Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) #59816064 válasza vittorio7 (#1250) üzenetére


#59816064
törölt tag

Le ne zárd! Irjad neki hogy adja fel postára, küldje a trackinget, akkor esetleg lezárod.

(#1252) vittorio7


vittorio7
őstag

Köszi. Akkor nem zárom le. De magától is lejár a 4 nap. Utána mi történik?

Most megy a visszaszámláló, még 23 óra van hátra.

[ Szerkesztve ]

(#1253) Adéla


Adéla
újonc

Köszönöm a választ WOT-H-A-C. Újabb kérdésem lenne: Ha egy számlaszámról több rendelést fizetek, több címre és névre, akkor a vámosok figyelik, hogy több csomagnál is ugyanaz a fizető? Vagy csak csomagonként ellenőriznek? Csak az internetes rendelés miatt tervezek új kártyát csináltatni, és arra lennék így kíváncsi, hogy megéri, vagy sem? Illetve, ha többen rendelünk, megéri-e egybe tenni a termékeket, vagy inkább külön kezeljük a csomagjainkat?

(#1254) floryby92


floryby92
csendes tag

Szisztok!
Van egy csomagom ami júni. 28 óta pesten van. Többször hívtam a magyar postát mondták,hogy igen látják nem tudják mi van vele majd holnap hívnak.. ez már többször eljátszották.
Mi a szöszt csináljak?
Valakinek vmi tipp?
Vagy ihatom rá a hidegvizet? :F

(#1255) WOT-H-A-C válasza floryby92 (#1254) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Dehogy...Bacogassad a postát!!! Dolgozzanak az 1500 ft jukért!!! email,telefon nehagyd őket míg nem történik valami!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1256) #59816064 válasza floryby92 (#1254) üzenetére


#59816064
törölt tag

Hívd fel őket, de ezúttal így kezd: "Szeretnék hivatalos panaszt tenni..." diktálod az adatokat. Általában kicsit komolyabban vesznek, ha mégsem, akkor kérd el a postázási címüket, valamint az ügyintéző adatait (ekkor majd elkezd intézkedni is) és mondd el hogy panaszodat hivatalos levélben is el fogod nekik küldeni. A beszélgetést rögzítik.

(#1257) lemmy9


lemmy9
őstag

Ha 60 napos a szállítási idő, mennyivel előtte kell vitát nyitni ha nem jött meg a cucc?
Vagy utána kell?

Szerintem!

(#1258) WOT-H-A-C válasza lemmy9 (#1257) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

55. nap dispute ha lejár az idő akkor baxhatod!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1259) vittorio7 válasza #59816064 (#1251) üzenetére


vittorio7
őstag

Szia!

Nem zártam le a vitát. Most lezáródott: "Seller accept issue "

És ezt írta az eladó: "The case will be over the period. I give you a refund. Please re-purchase."

Akkor most visszautalják a teljes vételárat? Kb. mikor, és kell-e tennem valamit?

Eredetileg az kértem, hogy térítsék vissza a teljes vételárat. Helyette megígérték, hogy küldenek egy új cuccot. Majd többször kértek, hogy zárjam le a vitát. Ezt nem tettem meg.

Köszönöm az eddigi segítséget is.

[ Szerkesztve ]

(#1260) blueMerle válasza vittorio7 (#1259) üzenetére


blueMerle
veterán

Visszakapod a pénzed, semmit nem kell csinálnod. :)

(#1261) vittorio7 válasza blueMerle (#1260) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez jó hír, köszi. Gondolom, ha töröltem volna a vitát (ahogy kérték többször is), akkor nagy eséllyel nem küldtek volna új cuccot.

(#1262) csibe0704


csibe0704
újonc

Sziasztok!
Nagyon új vagyok még a fórumon,de már párszor rendeltem az aliról ami meg is érkezett..most viszont van egy olyan próblémám,hogy 06.20án és 06.30án rendeltem valamit két külön eladótól és kaptam utánuk trackingot is,de eddig még csak nyomát sem látom... több keresővel is próbálkoztam. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1263) lemmy9 válasza WOT-H-A-C (#1258) üzenetére


lemmy9
őstag

Ok, köszi.
Amúgy mit kell írni ilyenkor, van valami sablonotok?

