Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Geller72


Geller72
veterán

2 napja rendeltem, már úton van..;). Igaz, csak egy 64 gb-os micro sd. 12 dodóért. :D.

(#1602) blueMerle válasza Geller72 (#1598) üzenetére


blueMerle
veterán

Én onnan többet semmit. Innen se nagyon, mert ha "pénzvissza" lenne, hidd el, hogy van olyan szitu, amikor nem tudsz mit csinálni és nem kapod meg a pénzed. Az ebay ezért jobb, ott sokkal jobban a te oldaladon ál maga az oldal, mint vevő

Aliexpressen (és úgy globál a kínai rendeléseknél) még sose fordult elő olyan vitás helyzetem, amiben ne az én javamra döntöttek volna (100+ order). Ellenben ebayen rendesen átbaszott az eladó egy autóalkatrésszel, buktam is rajta 220 Eurót, idáig semmi baj nem lenne csakhogy nem nekem adtak igazat, mondván a nem eredeti alkatrésznél felhívják az emberek figyelmét hogy esetleg nem passzol ami rendben is lenne csakhogy én veszettül eredeti alkatérszt rendeltem, a terméklapon is ez állt, elküldtem nekik azt a tetves screenshotot ahol le van írva hogy eredeti alaktrész, és tudod mi történt? NEM REAGÁLTAK EZÜGYBEN TÖBBÉ. Ennyit a nagy és megbízható eBayről. :K

[ Szerkesztve ]

(#1603) RobRobRob


RobRobRob
újonc

Szép estét mindenkinek
Azt szeretném kérdezni hogy erre "Confirm Goods Received" ugye csak akkor kell rányomni amikor már megkaptam a csomagot??
A másik kérdésem pedig az,hogy kb hány napot kell várni arra hogy ráírjak az eladóra hogy mi ujság??Mert követési számom van már de még nem talál semmit.

(#1604) WOT-H-A-C válasza blueMerle (#1602) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Aliexpressen (és úgy globál a kínai rendeléseknél) még sose fordult elő olyan vitás helyzetem, amiben ne az én javamra döntöttek volna"

:K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1605) blueMerle válasza RobRobRob (#1603) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen és nem. Miután megkaptad a csomagod ne confirmolj, mindenképp várd meg míg 1-2 nap marad a buyer protection időből, addig ugyanis tudsz reklamálni ha elromlik a termék vagy más gondod adódik vele. Onnantól kezdve hogy confirmolod vagy letelik a buyer protection lényegében esélyed sincs hogy visszaszerezd a pénzed ha gond adódik.

Egyébként egy jó tipp, ezzel kapcsolatban: érdemes a rendelés után 1-2 héttel ha még nem érkezett meg a termék további 30 nap buyer protection időt kérni, ezzel is meghosszabbítva a vásárlói védelmünket.

(#1606) RobRobRob válasza blueMerle (#1605) üzenetére


RobRobRob
újonc

köszönöm a választ :)

(#1607) Earl_Muttley válasza blueMerle (#1605) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Csak csatlakozni tudok! Nekem 1 órával az átvét után ment tönkre a külső HDD ház amire a napokban kaptam vissza a pénzt. 1-2 nap nekik mindegy, úgyse nézik szerintem a csomagszámokat+az átfutás idő a tracking oldalakon. Szerintem!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#1608) janess


janess
újonc

Magam nyugati irányból ebay, amazon és egyéb discont webáruházakból lengyeltől az USA-ig már vagy két tucat rendelésen vagyok túl. Tapasztalatként elmondhatom, hogy vagy nagyon szerencsés vagyok, vagy nagyon alapos a kiválasztásnál, mert eddig minden rendben volt. A cumók rendre megérkeztek és azt és olyat kaptam amit rendeltem. Az unión belüli rendelések sokszor előbb, mint a belföldiek. Volt amit 3 napon belül átvehettem és nem kértem extra sebességű szállítást, mindennél beérem a legolcsóbb postaival. Az USA-ból 1 hónap, de ebben menne van a NAV -val folytatott számlaigazolás procedúrája is. A vásárlók megelégedettsége az áruval illetve a szállítással kapcsolatban fontos, ezeket figyelem és ezen akadt meg a figyelmem az alin. Itt a cuccal kapcsolatos kommentelések sablonosak néhány szavas angol dícsérő tőmondatok, amik, ha végignézem a listát, többször is ismétlődnek, sokszor egymás után akár 3-4 alkalommal is. Mintha valaki másolás-beillesztést alkalmazva több nicknévvel generálta volna őket. Ugyanakkor pl. az amazonon akár angol vagy német nyelven a néhány mondatostól az akár 30-40 mondatos tapasztalatot is megosztanak az emberrel. Mondanak hideget és meleget is egy áruval kapcsolatban az alin többnyire csak meleget.

