Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) dzsidzsas válasza Martina26 (#1300) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

22-én 08:22 Azóta semmi

https://rollerezz.blogspot.com/

(#1302) Martina26 válasza dzsidzsas (#1301) üzenetére


Martina26
csendes tag

07.22.-én vagy 06.22.?

(#1303) Martina26


Martina26
csendes tag

Ma 22:45-kor frissült a posta.hu
Amire számítottam!
2014.07.23
09:54
Küldemény információ:
Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure

(#1304) Martina26


Martina26
csendes tag

Vámoláshoz melyik e-mailre kell küldeni a számlát?
vamkezeles@posta.hu vagy a
postaimport@posta.hu-ra?

(#1305) szili.tamas1 válasza Martina26 (#1304) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Postaimport

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#1306) lemmy9


lemmy9
őstag

Valaki erre?

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#1307) WOT-H-A-C válasza lemmy9 (#1306) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mire mit kell írni?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1308) Martina26 válasza szili.tamas1 (#1305) üzenetére


Martina26
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#1309) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Sziasztok!
van egy olyan problémám,hogy rendeltem egy lámpát aliexpressről.Az eladó elküldte,de a a svéd postán rekedt!
Írtam többször is az eladónak,hogy mivel nem kaptam meg időben a csomagot,így utalja vissza a pénzt,de az meg csak azt írja,hogy bocs,de várjál még!
Nem tudok sem értékelést küldeni,sem a "nyílt vitát" megnyitni!
nincs olyan email cím,vagy elérhetőség ahol közvetlenül az alinak tudnám jelezni a problémámat?

(#1310) DougButabi


DougButabi
tag

Üdv srácok.

Guaranteed genuin-el kapcsoltaban van valakinek tapasztalata.
Sokan írtátok, hogy cipőt rendeltetek, de vélemény nem sok volt róla, hogy eredeti e.

Persze értem én, hogy tuti nem az, mert aliexpress stb. de azért 15,000 HUF nagyon sok egy hamisítványért.

Viszont, ha nem eredeti, akkor a lóvé háromszorosát adják vissza. Na ez a funkció üzemel?
Vagy milyen opciók vannak:
1. kijön, baromira jó minőségű hamisitvány, elfogadom, de 2 hónap múlva szétesik
2. látszik rajta, hogy kajli, de az alinál nem adnak a véleményemre, elhiszik az eladónak, hogy eredeti

3. Eredeti, mindenki boldog
4. Hamis, de visszaadják a pénz háromszorosát.

Az utolsó kettő kicsit meseszerűnek tűnik.

(#1311) dzsidzsas válasza DougButabi (#1310) üzenetére


dzsidzsas
aktív tag

15.000-ért itthon is kapsz normális cipőt, ami minőségi, és garid is van rá, és felpróbálhatod, ami nem mellékes. Ez mellett veszélyes dolog ruházatott vásárolni, olvass vissza, akár be is perelhetnek. Én mindenesetre nem tenném. De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#1312) blueMerle válasza ólomlábú (#1309) üzenetére


blueMerle
veterán

Hogy a viharba ne tudnál vitát nyitni?!?! Open Dispute a rendelésed oldalán, ott Full Refundot kérsz, és ennyi, visszakapod a pénzed. Egyébként mi az hogy elakadt? Mennyi idő még a Buyer Protection? Mikor rendelted? Mikor adták fel? Nem arról van inkább szó hogy pár napja nem változott a státusz és most elkezdtél parázni? :U

[ Szerkesztve ]

(#1313) DougButabi válasza dzsidzsas (#1311) üzenetére


DougButabi
tag

Jelenlegi is NIKE van a lábamon, 18 körül vehettem, nem emlékszem, de egy ilyet nem kapok itthon ennyiért:

http://www.aliexpress.com/item/men-s-NIKE-Air-Max-2013-Running-Shoes-100-Original-Quality-SIZE-40-46-Free-Shipping/1879907772.html

Kövezzetek meg, de gyerekkoromban akinek ilyen volt a lábán (Air max) na az volt az isten, tán egyszer nekem is volt boltóltam valahonnan, és szerettem.

