Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) V/ válasza ecaddsell (#51050) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos rátapintottál a lényegre, ez lesz a probléma, ami nem -általuk annak tekintett- könyvelt küldemény, annak ők adnak egyedi számot és úgy könyvelgetik és nem valószínű a követése.

Téged a címzés alapján értesítenek, ezért is kérik hogy legyen megadva a telefonszámod, e-mail címed a küldeményen. Ha ez nincs akkor marad az levél értesítő.
Viszont nem minden esetben fogod tudni hogy miről van szó, ha egyidőben több ilyen beszerzésed van.

[ Szerkesztve ]

(#51052) baandii válasza V/ (#51045) üzenetére


baandii
senior tag

köszi, és ezt a díjat mikor kell majd megfizetni? kapok majd róla értesítést a postától? vagy magamtól rendellés után?...de ebben az esetben mi van ha elveszik a csomagom??

(#51053) djsunstealer válasza V/ (#51037) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Ha én dollárban fizetek, az ugye kevesebb euro? :)

(#51054) ecaddsell válasza V/ (#51051) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

OK, de a nem követős csomagot eddig se tudtam hol tart (kamu adatokat irogattak) és ha több van belőle, honnan fogom tudni melyik az aminek adtak valami számot. Mostanában nem (drága volt a küldés), de korábban nagyon sok elektronikai alkatrészt vettem alin és hiába próbálkoztam, alig-alig tudtam egy eladótól többet venni. Eredmény: egy halom untracked olcsó küldemény amiről gyak. akkor tudtam, hogy ki küldte meg mi van benne amikor kibontottam...

(#51055) V/ válasza baandii (#51052) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor kitöltöd, megnézed az adatokat az on-line felületen, vagy rögtön fizeted vagy azt választod hogy utánvét. Ha ez utóbbit választod akkor értelemszerűen ha nem kézbesítik valamiért akkor nincs mit fizetni.
Ha on-line a fizetés és elveszítik arról nem írtak semmit az ÁSZF-ben, azt még most sem frissítették.

(#51056) V/ válasza djsunstealer (#51053) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam, hogy az Összefoglalóba minden hónapra bent lesz az aktuális vámolási árfolyam, az alapján átszámolhatod. Nekik is azzal kellene.

(#51057) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#51058) djsunstealer válasza V/ (#51056) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Ja, igen tényleg! Köszi! :)

(#51059) V/ válasza ecaddsell (#51054) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont ez a bökkenő, de azt írták hogy meg fognak egy értéket adni ami a csomagoláson van. Ha a Csökkentett adattartalmú vám-árunyilatkozattal való vámkezelés csinálják akkor ebből indulnak ki, ismerve hogy az mindig kamu érték és ha nem kérnek vételár igazolást akkor azt fizetjük ki amit ők írnak. :C Teljesen mindegy hogy mi van benne, melyiket fizetjük. Ha a Posta szerint az 2 € annak ellenére hogy 25 €, nem állunk le vitázni velük.

(#51060) Charx válasza V/ (#51059) üzenetére


Charx
senior tag

Akkor csökkentett adattartalmú vám-árunyilatkozatnál nem kell számlát csatolni?

(#51061) internetezoo válasza V/ (#51055) üzenetére


internetezoo
senior tag

Frissített ÁSZF (piros betűs) [link]

(#51062) internetezoo válasza internetezoo (#51061) üzenetére


internetezoo
senior tag

A másik része: [link]

(#51063) V/ válasza internetezoo (#51061) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, az előbb még semmi nem volt. 10 perce.

(#51064) V/ válasza Charx (#51060) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtak ilyet, de csak 1-én derül ki, hogy tényleg úgy van, ezt olvashatjuk:
Az automatikus vámkezelés lényege, hogy a Posta a Vámhatóság felé benyújtandó nyomtatványokat a külföldről elektronikusan megkapott adatok birtokában tölti ki, vagyis eltérő ügyfélrendelkezés híján a címzettek közreműködése nélkül lezajlik a magánszemélyeknek szóló küldemények vámkezelése.

