Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Gabesz1019 válasza Winne (#350) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Szerintem nem szabályellenes, de biztosra nem tudom. De inkább írd meg neki privátban, hogy ez lenne a feltételed. Elküldi a két cuccot, és ha mind a 2 megérkezett, akkor elkészíted az értékelést.

(#352) #01899264


#01899264
törölt tag

Segítségeteket kérem!

Rendeltem az Alin telót, megérkezett rendben csak az a problémám, hogy nem azok a specifikációk vannak benne, amikkel meghirdették.
Hogy tudok refundot kérni?
Még nem nyomtam a kifizetésre, 9 napom van még.

Köszi!!!

(#353) Gabesz1019 válasza #01899264 (#352) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

A My Orders-nél kikeresed a terméket amivel problémád van, és a termék neve mellett ott van, hogy Open Dispute. Arra kattints rá, utána ki kell tölteni a megjelenő mezőket. Azt hiszem, van egy olyan lehetőség is, hogy a termék nem egyezik a leírtakkal. Azt jelöld be, a végén pedig szövegesen írd le, hogy mi a probléma.

(#354) #01899264 válasza Gabesz1019 (#353) üzenetére


#01899264
törölt tag

Ez a felirat jelenik meg:

You can "Open Dispute" 5 days after the seller ships your item(s). If you have any questions about the order, please contact the seller.

(#355) blackswan27


blackswan27
újonc

Rendeltem Aliexpressről 2 cipőt, de egyik sem érkezett meg, több mint 2 hónapja várom. Az idő már lejárt és nem tudok dispute-ot nyitni. Ilyenkor mit lehet csinálni, hogy visszakapjam a pénzt?

(#356) depe95 válasza blackswan27 (#355) üzenetére


depe95
tag

Bombázod alit a contact us-on amíg nem találsz egy emberkét, neki leírod mi van, ha az eladóval nem tudtál egyezkedni.

(#357) Winne


Winne
nagyúr

Nekem ma jött meg a mail róla, hogy értékeljem az üzletet. A lezárult üzletet mennyi ideig lehet értékelni?

Írtam neki ugye, hogy mit ajánl azért, hogy ne húzzam le és megvárnám amíg válaszol. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#358) Gabesz1019 válasza Winne (#357) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Azt nem tudom, hogy pontosan mennyi időd van arra, hogy elkészítsd az értékelést. De azt nyugodtam várd meg, hogy válaszoljon. Szerintem még 1 hét után is el lehet készíteni az értékelést.

Szerk.:

Megtaláltam. A rendelés befejezését követő 30 napon belül tudod elkészíteni az értékelést.

"You can leave feedback for suppliers within 30 days of order completion."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#359) Winne válasza Gabesz1019 (#358) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#360) benceman00


benceman00
tag

Nem tudjátok, hogy hová tűnt csomó alis eladó? Jól bevált eladóim eltűntek, többen is egyszerre. Ha rámegyek a store-ra 404 page not found hibát ír. :(((

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#361) Winne


Winne
nagyúr

Hagytam visszajelzést, de közben törölték a hirdetést, hiába mutatott korábban egy csomó darabot még, így viszont nem látszik sehol. Nem az lenne normális, hogy azt nem a hirdetéshez írná csak, hanem az eladóhoz, hogy később lássák mennyire ajánlanék a korábbi vásárlói?

Másnak sem írt vissza... :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#362) tbogi


tbogi
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem az aliról egy játszóházat a gyerekeimnek.
Nagyon jó áron volt és a posta is 2000 Ft.
Viszont az eladó 1 pozitív értékeléssel rendelkezik.
A vásárlás után 6 órával már fel is adta.
Attól félek, hogy mi lesz a dobozban...
A futár jelenlétében nyissam ki? Ha más van benne, akkor mi a következő lépés?
Azért mertem megrendelni, mert sok vip tag is vásárolt tőle.
Nekem kb 20 rendelésem olt az aliról, de nem volt gond eddig.
Köszönöm ha válaszoltok.

Szép napot mindenkinek!

