Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) cof válasza qqzs (#50850) üzenetére


cof
veterán

Ragaszkodhatsz hozzá persze, de nem ajánlott. Ez van sajnos... majd beír egy kamu nyomkövetési számot, aztán várhatsz heteket mire visszakapod a pénzed.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#50852) Flashget válasza Directors (#50837) üzenetére


Flashget
félisten

detto ugyanez van nálam is csak nem tudok még reklamálni amig a 75 nap nem jár le.
UH266830627BE

Realme GT Master Edition

(#50853) kenand válasza MasterDeeJay (#50849) üzenetére


kenand
veterán

Bangoodon van EU express, de drágább a lap mint az ALI-n

(#50854) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv!
Nem tudom volt-e már téma, de:
Az ilyen csodás 0.01$ cuccokra vagy jobb esetben az ingyen kapott cuccokra vajon mi lesz az eljárás? Mert ha a teljes értéket veszik alapul ott bajok lesznek, ha meg ingyenes mire fizetsz áfát?(az eljárási díjat lenyeli az ember, de áfát nem kellene) :F

[ Szerkesztve ]

(#50855) V/ válasza EXIEZ (#50854) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ingyenesnél értékbecslés, de ha van ajándékozási igazolás akkor 45 €-ig áfa mentes
Forintra átszámolva van értéke. Senki nem tudja hogy ezt miként fogják kezelni, de 1 Ft után is jár a 27% áfa a boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#50856) qqzs válasza cof (#50851) üzenetére


qqzs
őstag

na szuper most meg feladta mar nem tudom torolni

Eladó: GTS450

(#50857) Jester01 válasza V/ (#50855) üzenetére


Jester01
veterán

Na és ha kuponnal fizetem?

Jester

(#50858) V/ válasza Jester01 (#50857) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy rossz hírem, készpénz helyettesítő eszköznek tekintik és a névértékben számolják.

(#50859) Andralin


Andralin
aktív tag

Kicsit off. Ali-hoz nincs köze, csak a pillanatnyi vámoltatási helyzethez.
Így a július 1-i határidőhöz közeledve brutál módon belelendültek a vámosok a csomagok megállításába! Vajon előre gyakorlatoznak már, hogy bírják majd a terhelést elseje után? :W

Az iHerb oldalról szoktam az USÁ-ból vitaminokat rendelni rendszeresen magam és családtagok számára is immár 8 éve. Mindig úgy rendelek, hogy a 37 eurós határ alatt legyen minden egyes csomag. Eddigi, 8 éves tapasztalat, hogy elvétve, nagyon ritkán fogtak csak meg a vámosok egy-egy iHerb-es csomagomat, átlagban kb. 15 csomagból 1 darabot.

Most felkészülve júl.1-re május elején elkezdtem betárazni évekre előre a vitamonok lejárati idejét figyelembe véve. Megrendeltem összesen 12 csomagot egymás után, két hét alatt, mindegyiket a 37 eurós határ alatt tartva. Nos a 12 csomagból 7 csomagot fogtak meg a vámosok és indítottak vámeljárást, kellett beküldenem a doksikat stb. Nem csak magukat szívatták a feleslegesen végzett munkával (mert a végén semmit sem kellett fizetnem egyiknél sem), hanem ezzel engem is jelentős papírmunkára kényszerítettek a 7 db csomaggal járó adminisztratív munkával.

Hát egészségükre, ha hirtelen ennyi szabadidejük lett, hogy több mint minden második csomagot már most el kellett nekik kapdosni az eddigi random 1-2 csomaghoz képest! :U

(#50860) V/ válasza Andralin (#50859) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ellened irányult a dolog, fellendült a tudatmódosító anyagok behozatala postai úton, táplálék kiegészítőknek álcázva, erre léptek a fokozott ellenőrzéssel, a holland küldemények is jobban ellenőrizettek egyébként.

