Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) WOT-H-A-C válasza Rolli (#1350) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem az a lényeg hogy mi okosak vagyunk vagy nem hanem hogy te mennyire nem vagy az....de tudod mit mégis ....
1. képesek vagyunk utána nézni dolgoknak mivel külföldről rendelünk nem a szomszéd faluból.
2. keresünk egy közösséget és kikérjük a véleményüket, ja és ha a tapasztaltabbak azt mondják ne csináld mert meg járod akkor nem csináljuk....ugye az okos más kárán tanul....

Úgyhogy itt szimplán arról van szó hogy az önfejűséged és az ostbaságod miatt megcumiztattad magad....

Ott a vám rendelet mindent leír és te még mindíg azt hiszed hogy mi csak zrikálunk téged.....

Én most ezzel befejezem....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1352) Rolli válasza WOT-H-A-C (#1351) üzenetére


Rolli
aktív tag

Szerintem jobb is,mert csak röhögök rajtad:)

(#1353) ólomlábú válasza sloby (#1326) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Én ebayről rendeltem a szintén Lenovo telefonomat!Nem sokkal volt drágább,mint kínából,viszont EU-n belül ha jól tudom nincs vám rá.Kínából már necces,hogy felakad vagy átcsúszik.Nem mertem berizikózni,mert akkor többe került volna,meg a szállítási idő is megduplázódik,ha még a vám miatt is várnom kell.

(#1354) blueMerle válasza Rolli (#1352) üzenetére


blueMerle
veterán

Hidd el hogy mi pedig rajtad, csakhogy okkal :DD

ólomlábú: pontosan, EU-n belüli postaforgalom esetén nincs adófizetési kötelezettség a csomag értéke után. Bár nem a topichoz tartozik, de érdemes az eBayen (főleg az angliai ebayen) odafigyelni egy apróságra, mégpedig a Item location-ra a Postage fül alatt, sajnos könnyen bele tudsz szaladni egy kínai eladóba aki elsőre úgy tünik mintha Angliából adná fel a cuccot a végén persze kínából érkezik az áru és ezért mégcsak nem is reklamálhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#1355) DougButabi


DougButabi
tag

Üdv mindenki!

Tegnap érdeklődtem itt "Guaranteed genuine" után sportcipő vonatkozásában. Kicsit utánanéztem, és nem állítom tényként, de szerintem:

Minden cipő egyértelműen hamis. És azért mernek rá eredetiség garanciát vállalni, mert nem lehet megkülönböztetni az eredetitől. Sok hasonlító videót megnéztem, természetesen vannak különbségek, de csak olyanok, hogy nézd ez egy picit más, semmi egyéb, mondhatni tökéletes hamisítványok.

Amibe nem vagyok biztos, de feltételezem, hogy míg egy eredetinél foglalkoznak a minőséggel, a kajlinál a törődés megáll a vásárláskori állapot létrehozásánál. Azaz valószínűbb, hogy pár hónap után már több évesnek fog kinézni.

Most már csak azon aggódok, hogyha mondjuk nem ilyen drága, de eredeti cipőt szeretnék, nehogy át.....anak egy hazai sportboltban. De ez legyen a jövő problémája....

(#1356) WOT-H-A-C válasza DougButabi (#1355) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen...Ezt a "minőséget" szerintem bármelyik piacon megkapod nem sokkal drágábban....vagy ha rászánsz kicsit többet meg némi benznit és időt akkor kiugrasz szabadkára és ugyanott vagy...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1357) floryby92


floryby92
csendes tag

Szisztok!

Az eltűnt csomagomról még mindig semmi hír.
Írtam a magyar postának 2 panaszlevelet, hívogattam őket telefonon.. azóta is hívnak másnap -_-
Az alis védelmem 14nap múlva le fog járni.
Ha eltűnik a csomag kérhetek visszafizetést?

(#1358) WOT-H-A-C válasza floryby92 (#1357) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Küldtem privátot..

