Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) WOT-H-A-C válasza CloZee (#1899) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DD

Te mikor kezdted a rendelést és mikor rendeltél utoljára mobilt???

Jó lesz ha kicsit fejleszted magad már ne is haragudj mert nagy hülyeségeket mondasz....a vámos egy postással kartöltve bármikor kibonthatja a csomagodat ha gyanúsnak találja vagy akár szúróproba szerűen is!!! A másik a NAV nál sem hülyék dolgoznak tavaj ősz óta magsan sz@rnak arra mit ír rá a kínai.

Freeshippinggel is kb 5-10% esélyed van arra hogy átcsússzon a csomagod!!!

Ajjállom figyelmedbe a külföldi rendelések topikot mert le vagy maradva majd 1 évvel....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1902) CloZee válasza WOT-H-A-C (#1901) üzenetére


CloZee
aktív tag

Az elmúlt 6 hónapban 8 telefont rendeltem. Mindet az én címemre (volt Ali, Ebay és Tmallbox is) illetve 1 powerbankot. Illetve pár elhanyagolható kacatot (maximum 2$ értékűek).

Ebből 1 telefon volt felbontva (eredeti dobozba jött kisebb árral) illetve a power bank. Felbontották, megnéznék, majd visszatették. Semmit nem számoltak fel rá, mert nem tudták beárazni (elég nehéz egy névtelen bankot beárazni) illetve egy telefont amin discount van. Nem kellene ilyen 5-10% os dologgal riogatni az embereket.

Ui: Közben fater egy komplett kamera rendszert rakott össze Ali-s rendelésekből (ha jól tudom 6 kamera) és ott se volt semmi, csak 1 vagy 2 felbontás.

(#1903) WOT-H-A-C válasza CloZee (#1902) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DD

Na most akkor mit nem bontanak fel???

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1904) CloZee válasza WOT-H-A-C (#1903) üzenetére


CloZee
aktív tag

Akkor nem tudsz szöveget értelmezni, mivel egy szóval sem mondtam, hogy nem bontják fel. Azt mondtam, hogy nagyjából képtelenek megállapítani, hogy eredeti, vagy klón telefon. Azt pedig egyetlen vámos sem fogja bekockáztatni, hogy egy eredeti telefont semmisített meg, mert abból komoly baja származik, a média visszhangról nem is beszélve. Ha nagy mennyiségű telefont rendelsz egyszerre, akkor már más a helyzet, de ezt is írtam.

-> Tanulj meg olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#1905) WOT-H-A-C válasza CloZee (#1904) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nyugodjál meg nyugodtan, azt nem nekd címeztem.....Azt hogy hamis egy telefon még egy vak is meg tudja állapítani.Nemhogy a vámosok....csak egy kicsit googlizni kell. Továbbra is azt tudom mondani hogy informálódj kicsit többet....[Segítek egy kicsit! Külföldi rendelések topik]

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1906) CloZee válasza WOT-H-A-C (#1905) üzenetére


CloZee
aktív tag

Túl sokat látsz bele. Ha Nike helyett Nikle jön Adidas helyett meg Addidas azt meg tudják állapítani, de egy olyan telefonnál nem, amit nem is forgalmaznak az Eu-ban, pláne úgy, hogy rendesen rajt a Lenovo név meg minden. A lótusz sem jelent semmit, mert bármikor design-t válthatnak. Nem fog napokat szarakodni vele senki, mert nem éri meg, mivel kis értékű, így is totál el vannak havazva.

(#1907) WOT-H-A-C válasza CloZee (#1906) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mennyire naív vagy... :DD

Mennyi idős vagy??Egyébként a lótuszvirág a lenovo saját védjegye!!!Kicsi esélyt látok rá hogy hipphopp lecserélik...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1908) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Felesleges veszekedni, ha átküldik a gépen és látják, hogy mobil, tablet bekérik a papírokat. Letolják mi van rá írva, meg se nézik. Ha gyanúsan olcsó, túl sokat rendeltél, stb. felbontják. Ha nyilvánvalóan hamis pl: ruházat (elektronikus készüléknél nehezebben állapítják meg, vagy beleszaladsz egy mobil fanba akkor bukta van, de ez ritka) akkor lehet hogy megsemmisítik (jó szívén múlik, meg a párján ;). Ha ki van adva nekik hogy hogy kell az államnak sok lóvé mert a kaméleon megint megszólalt, akkor jobban odafigyelnek, ennyi. Van akinek folyton átcsúszik a vámon a dolog, van akinek folyton fennakad. Ez egy ilyen biznisz.