De ez benne van az ÁSZF mellékletben:
Ha a vám-árunyilatkozatban címzetti nyilatkozat alapján feltüntetett adatok, vagy a küldeményben elhelyezett tartalom értékének címzett részéről történő alátámasztása vonatkozásában, illetve a vámkezelési eljárás lefolytatása során tett egyéb címzetti nyilatkozat alapján a NAV szankcióval él, a Posta az őt terhelő anyagi felelősségét a címzettre hárítja.

[ Szerkesztve ]

(#51065) Jester01


Jester01
veterán

A "cseh raktáras" UU..CN-re ment a dispute eladó el is fogadta. Persze így várhattam 1 hónapot a semmire.

Jester

(#51066) fairi válasza V/ (#51059) üzenetére


fairi
addikt

Hihetetlenül egyszerűen le lehetne rendezni. Alapesetben minden csomagra beszednének 399 Ft. majd állam osztozik a postával. Ha értékesnek gondolják vagy szúrópróbaszerűen pontos vámoltatást kérnének.

vagy elfogadják azt amit a kínai ír. Ami igazából jó ötlet, van mikor keveset irnak rá, van mikor korrektül és van mikor többet! 1000 volumenekben nézve nincs ok nem elfogadni.

(#51067) internetezoo


internetezoo
senior tag

ÉnPostám fiók hitelesítve KAÜvel, kártyával mégse működik az E-Vámügyintézés. "Ismeretlen hiba.." a tracking számra. Másnál is ez van?

(#51068) Inhouse


Inhouse
őstag

Amennyibena címzett a vámterhet és a postai vámügynöki szolgáltatás díjának együttes összegét a Posta erről szóló értesítés megküldésétől számított 48 óra időtartamban bankkártyával lebonyolított fizetési művelettel kiegyenlítette, de a postai küldemény a Posta kezelésében ezt követően megsemmisül, vagy elvész, a Posta a vámterhet az ÁSZF7. fejezet szerinti panaszkezelés eredményeként hozott döntése alapján a címzett számára visszafizetheti.

Üdv Inhouse

(#51069) Inhouse válasza Inhouse (#51068) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezt itt most csak én nem értem?

Ja, csak az ÁFA-t lehet előre fizetni ezzel az IOSS-el, akármi is legyen az, de a "VÁM-olás" díját nem?

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#51070) internetezoo válasza Inhouse (#51069) üzenetére


internetezoo
senior tag

Szerintem úgy értik, hogy a postás előtted áll a kezében a csomaggal ("fizetés kézbesítés során") és várja a bankkártyát a mobil terminálhoz ("de az átadást megelőzően"), hogy rendezd a díjat.

[ Szerkesztve ]

(#51071) V/ válasza internetezoo (#51067) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nincs július 1, az még a régi, tesztelés alatt álló, kár erőltetni.

(#51072) V/ válasza Inhouse (#51069) üzenetére


V/
Topikgazda

Utánvét nem úgy van hogy a postás a kezedbe adja és utána kéri a pénzt, te odaadod a pénzt és azután teszi a kezedbe, kézbesíti.

(#51073) Imy válasza V/ (#51071) üzenetére


Imy
veterán

Az ötleted, hogy a név után egy azonosítót írni, azaz Gipsz Jakab78 szerinted maradjon? Vagy a rendes nyomonkövetési számot küldik majd el?

(#51074) xy.zsolt válasza V/ (#51039) üzenetére


xy.zsolt
őstag

1-150Eur-os áru IOSS fizetése esetén pofátlan rablás a zéro ügyintézésért az a 400ft.....Mivel a MP-nak nincs semmi dolga vele. Nyilván ez alól kivétel a jövedéki és más adóval terhelt termékek...ott jogos is a ügyintézési díj

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51075) V/ válasza xy.zsolt (#51074) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtam én is, de szerintem AliExpress esetén ez nem fog előkerülni.

(#51076) V/ válasza Imy (#51073) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogják az eredeti akármilyen vonalkód számot megadni, a szerintük igazi könyvelteknél (R-x-ek) az jön, de a többinél nem. A sms- üzentet is átalakítják mert a fizetési információk is jönnek, vagy link az on-line ügyintézéshez. Én úgy gondolom hogy a név az mindenképp elő fog kerülni.