(#363) depe95 válasza tbogi (#362) üzenetére


depe95
tag

Szia, nem muszáj futár jelenlétében, de az is jó.
HA megérkezne a csomag, akkor videóra vedd fel a kibontást.
Körbemutatod a csomagot, hogy még nem volt kibontva. Majd elkezded kibontani, és az egészet videóra kell venni. Így lesz bizonyítékod, amit disputehoz lehet csatolni.

(#364) tbogi


tbogi
csendes tag

Köszönöm!
Ez remek ötlet, így fogom csinálni.
A játék kategóriában sok az új, remélem nem ismétlődik meg a pár évvel ezelőtti csalássorozat.
Volt egy vitám már, ami rendeződött és 1 visszatérítésem, mert az eladó túl alacsony áron rakta fel és kérte a rendelés visszavonását.
Annyi még, ha szállításnál EMS volt megadva és CH postával küldte. Ez lehet gond?

(#365) Winne válasza tbogi (#362) üzenetére


Winne
nagyúr

Hiába nyitod a futár jelenlétében, nem tud vele semmit csinálni akkor sem, ha gond van vele. Amíg nem írtad alá, hogy átvetted, addig nem is kapod meg. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#366) nonomi


nonomi
újonc

Hali!
Ezeket a termékeket szeretném megrendelni , de furán olcsók!
[link]
[link]

(#367) szili.tamas1 válasza nonomi (#366) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Egyik sem rendelheto, plusz nincs ertekelese az eladonak.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#368) hidroponi


hidroponi
aktív tag

sziasztok!

olyan kerdesem lenne, hogy az aliexpress-en skrillel (moneybookers) csak azon eladoknal lehet fizetni akik kiirjak a payment method kozott?
nehany tutorialban olvasom a Skrillt, de azoknal a termekeknel amiket nezegettem meg sehol sem lattam.

megszunt a lehetoseg vagy csak olyan eladokat nezegettem ahol nem lehet?

(#369) nonomi válasza szili.tamas1 (#367) üzenetére


nonomi
újonc

Köszi.

Ma reggel küldtek egy e-mail-t , hogy ez a kereskedőjük nem biztonságos és zárolták a számláját és tiltották a kereskedését és ne utaljak neki semmit vagy , ha már elutaltam vissza utalják.Még nem fizettem semmit úgy , hogy sztornó.
Köszi

(#370) aTTis11


aTTis11
újonc

Sziasztok!

Múlt héten rendeltem először néhány dolgot Aliról.
Ma találtam meg ezt a fórumot, és sajnálattal döbbentem rá, hogy elrontottam egy lépést.
Megrendeltem a kiválasztott terméket, számlámról levonták a pénzt.....
Jött az értesítő, hogy a kereskedő feladta a terméket.
Itt azt olvastam, hogy a "confirm order"-re a megrendelt áru kézhezvétele után kell kattintani, igazolva, hogy megkaptam a cuccot. Hát én ezt csesztem el, és egyből rányomtam....így, ha jól olvastam, a kereskedő megkapta a pénzt, én viszont még semmit.....
Vajon meg fogom kapni így is a megrendelt cuccot?

Várom a válaszokat!

Előre is köszi!!

aTTis

aTTis

(#371) benceman00 válasza aTTis11 (#370) üzenetére


benceman00
tag

Ha minden jól megy akkor igen, de ha valahol elakad a csomagod akkor szívás van. Így hogy rányomtad a confirmot már nem véd téged az ali, nincs "buyer protection"
Legközelebb ha rendelsz, soha ne nyomd rá egyből a confirmot, ha meg is jött a cucc, várj vele 4-5 napot, hogy előjöjjenek az esetleges hibák.

Üdv, ASZPi

(#372) aTTis11 válasza benceman00 (#371) üzenetére


aTTis11
újonc

Köszi a gyors választ!

Elméletileg a csomagom fel lett adva....ha nem süllyed el a hajó, vagy nem lövik le a postagalambot, bízom benne, hogy gond nélkül megjön a cucc!

Köszi még1x!!

Üdv,
A.

aTTis

(#373) szili.tamas1 válasza aTTis11 (#372) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Latod is tracking alapjan hogy elindult?

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#374) pomphl


pomphl
csendes tag

Van valakinek 20-30-40$-os aliexpress kuponja kihasználatlanul?