Aztán ami érdekes még, hogy vannak áruk (pl. az amozon -on túrakabátok) amivel mondjuk 10-ből 8 vásárló megelégedett és leírják, hogy peru őserdeitől kezdve, a norvég hegyvidéken keresztül az egyhetes esőt ís bírta és szárazon tartotta a vásárlóját, míg a a maradék kettő arról számol be, hogy már néhány órás eső után is tocsogott a víztől kívül, belül. Nos, felmerül a kérdés, hogy az itteni kereskedők keverik e az eredeti és hamis árukat a több profit reményében, vagy valami másról van szó? Innentől kezdve csak reménykedik az ember, hogy vásárláskor melyik csoportba fog tartozni! Illetve melyik a nagyobb görény, az aki olcsón kínál hamis terméket, vagy az aki ezt beszerezve árulja az eredetiekkel együtt eredetinek megfelelő árral???

[ Szerkesztve ]

(#1609) daja28


daja28
tag

Nesze neked nyomkövetési kód :

Track 17 ennyit ir :

Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:24243 Millisecond
2014-08-04 17:54, Küldemény postai átvétele / Item accepted
Origin Country - China:Tracking Consuming:1404 Millisecond
2014-08-15 14:21, 青岛国际, 出口总包互封封发, 匈牙利, Dispatching, HU
2014-08-15 14:21, 青岛国际, 出口总包互封封发, 匈牙利, Dispatching, HU
2014-08-15 14:21, 青岛国际, 出口总包互封封发, 匈牙利, Dispatching, HU
2014-08-15 14:10, 青岛国际, 出口总包互封开拆, 匈牙利, Opening, HU
2014-08-15 14:10, 青岛国际, 出口总包互封开拆, 匈牙利, Opening, HU
2014-08-04 17:54, 潍坊市大宗邮件收寄处理中心, 收寄局收寄, 匈牙利, Collection, HU

Alin meg :

2014.08.15 14:21 (GMT-7): Departure from outward office of exchange
2014.08.04 17:54 (GMT-7): Collection

Akkor most melyik is a jó ? :F :F :F :F :F És azt se értem mért van 3 x az hogy Dispatching, HU :F

Meg van egy másik csomagom az meg ezt írja :

2014-08-03, 2014-08-03, Acceptance, CHINA
2014-08-06, Export of international mail, China
2014-08-11, Processing, left China
2014-08-12, Import of international mail
2014-08-15, Handed to customs
2014-08-17, Customs clearance completed

Most ez itt van már vagy még csak az ottani vám adta át ??? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#1610) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Úgy adódott h rendeltem én is 1-2 kisseb dolgot 1 hete. Elvileg már mind a 3 csomag "elküldve a célországba". Csak szeretnék érdeklődni a biztonság kedvéért, hogy hogyan tudom a buyer protectiont meghosszabítani?

Köszi. :)

(#1611) Geller72 válasza phoenix64 (#1610) üzenetére


Geller72
veterán

A nyitott ordereidnél.

My AliExpress > Order List > Order Detail>Shipment fül. És a harmadik pontban ki is van emelve a link:

Request to extend Purchase Protection

(#1612) Genyadjpio válasza Hunujv (#1) üzenetére


Genyadjpio
újonc

Hello!
A paypal-ra mennyit tudok rátenni összesen? Ha vásárolni akarok kb. 220e ft-ért akkor azt hogy tudom megtenni?

