Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) tbogi válasza <stdio.h> (#400) üzenetére


tbogi
csendes tag

Köszönöm, várni fogok. Reménykedek, h valóban feladta és azt, amit rendeltem.

(#402) pityu6


pityu6
tag

Sziasztok!
Végre beért az országba a rendelt telefon,persze megfogták a vámon,úgyhogy fizethetek.Annyiban szeretnék segítséget kérni,OTP számláról utaltam,ilyenkor milyen adat kell Nekik majd,meg álltalában mi ilyenkor a menetrend?
Köszi előre is!

(#403) szili.tamas1 válasza pityu6 (#402) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

En csak a "snapshotot" kuldtem legutobb az alirol. Az order numberre kattintasz a my ordersben es kinyomtatod pdfbe. Elfogadtak szo nelkul.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#404) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Helló!
Ha veszek valamit akkor utána érdemes egyből ráírni az eladóra, vagy várjam ameddig ő jelentkezik, vagy hogy megy ilyenkor?

(#405) hidroponi válasza dynamicrossh (#404) üzenetére


hidroponi
aktív tag

attol fugg mit szeretnel az eladotol?

(#406) dynamicrossh válasza hidroponi (#405) üzenetére


dynamicrossh
tag

Igazából mivel az első vásárlásom nem igen tudom mi a szokás. A vásárlásnál mindent megadtam, kivéve hogy melyik postázási opciót választom mert arra nem volt lehetőség. Csak gondoltam azt nem ártana tisztázni de gondolom előbb utóbb az eladó is felveszi a kapcsolatot velem ez ügyben.

(#407) hidroponi válasza dynamicrossh (#406) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a szallitast beallitani a megrendeles soran tudod.
choose shipping method
ha fizettel, akkor mar csak varni kell, hogy kapj egy emailt a TN-rol vagy ha nincs, akkor a postast.

(#408) dynamicrossh válasza hidroponi (#407) üzenetére


dynamicrossh
tag

Oké köszi a választ. Közben rájöttem hogy mégiscsak bejelöltem a shippinget. Akkor már csak várni kell. EMS-el küldik azzal nem tudom van-e valakinek tapasztalata. És még csak annyit hogy ha esetleg nem ad meg TN-t akkor honnan tudjam hogy feladta? Vagy ha a megadott időn belül nem érkezik meg akkor majd észreveszem? :D

(#409) hidroponi válasza dynamicrossh (#408) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha ems, akkor tuti kapsz TN-t. alin 0-7 nap az atlagos postara adas ideje.
tehat addig nem kell izgulni ha nem kaptal TN-t. plane, ha hetvege van.
ajanlom figyelmedbe ezt a forumot, az osszefoglalobol sok mindent megtudsz.
de a topikban az EMS-re keresve (jobb felso sarok) is megtudsz par dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#410) dynamicrossh válasza hidroponi (#409) üzenetére


dynamicrossh
tag

Köszi. Közben már feladta de nem EMS-el hanem China Post Air Mail-el, és TN-t is megkaptam, igaz ott még nem jelent meg a termék. Amúgy feltűnően gyors volt a dolog szombaton délután 2kor megvettem pár óra múlva meg már fel is adták. Kíváncsi vagyok hogy valóban az lesz-e a csomagban amit rendeltem és hogy milyen állapotban.

(#411) tbogi válasza dynamicrossh (#410) üzenetére


tbogi
csendes tag

Szia,

megkérdezhetem, h melyik eladótól vásároltál?
10 napja vettem egy terméket, EMS volt megadva, China Post hozza mégis. Az eladó pár órával a vásárlás után feladta, de az azonosítóhoz még mindig nem található cikk, már 10 napja.

