Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) szili.tamas1 válasza longwild (#948) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nalam volt mar hogy 15-20$ cuccra bekertek a vasarlasi adatokat. :) ugye kernek pontos arumegnevezest meg hogy mennyibe kerult, netbankos utalasi kivonattal alatamasztva. Ha 22 euro alatti akkor ugyse kell perkalnod de arra jo hogy lassabban kapd meg minthogy kinabol magyarorszagra er :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#952) bp80


bp80
csendes tag

Sziasztok!
A minap írtam hogy elérkeztem az első vitámhoz!
Nos ma reggel letelt az idő,és még csak válaszolni sem válaszolt a kis "barát"!
Így kaptam egy mailt,hogy jön a zsé :)
Már csak annyi a kérdésem,hogy ilyenkor nem tudom a terméket értékelni?

(Csak mellesleg jegyzem meg,csak nektek,csak itt...hogy amúgy a kabi amit küldött,jó rám :D ! Lehet hogy tapló vagyok,de ha hibázott,akkor fizessen! Nem? ;]

(#953) Deck válasza bp80 (#952) üzenetére


Deck
titán

Így van ;]

PS5

(#954) #59816064


#59816064
törölt tag

Aliról rendelt telefon, Kína - MIskolc 2 nap alatt. Az jó nem? :DD

(#955) Deck válasza #59816064 (#954) üzenetére


Deck
titán

Lehetett volna 1 nap is ;]

PS5

(#956) floryby92


floryby92
csendes tag

Sziasztok!

Ma rendeltem az aliról. k&h-s vagyok és ők mindig küldenek sms-be 1biztonsági kódot amit nekem utána be kell ütnöm, de nekem még az a régi telómhoz volt rendelve szal nem tudtam a kódot így a mégse gombra kattintottam. A csodaság most jön, felnéztem az e-bankomra és a pénz lement de a tranzakció listánál nem jelzi,h ki is vette le. Emaileket folyton kapom,h köszönjük a rendelést. Alinál a kosaram üres. :/
Na most ilyenkor mi van? :(

(#957) longwild válasza #59816064 (#954) üzenetére


longwild
aktív tag

Nem kinabol kuldtek, igaz?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#958) blueMerle válasza #59816064 (#954) üzenetére


blueMerle
veterán

Na nemár :) TN?

(#959) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

Sziasztok!
Magyar Posta tracking alapján az alábbit látom egy cuccomról:
2014.05.28
08:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

Mi tart ennyi ideig, hogy még mindig nincs az országba?

(#960) longwild válasza ftsaba28 (#959) üzenetére


longwild
aktív tag

A hajózás. A Célországba elküldve állapot után a következőig (Célországba beérkezett) kb 5-20nap telik el...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#961) szili.tamas1 válasza longwild (#960) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Meg azt is sokszor item sent abroadnak irja a magyar posta ha csak lecsippantjak a repteren kinaban. Lehet meg el se indult.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#962) #59816064 válasza longwild (#957) üzenetére


#59816064
törölt tag

De kínából jött :DD

(#963) WOT-H-A-C válasza longwild (#960) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hajón csak nagy/több1000 cucc ot adnak fel jellemzően alibaba és köbméternyi árú.... a mi cuccainkat regisztrált légipostával kùldik.....nekem volt 3 nap is és 15 is míg megerkezett ferihegyre...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#964) mateus


mateus
senior tag

Rendeltem magamnak egy cipőt kb 3 hete, a magyar posta nyomkövetésében nem hoz semmit az eladó által megküldött TN-re.
Mikor nyithatok vitát? Mert azt látom h 2 hónap van rá, de ha az eladó azt írja h 60 napig is tarthat a szállítás, attól én még reklamálhatok ezelőtt? Vagy hogy megy ez?!

(#965) WOT-H-A-C válasza mateus (#964) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

17track,trackitonline,ezyparcels, ezeken is nézd meg!!! A magyar posta csak kesőbb látja..

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#966) longwild


longwild
aktív tag

Memóriakártyát mivel érdemes tesztelni?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#967) Deck válasza longwild (#966) üzenetére


Deck
titán

Rossz topik..

PS5

(#968) Dédé93


Dédé93
újonc

Üdv!