(#375) aTTis11 válasza szili.tamas1 (#373) üzenetére


aTTis11
újonc

Nem tudom pontosan hol kell megnézni ezt..... a tracking number-t megtaláltam.... ezt a China post air mail website-on tudom belinkelni valahova?

aTTis

(#376) Winne válasza aTTis11 (#375) üzenetére


Winne
nagyúr

Ahol kiírja ott mellette van a China Post linkje, oda kattints és másold be a tracking numbert, majd írd be az ellenőrző kódot. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#377) Gabesz1019 válasza aTTis11 (#375) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Vagy itt is megnézheted. Ez magyar: [link]

(#378) zerge30


zerge30
újonc

Üdv!

Új vagyok itt is és a netes rendelések terén is! Szeretnék rendelni egy Salomon túracipőt az Ali-ról, de kicsit parázok, hogy nem egészen azt kapom amit szeretnék.
Rendelt már vki cipőt esetleg? Ez a cipő idehaza 30-40ezer forint körül mozog, az Ali-n 37 USD!
Tehát arra lennék kiváncsi, hogy ha a képen az a cipő van, ami mondjuk egy magyar netes boltban, akkor én tutkó, hogy az eredeti Salomon cipőt fogom megkapni, vagy valami profi utánzatot.
Gondolok itt pl a gumi talpra. Hogy az tényleg gumi, vagy "kopogós" gumi!
A segitséget előre is köszönöm

(#379) aTTis11


aTTis11
újonc

Megtaláltam.....10ből 7et látok, 3ról nincs találat, pedig elméletileg már fel van adva.....

aTTis

(#380) Gabesz1019 válasza aTTis11 (#379) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Az a 3 mikor lett feladva? Van, hogy csak 2-3 nap múlva mutatja. De ha már 1 hét után nem mutat semmit akkor az már gyanús. Én pont a múltkor jártam így, hogy 2 hét után sem mutatott semmit, nyitottam vitát Ali-n és visszakaptam a pénzt. Szerintem 1 hét után érdemes írni az eladónak, hogy mondjon valamit a csomagról. Ha nem ír vissza, vagy azt állítja, hogy Ő feladta akkor nyiss vitát.

(#381) szili.tamas1 válasza zerge30 (#378) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Hát nem akarlak elkeseriteni de ha annak a ciponek markaboltban annyi az ara amit irtal, kizartnak tartom hogy 37 usdert eredetit fogsz kapni. Vannak jo minosegu hamisitvanyok de szvsz az se 37 dodo.
A minoseget kinaban is meg kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#382) Winne válasza zerge30 (#378) üzenetére


Winne
nagyúr

Én rendeltem futócipőt, mondom adok neki egy esélyt, hogy milyen minőségre az ára miatt, de nem jött meg, úgyhogy most gondolkodom rajta, hogy rendeljek-e újat, vagy menjek be itt a boltba és vegyek egyet jóval drágábban. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#383) marilllyo


marilllyo
veterán

Hali! Gondoltam én is leírom a tapasztalataimat. az Aliexpressről..
Régi ebay-es vagy. Amazon-t is kipróbáltam...nekem mindkét oldallal kapcsolatban nagyon pozitívak a tapasztalatok. Több száz rendelésen vagyok már túl. Ismerősök is rajtam keresztül rendelnek.
Furcsa mód csak 1-2 hónapja hallottam az Aliexpressről. Ismerős egyből ki is bökte, hogy kéne neki innen egy LCD kijelző egy GPS-re. Ebay-en írtó drága...itt valamivel olcsóbb. Mondom oké beregizünk. Az eladó ahogy néztem egész jó értékelésekkel bír. Megrendeltük...oké eltelt most már egy hónap kb....Semmi..a leírásban ez az oldal volt megadva tracking. Ide bemásolva a kódot azt adja ki, hogy a csomag ment ment ment aztán unsuccesful delivery....hmm na felhívtam a magyar postát...megadtam nekik a tracking numbert...ők azt mondták, hogy valóban lett beregisztrálva egy ilyen csomag a rendszerben...de ő szerintük az el nem mozdult Kínából. Itt az összefoglalóban megadott chinapost tracking oldal ugyanezt igazolja...be lett csekkolva és kész...semmi. Igazából lehetne ez egy sima "nem jött meg" tapasztalat is...de ez a postás mizéria kicsit furcsa nekem. Ilyet még nem tapasztaltam.
Most ráírtam az eladóra, hogy mégis wtf.. majd meglátjuk mi lesz. Igazából nagyot még soha nem buktam ebay-on. Pár apró 1-2 dolcsis kacat ami nem jött meg. Ez kicsit drágább volt...( de ez sem az én pénzem) na mindegy...ez most így nem volt szimpi elsőre:(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#384) cervus169