(#412) szili.tamas1 válasza tbogi (#411) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Egyebkent - tudom hogy utolag mar mindegy - amelyik elado dhlt vagy emst kinal fel ingyen, az altalaban scam. Sajna nekemis megvolt a tanulopenz, nehany ordernek le kell azert menni az alin hogy lasd mikor akarnak atverni. Az arany nekem ugy 40%. A tapasztalat azr mutatja hogy 4-5 munkanap utan dispute, ha nem genyozik akkor egybol belemegy a full refundba, ha koti az ebet a karohoz akkor hetekig is elhuzodhat mire visszakapod a lecsot. Az en tapasztalataim azt mutatjak hogy az ilyenek egybol refundolnak, vagy nem is valaszolnak a dispute-ra, azokat meg az ali fuggeszti fel. Tehat ezredszer: ingyen dhl, ingyen ems = scam, 0 ertekeles a tobbihez kepest olcson es/vagy sok extraval = szinten scam. Meg illik odafigyelni a rendelesnel a processing time-ra. Ha 3 napnal tobb, eselyes hogy o is ugy rendeli meg ha beerkezik egy rendeles.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#413) Yager01


Yager01
senior tag

sziasztok. Évek óta ebay-ezek ahol nagyon jó a tapasztalatom mind az eladókat termékeket tekintve. Most szeretnék rendelni pár apróságot az aliexpressről is. Regisztráltam és már a kosaramban is van egy pár dolláros termék, de a fizetéssel egyelőre várnék. Szeretnék AliPay -el fizetni. Érdekelne, hogy Ti használjátok e ha igen akkor milyen költségei vannak? Próbáltam regisztrálni de cégadatokat kér az oldal.

Lehet rossz helyen próbálok regelni? Érdemes egyáltalán ezzel vesződni? Az ebay-en a paypal rendkívül megbízható. Itt is azt gondolom, hogy biztonságosabb lenne ez mint a bankkártya adatokat kiadni.

Mi erről a véleményetek? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#414) szili.tamas1 válasza Yager01 (#413) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ha bizalmatlan vagy csinaltass webkartyat. Azert eleg meresz dolog lenne kijelenteni hogy egy evi 4 milliard dollaros forgalmat lebonyolito ceg lenyulja a kartyaadataidat, de ha tenyleg bizalmatlan vagy akkor webkartya es arra csak annyit toltesz amennyit vasarolni akarsz. Ha megis bevallalod, a vasarlastol szamitva 60 napig ved az ali escrow rendszere, vagyis az elado csak akkor kapja meg a penzedet, miutan te visszaigazolod hogy igen megjott a cucc, raadasul ugy mukodik mint vartad. Gyakorlatilag ugyanaz mint a paypal, csak itt nem szamolnak fel jutalekot meg tovabb tart a buyer protection.
Amit te linkeltel az szerintem az alibaban uj elado regisztralasa...

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#415) Yager01 válasza szili.tamas1 (#414) üzenetére


Yager01
senior tag

Értem. Sajnos a bankomnál (KH) nincs webkártya lehetőség. Az Alipay-ről tudsz mondani valamit? Vagy jól értem, hogy nem használod, mert simán a webkártyáddal fizetsz?

(#416) szili.tamas1 válasza Yager01 (#415) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Amennyire en tudom, az alipay mostansag mar az eladokra vonatkozik, egy koztes rendszer, ami a sikeres tranzakcio eseten attolja az elado szamlajara a penzt.
En nem hasznalok webkartyat, a bankkartyamat hasznalom. Kb 150 orderen vagyok tul, nem volt gondom belole.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#417) dynamicrossh válasza tbogi (#411) üzenetére


dynamicrossh
tag

tengd wang az eladó. Az oldal azt írja hogy 3-10 nap ameddig megjelenik a TN, úgyhogy azt kivárom azután ha azután sem lesz semmi akkor ráírok az eladóra hogy csináljon valamit.

(#418) dynamicrossh válasza szili.tamas1 (#412) üzenetére


dynamicrossh
tag

Én annak tudatában mentem ebbe bele hogy valószínűleg átverés, de mi van ha mégsem alapon megpróbálom. Azért túl sok pénzt nem költöttem erre a dologra, szóval ha elhúzódik is nem lesz olyan nagy gáz, előbb utóbb meg csak visszakapom.