(#50861) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Kaptam megint egy emailt az alitól kérdezném ilyenkor mi van ? mert csomag az sehol
The confirmation time for order 81315XXX52048598 has ended. If you still haven't received the item or you've received it but are unhappy, you still have 15 days to submit a dispute request. We're here to help!
1. If your order does not arrive on 2021-06-14 , you can apply for a refund by opening a dispute.
rendelési idő May. 10 [kép] [kép] [kép]

(#50862) cof válasza lacoka55 (#50861) üzenetére


cof
veterán

Semmi. Ne foglalkozz ezzel mit írogat az automatájuk...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#50863) EXIEZ válasza V/ (#50855) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Csak itt alapvetően az a baj, hogy mi alapján végeznek értékbecslést? Lehet az oldal ahonnan van ( anno ali rendelésnél kértek ali linket, ebből gondolok ilyenre), 3x annyiért árulja épp, mert kuponnal van elfogadható áron ( banggood taktika pl). vagy ha a hazai árakat nézik, akkor az áfa majdnem a kinti jóáras termék értéke :D

Az áfa részével nincs bajom, de ez akkor is úgy lenne korrekt, hogy vételár utáni áfa ( ha 0ft akkor nyilván 0, 1ft-tól meg számítva/kerekítve) és a sávos díj.

[ Szerkesztve ]

(#50864) lacoka55 válasza cof (#50862) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Szia
nem fogják esetleg ez szerint lezárni a rendelést úgy hogy még reklamálni sem tudok ?

(#50865) V/ válasza EXIEZ (#50863) üzenetére


V/
Topikgazda

Vámtörvény az alap De itt jogszabályszerűen leírva az egész
Meg van határozva hogy miként kell meghatározni, az első kettőt szokták inkább:
Az azonos áru ügyleti értéke: azonos árunak kell tekinteni azt az árut, amely ugyanazon országból származik és közel azonos időben importálták, azonos minőségű, azonos mennyiségű, azonos kereskedelmi szintű, továbbá minden tekintetben megegyezik a vámeljárás alá vont áruval.
A hasonló áru ügyleti értéke: hasonló árunak kell tekinteni azt az árut, amely ugyanabból az országból származik, közel azonos időben (+/-45 nap) importálták, ugyanazon funkciókat képes ellátni, kereskedelmileg is helyettesítő, felcserélhető, tehát nem minden tekintetben egyezik meg a vámeljárás alá vont áruval, de hasonló tulajdonságokkal rendelkezik és hasonló összetevő anyagokból áll. Amennyiben több lehetséges ügyleti érték merül fel, akkor a legalacsonyabbat kell figyelembe venni.
Az egységáron alapuló érték meghatározása olyan módszer, amely az importált árukkal azonos vagy hasonló importált és értékesített árut vesz figyelembe, mégpedig azt, amit a legnagyobb összmennyiségben értékesítették a Közösségen belül az eladókkal kapcsolatban nem lévő személyek számára.

[ Szerkesztve ]

(#50866) V/ válasza lacoka55 (#50864) üzenetére


V/
Topikgazda

Olyan nincs, ha lezárják onnantól indul a 15 nap reklamációs idő.

(#50867) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Volt most 2 rendelésem is, ami 3,5 nap alatt ért ide kb 4 dolláros szállítási költséggel spanyol raktárból, viszont bele szaladtam egy olyanba is, hogy spanyol raktárról rendeltem egy filléres óra védő tokot és kínából adták fel pedig plussz pénzt fizettem direkt a szállításra.
Ezen megy a dispute mert az ember írta, hogy probléma volt a szállítással és megy vissza a csomag hozzájuk. Aznap megrendeltem mástól másnap meg írta hogy feladták már kínából :) Mivel a dispute a 25 nap védelmi idő előtt indult el Aliexpress Judge azt javasolta várjak 8 napot, úgyhogy most várok még 15-ig, de kizárt hogy addig ide érjen.