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1359) Firedaddy


Firedaddy
tag

Sziasztok.Nagy vonalakban végigolvastam, de nem találtam választ pár kérdésemre.
Első :
Tracking alapján 07.24 megérkezett Budapestre a cipő amit rendeltem.Kérdésem, hogy az kb mikor érkezik meg a végső címre , Győrbe ?

A cipő 49 USD volt.Elolvastam a jelenleg hatályos vámtörvényeket, de én honnan tudjam hogy most az aliexpres-es eladó magánszemély vagy cég ?
Elvileg ha jól értelmezem 45 EUR-ig vám és adómentes ha magánszemélytől vettem/kaptam a csomagot
Ha nem akkor 22 EUR ig vámmentes, utána 27 % ÁFA köteles.
Elvileg 49 USD az 36 EUR körül van,és ha magánszemélyként adta fel a csomagot,akkor se adó se vám ?
Vagy ezt eldöntik a vámosok ?
És ha vámköteles,mikor és hogy tudom meg, hogy fizetnem kell.
jelenleg itt tart a csomagom :

2014.07.16
19:27
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2014.07.24
08:23
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1360) WOT-H-A-C válasza Firedaddy (#1359) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha nem kérnek be adatokat akkor kb3-6 munkanap és a kezedbe van.Ha megfogják akkor lehet 2-3 hét is.

Ha vámköteles akkor látni fogod a trackingen betárolás a postimport raktárb, adatok bekérése ilyesmi..ha napokig nem kapsz másik státuszt akkor várhatod a postást...

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1361) WOT-H-A-C válasza floryby92 (#1357) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A pénzed miatt aggódnod nem kell....arra figyelj hogy az idő lejárta előtt kb 5-6 nappal nyiss vitát és jelezd hogy nem kaptad meg a csomagot.Valahol ferihegy és a posta közt tünt el ellopták,elhagyták,nemfoglalkoztak vele, 14 napod van abból még kb 1 hétig panaszkodhatsz.Mindenféle képpen verd a tamatamot és nehagyd hogy lerázzank a postaimportnál!!!

A tracker téged igazol ha nem kapod meg refund!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1362) ólomlábú válasza blueMerle (#1354) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Köszi az infót!oda fogok figyelni most már erre is!
Eddig csak kisebb értékű dolgokat rendeltem,illetve olyat ami vám érték alatt volt!
A telefon volt az első,viszont vissza néztem és ez teljes egészében spanyolból jött.

(#1363) Firedaddy válasza WOT-H-A-C (#1360) üzenetére


Firedaddy
tag

Köszönöm.akkor bizok a jószerencsében.És mitől függ hogy bekérnek e adatokat ?
Mi a bevett szokás aliexpressről ? Minden eladó magánszemélyként adja fel a csomagot ?

(#1364) WOT-H-A-C válasza Firedaddy (#1363) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nincs biztos recept...van amit áttolnak a röntgenen de többbnyire kockázat alapú a kiválogatás..
Vannak eladók,boltok webshopok amik csomagjaira már rávannak állva de nyilván nincs kapacitás minden csomag átvizsgálásra így van olyan is ami simán átcsúszik.
Az hogy kiadja fel és mit ír rá az nem érdekli már a NAV-ot mert millió "ráhazudot 20$ os" mp4 player,képkeret,iroda felszerés .....érkezik naponta

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1365) floryby92 válasza WOT-H-A-C (#1361) üzenetére


floryby92
csendes tag

Már az eladóval felvettem a kapcsolatot. Mondtam,hogy elveszett a csomag belinkeltem neki,h a csomag majd 1hónapja nem mozdul.
Postát zaklatom továbbra is, de nem nagyon látom értelmét mert konkrétan nem csinálnak semmit csak hitegetnek.

(#1366) WOT-H-A-C válasza floryby92 (#1365) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Válaszolt az eladó?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1367) floryby92 válasza WOT-H-A-C (#1366) üzenetére


floryby92
csendes tag

Igen, válaszolt. Írtam,hogy nem találják a csomagom erre visszaírt,hogy érdeklődjek a postán mert,hogy már itt van az országba.Eléggé érthetetlen..