(#419) tbogi válasza dynamicrossh (#418) üzenetére


tbogi
csendes tag

Nem egy az eladó.
Magam is így voltam, mint Te, hogy esélyes az átverés, de ha mégis megérkezik a rendelt termék, akkor nagyon jól járok. Illetve elég sok VIP tag is vásárolt tőle, így gondoltam én is belevágok.
Vitát már megnyitottam, nem fogadta el. Állítja, hogy feladta, de nem mellékelte a nyomtatványt...
Felajánlotta, hogy a szállítási ktg.-et visszautalja. Most ketyeg az óra, az ajánlatot nem fogadom el.
Valaki tudna segíteni, hogy ebben az esetben escalate dispute lehetőséget választani?

(#420) tzs007


tzs007
csendes tag

Sziasztok!

Nem akarom fikázni az alit mert már 16 rendelésem volt, és eddig hibátlan eredménnyel. Most rászántam magam, hogy veszek egy telót, de lehet h pont belenyúltam az egyik kamu kereskedőbe. Ha kicsit figyelmesebb vagyok akkor lehet nem szopom be, de még nincs veszve minden. Azért írok hogy figyeljetek oda és legalább ti ne járjatok úgy mint én. A telefont a Shenzhen Unionchant International Co., Ltdtől http://www.aliexpress.com/store/601383 rendeltem, március 5-én. Figyelhettem volna kicsit jobban de elsőre megbíztam a 3 gyémántban meg a 98%os feedbackben (igaz van nála jobban értékelt eladó is) lehet hogy a pár dollárral olcsóbb ár miatt nyomtam rá, vagy azóta más helyeken is elkezdték árulni ezt a telót. 50 rongyom bánja jelen pillanatban, de nem is emiatt vagyok mérges, hanem a customer support miatt. 15 napot várattak, ez alatt a 6 levélre 1x válaszoltak akkor is félmondatban. Ok kínai nem tudni angol. Hétfőn váltott a státusz shipped-re és megjelent a DHL tracking number. Namost úgy néz ki h ezt vagy kurvára elírták, vagy hamis, mivel a DHL rendszerében nem létezik, és ezt meg is erősítették. Ma ráírtam egy másik eladóra aki épp online(!!!) volt, elkezdem írni a panaszomat, mire ez a válasz jött:

"dear friend, it is midnight in China now. can we do that tomorrow"

Ok lehet már én reagálom túl, de az apja f:W:W:Wát... Ok bocs hogy élek, de ha éjfél van miért nem alszol bmeg...

Na mindegy várok még egy kicsit, aztán valószínű így jártam...

Pár tapasztalat:

- Meg kellett volna néznem, hogy hányat adtak el a termékből. Pechemre én voltam a termék első vevője, lehet h nincs is raktáron.
- 50e ft költés felett nem elég a 3 gyémántos eladóba vetett bizalom
- Ne spóroljunk a szállításon, ha jobban minősített az eladó, de drábább a posta
- Próbáljuk megőrizni a türelmünket és optimizmusunkat:D

Peace

(#421) szili.tamas1 válasza tbogi (#419) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ha az eredeti ido alatt (asszem 14 nap) nem tudtok megegyezni akkor automatikusan eszkalalodik.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#422) depe95 válasza tzs007 (#420) üzenetére


depe95
tag

Nem értem az ilyet, alinak igen csak jó a Dispute rendszere. Ha időben jelzed, hogy bajod van a termékkel, szállítással, eladóval vagy bármivel akkor általában a te oldaladra állnak. Ha nem kapod meg a terméket akkor az egyedüli veszteséged a Forint átváltásából adódó különbség lesz.

(#423) marejjj


marejjj
újonc

Sziasztok!