(#51077) xy.zsolt válasza V/ (#51075) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem olvastam vissza....láttam a szabályt és eldurrant az igazságérzetem. Mások meg tapsikolnak, hogy milyen frankó így hogy "csak 400ft". Tudnék mit mondani erre, de inkább hagyom....

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51078) fairi válasza V/ (#51076) üzenetére


fairi
addikt

Akkor ember beirja az egyik várt terméket. Random választ egyet. Ha nem az, akkor majd a következő lesz.
Nem lepődnék meg ha hasraütésre már előre írt ár lenne, vagyis úgyis minden.

(#51079) V/ válasza fairi (#51078) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez oké is lenne, csak épp ha ellenőrizni fogják akkor valótlan vámolási adat megadási problémába kerülhetsz. De azt csinálsz ami neked jó.

(#51080) internetezoo


internetezoo
senior tag

Azt írja a Facebookos Magyar Posta kommentelő hogy IOSS-be regisztrált az AliExpress, eBay, Amazon. Akkor azt jelenti, hogy már áfával növelt lesz a termék ára? De nem úgy van, hogy az eladónak kell regisztrálni IOSS-be, AliExpress csak "tér"? (a másik furcsa hogy a legmagasabb áfakulcsos IOSSbe regisztrál?!)

[ Szerkesztve ]

(#51081) V/ válasza internetezoo (#51080) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez tényleg nem ide tartozik már.
De akkor fizeted a 399 Ft-ot kártyával vagy utánvétellel a 799 Ft-ot az 0-150 €-ig. Ha a Magyar Posta a közvetítő.

[ Szerkesztve ]

(#51082) azbest válasza V/ (#51064) üzenetére


azbest
félisten

ott látok némi lyukat az automatikus ügyintézésben, hogy ahhoz kellenek az elektronikus adatok a rendelésről, vagyis vagy a postának van szerződése a webshoppal vagy ioss módon ment a vásárlás.

Amelyik meg nem, arra eddig nekem úgy tűnik, hogy nem automatikusan kezelhető. Hanem be kell kérni hozzá az eddigi módon az adatokat - a manuális kezelés a szokásos ürlappal meg 4000 forint. De ne legyen igazam.Ha igazam lesz, akkor lesznek nagy felháborodások a változás előtti rendelések kapcsán. Egyik ismerősömnek 10 küldeménye van még úton és nagyon nem mindegy, hogy összesen 4 vagy 40 ezer lesz a szumma számla + áfa.
Bár az új terméklap 111 oldala szerint lehet, hogy automatikusként megy az is, ha bekérik a magánszemélytől az adatokat. [link]

Ha valaki "lemond" a küldeményről, az lehet egy csapda, mert a posta táblázatában 5 ezer forintos megsemmisítési díj is van. Ha nem reagál, akkor meg visszaküldés.

Úgy ér úgy olvasom, hogy ha nincs elektronikus elérhetőség feltüntetve, akkor eleve kiszámláznak mindent és a postás tartja a markát.

Hm, a magánszemélyek közti 45 euroig adómentesre is kiszámlázzák az ügyintézési díjat: a 4 ezer forintot.

internetezoo
az áfát a címzett országa szerint szedik. Szóval, ha más országon át intézik a behoozatalt, akkor is a magyar áfát fizeted vásárláskor. Legfeljebb a magyar posta ügyintézési díját úszhatod meg, ha mondjuk belgáknál intézi a webshopo az eu-ba léptetést. Én ilyesmire számítok hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#51083) V/ válasza azbest (#51082) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kapnak semmit a rendelésről.
A harmadik országból érkező terméket tartalmazó küldeményeknek kötelező vámárúnyilatkozatot tartalmazni (CN22, CN23).
Ilyen címkék vannak rajtuk eleve. Nézz meg egy legutóbb kapottat.
Az tartalmazza a megfelelő információkat, amely alapján a vámeljárás lefolytatható, ezért az neve ami. Az hogy a valódi információ kellene hogy legyen megadva az egy más dolog.
Ha elfogadják akkor megy az automatikus, hanem akkor meg a kézi vezérléses.