(#1613) phoenix64 válasza Geller72 (#1611) üzenetére


phoenix64
őstag

Oké, köszi. :R

(#1614) WOT-H-A-C válasza Genyadjpio (#1612) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Rendeld hozzá a kárt,ádat a paypal számládhoz...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1615) pingvin001


pingvin001
újonc

Hello!
Kérdésem lenne, hogy az aliexpressen a vásárlókat értékelik úgy ahogyan az eladókat is?Mert úgy tudom, hogy az ebay-en igen.
Ha értékelik, akkor a vevő értékeléseit (amit kapott), hol lehet megnézni?
Választ előre is köszönöm! :please:

(#1616) phoenix64


phoenix64
őstag

Szerintetek, ha ma "Célországba Megérkezett", akkor mennyi időn belül lesz nálam a csomag? : D

Van rá esély, hogy a héten?

[ Szerkesztve ]

(#1617) szuszinho válasza phoenix64 (#1616) üzenetére


szuszinho
őstag

Amennyiben nem kell sarcot fizetned, akkor igen.

(#1618) phoenix64 válasza szuszinho (#1617) üzenetére


phoenix64
őstag

Oké, köszi. :)

9,4 dodós kis apróság, csak nem vámolják meg. :D

(#1619) Geller72 válasza phoenix64 (#1618) üzenetére


Geller72
veterán

Kizárt.

(#1620) Tina0014


Tina0014
újonc

Sziasztok!

Szeretnék rendelni két táskát aliexpressről, a kettő értéke összesen $36. Mennyi az esélye, hogy ezután áfát fizettetnek velem? Rendeltem már korábban többször is innen, de eddig mindig $20 alatti értékben, így nem tudom, mire számíthatok. Érdemesebb lenne külön megrendelnem a két táskát? Köszönöm előre is a válaszokat. :)

(#1621) szili.tamas1 válasza Tina0014 (#1620) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nem afakoteles, johet egyben a ketto.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#1622) Tina0014 válasza szili.tamas1 (#1621) üzenetére


Tina0014
újonc

Oké, köszönöm. :)

(#1623) WOT-H-A-C válasza Geller72 (#1619) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Egyáltalán nincs kizárva hogy megkapja!!!

Attól függ mit rendelt...Nekem egy jó ideje már a az áfa mentes cuccaimmegjönek 3-5 ik napra a beérkezéstől számítva...nem mondom hogy biztos de nagy esély van rá!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1624) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Hét Tenger kiárúsítás Aliexpressen, lehet nézelődni. :) [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1625) Geller72 válasza WOT-H-A-C (#1623) üzenetére


Geller72
veterán

:F Most ezt miért is írtad nekem? Azt kérdezte, hogy a ~10 dodós apróság miatt kaphat e vám-büntit. erre írtam azt, hogy kizárt. Erre te azt írod, hogy nem kizárt. Szóval szerinted 9 dollárra kap egy csekket? :U

[ Szerkesztve ]

(#1626) Geller72 válasza wwenigma (#1624) üzenetére


Geller72
veterán

Az a 225 USD-s iPhone 4S elég gyanús nekem.. :U Nem is történik ám semmi, ha rákattintok a képre, csak egy másik főoldal töltődik be. Az Adidas cipő rettentően láthatóan gagyi..ehh:(.

[ Szerkesztve ]

(#1627) wwenigma válasza Geller72 (#1626) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mivel 50%-ban van, meg kell nezni az eladót is. (itthon T-nél 80e kártyásan az I4s szoval nem elkepzelhetetlen az az ár...)
Nem mondtam hogy minden tökéletes illetve kinabol márkás cuccot venni... néztem én is cipő meg hasonlo arakat de ennyiert itthon is megkapom. Ugyan ugy mint akcio nelkul, sajat felelossegre vasarolsz... en csak szoltam hogy most van a nagy vásár.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1628) Geller72 válasza wwenigma (#1627) üzenetére


Geller72
veterán

Megvan a trükk, miért annyi az ájfón..;).