Először rendeltem Aliról, 35 dollár értékben cipőt, várható, hogy a postás elkéri az ÁFA-t? (chinaPostal jön elvileg)

Köszi

(#424) dynamicrossh válasza marejjj (#423) üzenetére


dynamicrossh
tag

Mivel az napi árfolyamon 25.38 euró így elég valószínű hogy elkéri.

(#425) marejjj válasza dynamicrossh (#424) üzenetére


marejjj
újonc

EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína):

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes
45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli
700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

(#426) tbogi válasza szili.tamas1 (#421) üzenetére


tbogi
csendes tag

Köszönöm a választ.
A vitát tegnap módosítottam a teljes összegre.
Az eladó már nem árul az Alin...
Várjak, vagy a vita escadalas lehetőséget válasszam?
Szeretném minél hamarabb lezárni, mert a gyerekeimnek lett volna Húsvétra, így mást kell vennem.

(#427) szili.tamas1 válasza tbogi (#426) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ha tudod akkor "eszkalald".

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#428) tbogi válasza szili.tamas1 (#427) üzenetére


tbogi
csendes tag

Köszönöm.
Kiválasztottam ezt a lehetőséget, remélem visszakapom a pénzem...

(#429) DGC válasza marejjj (#423) üzenetére


DGC
csendes tag

Nem valószínű. Általában telefonokat meg tableteket szednek ki a vámon.
A kínai az úgyis kisebb összeget írt rá :)

[ Szerkesztve ]

(#430) Penelope


Penelope
csendes tag

Sziasztok!!

Húúú de jó kis fórum ez, csupa hasznos dolgot tudtam meg Tőletek, ez alapján mertem én is Ali-tól rendelni.
Köszönöm!

Most lenne egy kérdésem, ezt találom a China Post-nál, de csak nem kézbesítik a csomagom:

Success find: 7 items!
item No. Year Status Location Destination Country Date
RC511184856CN 2014 Collection 10061400 HU 20140219 1503
RC511184856CN 2014 Opening 10010200 HU 20140220 0853
RC511184856CN 2014 Departure from outward office of exchange 10010200 HU 20140220 1103
RC511184856CN 2014 NULL PEK HU 20140221 0554
RC511184856CN 2014 Arrival at inward office of exchange HUBUDA HU 20140304 1128
RC511184856CN 2014 Departure from outward office of exchange HUBUDA HU 20140330 2229
RC511184856CN 2014 NULL 10010200 HU 20140402 1814

Még 9 napom van. Van valakinek hasonló tapasztalata? Már aggódnom kellene, vitáznom vagy csk szép csöndben kivárni?

Köszönöm!!

(#431) szili.tamas1 válasza Penelope (#430) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Hat baratom ezt benezted egy kicsit.
RC511184856CN2014.02.19
15:03
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2014.02.21
08:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.03.04
11:28
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.03.26
10:51 Budaörs 1 posta
Küldemény információ:
Kézbesíthetetlen / Undeliverable

Kiegészítő információ:
nem kereste
2014.03.27
20:36
Küldemény információ:
Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange

2014.03.30
22:29
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.04.02
08:55
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Ez mar vissza is ment kinaba mert nem vetted at.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#432) Penelope


Penelope
csendes tag

Sejtettem....

Nem nagyon értem, hogy nem "vettem" át... A munkahelyemre kértem ahol 24 órás portaszolgálat van, kicsi cég, rendszeresen jönnek csomagok a kollégámnak is.

Mivel bizonyítják hogy megkísérelték a kézbesítést?