Szerintem!

(#1264) Martina26


Martina26
csendes tag

Svájci posta csomagom így áll most.:
Swiss post szerint:
Consignment number CH:

Date Time Event Processed by Notes
Mon 07.07.2014 18:00 Mailed Asendia Asia
Mon 07.07.2014 18:00 Arrival at border point of origin country Asendia Asia
Mon 07.07.2014 18:00 Departure from border point of origin country Asendia Asia
Fri 18.07.2014 02:47 Arrival at border point of destination country HUBUDA
Fri 18.07.2014 02:50 Handed to customs HUBUDA
Magyar posta szerint:
DÁTUM INFORMÁCIÓK
2014.07.07
18:00
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted

2014.07.07
18:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.07.07
18:00
Küldemény információ:
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange

2014.07.16
22:13
Küldemény információ:
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange

2014.07.16
22:15
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.07.17
07:20
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.07.18
02:47
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

A posta nem írja,hogy vám elé állítva.A swiss post már péntek reggel írta.Kíváncsi vagyok meddig fog tartani a vámolás?!
Biztos,hogy vámolják mert tablet van a csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#1265) szoszke1986


szoszke1986
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok ebben a témában..az érdekelne ha nem vevő vagyok hanem csak közvetítő akkor a csomagot saját címemre vagy közvetlenül a vevő címére kérjem? köszi a választ előre is

(#1266) szoszke1986


szoszke1986
csendes tag

jaa és még egy dolog :P ki mit ajánl fizetésnél? itt gondolok arra,hogy banki átutalás vagy bankkártya vagy valami netes számla? légyszi írjatok mit érdemes nyitni

(#1267) WOT-H-A-C válasza szoszke1986 (#1266) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Regnél megadhatod az ő címét is...ez azzal jár hogy ha gari lesz a dologból véletlen akkor ő intézi...viszont ez nagyon megbonyolítja a dolgot és felvet etikai problémákat is de ez ti dolgotok...

Én mindíg a web kártával fizetek miden gond nélkül...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1268) szoszke1986 válasza WOT-H-A-C (#1267) üzenetére


szoszke1986
csendes tag

Köszi az infót :D mit takar a webkártya? hol tudom igényelni?

(#1269) WOT-H-A-C válasza szoszke1986 (#1268) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A bankodnál .....olyan "díj csomag" kell neked amihez van internet bank szolgáltatás.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1270) szoszke1986 válasza WOT-H-A-C (#1269) üzenetére


szoszke1986
csendes tag

Jelenleg takarékszövnél vagyok...lehet érdemes lenne váltani :P

(#1271) WOT-H-A-C válasza szoszke1986 (#1270) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1272) Papesz1990 válasza szoszke1986 (#1266) üzenetére


Papesz1990
csendes tag

Én bankártyával fizetek elég régóta alin, és soha semmilyen problémám nem volt még ebből. Teljesen biztonságos azzal is. De ki milyen paranoiás a netes vásárlással kapcsolatban. :)

"Aki csak tanulással tudja elvégezni az egyetemet, az megélni is csak munkából tud majd."

(#1273) Sutkee


Sutkee
csendes tag

Sziasztok! Én is új vagyok ebben a témában. Találtam egy eladót és érdekelne, hogy szerintetek megbízható e. Valamint a fizetés hogyan lehetséges? Sima banki befizetéssel akár?
http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Nike-Air-Max-LUNAR90-C3-0-Men-Air-Max-90-Running-Shoes-Fashion-Male/1905531271.html
Ezt a cipőt szeretném megrendelni :).

(#1274) Sutkee


Sutkee
csendes tag

Vagy esetleg valaki rendel nekem? És akkor én neki utalnám a pénzt:D..