cervus169
újonc

Sziasztok!

Márc.11-én rendeltem először az aliról,de valahol elakadt a dolog.
Kiválasztottam,megrendeltem,kifizettem,az ali visszaigazolta hogy megkapta a pénzt,
bankszámláról levonták,jött az sms
Playment for order no.61352656553279 has been accepted
Azóta semmi más nem történt,illetve ezt az igazolást még párszor elküldte.
Viszont mikor fellépek az alira a jelszavammal hogy megnézzem mi lehet,semmi mozgást nem látok,
minden 0-án van a rendelésszámra nem reagál és ezt dobja fel:
OOPS!
_Egy alszámla nem tudja elérni a fő számla tartozik
_Egy Kína kiindulópontul szolgáló figyelembe nem vevő fiókjukba
_A vevő számla nem fér hozzá a szállító számla
_Eladó Aliexpress számlák nem veszik/teszik kifizetések Aliexpress

Nem látják egymást az eladóval,vagy az eladót nemfizetés miatt letiltották?
Meddig várjak,vagy mit csináljak most?

(#385) tbogi


tbogi
csendes tag

Kicsit visszaolvastalak benneteket.
Ez a cipő-ügy kicsit gondolkodóba ejtett...
Már nem csak az a gond, hogy 1 értékelésestől vásároltam, hanem:
A megvásárolt játszóház hatalmas műanyag darabokból áll, tehát nagy dobozban lesz. Így biztos felbontják.
Nálunk ezek a házikók 100-150 Ft között mozognak én potom 26 dollár+postaktg.-ért vettem. A vámos jogosan gondolhatja, hogy nagy értékű.
Márkát nem hirdetett az eladó és nem is láttam a játékon, de lehet hamisítvány is ?
Elvileg 5 napja úton van, de még mindig nem található. a szám alapján.
Írtam az eladónak semmi válasz....
Azt hiszem, ha megérkezik, és átjut minden ponton és még az is lesz benne, amit rendeltem, akkor halmozottan szerencsésnek érezhetem magam :)

(#386) Winne válasza tbogi (#385) üzenetére


Winne
nagyúr

Én konkrétan ezt a cipőt rendeltem, majd nem szállított az eladó, de bekamuzta, hogy postára adta, nem válaszolt a leveleimre, a dispute-ra sem reagált, visszakaptam a pénzt, törölte a hirdetést, de azóta újra elérhető...

Érdekes, hogy a többi lementett linkem erről a típusról mind ugyanúgy eltűnt. :F

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#387) Winne válasza Winne (#386) üzenetére


Winne
nagyúr

A komplett férfi "sportcipő" szekció nem található most, nem tudom mi van. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#388) zerge30


zerge30
újonc

Hy!

Tehát akkor inkább ne redeljem le az occó márkás cipőt! Viszont ha ott kinézek egy drágább cipőt(Salomon) lehet, hogy az is gagyarintó, csak éppen ő igy akarja bepalizni az embert. Ajjjj... Köszönöm a választ

(#389) Winne válasza zerge30 (#388) üzenetére


Winne
nagyúr

Szia!

