Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bp80 válasza El Gringo (#449) üzenetére


bp80
csendes tag

egész pontosan:
only used on one order value > _ $100.00

(#452) szuszinho


szuszinho
őstag

29-én kaptam TN-t. Tegnap sem élt, ezért írtam az eladónak, hogy wtf?
Válasz:

Dear friend.
Freight companies renewed their commitment to return to normal within 24 hours.
Really very sorry. I feel guilty.

Csak én érzem kamunak?

(#453) szili.tamas1 válasza szuszinho (#452) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ma van 8adika. Indits dispute-t kamu tnre. Nem kell a duma. Vallaltak egy hataridot, tartsak be.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#454) jozsef94


jozsef94
csendes tag

Sziasztok tudnátok segíteni! Most elöszőr akarok Aliexpressről rendelni és véletlenül 4db termék vár a kifizetésemre de én nem szeretném őket, és ezeket hol lehet vissza vonni? Második kérdésem hogy kiválasztom a Mastercard fizetési módot és a Card No hoz milyen számot kell be írni? Előre is köszönöm!

(#455) szuszinho válasza jozsef94 (#454) üzenetére


szuszinho
őstag

Amit nem fizetsz ki, annál fel van tüntetve, hogy hány napod van kiegyenlíteni. Ha nem teszed meg, automatikusan "megszűnik".
Card no.: 16 jegyű kártyaszám.

[ Szerkesztve ]

(#456) jozsef94 válasza szuszinho (#455) üzenetére


jozsef94
csendes tag

értem köszi! és ha én abból a termékből véletlen 4db tettem be a kosárba és csak 1db szeretnék akkor csak 1db árát utaljam el a többiét ne?

(#457) jozsef94 válasza szuszinho (#455) üzenetére


jozsef94
csendes tag

Jah köszi meg van ez is már! De nem értem nemtudok rendelni mikor kitöltöm az adatokat ezt írja ki:
indok: A kártya kibocsátója elutasította a tranzakciót. ! mi lehet a gond?

(#458) szuszinho válasza jozsef94 (#456) üzenetére


szuszinho
őstag

A kosárból lehet törölni.

(#459) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Üdv!
Ha az eladó nem válaszol a dispute-ra a megadott időn beül, akkor mennyi idő múlva kapom vissza a pénzem?

(#460) hidroponi válasza dynamicrossh (#459) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha nem inditasz claim-t, sose.

[ Szerkesztve ]

(#461) pami3576 válasza tbogi (#399) üzenetére


pami3576
újonc

Kedves tbogi!

Én is pont most nézegetem a játszóházakat.Neked megérkezett már?

Üdv!

(#462) tbogi


tbogi
csendes tag

Kedves Tagok!

Megérkezett a levél, hogy 7 napon belül visszakapom a pénzem.

Kéri, h az adott linken jelentkezzek be és ezt adja:

Submit Complaint and Report
Complaint

Products not received
Intellectual Property Rights (IPR) Infringement
Payment not received
Picture stealing
Products not as described
Violation of AliExpress Trade Rules
Other trade disputes

Next
Report

Report phishing attempt
Publishing False Information
Influencing buyer toward off-line trading on AliExpress
Ezt ki kell töltenem és utána utalnak? Valaki SOS segítsen, ha tud.

(#463) tbogi válasza pami3576 (#461) üzenetére


tbogi
csendes tag

Szia,

nem érkezett. meg és nem is fog. Átverés. Pedig én nem a legolcsóbbat vettem

(#464) DrDuck


DrDuck
újonc

Sziasztok! Hahó! Van itt valaki?
Gyakorlott Aliexpress-es segítségét szeretném kérni egy rendeléssel kapcsolatban....

(#465) El Gringo válasza DrDuck (#464) üzenetére


El Gringo
senior tag

szia. Ha a hahózás helyett a kérdést is feltennéd, valaki talán segítene is :O ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#466) szuszinho válasza DrDuck (#464) üzenetére


szuszinho
őstag

Miért nem írtad a kérdésedet rögtön?