[ Szerkesztve ]

https://rollerezz.blogspot.com/

(#1909) WOT-H-A-C válasza dzsidzsas (#1908) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:K :C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1910) elbandi2


elbandi2
tag

Ha 08.29.én zárult a dispute-m, akkor szerintetek mire várhatom a döntést az ali részéről, mert még midíg "Dispute escalated-Investigatin pending" státuszon áll az ügyem? Korábban irták, hogy sok az ügy, és türelmet kérnek, de lassan 2hétnél tartunk, és kicsit kezdek türelmetlen lenni.
Kösz!

(#1911) vityax82


vityax82
tag

Kaptam egy TN számot, hol tudom megnézni hogy merre jár a motyóm?
Tudnátok ajánlani egy jó oldalt?
China Post Air Mail !

(#1912) CloZee válasza vityax82 (#1911) üzenetére


CloZee
aktív tag

(#1913) vityax82


vityax82
tag

Ha ezt írja "China Post has not received parcel#" akkor miújság van?
2,23Eurós telefon tok!
Lehet csak kamu szám?

(#1914) Gépötty


Gépötty
senior tag

Megjött a tízdolláros, 64GB-os memóriakártya, amiből már kisebb flamewar kerekedett itt valamelyik nap.
Teljesen tökéletesen működik, h2testw ok, minden nagyon fasza - szeretném írni, de ahogy prognosztizálták többen, kamu. Már kértem a full refundot.
Lányok, lehet örülni ;)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1915) Firedaddy válasza vityax82 (#1913) üzenetére


Firedaddy
tag

Attól függ mikor adta fel.Két három nap mire frissül a tracking number.szóval ha c sak ma adta fel,akkor még nem fogod látni. próbáld pár nap mulva

(#1916) fordmustang1


fordmustang1
újonc

Sziasztok,

Most rendelek előszőr az AliExpress-ről egy telefont. A kérdésem az lenne, hogy milyen szállítást válasszak, ingyenest szeretnék itt három lehetőség van: Hongkong Singapore és Sweden melyik a legjobb?

A másik kérdésem a vám lenne ingyenes szállítás esetében is kell fizetni vámot, vagy áfát? A telefon értéke 80 euró.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1917) Akve


Akve
tag

Sziasztok!

A "külföldi rendelések" topikban már kérdeztem, de nem kaptam választ. Kérem segítségeteket.
Megkaptam a rendelésem, eddig hibátlanul működik.
Azt szeretném kérdezni ti mikor szoktátok visszaigazolni? Megvárjátok a 60. Napot vagy előbb?
Köszi!

Élek és élni hagyok.

(#1918) CloZee válasza Akve (#1917) üzenetére


CloZee
aktív tag

Ha megvan és megy is akkor visszajelzek 1-2 napon belül, hogy gut.

(#1919) 01andris


01andris
tag

Helló!
Rendeltem az Aliexpressen.Már csak ki kellett volna fizetnem,amikor teljesen leállt nálunk az internet.
Pár perc volt a szünet.
Amikor újra beléptem,minden rendelésem a frissek eltűntek.Így újra rendeltem mindent,kifizettem.
Most jött e-mail,hogy a korábbi négy rendelésem fizetésre vár.Előtte nem leltem.Mi ilyenkor a teendőm?
Válaszokat köszönöm.

(#1920) WOT-H-A-C válasza 01andris (#1919) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

ha lejár az idő és nem fizetsz akkor automatikussan törlődnek.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1921) 01andris válasza WOT-H-A-C (#1920) üzenetére


01andris
tag

Köszönöm.

(#1922) fordmustang1


fordmustang1
újonc

Sziasztok,

Az előző üzenetben az árat elírtam, azért írok még egyszer! De a kérdéseim ugyan azok.

Most rendelek először az AliExpress-ről egy telefont. A kérdésem az lenne, hogy milyen szállítást válasszak, ingyenest szeretnék itt három lehetőség van: Hongkong Singapore és Sweden melyik a legjobb?

A másik kérdésem a vám lenne ingyenes szállítás esetében is kell fizetni vámot, vagy áfát? A telefon értéke 180 euró.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1923) WOT-H-A-C válasza fordmustang1 (#1922) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Vámot nem fizetsz áfát igen!!!
Vagyis ((180*312)*1,27)+1500=telefon ára freeshippinggel forintban.

HK vagy SG. Swéd kerülendő.
Sg megbízható és hiz aksit.HK-ba nem vagyok biztos azt meg kell kérdezni az eladótól.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1924) fordmustang1 válasza WOT-H-A-C (#1923) üzenetére


fordmustang1
újonc

Köszönöm a választ!

