geller72
veterán

Hollandiába érkezett konténerben, hajón. Onnan ment az elosztóba, amolyan szortír. Pár nap, mire hozzánk ér. 2-5 napra saccolom, ha közúton jön.

(#1584) daja28


daja28
tag

Az létezik hogy 9 én megjött a csomagom a magyar reptérre , de a posta.hu oldalon a nyomkövetési kód nem is látja a kódot viszont másik oldal meg látja a kódor

(#1585) WOT-H-A-C válasza daja28 (#1584) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

létezik....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1586) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Lassan lejár a védelmem (még 9 nap) de valamiért nem jön az árú:
2014-07-19 17:41:10 51810302 Collection
2014-07-25 05:42:36 51805300 Opening
2014-07-27 02:37:03 51805300 Departure from outward office of exchange
2014-08-11 07:25:42 Hungary Arrival at inward office of exchange
Persze ez is WEDO. Ilyenkor lérdemes kérni az eladótól, hogy hosszabbítsa meg a védelmet? Bár azt sem tudom, hogy ő hosszabbíthat-e.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#1587) szili.tamas1 válasza dzsidzsas (#1586) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nekem 08.04 ota ez a statom. Kicsit kamuszagu nekem ez. Apro csetreszek, nincs meg 10 deka az egesz.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#1588) RobRobRob


RobRobRob
újonc

Üdvözlök mindenkit :)
Most rendeltem először az Aliexpress-ről ugyhogy még új vagyok ezen a téren.Nekem most ezt irja ki.

"Állapot:
Az eladó szállított a rendelés
Emlékeztető:
A 56 nap 12 óra 16 perc 12 másodperc Purchase Protection véget ér. 1. Ha elégedett az elemeket kapott, akkor kattintson a "Confirm érkezett áru." 2. Ha még nem kapta meg a tételeket, vagy nem elégedett a tételeket, akkor kattintson a "Megnyitás Dispute" Vásárlás előtt Protection határidő Vásárlás és automatikusan véglegesítik. 3. Ha szeretné kiterjeszteni a Vásárlási Protection vegye fel a kapcsolatot az eladóval közvetlenül vagy kattintson a " Request kiterjeszteni Purchase Protection ", hogy kérje az Eladó hozzájárulásával."

Kaptam nyomonkövetési számot is,de amint látom itt az irásokból ez jo pár nap mig esetleg látni fogok valamit.

(#1589) WOT-H-A-C válasza RobRobRob (#1588) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1590) RobRobRob válasza WOT-H-A-C (#1589) üzenetére


RobRobRob
újonc

akkor elvileg jol csináltam,és csak vári kell?

(#1591) WOT-H-A-C válasza RobRobRob (#1590) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Így van1-15 nap és megmozdul a csomag!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1592) RobRobRob válasza WOT-H-A-C (#1591) üzenetére


RobRobRob
újonc

Köszönöm a gyors választ :)

(#1593) blueMerle válasza dzsidzsas (#1586) üzenetére


blueMerle
veterán

Csigalom nyugavér, nekem is extrém-lassan jött meg a WeDo-s csomagom, de megérkezett. Ráérnek. :D Buyer protection hosszabbítást természetesen kérj az eladótól :K Én rendszerint 20 fennmaradó napnál egy kövér 30-ast kérek :D

[ Szerkesztve ]

(#1594) janess


janess
újonc

Üdvözletem mindenkinek!

Kérdésem lenne hozzátok. Van -e, vagy volt e olyan közületek, aki ruházati cikket rendelt? Személy szerint túra és horgászfelszerelés ügyben kalandoztam -el az oldalra és jónéhány túrakabáton megakadt a szemem. Ami furcsa volt számomra, hogy pl. a Columbia Sportswear Company logójával ellátott kabátokon a bal helyett a jobb oldalt helyezkednek el a logók ( az eredeti gyártó hónlapján lévő termékeknél kizárólag csak a balon) ugyanakkor igyekeztek itt és a kabát belsejébe elhelyezett márkafeliratot kiretusálni, nem sok sikerrel. Az eredeti gyártó honlapján viszont nem találtam az adott terméket. Felmerül a márkanévvel visszaélés lehetősége????? Mivel egy átlag columbia kabát 180 dollár alatt nem áll meg, itt viszont 40-50 dollárokért szórják. De találtam Mammut-ot, ami idehaza 70eFt-alatt szinte nincs is ott meg megkapnám 12-15eFt -ért. Illetőleg, ha nem is eredeti, de tudhatja -e azt amit azok tudnak, vagy amivel reklámozzák őket???

Mondjuk például ő róla lenne szó: http://www.aliexpress.com/item/Hot-outdoor-men-s-fashion-sports-jacket-windproof-and-waterproof-two-story-climbing-camping-ski-suits/1711164270.html

A válaszok özönét előre is köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#1595) Geller72 válasza janess (#1594) üzenetére


Geller72
veterán

Hamisítvány, szinte mind. Semmiképp ne várd, hogy azt kapsz, amit vársz. Nem nagyon szabad túl sokat várni az ilyen oldalaktól, csak amivel tisztában vagy. Addig vagy biztonságban, amíg apró szarokat rendelsz. Egyrészt, ha nem küldik, nem buksz nagyot, másrészt nem csalódsz nagyot. Van egy rakás dolog ami megéri, de az is csak azért, mert amit itthon veszel meg, az is az, az is kínai, csak így mondjuk sokkal olcsóbb. Tehát az amúgy is Kínában gyártott dolgokat érdemes megvenni. Vannak kínai brand termékek, azokat érdemes keresni, de vigyázni kell, mert röhej, de azokat is már hamisítják. :D. Szerintem.