(#467) DrDuck


DrDuck
újonc

Azért, mert már írtam máshova is, de le se bagóztak :( Kicsit ideges voltam/vagyok.
De köszi, most írtam privát, hátha tőle kapok segítséget.

(#468) tbogi


tbogi
csendes tag

Vki tudna segíteni, hogy a fentebb bemásolt lebélel mit kell tennem? Köszönöm

(#469) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok. Rávetnétek egy pillantást erre?

Rendeltem valamit de nem akar megérkezni.
Track 1
Van ez a link.
Meg van egy ilyen is...

Én úgy vettem ki, hogy ez visszafordult.

Indítottam egy dispute-ot. Ezt válaszolta rá: Parcel arrived in your country, there is no link to you, so back to China, again sent to your country

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#470) szili.tamas1 válasza marilllyo (#469) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ezt barcelonaba rendelted? Csak mert odament, volt egy ideig majd visszament a rizsfoldre.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#471) marilllyo válasza szili.tamas1 (#470) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem...én is néztem...szerintem a gyerek rossz címet adott meg. De nem értem a "válaszát".

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#472) szili.tamas1 válasza marilllyo (#471) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Marmint az enyemet? Visszatért Kínába a csomag, mivel nem vettetek at barcelonaban. Ilyen ez a popszakma.
Amúgy nekem gyanus hogy vagy a felado vagy a posta cseszte el szoval egy disputot meger.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#473) marilllyo válasza szili.tamas1 (#472) üzenetére


marilllyo
veterán

Azt amit írt a dispute-ra

Indítottam egy dispute-ot. Ezt válaszolta rá: Parcel arrived in your country, there is no link to you, so back to China, again sent to your country

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#474) szili.tamas1 válasza marilllyo (#473) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azt irta amit en. Plusz hogy most megint elkuldte neked. Remeljuk most nem a spanyolokhoz :)
Kerjel tole tn-t ha eddig nem adott.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#475) marilllyo válasza szili.tamas1 (#474) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem volt egyértelmű a fogalmazása..na mindegy ráírtam a gyerekre, hogy remélem most magyarországra küldi.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#476) szili.tamas1 válasza marilllyo (#475) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Szerintem ezek tuti kugli translate-tel nyomatjak a vakert :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#477) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

rendelnék aliexpress-ről 1-2 motoros cuccott. fénykép alapján elég jó árban vannak viszont amitőől félek, az a vám.
ha ráíratom, hogy gift akkor tarthatok tőle, hogy fennakad a magyar vámon? ha igen mennyi idő és pénz?
alapvetően nem drága a cucc 10-15usd ennek hány százaléka vám,áfa?27%?időben tényleg kb 1 hónap?
hány dollárig vámmentes? és egyáltalán honnan tudja a vám, hogy mennyiért rendeltem? rá van írva a dobozra? mi van ha kevesebbet írnak?
fizetés kapcsán láttam többféle módon a western union tűnik a legegyszerűbbnek, nektek mik a tapasztalaitok a western union-os pénzátutalással?

jah és aliexpresse-en melyik eladótól érdemes rendelni? gyémántokból legyen minél több?
esetleg ha van jól bejáratott eladótok aki motoros cuccokban utazik, örömmel venném, ha leírnátok.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#478) sbwolf válasza dellfanboy (#477) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Vám + áfa részletesebben. Ott összefoglaló kinyitása.
by beg

(#479) sbwolf


sbwolf
aktív tag

Hír.