Mége egy kérdés az Áfát hol kell fizetnem? Feladják a csomagot ingyenes szállítással majd a vám után már úgy küldik ki, hogy + egy csekk a fizetendő áfával?

Köszönöm a választ
Jenő

(#1925) CloZee válasza fordmustang1 (#1922) üzenetére


CloZee
aktív tag

Ha megfogják a csomagot akkor 180 + 48,6 Euró. Ha nem fogják meg akkor 180. Kérd jelöletlen dobozban valami kisebb árral, mondjuk 10-15$. De ne legyen túl kicsi sem az ár, szóval ne ilyen 1 $-t írjanak rá

[ Szerkesztve ]

(#1926) WOT-H-A-C válasza fordmustang1 (#1924) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Pár hasznos infó:

1.

2.

3.

A srác igen jó lösszefoglalja a dolgokat.Áfát a postának fizeted + 1500Ft kezelési költség ha "freeshippinggel rendeltél!

Ebben a topikban

kérdezz rá ha mégtöbb infó kell!!!!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1927) feripalijani


feripalijani
csendes tag

Sziasztok!

(P:C)(/P)

Eléggé alaposan utánna olvastam itt, hogy hogyan kezeljem az ali-t stb stb. Viszont nem tudom, hogy miért ilyen olcsók ezek a telefonok:(Motorola XT912 MAXX razr)

http://www.aliexpress.com/item/Motorola-DROID-RAZR-MAXX-XT912-maxx-XT912-Original-Unlocked-cell-phones-Dual-Core-ROM-8GB-8/1970210806.html

100$ körüli az áruk viszont ez a telefon alapjáraton 60 ezer forint. És ez eléggé nem kóser nekem. Szerintem biztos, hogy van valami bunda. Telókhoz annyira nem értek, hogy mi hamis/klón/stb. Megköszönném a segítségeteket!

Üdvözlettel,köszönettel Ferkó Palkó Jankó!

(#1928) lemmy9


lemmy9
őstag

Segitsetek legyetek kedvesek, mert a google fordító nem egyértelmű.

Melyiket válasszam ha vissza akarom kapni a teljes összeget?

Option 1) 100% refund without returning goods. (We checked the information and supportive evidence you provided for this dispute, your claim about can not work is accepted. According to the problem of the order, we can provide you this partial refund option. If you would like to get a full refund, we suggest you to choose option 2.)

Option 2) Return the goods for a full refund. (Please kindly note that if there is no agreement that seller pay the returning shipping fee, according to the return policy that seller set for this order, buyer may need to pay for the returning freight; Thus a partial refund as compensation would be a better choice if you would like to keep the product that still has certain value.)

Szerintem!

(#1929) viharhozo válasza lemmy9 (#1928) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert nem egyertelmu, mert aki az angol szoveget irta, hulye volt + nem is tud angolul.

1. A claimed elfogadtak, kaphatsz reszleges refundot, es nem kell visszakuldened a termeket.

2. Visszakapod a teljes penzt, de vissza kell kuldened a cuccot, es ha nem beszelted meg az eladoval elore, akkor ennek a postakoltseget neked kell fizetned.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1930) lemmy9 válasza viharhozo (#1929) üzenetére


lemmy9
őstag

Köszönöm.

Mennyi lehet egy kis csomag Kínába?
Egy 4"-os lcd kijelzőről van szó.
A részleges refund az összeg hány százaléka, és ki állapítja meg?
20 dollár volt a cucc, és 10-et akar visszaadni az eladó, de a termék nem működik.

Szerintem!

(#1931) Gépötty válasza lemmy9 (#1928) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ebből nekem az jön le, hogy ha nem küldöd vissza, akkor is jár a 100% visszatérítés. Sablon szöveg, azért van opció, hogy visszaküldd. Többnyire, ha értékesebb tárgyról van szó, nem adják vissza a teljes összeget, míg nem küldöd vissza a terméket, de most nincs erről szó.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1932) section9 válasza lemmy9 (#1930) üzenetére


section9
őstag

Mérd le és nézd meg mennyi a postai levél visszaküldése ajánlottan. Nem éri meg majd visszaküldeni szvsz.

(#1933) wwenigma válasza lemmy9 (#1930) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kb. 4e ft-tal szamolj. Nem eri meg.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1934) vityax82


vityax82
tag

Csak 1 gyors kérdésem lenne!
Otp -s webkártyát használok!
Ezen a listán:
[link]
Ha vásásolok akkor nekem melyik oszlopot kell néznem?
A deviza eladást,- vételt vagy a csekk eladást?