Az AliExpress oldalt nem rég ajánlották nekem ki is próbáltam ,rendeltem egy két dolgot, az egyiknél visszaküldték a csomag árát. De a másikkal kapcsolatban nem tudom mi a teendő kiírta a csomagnál amikor megnéztem a csomagom a neten ,hogy status null a másik csomagnál pedig hogy ahova elküldték az UA.

Ezek mit jelentenek?
Mit gondoltok?

Előre is köszi a választ.

(#969) longwild válasza Deck (#967) üzenetére


longwild
aktív tag

Akkor megválaszolom: Memóriakártya, SD kártya tesztelésére a h2testw programot ajánlom.

Nem hiszem, hogy nagyon rossz topic lenne, mivel ezrével lehet mindenféle SD kártyát vásárolni Aliexpressen... Ha pedig Ali és memóriakártya, akkor értelemszerűen nem én leszek az utolsó, aki ebben a topicban keres infót, hiszen Aliról származik a termék...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#970) Deck válasza longwild (#969) üzenetére


Deck
titán

Ez hülyeség. Mivel aliról mindent meglehet venni akkor ennyiből ebben a topikban MINDEN-ről lehetne kérdezni. Te egy kérdést tettél fel amit nem ebben a topikban kellett volna. Ott van rá a:
"Memóriakártya topic"
"Azonnali kérdések órája"
"Milyen program, ami...?"

PS5

(#971) WOT-H-A-C válasza longwild (#969) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Aliról kb annyi memória kártyát rendelünk mint mondjuk samsung akkumulátort.....tudod mennyi az??? 0!!!

Igazából az a szomorú hogy te is tudtad hogy kicsi az,esélye annak hogy ne valami átszitázott 4-8 gb os sz@rt vegyél amit 64 gb os ként ad el a kínai.....

Legközelebb ha memória kártya kell inkább mymemory oldal az megbízható és nem kell azzal kezdened az új kártyád használatát, hogy mindenféle módon tesztelgeted hogy mit is kaptál....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#972) longwild válasza WOT-H-A-C (#971) üzenetére


longwild
aktív tag

Kemény 2GB-os kártyát rendeltem régi készülékhez. A kártya hibátlan a teszter alkalmazás szerint. Az elmúlt 20 percben már használom is és semmi baj nincs vele.

Továbbá memória vásárláskor (legyen az SD kártya vagy normál DDR) _mindig_ letesztelem a termékeket, akkor is ha ebay, ali vagy más oldal a forrása és akkor is, ha mediamarkt, aqua comp, Panasonic márkabolt, fotósbolt...

A stílust kicsit visszább vehetnéd.

(#970) dekrer
ok

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#973) WOT-H-A-C válasza longwild (#972) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mi vagy te modi..??? o.o, hogy megmondd nekem mit csináljak??!!! Amit leírtam az is sajnos keserű tapasztalat volt, ettől függetlenül szerintem csak mákod volt!! De ha neked bejön az orosz rulett akkor csak rajta!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#974) longwild válasza WOT-H-A-C (#973) üzenetére


longwild
aktív tag

Nem vagyok senki és semmi ezen az oldalon. Pusztán azért tettem a stílusodra megjegyzést, mivel szerintem értelmesen, normális hangnemben kérdeztem, mire Te kioktató, lekezelő hangnemben válaszoltál. Persze az is téged minősít, hogy az 5 szavas mondatomra ismét hasonló stílusban reagáltál...

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#975) WOT-H-A-C válasza longwild (#974) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A fő probléma it az hogy ha valki olvassa a soraidat és nincs képbe az alival akor azt fogja hinni amikor meglátja az árakat , hogy "uram isten ez milyen jó áron van a méretéhezképest rendelek is 10 db ot..." Aztán jön majd a dúás-fúlás hogy nem tud rárakni a 12 gb os fimet a 128 gb os kártyára...Leht hogy én értelmeztem fére a de a hasónó termékeket mnt a mem kártya nem szabad propagálni az alin...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#976) lm83


lm83
őstag

Szervusztok!
Megérkezett a csomagom végre.
19-én rendeltem, 21-én kaptam meg a számot, ami csak 27én "látszott" először.
Most a csomagon látom, hogy akkor adták fel...Érdekes