De olyan is volt hogy még fizessek 1,5 dollárt a spanyol raktáras szállításhoz, hogy ha onnan szeretném ,hogy küldjék a szállítási árak drágulása miatt miután megrendeltem a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#50868) bl4ze


bl4ze
veterán

Iszonyú, hogy a beérkezett küldeményeket most már át sem veszik, le sem "csippantják" hetekig - direkt kivárnak 0701-ig ???? :W :W :W

UH3190179xxBE
04 Jun 2021 10:42 Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
8 NAPJA BEÉRKEZETT !!!
A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatot.
---
UH3294432xxBE
07 Jun 2021 02:26 Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days
5 NAPJA BEÉRKEZETT !!!
A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatot.
---
egy van amit végre nyilvántartásba vettek, 2 hét és talán mehetek érte a postára.... :Y :F
:o :( :((

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#50869) peestike válasza bl4ze (#50868) üzenetére


peestike
senior tag

Egy hasonló UH... BE van nekem is, utolsónak befutó alis rendelés áfázás előtt.
9-én beérkezett elvileg, kíváncsi leszek mikorra kezdenek vele valamit...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#50870) V/ válasza bl4ze (#50868) üzenetére


V/
Topikgazda

Hétvége és ilyenkor nem frissül az adat, de ezek nem könyvelt küldemények, ne várd már el hogy könyveljék. A könyvelt küldeményeket is 5-7 nap rendezik, ezekkel miért kivételeznének. Hidd el hogy lényegesen több küldemény érkezett a múlt hét óta, persze hogy a 2-3 nap emelkedni fog. Nemcsak te akartál bespájzolni július 1 előtt.

Az is lehet hogy nem kerülnek már be azok az adatok amelyeknek nem kell. Elfogadták a javaslatom jobb munkaszervezésre ;]

[ Szerkesztve ]

(#50871) Flashget válasza bl4ze (#50868) üzenetére


Flashget
félisten

Május 12 óta szerinted várnak egy 1,91$ tételnél? :)
Mondjuk ez nálam rekord 1 hónapja...az a baj, hogy nem a 2$ hiányzik, hanem az alkatrész pecához.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#50872) bl4ze válasza V/ (#50870) üzenetére


bl4ze
veterán

UxxxxxxxxxxBE is mindig rendben érkeztetve volt, nem várok több infót, de azt igen, hogy átvették ebben a r+%%t kicserélőben. Ennyi. 8 napja beérkezett a reptérre, és le sem "csippantották".... :W

.:. bl4ze .:.

(#50873) V/ válasza bl4ze (#50872) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy nem fogják egyiket sem, mert minek. Tényleg ok csomag érkezett be, majd olyan mint 11.11 és egy elő Karácsony, szóval mivel haladniuk kell nem minden csipogtatást csinálnak meg. Az hogy mi volt eddig az nem számít, a változás az állandó.

[ Szerkesztve ]

(#50874) fairi válasza bl4ze (#50868) üzenetére


fairi
addikt

Abban az egységképzőben (júl4) nekem is van 3 csomagom. nem tudom mi történt azzal a szállítmánnyal, de senkinek nem vitték be a rendszerbe. Utána jövő csomagokat márt átvette az NPKK.
Ott áll sarokban a csomag vagy átvették csak a rendszer fagyott le és ne vitték be. Ki tudja. Izgi lesz júl1-eje.

(#50875) MasterDeeJay

Majd az érdekel hogy mi lesz azokkal a csomagokkat amiket futárcég hoz be megkerülve a vámot, azaz aliról rendelek lengyel/olasz/spanyol stb helyről és ugyan úgy kínából jön és a nyomkövetésnél kína van de az érkezett csomagon a feladó a futárcég budapest központja de a csingcsangcsung nevü embertől.
Mert ugye logikusan ezekre is kell vám, és ugye én egyből ha vámolni akarják akkor küldeni fogom hogy euból rendeltem, kínából nem várok csomagot, akkor gondolom megy a darálóba vagy vissza a feladónak?
Két szemben álló dolog lesz, egyszer az hogy jóhiszeműen euból rendeltem azzal hogy kínából érkezik. Magyarán átvert az Ali eladója, na akkor vajon mi van?
Kemény lesz mert pont kellene rendelnem pár 30-40eft-os cuccot.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#50876) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Nekem van egy UA számos csomi ami 04.18 óta kicserélőben van. Szerintem direkt tartják benn áfára de kemény 11 cent után nem tudom mit várnak 😅