Na mióta benőtt a fejem lágya, nem adok ki 40 körül cipőre, de a lelkem mélyén vágyok rá.
Szóval itt van a cucc, elvileg aliban megbízunk, alinak van ez a "Garantáltan eredeti" funkciója, vagy minek nevezzem, szóval gondolom van benne buktató, csak nem tudom mi az...

(#1314) blueMerle válasza dzsidzsas (#1311) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem perelheti be senki :U :U

Hamisítvány miatt esetleg kaphat büntetést, de ez nagyon ritka, ilyenkor az esetek döntő többségében elkobozzák a cuccot, nincs semmiféle büntetés.

(#1315) ólomlábú válasza blueMerle (#1312) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Túlszaladtam az időn.
Nincs open dispute gomb.
A státusz már egy hónapja nem változott!
Még most is tracking szerint ugyan ott van Svédországban ahol a feladást követő kb egy héttel volt.
Most az van,hogy a 60 nap letelt,sőtt.... már az után is vagyok.Az eladó csak azt hajtogatja,hogy várjak,várjak... évekig nem fogok!Most se cucc,se pénz,ráadásul nem is a sajátom,hanem kollégámé.
Szóval a para jogos... itt nem csak késik pár napot...

(#1316) WOT-H-A-C válasza ólomlábú (#1315) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

3.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1317) blueMerle válasza ólomlábú (#1315) üzenetére


blueMerle
veterán

Jahogy letelt a Buyer Protection? :U
Nincs több kérdésem. Miért nem olvasol egy kicsit a dolgok után mielőtt rendelsz? Miért nem kérdezel előtte mielőtt anyagi kárt okozol magadnak? Nem, mostmár semmit sem tehetsz, az Ali átulta a pénz az eladónak, ennyi volt a történet. A Buyer Protection ideje alatt, pár nappal a letelte előtt kellett volna vitát nyitnod. Buktad és ez teljes mértékben a Te hibád. Legközelebb ennyivel okosabb leszel.

[ Szerkesztve ]

(#1318) szuszinho válasza WOT-H-A-C (#1316) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak?

(#1319) Papesz1990 válasza DougButabi (#1313) üzenetére


Papesz1990
csendes tag

Nemrég felmerült szintén egy kérdés egy márkás cipővel kapcsolatban, ki is fejtettem, miért hanyagolja a vásárlást, most neked szintén azt javaslom, hogy olvasd el az előző hozzászólásomat, és azután gondold át újra. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki csak tanulással tudja elvégezni az egyetemet, az megélni is csak munkából tud majd."

(#1320) ólomlábú válasza blueMerle (#1317) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Már jó pár dolgot rendeltem... össze számolni sem tudom.Ez volt az első ilyen dolog :(

(#1321) WOT-H-A-C válasza szuszinho (#1318) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nemrég kezdtem a számolást!! :))

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1322) DougButabi válasza Papesz1990 (#1319) üzenetére


DougButabi
tag

Nem tudom elképzelni, hogy ha jóhiszeműen eredetit vásárolok, akkor megbüntethetnek. Max. elkobozzák a hamis árut. Akkor meg refundolok nem? Mivel eredetinek hirdette meg. Az, hogy hülye legyek, állampolgári jogom.

De elsősorban nem is arra vonatkozott a felvetésem, hogy eredeti e, hanem, hogy működik ez a "Guaranteed Genuine money back"

(#1323) lemmy9 válasza WOT-H-A-C (#1307) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem nyitottam még vitát, nem tudom hogyan működik.
Csak klikkelgetni kell, vagy szövegesen panaszkodni?

Szerintem!

(#1324) WOT-H-A-C válasza lemmy9 (#1323) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

open dispute -> kérdőív szerűen kitöltöd mi a problémád majd leírod az ablakba pár sorba képet töltesz fel és elküldöd....értelem szerű az egész siman menni fog!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1325) lemmy9 válasza WOT-H-A-C (#1324) üzenetére


lemmy9
őstag

Ok, köszönöm.

Szerintem!

(#1326) sloby


sloby
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem Aliexpressről egy Lenovo telót + autóra felpattintható GPS-szerű tartót hozzá + tokot 180 USD értékben ami magában foglalja a 20 USD-be kerülő DHL futárt is.

