Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Sutkee


Sutkee
csendes tag

Megrendeltem a cipőt amiről már korábban írtam. Most izgatottan várom a fejleményeket. Tracking numbert szerintetek mikor kapok? :D

(#1502) WOT-H-A-C válasza arpii (#1500) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Most vissza olvastam a kommentjeidet.... vissza akarod kérni az áfát az eladòtòl mert dhl-el küldte a pakkodat és nem FEDEX-el. :DD Na most elárulok 3 "titkot"

1. a fedex ugyanolyan futár cég mint a dhl,tnt,gls stb....vagyis ugyanannyi esélyed volt az áfára
2. tavaly ősz óta a NAV rászállt a fjlődő országokból érkező csomagokra úgyhogy a csigapostás csomagoknál is közel annyi esélyel áfáznak mint futárcégeknél.
3.a kínainak semmi ráhatása az ithoni vámprocedúrára így mégha meg is ígêrte neked hogy vámmentes lesz a csomagod az is kamu volt

Vagyis egyrészt jogalanul reklamálsz másrészt a kínai " jò akaratán" múlik az egész....

A panaszod akkor lenne jogos ha te freeshippinget kérsz és ő küldi drágábban a csomagot de mivel előre fizesz így ez lehetetlen....ezt gondold át szerintem...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1503) arpii válasza WOT-H-A-C (#1502) üzenetére


arpii
aktív tag

Igazad van és ha nem akarnák semmibe sem belekötni, úgy is jó vétel lesz a cucc, ha viszont mindenképp bele akarnák kötni valamibe, akkor igenis beleköthetek, hogy nem azzal a céggel szállíttatja nekem az árut, mint ami fel volt tüntetve. Valójában, egy másik eladótól sokkal komolyabb felszereltséggel kaptam volna meg ugyanezt, ami eleve DHL-el volt megjelölve.
Ha nagyon g*né akarok lenni, akkor van jogom reklamálni, majd meglátom még mi lesz.

(#1504) Papesz1990 válasza arpii (#1503) üzenetére


Papesz1990
csendes tag

,,Valójában, egy másik eladótól sokkal komolyabb felszereltséggel kaptam volna meg ugyanezt, ami eleve DHL-el volt megjelölve."

Miért nem azt rendelted meg akkor? Figyelmetlen voltál, és most ilyen helyzetbe találtad magad (mégha a kis kínai barátunk most összecserélte a futárszolgálatot, teszem hozzá arra azért kiváncsi lennék, hogy mennyi ár különbség van a DHL és a Fedex között, mert én pár dolláros eltérést tapasztaltam eddig ha felmerült ez a két futárcég egy-egy rendelés alkalmával, bár én a bejáratottság miatt DHL választok mindig, és minimális volt a rés köztük), holott ezek szerint sokkal jobban is járhattál volna. :)

"Aki csak tanulással tudja elvégezni az egyetemet, az megélni is csak munkából tud majd."

(#1505) Cors


Cors
tag

Srácok, ezt a levelet kaptam:

dear,
have a nice day/
ok we agree with you .
now help me modify the dispute reason :Package was returned to seller by shipping company
Or package is still in transit
ok ?? then you will get your refund

Egy telefont rendeltem, de másikat akart rám sózni, erősködött, hogy küldi, de én nem azt a típust rendeltem meg tőle..

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#1506) arpii válasza Papesz1990 (#1504) üzenetére


arpii
aktív tag

Nem figyelmetlenség, szánt szándékkal ezt rendeltem, mert Fedex volt feltűntetve. Egy cimborám tanácsára választottam ezt a lehetőséget, ugyanis neki a DHL-el érkezett termékei igazi német precízitással 110%-ban le lettek vámolva, viszont azt mondta, a Fedex-en át-átcsúszik alkalom adtán ez-az. Ennyi a történet.