(#1275) BITBOYS válasza Sutkee (#1273) üzenetére


BITBOYS
addikt

Transaction History & Feedback alatti részre pillants rá

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1276) Sutkee


Sutkee
csendes tag

Nézegettem és elég pozitívnak tűnik. Csak ugye ahogy láttam nem lehet Paypal-lel fizetni ami nálam elég hátrányos.. :c

(#1277) BITBOYS válasza Sutkee (#1276) üzenetére


BITBOYS
addikt

Azzal itt nem is fogsz tudni fizetni, de elárulom az escrow jobb mint a pál :)
Helyedben már rendelném is meg :K

A méretet figyeld nagyon, max ezzel lehet problémád ha rosszat rendelsz.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1278) Sutkee válasza BITBOYS (#1277) üzenetére


Sutkee
csendes tag

Hallottam erről, csak én nem rendelkezek se mastercarddal , se visa-val, sőt igazából semmi ilyesmivel:D..

(#1279) BITBOYS válasza Sutkee (#1278) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha nincs bankkártyád cipőd se lesz :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1280) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Rendeltem 2 db coolpad f1-es telefont kínából.
Ahogy kell rá is irattam az értékét 45$ értékben (declare),és ajándékként küldettem.

Eddig ez több telefonnál is bevált,és nem vámolták le.

Jött a vámtól a levél,hogy küldjem be a számlát,írjam le hogy mi a termék, mennyit fizettem a szállításért.

Válaszoltam is, hogy a termékért nem fizettem,a szállításért nem fizettem,a termék pedig telefon.

Aztán jött egy válaszuk,hogy kérik a termék linkjét.
Ilyenkor mit válaszoljak,hogy ne vámoljanak?

Köszönöm.

(#1281) BITBOYS válasza Rolli (#1280) üzenetére


BITBOYS
addikt

És akkor mit csinálsz ha utána meg bekérik az utalásról is a képet? Ez így nagyon necces :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1282) Rolli válasza BITBOYS (#1281) üzenetére


Rolli
aktív tag

De irtam hogy nem fizettem a telefonert.ha leirom hogy tesztelesre kuldik,ezert nem kell fizetnem erte.?

(#1283) BITBOYS válasza Rolli (#1282) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hozzánk az Nvidia küldött promózni gépeket, azokat is megvámolták és kifizettük. Nem tudtunk mit csinálni, pedig papírunk volt róla.
Itt az a gáz, ha belemászol valami hülyeségbe és nem tudod igazolni az állításodat akkor baj lesz.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1284) Rolli válasza BITBOYS (#1283) üzenetére


Rolli
aktív tag

Es ha csak annyit irok, hogy ajandekba kaptam?
Azzal mit tudnak kezdeni?

(#1285) Earl_Muttley válasza Rolli (#1284) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nem fogják elhinni... Max. ha egy darab lenne, akkor lehetne a "csereként kaptam" kártyát TALÁN eljátszani, bár szerintem ahhoz is igazolni kéne.

De szerintem ha tovább kevergeted a dolgokat, jobban megszívod mintha normálisan kifizetnéd az összeget sajnos....

(Mennyiről lenne szó amúgy?)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#1286) WOT-H-A-C válasza Rolli (#1284) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ide is beírom nehogy elkerülje a figyelmed!!

1. Ez tiltott it a prohardveren!!
2. Ez már 1.000.000.000.000.000 szor le lett írva ,hogy nem működik tavaj ősz óta mind1 mit hazudik rá a kínai!!!bekérik a papírokat!!!Most te tulajdonképpen áfát csalsz amit büntetnek!!!Ha nem adodo meg linket úgyis felbontják és jön a büntetés + fizeted az áfát!!!Neharagudj hogy ezt mondom de nagy balfék vagy!!!