(#50877) V/ válasza MasterDeeJay (#50875) üzenetére


V/
Topikgazda

Túl kombinálod, nem egészen logikus. Vám még mindig nem lesz 150 €-ig.
Ha a futárcégnek az EU-ban adják oda az EU-s szállítás ide.
A példád szerinti esetekben a futár cég Európai elosztó központjába érkezik elsőként és onnan jön Magyarországra, még akkor is ha nyomkövetésben ez nincs feltüntetve.
De ha mondjuk a DHL Hong Kongból szállítja végig ide, mert nekik van közvetlen járatuk akkor náluk vastagon fog a vámeljárási ceruzájuk, minimum 7400 Ft.
De ugye azért ezek eddig is a 22 €-os határ feletti áruk voltak és húzós volt a szállítási díj is, ami az értékbe beleszámol. szóval nincs nekik különösebb változás.
HA te spanyol raktárból rendeled és azt nem onnan, hanem direkt ide küldik Kínából akkor az 3. országbeli beszerzés lesz.
Ezért is lesz komolyabb az a javaslatom hogy fizetés előtt rá kell kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#50878) V/ válasza EXIEZ (#50876) üzenetére


V/
Topikgazda

Tévedsz. Az már elveszett. HA tényleg megérkezett az már legkésőbb április 28-ig kikerült onnan.
Ha nem írják sehol a következő állomásra való megérkezést, akkor miért veszed fixnek hogy még ott van?

[ Szerkesztve ]

(#50879) EXIEZ válasza V/ (#50878) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nincs azóta más állomás.
Postán biztos nincs/nem volt, mert a postás nő mindig hívott hogy menjek be 2 napon belül mert megy vissza a csomag.
Ha nem kicserélőben van és nem is postán, közte maximum egy depóban pihenhet amit kétlek hogy ott töltene 1,5 hónapot :F

kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50880) V/ válasza EXIEZ (#50879) üzenetére


V/
Topikgazda

Az NPKK-ba még annyi hely sincs hogy az mostani vámolásos küldeményeket eltárolják hosszú ideig 20 nap után megy vissza ha a címzett nem fizeti ki a vámot,áfát így ezeknél ez a leghosszabb tárolási idő, de ez nem éri el a 100 darabot sem.
Az országból a kifelé menők is onnan indulnak, nem tudják ott tárolni és nem is lehet, mert a másik posták felé nem ők végzik a küldeményekkel történő elszámolást.
Arról tudnánk mesélni hogy a helyi postán mi szokott lenni

[ Szerkesztve ]

(#50881) cof válasza EXIEZ (#50879) üzenetére


cof
veterán

NPKK és a helyi posta között még sok kézen átmegy egy csomag... a többit gondold hozzá.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#50882) KeFer válasza V/ (#50877) üzenetére


KeFer
tag

A fizetés előtti rákérdezés elméleted megdőlt. Több kérdést tettem fel az Eladónak a megrendelés előtt. Pl: Valóban Spanyolországból adja fel az árut? Garantálja a deklarált 8 napos sztranzit időt? A válasz egy határozott YES volt. És már úton is van a csomag Kínából.
Szerintem az európai raktárak feltüntetése 95%-ban kamu. Több Eladónak is feltettem a kérdéseket. Volt, aki nem is válaszolt, és volt aki értetlenkedését fejezte ki, hogy miért nem jó nekem a Kínából való szállítás annak elkenére, hogy hogy hirdeti a Spanyolból való feladást. Ez az egy adott pozitív választ, de ő is hazudott. Sajnos az a tapasztalatom, hogy egyre több a csaló.
Kíváncsi lennék Ali hozzáállására, ha indítanêk egy vitát a jóval magasabb szállítási költség visszatérítésére. A hosszabb tranzitidőt és a július 1. utáni extra költségeket már nem is említem.

(#50883) icsil válasza V/ (#50649) üzenetére


icsil
csendes tag

Szia.
Eltudnád küldeni a linkeket ahol megtudod nézni hogy merre tartanak az aliexpress es csomagok? :)

(#50884) Vikusz77 válasza mályva (#50454) üzenetére


Vikusz77
tag

Szia!

Ugyanez történt az egyik csomagommal (nem kaptam értesítőt az érkezéséről, így nem kerestem, és kb. két hét elteltével visszafordították a csomagot, gondolom, megy vissza a feladónak.
Az Aliexpress reklamációs időből sajnos pár nappal már kifutottam.
Érdeklődöm, hogy a Paypal reklamációd hogyan alakult. Visszafizetik a pénzedet?