(#1507) WOT-H-A-C válasza arpii (#1506) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A barátod félre informált "ennyi" ugyan akora az esélyed mind2 futárcég esetében.....sőt kb a csigaposta esetén is!!!Nem is értem mit "pattogsz" írd meg a kínainak mi van!Vagy kiröhög vagy segít neked! Bár gyanítom le fog rázni....hogy miért??Azért mert téged nem károsított meg!Másik futár céggel küldte éééés akkor mi van fizettél szállítást???NEM!!!Fizetned kell áfát??IGEN!!!Miéert mert minden EU- n kvülről érkező csomag után ami meghaladja a 22€ t fizrtnünk kell.....NEKED IS!!!Ha bekérika papírokat!!!Mire akarsz reklamálni????

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1508) arpii válasza WOT-H-A-C (#1507) üzenetére


arpii
aktív tag

Nem akarok flame-elni, sem szemetelni a topic-ot, ezért inkább tekintsük lezártnak a beszélgetést.

(#1509) Geller72


Geller72
veterán

Üdv. Reggelnék az alira, de kér State/Province/Region-t, amikor ide ugye minek. Hajthatatlan, nem enged tovább, ha kihagyom. Más kínai oldalaknál ilyen gondom nem volt. Ha megadom a megyét, nem keveredik el a csomagom?

Kettes kérdés.
S960-as Lenovo-t akarnék rendelni. Érdekes, hogy ebayen 50k alatt nem nagyon van, itt meg 139 usd, ami ugye ~33k huf. Van valami trükk, vagy ennyi lesz valóban? Free shipping van, tehát elég jó vétel lenne. Van valakinek ezzel a telóval tapasztalata innen? esetleg van bejáratott dilere, akitől tutira megjönne? :D.

(#1510) WOT-H-A-C válasza Geller72 (#1509) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1 te is jobban jársz ha megadod milyen megyében laksz gondolom neked sem mind1 hovaküldik a csomagod...
2 amit nézel s960 valoszinű hamis ...nézd meg a home gombot ha nem a lenovos lotus virag van rajta akkor biztosan hamisitvany

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1511) bikaszeme34 válasza kirkri (#49) üzenetére


bikaszeme34
újonc

Sziasztok tudnátok nekem adni egy e-mail címet ahol el tudnám az ali-sokat érni?

Mivel lenne velük egy kis megebszélni valóm :((

(#1512) Geller72 válasza WOT-H-A-C (#1510) üzenetére


Geller72
veterán

A megye megadás a mi országunkban sincs használatban, ergo nem hogy nem kötelező, nem is használják, semmi értelme. Viszont az aliexpress regje sem enged tovább.
2. Mi a garancia arra nézve, hogy egy ebayes 190 usd tella nem hamis? Amúgy megnézni nem tudom, mivel nem nálam, van, hanem Kínában. ;).

Ez lenne az.

[ Szerkesztve ]

(#1513) Geller72 válasza bikaszeme34 (#1511) üzenetére


Geller72
veterán

(#1514) longwild válasza Geller72 (#1512) üzenetére


longwild
aktív tag

:DD

:C

1494 - es ez nem a paradicsom meghoditasanak evszama, mert az 2-vel korabban volt ;)

De meg megvárom wothac kollegat is... :D

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1515) Geller72 válasza longwild (#1514) üzenetére


Geller72
veterán

Több helyen olvasom két procival: Az egyik egy giga rammal, a másik kettővel, másik cpu-val.. :U

"Lenovo Típus:
S960(t)
MT6582:MTK6582 1GB Ram Support GPS 3G
MT6592:MTK6592 2GB Ram Support GPS 3G"

[ Szerkesztve ]

(#1516) WOT-H-A-C válasza Geller72 (#1512) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"
A megye megadás a mi országunkban sincs használatban, ergo nem hogy nem kötelező, nem is használják, semmi értelme."

Mi az értelme? Segítek mert látom nem vagy egyszerű eset.. :D

1.Az az értelme hogy a kis kínai pontossan célba juttassa a csomagodat és tszem azt ne az ország másik felébe.

2.Az az értelme hogy tovább menjen a reg és legyen regisztrációd!!! :C "Viszont az aliexpress regje sem enged tovább." itt válaszoltál magadnak!!