Mit tehetsz???Írsz nekik sűrű bocsánt kérések közepette hogy tévedés történt és 2 telefon xxx(és itt jobban jársz ha beírod az összget) áron!!!Ha szerencséd van nem büntetnek csak kifizeted áfát!!!
Ha tovább bolondozol velük akkor kinyitják majd felbecsülik az árát és fizetsz amit kirónak + áfa + büntetés!!!
De lehet hogy csak büntetés + lefoglalják egy időre a telefonjaidat!!!!

Gratulálni tudok csak!!! :(((

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1287) #09819904 válasza Rolli (#1284) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szerinted ezt ki hinné el? :U
Majd pont Kínából fogsz ajándékot kapni vám/áfa-mentesen... Tudod ez régen elment, de mára megunta a vám- és az adóhatóság, hogy az emberek érdekes módon mindent ajándékba kapnak. Aztán ment a duma amikor ellenőrizték a bevételi oldalt, hogy "menyasszonytáncból" volt a pénz.
A tesztelésre duma ott bukik, hogy a csomagolásra nem lesz ráírva. Ez az egyik! A másik, hogy a NAV simán bekérheti a kettőtök között létrejött szerződést. Na, akkor mit csinálsz? :) Majd megmondod, hogy sajnos nincs meg...

Meg ugye olyan baromira hihető, hogy csingcsáng tartomány utolsó kis zöld teát főző kis telepén rátalálnak a Te készülékedre és hirtelen a nagy marha semmiből megtalálják a címedet és "free shipping" alapon már haza is tolják neked. Sőt, az is hihető lenne, hogy tesztelésre küldenek a világ másik végéről neked telefont úgy, hogy semmi bejegyzett olyan munkahelyed sincs amivel ezt tudnád igazolni.

Amúgy Te a csurmáig jutottál csak el, hogy ennyire mélyenszántó gondolataid vannak? :U

(#1288) blueMerle válasza Rolli (#1284) üzenetére


blueMerle
veterán

Óriási bajba keverted magad, hatalmas butaságot csináltál (ez konkrétan bűncselekmény) -nem igazán látok itt megoldást-, azt azért majd ird meg kérlek mi lett a storyból, mert kiváncsi vagyok rá :)

Csak úgy mondom hogy itt szlovákiában egy barátom ugyanezt játszotta el mint Te (hazudozott össze vissza a vámosoknak), végül lefoglalták az árut, kapott 350 euró büntetést (kb 110 000Ft) és még egy feltételes is kinéz neki. Kurvára megérte azért a pár fillérért (áfa), kezet foghattok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1289) #09819904 válasza blueMerle (#1288) üzenetére


#09819904
törölt tag

Magyarországon pénzbüntetést szabnak ki, amit, ha nem tud fizetni akkor közmunkán lenyomhatja. Szóval kishazánkban még azért annyira nem véresen komoly a büntetési tétel.

Azt nem értem, hogyha valaki külföldről rendel - és nyilván tisztában van azzal, hogy vámköteles minden ami a határon átjön -, az miért nem kalkulálja bele, hogy vagy fennakad vagy nem?

(#1290) #09819904


#09819904
törölt tag

Hogy kicsit tisztábbak legyenek a dolgok!
Milyen értékig vámmentes az a küldemény, ami külföldről érkezik 2014-ben? Mennyi és milyen adót kell utána fizetni?

Külföldről rendelt termékek esetén a leglényegesebb szempont 2014-ben, hogy EU tagországból érkezik a küldemény vagy azon kívüli országból. Ugyanis az EU tagországból érkező áruk belföldi küldeménynek számítanak, így azokat nem terheli vám. Az EU-n kívülről érkező áruk viszont már vámkötelesek. Az, hogy konkrétan melyik országból rendelünk, az nem számít, például mindegy, hogy Kínából vagy az USA-ból rendelünk a lényeg, hogy Eu tagállam-e vagy sem. A díjak pedig az alábbiak szerint alakulnak:

- Magánszemélyek közötti forgalomban 45 euró értékig vám és áfa mentes a küldemény

- Kereskedelmi forgalomban 22 euró értékig vám és áfa mentes, viszont fontos, hogy kereskedelmi forgalomnak számít, ha magánszemély külföldi cégtől rendel árut az EU-n kívülről

A fenti összegeket meghaladó érték esetén 150 euró-ig vámmentes az áru, de 27% ÁFA terheli.