(#1368) floryby92 válasza WOT-H-A-C (#1366) üzenetére


floryby92
csendes tag

Még nem nyitottam disputot csak sima üzenetet írtam neki.

(#1369) Firedaddy válasza WOT-H-A-C (#1360) üzenetére


Firedaddy
tag

Ez jót jelent ??? átment a vámon ?

2014.07.25
12:22 Győr Posta Feldolgozó Üzem
Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
Kiegészítő információ:
címzett

(#1370) WOT-H-A-C válasza Firedaddy (#1369) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha címzettnél a te neved van igen....bár ez úgy szokott lenni hogy amikor ezt irja már a kezedben kéne lennie!!! Meg kaptad??

Ha nem akkor telefonalj be a postara hogy mi van a csomagoddal mert elvileg kézbesítve lett!!! Lehet ma kivitte a postas csak nem voltal othon...

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1372) Papesz1990 válasza WOT-H-A-C (#1370) üzenetére


Papesz1990
csendes tag

Vagy lehet átvette a szomszéd...a jó múltkorába úgy jártam, hogy a postaládába volt az értesítő, hogy a futár szolgálat sofőrje leadta a csomagot. Felhivom a sofőrt, hogy mégis mivan, és mondja, hogy a szemközti szomszéd átvette, hogy ne kelljen már még egyszer fordulnia, meg ő ki is fizette a fizetni valót. Így a szomszédnál találtam meg a csomagomat. :)

"Aki csak tanulással tudja elvégezni az egyetemet, az megélni is csak munkából tud majd."

(#1386) Firedaddy válasza blueMerle (#1385) üzenetére


Firedaddy
tag

http://www.aliexpress.com/snapshot/6154279550.html

ezek szerint nagy valószínűséggel eredeti.Mondjuk a minősége tényleg nem gagyi.szépek a varrások, illesztések.De ha 2 évig használom akkor is megérte ennyiért

(#1388) elek13


elek13
újonc

Tudtok segiteni,hogy mit takar a Silver tagság?
Köszi

(#1389) blueMerle válasza elek13 (#1388) üzenetére


blueMerle
veterán

Azt nem tudom, viszont ez az Affiliate dolog jól hangzik :)

Ismerősömmel épp ma beszélgettem, havi 2-300 dollárt tud összehozni vele, meló nélkül. Az azért nem rossz :)

(#1390) WOT-H-A-C válasza blueMerle (#1389) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez mit takar? :F :Y

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1391) blueMerle válasza WOT-H-A-C (#1390) üzenetére


blueMerle
veterán

Lényegében egy saját weboldallal, ahol promótálod az Alis cuccokat pénzt lehet keresni, nem is rosszul: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1392) WOT-H-A-C válasza blueMerle (#1391) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

hmmm....érdekes... :D köszi!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1393) BITBOYS válasza blueMerle (#1391) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kaptam én is jogot valami hasonlóra, alibabán meg folyamatosan ezzel kapcsolatban írogatnak. Ha lesz szabadidőm rá is nézek.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1399) jungcipe


jungcipe
csendes tag

Sziasztok!
Tőbb mint 20 napja dekkol a nem kis értékű csomagam az alitól valamelyik postán.A HUBUDA címen. Segítene valaki, aki tudja hova érkeznek ezek a csomagok, ésvan- e telefonszámuk? A lakcímemre kértem a csomagot, a visszaigazolásuk ok. Nem szeretném, ha visszemenne! Köszönöm
Cipe
CP276080401CN 2014 Arrival at inward office of exchange HUBUDA HU 20140704 1408
CP276080401CN 2014 NULL HUBUDA HU 20140704 1445

(#1400) blueMerle válasza jungcipe (#1399) üzenetére


blueMerle
veterán

Mondjuk az ügyfélszolgálatot próbáltad már?
Ügyfélszolgálat: 06 40 46 46 46

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.