Így látta a magyar posta:
2014-06-10 12:36, Budai Központi Kézbesítő Posta , Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
2014-06-04 12:47, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-05-29 23:03, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-05-28 23:02, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-05-28 13:16, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-05-27 17:53, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

Így a kínai oldalon, ahogy már mondták, ha kinában akárhol lecsíppantják, azt a posta Célországba elküldve veszi:

27.05.2014 17:53 Guangzhou International Letter Operation Centre Accepted from sender
27.05.2014 17:53 510010 Accepted from sender Hungary
28.05.2014 09:08 Guangzhou International Arrived at sorting center
28.05.2014 13:01 Guangzhou International Send item abroad (Export)
28.05.2014 13:16 Guangzhou Send item abroad (Export) Hungary
01.06.2014 23:28 CAN Baiyun, Guangzhou, China Flight depart
04.06.2014 12:47 Budapest Import (Item arrived at country of destination) Hungary
04.06.2014 12:47 BùDá佩Sī Import (Item arrived at country of destination)
10.06.2014 11:56 HU1534 Hungary Arrival at delivery point Hungary

[ Szerkesztve ]

(#977) bp80


bp80
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki hogy milyen szisztéma szerint osztogatja az ali(nem az eladók)a kuponokat?Egyszer már kaptam,de mivel csak 100$ feletti rendelésnél lehetett beváltani,így az lejárt :(
Most viszont jól jönne egy :))

(#978) szili.tamas1 válasza lm83 (#976) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ez teljesen szokvanyos.
Az elso lehetoseg hogy tenyleg akkor adtak fel mert nemvolt az eladonak a cuccbol amit rendeltel.
A masodik meg hogy futar vitte a postara, eleg sok kinai shop csinalja. Ezert a kesobbi feladas, mivel a postahivatalba csak kesobb jutott el. Azert azt nehezen tudom elkepzelni hogy minden egyes kacattal elfut kicsi Ming a postara ;)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#979) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Használ valaki Trade Managert? Az a problémám, hogy rákattintok az Alin a chat now-ra és a webes felületet hozza be, a Trade Manager helyett. Ez pár napja nem így volt, valakinek van hasonló gondja?

(#980) Betty87


Betty87
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Most rendeltem az AliExpressről egy cipőt és rossz méretet küldtek :( ! A rendelésem megvan, hogy 37-es mértet rendeltem és a cipőről készítettem fényképet, hogy 38-as!
Ilyenkor lehet tenni vmit ?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#981) blueMerle válasza Betty87 (#980) üzenetére


blueMerle
veterán

Open Dispute a rendelésnél /remélem nem Confirmáltad le../ és FULL REFUND-ot kérj. Visszakapod a pénzed.

(#982) Deck válasza Betty87 (#980) üzenetére


Deck
titán

Nyitsz egy disputeot, partial refund-ot kérsz majd leírod a gondod, fényképeket csatolod majd ráírsz az eladóra, hogy eggyezetek meg valahogy. Itt majd elkezd szomorú smylikat küldeni, meg hogy sajnálja stb.. De a cipőt visszaküldeni több lenne mint maga a cipő majdnem. 4k. Szóval valamennyi pénzt szerezz vissza belőle. Nekem tegnap a felét sikerült. Mond, hogy negatív értékelést is adsz neki stb..

PS5

(#983) blueMerle válasza Deck (#982) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem rossz méretű pólókat küldtek, (xxl helyett csupa xl, 3 darab), full refundot kértem és az Ali a javamra döntött :K Fotó a bontott csomagról (ezért érdemes nem azonnal kidobni) a pólókkal a háttérben + a címkékről egy közeli.