Még valami..
Vannak, aki nem tudják de az ehhez hasonló weboldalak NEM GYÁRTÓK. Tehát semmi mást nem csinálnak, csak a gyártók holmijait közvetítik ki. Azaz a 99 százalékáról fizikailag nem tudnak semmit, soha, semmilyen körülmények közt nem látták a terméket. Ha gáz van, igazából ilyenkor nem az áruház a hibás, de az is igaz, hogy a felelősséget neki kell vállalnia. ;) A gyártó megkeresi a weboldalt, belerakják a listába, és ennyi. A cuccot nem a webáruház postázza, hanem a gyártó, ezért vannak anomáliák.

[ Szerkesztve ]

(#1596) janess válasza janess (#1594) üzenetére


janess
újonc

Közben találtam is rá választ, ami beigazolta a gyanumat, bár kérdéses, hogy az európai börzéken találok e minőséget jó áron:

http://www.sielok.hu/rovat/siruhazat/cikk/hamis-outdoor-ruhazat-az-interneten/

(#1597) WOT-H-A-C válasza Geller72 (#1595) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mondasz jò dolgokat de nem minden igaz....

pl.." Addig vagy biztonságban, amíg apró szarokat rendelsz."

"pár" rendelésen túl vagyok a 3$ tól a 450$ os termékig....volt vitás ügyem de mind low cost kategóriában ahol annyira nem figyeltem kitől veszem...., vagyis minden azon múllik milyen eladót választasz...

"Vannak, aki nem tudják de az ehhez hasonló weboldalak NEM GYÁRTÓK. Tehát semmi mást nem csinálnak, csak a gyártók holmijait közvetítik ki"

Valóban az ali nem gyártó...az ali egy piac!Többnyire exportőrök,webshopok,egyéb boltok szórják a portékát az ali oldalán keresztül....
Miért jó az alinak??? Azrért mert a buyerprot. ideje alatt a lóvédat használja a rafkós kis kínai.....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1598) Geller72 válasza WOT-H-A-C (#1597) üzenetére


Geller72
veterán

Én azért elég régóta rendelek Kínából. Nem igen van olyan webshop, ahonnan ne rendeltem volna (most itt nem a kis tízezredik shopokra gondolok). Viszont olyan sincs, ahol ne húztak volna le valamilyen ürüggyel és persze pénzzel. A legdurvább a dealextreme volt. No nem árban, hanem a ganyéságban. Amikor már eléggé feszült hangnemben folytak a beszélgetéseink, nemes egyszerűséggel mindent töröltek, ami a termékre és arra utalt volna, hogy én bármikor is vettem volna rajtuk keresztül bármit. Egyszóval simán a kis kínai geci pártját fogta, nem pedig azét, aki fizet. Én onnan többet semmit. Innen se nagyon, mert ha "pénzvissza" lenne, hidd el, hogy van olyan szitu, amikor nem tudsz mit csinálni és nem kapod meg a pénzed. Az ebay ezért jobb, ott sokkal jobban a te oldaladon ál maga az oldal, mint vevő. Hozzáteszem, azért az is bátor, hogy (itt a ph-n is láthatóan) egy rakás ember úgy reggel ilyen helyre és rendel meg bármit, hogy egy alapvető nyelvtudással rendelkezzen, vagy ki tudjon tölteni egy formot, értelmezni tudjon egy reklamációs metódust, azt el tudja intézni az elejétől a végéig. Ez azért elég merek na. :D.

(#1599) WOT-H-A-C válasza Geller72 (#1598) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

" Én azért elég régóta rendelek Kínából. Nem igen van olyan webshop, ahonnan ne rendeltem volna (most itt nem a kis tízezredik shopokra gondolok)"

ez jó volt!! :DD

" Innen se nagyon, mert ha "pénzvissza" lenne, hidd el, hogy van olyan szitu, amikor nem tudsz mit csinálni és nem kapod meg a pénzed."

Ez abban az esetben fordulhat elő ha figyelmetlen az ember vagy még kérdezni sem tud ha nem hagyod hogy a buyeprot lejárjon akkor nincs gond pénz szempontból az mas kerdea hogy eszed a kefet hol a csomagod....Persze nekem is voltak "rossz" tapasztalataim fake tn,kamuzott in stock, "persze már feladtuk a csomagot nyugodjon meg 1-3 napmulva látszani fog"

" Hozzáteszem, azért az is bátor, hogy (itt a ph-n is láthatóan) egy rakás ember úgy reggel ilyen helyre és rendel meg bármit, hogy egy alapvető nyelvtudással rendelkezzen, vagy ki tudjon tölteni egy formot, értelmezni tudjon egy reklamációs metódust, azt el tudja intézni az elejétől a végéig. Ez azért elég merek na"

Ezen viszont én is vakulok sokszor hogy 0 tudassal es ismerettel belevágnak aztan jön a siras hogy mi legyen....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1600) daja28


daja28
tag

Nah meg is kaptam a csomagot , teljesen más hozta mint amit kértem azért volt ennyi idő mire megkaptam :/ :) De a lénye h megjött :)

Viszont van 3 csomagom is ami már lassan 2 hete annyit ír h a kínai posta átvette a csomagot .... Van akinek ugyan ez a gondja ? :/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.