(#433) szili.tamas1 válasza Penelope (#432) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Passz, errol a postat kene megkerdezni ragszam alapjan. Dokumentalva kell legyen naluk az ilyesmi.
Legkozelebb kerd a sajat cimedre, az is lehet hogy a rizses rosszul cimezte meg mert nem mutatja a trace hogy sikertelen kezbesites.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#434) Penelope


Penelope
csendes tag

Köszönöm Szili Tamás, most indítottam egy vitát. Refund-ot kértem. Te egyébként valahol máshol is ellenőrzöd a tracking numbert? Mert hogy más kifejezéseket használtál, mint ami a kínai posta oldalán található.. Ha így van megadnád? Most egy kicsit aggódom mert, egy jó pár csomagot elindítottam az első sikereken felbuzdulva :F . És persze mindegyiket ugyanarra a címre kértem...
Tanulság: azonnal keresni kell a postán ha a célországba beérkezett?

(#435) sbwolf válasza Penelope (#434) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Nyomkövetés. Pl. Magyar Posta

(#436) szili.tamas1 válasza Penelope (#434) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

A trackitonline.ru nevű oldalt szoktam használni, az még a futaros csomagokat is "megeszi".

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#437) marilllyo válasza Penelope (#434) üzenetére


marilllyo
veterán

Dettó így jártam én is:( -8000 HUF:(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#438) pityu6


pityu6
tag

Szintén Kínából rendeltem THL W8s telót,kicsit sokáig tartott,de ideért.
03.04-én utaltam el az összeget.

2014.03.18
12:39
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.18
23:55
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.26
09:56
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.03.26
10:16
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.03.27
14:29
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.03.28
07:54
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2014.03.28
09:04
Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014.03.28
09:04
Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014.03.31
13:14
Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014.04.03
10:07 Székesfehérvár 2 posta
Küldemény információ:
Kézbesítési kísérlet /Unsuccessful delivery attempt
Kiegészítő információ:
Kézbesítési kísérlet
2014.04.04
09:45 Székesfehérvár 2 posta
Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

(#439) Penelope


Penelope
csendes tag

Köszönöm a csomagkövető tippeket, már ellenőriztem is a csomagjaimat. Több időt kell rászánni az ellenőrzésre, akkor talán ki lehet védeni, hogy visszaforduljon.. :)

(#440) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Meddig tart egy claim aliexpress-en? Már 5 napja csak processing állapotban van...

(#441) Penelope


Penelope
csendes tag

Frissítem az infot... Ma kérte az eladó, hogy terjesszem ki az időt még 8 nappal, és legyek olyan jó törölni a vitát.. Most várok megint...

(#442) Penelope


Penelope
csendes tag

És még egy tapasztalat, ha rájuk irkálok chatan, hogy mikor szíveskednek indítani a szállítást, gyorsan válaszolnak és valóban el is indítják. Két különböző eladónál is ezt tettem pénteken délután, mert nem nagyon akartak mozdulni. Ma hétfő délelőtt van és mind a két csomagomra már megkaptam a tracking numbert. :K

(#443) marilllyo


marilllyo
veterán

[link]

Jól látom ez visszafordult ugye?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#444) Penelope


Penelope
csendes tag

Nagyon úgy tűnik....

(#445) tbogi


tbogi
csendes tag

Sziasztok,

megrendelésnél azt írja, hogy befagyasztva, mert az eladó megbízhatatlan.
Mikor számíthatok visszatérítésre, mert nem számol vissza...

(#446) szuszinho


szuszinho
őstag

Hogy lehet valaki 100% értékelt eladó, ha a visszajelzések között vannak 1 csillagos, negatív értékelések?

(#447) Penelope


Penelope
csendes tag

:U Igen... és rengeteg olyan értékelés van, amelyben ugyanazokat a neveket egymás után ötször látod, dátum ugyanaz.... Itt gyakorlatilag megtízszereződik a vásárlások száma, de az adat hamis... erre is kell figyelni.

(#448) bp80


bp80
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam az Alin egy 10$-os kupont,de nem tudom felhasználni!Tud segíteni valaki?

(#449) El Gringo válasza bp80 (#448) üzenetére


El Gringo
senior tag

minimum összeg, illetve shop korlátozás nincs?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#450) bp80 válasza El Gringo (#449) üzenetére


bp80
csendes tag

>_ 100$ bármire!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.