"Amúgy megnézni nem tudom, mivel nem nálam, van, hanem Kínában. ;)." megtudtad nézni mert belinkelted!! ;)

A képre csak rá kell nézni és mindjárt rá jöhetsz hogy ez egy gyenge hamisítvány!!!
Amiről biztossan felismersz egy lenovót az lótusz viágot sziboizáló "home" gomb!!

Itt egy eredeti

Tanulmányozgassad kicsit!!!

Hogyan kerüld el a Lenovo hamisítványokat...

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1517) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Többen is kerestetek powerbankot. Legtöbben 10000mAh-s xiaomit ajánlottátok.

Azonban én találtam egy új kezdeményezést: kickstarter project

- 90 perc alatti full feltöltés
- 10000mAh
- trükk: lenovo töltőkkel lehet meghajtani
- ár: nagyon baráti 40USD

Ha valaki rendel egyet, számoljon majd be róla!

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1518) Geller72 válasza WOT-H-A-C (#1516) üzenetére


Geller72
veterán

"1.Az az értelme hogy a kis kínai pontossan célba juttassa a csomagodat és tszem azt ne az ország másik felébe."

-Lehet, hogy későn van már, és túl sokat bicajoztam ma ebben a kiba melegben, de továbbra sem vágom. Kínában mindegy, hogy nálunk milyen megye. Nálunk úgy szintén, mert IRÁNYÍTÓSZÁMOK vannak, nem megyék, régiók. Ha nem Írok rá helységnevet, AKKOR IS oda megy, ahova kell. ;). Mert nálunk az IRÁNYÍTÓSZÁM a fontos. Ha ráírod a helységnevet, irányítószámot, más nem kell és nem is veszik figyelembe, a szortírnál sem nézi a szoftver a postán. ;).

"2.Az az értelme hogy tovább menjen a reg és legyen regisztrációd!!! :C "Viszont az aliexpress regje sem enged tovább." itt válaszoltál magadnak!!"

-Ez sem így van, mert ha két pontot vagy N/A-t írok bele, akkor is továbbenged..;). Vagy két kötőjelet, bármit, csak két karakter legyen..;).

A hamisítványos dolgot köszi. :R Érdekes, hogy a feedbackben sehol nem említik a vevők, hogy hamisítvány. Egy sem. Persze, ettől még az lehet.
Köszi még egyszer. De jöhet olyan díler, ha ismersz, akitől te veszed és megbízható tutira.
Amúgy, amit linkeltél, az is érdekes egy összeállítás SoC ügyileg.. :U

[ Szerkesztve ]

(#1519) WOT-H-A-C válasza Geller72 (#1518) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mondd azt inkább hogy nem tudtad beírni!!! ;]

Nincs mit , megéri kicsit tanulmányozni a Lenovokat ha érdekelnek mert sok a hamis!!!
chigon tech shenzen, Hong Kong Goldway, Eternal Team....Stb....

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1520) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Na, ha jól számolom 22 nap anyázás után a kis kínaival, visszajött az eldurrant tápos külső HDD házam ára. :) Szóval semmi sem lehetetlen ilyen téren... :N

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#1521) WOT-H-A-C válasza Earl_Muttley (#1520) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:C

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1522) marton0101


marton0101
csendes tag

Sziasztok

először rendeltem az aliról és az eladót nem nagyon láttam eddig online-nak. Ez normális?

Másik hogy ahol ki irja hogy 8day gondolom annyi ideje van feladni... És ha mondjuk rámegyek arra hogy

Request Order Cancellation akkor vissza kapom a pénzem?

[ Szerkesztve ]

(#1523) Geller72 válasza marton0101 (#1522) üzenetére


Geller72
veterán

A request az a pénzvissza elindítása. Azzal még nem kapod vissza, csak úgymond vissza kéred. A dealextrémen nekem maradt már így bent 50 usd-m.

(#1524) marton0101 válasza Geller72 (#1523) üzenetére


marton0101
csendes tag

Értem köszi

(#1525) lemmy9


lemmy9
őstag

Még van 8nap a szállítási időből, kezdjek aggódni?