"Item Condition: Used" - használtak basszus. :Y

(#1629) WOT-H-A-C válasza Geller72 (#1625) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Pardon...benéztem... :R :R

Más:Az alis akcióval kapcsolatban...a gond az hogy többnyire refubished telókat szórnak...a másikamit enigma mond..az elaók "nemtúl" mrgbízhatók!!!Volt már ilyen nem egy volt akinek sikerült fizetni utána várt 2 hétig aztán írták hogy nincs teló....másikválaszt vagy refund....

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1630) wwenigma válasza Geller72 (#1628) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Leirasba benne van, egyebkent a refurb cuccok többnyire jók. Kérdés az itunes vagymi - nem ertek hozza, lockolós valami - illetve mennyire ujitottak fel.

Hardverapron is vannak hasznalt cuccok. :))

Én ezt vettem meg, meglatjuk milyen ha megérkezik.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1631) Geller72 válasza WOT-H-A-C (#1629) üzenetére


Geller72
veterán

:R N.P. ;).

(#1632) Geller72 válasza wwenigma (#1630) üzenetére


Geller72
veterán

Na de ez nem refurb, hanem egyértelműen használt. A kettő közt elég nagy a difi. Én vettem már refurb HP notit, és nem mondtad volna meg, hogy az nem csont új.

"A Refurbished termékek köre az egyes gyártók által felújított modelleket foglalja magában, amelyek vagy gyári hibás példányok voltak, vagy nagyobb részt sérült csomagolású termékek, amelyeket a gyártó a minőség ellenőrzést követően újracsomagolt, és kereskedelmi forgalomba bocsátott. Sokszor tényleg csupán arról van szó, hogy eredetileg sérült csomagolásúak voltak a termékek, nem hibásak."

(#1633) mustang08 válasza wwenigma (#1624) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Veszek is egy csomag bonszai és vénusz légycsapója magot. Kíváncsi leszek mi fog belőle kinőni. :)

(#1634) Tina0014


Tina0014
újonc

Nekem eddig pozitívak a tapasztalataim az aliról. Egyszer volt olyan, hogy 2 hónap alatt érkezett csak meg a csomagom (persze pont akkor szerettem volna időre megkapni :DD ), de az is még pont az érkezési idő lejárta előtt. Egyszer pedig leeshetett a nyomkövető a csomagról vagy elromlott, nem tudom, mert státusznak még az volt írva, hogy Kínában van a kihozatali vámon, de én közben már meg is kaptam. :) Egyébként minden megérkezett, és nagyjából meg is feleltek az elvárásaimnak. Persze én csak ilyen nem túl költséges, lányos dolgokat rendeltem. :DD Nagyobb értékű, pl. eletronikus kütyüket nem mernék azért innen rendelni.
Egyik ismerősöm rendelt egy biciklit, amivel probléma volt, de ott az ali visszautalta neki a pénzt, mert gyanúsnak ítélték az eladót, mivel nem küldte el időben nekik a csomag feladását bizonyító papírokat.

(#1635) wwenigma válasza mustang08 (#1633) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hálószobába nem tenném az biztos. :DDD

Geller_1972: mindenki sajat belatasa szerint és sajat felelősségére rendel. Akciókon kívül is. Ezek többnyire pár darabos űberleárazásokról szólnak. Cipőre visszatérve, nem az EU divatot követik szoval lehet ott az a menő. Emlékszel még ugye a ledes villogós papucs/cipő mániára? :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1636) pezó


pezó
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni...
mégpedig hogy a " Purchase Protection" 6 nap múlva lejár (24volt) - a csomag már magyarországon van.
Olvastam hogy lehet kérni hosszabbítást- Ezt hogy lehet megtenni?
nem akarom hogy lejárjon-azért még a magyar posta is okozhat kárt,meg a cuccot ki is kell próbáljam

Csak a Puffin lekvár ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot !

(#1637) pezó válasza pezó (#1636) üzenetére


pezó
csendes tag

Már nem kell köszönöm! -megoldottam mihelyst beléptem és láttam :)

Csak a Puffin lekvár ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot !

(#1638) WOT-H-A-C válasza pezó (#1637) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1639) Geller72 válasza wwenigma (#1635) üzenetére


Geller72
veterán

Nagyon sok a gagyi holmi, sok a csaló. Sajnos még az extrém drága kategóriában is megtűrik őket, amit nem nagyon értek. Nikon D810 3000 usd körül van, egyértelműen köze nincs az obinak a valósághoz. A tagnak 67%-os a feedbackje és még mindig aktív az alin. Nem értem, hogyan. :(. És ez csak egy a sok közül. A Columbia és ehhez hasonló "márkás" kabátokról meg annyit, hogy én elhiszem azt, miszerint milyen sokan használják itt és ott, meg hogy nem ázik át. Az lehet, hog ynem ázik át, mert azért a kínai sem hülye. Viszont az, hogy a bőrödön keresztül mennyi mérget szív fel a szervezeted egy ilyen után, azt inkább nem akarom tudni..:(. Tudom, vannak kivételek és vitázni sem akarok róla, de nem árt tisztába lenni dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1640) daja28 válasza daja28 (#1609) üzenetére


daja28
tag

1609. bejegyzésemhez valakinek valakinek valami ötlete mért lehet ???

(#1641) Geller72 válasza daja28 (#1640) üzenetére


Geller72
veterán

A nyomkövetésre többnyire én például nem nagyon adok. Egy körülbelüli értéknek tartom, ami lehet, hogy abszolút kamu. Nem egy olyan csomim volt, ami elvileg még a raktárban volt, közben meg már megkaptam. :D.

[ Szerkesztve ]

(#1642) Geller72 válasza daja28 (#1640) üzenetére


Geller72
veterán

Elindult a cucc szerintem, az ali szerint is.

(#1643) fila


fila
senior tag

Valamiért nem tudok a maestro kártyámmal fizetni vagy 2 órája, nincs ötletetek mi lehet a baj?
Ma már vettem vagy 4 tételt, a kártyával és az adatokkal nem lehet gond.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1644) Geller72 válasza fila (#1643) üzenetére


Geller72
veterán

Valid time ok? Akár hónapra is?

(#1645) Geller72


Geller72
veterán

Most, huszadikán kaptam mailt, hogy 19.-én 50% offer lesz. Úgy izgulok..:D.

(#1646) blueMerle válasza Geller72 (#1645) üzenetére


blueMerle
veterán

Mindenre van megoldás :D

(#1647) Tina0014 válasza Geller72 (#1645) üzenetére


Tina0014
újonc

Reggelig még van idő, ki lehet használni. ;) Biztos azért írtak, hogy az utolsó órákban mindenképpen vegyél valamit, mert annyira megéri. :D (Én rendeltem ma, nem is kaptam ilyen e-mailt. :D )

(#1648) Geller72 válasza blueMerle (#1646) üzenetére


Geller72
veterán

Mennyiért van? :P.

(#1649) fila válasza Geller72 (#1644) üzenetére


fila
senior tag

Minden jó volt, vagy 10-szer beírtam. A mai napi akció lehet betett nekik...

Most már ok, ki tudtam fizetni amit akartam :)

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1650) Sunrise85


Sunrise85
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek tanácsot adni ha tudtok: Júliusban rendeltem Alirol egy okostelefont. Júl.31-én kaptam is tracking számot. Azóta eltelt 20! nap és még mindig nem látszik a rendszerben. Nem ez az első rendelésem, eddig minden megjött elég gyorsan. Singapore postal adták fel, lehetett volna DHL-t is választani de a vám miatt az előbbit választottam (egy másik telefon sikeresen átcsúszott, pedig fel is bontották a csomagot és jegyzőkönyveztek is). Szóval semmi hír a telefonról. 3 üzenetet írtam az eladónak ebből az elsőre válaszolt egy standard szöveget: "feladtuk és 20 nap a renewal?? a singapore postnál".

Mire számíthatok? Olvastam olyanokat is hogy kamu számot adnak ezzel húzva az időt, de még ez se lett volna baj ha már látszana hogy tényleg feladta.

Meddig várjak és mikor tudok refoundot kérni?

A dologhoz hozzátartozik, hogy ez nem egy kínai márka hanem egy "samsung s5"...és a napokban láttam, hogy könnyen bezúzhatják ha kiszedik a vámolás során, szóval nem túl rózsás a dolog.

köszi előre is a tanácsokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.