Le van írva hogy miként működik majd, nem úgy lesz ahogy írod, on-line rendszerben megy minden

Ja nem ússzuk meg mert van ügyintézési díj, idéztem már: 399 Ft-ot kártyával vagy utánvétellel a 799 Ft-ot az 0-150 €-ig.

[ Szerkesztve ]

(#51084) headhunter válasza V/ (#51083) üzenetére


headhunter
addikt

399Ft a posta vámkezelési költsége vagy ebben az ÁFA is benne van?

pl.: csomag: 5$, július 1-e után hozza a postás, akkor +399Ft online fizetés esetén?

(#51085) Dr. Romano válasza headhunter (#51084) üzenetére


Dr. Romano
veterán

+ ÁFA

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#51086) V/ válasza headhunter (#51084) üzenetére


V/
Topikgazda

5 $ a mai vámolási árfolyamon (jövő hónapban más lesz) 1438,45 Ft, ennek az Áfája 388 Ft, amit a postának adsz pénzt az 787 Ft, a z 5 $-os valamiért. (2,74 $ +).
De nem biztos hogy viszi, lehet hogy neked kell érte bemenni a postára.

[ Szerkesztve ]

(#51087) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Itt van egy (valszeg sok milliárdból készült) videó is hozzá.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#51088) V/ válasza Dr. Romano (#51087) üzenetére


V/
Topikgazda

Óvódás gyereknek néznek bennünket. Tényleg ez a szintjük?
1. Akár hogy is magyarázzák az áfa beszedésének nem lehet díja.
2. Miért is kell külön vámárúnyilatkozatot benyújtani amikor a a kereskedő az IOSS rendszerben már megteszi, amikor kifizetjük az Áfát? Az a legtisztább megoldás, nincs trükközés, az áfa a tényleges értéken alapul, de ezek mégis kérnek a semmiért pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#51089) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma átvehettem a postán a 06-08-án érkezett UHxxxxxxBE-t, a korábban érkezettekről semmi hír, azzal még trükközik/szemétkedik az NPKK , bárhogyan is védi Őket V/
Azokat már be sem szkennelték, remélem nem várnak vele 0701-ig , hogy fizethessek érte :

04 Jun 2021 10:42 Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
Ez már 12 napja ott dekkol-se kép se hang....

07 Jun 2021 02:26 Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days
Ez még "csak" 9 napja....

Ahhoz képest, hogy "Nem kell" lecsippantani az érkeztetést - még a postai átvételt is regisztrálták, app-ba is jött üzenet, értesítés...... szóval monnyanakle!!!!

.:. bl4ze .:.

(#51090) Dr. Romano válasza V/ (#51088) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát ez az. Ennél én is elvesztettem a fonalat. IOSS-ben arra számítottam csak ÁFA lesz. :(
Lehúzás az van, kb csak ennyit tudnak.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#51091) fairi válasza bl4ze (#51089) üzenetére


fairi
addikt

Nekem lecsippantottak nagy nehezen az elmaradó két csomagom.
06.04-kor beérkeztek, 06.16 lecsippantva.
negatív rekord eddig
03.20 beérkezve 04.06 lecsippantva.

Pozitiv rekord.
06.16 12:25 érkezve és lecsippantva 14:16 órakor.

teljesen kaotikus.

(#51092) V/ válasza bl4ze (#51089) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, úgy van ahogy írod, nem vitázom veled tovább, csak utoljára leírom még ezt.
Semmi alapja nincs annak a megállapításodnak hogy nekik az NPKK-ban bármit is könyvelni kellene a normál küldeményeknél.
Sem az érkezést, sem a logisztikai központra továbbítást, sem a kézbesítő postára kiszállítást nem kell írniuk, könyvelniük.
Az hogy bent a hivatali kézbesítő részlegnél számolják hogy mennyi küldeményt adnak át az teljesen más dolog, helyi postai.
Nem védem őket, csak a téves elképzelést próbálom helyre tenni az agyakban. Ha ezt te annak veszed hogy védem őket ám legyen, felvállalom. Védem őket a valótlan véleménynyilvánítástól.
És még egy. Nem tudom hogy hányszor beszéltél az ottani dolgozókkal, de én 3-szor, 3 különböző emberrel és egyik sem azt mondta hogy nekik a mezei, normál küldeményekkel könyvelésnek látszó dolgot kellene csinálni. Itt nem értem azokat ezek közül amelyeket vámeljárás alá vontak a vámosok.
Ha te jobban érzed magad hogy minden hozzászólásodban írod ezt az elképzelést akkor tedd azt, ettől függetlenül nem biztos hogy igaz lesz.