Ma telefonáltak, hogy megérkezett a csomag és vámköteles ezért küldjem el az adatokat a rendelésről. Eddig oké, tudtam, hogy ez lesz. Már megcsináltam a screenshotokat, éppen gyártom a válasz emailt erre látom, hogy mellékelten elküldték, hogy milyen kísérő levéllel kapták meg a csomagot.

Ezen csak annyi szerepel, hogy "China phone" 65 USD értékben. WTF?

Egyelőre írtam az árusnak, hogy ez pontosan micsoda de a kérdésem az, hogy veletek történt-e már hasonló?

Nem tudom, hogy szimplán totál mást küldtek el nekem vagy csak jófejek akartak lenni, hogy ne kelljen egyáltalán vámot / csak kevés vámot fizetnem csak elrontották az értékhatárt?

Az 1. variációt hogy tudom kideríteni innen távolról (telefon DHL-nek, hogy bontsák fel a csomagot?) ?
A 2. variációnál küldjem el az igazi invoice, átutalás, egyéb adatait és mondjam, hogy valamit kínában rontottak el?
Esetleg próbáljak photoshopmáguskodni és elküldeni nekik, hogy én "valójában" tényleg csak egy 45 USD-s kínai gagyi telót rendeltem 20 USD DHL szállítással? (Ezt a variációt nem preferálom annyira, itt már én is sáros leszek az ügyben ha valami rosszul sül el)

Előre is köszi a válaszokat!

(#1327) WOT-H-A-C válasza sloby (#1326) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha rám hallgatsz elküldöd az adatokat(valós) ők geldolgozzák majd kifizeted,az áfát a futárnak a cuccra és örömmel használod....

Ha vissza olvasol volt itt egy srác aki trükközni probált a NAV al neki is leírtuk mire számíthat....

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1328) sloby válasza WOT-H-A-C (#1327) üzenetére


sloby
csendes tag

Köszi.

Honnan tudhatom, hogy tényleg az van a dobozban amit rendeltem és nem valami gagyit küldtek el helyette?
Eleve 1 tételt tüntettek csak fel, holott még másik 2 is van benne (ezek mondjuk térfogatra nem nagyok)

Nem lenne frankó, hogy kifizetem a 180 usd utáni vámot és miután megkaptam csak egy gagyit tartalmaz a csomag :/

(#1329) vittorio7 válasza sloby (#1328) üzenetére


vittorio7
őstag

Felveheted kamerával amikor kibontod a csomagot.
Ha gond lenne vitát indítasz, és feltöltöd bizonyítéknak.

(#1330) WOT-H-A-C válasza sloby (#1328) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Még nem járt le a buyerprot....kifizeted megkapod és ha nem az van benne akkor írsz az eladónak és dispute!!! De mindenféle képpen csinálj videót amikor kibontod a csomagot!!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1331) sloby válasza vittorio7 (#1329) üzenetére


sloby
csendes tag

Ezt én is terveztem, csak azért vagyok még "gondterhelt" a témával kapcsolatban mert ha esetleg gagyi jön meg, akkor ha jól értelmezem a vámra fizetett ÁFA összeget bukom ha visszaküldöm az árút.

(#1332) blueMerle válasza sloby (#1331) üzenetére


blueMerle
veterán

Nézd, ha megbízható eladótól rendeltél (legalább 2000-3000 visszajelzés és abból legalább 95-98% pozitív) akkor semmi gond nem lesz, fontos észben tartanod hogy az Alin az eladónak nem érdeke átverni téged, azzal csak magával szúrna ki mert egy esetleges vita során úgyis neked adnának igazat őt pedig néhány húzás után kitiltanák.

[ Szerkesztve ]

(#1333) sloby válasza blueMerle (#1332) üzenetére


sloby
csendes tag

85000 score, 98,3%-os a store, ezért is mertem megrendelni tőlük. Csak nem értem, hogy miért ezt rakták rá az invoicera..