Shipment Progress
2014-06-21 05:53:48 SHENZHEN OF CHINA Order entry processing center
2014-06-21 09:51:51 SHENZHEN OF CHINA Awaiting packaging
2014-06-21 11:49:54 SHENZHEN OF CHINA Departure Scan
2014-06-23 08:37:51 51810302 Collection
2014-06-28 09:59:08 51805300 Opening
2014-06-30 10:25:15 51805300 Departure from outward office of exchange
2014-07-15 04:49:29 Hungary Arrival at inward office of exchange
2014-07-24 11:54:20 Hungary Dispatching

Szerintem!

(#1526) kopidu


kopidu
csendes tag

Szaisztok !
Először rendeltem az Aliexpressen,08 .06 -án, telefont 233 $ értékbe Dhl futárszolgálattal ami 44$ került,2 nap múlva kaptam nyomkövetési számot.Rákerestem a Dhl honlapján meglepetésemre a csomagot 07.12 -én kézbesítették Athénba. Felvettem a kapcsolatot az eladóval aki még 36 $ kér tőlem,mert túl messze van Magyarország. Arra a kérdésemre,hogy mért adott rossz nyomkövetési számot nem válaszolt. A lényeg az ,hogy abban maradtunk ,hogy én nem fizetek többet ,visszatéríti a pénzt,csak nyissak vitát . A kérdésem az lenne hogy nyissak vitát ? A rendelés mellet rákattintottam az open dispute de nem történik semmi ,csak valami 5 napot ír. Most várjak 5 napot ? Vagy van valami más lehetőség , hogy visszakapjam a pénzemet? :((

(#1527) Geller72 válasza kopidu (#1526) üzenetére


Geller72
veterán

Én simán nekiszegezném a kérdést a csókának, hogy vagy lesz telód, de kurva gyorsan, vagy most indítasz egy refundot és nyomsz egy rendkívül szar értékelést róla. És persze egy petákkal sem vagy hajlandó többet fizetni azért, mert ő fasz volt és nem jól számolta ki a költségeket. Ha ő azt a költséget adta meg, akkor KÖTELES azon a a költségen eljuttatni hozzád adott határidőn belül. Ha ez nem történik meg, nyugodtan visszakérheted a pénzed. Ha mégis megjönne a teló, én akkor is írnék róla egy szép, kerek feedbacket, mert megérdemli. ;). Az oldalon van buyer protection, ki kell használni.

(#1528) kopidu válasza Geller72 (#1527) üzenetére


kopidu
csendes tag

Visszakérném én a pénzem csak nem tudom hogy működik a dolog, mint ahogy leírtam első rendelésem volt külföldről.Elvileg vissza is adja,csak nem tudom ,hogy kezdjek hozzá.

(#1529) Geller72 válasza kopidu (#1528) üzenetére


Geller72
veterán

(#1530) kopidu válasza Geller72 (#1529) üzenetére


kopidu
csendes tag

Végig is játszottam a folyamatot, de az open disput- nál nem történik semmi.

(#1531) Geller72 válasza kopidu (#1530) üzenetére


Geller72
veterán

Ennek a formnak megfelelően kell eljárnod. Így sem?

[ Szerkesztve ]

(#1532) kopidu válasza Geller72 (#1531) üzenetére


kopidu
csendes tag

Rányomok az open disputra és ez van:Reminder:
You can "Open Dispute" 5 days after the seller ships your item(s). If you have any questions about the order, please contact the seller.

(#1533) Geller72 válasza kopidu (#1532) üzenetére


Geller72
veterán

Ezért:
"You can open a dispute from the 6th days after the seller ships out your products up to the day the order is completed."
Várnod kell még öt napot. Ha ez nem felel meg, vedd fel a kapcsolatot az eladóval. Ezt írja neked. (Nem amit most idéztem).