Magánszemélyek közötti forgalomban:
- 151-700 euró között 2,5% vámot és 27% áfát kell fizetni
- 701-999 euró között a kereskedelmi vámtarifa szerinti vámot és 27% áfát kell fizetni

Magánszemély által megrendelt áruk után
- 151-999 euró között kereskedelmi vámtarifa szerinti vámot és 27% áfát kell fizetni
- 1000 euró vagy azt meghaladó érték felett a kereskedelmi vámszabályokat kell figyelembe venni
*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet

A Nemzeti Adó
és Vámhivatal által kiadott
4008/2013. számú tájékoztatás
a 2014. évben alkalmazandó vám
-és adómentes értékhatárokról:

http://www.nav.gov.hu/data/cms307729/4008_2013_2013.11.11.pdf

Tehát nincs itt olyan, hogy ajándék (ami amúgy illetékköteles...), meg a jangcefolyómentitestvéremvisszaküldte, meg hasonló kifogások. Értékhatár van és kész!

(#1291) Papesz1990 válasza Sutkee (#1273) üzenetére


Papesz1990
csendes tag

Több okból se ajánlatos megrendelni, és leírom, hogy egyúttal lásd is, hogy mire figyelj legközelebb.
- az eladónak nagyon kevés feedback score-ja van (125), csakis olyan eladót nézz, akinek min. 10000 feletti eladása van (5 gyémánt fokozat, én annál alább ritkán adom)
- kevés feedback visszajelzés

Ebben az esetben, hogy te cipőt szeretnél rendelni, ami márkás cipő, elég necces a dolog. Miután ez valszeg hamisítvány, ha elkapják a vámon, akkor valószínűleg vagy bűntetés néz ki, vagy lemondasz a termékről, és a terméket megsemmisítik (és ezzel bukod a cipő árát is). Persze vannak itt írások, hogy márkás termékek átmentek a vámon, de kinek mekkora kockázat éri meg a mai világbann... :)

[ Szerkesztve ]

"Aki csak tanulással tudja elvégezni az egyetemet, az megélni is csak munkából tud majd."

(#1292) mustang08 válasza #09819904 (#1290) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Az alin lévő eladók magánszemélynek számítanak?

(#1293) #09819904 válasza mustang08 (#1292) üzenetére


#09819904
törölt tag

Elméletileg! Mivel nem vagyok az AliE tagja, így passz.

(#1294) WOT-H-A-C válasza mustang08 (#1292) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem mind1-ik!árul ott magánszemély és cég is!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1295) daja28


daja28
tag

Segítséget szeretnék kérni . Ma rendeltem kb 15 más eladótól különbözz termékeket 10-15 euró értékben , ha egyszerre érnek a vámra kell számítanom vámra vagy áfára , vagy csak akkor kéne ha 1 eladótól rendeltem volna az egészet ?

(#1296) #59816064 válasza daja28 (#1295) üzenetére


#59816064
törölt tag

Külön kezelnek minden csomagot, hiába egy címre megy.

(#1297) Martina26 válasza Martina26 (#1264) üzenetére


Martina26
csendes tag

Reméltem estére lesz változás,de semmi! Majd csak végeznek vele valamikor!

(#1298) blueMerle válasza WOT-H-A-C (#1294) üzenetére


blueMerle
veterán

Pontosan így van :K

(#1299) dzsidzsas válasza Martina26 (#1297) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

Én is így jártam, biztos sztrájkolnak a vámosok.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#1300) Martina26 válasza dzsidzsas (#1299) üzenetére


Martina26
csendes tag

Biztos nyaralnak!Már kezd kicsit bosszantani,nem csak a vám,de a posta is.Nem képes frissíteni az adatokat péntek óta!A svájci legalább írja,hogy vám elé állítva.Neked mikor érkezett az országba?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.