Csak azért szidjuk őket amit egyértelműen nem úgy csinálnak mint ahogy elő van írva.

[ Szerkesztve ]

(#51093) xy.zsolt válasza V/ (#51088) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ugyanezt írtam másik topicban erre még engem néztek garasosnak....elbirkult a nép

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51094) V/ válasza xy.zsolt (#51093) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a pénz nagysága a lényeg, hanem az elv. Gondold el mit szólnának ha mondjuk a Spar számla végén ott a tétel Áfa továbbítási díj 50 Ft, mert legalább ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#51095) bl4ze válasza V/ (#51092) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor továbbra is jelzem: az, hogy a küldemény átvételét scannelik, nem könyvelést jelent.
Egyszerű érkeztetés, ez pedig az Uxxxxxxxxx esetében is kötelező, és elvárt.
Eddig minden ilyen esetben jellemzően még aznap, de főként 24 órán belül scannelték az érkezést - mást nem is kell, de ezt igen. Most a 06 havi "hajrában" ez is elmarad, vagy 2 hete nem történik meg : nem végzik a dolgukat, vagy olyan kupleráj/torlódás van, hogy még a 0604-én érkezett küldemény sincsen feldolgozva "lecsippantva".

Teljesen szokatlan és "új" dolog, hogy az UxxxxxxxxxBE és UxxxxxxxxCN küldeményeket is regisztrálják, azat NPKK beérkezés után még 1 értesítés látszik, könyvelés : Átvéve X postán.

.:. bl4ze .:.

(#51096) xy.zsolt válasza V/ (#51094) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:K PONTOSAN!!! de ezt már a másik topicban fel sem fogták. Örülök, hogy Te is használod a józan eszed.....ahogy látom már egyre kevesebben sajnos....és ez más dolgok megítélésére is nagyon igaz. Megjegyzem IOSS esetén milyen áfa továbbításra hivatkozik a posta!? Hülyének nézik az embereket mert a többségnek ez fel sem tűnik.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#51097) azbest válasza V/ (#51094) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem lesz még ennek folytatása.

A semmiért fix díj is érdekes. De más nagyon durva tarifájuk is van, korábban azt hiszem már írtam, csak utólag szerkesztettem a kommentbe és lehet nem láttad:

Ha valaki reklamálni akar a sávos vagy ioss-es hibás vámkezelés miatt, akkor azért 6600 forintos díjat kérnek.

Ha valaki tényleg ajándék, 45 euro alatti magánszemélytől jövő küldeményt kap, ami továbbra is áfa és vámmentes, akkor arra a manuális feldolgozásos megbízási díj tarifáját: 4000 forintot számolnak fel.

[ Szerkesztve ]

(#51098) Terentius válasza V/ (#50218) üzenetére


Terentius
őstag

Szia!
A dpd az alábbi levelet küldte az imént. Nem értem miért csak 50.000 Ft a kártérítés, mikor elismerték, hogy náluk veszett el. A Curve visszaadta at összeget függő hatállyal, vagyis vizsgálódhatnak 10 hétig és visszavonhatják a kártérítést. Az alis disputeot elbuktam, pedig nekem lett igazam. Mit javasolsz?

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#51099) mikk2000


mikk2000
őstag

Még nem rágtam át magam az egészen (épp beestem), de most akkor ezek a díjak termékenként, vagy rendelésenként vannak? Mert ha több dolgot veszek egy eladótól, akkor az a 400ft vámkezelési díj (tudom +áfa is) annyira nem vészes (persze anyázás meg minden). Ettől függetlenül, hogy egy 500ft-os dolog a duplájába kerülne önmagában, ezt azért gáznak érzem, ez 100% adó.

(#51100) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Erre valakinek ötlete? Talán szeptemberre megérkezik. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.