(#480) dellfanboy válasza sbwolf (#478) üzenetére


dellfanboy
senior tag

jó de az nem ebben a topicban van...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#481) Szpájki


Szpájki
tag

Sziasztok,

nagyon amatőr módon többet utaltam mint kellett volna, pontosan annyi eurot mint dollárt kellett volna.
próbáljam a bankomnál sztornóztatni, vagy majd a rendszer v bank v juang csiu visszautalja a többletet? :W

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#482) WOT-H-A-C válasza Szpájki (#481) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Menj be a bankodba ha elmondod nekik mi történt tudnak segíteni!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#483) marejjj


marejjj
újonc

Year Status Location Destination Count Date
2014 Collection 52803200 HU 20140413 0019
2014 Opening 51003100 HU 20140414 0821
2014 Departure from outward office of exchange 51003100 HU 20140414 0851
2014 NULL CAN HU 20140415 1824

Tud valaki segíteni hogy az "NULL" státuszú esemény az mit jelent és mit keres a csomagom Kanadába ?:D

(#484) WOT-H-A-C válasza marejjj (#483) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ne aggódj a "null" annyit tesz hogy a treck-er nem tudja lefordítani az eredeti szöveget értelmessen angolra!!! Dont worry!!!:)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#485) marejjj válasza WOT-H-A-C (#484) üzenetére


marejjj
újonc

:R

(#486) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok,

még nem volt tapasztalatom az AliExpress -en, ezért van néhány kérdésem:

- Nem rizikós-e, hogy nem lehet paypallal fizetni és emiatt ki kell adni a bakkártya adatokat minden vásárlásnál?

- Ruházati termékek mennyi idő alatt jönnek meg?

- Ha jól értem kb. 8000 Ft érték alatt nincs vám kötelezettség, tehát ha egy termékből többet akarok rendelni, ami több darabszámnál már átlépi a határt, akkor az működik, hogy külön rendelem meg egy időpontban, és így nem vámolják meg?

Köszönöm előre is a segítséget, Üdv!

(#487) El Gringo válasza ad4m1337 (#486) üzenetére


El Gringo
senior tag

hali
1. ki lett beszélve, már vagy 20-szor.
2. annyi idő alatt, mint minden más. Attól függ mivel küldi, és milyen a szerencséd. Senki nem tud neked jósolgatni
3. logika... ez egyértelmű :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#488) sug3r


sug3r
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni az alábbiakban:
Február 20-án rendeltem az Aliról egy sportkamerát, svéd postával. Kb. egy héttel később sikerült az eladónak feladnia a csomagot... Március 24. óta a nyomkövető rendületlenül ennyit mutat:

Már többször beszéltem a postával, (mivel a posta.hu nyomkövetője semmit nem talál) ők azt állítják, hogy még mindig nem érkezett be az országba. Írtam az eladónak is, azt mondta, hogy utánanéz és rögtön szól, ne aggódjak. Mondanom sem kell, hogy 4 napja néz utána. A 60 napból maradt még 9, de már feladtam a reményt. Open dispute, vagy illik kivárni az 59 napot? Mennyi esély van ezzel a (szerintem kamu) tn-el, hogy visszautalja a vételárat? Esetleg a magyar posta nyúlhatta le?
Köszönöm előre is.

(#489) hidroponi válasza sug3r (#488) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a külföldi rendelések topikban kb. 1 hete megy a haddelhadd, hogy a sved posta a legszarabb es allitolag sok a lenyult csomag es hogy mikortol lehet lemondani a csomagrol a TN statusza szerint.
szerintem nezz at oda, hatha okosabb leszel.

(#490) WOT-H-A-C válasza sug3r (#488) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szerintem írj a svéd postának és kérdezd meg hogy mivan a csomagoddal.De ha nincs válasz legkésőbb az 59. napon dispute!!!!Ha a csomag beérkezett volna magyarországra annak nyoma lenne ennyi idő alatt!!!Ha nem tudtok megeggyezni akkor kikell terjeszteni a vitát ali fele!!! A fullrefundból ne engedj!!!! Nem kaptál semmit, hitegetnek, stb.... Ali a te javadra fog donteni!!! Ha neg akar győzni az eladó hogy terjesszed ki a szállítási időt ne tedd meg!!!!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#491) sug3r


sug3r
csendes tag

Köszi a tippeket, ahogy olvasgattam a másik topicban, szinte semmi esély, hogy megérkezzen... Egyébként ha elindítom a dispute-ot, akkor ugye nem (esetembe pl.) 9 nap marad arra, hogy megoldjuk az ügyet?