(#1334) blueMerle válasza sloby (#1333) üzenetére


blueMerle
veterán

Mindig minden nagyértékű csomagra kis összeget és általában más termékmegnevezést írnak hogy ha lehet átcsússzon a vámkezelésen (bár ez az utóbbi időben Magyarországon sajnos már lényegtelen, szinte minden vámköteles cuccot megfognak tökmindegy mi van ráírva). Ez mindig is így volt az Alin, rendben van a dolog.

Neked a valódi árat kell bevallanod és a csomag valódi tartalmát teljesen függetlenül attól mi van a csomagra írva. Ellenkező esetben bűncselekményt követsz el (adócsalás).

[ Szerkesztve ]

(#1335) sloby válasza blueMerle (#1334) üzenetére


sloby
csendes tag

Én is így gondoltam, csak kellett egy kis megvilágosodás. Köszönöm :)

(#1336) szili.tamas1 válasza ólomlábú (#1320) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Pedig ha 5 mailt nem kuldott az ali hogy le fog jarni a buyer protection akkor egyet sem... :(

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#1337) Rolli


Rolli
aktív tag

Nem is értem miért véditek annyira a NAV-ot.

Ha nekem kínából küldenek egy telefont,és a kínai ráírja hogy ajándék, és ráír egy értékhatárt,akkor az alapján kell vámolják.
Ha a kínainak 45 dollárba került,akkor én valljak be 190-et?

Vagy itt mindenki fizetni akar?
Akkor csak hajrá.

Egyáltalán nem tartom jogosnak ezt az áfa dolgot.

Ha a nav kinyitja,és felbecsüli,akkor szopás van,egyéb esetben szerintem nem.
De akkor sem értem miért becsüli fel,ha ajándék!!

Jelenleg vámvizsgálat alatt 2 napja a telefonom,kíváncsi leszek mi lesz a vége.

(#1338) blueMerle válasza Rolli (#1337) üzenetére


blueMerle
veterán

Elküldtél nekik minden dokumentumot, screenshotot amit kértek?

(#1339) WOT-H-A-C válasza Rolli (#1337) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Neharagudj de te tényleg csak ennyit szűrtél le az egészből hogy mi " védjük a NAV"ot???? Mennyi idős vagy te?? Ha jól emlékszem neked már régebben is lellett írva hogy nem jó szórakozni velük mert megütheted a bokád!!! Ráadásul most is leírtam mit tehezsz.Akkor most kit is védtünk???? Ha jól megbüntetnek akkor okolhatod magad a saját ostobaságod miatt!!!

Ja és hogy te mit tartasz jogosnak azt magasrol lefoss@ a NAV!!!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1340) Rolli válasza WOT-H-A-C (#1339) üzenetére


Rolli
aktív tag

milyen screenshotot küldjek,ha ajándékba kaptam?:)

(#1341) Rolli válasza WOT-H-A-C (#1339) üzenetére


Rolli
aktív tag

Én kérdeztem,hogy ilyenkor mit lehet tenni,mert ha megnézed a hirdetéseket,sokan játszanak ezzel.

Egyből azt kaptam hogy hülye vagyok,hogy gondolom.

Én tanácsot kértem,és nem a fejmosást!!

(#1342) WOT-H-A-C válasza Rolli (#1341) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Megkaptad a tanácsot akkor is ....Valld be amit fizettél mert tavaj óta a nav nem foglalkozik vele mit rá a kínai ha megfogja bekériaz adatokat!!Erre te mit csinálsz bepróbálkozol a hülyeséggel és jössz ide sírni!!!Csodálod hogy fejmosást kapsz???Minek jössz ide tanácsért ha hmlokegyenest mást csinálsz???

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1343) Rolli válasza WOT-H-A-C (#1342) üzenetére


Rolli
aktív tag

én tanácsot kértem,nem azt jelenti hogy azt is fogom csinálni.

Gondoltam okosabb leszek,de nem lettem:)

(#1344) WOT-H-A-C válasza Rolli (#1343) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na igen nem lettél.... :DD ;] :C Sok sikert !