[ Szerkesztve ]

(#984) bp80 válasza Betty87 (#980) üzenetére


bp80
csendes tag

Én is így jártam egy motoros kabival.XXl helyett XL kaptam(igaz rám pont jó volt)!Viszont visszakértem(és kaptam is)20$-t :D
Szerintem is "csak"egy részét kérd vissza,és add el itthon!Még kereshetsz is a bolton! ;)

(#985) Betty87


Betty87
újonc

Köszönöm a válaszokat :)

(#986) Sakab


Sakab
senior tag

Üdv, rendeltem egy pedált alin 6e-ért. Vártam rá kb 2hónapot mire megjött, de amikor megrendeltem azt irta h max 30nap,ha a fölött jön akkor refund. Na nyitottam is egy vitat de kb 40felvel valtas utan meguntam, hol értetlenkedik, hol meg azt mondja h szakitsam meg a,vitat és csak utana tud vissza utalni. Kérdésem az lenne h az alinak ezt h tudom jelenteni v nekik irni h ugyan hassanak már az eladóra.
Ebayen is van hasonló, nyitsz egy cast-t es ha nem tudsz megálapodni az eladóval át lehet valtani h az ebaytől vki megnezze h jogos e a vita és,döntsön. Na ugya ezt keresem Alin.

(#987) szili.tamas1 válasza Sakab (#986) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ha megkaptad akkor nincs refund. Gondolom hosszabbitgatta a szallitasi idot amikor lejart a 30 nap.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#988) Sakab válasza szili.tamas1 (#987) üzenetére


Sakab
senior tag

Akkor ez mire vonatkozik? [link] 30 nap fix van itt.

(#989) blueMerle válasza Sakab (#988) üzenetére


blueMerle
veterán

Ez a táblázat arról szól (minden termék esetében) hogy általában mennyi idő alatt kapja meg az illető a csomagot, és hogy általában 30 nap után Refund van, mert feltehető hogy azután már nem érkezik meg a cucc (neked megérkezett így miért lenne jogos a refund?!). Sehol nincs írva garantált 30 napos kézbesítés az általad linkelt képen. Súlyosan félreértetted a dolgot, az a minimum hogy bocsánatot kérsz az eladótól :K

[ Szerkesztve ]

(#990) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!
Múlt hét szerdai első rendelésem ma meghozta a DHL. Kína -Hong-Kong-Németország-Magyarország útvonalon. Le a kalappal, gyorsabb mint az eBay.

Szerintem!

(#991) daja28 válasza lemmy9 (#990) üzenetére


daja28
tag

Sziasztok !!!

Segítség kellene . 05.28 án rendeltem 4 terméket aliról . A mai napig azt irja a nyomkövetési kódja hogy célországba elküldve . Hamarosan lejár az idő is . Mit csináljak ???

(#992) szili.tamas1 válasza daja28 (#991) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Hosszabbitsd meg a buyer protectiont.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#993) daja28 válasza szili.tamas1 (#992) üzenetére


daja28
tag

De még van kb 26 nap hátra . Mikor hosszabbítsam meg ?

(#994) szili.tamas1 válasza daja28 (#993) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mondjuk az 59. Napon ha addig nem kapod meg.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#995) daja28 válasza szili.tamas1 (#994) üzenetére


daja28
tag

Oké . Csak amúgy az a fura hogy nem csak ezt 4 csomagot rendeltem tőle , hanem többet . És a többi megjött . Ez jön ilyen ***** hosszú ideje már és kezd idegesítő lenni h semmi nem változik :/

(#996) WOT-H-A-C válasza daja28 (#995) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem kell még aggódnod......türelem torna terem....

Ha ez idegesít akkor ott a dhl,fedex,stb....van lehetőseged

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#997) daja28 válasza WOT-H-A-C (#996) üzenetére


daja28
tag

És az milyen árban van ?? :/ gondolom van 10-15 ezer 1 szállítás nem ?

(#998) Botigta


Botigta
aktív tag

Sziasztok,
Velem meg ez történt:
2013 augusztus végén vettem egy autós tesztert. Szeptember 11-én ott fogták a vámon, hogy hamisítvány. 23-án nyitottam egy disputot. Mivel a kutya meg se ugatott, átnyomtam Compliant-be. Ott valami administrator bekérte a papírokat, amit el is küldtem csatolt fájlba. Aztán mivel továbbra is az látszódik, hogy erre vár, elküldtem mégegyszer. És a mai napig is processing a status, ugyanazzal a szöveggel, mint legelőször. Egyetlen linkelhető szöveg van, miszerint Cancel compliant...
Na erre varrjatok gombot

(#999) WOT-H-A-C válasza daja28 (#997) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ezt nem kérdezted komolyan ugye???

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1000) blueMerle válasza Botigta (#998) üzenetére


blueMerle
veterán

Miért nem írtál azóta e-mailt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.