(#492) hidroponi válasza sug3r (#491) üzenetére


hidroponi
aktív tag

itt elég jól leírják a menetét.

a 60 nap az az inditashoz(megerkezeshez) adott ido. a vita meginditasa utan az elado kap 15napot hogy valaszoljon. ha nem sikerul ez ido alatt megegyeznetek (vagy nem tetszik az elado valasza) akkor claim-re valtasz(valt) es az aliexpress ele kerul a dolog es dont.

(#493) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Áltlánosságban AliExpress -ről rendelt ruháknak milyen a minősége?

(#494) daja28


daja28
tag

Sziasztok !

Segitséget szeretnék kérni ! Rendeltem egy ilyen 5 darabos csomagot . Ha jól olvastam 9 nap volt a feldolgozási idő , az eladónak irtam üzenetet hogy mikor adja fel vagy valami , de semmi üzenetet nem kaptam vissza . Viszont van oldalt egy idő ami 9 napot ir és néhány órát . Ha az letelik akkor adja fel postán a terméket vagy mi ?

(#495) daja28


daja28
tag

Csak mert a Status alatt azt írja hogy vár szállításra . Akkor ha letelik a 9 nap postázza a terméket ?

(#496) sbwolf válasza daja28 (#495) üzenetére


sbwolf
aktív tag

9 napja van a feladónak, hogy elküldje a terméket. Ha addig nem küldi az Ali automatikusan refundol.

(#497) Peter789 válasza sug3r (#488) üzenetére


Peter789
senior tag

Nekem nemrég jött egy telefon Ali-s eladótól svéd postával és gond nélkül ideért, bár valóban kicsivel lassabban mint az átlagos rizsföldi csomagok szoktak. A tracking szerint HK-ból először Szingapúrt járta meg röpke bő 2 hét alatt - talán az akkuja miatt addig hajóval ment - és onnan 5-6 nap alatt ideért és meg is kaptam... Gondolom abban is van li-ion akku, lehet azért jön az is lassan, bár ez már tényleg gyanús. Egyébként az a tracking oldal nálam is beragadt idővel és addig se túl informatív, próbáld meg itt: [link] illetve a végefelé a posta.hu/tracking -be is be kell már kerülnie, bár az hajlamos lemaradni úgy hogy ők maguk frissítik, a nemzetközi gyorsabb :)

Az Ali-ra még csak nem olyan rég találtam rá, de eddig 6-ból 6 csomagra kaptam tracking-et. Ez véletlen vagy kötelező policy hogy csak így küldhetik? Ebből 1 volt az értékesebb telefon, de a többi 5 az mind 5-10$-os vackok voltak, amiket azért rendeltem Ali-ról mert olcsóbb volt mint az ebay-es legolcsóbb (megbízhatónak tűnő) eladótól...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#498) sbwolf válasza Peter789 (#497) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Alinál kötelező a tracking.

(#499) BITBOYS válasza sbwolf (#479) üzenetére


BITBOYS
addikt

Alibaba letarolja a világot.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#500) daja28


daja28
tag

Köszönöm a segítséget ! A Tegnapi nap folyamán feladta az eladó a csomagot és megkaptam a nyomkövetési kódot azt írta hogy 3-10 munkanap mire látni fogom hogy merre jár a csomag .

Ha a vámra ér akkor az hogy nem vámolták vagy vámolják hogy lesz kiírva ?

China Air Mail Postával jön hol tudom nyomon követni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.