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1345) blueMerle válasza Rolli (#1340) üzenetére


blueMerle
veterán

Figyelj, felőlem azt csinálsz amir akarsz, hidd el a kutyát nem érdekli, el lett magyarázva hogy mivel jár ha szórakozol a vámosokkal. A Te döntésed. Az meg hogy minket hülyének nézel, igazán nonszensz :DDD
Te komolyan azt hiszed, hogyha ráírják hogy Gift az onnantól ajándék? :D OMFG. Jóember, minden csomagra ez van ráírva ami az EU-n kívülről érkezik azért hogy ESETLEG megúszd az áfafizetést, de ha már egyszer megfogták, akkor fizetni kell, ennyi.

Persze, játszhatod a kemény, okos gyereket, mit gondolsz, a vámosok teljesen idióták? Ennek úgyis az lesz a vége hogy legjobb esetben elkobozzák, de én előrebocsátom hogy büntetést is fogsz fizetni ha kamuzol ;)

Azt pedig végképp nem értem hogy idejösz tanácsot kérni, majd homlokegyenest mást csinálsz, ennek mi értelme? :F

[ Szerkesztve ]

(#1346) Rolli válasza blueMerle (#1345) üzenetére


Rolli
aktív tag

Azt magyarázd el légyszíves,hogy mi alapján mondja azt a vámos,hogy nem ajándék?
Ha levan fixálva az eladóval,hogy ha megkeresi a vám,mondja azt hogy ajándékba küldte?
Innentől nem értem.
Magánszemély adta fel,nem bolt.

Mi alapján kobozza el?
Ha neki 45 dollárba volt a telefon,akkor annyiba volt.
Nagyjából még annyi sincs az előállítása.

Miért nézlek én hülyének titeket?

Azért cselekedtem mást,mert nem ilyesfajta tanácsot szerettem volna kérni,ezt az utat én is ismerem.

(#1347) WOT-H-A-C válasza Rolli (#1346) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Na most akkor még egyszer megpróbálom mert látom gyengébbek a képességeid!!

[olvass egy kicsit]

"Az EU-ból csomagban érkező ajándék értéktől függetlenül vám- és adómentes, míg a közösségen kívülről jövő után - értékhatártól függően - kell fizetni."

Itt jön a képbe a nav felbontja a csomagod meg nézi a telód rá guglizik és meglátja mi az ára aztán fizetsz áfát vagy megbuntet és viszi a telód!!!

Majd írd meg mi lett vége mert nagyon várom!! :C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1348) blueMerle válasza Rolli (#1346) üzenetére


blueMerle
veterán

Egyáltalán nem vagy tisztában a vámtörvényekkel, saját magad kreálsz akkora marhaságokat mint pl. előállítási költség alapján fizetni. A törvény világosan, egyértelműen fogalmaz hogy milyen értékhatár felett vám ill. adóköteles egy áru. Ez az összeg pedig a csomag teljes költsége, psotával együtt. Ennyire egyszerű. Nincs semmiféle előállítási költség, és magasról leszarják mi van ráírva.

Magánszemély adta fel,nem bolt.
A vámtörvény itt is világosan fogalmaz, mekkora értékhatár felett vámköteles az áru magánszemély-magánszemély közt AKKOR IS HA TÉNYLEG AJÁNDÉKBA KAPTAD ezt értsd már meg az Isten szerelmére (de tudjuk, nem így van), ezért fogsz mindenképp adót fizetni az áru után, CSAKHOGY....

...akkor most elmondom mi fog történni, miért toltál ki magaddal de rendesen: miután előadtad a meséd, miszerint ez ajándék a vámosok szépen felbontják a csomagod. Net elé ülnek, megkeresik a terméket egy boltban (és itt fogsz vastagon rábaszni, mert ők nem fogják a legolcsóbb helyet előtúrni) és nemes egyszerűséggel közlik veled hogy ennek ennyi az értéke, vagy fizetsz vagy elkobozzák. Vili?

Erre azért nem gondoltál, igaz? :DDD Hiba csúszott a már-már tökéletes tervedbe :DD

WOT-H-A-C: megelőztél :P

[ Szerkesztve ]

(#1349) WOT-H-A-C válasza blueMerle (#1348) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1350) Rolli válasza blueMerle (#1348) üzenetére


Rolli
aktív tag

De marha okosak vagytok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.