[ Szerkesztve ]

(#1935) hobea


hobea
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy az alábbiról mi a véleményetek?
Eredeti vagy nem? Miből vehető észre?
Ilyen telefont egy eladó sem árul, akinek több ezer értékesítése lenne sajnos.
Előre is köszönöm!

http://www.aliexpress.com/item/Original-HUAWEI-Honor-3C-WCDMA-2GB-RAM-5-0-IPS-MTK6592-Octa-Core-Mobile-Phone-16GB/2030872389.html

(#1936) WOT-H-A-C válasza hobea (#1935) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Meg sem kell nézni a linket.... honor3c mtk6582 soc-al szerelt nem 6592 vel.... koppintás!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1937) joslat


joslat
újonc

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:

Rendeltem egy gimbalt az aliról, de egy másik, olcsóbb típust küldtek, ami nem is működik jól.
Kértem full refund-ot, amit meg is kaptam szerencsére.
Azt jelöltem be, hogy nem akarom visszaküldeni a terméket.
Az eladó email-ben kért, hogy azért küldjem vissza.
A postát nem állja.
Mivel ő vert át, nincs sok kedvem fizetni.
Mit ajánlotok?

Köszi a segítséget.

J.

(#1938) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

Sziasztok!

Valaki rendelt már a Chigon Tech-től?
Ha FedEx-el kérem akkor nincs vám?

(#1939) WOT-H-A-C válasza ftsaba28 (#1938) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nincs....Angliába küldik és onnan jön tovább!Nekem rendszeressen jönnek tőlük.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1940) Denis9


Denis9
újonc

Sziasztok ! Még nem rendeltem az Aliexpressről és nem tudom megbízható e, cipőt szeretnék elég sok jó visszajelzése van az eladónak itt a link: http://www.aliexpress.com/item/men-athletic-shoes-with-Air-cushioned-sole-made-in-vietnam-new-running-shoes-for-men-max/1951247892.html szernintetek megbízható? És utalással lehet fizetni vagy csak kártyával ,mert nincs hitelkártyám :) free shipping van írva akkor a postaira semmit sem kéne fizetnem ? Köszi a válaszokat előre is ! :))

(#1941) Gépötty válasza Denis9 (#1940) üzenetére


Gépötty
senior tag

A 93 visszajelzésből 98% egyáltalán nem jó arány!
Keress olyat, akinek több tízezer értékelésből van minimum ilyen százalék.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1942) wwenigma válasza Gépötty (#1941) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

És cipot, ruhat inkabb ne rendeljenek mert csak a siras lesz belole hogy felemas, nemjomeret, fullrefund de visszakellkuldenem jajjajjajj...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1943) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok!Egy eladótól rendeltem egy terméket,de sajnos duplán.(mobilról mit cseszhettem el passz)Kifizettem az egyiket azonnal és utánna látom hogy van még egy kifizetésre váró termék.Elég ha üzenek neki hogy téves volt a második rendelés?Vagy lehet valahol rendelést törölni?Köszi

Nincs kéz Nincs csoki!

(#1944) wwenigma válasza myk74 (#1943) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha nem fizeted ki, magatol torlodik a rendelés idovel (szamol vissza)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1945) WOT-H-A-C válasza myk74 (#1943) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen illik írni pár sort...de ha nem fizetsz mire lejár az idő akkor automatice törlődik a rendelés!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1946) myk74 válasza WOT-H-A-C (#1945) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm nektek a segítséget!Írok neki hogy balfa@z voltam!

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#1947) Vitriol87


Vitriol87
csendes tag

Sziasztok!

2hete rendeltem egy cipőt, kaptam is tracking numbert, azonban a track. nem él. Írtam az eladónak és nyitottam egy dispute-ot is. Az eladó azzal védekezik,h ünnep volt náluk,ezért késik a feladás,és kéri,h töröljem a dispute-ot.
Mit tanácsolnátok?

(#1948) WOT-H-A-C válasza Vitriol87 (#1947) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Valóban ünnep volt náluk és ilyenkor torlódnak a rendelések....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1949) Vitriol87 válasza WOT-H-A-C (#1948) üzenetére


Vitriol87
csendes tag

Köszönöm!
Ha törlöm a dispute-ot, és később vmi gond van a cipővel,akk újra nyithatom?

(#1950) Denis9


Denis9
újonc

Megfogadtam a tanácsotokat és nem rendeltem tőle, találtam 1 eladót akinek sok visszajelzése van 596 ból 97.7 százalék pozitiv :) és képeket is raktak fel akiknek megérkezett. Szerintetek megbizható ? :R Koszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.