[ Szerkesztve ]

(#1534) kopidu válasza Geller72 (#1533) üzenetére


kopidu
csendes tag

Köszi :)

(#1535) blueMerle válasza lemmy9 (#1525) üzenetére


blueMerle
veterán

WeDo express?

(#1536) lemmy9 válasza blueMerle (#1535) üzenetére


lemmy9
őstag

Igen. Az gáz?

Szerintem!

(#1537) blueMerle válasza lemmy9 (#1536) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem tudom, nekem is ugyanez az állapot van már egy /az első/ WeDo-s csomagommal lassan 2 hete, a helyi /szlovák/ posta rendszere nem is mutatja a csomagot...itt valami szerintem nem okés, kértem extend buyer protectiont még 30 napra, beleegyezett az eladó. Meglátjuk. Egy 3 dolláros bizbaszról van szó úgyhogy nem olyan lényeges a dolog részemről.

[ Szerkesztve ]

(#1538) lemmy9 válasza blueMerle (#1537) üzenetére


lemmy9
őstag

Azt hogyan kell?
Még van 8 nap a határiőből.

Szerintem!

(#1539) szili.tamas1 válasza blueMerle (#1537) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nekem is elvileg mar mult het szerda ota az orszagban van de eddig semmi hir rola. egyedul a wedo express trackere latja (mar ha nem kamu)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#1540) lemmy9 válasza szili.tamas1 (#1539) üzenetére


lemmy9
őstag

Amit bemásoltam az azt jelenti, hogy az országban van?

Szerintem!

(#1541) szili.tamas1 válasza lemmy9 (#1540) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Elvileg igen.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#1542) blueMerle


blueMerle
veterán

Ebben a szent pillanatban érkezett meg a WeDo-s csomagom :) Semmiféle postai jelzés nincs rajta, még a TN se, érdekes :U

[ Szerkesztve ]

(#1543) daja28


daja28
tag

9-én beért az országba a csomagom ... Ma volt már a postás de nem hozta :/ Ilyenkor mi van ?

8/9/2014 12:00:00 AM Hungary Arrive at Hungary Airport
8/6/2014 12:00:00 AM BeiJing Hand over to Airport, Flight No. LH721
8/5/2014 12:00:00 AM BeiJing Departure from Outward Office of Exchange
8/4/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Post Office Processing Centre
8/4/2014 12:00:00 AM BeiJing Arrive at Outward Office of Exchange
7/31/2014 12:00:00 AM SHANGHAI Arrived at Shanghai Yanwen Sorting Center
7/31/2014 12:00:00 AM SHANGHAI Despatched from Shanghai Yanwen Sorting Center

(#1544) kircipeti


kircipeti
senior tag

Alipay-jel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A múltkor olvastam valami promóciót, hogy ha utalsz nekik 50$-t, akkor adnak 5$-t pluszban. Érdemes ilyenbe belefogni? Lehet kártyával is feltölteni vagy csak utalással?

(#1545) marton0101


marton0101
csendes tag

Sziasztok, ha lejár a feladási határidő, mennyi idő mire vissza utalják a pénzt?

(#1546) lemmy9 válasza blueMerle (#1542) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem is :)) csak az enyém hibás :(((

Szerintem!

(#1547) sztanozs válasza daja28 (#1543) üzenetére


sztanozs
veterán

Vám vagy ez

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1548) Firedaddy válasza daja28 (#1543) üzenetére


Firedaddy
tag

Hívd fel a magyar postát.lehet visszatartják a vámosok a reptéren

(#1549) Firedaddy


Firedaddy
tag

Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/08/12 12:58:20
2014-08-08 08:02, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-08-07 10:13, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-08-05 16:09, Küldemény postai átvétele / Item accepted

Ezt írja a tracking, vajon mikorra várhatom a csomagot ? A multkori csomagomnál 14.-én megrendeltem, 25 itt volt. most meg már 8.-a óta nem változik a track status.Valami lehet a csomaggal,vagy csak lassan változik a status ?

(#1550) WOT-H-A-C válasza Firedaddy (#1549) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nyugalom még megsem érkezettaz országba....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.