A legtöbb profi utánzat, ennyiért érdemes bepróbálni, ha csak magadnak kell, ha meg nem tetszik, akkor hordás nélkül add el inkább itthon, ugyanannyiért csak elmegy. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#390) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Nálatok működnek a Tracking oldalak? Se a magyar posta oldala se a 17track nem működik nálam.
Egyébként ma érkezett meg egy újabb csomagom.
Márc. 19-én lett elküldve és ma érkezett meg. Nálam eddig ez a rekord. :)

(#391) csabi236


csabi236
tag

sziasztok.Nálatok is haldoklik az oldal? Nem tölt be rendesen,lassú,pedig eddig nem csinált ilyet.üdv

(#392) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vettem egy terméket de még szállítás előtt visszamondtam mert az eladó nem adta postára idelyében.
Mennyi idő míg visszutalják a pénzt a kártyára?

Köszönöm aki segít :)

(#393) szuszinho válasza #59816064 (#392) üzenetére


szuszinho
őstag

Pár nap.

(#394) Gabesz1019 válasza #59816064 (#392) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Nekem 17.-én jött az email, hogy 7-10 napon belül visszautalják az összeget. 19.-én a számlámon volt a pénz.

(#395) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Üdv!
Gyakorlati tanácsra lenne szükségem. Az a helyzet hogy alin most megjelent pár eladó akik pár napig akciósan nagyon olcsón adnak egy bizonyos kategóriába tartozó termékeket. A postázás is ingyenes. Azt látom hogy többen is vettek, de mivel ez egy rövid akció még senki nem írt visszajelzést és az eladóknak sincs feedback score-ja. Az szinte biztos hogy a több eladó mögött ugyanaz áll. Na most ilyenkor mire gondoljak, ez valami bevezető akció lenne esetleg átverés?

(#396) tbogi


tbogi
csendes tag

Új eladóval nyitottam vitát, mert 21 nap alatt vállalta a szállítást, de a csomagszámra 8 nap után sem található cikk.

Ezt kaptam
Did you receive your order No
Do you want to return goods No
Dispute Reason: No tracking information
Dispute Order Total: US $ 34.97(US $ 26.01Product Price andUS $ 8.96Shipping Fee)
Refund Request: US $ 8.96
Dispute Opened: Mar. 27 2014
Returning Goods: No
Requests Detail: Hello, your goods have already been sent, may be because of the post company, will affect delivery time, please wait patiently.To show my apologies, decided to put the shipping costs back to you!In this sorry!
Dispute History

Nem igazán értem a válaszát. Aki tapasztaltabb és jobb angol tudással rendelkezik segitene, hogy pontossan mit ajánl az eladó és mit lépjek.

Köszönöm.

(#397) depe95 válasza tbogi (#396) üzenetére


depe95
tag

Azt írja, hogy várjál még, mert a csomagot feladta és, hogy sajnálatát kifejezze a postaköltséget visszautalta.
Azért ennek nézz utána, hogy működik mert a végén lehet a terméket nem kapod meg de refundolni nem fogsz tudni, ha ezt elfogadod. De ezt csak azért mondom, mert nekem még sosem volt ilyen, hogy az ár egy részét kapnám csak vissza.

(#398) <stdio.h> válasza tbogi (#396) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Nem vagyok perfekt angolból de azt írja nagy vonalakban hogy a cuccot feladta legyél türelmes valószínűleg a posta kavar valamit, de hogy lásd milyen jó arc visszautalja a szállítási költséget.

(#399) tbogi


tbogi
csendes tag

Köszönöm Nektek.

Magam is ilyesmit értelmeztem, de nem tudom mit tegyek.

The seller did not accept your dispute request, but offered a solution.
You can view the seller's proposal in your dispute information. You can continue to negotiate a solution until 14 calendar days 1 hour 50 minute 18 second .
If you do not agree to a solution by that time, the dispute will be escalated automatically and Alibaba will step in to mediate.
Learn more about our dispute policies

Ezt írja, gondolom 14 napom van dönteni. Ha nem fogadom el, akkor mi történik az idő lejárta után.

A gyerekeimnek lenne Húsvétra egy játszóház, bár hozzáteszem, nagyon olcsó az itthoni árakhoz képest

(#400) <stdio.h> válasza tbogi (#399) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Kezdő vagyok még ebben, de első nekifutásra semmiképp nem fogadnám el. Várj még pár napot, aztán ha egyértelmű hogy nem adta fel a csomagot, akkor majd intézkedsz. Azért az pár nap alatt ki fog derülni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.