(#50885) laleeee


laleeee
őstag

Tegnap rendeltem egy terméket ami már biztos hogy nem fog megérkezni jövő hónap elsejéig. Szerintetek erre kell már majd áfát és vámot fizetnem, vagy hogy van ez !

(#50886) cof válasza laleeee (#50885) üzenetére


cof
veterán

Persze. Július 1. után beérkezettekre már kell. De még megérkezhet egyébként.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#50887) laleeee válasza cof (#50886) üzenetére


laleeee
őstag

Annyi után kell majd,amennyi a csomagra van írva,vagy az igazi ár után. Ha például 100 dollárért vásárolok, akkor is körülbelül öt tíz dollárt írnak a borítékra ,már megfigyeltem. Tartsa meg a Jóisten ezt a szokását kínai barátainknak :)

(#50888) pulutodurumo válasza laleeee (#50887) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Sokra nem mész vele, mivel ezt a vámosok is tudják. ;)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#50889) laleeee válasza pulutodurumo (#50888) üzenetére


laleeee
őstag

dehogynem megyek vele sokra, az utóbbi 1-2 évben nem fizettem se vámot se áfát :) pedig nem filléres dolgokat rendelek

(#50890) tothferenc válasza laleeee (#50889) üzenetére


tothferenc
senior tag

Eddig sem a csomagra irt osszeg utan kellett afat/vamot fizetni, es ezutan sem lesz igy. Mindig a termek ara utan.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#50891) pulutodurumo válasza laleeee (#50889) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A kettő közt nincs összefüggés. Egyszerűen szerencséd volt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#50892) V/ válasza KeFer (#50882) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az elmélet a hibás hanem hazudik az eladó. Érzed a különbséget az ötletem lehúzása és a teljesülése közt. Miért én lennék a hibás?

(#50893) djsunstealer válasza KeFer (#50882) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Erre írnék egy ellenpéldát: Heimvision Official Store. Írtam nekik, hogy valóban Poland-ból küldik, és IGEN! 5 nap alatt megérkezett.

(#50894) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Azért ahol teljes visszatérítés van ha nem érkezik meg 7 napon belül, az biztos, hogy spanyol raktárból jön, és oda is van írva, hogy a gls fogja hozni, 3,5 nap alatt meg is jött a másik ilyen 4 nap alatt és 4 dollár volt a szállítási költsége.

(#50895) mikk2000 válasza djsunstealer (#50893) üzenetére


mikk2000
őstag

De ennél is van olyan trükk, ami lehúzás ha az ember nem figyel, hogy tényleg ritkán át lehet ugyan váltani európai országra, aztán suttyomban a szállítási költség megugrik akár 20x-osára is. Másik trükk az előzőtől függetlenül, ha az ember többet vesz valamiből, akkor is előfordulhat, hogy mondjuk 2-3 darabnál átvált suttyomban a szállítási mód valami jóval drágábbra, és ha az ember nem figyel...

[ Szerkesztve ]

(#50896) icsil válasza icsil (#50883) üzenetére


icsil
csendes tag

?

(#50897) laleeee válasza icsil (#50896) üzenetére


laleeee
őstag

(#50898) Manus4 válasza icsil (#50896) üzenetére


Manus4
tag

Pldul összefoglaló 5.pont, de interneten rákeresve sokféle van.

(#50899) skyrush7


skyrush7
aktív tag

RV559749296CN
2db telefon akkumulátor van benne, még boldog is voltam hogy Registered Air Mail-lel küldik. Hát ennyit a boldogságról, lassan 1 hónapja meg se mozdul.
Ennyire belassult volna a vonatos szállítás, vagy csak elveszett volna? Szomorú lennék, ha az április közepén rendelt csomagra már áfát kéne fizetnem...
[kép]

(#50900) V/ válasza skyrush7 (#50899) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye azt mutatja hogy május 17-én Vilniusban volt, onnan azért rövidebb szokott lenni a szállítás ide, gyanús hogy ez elveszett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.